Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-17, 20:34   #1231
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Hej


Ja z kolei mam problem, żeby się w ogóle do szukania pracy zabrać. Super mi się żyje tak bezstresowo, żeby tylko jeszcze pieniędzy przybywało, zamiast ubywać.
Teraz mamy nowego domownika, ślicznego kocurka i ogólnie fajnie jest mieć na wszystko czas, zaczęłam ćwiczyć, dbać o dietę itd.

A tak na poważnie, to będzie już mój 4 raz, jeśli chodzi o szukanie pracy. Zaczynam się bać, że pracodawcy będą podejrzliwie na mnie patrzeć, bo najdłużej pracowałam w jednym miejscu niespełna rok. Nie wiem też w co celować, bo ofert w moim zawodzie na początku roku nie ma prawie wcale. Poza tym zwyczajnie się boję, że jak już znajdę pracę, to znowu wyniknie jakaś chora sytuacja, że nie będę mogła chodzić tam bez stresu. Jestem już zmęczona tym, że co jakiś czas muszę rozsyłać CV, zaczynam być weteranem rozmów kwalifikacyjnych. Marzę o stałym zatrudnieniu w normalnej, miłęj atmosferze i z pensją wyższą niż najniższa krajowa. Dajcie kopa, bo brak mi motywacji.
:kop w dupkę:

Kurcze, zazdroszczę Wam tej beztroski, mój TŻ tak samo, wcale nie chce wracać do pracy (dla tych, co nie wiedzą - byliśmy rok w podróży, wróciliśmy we wrześniu na dobre i jedno z nas szuka pracy, drugie molestuje to pierwsze o kolejny wyjazd, zgadnijcie kto jest kto ).

A ja mam dość tego, że się nic nie dzieje, tęsknię za tą adrenalinką, którą daje praca, za codziennym strojeniem się i takimi tam zwykłościami I boję się, że im dłużej nie pracuję tym ciężej będzie mi wrócić do pracy.

U mnie też od początku roku posucha. Ofert zbliżonych do moich kompetencji prawie nie ma...

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ja dostałam pary do szukania. Usłyszałam na razie nieoficjalnie na czym stoję, no i nie mam co się spodziewać świetlanej przyszłości.

A więc do dzieła, szukamy i ślemy.
Skrzydła mi chwilowo podcięła statystyka pracuj, bo 90% osób co wysłali cv na 'moje' ogłoszenia, ma większe doświadczenie.

No, ale kto nie sieje to nic nie zbierze
Te statystyki są czasami dobijające...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-21, 23:15   #1232
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jak tam dziewczyny nowy tydzień? Dziś był Blue monday, podobnie najbardziej depresyjne poniedziałek w roku, ustrzeglyscie się przed nim jakoś?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-22, 07:56   #1233
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja tam w tej chwili ledwo odróżniam poniedziałek od innego dnia tygodnia
Tylko weekend jest inny, bo nie ma ofert pracy a chwilowo jestem w nastroju neutralnym, uczę się do przyszłotygodniowej rozmowy o pracę więc na szczęście ten cały blue monday mnie nie dotknął, nie wiem w ogóle co to za wymysł (to znaczy wiem, ale w to nie wierzę)

A Ty jak tam, Amazoniak, cieszysz się bezrobociem?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-01-22 o 07:57
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-22, 11:34   #1234
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mnie złapał dół, mam mały odzew na cv w Krakowie, w tej chwili większość firm, które zapraszają na rozmowy pochodzi ze Śląska :-( mam nadzieję, że trafi się coś fajnego z Krk, ale zaczynam się powoli denerwować. Nie wiem co będzie...

Powodzenia na rozmowach

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny nowy tydzień? Dziś był Blue monday, podobnie najbardziej depresyjne poniedziałek w roku, ustrzeglyscie się przed nim jakoś?
Amazoniak, nie pracujesz aktualnie ?

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja tam w tej chwili ledwo odróżniam poniedziałek od innego dnia tygodnia
Tylko weekend jest inny, bo nie ma ofert pracy a chwilowo jestem w nastroju neutralnym, uczę się do przyszłotygodniowej rozmowy o pracę więc na szczęście ten cały blue monday mnie nie dotknął, nie wiem w ogóle co to za wymysł (to znaczy wiem, ale w to nie wierzę)

A Ty jak tam, Amazoniak, cieszysz się bezrobociem?
Dużo się uczysz ? Mnie się nigdy nie chce przygotowywać.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-22, 11:41   #1235
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja jeszcze poszukiwan nie wznowiłam jakoś weny nie mam...
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-22, 12:01   #1236
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Mnie złapał dół, mam mały odzew na cv w Krakowie, w tej chwili większość firm, które zapraszają na rozmowy pochodzi ze Śląska :-( mam nadzieję, że trafi się coś fajnego z Krk, ale zaczynam się powoli denerwować. Nie wiem co będzie...

Powodzenia na rozmowach


Dużo się uczysz ? Mnie się nigdy nie chce przygotowywać.
U mnie (w Łodzi) też na razie słabo, ofert jest ciągle mało i odzew niezbyt duży.
A ile już szukasz Niv?

Akurat do tej rozmowy w poniedziałek dość dużo "się uczę", czytam o branży, żeby być w miarę na bieżąco, o tematyce związanej ze stanowiskiem i przygotowałam sobie ładne (tak myślę) odpowiedzi na pytania. Teraz tylko kwestia, czy mnie stres nie zeżre.

Ale z reguły nie uczę się nigdy aż tak, tylko czytam trochę o firmie, o trendach w danej branży no i ogarniam odpowiedzi, ale zawsze schematycznie, a teraz ułożyłam sobie zdania i historie, co mniej więcej mówić i starałam się to ogarnąć pod kątem ogłoszenia.


Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja jeszcze poszukiwan nie wznowiłam jakoś weny nie mam...
A Ty pracujesz i szukasz pracy? Dobrze kojarzę?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-22, 12:21   #1237
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jeszcze pracuję, ale już niebawem rzucam papierami czekam tylko na premię kwartalną, którą dostanę pod koniec miesiąca wiec moglabym szukac zawczasu.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 14:02   #1238
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Oficjalnie jestem na urlopie do końca miesiąca ale już nie wracam do firmy, zdałam sprzęt i obiegowe ost dnia pracy. O dziwo dostałam premie kwartalna - choć nieznacznie o cięta, żeby ie bylo😉Też powoli zaczynają mi się zlewac te dni. Nie zamierzam się jakoś strasznie spieszyć z powrotem na rynek pracy, tyle mojego co sobie teraz odsapne😁 Nastrój mam dobry, w końcu nie dotyczy mnie ani syndrom pn ani żadne inne od-pracowe problemy 😊
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 09:30   #1239
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny! Czy można do Was dołączyć? Od ponad 2 miesięcy bezskutecznie szukam pracy w stolicy, powiem Wam, że powoli zaczyna mnie to wszystko dobijać

Jak pokazałam znajomym CV to stwierdzili, że "to najlepsze CV jakie kiedykolwiek widzieli i pytali w jakim programie je robiłam" - no co mi po tym jak efektów brak. Do końca stycznia czekam na odpowiedź z jednej rekrutacji, ale z drugiej strony zastanawiam się czy to nie działa tak, że jakby byli w 100% pewni to by kilka dni po rozmowie zadzwonili a nie dawali odpowiedź "na zwłokę"? Tak przynajmniej zauważyłam w przypadku trzech poprzednich prac - ta odpowiedź nadchodziła szybko...

No ale to też nie były żadne korpo jak teraz
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 11:20   #1240
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Hej, hej

Pewnie, że można, zwłaszcza, że tutaj ostatnio trochę się wyludniło

Wiesz, z tymi terminami rekrutacji to jest tak, że im większa firma tym dłużej to trwa. Ale to chyba nie jest reguła..

A czemu czekasz do końca stycznia, tak Ci powiedzieli, czy Ty im dajesz tyle czasu?

W jakiej branży szukasz?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 15:42   #1241
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy można do Was dołączyć? Od ponad 2 miesięcy bezskutecznie szukam pracy w stolicy, powiem Wam, że powoli zaczyna mnie to wszystko dobijać

Jak pokazałam znajomym CV to stwierdzili, że "to najlepsze CV jakie kiedykolwiek widzieli i pytali w jakim programie je robiłam" - no co mi po tym jak efektów brak. Do końca stycznia czekam na odpowiedź z jednej rekrutacji, ale z drugiej strony zastanawiam się czy to nie działa tak, że jakby byli w 100% pewni to by kilka dni po rozmowie zadzwonili a nie dawali odpowiedź "na zwłokę"? Tak przynajmniej zauważyłam w przypadku trzech poprzednich prac - ta odpowiedź nadchodziła szybko...

No ale to też nie były żadne korpo jak teraz
Hej. Prawdopodobnie zostawili sobie wysoki margines. Ja kiedyś dostałam się do firmy, która już zdążyłam skreślić (mieli odezwać się „po Nowym Roku” a odezwali w połowie stycznia, przy czym przeszłam już wszystkie etapy rekrutacji i z tego co zrozumiałam „rywalizowałem” z dwiema osobami). Było to miesiąc od pierwszego etapu rekrutacji czyli rozmowy. Dla mnie za długo, bo zdążyłam już wziąć udział w innej rekrutacji i dostać tam prace. Mówili, ze nie odzywali się tak długo bo „musieli się trochę postarac, żeby mnie zatrudnić, ale są bardzo zadowoleni z przebiegu tej rekrutacji”. Jakby zadzwonili po tym Nowym Roku, ze jestem ich pierwszym wyborem, ale potrzebują trochę więcej czasu na ostateczna decyzje, nie wyslalalabym wtedy CV i nie wzięłabym udziału w kolejnej rozmowie w innej firmie a tym samym poszłabym do nich.

A w jakie branże uderzasz? Co byś chciała robić?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 20:42   #1242
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Hej, hej

Pewnie, że można, zwłaszcza, że tutaj ostatnio trochę się wyludniło

Wiesz, z tymi terminami rekrutacji to jest tak, że im większa firma tym dłużej to trwa. Ale to chyba nie jest reguła..

A czemu czekasz do końca stycznia, tak Ci powiedzieli, czy Ty im dajesz tyle czasu?

W jakiej branży szukasz?
Dziękuję za powitanie Ja dostałam informację z firmy, że oni chcieliby zamknąć rekrutację do końca stycznia Szukam w szeroko pojętym marketingu

malootka - no co za pech ale najwidoczniej tak miało być - nic nie dzieje się bez przyczyny!

Kafka z mlekiem - a Ty czego obecnie poszukujesz? Na jakie stanowisko masz rozmowę w pon?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 20:51   #1243
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
malootka - no co za pech ale najwidoczniej tak miało być - nic nie dzieje się bez przyczyny!
szczerze to obie te oferty były dla mnie atrakcyjne, więc ja na tym źle nie wyszłam. Zdziwiło mnie tylko to długie czekanie mimo, że przysięgali, że się odezwą, a ja byłam po chyba trzech długich etapach rekrutacji i niby to była ostatnia prosta. Ale podobno formalności związane z zatrudnieniem tak długo trwały. Generalnie przyzwyczaiłam się już, że procesy rekrutacyjne w dużym firmach potrafią trwać koszmarnie długo.

A Ty w jakiej branży szukasz? Czym się zajmowałaś do tej pory?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:09   #1244
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
szczerze to obie te oferty były dla mnie atrakcyjne, więc ja na tym źle nie wyszłam. Zdziwiło mnie tylko to długie czekanie mimo, że przysięgali, że się odezwą, a ja byłam po chyba trzech długich etapach rekrutacji i niby to była ostatnia prosta. Ale podobno formalności związane z zatrudnieniem tak długo trwały. Generalnie przyzwyczaiłam się już, że procesy rekrutacyjne w dużym firmach potrafią trwać koszmarnie długo.

A Ty w jakiej branży szukasz? Czym się zajmowałaś do tej pory?
przez ponad ostatni rok pracowałam w dziale marketingu w firmie z branży chemicznej, ale mało znanej na rynku Generalnie nie mój klimat, nie czułam tego, a sama struktura organizacyjna była po prostu fatalna ale o tym można by długo pisać... A wcześniej pracowałam przy organizacji wydarzeń i o ile sama praca była super, tak już brak możliwości zaplanowania "życia" niekoniecznie. Nigdy nie było wiadomo kiedy wskoczą jakieś eventy, a wiadomo wakacje to sezon dla firm na różnego rodzaju imprezy Trochę mnie to zmęczyło i zapragnęłam pracy pon-pt.

Tak sobie myślę, że z każdą kolejną pracą coraz jaśniej widzę miejsce w którym bym chciała pracować, co miałabym robić ale też to gdzie bym nie chciała pracować i czego robić bym nie chciała

Macie jakieś doświadczenia zawodowe z korpo? Jak wrażenia? Ja (szczerze) mam dość małych, prywatnych firm...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:14   #1245
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenia zawodowe z korpo? Jak wrażenia? Ja (szczerze) mam dość małych, prywatnych firm...
Ja pracowałam do tej pory tylko w dużych firmach, tzw. korporacjach. Na ten moment nie wyobrażam sobie inaczej. Męczyłaby mnie zbyt rodzinna atmosfera w pracy, chyba się do tego nie nadaję. No i chwalę sobie premie,dofinansowanie do urlopu, dodatkową kasę na święta itp.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:19   #1246
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Ja pracowałam do tej pory tylko w dużych firmach, tzw. korporacjach. Na ten moment nie wyobrażam sobie inaczej. Męczyłaby mnie zbyt rodzinna atmosfera w pracy, chyba się do tego nie nadaję. No i chwalę sobie premie,dofinansowanie do urlopu, dodatkową kasę na święta itp.
Czyli coś czego ja nie znam

No i jakiś ramowy zakres obowiązków a nie - w umowie samo stanowisko a później jesteś od wszystkiego: fotograf, kreatywny, specjalista ds. SM, dział zakupów, dział administracji, copywriter, logistyk...

Kończę z tym!
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:25   #1247
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Dziękuję za powitanie Ja dostałam informację z firmy, że oni chcieliby zamknąć rekrutację do końca stycznia Szukam w szeroko pojętym marketingu

malootka - no co za pech ale najwidoczniej tak miało być - nic nie dzieje się bez przyczyny!

Kafka z mlekiem - a Ty czego obecnie poszukujesz? Na jakie stanowisko masz rozmowę w pon?
Do marketingu to chyba jest duży popyt? Przynajmniej w moim mieście. Sama bym chętnie się zahaczyła, ale mam na koncie współpracę z marketingiem a nie w marketingu i jestem mało atrakcyjna chyba w związku z tym

Ale tak naprawdę to mam doświadczenie w branży finansowej, między innymi w zarządzaniu produktem i to jest to, co chcę robić. U mnie niestety mało jest takich ogłoszeń.

W poniedziałek mam właśnie rozmowę powiązaną i z moim doświadczeniem i z branżą, tylko na stanowisko menadżerskie. Nigdy nie byłam takim stricte kierownikiem działu, ale kierownikiem projektu już tak... więc nie wiem czy mam szansę, ale bardzo bym chciała tę posadę

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
(...)
Macie jakieś doświadczenia zawodowe z korpo? Jak wrażenia? Ja (szczerze) mam dość małych, prywatnych firm...
Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Ja pracowałam do tej pory tylko w dużych firmach, tzw. korporacjach. Na ten moment nie wyobrażam sobie inaczej. Męczyłaby mnie zbyt rodzinna atmosfera w pracy, chyba się do tego nie nadaję. No i chwalę sobie premie,dofinansowanie do urlopu, dodatkową kasę na święta itp.
Ja też pracowałam tylko w korpo i dobrze się tam czułam. Duża firma daje sporo dobrego pracownikowi, nie chciałabym przejść do małej.

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Czyli coś czego ja nie znam

No i jakiś ramowy zakres obowiązków a nie - w umowie samo stanowisko a później jesteś od wszystkiego: fotograf, kreatywny, specjalista ds. SM, dział zakupów, dział administracji, copywriter, logistyk...
Nooo... z tym to bywa różnie Jak sobie przypomnę czego wymagali ode mnie jako opiekuna produktu... miałam być prawnikiem, marketingowcem, aktuariuszem, sprzedawcą w jednym
A ostatnio aplikowałam na stanowisko marketingowca, gdzie marketingowiec był produktowcem, filmowcem, scenarzystą, kierownikiem produkcji reklamy i jeszcze jakieś inne

Ale wszystko związane ze stanowiskiem
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-01-23 o 21:28
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:40   #1248
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Hej, czy ja też mogłabym się przyłączyć?
Pracuję obecnie zdalnie jako copywriter, ale już dobitnie przekonałam się, że to nie dla mnie. Bardzo brakuje mi codziennego wychodzenia do ludzi, podziału na pracę i życie prywatne, jakichś wyzwań, adrenaliny (moja praca jest jednak dość monotonna). Od kilku miesięcy cały czas czegoś szukam, ale idzie mi dość marnie, zwłaszcza że mieszkam w Polsce B. Chętnie bym się z Wami powspierała w poszukiwaniach i wymieniła doświadczeniami, zawsze to raźniej
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 21:48   #1249
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Hej, hej

Im nas więcej tym weselej, przynajmniej taki pozytyw

Ostatni rok pracowałam zdalnie jako copywriter w podróży i też uważam, że to praca nie dla mnie i mało w niej wyzwań, cieszę się, że nie jestem jedyna bo w sieci same peany na temat tego zawodu
Po tej rocznej przerwie wiem, że moje miejsce jest w korpo, huehue
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 21:53   #1250
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kafkazmlekiem - hahah no masakra z tym jak bardzo można podpiąć wszystko pod stanowisko

P.S. ja teraz też czekam na wynik rekrutacji na kierownika działu (co prawda stanowisko Juniorskie) - a też nigdy nie pracowałam na tym szczeblu. We will see. Chociaż z ogłoszenia oferta brzmiała dość "kreatywnie" a na rozmowie okazało się być bardziej "analitycznie".

melba91 - witamy!

Dziewczyny a jak Wy zaczynałyście jako copy? Ja to myślałam, żeby na czas poszukiwania pracy się tym zająć... albo ew. dorywczo. Tylko ... jak zrobić ten pierwszy krok?
__________________

Edytowane przez yes
Czas edycji: 2019-01-23 o 21:54
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 22:03   #1251
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Junior kierownik działu? Brzmi dziwnie, ale może być całkiem fajne, zwłaszcza na początek

Wiesz co, u mnie z tym copy to było tak, że jak odchodziłam z firmy, właśnie po to, żeby przez rok podróżować, to zawiązałam współpracę z departamentem marketingu, dla którego już wcześniej pisywałam z racji bycia produktowcem. No i że to było dobre merytorycznie i stylistycznie, to zamiast zlecać artykuły gdzieś na zewnątrz woleli zlecać je mnie.

Ale po roku umowa się skończyła, oni chcieli zmienić zasady współpracy na DG z mojej strony i tyle. Skończyło się Eldorado

Co do początków, to na przykład są różne platformy, gdzie bierzesz zlecenia, albo zgłaszasz się jako chętna i zleceniodawca Cię może wybrać, na zagranicznych jest chyba spora kasa, ale oczywiście wszystkie podatki, NFZ musisz sama ogarniać. Musisz chyba zresztą założyć DG, tak sądzę. Nie zgłębiałam tego tematu, bo chyba zbyt dużo zachodu.

Pojawiają się czasem też zwykłe ogłoszenia na OLX czy na Pracuj i tam raczej oferują już jakiś rodzaj umowy i można próbować w ten sposób, chociaż często chcą doświadczenia/próbnych tekstów.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-01-23 o 22:05
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 22:11   #1252
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Hej, hej

Ostatni rok pracowałam zdalnie jako copywriter w podróży i też uważam, że to praca nie dla mnie i mało w niej wyzwań, cieszę się, że nie jestem jedyna bo w sieci same peany na temat tego zawodu
Po tej rocznej przerwie wiem, że moje miejsce jest w korpo, huehue
Ja w ogóle nie rozumiem peanów na cześć pracy zdalnej, dla mnie ona ostatnio zamienia się w koszmar

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak Wy zaczynałyście jako copy? Ja to myślałam, żeby na czas poszukiwania pracy się tym zająć... albo ew. dorywczo. Tylko ... jak zrobić ten pierwszy krok?
Ja zaczynałam na ostatnim roku studiów, po prostu odpowiedziałam na ogłoszenie małej lokalnej agencji. Wtedy nie miałam zielonego pojęcia o copywritingu, ale napisałam im tekst próbny i jakoś mnie przyjęli Potem dzięki temu doświadczeniu załapałam się do pracy na etacie, gdzie w dużej mierze zajmowałam się właśnie pisaniem tekstów na strony firmy. A teraz znów współpracuję zdalnie z agencją, ale na szczęście już trochę większą i sensowniejszą

Wydaje mi się, że o tego typu zlecenia jest dość łatwo, warto śledzić przede wszystkim różne grupy na fb dla freelancerów - tam codziennie pojawia się po kilkanaście ogłoszeń. Możesz też spróbować pisać bezpośrednio do różnych agencji reklamowych czy interaktywnych
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 22:30   #1253
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

dziękuję za odpowiedzi

jutro mam plan, żeby dalej podziałać z CV na etat. W wolnych chwilach popatrzę za tymi jednorazówkami dla copy.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-23, 23:11   #1254
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dzisiaj złożyłam papiery i tak prawie na 96% dostanę pracę. Całkiem fajny dojazd do pracy. Na razie na zastępstwo, co też mnie nawet cieszy, bo od kiedy jestem na rynku pracy to siedzę tylko na kontraktach. Dzięki temu będę mogła nadal uczyć się niemieckiego i mieć prywatnych klientów.


Tak na marginesie, nie rozumiem, czemu ludzie dziwią się, że lubię siedzieć na "śmieciówkach" albo nie chcę założyć własnej działalności. Chyba myślą, że zarabiam milijony
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 09:50   #1255
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A możesz powiedzieć co będziesz robić na tej uczelni? W sensie co wykładać na przykład?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 10:04   #1256
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć co będziesz robić na tej uczelni? W sensie co wykładać na przykład?
Eee...jeszcze mnie pracodawca namierzy
Cieszę się Ten rok zaczął się naprawdę super
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 10:07   #1257
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja pracowałam i w małych firmach i w korpo, każda ma swoje plusy i minusy. Praca zdalna też nie każdego zadowoli - co kto lubi. Finansowo lepiej wychodzilam w korpo ale pod względem atmosfery lepsze są wg mnie mniejsze firmy - nie ma aż takiego wyścigu szczurów.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 10:18   #1258
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czy któraś z Was pracowała może kiedyś jako asystentka członka zarządu?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 10:22   #1259
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pracowała może kiedyś jako asystentka członka zarządu?
Ja pracuje jako asystentka dyrektora.
Szefo odpowiedzialny jest głównie za działania handlowe, ale i za sprawy produkcyjne (duza firma - korpo).
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 10:34   #1260
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pracowała może kiedyś jako asystentka członka zarządu?
Ja znam dwie takie osoby
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.