Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-29, 07:00   #1321
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie wiem, jakie słabe strony podawać na tych rozmowach, bo serio nie widzę w sobie wad, hahaha


Ja chyba swoją stawką pogrzebuje swoje szanse na każdej rozmowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja widzę w sobie jedna wade - jestem troche leniwa - ale przeciez tego powiedziec nie moge
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:42   #1322
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No i dostałam dziś telefon, że kwota, którą zaproponowałam przewyższa budżet klienta Zapytałam z ciekawości o ile i się dowiedziałam, że prawie o 1000zł. Nie no kurde, szanujmy się...
A najlepsze jest to, że aplikowałam przez pracuj PL czyli zaznaczałam widełki wynagrodzenia, które mnie interesowały do tej aplikacji. Więc nie wiem skąd te zdziwienie
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:44   #1323
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Z tymi wadami to ja niedawno przeczytałam, że warto sobie zrobić test osobowości no i zrobiłam ten: 16personalities, on jest w wersji polskiej, podaje różne informacje na temat osobowości jaką się jest i można z tego wyciągnąć wprost słabsze punkty i miejsca, które wymagają poprawy u danej osobowości.
Nie trwa długo a można się nieco o sobie dowiedzieć i mieć ciekawe przykłady cech do rozmowy

Pinakoladka, a sprawdzasz stawki dla swojego miasta na dane stanowisko? Wiem, że to marna pociecha, ale zawsze można trochę zweryfikować czy ma się oczekiwania zupełnie z kosmosu czy nie.

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
No i dostałam dziś telefon, że kwota, którą zaproponowałam przewyższa budżet klienta Zapytałam z ciekawości o ile i się dowiedziałam, że prawie o 1000zł. Nie no kurde, szanujmy się...
A najlepsze jest to, że aplikowałam przez pracuj PL czyli zaznaczałam widełki wynagrodzenia, które mnie interesowały do tej aplikacji. Więc nie wiem skąd te zdziwienie
To było to stanowisko na specjalistę do marketingu? Pewnie szukają jakiegoś ludka zaraz po studiach co to będzie robił za pół darmo
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-01-29 o 08:47
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 08:47   #1324
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
No i dostałam dziś telefon, że kwota, którą zaproponowałam przewyższa budżet klienta Zapytałam z ciekawości o ile i się dowiedziałam, że prawie o 1000zł. Nie no kurde, szanujmy się...
A najlepsze jest to, że aplikowałam przez pracuj PL czyli zaznaczałam widełki wynagrodzenia, które mnie interesowały do tej aplikacji. Więc nie wiem skąd te zdziwienie
Też zawsze zaznaczalam wynagrodzenie na pracuj.pl.

Zawsze wyskakiwal mi komunikat, że 80% osób ma niższe wymagania finansowe 🤷☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 09:14   #1325
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
No i dostałam dziś telefon, że kwota, którą zaproponowałam przewyższa budżet klienta Zapytałam z ciekawości o ile i się dowiedziałam, że prawie o 1000zł. Nie no kurde, szanujmy się...
A najlepsze jest to, że aplikowałam przez pracuj PL czyli zaznaczałam widełki wynagrodzenia, które mnie interesowały do tej aplikacji. Więc nie wiem skąd te zdziwienie
To nie musi być prawda z tym budżetem a jedynie zagrywka negocjacyjna, jeżeli Ci zależy na tym stanowisku to spróbuj ponegocjowac np. zaproponuj że w związku z tym możesz zejść 500zl na okresie próbnym bo bardzo Ci zalezyna doświadczeniu w tej firmie i zobaczysz, na ile są elastyczni. Jeżeli nadal będą chcieli ściąć wynagrodzenie o 1000 zł to ich strata. Nie ma sensu przyjmować pracy za pół darmo
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 09:36   #1326
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny dziś babka zdradziła mi też od razu co to jest za firma - mają mały oddział w Warszawie a siedziba główna jest gdzie indziej. A mi to się marzy praca w "CENTRALI" skoro już w tej Warszawie mieszkam Poza tym ... też nie do końca rynek, który mnie interesuje..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 10:01   #1327
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czyli ostatecznie nie ma tego złego
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-29, 11:27   #1328
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Czyli ostatecznie nie ma tego złego
Tak jest
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 11:45   #1329
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Z tymi wadami to ja niedawno przeczytałam, że warto sobie zrobić test osobowości no i zrobiłam ten: 16personalities, on jest w wersji polskiej, podaje różne informacje na temat osobowości jaką się jest i można z tego wyciągnąć wprost słabsze punkty i miejsca, które wymagają poprawy u danej osobowości.
Nie trwa długo a można się nieco o sobie dowiedzieć i mieć ciekawe przykłady cech do rozmowy
Zrobiłam. O mamo, jakie to jest prawdziwe.

Pinakoladka może są urzędy albo stanowiska, na których dają więcej, ale z tego co ja się orientuję (albo raczej z tego, co mi mówili znajomi pracujący w budżetówce), to na referenta zwykle proponują niewiele więcej niż najniższą krajową. Zresztą urzędy nie mają takiej całkowitej wolności w ustalaniu stawek jak firmy, mają określony budżet, określone różne dodatki za wysługę lat. Jak chcesz sprawdzić stawki, to szef Służby Cywilnej publikuje dorocznie na ten temat raport.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 12:54   #1330
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zrobiłam. O mamo, jakie to jest prawdziwe.

Pinakoladka może są urzędy albo stanowiska, na których dają więcej, ale z tego co ja się orientuję (albo raczej z tego, co mi mówili znajomi pracujący w budżetówce), to na referenta zwykle proponują niewiele więcej niż najniższą krajową. Zresztą urzędy nie mają takiej całkowitej wolności w ustalaniu stawek jak firmy, mają określony budżet, określone różne dodatki za wysługę lat. Jak chcesz sprawdzić stawki, to szef Służby Cywilnej publikuje dorocznie na ten temat raport.
Referent to jest akurat jedno z niższych stanowisk, niestety. Lepiej celować w podinspektora, jak już. Mnie się udało z inspektorem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-29, 14:31   #1331
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
No i dostałam dziś telefon, że kwota, którą zaproponowałam przewyższa budżet klienta Zapytałam z ciekawości o ile i się dowiedziałam, że prawie o 1000zł. Nie no kurde, szanujmy się...
A najlepsze jest to, że aplikowałam przez pracuj PL czyli zaznaczałam widełki wynagrodzenia, które mnie interesowały do tej aplikacji. Więc nie wiem skąd te zdziwienie
I tak miło z ich strony, że poinformowali, przynajmniej wiesz, na czym stoisz

Ja w ostatnich dniach odpowiedziałam na dwa ciekawe ogłoszenia, takie typowo pode mnie, ale niestety na razie cisza. Zresztą na jedno od wczoraj aplikowało już 25-50 osób, a zapewne będzie jeszcze więcej
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 07:51   #1332
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dostałam też informację zwrotną z rozmowy na której byłam na początku stycznia, że dziękują mi za udział w rekrutacji ale do dalszych etapów wybrali osoby, których dośw. zawodowe bardziej odpowiada profilowi poszukiwanego kandydata
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 08:56   #1333
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No tak to bywa w końcu coś się znajdzie, zobaczysz
A ile czasu już szukasz pracy? Nie pamiętam, czy to Ty pisałaś o dwóch miesiącach?

A ja wczoraj dostałam w jednej minucie informację o rozpatrywaniu mojego CV na daną ofertę a chwilę po tym odrzucenie z tej samej oferty
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 11:01   #1334
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zastój u mnie okropny od grudnia.
Jedna beznadziejna rozmowa
No i jutro w końcu wybieram sie rozmowę , z którą wiąże nadzieje o ile to co napisali jest prawdą
__________________
Byle do przodu

Edytowane przez Inez24
Czas edycji: 2019-01-30 o 11:02
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 20:36   #1335
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dobra, mam już tę pracę. Ledwo zaczęłam, a już rozkminiam, jak się zagnieździć na stałe. Natomiast w drugiej pracy przesiaduję jak Pinky i Mózg i zastanawiam się, jak wygryźć konkurencję Mam pod tym względem okropny charakter
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 21:00   #1336
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No tak to bywa w końcu coś się znajdzie, zobaczysz
A ile czasu już szukasz pracy? Nie pamiętam, czy to Ty pisałaś o dwóch miesiącach?

A ja wczoraj dostałam w jednej minucie informację o rozpatrywaniu mojego CV na daną ofertę a chwilę po tym odrzucenie z tej samej oferty
tak, ja już od dwóch miesięcy... kurde, doświadczenie mam naprawdę spoko, ale tak sobie myślę - że przecież o ile stolica ogromna to i konkurencja też niemała. Kurde, może zmienię kierunek poszukiwań po prostu..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 22:23   #1337
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Dobra, mam już tę pracę. Ledwo zaczęłam, a już rozkminiam, jak się zagnieździć na stałe. Natomiast w drugiej pracy przesiaduję jak Pinky i Mózg i zastanawiam się, jak wygryźć konkurencję Mam pod tym względem okropny charakter
No to chyba normalne takie rozkminki Chyba bym nie chciała być Twoją przełożoną

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
tak, ja już od dwóch miesięcy... kurde, doświadczenie mam naprawdę spoko, ale tak sobie myślę - że przecież o ile stolica ogromna to i konkurencja też niemała. Kurde, może zmienię kierunek poszukiwań po prostu..
Ja tak samo myślę o sobie, ale jakoś nie idzie.. chciałam trochę zmienić kierunek zawodowy, ale to też jakoś nie do końca wychodzi i już mi na tym przestało zależeć. Po rozmowach czułam się jak studentka, co to nie ma żadnego doświadczenia.
Zresztą najbardziej mi jednak zależy, żeby robić podobne rzeczy, jak do tej pory, tylko o to wcale nie tak łatwo.. więc nie wiem ile mi jeszcze przyjdzie leżeć i pachnieć...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 22:31   #1338
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

Ja tak samo myślę o sobie, ale jakoś nie idzie.. chciałam trochę zmienić kierunek zawodowy, ale to też jakoś nie do końca wychodzi i już mi na tym przestało zależeć. Po rozmowach czułam się jak studentka, co to nie ma żadnego doświadczenia.
Zresztą najbardziej mi jednak zależy, żeby robić podobne rzeczy, jak do tej pory, tylko o to wcale nie tak łatwo.. więc nie wiem ile mi jeszcze przyjdzie leżeć i pachnieć...
A Ty ile już leżysz i pachniesz?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-30, 22:48   #1339
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie chcę o tym myśleć
Ale tak na serio to styczeń będzie czwartym miesiącem już
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 11:21   #1340
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No to chyba normalne takie rozkminki Chyba bym nie chciała być Twoją przełożoną
A tu Cię zaskoczę, że byłabyś ze mnie zadowoloną szefową Łapię i trzymam zębami klientów. W ciągu 2 lat straciłam tylko jednego, bo nie mógł zrozumieć, że nie jestem dyspozycyjna o 2 w nocy

Uwielbiam szefów, którzy dbają o mnie: dzielą się swoim doświadczeniem, udzielają wskazówek, uczą ALE nie pouczają(!), wyjaśniają zawiłości rynku, stoją za mną murem w starciu z klientem.

Problemy mieliby ze mną współpracownicy. Czasami udawało mi się przebić, czasem nie, bo byli wyraźnie faworyzowani (dlatego podziękowałam jednej firmie za współpracę, bo nie widziałam tam ścieżki rozwoju).

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2019-01-31 o 11:23
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:18   #1341
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Miałam przed chwilą telefon w sprawie rekrutacji, ale chyba ją sobie odpuszczę. Już ogłoszenie było bardzo ogólne, mało konkretów odnośnie wymagań, w sumie CV wysłałam do nich trochę tak na odczep, w akcie desperacji Wyobraźcie sobie, że facet zapytał, czy byłabym w stanie dojechać na rozmowę do miejscowości oddalonej o 130 km - podczas gdy sama praca ma być oczywiście w moim mieście. I jeszcze mnie lekko wyśmiał, że nie wiedziałam, gdzie ta miejscowość dokładnie jest (a to żadna metropolia) Potem niby stwierdził, że postaramy się to załatwić jednak zdalnie, żebym nie musiała jeździć, ale kto wie, co ostatecznie wymyśli. A później jeszcze przypomniałam sobie, że jedna z moich byłych współpracownic tam wcześniej pracowała i, z tego, co kojarzę, to bardzo źle tamtą firmę wspominała. Teraz mają mi niby wysłać jakieś dodatkowe pytania czy zadania próbne na maila, ale poważnie się zastanawiam, czy nie zrezygnować od razu. Jakoś tak po całokształcie nie wydaje mi się, żeby to była poważna firma, która szanuje swoich pracowników.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:44   #1342
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
A tu Cię zaskoczę, że byłabyś ze mnie zadowoloną szefową Łapię i trzymam zębami klientów. W ciągu 2 lat straciłam tylko jednego, bo nie mógł zrozumieć, że nie jestem dyspozycyjna o 2 w nocy

Uwielbiam szefów, którzy dbają o mnie: dzielą się swoim doświadczeniem, udzielają wskazówek, uczą ALE nie pouczają(!), wyjaśniają zawiłości rynku, stoją za mną murem w starciu z klientem.

Problemy mieliby ze mną współpracownicy. Czasami udawało mi się przebić, czasem nie, bo byli wyraźnie faworyzowani (dlatego podziękowałam jednej firmie za współpracę, bo nie widziałam tam ścieżki rozwoju).
W takim razie nie chciałabym z Tobą współpracować A tak serio, to ja bym się kompletnie nie odnalazła w takiej pracy, gdzie trzeba swoim kolegom i koleżankom wyrywać zadania czy klientów

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Miałam przed chwilą telefon w sprawie rekrutacji, ale chyba ją sobie odpuszczę. Już ogłoszenie było bardzo ogólne, mało konkretów odnośnie wymagań, w sumie CV wysłałam do nich trochę tak na odczep, w akcie desperacji Wyobraźcie sobie, że facet zapytał, czy byłabym w stanie dojechać na rozmowę do miejscowości oddalonej o 130 km - podczas gdy sama praca ma być oczywiście w moim mieście. I jeszcze mnie lekko wyśmiał, że nie wiedziałam, gdzie ta miejscowość dokładnie jest (a to żadna metropolia) Potem niby stwierdził, że postaramy się to załatwić jednak zdalnie, żebym nie musiała jeździć, ale kto wie, co ostatecznie wymyśli. A później jeszcze przypomniałam sobie, że jedna z moich byłych współpracownic tam wcześniej pracowała i, z tego, co kojarzę, to bardzo źle tamtą firmę wspominała. Teraz mają mi niby wysłać jakieś dodatkowe pytania czy zadania próbne na maila, ale poważnie się zastanawiam, czy nie zrezygnować od razu. Jakoś tak po całokształcie nie wydaje mi się, żeby to była poważna firma, która szanuje swoich pracowników.
Ale że o tej porze do Ciebie zadzwonił? Jeśli tak, a do tego to co piszesz, to wszystko sprawia, że brzmi to mega słabo.

Ja bym sobie ich darowała, pora telefonu, ciąganie szeregowego pracownika (no chyba, że to stanowisko menedżerskie lub dyrektorskie i zaprosili Cię do Centrali firmy ) na rozmowę do innego miasta niż będzie miejsce pracy, "wyśmianie", to wszystko sugeruje brak kultury pracy i, jak sama zauważyłaś, szacunku do pracowników
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-01-31 o 19:46
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:04   #1343
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

Ale że o tej porze do Ciebie zadzwonił? Jeśli tak, a do tego to co piszesz, to wszystko sprawia, że brzmi to mega słabo.

Ja bym sobie ich darowała, pora telefonu, ciąganie szeregowego pracownika (no chyba, że to stanowisko menedżerskie lub dyrektorskie i zaprosili Cię do Centrali firmy ) na rozmowę do innego miasta niż będzie miejsce pracy, "wyśmianie", to wszystko sugeruje brak kultury pracy i, jak sama zauważyłaś, szacunku do pracowników
Niestety nie dyrektorskie, do takich mi jeszcze daleko No i z tą centralą to też dużo powiedziane, bo to raczej mała firma, podejrzewam, że nie zatrudniają więcej niż kilkanaście osób.

No właśnie ta pora telefonu też już była dla mnie sygnałem ostrzegawczym. A na taką wycieczkę na rozmowę do nich musiałabym poświęcić prawie cały dzień, ciekawe, czy chociaż koszty dojazdu by zwrócili. Myślę, że nie będę robić nawet tych zadań próbnych, które mi wyślą, bo tylko stracę bez sensu czas. Zresztą już samo takie wymyślanie pierdyliarda etapów rekrutacji trochę mnie śmieszy i denerwuje
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:14   #1344
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

rany, mnie z tego bezrobocia naszła myśl, żeby może spróbować aplikować na stewardessę do Emiratów...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:21   #1345
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A tak serio, to ja bym się kompletnie nie odnalazła w takiej pracy, gdzie trzeba swoim kolegom i koleżankom wyrywać zadania czy klientów
Przejęcia są bezkrwawe. Klienci sami do mnie przechodzą. Przy czym w jednej pracy rozdziela ich ktoś z firmy wew., którego nigdy na oczy nie widziałam i tylko swoimi pokrętymi drogami wiem, że rywalizuję z 5-6 osobami. A ja chcę tam mieć monopol i już!

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
rany, mnie z tego bezrobocia naszła myśl, żeby może spróbować aplikować na stewardessę do Emiratów...
Super sprawa, tylko tam jest niezła selekcja. Latam Emiratami i tam laski są prześliczne i kilka języków w małym paluszku. Poza tym szkolenia są drogie i zanim w ogóle wezmą Twoje CV pod uwagę ileś tam musisz mieć już przepracowane na liniach/wyrobioną ilość dystansów. Sorki, że tak pokrętnie, ale kiedyś przycapiłam rodaczkę na pokładzie i troszkę z nią porozmawiałam.

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2019-01-31 o 21:25
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:26   #1346
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Niestety nie dyrektorskie, do takich mi jeszcze daleko No i z tą centralą to też dużo powiedziane, bo to raczej mała firma, podejrzewam, że nie zatrudniają więcej niż kilkanaście osób.

No właśnie ta pora telefonu też już była dla mnie sygnałem ostrzegawczym. A na taką wycieczkę na rozmowę do nich musiałabym poświęcić prawie cały dzień, ciekawe, czy chociaż koszty dojazdu by zwrócili. Myślę, że nie będę robić nawet tych zadań próbnych, które mi wyślą, bo tylko stracę bez sensu czas. Zresztą już samo takie wymyślanie pierdyliarda etapów rekrutacji trochę mnie śmieszy i denerwuje
Dla mnie też brzmi to nieciekawie. Powaga, która szanująca się firma w trakcie rekrutacji robi takie "dzikie testowanie" kandydatów...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:37   #1347
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
A na taką wycieczkę na rozmowę do nich musiałabym poświęcić prawie cały dzień, ciekawe, czy chociaż koszty dojazdu by zwrócili. Myślę, że nie będę robić nawet tych zadań próbnych, które mi wyślą, bo tylko stracę bez sensu czas. Zresztą już samo takie wymyślanie pierdyliarda etapów rekrutacji trochę mnie śmieszy i denerwuje
Zwrot za koszty dojazdu na rozmowę rekrutacyjną to chyba rzadko która firma zwraca i nie wiem, czy to nie dotyczy tylko już wysokich stanowisk.

Też mi się wydaje, że szkoda czasu nawet na te zadania próbne. A na czym miałyby tak w ogóle polegać?

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
rany, mnie z tego bezrobocia naszła myśl, żeby może spróbować aplikować na stewardessę do Emiratów...
Hmm...

Ja ostatnio zaczęłam myśleć nad powrotem do "pomocy" w pisaniu prac (licencjackich, magisterskich) ale mnie tak naprawdę chodzi przede wszystkim, żeby wreszcie wyjść do tej roboty, do ludzi, robić coś, mieć obowiązki i odpowiedzialność. A taka praca zdalna czy mocno samodzielna niezbyt mnie interesuje, na razie nie jeszcze nie przymieram głodem

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Super sprawa, tylko tam jest niezła selekcja. Latam Emiratami i tam laski są prześliczne i kilka języków w małym paluszku. Poza tym szkolenia są drogie i zanim w ogóle wezmą Twoje CV pod uwagę ileś tam musisz mieć już przepracowane na liniach/wyrobioną ilość dystansów. Sorki, że tak pokrętnie, ale kiedyś przycapiłam rodaczkę na pokładzie i troszkę z nią porozmawiałam.
Mnie w tych dziewczynach z Emiratów odrzuca ich strasznie mocny makijaż. Co widzę na lotnisku te stewardessy, to są zawsze okropnie wypacykowane. I wcale nie zawsze ładne

No, żeby się dostać w ogóle do tej branży to trzeba nie tylko znać języki obce i mieć aparycję ale też chyba wiąże się to z inwestycjami, chociażby takimi, że rozmowy są często w Centralach linii i trzeba się jakoś dostać tam i spędzić czas (nie płacą chyba za zakwaterowanie na czas rozmowy/testów czy czego tam wymagają do wstępnej selekcji/późniejszego przyuczenia).
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 22:31   #1348
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Mnie w tych dziewczynach z Emiratów odrzuca ich strasznie mocny makijaż.
Mnie się podoba ich wizaż: czerwone usta, podkreślone brwi/rzęsy i ten śliczny szaliczek, turbanik i mundurek
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 22:34   #1349
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Zwrot za koszty dojazdu na rozmowę rekrutacyjną to chyba rzadko która firma zwraca i nie wiem, czy to nie dotyczy tylko już wysokich stanowisk.

Też mi się wydaje, że szkoda czasu nawet na te zadania próbne. A na czym miałyby tak w ogóle polegać?
Chodziło o stanowisko specjalisty ds. marketingu w agencji pracy. Ogłoszenie było napisane właśnie bardzo ogólnie - że najlepiej jakby kandydat znał się i na social mediach, i analityce, i SEO i jeszcze nie wiadomo na czym. Ale jak podczas rozmowy telefonicznej powiedziałam facetowi, że nie do końca spełniam te wymagania (bo np. w Google Analytics nigdy nie pracowałam ani nie ustawiałam reklam na Fb), to stwierdził, że nic nie szkodzi, bo w sumie to wystarczy jako takie ogólne pojęcie Także trochę miałam wrażenie, że oni sami nie do końca wiedzą, czego szukają...


Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zaczęłam myśleć nad powrotem do "pomocy" w pisaniu prac (licencjackich, magisterskich) ale mnie tak naprawdę chodzi przede wszystkim, żeby wreszcie wyjść do tej roboty, do ludzi, robić coś, mieć obowiązki i odpowiedzialność. A taka praca zdalna czy mocno samodzielna niezbyt mnie interesuje, na razie nie jeszcze nie przymieram głodem
Ojj, jak ja Cię doskonale rozumiem...
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-01, 06:33   #1350
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Bezrobocie ma jeszcze tę zaletę, przynajmniej w moim wypadku, że na nowo odkrywam uroki chodzenia do lekarzy na NFZ

Och jak ja tęsknię za prywatnym ubezpieczeniem medycznym
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.