ile pieniędzy do koperty? - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-03, 18:35   #1051
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ona faktycznie liczy tylko na kopertę, a te smsy, że się niby tak cieszy mają chyba trochę zamydlić Ci oczy i skłonić do przyjścia.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wiesz co, jakbym wiedziała, że ktoś na prezent dla mnie musi pożyczać pieniądze, to wolałabym naprawdę, żeby żadnego prezentu nie przynosił, po prostu przyszedł i się dobrze bawił. I takie to są skutki tej presji na pieniądze na weselu...
Dokładnie. I jakaś lista rezerwowa Gdybyś naprawdę była jej bliska, to od razu by Cię zaprosiła, a nie dopiero wtedy, kiedy ktoś zrezygnował.

Ja nie rozumiem prośby o pieniądze z jednego prostego względu - moim zdaniem na ślub zaprasza się osoby, które nas dobrze znają. Moi przyjaciele i rodzina wiedzą, z jakiego prezentu bym się ucieszyła i nie muszę pisać im wierszy o śwince skarbonce. A jeśli ktoś nie byłby pewien - zawsze można zadzwonić. Ale niektórzy mają swoich gości za idiotów, którzy bez wyraźnej wskazówki, co mają przynieść, kupią jakiś badziew.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 06:38   #1052
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Nie zgodze sie co do listy rezerwowej. Sama żałuję że takiej nie miałam, bo się okazało że tak zwani pewniacy zaproszeni głównie rodzina z różnych względów nie mogą przyjśc i zrobiła się kicha. Nie chodzi mi o koperty i prezenty ale mamy taka sytuację że ile by gości nie było płacimy za 100 osób minimimu. Chociaż mieliśmy proszone grubo ponad 100 teraz się okazuje że będzie 90, szkoda tego jedzenia i naszych pieniędzy a gdybym miała listę rezerwową to bym doprosiła, a tak nie byłam przygotowana i na siłę nie chciałam wymyślać kogo zaprosić.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 10:18   #1053
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie co do listy rezerwowej. Sama żałuję że takiej nie miałam, bo się okazało że tak zwani pewniacy zaproszeni głównie rodzina z różnych względów nie mogą przyjśc i zrobiła się kicha. Nie chodzi mi o koperty i prezenty ale mamy taka sytuację że ile by gości nie było płacimy za 100 osób minimimu. Chociaż mieliśmy proszone grubo ponad 100 teraz się okazuje że będzie 90, szkoda tego jedzenia i naszych pieniędzy a gdybym miała listę rezerwową to bym doprosiła, a tak nie byłam przygotowana i na siłę nie chciałam wymyślać kogo zaprosić.
Dlatego takie sale się omija szerokim łukiem - takie jest moje zdanie.
Jeszcze tego brakowało żebym płaciła za nic, bo takie widzimisię ma właściciel
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 11:05   #1054
Zarja
Raczkowanie
 
Avatar Zarja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 74
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Gdybyś naprawdę była jej bliska, to od razu by Cię zaprosiła, a nie dopiero wtedy, kiedy ktoś zrezygnował.
Tutaj muszę stanąć trochę w obronie mojej znajomej. Tak jak pisałam, ona nie zaprosiła żadnej koleżanki ani kolegi. Tylko stare ciotki nie widziane od 20 lat. Wszystkie 3 koleżanki, w tym ja, będą z listy rezerwowej. Hm, ona nie ma nikogo bliższego od nas - poza narzeczonym i mamą. Pan młody nie zaprasza nikogo poza krewnymi, on też nikogo innego nie ma.

Może to kwestia tego, że wesele jest głównie dla tych starych ciotek, żeby się nie obraziły, dla babci i mamy, a nie dla samych zainteresowanych. Rządzi rodzinka i konwenanse, a młodzi mają radochę jeśli uda im się przemycić kogoś ze swoich znajomych. Co za bezsens!

Do tej pory zdarzyło mi się raz coś podobnego: jedna para zapraszała nas "z rezerwy". Od razu odmówiłam, kłamiąc, że wyjeżdżam. To było dla mnie oburzające. Ale teraz zaczęłam już podejrzewać, że to jakaś reguła(?).

Przykre to wszystko. Może i nadal żałuję, że ja nie miałam wesela (miało być "budżetowe", ale za to bez starych ciotek, wąsatego wodzireja i jakiś kopert), ale przynajmniej nie miałam takiej szopki, urządzonej dla niewidzianych od 20 lat kuzynek, za to bez przyjaciół.

Edytowane przez Zarja
Czas edycji: 2011-08-04 o 11:11 Powód: stylistyka, gramatya, interpunkcja.
Zarja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:47   #1055
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Dlatego takie sale się omija szerokim łukiem - takie jest moje zdanie.
Jeszcze tego brakowało żebym płaciła za nic, bo takie widzimisię ma właściciel
My wiedzieliśmy od początku że jest taki warunek bo sala może pomieścic nawet 180 gości. Ponieważ planowaliśmy wesele na 130 -150 osób uznaliśmy że jest idealna żeby nie było ścisku. Kto mógł przeiwdziec że się goście tak posypią
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:30   #1056
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie co do listy rezerwowej. Sama żałuję że takiej nie miałam, bo się okazało że tak zwani pewniacy zaproszeni głównie rodzina z różnych względów nie mogą przyjśc i zrobiła się kicha. Nie chodzi mi o koperty i prezenty ale mamy taka sytuację że ile by gości nie było płacimy za 100 osób minimimu. Chociaż mieliśmy proszone grubo ponad 100 teraz się okazuje że będzie 90, szkoda tego jedzenia i naszych pieniędzy a gdybym miała listę rezerwową to bym doprosiła, a tak nie byłam przygotowana i na siłę nie chciałam wymyślać kogo zaprosić.
A pomyślałaś, jak "miło" czują się osoby, które zostały zaproszone na siłę, bo ktoś inny zrezygnował?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 06:33   #1057
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A pomyślałaś, jak "miło" czują się osoby, które zostały zaproszone na siłę, bo ktoś inny zrezygnował?
Jeżeli sa proszone np miesiąc przed to nawet sie pewnie nie orientują że są z listy rezerwowej. I w wielu przypadkach nie jest to na siłę, tylko tak jak pisała Zarja wcześniej PMka nia miała możliwości ich zaprosić bo wesele opłacaja rodzice i w pierwszej kolejność proszeni są goście "rodziców".
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 10:39   #1058
Miecia85
Raczkowanie
 
Avatar Miecia85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

A jak poznać, że ktoś jest zapraszany z listy rezerwowej?
__________________
10 wrzesień 2011
Miecia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 20:01   #1059
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Miecia85 Pokaż wiadomość
A jak poznać, że ktoś jest zapraszany z listy rezerwowej?
np jak ktoś ci daje zaproszenie 2tyg przed a wszystkim pozostalym dał dużo wczesniej
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 09:19   #1060
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Jeżeli sa proszone np miesiąc przed to nawet sie pewnie nie orientują że są z listy rezerwowej. I w wielu przypadkach nie jest to na siłę, tylko tak jak pisała Zarja wcześniej PMka nia miała możliwości ich zaprosić bo wesele opłacaja rodzice i w pierwszej kolejność proszeni są goście "rodziców".


Żałosne jest to,że ktoś porywa się na dorosłość za pieniążki rodziców.
W takim przypadku nadal jest się dzieckiem,a jak wiadomo-dzieci nie powinny się żenić.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 20:06   #1061
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Żałosne jest to,że ktoś porywa się na dorosłość za pieniążki rodziców.
W takim przypadku nadal jest się dzieckiem,a jak wiadomo-dzieci nie powinny się żenić.


Chyba trochę za ostro,nie uważasz?

Odkąd to analizuje się czyjąś dorosłość/dojrzałość poprzez stan portfela?
Rodzice mogą i chcą,to pomagają.
Twój komentarz jest mocno przesadzony.

Ktoś tu chyba cierpi na megalomanię...

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2011-08-06 o 20:08
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 21:34   #1062
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość


Chyba trochę za ostro,nie uważasz?

Odkąd to analizuje się czyjąś dorosłość/dojrzałość poprzez stan portfela?
Rodzice mogą i chcą,to pomagają.
Twój komentarz jest mocno przesadzony.

Ktoś tu chyba cierpi na megalomanię...



Nie rozumiem Twojego oburzenia.
Dorosłość oznacza pełną samodzielność,również finansową.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:06   #1063
Zarja
Raczkowanie
 
Avatar Zarja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 74
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ja powiedziałabym, że dorosłość odmierza się przez niezależność osobistą. Z finansami, wiadomo, różnie bywa - w naszym kraju nikogo nie dziwi, że większość zarobków idzie na spłatę kredytu albo że magister zarabia 1200 zł miesięcznie. Rodzice mogą być o wiele lepiej sytuowani od dzieci i jeśli postanawiają dać im pieniądze na ślub, to bardzo miło z ich strony.

Problem zaczyna się, jeśli mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją, że 90% osób w sali weselnej to przyjaciele mamy i taty, a jedynie rodzeństwo i kilkoro przemyconych z listy rezerwowej znajomych nie ma siwych włosów. Takie wesele jest przedstawieniem dla mamy a nie uroczystością dla młodych. I tutaj faktycznie mamy do czynienia z trzydziestoletnimi... dziećmi
Zarja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:37   #1064
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

a może przestańmy offtopować i wróćmy do tematu ile kasy wkłada się do koperty?

Czy wypada dać np. 450 zł? Czy już lepiej 400 zł lub 500 zł?
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:58   #1065
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Lepiej 400zł, zawsze 100 zł zaoszczędzisz
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:09   #1066
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lepiej 400zł, zawsze 100 zł zaoszczędzisz
hehe, nie chodzi o oszczędność Zazwyczaj dajemy znajomym 400 zł (bliskiej rodzinie, przyjaciołom więcej), ale tym razem wesele jest poza miastem i młodzi zapewniają nocleg - do wyboru jest hostel albo mieszkanie Młodych. Chcieliśmy coś dorzucić i nie wiemy, czy 50 zł nie będzie wyglądać dziwnie.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 19:04   #1067
Atila
Zadomowienie
 
Avatar Atila
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 1 045
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
hehe, nie chodzi o oszczędność Zazwyczaj dajemy znajomym 400 zł (bliskiej rodzinie, przyjaciołom więcej), ale tym razem wesele jest poza miastem i młodzi zapewniają nocleg - do wyboru jest hostel albo mieszkanie Młodych. Chcieliśmy coś dorzucić i nie wiemy, czy 50 zł nie będzie wyglądać dziwnie.
byliśmy ostatnio na weselu u znajomych z którymi, z racji odległości, widzimy się dwa razy w roku, po weselu zapewnili nam też nocleg i rano sniadanie, daliśmy im 400 zł

Wydaje mi się, ze końcówka 50 zł, trochę dziwnie wygląda, więc według mnie pasuje dać okrągłą kwotę 400 albo 500 zł
__________________

10.06.2009
24.12.2009

21.08.2010

Atila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:45   #1068
Miecia85
Raczkowanie
 
Avatar Miecia85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość

Czy wypada dać np. 450 zł? Czy już lepiej 400 zł lub 500 zł?
Dla mnie kwoty 450, 350, 270 są ok no może bilon by mnie rozbawił
__________________
10 wrzesień 2011
Miecia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 20:42   #1069
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

300 zł to takie minimum.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 07:14   #1070
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ja zawsze daję minimum 500, ale uważam że jak od jednej osoby lub z nieznana osobą towarzyszącą to 300 jest spoko.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 08:37   #1071
Zarja
Raczkowanie
 
Avatar Zarja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 74
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zarja
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Nie widzę niczego złego w dawaniu mniej okrągłej kwoty, czyli np. tych 450 - w końcu młodym ludziom potrzebny będzie każdy grosz.

Generalnie mam wrażenie, że im bliższy ludzie, tym większe kwoty - np. rodzic może sypnąć 2000, babcia 1000, ciocia 500 a znajomy 150 i to wydaje mi się całkowicie spoko.

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
hehe, nie chodzi o oszczędność Zazwyczaj dajemy znajomym 400 zł (bliskiej rodzinie, przyjaciołom więcej), ale tym razem wesele jest poza miastem i młodzi zapewniają nocleg - do wyboru jest hostel albo mieszkanie Młodych. Chcieliśmy coś dorzucić i nie wiemy, czy 50 zł nie będzie wyglądać dziwnie.
Ano właśnie - to jest jeszcze dodatkowa sprawa. Myślę, że jeśli wesele odbywa się w innej miejscowości niż nasza i rodzina młodych zapewnia nam nocleg, to dobrze by było do koperty włożyć więcej. Nie pomyślałam o tym - np. ja z udramatyzowanego powyżej przeze mnie wesela wróciłam po prostu tramwajem (trochę się ludzie gapili na babę w gorsecie, hehe).

I jeszcze taka jedna rzecz - szkoda, że ludzie wolą wziąć kredyt na wesele, a tu rocznie w Polsce ginie z powodu chorób, wypadków, głodu i sadyzmu ludzi około 8000 psów.

Nic to, koniec offtopa, dzięki za wszelkie rady
Zarja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:12   #1072
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Zarja Pokaż wiadomość
I jeszcze taka jedna rzecz - szkoda, że ludzie wolą wziąć kredyt na wesele, a tu rocznie w Polsce ginie z powodu chorób, wypadków, głodu i sadyzmu ludzi około 8000 psów.
a co to ma do rzeczy?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:13   #1073
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

mam pytanie dziewczyny,ile sie daje do koperty parze,ktora nie mieszka w Polsce,ale wesele i ślub będą w Polsce? jestem znajomą,która również nie mieszka w Polsce,czy wtedy powinno się włożyć więcej niż te 400,500 zl do koperty? co o tym myslicie? a może byliście w podobnej sytuacji?
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 19:40   #1074
AgusiekT
Raczkowanie
 
Avatar AgusiekT
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez kubus puchatek Pokaż wiadomość
mam pytanie dziewczyny,ile sie daje do koperty parze,ktora nie mieszka w Polsce,ale wesele i ślub będą w Polsce? jestem znajomą,która również nie mieszka w Polsce,czy wtedy powinno się włożyć więcej niż te 400,500 zl do koperty? co o tym myslicie? a może byliście w podobnej sytuacji?

Nie rozumiem. To nie-mieszkanie w Polsce ma tu jakieś ogromne znaczenie?

Daję tyle, ile uważam i na ile mnie stać i nie ma znaczenia gdzie młoda para mieszka. Takie jest moje zdanie.
__________________
Zaręczeni: 17.08.2010
Koniec staropanieństwa: 17.09.2011
Maria: 03.11.2012
AgusiekT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 00:42   #1075
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

do mojej przyszlej teściowej zadzwonili sąsiedzi i mówią (3dni przed ślubem) "zapraszamy na wesele, bo jedna para nie przyjdzie a mamy wolne miejsce a juz zaplacone"
także niektórzy się dowiaduja o tym że są rezerwowi
mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 00:45   #1076
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Pamiętam te czasy kiedy dawało sie 50-100zł teraz siostra szla na wesele dała troche tak z biednejszej reki bo tyle wydatków także dała 400zl... za rok czy 2 ciekawe jaka bedzie "moda" na koperty...
teraz 500zł smiało a chrześni to juz wogule ...współczuje ;/
mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 15:52   #1077
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. To nie-mieszkanie w Polsce ma tu jakieś ogromne znaczenie?

Daję tyle, ile uważam i na ile mnie stać i nie ma znaczenia gdzie młoda para mieszka. Takie jest moje zdanie.


nie-mieszkanie w Polsce ma takie znaczenie,ze zarabia sie troszke wiecej,czyli wypadaloby dac wiecej do koperty,ale nie wiem czy tak to wyglada w praktyce,dlatego pytalam
jedni pisza,ze 400 to biednie,inni ze to duzo. Chyba takie rozmowy nie maja sensu i kazdy indywidulanie powinnien dac,jak uwaza
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 16:05   #1078
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez kubus puchatek Pokaż wiadomość
nie-mieszkanie w Polsce ma takie znaczenie,ze zarabia sie troszke wiecej,czyli wypadaloby dac wiecej do koperty,ale nie wiem czy tak to wyglada w praktyce,dlatego pytalam
jedni pisza,ze 400 to biednie,inni ze to duzo. Chyba takie rozmowy nie maja sensu i kazdy indywidulanie powinnien dac,jak uwaza
A jak zarabia mniej to ma dostać mniej? Wg mnie to wręcz na odwrót... A odnoście zarabiania za granicą- moi znajomi pracują za granicą, robili wesele w Polsce, zaprosili znajomych z Anglii i dostali po 10 funtów jak widać, to wszystko jest uwarunkowane kulturowo.

Moim zdaniem daje się tyle na ile kogoś stać i w zależności od stosunków z daną parą. Dla mnie jest oczywiste, że dalszej kuzynce, którą widzę raz na rok dam mniej, a bliskiej przyjaciółce więcej.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:30   #1079
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

dokładnie najblizszym da sie wiecej. ale tu chodzi o pewne stereotypy, w moim miescie tak juz jest ze trzeba dac jak najwiecej. tym bardziej ze ceny za wszystko drozeja kiedys za osobe płacilo sie 90zł teraz 150 i wiecej. dlatego to ile kto da zalezy od pewnych czynników.
a jeszcze inni nauczeni sa podpisywac koperty..moja siostra jest tego przykładem.
choc dla mnnie to troche dziwaczne;/
__________________

[euc2]892974[/euc2]


Zachwycona nowym mieszkaniem

wymiana


mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:35   #1080
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez mlel Pokaż wiadomość
dokładnie najblizszym da sie wiecej. ale tu chodzi o pewne stereotypy, w moim miescie tak juz jest ze trzeba dac jak najwiecej. tym bardziej ze ceny za wszystko drozeja kiedys za osobe płacilo sie 90zł teraz 150 i wiecej. dlatego to ile kto da zalezy od pewnych czynników.
a jeszcze inni nauczeni sa podpisywac koperty..moja siostra jest tego przykładem.
choc dla mnnie to troche dziwaczne;/
U nas normą jest podpisywanie kartek z życzeniami, do których wkłada się pieniądze. A kartki zazwyczaj daje się w kopercie.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 09:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.