Mamusiowe majowe 2020 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-14, 20:53   #1051
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Kokosaneczka Pokaż wiadomość
Hej.
U nas remont łazienki w toku, chyba od razu też weźmiemy się za kuchnię, bo nie wytrzymam drugi raz tego bałaganu w mieszkaniu.

Moja 6letnia siostrzenica pytała ostatnio przez telefon "ciociu, masz już duży brzuch?", a teraz w weekend jak byłam u niej to była rozczarowana, że nic nie widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też remoncik się szykuje, wymiana okien i living room do lekkich poprawek.
Już się tego boję

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:28   #1052
damcilapke
Rozeznanie
 
Avatar damcilapke
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 541
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Ja jestem wlasnie po, w sierpniu robilismy mala kuchnie na pietrze z malowsniem kluciem sciany takze ja juz mam dosc
U mnie dzis wedlug usg 10t skonczony jutro leci 10t 1 dzien a wizyta w piatek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damcilapke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:30   #1053
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

A kto dzisiaj miał wizytę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 22:37   #1054
mijode
Zadomowienie
 
Avatar mijode
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sdl
Wiadomości: 1 098
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Ka_ma 888 Pokaż wiadomość
A kto dzisiaj miał wizytę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja mam w środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie <3
31.08.2013 
mijode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 01:25   #1055
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Kuźwa spać nie mogę, chyba pelnia dziś jest.No cholera mnie zaraz weźmie.
Ale miałam stracha dziewczyny dzisiaj....wybrałam się z koleżanką na pogaduchy, kupiłam sobie mrożoną kawkę, pycha była.Więc ja pazerna i nienażarta kupiłam sobie drugą, kawy nie piję, a efekt byl taki, że już prawie na ip jechałam bo myślałam, że mi pikawa wysiądzie. No takich palpitacji dostawałam, stara a głupia, jak mawia mój tż.
Dobrze, że mi przeszło już.......

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 05:09   #1056
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Kama zaszalalas z tą kawą 🤭 a mnie już chyba dopadło i wczoraj cały dzień mdłości a jak pomyślę o kawie to mi się zoladek przekreca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 05:32   #1057
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Dzień dobry wszystkim dziś zaczynam 12 tc jeszcze tylko 1 tydzień do końca 1ego trymestru. Jak to leci! Z dobrych wiadomości praktycznie całkowicie opuściły mnie nudności (teraz tylko czekam aż zacznę tyć na potęgę skoro mogę już jeść...). Z gorszych wiadomości codziennie budzę się z 3 nowymi pryszczami na twarzy (nie wiem skąd te plotki o wspaniałej promiennej cerze w ciąży?) i hoduję śliczne afty w buzi (może jednak nie przytyję, bo bolą przy jedzeniu) mówi się, że ciąża to nie choroba. Cytując kolegę z pracy, ojca dwójki szkrabów "zdrowie to też kurde nie jest" miłego dnia wszystkim!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 05:43   #1058
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez demon_of_organization Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim dziś zaczynam 12 tc jeszcze tylko 1 tydzień do końca 1ego trymestru. Jak to leci! Z dobrych wiadomości praktycznie całkowicie opuściły mnie nudności (teraz tylko czekam aż zacznę tyć na potęgę skoro mogę już jeść...). Z gorszych wiadomości codziennie budzę się z 3 nowymi pryszczami na twarzy (nie wiem skąd te plotki o wspaniałej promiennej cerze w ciąży?) i hoduję śliczne afty w buzi (może jednak nie przytyję, bo bolą przy jedzeniu) mówi się, że ciąża to nie choroba. Cytując kolegę z pracy, ojca dwójki szkrabów "zdrowie to też kurde nie jest" miłego dnia wszystkim!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzień dobry ja dziś 8+2 i też wyhodowalam afty w buzi

Szybką kawka i jadę na szkolenie, a tak mi się nir chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 05:50   #1059
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

No ja gdzieś słyszałam że dziewczynka odbiera urodę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
standup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 05:54   #1060
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja dziś 8+2 i też wyhodowalam afty w buzi

Szybką kawka i jadę na szkolenie, a tak mi się nir chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że dezaftan możesz spokojnie używać, żeby mniej cierpieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:54 ---------- Poprzedni post napisano o 05:53 ----------

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
No ja gdzieś słyszałam że dziewczynka odbiera urodę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama ciągle mi powtarza, że ją okradłam z urody, to mam za swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 06:46   #1061
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Hej!


Jestem wrakiem człowieka


bije sie z myslami, bo w piatek mam wizytę i nie planowałam l4 jeszcze, chciałam reszcie załogi powiedziec o ciazy po prentalnych dopiero, ale nie daje rady.


Kolejny wieczór usypiajac syna zasnełam z nim, nie mogę sie dobudzic, wstaje po 22 żeby za 40 minut połozyć sie spać.


Wstaje o 5 jestem ciagle padnieta, z synem 3 razy w tygodniu jeżdzę na zajecia, a nawet jak jesteśmy popołudne w domu to zrobic przy nim nic sie nie da, bo to taki wymagajacy typ.


I wieczorami jak kładę sie spać to płakać mi sie chce jak patrzę na bałagan w domu, no nie ogarniam życia w tej chwili


i walczę ze soba, bo z jednej strony nie jestem typem, który od razu idzie na l4, w poprzedniej ciazy do 7 miesiaca pracowałam, teraz mam szanse na awans, ale nie wiem czy to wszystko warte jest tego



Cytat:
Napisane przez demon_of_organization Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim dziś zaczynam 12 tc jeszcze tylko 1 tydzień do końca 1ego trymestru. Jak to leci! Z dobrych wiadomości praktycznie całkowicie opuściły mnie nudności (teraz tylko czekam aż zacznę tyć na potęgę skoro mogę już jeść...). Z gorszych wiadomości codziennie budzę się z 3 nowymi pryszczami na twarzy (nie wiem skąd te plotki o wspaniałej promiennej cerze w ciąży?) i hoduję śliczne afty w buzi (może jednak nie przytyję, bo bolą przy jedzeniu) mówi się, że ciąża to nie choroba. Cytując kolegę z pracy, ojca dwójki szkrabów "zdrowie to też kurde nie jest" miłego dnia wszystkim!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

oj pamiętam w 1 ciazy byłam zdruzgotana stanem mojej cery, która ogólnie pozostawia wiele do życzenia i liczyłam, ze w ciazy bedzie lepiej. Było fatalnie


Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
No ja gdzieś słyszałam że dziewczynka odbiera urodę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

u mnie się nie sprawdziło miałam wysyp proszczy na początku 1 ciazy, i jadłam słodycze, których nigdy specjalnie nie lubiłam wieć mama zapowiadała dziewczynke jest syn


Cytat:
Napisane przez Andziusiaech Pokaż wiadomość
A mojego dopytałam jeszcze przez aplikację i powiedział, że gdyby coś było nie tak na usg prenatalnym to dopiero wtedy zrobić test PAPP-a.


z tego co się orientuję to jesteś chroniona odkąd serduszko dziecka zaczęło bić. Wiem bo moją koleżankę zwolnili z pracy, okazało się że jest w ciąży i serduszko już bije i musieli ją przywrócić na stanowisko.

Co do przeczucia czy będzie chłopczyk czy dziewczynka to ja nic nie czuję. Mi to obojętne, ważne żeby dziecko było zdrowe.

ja robie w medicover i tam procedura jest taka, ze najpierw usg i w ciagu 48h pappa
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 07:53   #1062
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Ja za to mam teraz ładna cerę i dobrze że czuję więc przeczuwam chłopaka sie okaze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
standup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 08:05   #1063
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Ja na nic się nie nastawiam . Ogólnie to lepiej się czuję niż w pierwszej ciąży ale nadal męczą mniedlosci w szczególności po witaminach ...

W dodatku boli mnie gardło jakiś dobry sposób na to ?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 08:16   #1064
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Ja na nic się nie nastawiam . Ogólnie to lepiej się czuję niż w pierwszej ciąży ale nadal męczą mniedlosci w szczególności po witaminach ...

W dodatku boli mnie gardło jakiś dobry sposób na to ?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tantum Verde sprey lub Hasco sept
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:46   #1065
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Ja na nic się nie nastawiam . Ogólnie to lepiej się czuję niż w pierwszej ciąży ale nadal męczą mniedlosci w szczególności po witaminach ...

W dodatku boli mnie gardło jakiś dobry sposób na to ?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tantum verde albo Uniben. Najlepiej w sprayu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:51   #1066
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Ja na nic się nie nastawiam . Ogólnie to lepiej się czuję niż w pierwszej ciąży ale nadal męczą mniedlosci w szczególności po witaminach ...

W dodatku boli mnie gardło jakiś dobry sposób na to ?





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Płykaj gardło wodą z solą, wstrętne, ale pomaga

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Dzień dobry, choć czy będzie dobry to się okaże po takiej nocy

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:13   #1067
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
No a jeśli będzie się miało najniższa krajowa ? To nie jest to wyrównane ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy dobrze rozumiem - teraz otrzymujesz najniższą krajową i obawiasz się że zasiłek macierzyński tym samym będzie niższy niż najniższa krajowa?
Wg przepisów pracując obecnie na pełen etat zasiłek macierzyński nie może być niższy niż 1941,53zł (od 2020 ta kwota trochę wzrośnie). Czyli jeśli średnia z ostatnich 12 miesięcy wyjdzie Ci niższa, to zasiłek jest automatycznie podwyższany do tej właśnie kwoty.

Jeśli pracujesz na część etatu to wymiar zasiłku jest zmniejszany proporcjonalnie do czasu pracy.


Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
my się chyba znamy z wątku lutówek 2017


sorry za być moze głupie pytanie, ale dla mnie to czarna magia.
Wrociłam do pracy po wychowawczym dokładnie rok temu, przez ten rok miałam zwolnienia zwykłe 80%, raz udało mi si e przepracowac pewłne 3 miesiace bez l4


załóżmy, ze podwyzke dostaję w listopadzie. Jeśli listopad przepracuję cały to do podstawy zasiłku macierzyńskiego jest wliczana nowa pensja z podwyżką jako 1 z 12?

bo jeśli to kwestia tylko tej jednej pensji z 12 to chyba gra nie warta świeczki, zwłaszcza, że ciezko teraz w sezonie chorobowym będzie mi uniknac l4
Tak - jeśli przepracujesz cały listopad to ta pensja się wliczy do podstawy obliczenia zasiłku macierzyńskiego. Jeśli od grudnia pójdziesz na L4 to już kolejne pensje się nie wliczą (chyba że wrócisz potem do pracy na min 3 miesiące).


Ja mam dzisiaj pierwsze USG o 16 także trzymajcie kciuki! A potem wizyta u ginekologa


Zmieniając temat - jak zamierzacie powiedzieć/powiedziałyście bliskim o dziecku? U mnie nikt jeszcze nie wie, ani rodzice, ani przyjaciółki. Zastanawiam się czy rodzicom powiedzieć to normalnie czy zrobić jakiś prezent, zaprosić na obiad, etc.
Dla mnie i męża to pierwsze dziecko, ale nasi rodzice są już dziadkami więc może to nie być aż tak ekscytujące
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:25   #1068
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze rozumiem - teraz otrzymujesz najniższą krajową i obawiasz się że zasiłek macierzyński tym samym będzie niższy niż najniższa krajowa?
Wg przepisów pracując obecnie na pełen etat zasiłek macierzyński nie może być niższy niż 1941,53zł (od 2020 ta kwota trochę wzrośnie). Czyli jeśli średnia z ostatnich 12 miesięcy wyjdzie Ci niższa, to zasiłek jest automatycznie podwyższany do tej właśnie kwoty.

Jeśli pracujesz na część etatu to wymiar zasiłku jest zmniejszany proporcjonalnie do czasu pracy.




Tak - jeśli przepracujesz cały listopad to ta pensja się wliczy do podstawy obliczenia zasiłku macierzyńskiego. Jeśli od grudnia pójdziesz na L4 to już kolejne pensje się nie wliczą (chyba że wrócisz potem do pracy na min 3 miesiące).


Ja mam dzisiaj pierwsze USG o 16 także trzymajcie kciuki! A potem wizyta u ginekologa


Zmieniając temat - jak zamierzacie powiedzieć/powiedziałyście bliskim o dziecku? U mnie nikt jeszcze nie wie, ani rodzice, ani przyjaciółki. Zastanawiam się czy rodzicom powiedzieć to normalnie czy zrobić jakiś prezent, zaprosić na obiad, etc.
Dla mnie i męża to pierwsze dziecko, ale nasi rodzice są już dziadkami więc może to nie być aż tak ekscytujące
Moim rodzicom powiedzieliśmy w trakcie wspólnego obiadu jakiś tydzień po tym jak się dowiedzieliśmy o ciąży. Są już dziadkami dwóch synów mojej siostry, a mama z radości i tak się prawie udławiła pierogiem
A narzeczony swoim rodzicom powiedział przez telefon po usg w 7tc (zdecydowanie rzadziej tam bywamy niż u moich, a narzeczony nie mógł się doczekać aż powiadomi swoich ). Też się bardzo cieszyli mimo, że mają już 1 wnuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 10:28   #1069
xannikax
Raczkowanie
 
Avatar xannikax
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 185
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

U nas wie tylko para najbliższych przyjaciół tutaj, rodzina i bliscy z Polski dowiedzą się w grudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xannikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 12:10   #1070
kala2505
Zakorzenienie
 
Avatar kala2505
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 736
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Do obliczenia zasiłku macierzyńskiego jako podstawę bierze się pełnych 12 miesięcy bez zwolnienia lekarskiego ciążowego. Pełne znaczy że nawet jeśli np. 31.12 weźmie się zwolnienie, to grudzień się już nie wlicza. .
O matko to jest strasznie skomplikowane 🤣🤣
A jeżeli ja chcę iść na L4 w grudniu ale w styczniu 2019 miałam L4 to jak to wtedy się liczy


Cytat:
Napisane przez Ka_ma 888 Pokaż wiadomość
U nas też remoncik się szykuje, wymiana okien i living room do lekkich poprawek.
Już się tego boję

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Widzę że u Was podobnie, my rozbudowujemy chatkę więc już w ogóle jest SAJGON !

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Kama zaszalalas z tą kawą 🤭 a mnie już chyba dopadło i wczoraj cały dzień mdłości a jak pomyślę o kawie to mi się zoladek przekreca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przed ciążą piłam kawę codziennie 1-2, a teraz mi też wykręca żołądek na myśl o kawie...

Cytat:
Napisane przez demon_of_organization Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim dziś zaczynam 12 tc jeszcze tylko 1 tydzień do końca 1ego trymestru. Jak to leci! Z dobrych wiadomości praktycznie całkowicie opuściły mnie nudności (teraz tylko czekam aż zacznę tyć na potęgę skoro mogę już jeść...). Z gorszych wiadomości codziennie budzę się z 3 nowymi pryszczami na twarzy (nie wiem skąd te plotki o wspaniałej promiennej cerze w ciąży?) i hoduję śliczne afty w buzi (może jednak nie przytyję, bo bolą przy jedzeniu) mówi się, że ciąża to nie choroba. Cytując kolegę z pracy, ojca dwójki szkrabów "zdrowie to też kurde nie jest" miłego dnia wszystkim!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kuuurcze to współczuję dziewczyny że tak macie z tą cerą, ja Wam powiem że nigdy nie miałam tak pięknej cery
Może to przez Duphaston
Ale naprawdę nawet mi ludzie mówią że wyglądam lepiej w ciąży niż przed
Nie biorę jednak tego za jakiś super komplement 🤣🤣🤣

Ja dziś na USG piersi idę po pracy, rano jak zawsze mam mega mdłości... Ledwo zęby myje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ !!!


kala2505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 12:43   #1071
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

a u mnie dziś tak 12 tydzien się zaczął.
Co robicie dzis pysznego na obiadek? U mnie ogórkowa i krewetki i powiem szczerze, że jęzhk mi zaraz do dupki ucieknie, taka mam ochotę na toScreenshot_20191015-134207.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 12:47   #1072
xannikax
Raczkowanie
 
Avatar xannikax
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 185
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Kama, to jeszcze chwila i wchodzisz w drugi trymestr, wow!
Ja na nic nie mam ochoty i marzę, żeby w końcu coś zjeść ze smakiem
A cerę mam o dziwo rewelacyjna, nigdy nie miałam dużych problemów, ale teraz, w ciąży, jest naprawdę wow. I to chyba jedyny plus mojej ciąży póki co, bo samopoczucie dalej beznadziejnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie dziś 10+5

Edytowane przez xannikax
Czas edycji: 2019-10-15 o 13:12
xannikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 12:52   #1073
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Ja mam dzisiaj 8+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
standup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 13:52   #1074
Andziusiaech
Zakorzenienie
 
Avatar Andziusiaech
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 735
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość

ja robie w medicover i tam procedura jest taka, ze najpierw usg i w ciagu 48h pappa
ja też w medicover, zobaczymy co tam stwierdzą.

Ale mi Ka_ma 888 narobiłaś ochoty na ogórkową ślinka mi cieknie.

U mnie wg aplikacji 11 tydzień +2 dni. Mi też wychodzą krosty. nawet na szyi o zmoro.
Andziusiaech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 14:21   #1075
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez kala2505 Pokaż wiadomość
O matko to jest strasznie skomplikowane 🤣🤣
A jeżeli ja chcę iść na L4 w grudniu ale w styczniu 2019 miałam L4 to jak to wtedy się liczy




Widzę że u Was podobnie, my rozbudowujemy chatkę więc już w ogóle jest SAJGON !



Ja przed ciążą piłam kawę codziennie 1-2, a teraz mi też wykręca żołądek na myśl o kawie...



Kuuurcze to współczuję dziewczyny że tak macie z tą cerą, ja Wam powiem że nigdy nie miałam tak pięknej cery
Może to przez Duphaston
Ale naprawdę nawet mi ludzie mówią że wyglądam lepiej w ciąży niż przed
Nie biorę jednak tego za jakiś super komplement 🤣🤣🤣

Ja dziś na USG piersi idę po pracy, rano jak zawsze mam mega mdłości... Ledwo zęby myje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na duphastonie i jestem cała wypryszczona
Cytat:
Napisane przez xannikax Pokaż wiadomość
Kama, to jeszcze chwila i wchodzisz w drugi trymestr, wow!
Ja na nic nie mam ochoty i marzę, żeby w końcu coś zjeść ze smakiem
A cerę mam o dziwo rewelacyjna, nigdy nie miałam dużych problemów, ale teraz, w ciąży, jest naprawdę wow. I to chyba jedyny plus mojej ciąży póki co, bo samopoczucie dalej beznadziejnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie dziś 10+5
Dziewczyny dajcie mi trochę tej ładnej ciążowej cery!!!!
Za 2 tyg ślub a ja jestem cała sucha luszczaca blada i wypryszczona na twarzy, już załamana jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 14:50   #1076
demon_of_organization
Raczkowanie
 
Avatar demon_of_organization
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 177
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez Ka_ma 888 Pokaż wiadomość
a u mnie dziś tak 12 tydzien się zaczął.
Co robicie dzis pysznego na obiadek? U mnie ogórkowa i krewetki i powiem szczerze, że jęzhk mi zaraz do dupki ucieknie, taka mam ochotę na toZałącznik 7694575

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Idziemy łeb w łeb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
demon_of_organization jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 15:00   #1077
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez xannikax Pokaż wiadomość
Kama, to jeszcze chwila i wchodzisz w drugi trymestr, wow!
Ja na nic nie mam ochoty i marzę, żeby w końcu coś zjeść ze smakiem
A cerę mam o dziwo rewelacyjna, nigdy nie miałam dużych problemów, ale teraz, w ciąży, jest naprawdę wow. I to chyba jedyny plus mojej ciąży póki co, bo samopoczucie dalej beznadziejnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie dziś 10+5
Szybko czas leci

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Andziusiaech Pokaż wiadomość
ja też w medicover, zobaczymy co tam stwierdzą.



Ale mi Ka_ma 888 narobiłaś ochoty na ogórkową ślinka mi cieknie.



U mnie wg aplikacji 11 tydzień +2 dni. Mi też wychodzą krosty. nawet na szyi o zmoro.
no wyszła przepyszna, zapraszam

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez demon_of_organization Pokaż wiadomość
Idziemy łeb w łeb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ciekawe czy łeb w łeb też wylądujemy na porodówce?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 17:19   #1078
mijode
Zadomowienie
 
Avatar mijode
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sdl
Wiadomości: 1 098
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

hejo u mnie dziś 10+1 zapisałam się właśnie na usg prenatalne. czas mi strasznie szybko leci, cały dzień w pracy, w domu tylko wieczory i to z córką, więc leeeeci dzień za dniem

ja też jestem na duphastonie, nie zauważyłam różnicy w mojej cerze. ale w sumie nigdy nie miałam problemów, pryszczy prawie wcale nie miałam, nawet podczas dojrzewania.

a jutro wizyta, stresuję się... tydzień temu się dowiedziałam, że jednak ciąża bliźniacza, ale drugi zarodek obumarł.. zobaczymy to tam się dzieje jutro rano.
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie <3
31.08.2013 
mijode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 19:15   #1079
Ka_ma 888
Rozeznanie
 
Avatar Ka_ma 888
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 935
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Cytat:
Napisane przez mijode Pokaż wiadomość
hejo u mnie dziś 10+1 zapisałam się właśnie na usg prenatalne. czas mi strasznie szybko leci, cały dzień w pracy, w domu tylko wieczory i to z córką, więc leeeeci dzień za dniem

ja też jestem na duphastonie, nie zauważyłam różnicy w mojej cerze. ale w sumie nigdy nie miałam problemów, pryszczy prawie wcale nie miałam, nawet podczas dojrzewania.

a jutro wizyta, stresuję się... tydzień temu się dowiedziałam, że jednak ciąża bliźniacza, ale drugi zarodek obumarł.. zobaczymy to tam się dzieje jutro rano.
Też mam jutro wizytę normalną, a prenatalne w poniedziałek
Robiłam profilaktycznie badanie na helikobakter pylori, no i wyszło, że mam .Za bardzo teraz nie mam jak tego cholerstwa wyleczyć, nosz w dupe jeża zawsze się coś przypląta

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ka_ma 888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 21:01   #1080
Karlajna89
Raczkowanie
 
Avatar Karlajna89
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 144
Dot.: Mamusiowe majowe 2020

Hej, u mnie dzisiaj 8+5, od wczoraj czuję się gorzej, mdłości, staniki robią się ciasne i ledwo mogę wysiedzieć w pracy.
Dzisiaj boli mnie brzuch, stresuję się. Boli Was czasem brzuch?
Ogólnie bardzo się martwię, dzisiaj dzień dziecka utraconego i przeraża mnie, że tak trudno utrzymać ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karlajna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-24 13:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.