Sylwetka kulturystki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-08, 22:01   #91
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Pilates jest dobry, ale faktycznie tyłka mi raczej nie odniesie. jednak uważam, że to całkiem sensowny pomysł.
Co do Miley Cyrus to podałam ją tylko dla przykładu. Widać też wiele gwiazd, które potrafią po urodzeniu dziecka szybko wrócić do ładnej, proporcjonalnej sylwetki i właśnie umięśnienia u nich nie widać, więc hcyba nie wiadomo jakich ciężarów nie podnoszą.

Nie chciałabym, żeby mięśnie mi się spodobały, ale ciekawa jestem, czy na siłownię można dobrać jakiś inny program ćwiczeń niż przedstawiony na SFD, który górne partie ciała powyżej brzucha minimalnie angażuje, a skupia się na dolnych oraz gdzie można dobrać takie obciążenie, które ujędrni, pomoże wyrównać proporcje, a nie spowoduje widocznych mięśni. Przynajmniej coś takiego na początek, a potem to już sama zdecyduje co dalej widząc, lub nie jakieś efekty.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:13   #92
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Pilates jest dobry, ale faktycznie tyłka mi raczej nie odniesie. jednak uważam, że to całkiem sensowny pomysł.
Co do Miley Cyrus to podałam ją tylko dla przykładu. Widać też wiele gwiazd, które potrafią po urodzeniu dziecka szybko wrócić do ładnej, proporcjonalnej sylwetki i właśnie umięśnienia u nich nie widać, więc hcyba nie wiadomo jakich ciężarów nie podnoszą.

Nie chciałabym, żeby mięśnie mi się spodobały, ale ciekawa jestem, czy na siłownię można dobrać jakiś inny program ćwiczeń niż przedstawiony na SFD, który górne partie ciała powyżej brzucha minimalnie angażuje, a skupia się na dolnych oraz gdzie można dobrać takie obciążenie, które ujędrni, pomoże wyrównać proporcje, a nie spowoduje widocznych mięśni. Przynajmniej coś takiego na początek, a potem to już sama zdecyduje co dalej widząc, lub nie jakieś efekty.
Chociaz nie podzielam tego wmuszania ciezarow, to musze sie do tego odniesc. Powinnas sovie zdawac sprawe, ze nierowno umiesnione cialo jest niezdrowe. Martiwsz sie podniesieniem pupy - a biust? Nie chcialbys ujedrnic? Pewnie tak, a do tego trzeba cwiczyc nasz 'naturalny biustonosz' czyli miesnie klaty. Do tego gorne partie to tez plecy. Nie wazne jak piekna bedziesz miala talie, bedziesz wygladac jak Gargamel gdy miesnie plecow sie poddadza i bedziesz sie garbic. Poza tym miesnie nog i pupy zazwyczaj pracuja przy cwiczeniach na gorne partie. Mozna tez robic FBW. I serio, zeby bylo widac umiesnienie to trzeba sie niezle naharowac, takie tam trzaskanie bicow na silce nie pomoze wiec nie martw sie, ze nie bedziesz wygladala tak bezmiesniowo jak tego chcesz
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:52   #93
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Chociaz nie podzielam tego wmuszania ciezarow, to musze sie do tego odniesc. Powinnas sovie zdawac sprawe, ze nierowno umiesnione cialo jest niezdrowe. Martiwsz sie podniesieniem pupy - a biust? Nie chcialbys ujedrnic? Pewnie tak, a do tego trzeba cwiczyc nasz 'naturalny biustonosz' czyli miesnie klaty. Do tego gorne partie to tez plecy. Nie wazne jak piekna bedziesz miala talie, bedziesz wygladac jak Gargamel gdy miesnie plecow sie poddadza i bedziesz sie garbic. Poza tym miesnie nog i pupy zazwyczaj pracuja przy cwiczeniach na gorne partie. Mozna tez robic FBW. I serio, zeby bylo widac umiesnienie to trzeba sie niezle naharowac, takie tam trzaskanie bicow na silce nie pomoze wiec nie martw sie, ze nie bedziesz wygladala tak bezmiesniowo jak tego chcesz
Ale ja nie twierdzę, że pójdę na siłownię i będę ćwiczyła tylko dolny partie, a górne nie. Po prostu chciałabym się skupić bardziej na tych dolnych i to wszystko. Mam nadzieję, że jest możliwość skupienia się na danych partiach.

Nie podzielasz wmuszania ciężarów, to znaczy, że uważasz, ze to bez sensu?

"wiec nie martw sie, ze nie bedziesz wygladala tak bezmiesniowo jak tego chcesz"
- no właśnie ja nie chcę wyglądać całkiem bezmięśniowo jak flak, ale jedynie delikatnie, więc nie wiem o co chodzi.

Poza tym właśnie ciekawa jestem jak te wszystkie babki wracają po ciąży, z tymi nadprogramowymi kilogramami i sflaczałymi brzuchami do formy i wyglądają proporcjonalnie i kobieco. Czy też wyciskają ciężary, czy coś innego robią.

Chyba najlepiej będzie zapłacić trenerowi przynajmniej za jakieś 1- 2h i jego spytać się o poradę, bo tutaj już całkiem zgłupiałam.

Teraz już sama nie wiem co lepsze - ciężary, pilates...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 01:10   #94
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Teraz już sama nie wiem co lepsze - ciężary, pilates...
Po prostu zacznij cwiczyc, zaobserwuj sama na sobie, jak twoje ciało reaguje na poszczególne aktywności... To, co chcesz osiągnąc jest jak najbardziej do osiągnięcia poprzez trening siłowy. Czy poprzez inne formy cwiczen? Nie wiem, próbuj.
Za dużo nad tym wszystkim rozmyślasz. Zacznij działac i przekonaj się sama.
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 01:51   #95
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Poza tym właśnie ciekawa jestem jak te wszystkie babki wracają po ciąży, z tymi nadprogramowymi kilogramami i sflaczałymi brzuchami do formy i wyglądają proporcjonalnie i kobieco. Czy też wyciskają ciężary, czy coś innego robią.
..
Jak wracaja?

1) glodza sie i po i w trakcie ciazy. Co widac po np niektorych Aniolkach VS
2) Maja przed ciaza wysportowane , fajne cialo wiec jest do czego wracac: ciezko oczekiwac, ze jak ktos byl nieruchawa kluska przed ciaza, to po ciazy mu nagle wyskocza miesnie. Zwlaszcza, ze ciaza wtedy rozciagnie niejedrna skore itd.

3) do dziecka maja nanki, wiec w nocy sie wysypiaja, a w dzien maja czas na to, zeby cwiczyc z prywatnym trenerem, relaksowac sie, chodzic na masaze, zabiegi, miec prywatnego kucharza itd. Dla przykladu: jak to jest, ze moj znajomy pod 50the biega maraton w 2h 50 min? No tak to jest, ze on nic innego nie robi, zeby miec taki wynik, trzeba trenowac dwa razy dziennie. Ja z trudem wyciskam 5-6 treningow w tygodniu, bo pracuje po prostu. Praca Jessici Alby jest miec zgrabny tylek, No to tym sie zajmuje.,

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej będzie zapłacić trenerowi przynajmniej za jakieś 1- 2h i jego spytać się o poradę, bo tutaj już całkiem zgłupiałam.

Teraz już sama nie wiem co lepsze - ciężary, pilates...
Silowe. Serio. Stanowia mega baze do wszystkiego. Dla przyklady ja nigdy w zyciu wczesniej nie biegalam, zaczelam i trzasnelam po 3tyg polmaraton. Zacznij trenowac z ciezarem ciala. Daruj se pilates, to takie pitu pitu. Dobrze, ze jest, bo 80 latki i chorzy na kregoslup maja co robic, ale tobie przyda sie bardziej konkret.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 02:01   #96
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Jak wracaja?

1) glodza sie i po i w trakcie ciazy. Co widac po np niektorych Aniolkach VS
2) Maja przed ciaza wysportowane , fajne cialo wiec jest do czego wracac: ciezko oczekiwac, ze jak ktos byl nieruchawa kluska przed ciaza, to po ciazy mu nagle wyskocza miesnie. Zwlaszcza, ze ciaza wtedy rozciagnie niejedrna skore itd.

3) do dziecka maja nanki, wiec w nocy sie wysypiaja, a w dzien maja czas na to, zeby cwiczyc z prywatnym trenerem, relaksowac sie, chodzic na masaze, zabiegi, miec prywatnego kucharza itd. Dla przykladu: jak to jest, ze moj znajomy pod 50the biega maraton w 2h 50 min? No tak to jest, ze on nic innego nie robi, zeby miec taki wynik, trzeba trenowac dwa razy dziennie. Ja z trudem wyciskam 5-6 treningow w tygodniu, bo pracuje po prostu. Praca Jessici Alby jest miec zgrabny tylek, No to tym sie zajmuje.,

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------



Silowe. Serio. Stanowia mega baze do wszystkiego. Dla przyklady ja nigdy w zyciu wczesniej nie biegalam, zaczelam i trzasnelam po 3tyg polmaraton. Zacznij trenowac z ciezarem ciala. Daruj se pilates, to takie pitu pitu. Dobrze, ze jest, bo 80 latki i chorzy na kregoslup maja co robic, ale tobie przyda sie bardziej konkret.

No to też prawda, skoro one mają trenera personalnego, kucharzy i specjalistów to oni już im najlepiej doradzą. Z tym, że u nich są zachowane te proporcje w sensie jędrne ciało i płaski brzuch i czasem się zastanawiam jakim rodzajem ćwiczeń osiągają taki efekt.

Ja już ćwiczyłam dywanówki pół roku, regularnie i sumiennie i jedynie schudłam co wyglądało jeszcze gorzej. Wymodelować, raczej nic nie wymodelowałam, o owszem brzuch spadł, ale tyłek i biust to już mini mini. Także takiego efektu na pewno nie chcę. Fakt mało jadłam, ale to już inna sprawa.

Spytałabym się jakiegoś trenera, żeby dobrał mi program i obciążenie do moich oczekiwań, ale niestety godzina ćwiczeń z konsultacją osobistą i dobraniem treningu to bagatela 150 zł w moim mieście. Chyba jednak dam sobie spokój na razie...

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-05-09 o 02:23
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 04:10   #97
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość

Spytałabym się jakiegoś trenera, żeby dobrał mi program i obciążenie do moich oczekiwań, ale niestety godzina ćwiczeń z konsultacją osobistą i dobraniem treningu to bagatela 150 zł w moim mieście. Chyba jednak dam sobie spokój na razie...
no ale nie mozesz poczytac i wybrac sama treningu?

---------- Dopisano o 03:10 ---------- Poprzedni post napisano o 03:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
No to też prawda, skoro one mają trenera personalnego, kucharzy i specjalistów to oni już im najlepiej doradzą. Z tym, że u nich są zachowane te proporcje w sensie jędrne ciało i płaski brzuch i czasem się zastanawiam jakim rodzajem ćwiczeń osiągają taki efekt.
Zadnymi jesli nie maja diety. To nie tylko cwiczenia 80% to dieta. Ja taki osiagnelam np. silowymi cwiczeniami. Teraz mam efekt plaskiego brzucha od biegania, jedrna pupa tez. Z tym tylko drobnym szczegolem, ze gdybym robila normalny trening silowy to bym miala 10x lepszy efekt przy 4x mniejszym nakladzie czasowym. Nie przesadzam, spedzam w tygodniu okolo 7 godzin na bieganiu (plus jakies tam inne cwiczenia). Duzo lepszy efekt bym miala przy 4h silowych. No ale coz, od sztangi maratonu sie nie pobiegnie.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 07:43   #98
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
No to też prawda, skoro one mają trenera personalnego, kucharzy i specjalistów to oni już im najlepiej doradzą. Z tym, że u nich są zachowane te proporcje w sensie jędrne ciało i płaski brzuch i czasem się zastanawiam jakim rodzajem ćwiczeń osiągają taki efekt.
Tak jak napisała cacajuate, głównie dietą się to osiąga. Ale taki efekt osiąga się najłatwiej siłówką


Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Spytałabym się jakiegoś trenera, żeby dobrał mi program i obciążenie do moich oczekiwań, ale niestety godzina ćwiczeń z konsultacją osobistą i dobraniem treningu to bagatela 150 zł w moim mieście. Chyba jednak dam sobie spokój na razie...
Obciążenia się nie dobiera nie tyle do oczekiwań, tylko do aktualnych możliwości. Chociaż trener pewnie by ci zalecił więcej powtórzeń na niższym obciążeniu, taką mają praktykę, z tego co się orientuję nie do końca potwierdzoną naukowo, ale pewnie byłabyś z tego zadowolona.
Generalnie początkującym poleca się robienie treningu na całe ciało, nieskupianie się na żadnej partii. Ale powiem ci tak: ja poszłam na siłkę z koleżanką, ja gruszka, ona jabłko. Obie dostałyśmy FBW, ale jej trening wyglądał jednak inaczej. W moim było zdecydowanie więcej przysiadów, wykroków itp.
Wcześniej tam pytałaś o moje efekty - nie miałam takich, jak chciałam, bo jadłam fatalnie, ale ujędrnienie i podniesienie pupy wystąpiło. Ja wtedy akurat chciałam schudnąć, no to to nie bardzo wyszło, tyle że miałam obwód talii taki jak teraz, choć teraz ważę 7 kg mniej.

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Silowe. Serio. Stanowia mega baze do wszystkiego. Dla przyklady ja nigdy w zyciu wczesniej nie biegalam, zaczelam i trzasnelam po 3tyg polmaraton. Zacznij trenowac z ciezarem ciala. Daruj se pilates, to takie pitu pitu. Dobrze, ze jest, bo 80 latki i chorzy na kregoslup maja co robic, ale tobie przyda sie bardziej konkret.
Zgadzam się z myślą przewodnią ;p ale chyba nigdy nie ćwiczyłaś pilates. To nie jest pitu pitu, tam się bardzo dużo ćwiczeń wykonuje właśnie na ciężarze ciała, powoli, a to jeszcze utrudnia sprawę. Często okazuje się, że osoby, które wcześniej wymachiwały hantlami i wydawało im się, że są takie silne, na pilatesie, gdzie wszystko robisz wolno i w skupieniu, totalnie wysiadają.

Oczywiście jak zajęcia są porządnie prowadzone, nie pitu-pitu w fitness klubie dla bananów

A to tak a propos kopania rowu łyżeczką i treningu gwiazd, o Gwyneth Paltrow: http://graemethomasonline.com/skinny...woods-problem/

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2013-05-09 o 08:34
anu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:14   #99
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Anu No to wynika z tego, że dobranie danych ćwiczeń zależy też od budowy ciała(gruszka, jabłko). Oczywiście mogłabym wziąć ćwiczenia obwodowe z SFD, ale czy one faktycznie były by odpowiednie dla mojego ciała?
Chodzi o to, że nie wiem jakie obciążenie byłoby dla mnie dobre w tej chwili i jaki rodzaj ćwiczeń.

Ja długi czas jeździłam na rowerze i to nie po prostej drodze na zakupy w sukience, tylko pod górę, w górskich terenach i naprawdę siódme poty z siebie wylewałam, ale lubiłam to. Ćwiczyłam też na dywanie 3 razy w tygodniu, z butelkami z wodą, potem dodawałam tam kamieni, żeby zwiększać obciążenie i związywałam dwie butelki na raz, żeby było jeszcze ciężej. Bardzo lubiłam ćwiczyć. Jednak efekt był taki, że bardzo schudłam, byłam za chuda, i owszem brzuch spadł, ale spadły też cycki, tyłek i ostatecznie proporcje były takie jak przedtem, tyle, że wszystko mniejsze. Moim celem, było spłaszczenie brzucha, ale powiększenie tyłka, bez uszczerbku dla biustu, a stało się odwrotnie. Jadłam tez w sumie niewiele.

Także nie wiem, czy u mnie ćwiczenia jakiekolwiek aerobowe spowodowałyby spłaszczenie brzucha i ujędrnienie tyłka, tak jak u Ciebie Cacajuate, chyba raczej nie.

I co do tych ćwiczeń Tracy Anderson z Gwyneth- przy tej diecie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ona normalnie funkcjonuje i nie mdleje! W dodatku przy takiej temperaturze sali do ćwiczeń, to można paść. Ja właśnie przestałam ćwiczyć bo w lato w moim pokoju robi się taka sauna i wystarczy, że zrobiłam jeden skłon i już mi było słabo. Zero warunków.

Dlatego tak jak mówiłam, wziąć tak po prostu plan ćwiczeń z SFD trochę się boję tym bardziej, że mam kłopoty z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym.

Anu- a u Ciebie jak wyglądało pójście na siłownię i dobieranie ćwiczeń? Płaciłyście trenerowi personalnemu z koleżanką za porady, czy jak to wyglądało?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-05-09 o 20:20
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 23:11   #100
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja długi czas jeździłam na rowerze i to nie po prostej drodze na zakupy w sukience, tylko pod górę, w górskich terenach i naprawdę siódme poty z siebie wylewałam, ale lubiłam to. Ćwiczyłam też na dywanie 3 razy w tygodniu, z butelkami z wodą, potem dodawałam tam kamieni, żeby zwiększać obciążenie i związywałam dwie butelki na raz, żeby było jeszcze ciężej. Bardzo lubiłam ćwiczyć. Jednak efekt był taki, że bardzo schudłam, byłam za chuda, i owszem brzuch spadł, ale spadły też cycki, tyłek i ostatecznie proporcje były takie jak przedtem, tyle, że wszystko mniejsze. Moim celem, było spłaszczenie brzucha, ale powiększenie tyłka, bez uszczerbku dla biustu, a stało się odwrotnie. Jadłam tez w sumie niewiele.

Także nie wiem, czy u mnie ćwiczenia jakiekolwiek aerobowe spowodowałyby spłaszczenie brzucha i ujędrnienie tyłka, tak jak u Ciebie Cacajuate, chyba raczej nie.

I co do tych ćwiczeń Tracy Anderson z Gwyneth- przy tej diecie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ona normalnie funkcjonuje i nie mdleje! W dodatku przy takiej temperaturze sali do ćwiczeń, to można paść. Ja właśnie przestałam ćwiczyć bo w lato w moim pokoju robi się taka sauna i wystarczy, że zrobiłam jeden skłon i już mi było słabo. Zero warunków.
Ale to jest dziewczyno kwestia DIETY, no jiz nei wiem jak mam ci to jasno powiedziec, bo 10 x bylo pisane. Ja spozywam ze 3000 kcal dziennie, ale glownie w bialku i weglach.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 23:29   #101
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Ale to jest dziewczyno kwestia DIETY, no jiz nei wiem jak mam ci to jasno powiedziec, bo 10 x bylo pisane. Ja spozywam ze 3000 kcal dziennie, ale glownie w bialku i weglach.
Dżizas Krajst! Nie musisz krzyczeć, głucha nie jestem. Czemu wy wszystkie jesteście takie agresywne? Skoro dziennie wciągasz 3000 kcal i głównie w białku i węglach to chyba od tego mięcha taka agresja, nie wiem... U innych dziewczyn na żadnym innym forum się z takim czymś nie spotkałam poza tymi ćwiczącymi, a dyskusje wyglądały różnie.

Przecież napisałam, że niewiele jadłam i dlatego efekty były marne i jedynie schudłam. Ty chyba też nie doczytujesz tego co piszę.
Rozchodzi się o to, że wizyta na siłowni to nie tylko ćwiczenia na ciężarach, ale też właśnie kwestia doradzenia poprawnej diety. Przecież było pisane, że przy za małej ilości jedzenia spala się mięśnie, a nie buduje. I po co te krzyki?
Zresztą nie każdego stać na dziennie wciąganie takich ilości mięsa, ryb, serów, strączków i odżywek.

Nie mówię, żeby stosować dietę Gwyneth Paltrow, ale bez przesady.
Zresztą ja przy samych aerobach i tak bym nie została, więc takie ilości jedzenia nie są mi potrzebne i chyba wskazane też.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 02:25   #102
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Dżizas Krajst! Nie musisz krzyczeć, głucha nie jestem. Czemu wy wszystkie jesteście takie agresywne? Skoro dziennie wciągasz 3000 kcal i głównie w białku i węglach to chyba od tego mięcha taka agresja, nie wiem... U innych dziewczyn na żadnym innym forum się z takim czymś nie spotkałam poza tymi ćwiczącymi, a dyskusje wyglądały różnie.

Przecież napisałam, że niewiele jadłam i dlatego efekty były marne i jedynie schudłam. Ty chyba też nie doczytujesz tego co piszę.
Rozchodzi się o to, że wizyta na siłowni to nie tylko ćwiczenia na ciężarach, ale też właśnie kwestia doradzenia poprawnej diety. Przecież było pisane, że przy za małej ilości jedzenia spala się mięśnie, a nie buduje. I po co te krzyki?
Zresztą nie każdego stać na dziennie wciąganie takich ilości mięsa, ryb, serów, strączków i odżywek.

Nie mówię, żeby stosować dietę Gwyneth Paltrow, ale bez przesady.
Zresztą ja przy samych aerobach i tak bym nie została, więc takie ilości jedzenia nie są mi potrzebne i chyba wskazane też.
Sama caly czas wracasz do tematu, ze na cwiczeniach X schudlas, tymczasem to nie ma nic do rzeczy.
Na dietetycznym sa podwieszone watki o diecie i zywieniu.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 11:18   #103
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
Sama caly czas wracasz do tematu, ze na cwiczeniach X schudlas, tymczasem to nie ma nic do rzeczy.
Na dietetycznym sa podwieszone watki o diecie i zywieniu.
No ma do rzeczy bo ćwiczenia były do bani tak czy owak.

A dieta i tak zawsze jest identyczna u wszystkich. 130g białka, podobnie węgle. Ryże, kasze, mięso, ryby, nabiał, warzywa, okazjonalnie owoce.
Szablon jest zawsze taki sam. Co najwyżej gramaturgia poszczeglnych składników może się różnić, ale ogólnie poniżej 120g białka nie spada.
Na taką dietę to jeszcze trzeba nieźle zarobić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 12:01   #104
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Na taką dietę to jeszcze trzeba nieźle zarobić.
A bzdury opowiadasz. Przecież nie będziesz jeść codziennie wołowiny za 30zł/kg. Wystarczy jeść częściej podroby, zamiast piersi to np uda z kurczaka/indyka i już oszczędzasz. Z warzywami jak często robisz leczo, albo jakieś zupy to można dostać po niskiej cenie "stare" warzywa np. paprykę zamiast 15zl/kg można kupić za 3. Wystarczy tylko dobrze to przemyśleć i poszukać w sklepach.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:23   #105
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez czarna_zmora Pokaż wiadomość
A bzdury opowiadasz. Przecież nie będziesz jeść codziennie wołowiny za 30zł/kg. Wystarczy jeść częściej podroby, zamiast piersi to np uda z kurczaka/indyka i już oszczędzasz. Z warzywami jak często robisz leczo, albo jakieś zupy to można dostać po niskiej cenie "stare" warzywa np. paprykę zamiast 15zl/kg można kupić za 3. Wystarczy tylko dobrze to przemyśleć i poszukać w sklepach.
Zgodze sie, ale częste jadanie podrobów, np. wątróbki(którą uwielbiam) nie jest takie zdrowe. Poza tym z reguły nóżki mają więcej tłuszczu i jak ktoś robi sobie szczegółowe co do grama rozpiski diety to to już może wadzić.
Zresztą wystarczy spojrzeć na dzienniki diet dziewczyn, które ćwiczą - codziennie ryby-tuńczyki, makrele, mintaje,śledzie do tego mięcho.Tańsze ryby jak panga, czy tilapia to już prawie nie ryby. Ja robię zakupy, często kupuję mięso i bardzo chciałabym jeść dużo ryb, im więcej tym lepiej, ale niestety po prostu mi nie starcza i żeby w ogóle w mojej diecie znalazło się jakieś białko to muszę zamiast ryby kupić mięso.
I to już nawet nie chodzi, że można kupić taniej. Po prostu sam fakt, ze białko jest w każdym posiłku-codziennie jaja i praktycznie w trzech posiłkach mięcho bądź ryba. Kiedyś na potreningu.pl sporządzałam sobie taką rozpiskę według rozpiski składników na sfd i wyszło tego dużo. Szczególnie jeśli uwzględnić w diecie codziennie przynajmniej dwa jajka, to tak szybko schodzą, że masakra.

Dla mnie jest to tak czy owak drogo. Na pewno drożej niż nie trzymanie się ścisłej diety z określoną liczbą składników. Ja i tak nie jadam słodyczy, nie piję soków, nie używam cukru, serków itp, więc na to i tak kasy nie wydaję, a jedynie na produkty wartościowe, ale w przeliczeniu jeśli będę jadła więcej białka to zawsze będzie drożej niż normalnie bo po prostu kupię więcej na dzień.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:46   #106
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Zresztą wystarczy spojrzeć na dzienniki diet dziewczyn, które ćwiczą - codziennie ryby-tuńczyki, makrele, mintaje,śledzie
akurat śledzie i makrele są bardzo tanie a np pieczona makrela to po prostu niebo w gębie
niedroga też jest fasola, soczewica, cieciorka, nie musisz tylko mięsa i ryb jeść

Edytowane przez mara30
Czas edycji: 2013-05-12 o 16:49
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:29   #107
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Sylwetka kulturystki

Ktoś tu na forum napisał: nie szukaj wymówek, szukaj sposobu


Pytałaś wcześniej o moją siłownię: to było kilka lat temu, skorzystałam po prostu z pomocy trenera na sali, nie wykupowałam żadnych planów treningowych ani nic. Jak ostatnio przeglądałam ofertę pobliskiej sieciówki to też w cenie karnetu były dwa treningi z instruktorem, ale musisz się dowiedzieć u siebie po prostu, jak to wygląda.
anu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 14:49   #108
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
akurat śledzie i makrele są bardzo tanie a np pieczona makrela to po prostu niebo w gębie
niedroga też jest fasola, soczewica, cieciorka, nie musisz tylko mięsa i ryb jeść
Ja też uwielbiam pieczoną makrelę z rusztu

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Ktoś tu na forum napisał: nie szukaj wymówek, szukaj sposobu


Pytałaś wcześniej o moją siłownię: to było kilka lat temu, skorzystałam po prostu z pomocy trenera na sali, nie wykupowałam żadnych planów treningowych ani nic. Jak ostatnio przeglądałam ofertę pobliskiej sieciówki to też w cenie karnetu były dwa treningi z instruktorem, ale musisz się dowiedzieć u siebie po prostu, jak to wygląda.
Ja pisałam kiedyś na moją siłownię to odpowiedziano mi, ze pomoc instruktora jest w cenie wstępu, ale jak ta pomoc wygląda to nie wiem.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:01   #109
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja pisałam kiedyś na moją siłownię to odpowiedziano mi, ze pomoc instruktora jest w cenie wstępu, ale jak ta pomoc wygląda to nie wiem.
Pomoc wygląda na zasadzie 'dzień dobry, chciałabym to i to osiągnąć' 'dzień dobry, w takim razie ta maszyna tyle powtórzeń, ta tyle, tej nie ruszać, w międzyczasie na bieżnię na tyle, a robi się to poprawnie tak'.
To jest pomoc, bo trening jest na zasadzie, że stoi nad Tobą i pilnuje co robisz, ile powtórzeń, mówi jaka maszyna teraz, daje kartkę z planem i dietą.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 18:53   #110
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: Sylwetka kulturystki

Trzeba rozróżnić sylwetkę ćwiczących naturalnie sport od nabuzowanych zastrzykami z testosteronu oraz sterydów i anabolików kobiet.
Uwielbiam kobiety naturalnie umięśnione i wysportowane.
Fitneski są rewelacyjne.

Edytowane przez feminista
Czas edycji: 2013-10-30 o 18:56
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:40   #111
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Sylwetka kulturystki

Cytat:
Napisane przez feminista Pokaż wiadomość
Trzeba rozróżnić sylwetkę ćwiczących naturalnie sport od nabuzowanych zastrzykami z testosteronu oraz sterydów i anabolików kobiet.
Uwielbiam kobiety naturalnie umięśnione i wysportowane.
Fitneski są rewelacyjne.
Przede wszystkim to trzeba miec swiadomosc, ze panie startujace w zawodach nie wygladaja tak na co dzien Ale zeby nie bylo - nikomu nie wkladam w usta stwierdzenia, ze jest inaczej.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.