Kwalifikacyjne kursy i egzamin zawodowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-26, 14:41   #1
Rayzer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3

Kwalifikacyjne kursy i egzamin zawodowy


(Wiem, że trochę przydługawy temat. Z góry dziękuję każdej osobie, która w jakikolwiek sposób pomoże )

Hej,

ukończyłem właśnie szkołę zawodową, przede mną egzamin, którego najpewniej nie zaliczę. Zrobiłem największy błąd w moim życiu i wybrałem zawód, który mnie nie interesuje.

Moje pierwsze pytanie brzmi: jeśli nie uda mi się zaliczyć egzaminu zawodowego lub do niego wcale nie podejdę, jakie wykształcenie będę mieć?

Druga sprawa. Naszła mnie dziwna chęć kontynuowania nauki, jednak tym razem w kierunku, który by mnie faktycznie interesował. Przeglądając internet, natrafiłem na kwalifikacyjne kursy zawodowe, które w moich oczach wydają się być świetnym pomysłem na to, by naprawić swój poprzedni błąd. Co o tym myślicie?

Zanim ślepo wybiorę, chciałbym wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, czy w ramach KKZ można brać udział w dwóch kursach naraz? Dla przykładu, informatyk musi mieć zaliczone dwie kwalifikacje. Muszę je zdawać osobno, czyli łącznie dwa lata, czy można zrobić oba w jeden rok?

Po drugie, jeśli skończyłem zawodówkę, ale nie zaliczyłem egzaminu, czyli najpewniej nie mam wykształcenia zawodowego, zaliczenie egzaminów w ramach KKZ sprawi, że będę mieć wykształcenie zawodowe czy nadal te jakieś tam ze szkoły zawodowej?

Po trzecie, czy mogę pójść jednocześnie do zaocznego liceum i na KKZ? Pytam, bo gdzieś przeczytałem, że się da, ale osobiście ciężko mi jest to sobie wyobrazić. Skoro wszystko jest zaoczne, w co drugi weekend, ciężko byłoby połączyć w tych dwóch dniach liceum + kurs lub dwa, czyż nie?
Rayzer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 12:04   #2
konto_tymczasowe1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 87
Dot.: Kwalifikacyjne kursy i egzamin zawodowy

Pomysł jak najbardziej dobry, w końcu po to powstały KKZ, żeby się szybko i sprawnie przekwalifikować, jeśli nie pasuje Ci to, co robisz.

Co się tyczy reszty, to KKZ daje wykształcenie zawodowe.

Cytat:
Wykształcenie zasadnicze zawodowe posiada osoba, która:

ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, szkołę zasadniczą lub inną szkołę równorzędną, albo
ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, albo
zdała egzamin eksternistyczny z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla zasadniczej szkoły zawodowej przeprowadzany przez okręgową komisję egzaminacyjną, oraz:
ukończyła kwalifikacyjne kursy zawodowe w zakresie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, lub
uzyskała dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Czyli albo szkoła, albo kurs. Oba daję te same uprawnienia. Tylko weź pod uwagę, że bodajże w 2017 weszła reforma i teraz to nie jest wykształcenie zawodowe, ale branżowe. I podzielili to na dwa stopnie, więc sprawa zrobiła się bardziej skomplikowana.

Cytat:
2. Wykształcenie zasadnicze branżowe posiada osoba, która:
1) ukończyła branżową szkołę I stopnia albo
2) zdała egzaminy eksternistyczne z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia oraz:
a) ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub
b) posiada certyfikat kwalifikacji zawodowej w zakresie kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub świadectwo potwierdzające kwalifikację wyodrębnioną w zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, lub
c) uzyskała dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
3. Wykształcenie średnie branżowe posiada osoba, która:
1) ukończyła branżową szkołę II stopnia albo
2) spełniła warunki, o których mowa odpowiednio w ust. 2 pkt 1 lub 2, oraz zdała egzaminy eksternistyczne z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły II stopnia, a także:
a) ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie kwalifikacji wyodrębnionej w danym zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia, z tym że kwalifikacja ta wraz z kwalifikacją, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a lub b, zostały wyodrębnione w tym samym zawodzie, lub
b) posiada certyfikat kwalifikacji zawodowej w zakresie kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia lub świadectwo potwierdzające kwalifikację wyodrębnioną w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia, która wraz z kwalifikacją, o której mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a lub b, zostały wyodrębnione w tym samym zawodzie, lub
c) uzyskała dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodzie nauczanym na poziomie technika.
Czyli jeśli zaliczysz pierwszą z kwalifikacji, to będziesz miał wykształcenie zasadnicze branżowe, a jeśli zaliczysz drugą - wykształcenie średnie branżowe. I po tej drugiej kwalifikacji powinieneś mieć też tytuł technika (np. informatyki).

Zasadniczo nie ma zakazu robienia kilku KKZ, liceum zaocznego albo szkoły policealnej w tym samym czasie. Problem jest tylko praktyczny: musiałbyś w weekend być w kilku miejscach naraz.

Edytowane przez konto_tymczasowe1
Czas edycji: 2020-07-01 o 12:05
konto_tymczasowe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:16   #3
mandyangelica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Law Dissertation Writing Service

I'm grateful for everything you've shared with us. I have examined your website and am astounded by the services you offer. I would surely use your services, but I have a question for you. Do you provide Law Dissertation Writing Service in the United Kingdom? Because I require a platform that can assist me with my Law Dissertation service.

Edytowane przez mandyangelica
Czas edycji: 2021-12-16 o 10:19 Powód: Spelling Mistake
mandyangelica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 10:34   #4
LilyWilson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kwalifikacyjne kursy i egzamin zawodowy

Your questions are a little technical to answer. What I didn't understand is why you are so sure you will fail your exam? It is highly possible that you can pass the exam if you make the proper efforts. Did you know canada's best dissertation writing service offers help to students on all subjects including vocational courses. You should really research before making conclusion. Also the question about taking part in two courses together, I think it is better of a someone already expereinced with KKZ answers it.
LilyWilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-06 11:34:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.