Ginekolog w Polsce a podwiązanie jajowodów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-01, 10:31   #1
Megairaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1

Ginekolog w Polsce a podwiązanie jajowodów


Witam. W tym miesiącu mam zamiar udać się na zabieg podwiązania jajowodów prywatnie,za granicą. Chciałabym jednak wcześniej udać się do ginekologa w Polsce i zrobić badania,które stwierdziłby,że do takiego zabiegu się nadaję. Moje pytanie- czy mogę w ogóle wspomnieć o moim planie polskiemu ginekologowi? Czy mogą być tego jakieś konsekwencje?

Moje drugie pytanie tyczy się już "po". Gdy udam się do polskiego ginekologa już po zabiegu-wydaje mi się,że przy pewnych badaniach może on/a wykryć,że mam taki zabieg zrobiony. Co wtedy? Zgodnie z polskim prawem podwiązanie jajowodów bez powodu jest nielegalne-a co za tym idzie-czy ginekolog w Polsce może coś z tym zrobić?

Proszę o pomoc kobiety,które były w podobnej sytuacji, dziękuję.
Megairaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-04, 11:18   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ginekolog w Polsce a podwiązanie jajowodów

Cytat:
Napisane przez Megairaa Pokaż wiadomość
Witam. W tym miesiącu mam zamiar udać się na zabieg podwiązania jajowodów prywatnie,za granicą. Chciałabym jednak wcześniej udać się do ginekologa w Polsce i zrobić badania,które stwierdziłby,że do takiego zabiegu się nadaję. Moje pytanie- czy mogę w ogóle wspomnieć o moim planie polskiemu ginekologowi? Czy mogą być tego jakieś konsekwencje?

Moje drugie pytanie tyczy się już "po". Gdy udam się do polskiego ginekologa już po zabiegu-wydaje mi się,że przy pewnych badaniach może on/a wykryć,że mam taki zabieg zrobiony. Co wtedy? Zgodnie z polskim prawem podwiązanie jajowodów bez powodu jest nielegalne-a co za tym idzie-czy ginekolog w Polsce może coś z tym zrobić?

Proszę o pomoc kobiety,które były w podobnej sytuacji, dziękuję.
Nielegalne w Polsce jest wykonywanie na kimś zabiegu podwiązania jajowodów. Ty możesz sobie mieć podwiązane i opowiadać o tym komu chcesz. Nic ci za to nie grozi. Za wykonanie zabiegu zagranicą również nie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-04 12:18:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.