Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-06, 22:39   #1351
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Wiolka77 Pokaż wiadomość
Więc i ja się wypowiem. Nabawiłam się ŁZS w nosie. Na nic zdały się maści, olej kokosowy czy miód. Być może u innych działają, ale u mnie nie. Wtedy zaczęłam myśleć o tym aby leczyć się od środka. Tak, czasami myślę🤣🤣🤣 Jak moja córka jako mała istotka miała zapalenie jamy ustnej to lekarka kazała podawać Wit B bo żadne specyfiki z apteki nie pomagały. I.... podziałało także jak sobie to przypomniałam to postanowiłam spróbować. I co??? Zadziałało. Wit B jest grzybobójcza i nie można jej przedawkować gdyż rozpuszcza się w wodzie. Biorę już ponad miesiąc i widać różnicę. Także leczmy się od środka gdyż to właśnie od środka organizmu tworzą się choróbska. Moja Wit B to Humavit, 200 tabletek. Biorę 2 rano i 2 wieczorem. Kosztują 8-12 zł za opakowanie. Warto spróbować. Jeśli nie podziałają to bynajmniej wiele nie stracicie. Jeśli jednak zauważycie zmiany na lepsze to przekazujcie to info dalej, bo lekarze wolą w nas pakować sterydy które nie są korzystne dla organizmu. Także sama doszłam do tego że jeśli się leczy przyczyny to objawy same ustąpią. Mam nadzieję że komuś się to przyda Życzę powodzenia w walce z tym świństwem.
Dziękuję za cenną radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 22:09   #1352
ImmortalBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Łojkotowe zapalenie skóry głowy???

Witam wszystkich serdecznie. Jestem oficjalnie nowy na forum ale wizaz przeglądam już od kilku lat . Wracając do celu- sądze że mam ŁZS głowy. Skóra, w szczególności w pewnym miejscu bardzo mnie swędzi. Występują także zaczerwienienia oraz intensywny łupież który sypie się niczym śnieg . Od jakiegoś czasu zauważyłem takze drobne zółte łuski. Włosy mam suche, nawet bardzo, co raczej nie idzie w parze z ŁZS głowy, chociaz może??? Co do pielęgnacji to uzywam szamponu Head and shoulders oraz odżywek z drogerii typu Rossman itp. Ponizej dodaje fotke, co sadzicie o tej sytuacji? Jak pielęgnowac taką skóre i włosy? Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg comment_LlHS0jxKw9ysJcMLxzDYx7bOZ7DllanS,w400.jpg (30,5 KB, 44 załadowań)
ImmortalBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:19   #1353
aniapaszka70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 41
Dot.: Łojkotowe zapalenie skóry głowy???

Cytat:
Napisane przez ImmortalBoy Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Jestem oficjalnie nowy na forum ale wizaz przeglądam już od kilku lat . Wracając do celu- sądze że mam ŁZS głowy. Skóra, w szczególności w pewnym miejscu bardzo mnie swędzi. Występują także zaczerwienienia oraz intensywny łupież który sypie się niczym śnieg . Od jakiegoś czasu zauważyłem takze drobne zółte łuski. Włosy mam suche, nawet bardzo, co raczej nie idzie w parze z ŁZS głowy, chociaz może??? Co do pielęgnacji to uzywam szamponu Head and shoulders oraz odżywek z drogerii typu Rossman itp. Ponizej dodaje fotke, co sadzicie o tej sytuacji? Jak pielęgnowac taką skóre i włosy? Pozdrawiam
Przede wszystkim wybierz sie do dermatologa, trychologa i wywal te szampony drogeryjne))
aniapaszka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 17:22   #1354
klaudia2013
Przyczajenie
 
Avatar klaudia2013
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Łojkotowe zapalenie skóry głowy???

Cytat:
Napisane przez ImmortalBoy Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Jestem oficjalnie nowy na forum ale wizaz przeglądam już od kilku lat . Wracając do celu- sądze że mam ŁZS głowy. Skóra, w szczególności w pewnym miejscu bardzo mnie swędzi. Występują także zaczerwienienia oraz intensywny łupież który sypie się niczym śnieg . Od jakiegoś czasu zauważyłem takze drobne zółte łuski. Włosy mam suche, nawet bardzo, co raczej nie idzie w parze z ŁZS głowy, chociaz może??? Co do pielęgnacji to uzywam szamponu Head and shoulders oraz odżywek z drogerii typu Rossman itp. Ponizej dodaje fotke, co sadzicie o tej sytuacji? Jak pielęgnowac taką skóre i włosy? Pozdrawiam

Możliwe, że to łzs,(przy łzs występują zółte łuski)
ale najlepiej będzie jeśli stwierdzi to lekarz. Sama na to cierpiałam
Na łupież świetnie się spisywał Nizoral 2x w tyg. a pomiędzy delikatne szmpony z Alterry,żeby właśnie nie wysuszać włosów one nie mają slsów.
__________________
"Wszystko czego pragniesz, jest po drugiej stronie starchu..."
klaudia2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 13:29   #1355
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Łojkotowe zapalenie skóry głowy???

Cytat:
Napisane przez klaudia2013 Pokaż wiadomość
Możliwe, że to łzs,(przy łzs występują zółte łuski)
ale najlepiej będzie jeśli stwierdzi to lekarz. Sama na to cierpiałam
Na łupież świetnie się spisywał Nizoral 2x w tyg. a pomiędzy delikatne szmpony z Alterry,żeby właśnie nie wysuszać włosów one nie mają slsów.
Jak i większość innych szamponów drogeryjnych nie ma SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Ale podobnie jak ta większość, Alterry mają inne siarczany, bo nie ma różnicy między Sodium Laureth Sulfate a Sodium Coceth Sulfate w ich szamponach.
Ale oczywiście to nie znaczy, że to złe szampony, tylko błędem jest pisanie, że nie mają siarczanów, bo je mają, zaś bez sensu jest pisanie, że nie mają sls, bo chociaż to prawda, to w niczym ich to nie wyróżnia od jakichś 95% dostępnych szamponów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:14   #1356
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Miałam ŁZS około 10 lat. Chodziłam do dermatologów najlepszych w warszawie a Ci przepisywali mi mocne szampony/sterydy które nic nie zmeiniały. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sprowadzałam z USA w ilościach sporych w poszukiwaniu czegoś co mnie w końcu wyleczy) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szampon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com. Ten szampon jest na wielu stronach amerykańskich jako numer 1 dla alergików.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Alkohol powoduje uwrażliwienie skóry a ta broniąc się wytwarza sebum.
W końcu ulga . Te dwa produkty są bardzo ważne! Ten peeling po jakimś czasie też mnie uczulił - teraz używam tylko szampnu Free and Clear.

Drugą przyczyną u mnie okazała się być NIETOLERANCJA POKARMOWA na kofeinę (kawę) i mleko i jego przetwory (ser, śmietana, jogurty) Objawem nietolerancji było wyciąganie grudek łupieży ze skóry głowy. Odstawiłam te wszystkie produkty na które byłam uczulona i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią . Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.


Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. alergia na szampony (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja pokarmowa (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia .
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 11:31   #1357
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Angellinnna Pokaż wiadomość
Miałam ŁZS około 10 lat. Chodziłam do dermatologów najlepszych w warszawie a Ci przepisywali mi mocne szampony/sterydy które nic nie zmeiniały. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sprowadzałam z USA w ilościach sporych w poszukiwaniu czegoś co mnie w końcu wyleczy) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szampon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com. Ten szampon jest na wielu stronach amerykańskich jako numer 1 dla alergików.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Alkohol powoduje uwrażliwienie skóry a ta broniąc się wytwarza sebum.
W końcu ulga . Te dwa produkty są bardzo ważne! Ten peeling po jakimś czasie też mnie uczulił - teraz używam tylko szampnu Free and Clear.

Drugą przyczyną u mnie okazała się być NIETOLERANCJA POKARMOWA na kofeinę (kawę) i mleko i jego przetwory (ser, śmietana, jogurty) Objawem nietolerancji było wyciąganie grudek łupieży ze skóry głowy. Odstawiłam te wszystkie produkty na które byłam uczulona i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią . Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.


Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. alergia na szampony (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja pokarmowa (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia .
U mnie bardzo podobnie, jednak bez testów nietolerancji. Testy przeprowadziłam doświadczalnie, obserwowałam po czym mam problemy na skórze. U mnie to mąka pszenna, cukier i nabiał. Do tego delikatne szampony lub odżywki do mycia, picie ziół i plamy praktycznie nie występują, lub sporadycznie jak "zgrzeszę"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-14, 15:24   #1358
klaudia2013
Przyczajenie
 
Avatar klaudia2013
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Łojkotowe zapalenie skóry głowy???

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak i większość innych szamponów drogeryjnych nie ma SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Ale podobnie jak ta większość, Alterry mają inne siarczany, bo nie ma różnicy między Sodium Laureth Sulfate a Sodium Coceth Sulfate w ich szamponach.
Ale oczywiście to nie znaczy, że to złe szampony, tylko błędem jest pisanie, że nie mają siarczanów, bo je mają, zaś bez sensu jest pisanie, że nie mają sls, bo chociaż to prawda, to w niczym ich to nie wyróżnia od jakichś 95% dostępnych szamponów.

A no widzisz dobrze, że ludzi z niewiedzą uświadamiasz
__________________
"Wszystko czego pragniesz, jest po drugiej stronie starchu..."
klaudia2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 14:39   #1359
Kolikol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Byłem jakiś czas temu w Tesco i kupiłem właściwie przez przypadek krem Duetus (taki zielonkawy). Kosztował 19 zł. Nie liczyłem na nic bo męczę się już ponad 10 lat z ŁZS, po prostu kończył mi się inny krem i potrzebowałem jakiegoś nowego lekkiego. Na początku średnio mi się widział (pierwsze kilka dni) ale stosowałem. Do 3 tygodni jeszcze myślałem, że może ŁZS się wyciszyło i wróci ale już mijają jakieś 4 miesiące i zero nawrotów. Myślę, że to dzięki olejowi konopnemu w tym kremie. Kupcie jakikolwiek, który będzie posiadał ten olej, myślę że działanie będzie podobne. Dieta z odstawianiem produktów jest średnia, po czasie można oszaleć kiedy nie można pić piwa, jeść nic mlecznego itd Ja już to przeszedłem i nie pomogło i tak. Zresztą podobno nie ma czegoś takiego jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Kwestia jest w jakości produktu bo mleko UHT ze sklepu już nawet ciężko nazwać mlekiem. Dr Czerniak kiedyś dokładnie tłumaczył czego pozbawione jest mleko UHT i jaki ma to wpływ na tolerancję przez nasz organizm.
Kolikol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 21:56   #1360
Kate_9020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cześć Czytam, czytam i czytam i już sama nie wiem co mam sądzić. Czy przy ŁZS skóry głowy zawsze są zaczerwienienia, krostki, łupież? Bo mnie włosy się od zawsze przetłuszczały i myłam je codziennie, natomiast od września wypadają a głowa mnie tak swędzii.... ale głównie pod wieczór, albo jak jej dotknę. Nie mam ani czerwonych plam, ani łupieżu, za to 3 (TRZY) swędzone krosty przy włosach, na szyi. Byłam u dermatologa, dostałam witaminy i wcierki na wzmocnienie, zel na złuszczenie skóry głowy i szampon Pharmaceris dla ludzi chorych na łuszczyce. I tyle. "Na razie" nie wygląda to na ŁZS, czy na łysienie androgenowe (o mało nie padłam, jak usłyszałam "łysienie" i "na razie" w jednym zdaniu!). Tarczyca ok, żelazo ok. Ręce opadają... ŁZS nie ŁZS? A czy robiłyście sobie test na nużyce? Bo to też podobno powoduje i świąd i wypadanie, a i łojotok lubi?
Kate_9020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 13:11   #1361
Gibbie
Przyczajenie
 
Avatar Gibbie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 24
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Kate_9020 Pokaż wiadomość
Cześć Czytam, czytam i czytam i już sama nie wiem co mam sądzić. Czy przy ŁZS skóry głowy zawsze są zaczerwienienia, krostki, łupież? Bo mnie włosy się od zawsze przetłuszczały i myłam je codziennie, natomiast od września wypadają a głowa mnie tak swędzii....
Takie objawy mogą sie pojawic jako nastepstwo nadmiernego łojotoku, ale wcale nie muszą. Mogą tez sie pojawic w późniejszej fazie po prostu.
__________________
Lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich.
Gibbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 11:23   #1362
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ja łzs od zawsze , nie mam już sił. Kolejny dermatolog przepisał epiduo, pimafucort, protopic. Mam mieć laserowo usuwane przerosłych gruczołów łojowych , ktoś miał? nie wiem czy się na to zgodzić. Ja mam jeszcze trądzik różowaty w gratisie;-(
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 11:47   #1363
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Ja łzs od zawsze , nie mam już sił. Kolejny dermatolog przepisał epiduo, pimafucort, protopic. Mam mieć laserowo usuwane przerosłych gruczołów łojowych , ktoś miał? nie wiem czy się na to zgodzić. Ja mam jeszcze trądzik różowaty w gratisie;-(
Próbowałaś zmiany diety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 12:14   #1364
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

tak próbowałam, eliminacyjną. Miałam tez kurację izotretoiną, wszystkie badania hormony itp....naprawdę nie mam już sił.
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 14:03   #1365
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
tak próbowałam, eliminacyjną. Miałam tez kurację izotretoiną, wszystkie badania hormony itp....naprawdę nie mam już sił.
A czego nie jadłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 14:40   #1366
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Kolikol Pokaż wiadomość
Byłem jakiś czas temu w Tesco i kupiłem właściwie przez przypadek krem Duetus (taki zielonkawy). Kosztował 19 zł. Nie liczyłem na nic bo męczę się już ponad 10 lat z ŁZS, po prostu kończył mi się inny krem i potrzebowałem jakiegoś nowego lekkiego. Na początku średnio mi się widział (pierwsze kilka dni) ale stosowałem. Do 3 tygodni jeszcze myślałem, że może ŁZS się wyciszyło i wróci ale już mijają jakieś 4 miesiące i zero nawrotów. Myślę, że to dzięki olejowi konopnemu w tym kremie. Kupcie jakikolwiek, który będzie posiadał ten olej, myślę że działanie będzie podobne. Dieta z odstawianiem produktów jest średnia, po czasie można oszaleć kiedy nie można pić piwa, jeść nic mlecznego itd Ja już to przeszedłem i nie pomogło i tak. Zresztą podobno nie ma czegoś takiego jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Kwestia jest w jakości produktu bo mleko UHT ze sklepu już nawet ciężko nazwać mlekiem. Dr Czerniak kiedyś dokładnie tłumaczył czego pozbawione jest mleko UHT i jaki ma to wpływ na tolerancję przez nasz organizm.
Kup szampon Free and Clear z Pharmeceutical Specialties Z eBay.com. Na alergię pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Ja łzs od zawsze , nie mam już sił. Kolejny dermatolog przepisał epiduo, pimafucort, protopic. Mam mieć laserowo usuwane przerosłych gruczołów łojowych , ktoś miał? nie wiem czy się na to zgodzić. Ja mam jeszcze trądzik różowaty w gratisie;-(
Kup Free and Clear z Pharmeceutical Specialties z eBay.com. Masz alergię na szmpony- laser na to nie pomoże. Mogę Ci oddać swój peeling - mi już nie potrzebny. Miałam tak samo, teraz już nie mam LZS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 18:21   #1367
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Kate_9020 Pokaż wiadomość
Cześć Czytam, czytam i czytam i już sama nie wiem co mam sądzić. Czy przy ŁZS skóry głowy zawsze są zaczerwienienia, krostki, łupież? Bo mnie włosy się od zawsze przetłuszczały i myłam je codziennie, natomiast od września wypadają a głowa mnie tak swędzii.... ale głównie pod wieczór, albo jak jej dotknę. Nie mam ani czerwonych plam, ani łupieżu, za to 3 (TRZY) swędzone krosty przy włosach, na szyi. Byłam u dermatologa, dostałam witaminy i wcierki na wzmocnienie, zel na złuszczenie skóry głowy i szampon Pharmaceris dla ludzi chorych na łuszczyce. I tyle. "Na razie" nie wygląda to na ŁZS, czy na łysienie androgenowe (o mało nie padłam, jak usłyszałam "łysienie" i "na razie" w jednym zdaniu!). Tarczyca ok, żelazo ok. Ręce opadają... ŁZS nie ŁZS? A czy robiłyście sobie test na nużyce? Bo to też podobno powoduje i świąd i wypadanie, a i łojotok lubi?
Też mnie tak swedzialo- u mnie to była alergia na szampony. Liczni Dermatolodzy nie pomagali. Szampon Free and Clear firmy Pharmeceutical Specialties życie mi uratował - możesz go kupić na eBay.com. Na eBay płacisz zwykła karta a większość sprzedawców wysyła szampon również do Polski. Dokładna walkę z LZS opisałam wyżej na forum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 12:42   #1368
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry


---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Kup Free and Clear z Pharmeceutical Specialties z eBay.com. Masz alergię na szmpony- laser na to nie pomoże. Mogę Ci oddać swój peeling - mi już nie potrzebny. Miałam tak samo, teraz już nie mam LZS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Laser ma być na twarz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
A czego nie jadłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mleko, gluten, cukier.
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 22:29   #1369
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Kup Free and Clear z Pharmeceutical Specialties z eBay.com. Masz alergię na szmpony- laser na to nie pomoże. Mogę Ci oddać swój peeling - mi już nie potrzebny. Miałam tak samo, teraz już nie mam LZS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Laser ma być na twarz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------




Mleko, gluten, cukier.[/QUOTE]Z trądzikiem mojej koleżance pomogła doktor Krystyna Parapura z Warszawy. W odróżnieniu od innych lekarzy wysłała ją do laboratorium i tam sprawdzali co powoduje trądzik- bakterie chyba wyizolowali. Później przepisała maść która załatwiła problem. Teraz koleżanka ma czysta twarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Kup Free and Clear z Pharmeceutical Specialties z eBay.com. Masz alergię na szmpony- laser na to nie pomoże. Mogę Ci oddać swój peeling - mi już nie potrzebny. Miałam tak samo, teraz już nie mam LZS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Laser ma być na twarz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------




Mleko, gluten, cukier.[/QUOTE]Bez sprawdzenia nietolerancji może byc problem. Jeśli masz nietolerancję to nie masz energii, często ziewasz w ciągu dnia, kał masz zadki "nieuformowany". Jeśli tak masz to zrób testy MRT na nietolerancję pokarmowa. Mi wyszło około 20 nietolerancji w tym na wszystkie produkty które zawierają cukier, mleko, sery, kalafior, pomidor, wszystkie owoce itd. Dr. T. Partyka która mnie przyjmowała mówiła że często osoby z nietolerancja przychodzą z problemami skórnymi typu AZS, LZS, tradziki i inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Angellinnna Pokaż wiadomość
Miałam ŁZS około 10 lat. Chodziłam do dermatologów najlepszych w warszawie a Ci przepisywali mi mocne szampony/sterydy które nic nie zmeiniały. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sprowadzałam z USA w ilościach sporych w poszukiwaniu czegoś co mnie w końcu wyleczy) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szampon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com. Ten szampon jest na wielu stronach amerykańskich jako numer 1 dla alergików.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Alkohol powoduje uwrażliwienie skóry a ta broniąc się wytwarza sebum.
W końcu ulga . Te dwa produkty są bardzo ważne! Ten peeling po jakimś czasie też mnie uczulił - teraz używam tylko szampnu Free and Clear.

Drugą przyczyną u mnie okazała się być NIETOLERANCJA POKARMOWA na kofeinę (kawę) i mleko i jego przetwory (ser, śmietana, jogurty) Objawem nietolerancji było wyciąganie grudek łupieży ze skóry głowy. Odstawiłam te wszystkie produkty na które byłam uczulona i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią . Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.


Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. alergia na szampony (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja pokarmowa (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia .
Aktualizacja: Ten peeling Mineral Treatment również uczula po jakimś czasie, jeśli macie rozbuchane LZS to użyjcie go 3 razy aby oczyścił skórę a w międzyczasie używajcie szamponu Free and Clear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-21, 23:03   #1370
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Zaciekawiły mnie te testy MRT, bo właśnie planuję zrobić testy na nietolerancję i znalazłam ciekawy artykuł https://www.egobody.pl/dietetyk/2018/11/03/test-mrt/ z którego wynika, że te testy to niestety ściema.

Może pomogły Ci specyfiki, które brałaś i dieta, a może choroba sama przeszła w stan remisji. U mnie tak było. Łzs samo przeszło i od 12 lat mam spokój, ale moja dermatolog twierdzi, że z tej choroby nie da się całkiem wyleczyć i może w każdej chwili jeszcze wrócić.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 23:23   #1371
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86524993]Zaciekawiły mnie te testy MRT, bo właśnie planuję zrobić testy na nietolerancję i znalazłam ciekawy artykuł https://www.egobody.pl/dietetyk/2018/11/03/test-mrt/ z którego wynika, że te testy to niestety ściema.

Może pomogły Ci specyfiki, które brałaś i dieta, a może choroba sama przeszła w stan remisji. U mnie tak było. Łzs samo przeszło i od 12 lat mam spokój, ale moja dermatolog twierdzi, że z tej choroby nie da się całkiem wyleczyć i może w każdej chwili jeszcze wrócić.[/QUOTE]U mnie te testy okazały się prawdą. Gdy wykluczylam nietolerowane produkty łupież znikl. Moim osobistym zdaniem LZS to jest uczulenie na szampony lub nietolerancja. U mnie są to te dwa czynniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 07:53   #1372
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Angellinnna Pokaż wiadomość
Laser ma być na twarz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------




Mleko, gluten, cukier.

Z trądzikiem mojej koleżance pomogła doktor Krystyna Parapura z Warszawy. W odróżnieniu od innych lekarzy wysłała ją do laboratorium i tam sprawdzali co powoduje trądzik- bakterie chyba wyizolowali. Później przepisała maść która załatwiła problem. Teraz koleżanka ma czysta twarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------




Bez sprawdzenia nietolerancji może byc problem. Jeśli masz nietolerancję to nie masz energii, często ziewasz w ciągu dnia, kał masz zadki "nieuformowany". Jeśli tak masz to zrób testy MRT na nietolerancję pokarmowa. Mi wyszło około 20 nietolerancji w tym na wszystkie produkty które zawierają cukier, mleko, sery, kalafior, pomidor, wszystkie owoce itd. Dr. T. Partyka która mnie przyjmowała mówiła że często osoby z nietolerancja przychodzą z problemami skórnymi typu AZS, LZS, tradziki i inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Aktualizacja: Ten peeling Mineral Treatment również uczula po jakimś czasie, jeśli macie rozbuchane LZS to użyjcie go 3 razy aby oczyścił skórę a w międzyczasie używajcie szamponu Free and Clear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Post strasznie trąci reklamą. Nowe konto i wszystkie posty reklamujące szampon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez JustDreaming
Czas edycji: 2019-02-22 o 10:23
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 13:07   #1373
Angellinnna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
Post strasznie trąci reklamą. Nowe konto i wszystkie posty reklamujące szampon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwyczajnie chce pomóc osobom żeby nie tracili włosów tak jak ja 10 lat. Polecam ten szampon bo jako jedyny u mnie nie powoduje LZS. W Polsce przetestowałam wszystkie i po nich mam LZS i skóra głowy mnie swędzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angellinnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 18:55   #1374
Beefy_Malibu_Doctor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Dermatolog stwierdził, że mam LZS. Mam 2 problemy: Pryszcze we włosach - które wyskakują po wypiciu mleka - do tego sam doszedłem.
2 problem - nadmierna suchość, skóra się łuszczy, w uszach, na czole, na nosie, na szyji, we włosach. Mam w tych miejscach czerwone placki, jakby oparzenia. Dostałem od dermatolog emulsje ale nie pomaga. Denerwuje mnie to, że ciągle to wraca. Raz mam piękną cere a raz te czerwone placki i łuszczenie. Zuważyłem, że łuszczenie się nasila po umyciu głowy, skóra mnie potem swierzbi. Pije 3-4litry wody codziennie więc organizm powinien być nawilżony. Walka z wiatrakami.
Beefy_Malibu_Doctor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 19:02   #1375
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Beefy_Malibu_Doctor Pokaż wiadomość
Dermatolog stwierdził, że mam LZS. Mam 2 problemy: Pryszcze we włosach - które wyskakują po wypiciu mleka - do tego sam doszedłem.
2 problem - nadmierna suchość, skóra się łuszczy, w uszach, na czole, na nosie, na szyji, we włosach. Mam w tych miejscach czerwone placki, jakby oparzenia. Dostałem od dermatolog emulsje ale nie pomaga. Denerwuje mnie to, że ciągle to wraca. Raz mam piękną cere a raz te czerwone placki i łuszczenie. Zuważyłem, że łuszczenie się nasila po umyciu głowy, skóra mnie potem swierzbi. Pije 3-4litry wody codziennie więc organizm powinien być nawilżony. Walka z wiatrakami.
Może to dziwnie zabrzmi, ale spróbuj myć głowę przegotowaną wodą. Mi to pomagało przy łzs na twarzy. Dermatolog mi tak zaleciła. Po umyciu wodą z kranu zawsze miałam czerwone plamy na twarzy, a po przegotowanej nigdy.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 11:46   #1376
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mi dieta nie pomaga. U mnie to kwestia hormonów. Nawrotu dostałam w ciąży.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 19:13   #1377
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86931756]Mi dieta nie pomaga. U mnie to kwestia hormonów. Nawrotu dostałam w ciąży.[/QUOTE]
U mnie też dieta nie wpływa na łzs. Gdy miałam rzut choroby to objadałam się słodyczami, jadłam też dużo smażonych i tłustych potraw, minimum warzyw i owoców i pomimo to choroba nagle jakoś sama przeszła w remisję. Łzs jest chorobą przewlekłą, której na razie wyleczyć się nie da. Można tylko łagodzić objawy i liczyć na remisję.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-06-24 o 19:18
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 08:31   #1378
Korni91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Jaki szampon uzywalas po kuracji ?
Korni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 16:02   #1379
sylwi_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Czy ktoś z was stosował na ŁZS maść Protopic? czy pomogła?
sylwi_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 18:45   #1380
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez sylwi_k Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was stosował na ŁZS maść Protopic? czy pomogła?
Mi bardzo pomógł na czerwone placki. Miałam swego razu wysyp na całym dekolcie.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.