Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-25, 16:01   #2941
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Na skuteczność nie, ale chrom spowalnia wchłanianie tabsów, dlatego zaleca się przyjmowanie go co najmniej 4 godziny po wzięciu tabletki anty.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 18:28   #2942
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

To jakbym brała np do 13, a tabsy przyjmuje o 18 to będzie okej?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 19:41   #2943
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A ktos odpowie na moje pytanie na temat krótszych przerw?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 20:48   #2944
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej! nie wiem czy piszę w dobrym wątku,
ale mam pytanie.
Biorę Vibin Mini, po wzięciu tabletki z pierwszego rzędu, po godzinie pojawiła się lekka biegunka. Wiem, że należy przyjąć tabletkę do 12 godzin, ale w przypadku ostrej biegunki. Jak mam postąpić? Chyba najlepiej wziąć drugą na wszelki wypadek?

A jeśli wezmę drugą, ilość tabletek się zmniejszy do 20, czyli muszę uzupełnić tą brakującą już z kolejnego opakowania? Czy skończyć to opakowanie, czyli te 20 plus 7 placebo i dopiero zacząć kolejne? (normalnie, czyli biorę 20 plus 7, czy muszę to jakoś zmienić? np skrócić placebo?)
Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie zdążę się zapytać o to ginekologa. A w ulotce cisza na ten temat.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 21:27   #2945
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
Hej! nie wiem czy piszę w dobrym wątku,
ale mam pytanie.
Biorę Vibin Mini, po wzięciu tabletki z pierwszego rzędu, po godzinie pojawiła się lekka biegunka. Wiem, że należy przyjąć tabletkę do 12 godzin, ale w przypadku ostrej biegunki. Jak mam postąpić? Chyba najlepiej wziąć drugą na wszelki wypadek?

A jeśli wezmę drugą, ilość tabletek się zmniejszy do 20, czyli muszę uzupełnić tą brakującą już z kolejnego opakowania? Czy skończyć to opakowanie, czyli te 20 plus 7 placebo i dopiero zacząć kolejne? (normalnie, czyli biorę 20 plus 7, czy muszę to jakoś zmienić? np skrócić placebo?)
Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie zdążę się zapytać o to ginekologa. A w ulotce cisza na ten temat.
20 plus 7, i dzień wcześniej niż zazwyczaj rozpoczniesz nowe opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 19:46   #2946
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A ja mam takie pytanie, biorę pierwszy raz tabletki (przepisano mi vixpo). Koło 10 dnia cyklu miałam bardzo lekkie plamienie.
13 dnia cyklu zaczęłam brać antybiotyk, plamienie się nasiliło. Przy antybiotyku mialyscie podobne sytuacje?
Ginekologa mam 1 kwietnia, więc nie będę wcześniej szła

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 06:02   #2947
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, biorę pierwszy raz tabletki (przepisano mi vixpo). Koło 10 dnia cyklu miałam bardzo lekkie plamienie.
13 dnia cyklu zaczęłam brać antybiotyk, plamienie się nasiliło. Przy antybiotyku mialyscie podobne sytuacje?
Ginekologa mam 1 kwietnia, więc nie będę wcześniej szła

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Nie brałam antybiotyku podczas pierwszego opakowania tabletek anty, ale pamietam, ze i tak miałam plamienie od połowy opakowania aż do końca i było ono dla mnie uciążliwe. Potem od drugiego opakowania już było ok.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 10:24   #2948
Jagodaa_saa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny,

Mam takie pytanie: myślicie, że stres sam w sobie może obniżyć skuteczność tabletek? Ostatnio w pierwszym tygodniu nowego opakowania miałam dużo stresu - smierć i pogrzeb mamy mojego chłopaka. Cała sytuacja pierwszego tygodnia wyglądała tak, że kochaliśmy się tylko pierwszego dnia opakowania rano, potem mój chłopak zachorował na 3 dni, a potem dowiedzieliśmy się o całej sytuacji. Czyli można powiedzieć, że 4 dni brałam tabletki bez żadnych stresów, a potem właśnie pojawił się ten ogromny stres całą sytuacją, długi lot samolotem itp. Obawiam się, czy tabletki w ciągu takich max stresowych dni działały jak trzeba...? Jestem obecnie przy 19 tabletce więc już przy końcu i w tym cyklu odbyliśmy stosunek tylko tego 1 dnia opakowania. Myślicie, że sam stres może coś namieszać? Nie miałam z tego powodu żadnych biegunek i wymiotów i mimo zamieszania brałam tabletki codziennie, jak trzeba, o tej samej porze. Nie martwię się jakoś bardzo, pytam raczej żeby nie mieć żadnych dodatkowych schizow przed krwawieniem
Jagodaa_saa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 10:26   #2949
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Jagodaa_saa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Mam takie pytanie: myślicie, że stres sam w sobie może obniżyć skuteczność tabletek? Ostatnio w pierwszym tygodniu nowego opakowania miałam dużo stresu - smierć i pogrzeb mamy mojego chłopaka. Cała sytuacja pierwszego tygodnia wyglądała tak, że kochaliśmy się tylko pierwszego dnia opakowania rano, potem mój chłopak zachorował na 3 dni, a potem dowiedzieliśmy się o całej sytuacji. Czyli można powiedzieć, że 4 dni brałam tabletki bez żadnych stresów, a potem właśnie pojawił się ten ogromny stres całą sytuacją, długi lot samolotem itp. Obawiam się, czy tabletki w ciągu takich max stresowych dni działały jak trzeba...? Jestem obecnie przy 19 tabletce więc już przy końcu i w tym cyklu odbyliśmy stosunek tylko tego 1 dnia opakowania. Myślicie, że sam stres może coś namieszać? Nie miałam z tego powodu żadnych biegunek i wymiotów i mimo zamieszania brałam tabletki codziennie, jak trzeba, o tej samej porze. Nie martwię się jakoś bardzo, pytam raczej żeby nie mieć żadnych dodatkowych schizow przed krwawieniem
Na pewno nie jest to obojętne dla Twojego zdrowia ogólnie, aczkolwiek na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych nie ma wpływu.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 12:14   #2950
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie brałam antybiotyku podczas pierwszego opakowania tabletek anty, ale pamietam, ze i tak miałam plamienie od połowy opakowania aż do końca i było ono dla mnie uciążliwe. Potem od drugiego opakowania już było ok.
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 13:32   #2951
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny jak ostatnia tabletkę wzięłam w środę 20 marca to pierwsza tabletkę z nowego blistra przyjęłam w czwartek. Dobrze wszystko zrobiłam i ochrona jest zachowana?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 13:38   #2952
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak ostatnia tabletkę wzięłam w środę 20 marca to pierwsza tabletkę z nowego blistra przyjęłam w czwartek. Dobrze wszystko zrobiłam i ochrona jest zachowana?
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 17:10   #2953
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja się tylko podzielę swoją historią, albo jej brakiem
Tabletki zaczęłam brać w wieku 17 lat, odstawiłam w wieku 26. Przez 9 lat zapomniałam jednej. @ (a w zasadzie krwawienia z odstawienia) zawsze regularne, sobota-środa, przy początku tabletek środa i końcu wtorek nigdy żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie: super cera, zero pms.
Po odstawieniu: dramat. Cera jak u 15 latki przy burzy hormonów, pierwszy PMS to była tragedia, smialam się, żeby za chwilę płakać. Zero apetytu, żeby za chwilę wciągnąć dużą milke.
Już w 1msc odstawienia gin wykrył mi nadchodzącą owu (ale czy do niej doszło- nie wiem). Druga owu bez zarzutów.
Aktualnie jestem w trakcie badań w kierunku ciąży bezzarodkowej (pustego jaja plodowego). Ale nie zwalam na tabletki. Zawsze będę powtarzać, że chciałabym jak najszybciej do kich wrócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 15:36   #2954
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy therm line hydro fast wpływa na antykoncepcję? Zaczęłam przyjmować bo dobrze po nim schodzi woda a w internecie są sprzeczne info...
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 15:44   #2955
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Po odstawieniu: dramat. Cera jak u 15 latki przy burzy hormonów, pierwszy PMS to była tragedia, smialam się, żeby za chwilę płakać. Zero apetytu, żeby za chwilę wciągnąć dużą milke.
Miałam podobnie po odstawieniu, do tego mega skoki nastroju . Między innymi przez ten szał organizmu zaleca się żeby dać organizmowi ok. 3 miesięcy na dojście do równowagi zanim się kobieta zacznie starać o ciążę.



Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Czy therm line hydro fast wpływa na antykoncepcję? Zaczęłam przyjmować bo dobrze po nim schodzi woda a w internecie są sprzeczne info...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=614319 tu masz wypowiedzi przedstawiciela producenta. Dla uspokojenia ewentualnych schiz możesz brać tak jak środki z chromem - kilka godzin po wzięciu tabletki anty, żeby mieć pewność że się tabletka dobrze wchłonęła.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 17:32   #2956
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, chyba seks nie jest dla mnie...więcej mam stresu niż przyjemności...od 3 miesięcy ciągle się boję, doszukuję czegoś u siebie, robię te testy wychodzą negatywne, podświetlam je czy faktycznie jest ta 1 kreska, a Wy to potwierdzacie...nie wiem. Było okej, ale zmieniałam tabletki z mocnych na słabsze, wzięłam pierwsza w 6. dniu przerwy, podobno już od pierwszej powinnam być zabezpieczona, bo mogłam je wziąć nie później niż tego samego dnia co bym rozpoczynała nowe opakowanie, no czyli po przerwie...ale stresowałam się, więc stosunek odbył się dopiero na 16 tabletce, a i tak była prezerwatywa i nawet do wytrysku w środku nie doszło... absurd. Ale zaczynam się nakręcać, że może w złym dniu wzięłam pierwszą tabletkę, więc nie byłam zabezpieczona, a podczas stosunku partner na palcach mógł przypadkiem przenieść preejakulat do pochwy i tak mogło dojść do zapłodnienia...mam dość

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Dodam, że wcześniej tak nie miałam, było ok. Teraz naprawdę nie wiem co się ze mną dzieję... jestem zmęczona ciągłym myśleniem nad tym... chciałam tak to z siebie wyrzucić

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Czy ta nowa moja schiza jest generalnie wykonalna? czy to mój wymysł i znowu się niepotrzebnie nakręcam?
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:03   #2957
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Znowu się niepotrzebnie nakręcasz.



No niestety, jeśli się nie ma zaufania do antykoncepcji, to jest duże prawdopodobieństwo, że seks nie będzie przynosił radości.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:05   #2958
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Szkoda, nienawidzę siebie za to. Jedna strona mnie właśnie tak mówiła, że znowu się niepotrzebnie nakręcam, bo jak?! No nic, chciałam się wygadać, miłego wieczoru
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:20   #2959
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Iskierko, masz do swojego ginekologa zaufanie? Może pogadaj z nim o tym?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-31, 18:35   #2960
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Chciałam pogadać jak byłam ostatnio z piersiami, na co jedynie usłyszałam " przy tabletkach broń Boże nie potrzeba prezerwatyw" i, że mam brać regularnie. Ten ginekolog jest naprawdę sympatyczny, ale tak średnio mnie uspokoił... Tak jak mówiłam zmieniłam tabletki niby ok, ale teraz zastanawiam się czy ja na pewno byłam zabezpieczona i czy wszystko było ok, testy juz robiłam, tak jak widziałaś, a ja dalej swoje...mam w szufladzie jeszcze 1 i znając życie nie wytrzymam i jutro rano zrobię eh...jakiś nie wiadomo jakich objawów nie mam, no jedynie trochę mnie bolą piersi, ale to od końcówki stycznia i po zmianie tabletek częściej oddaje mocz... to mnie wykańcza i tym samym mam siebie dość.
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:56   #2961
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ale powiedziałaś mu wprost, że tak schizujesz?
Kurczę, no przydałoby się żeby ktoś Ci jednak pomógł, bo na serio oszalejesz...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:58   #2962
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Iskierka23 Pokaż wiadomość
Chciałam pogadać jak byłam ostatnio z piersiami, na co jedynie usłyszałam " przy tabletkach broń Boże nie potrzeba prezerwatyw" i, że mam brać regularnie. Ten ginekolog jest naprawdę sympatyczny, ale tak średnio mnie uspokoił... Tak jak mówiłam zmieniłam tabletki niby ok, ale teraz zastanawiam się czy ja na pewno byłam zabezpieczona i czy wszystko było ok, testy juz robiłam, tak jak widziałaś, a ja dalej swoje...mam w szufladzie jeszcze 1 i znając życie nie wytrzymam i jutro rano zrobię eh...jakiś nie wiadomo jakich objawów nie mam, no jedynie trochę mnie bolą piersi, ale to od końcówki stycznia i po zmianie tabletek częściej oddaje mocz... to mnie wykańcza i tym samym mam siebie dość.
Iskierko, dla pocieszenia miałam tak samo na początku mojej przygody z antykoncepcją. Przez pierwsze dwa miesiące stosowałam dodatkowo prezerwatywy a i tak latałam po testy, robiłam betę, chodziłam do ginekologa na usg czy aby na pewno nic nie ma, po czym znów biegłam do apteki bo przecież mogło być za wcześnie by zauważyć
Co pomogło? Słowa mojego ginekologa, że w swojej dłuuuugoletniej karierze miała tylko dwa przypadki ciąży przy antykoncepcji spowodowanej nieregularnym braniem i nie były to kilkugodzinne opóźnienia, a kilkudniowe i wpływ antybiotyków.

Dodatkowo przejrzałam dokładnie ten wątek i w końcu sobie wbiłam do głowy, że skoro biorę tabletki to w ciąży nie będę. Pewnie, że czasem jak zrobie sobie np. herbatkę na trawienie to przejdzie mi przez myśl "co jak osłabia?" mimo, że nie zawiera w sobie dziurawca, ale wtedy albo przeszukuję wątek albo sama pytam się dziewczyn i od razu o głupich myślach zapominam.

I życzę Ci tego samego
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:12   #2963
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Iskierko, mi co prawda raz w życiu zdarzyło się zapomnieć tabletki, ale bardzo często miałam epizody z problemami trawiennymi (wymioty i biegunki). I jeśli się boisz tego typu rzeczy, że osłabiają działanie tabletek to weź pigułkę najlepiej zaraz przed snem wchłonie się do pobudki i po sprawie

Grunt to regularność. Bo jeśli masz w głowie strach i seks nie sprawia Ci przyjemności to zastanów się nad innymi formami anty, bo szkoda sobie nerwów psuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:19   #2964
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Grunt to regularność. Bo jeśli masz w głowie strach i seks nie sprawia Ci przyjemności to zastanów się nad innymi formami anty, bo szkoda sobie nerwów psuć.
Tylko że ona schizuje przy jednoczesnych tabsach, gumce i braku wytrysku...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:23   #2965
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tylko że ona schizuje przy jednoczesnych tabsach, gumce i braku wytrysku...
To ja (pracuje w branży medycznej, wcześniej linia internistyczna, teraz psychiatrzy) zaleciłabym:
1. Odpuścić seks. Zostają inne metody zaspokojania seksualnego, równie ciekawe i satysfakcjonujące
2. Porozmawiać z INNYM ginekologiem. Pójść prywatnie, ale wybrać takiego, który wysłucha i pomoże.
3. Ostateczność: seksuolog albo psychiatra, bo być może problem siedzi głębiej niż nam się wydaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:24   #2966
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Popieram.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:40   #2967
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Iskierka ja Cię doskonale rozumiem. Przez chyba 1.5 roku z moim chłopakiem uprawialam seks dosłownie kilka razy bo później miałam takie schizy że stwierdziłam że nie chce czuć się przez chwilę za☠☠☠iscie żeby miesiąc przeżywać czy nie było wpadki. Przyznaję że psychicznie czułam się fatalnie bo mój związek (w moim odczuciu) nie był normalny. Ciągle sobie myślałam że jestem beznadziejna, że wszyscy to robią tylko nie my bo ja tak boję się wpadki że całkiem z seksu zrezygnowałam. Na szczęście mój facet wszystko rozumiał, nigdy nie robił problemów, nigdy tego nie komentował za co jestem mu mega wdzięczna. Aż w końcu pogadaliśmy szczerze i powiedziałam że ok, możemy to robić tylko w razie wpadki chce mieć pewność że pomoże mi finansowo i pojedziemy na Słowację usunąć. W zgodził się. Zaczęłam brać tabletki anty i nie schizuje już wgl. Po pierwsze dlatego że wiem że biorę je regularnie, zawsze o tej samej porze, w 100% zgodnie z ulotka. Po drugie dlatego że wiem że w razie co mam wyjście awaryjne, wiem że wpadka jest praktycznie niemożliwa ale to duży komfort psychiczny mieć świadomość że w razie co zawsze jest jakieś wyjście. Po trzecie moje schizy w dużej mierze wynikały z niewidzy, wierzyłam w jakieś ciąże z palca i tego typu rzeczy. Od kiedy biorę tabletki czytam to forum i wiem że jeśli stosuje te tabletki ok, to jestem zabezpieczona i nie mam się czym martwic. Sory za taki długi post ale chciałam Ci powiedziec że schizowalam tak samo, a teraz nie przejmuje się tym wgl i ufam tabetkom w 100%. Mam nadzieję że i Ty kiedyś zaufasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:44   #2968
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale powiedziałaś mu wprost, że tak schizujesz?
Kurczę, no przydałoby się żeby ktoś Ci jednak pomógł, bo na serio oszalejesz...
Powiedziałam, że się denerwuję tym i, że jeszcze dodatkowo stosujemy prezerwatywy chciałam dodać, że nigdy nawet nie było wytrysku w środku, ale mi przerwał mówiąc, że z ręką na sercu nie zajdę w ciążę...

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Dziękuję Wam za te słowa
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 22:17   #2969
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W moim przypadku zawsze byłam osobą, która w żadnym wypadku nie wierzyła prezerwatywom.. i szczerze mówiąc jakbym miała teraz odstawić tabletki i zacząć używać tylko gumek to chyba wszystkie schizy by wróciły. Od zawsze bardziej wierzyłam w tabletki, wolałam, żeby ta odpowiedzialność spadła na mnie, bo mogę to w 100% kontrolować. Przy gumkach we wszystkim doszukiwałam się, że jest coś nie tak, nie było dnia, żebym się nie martwiła, na okres czekałam jak na wyrok i zero przyjemności z seksu. Przy tabletkach zapanował spokój, co najwyżej wytrąca mnie z równowagi jak coś nagle wyskoczy z plamieniem, ale nie szukam ciąży tam gdzie jej nie ma. Można powiedzieć, że z histeryczki zrobiłam się na zdystansowaną babkę i niech tak jak najdłużej zostanie
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 22:22   #2970
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja kiedys myślałam głupio że jak prezerwatywa pęknie to od razu zauważe a jak tabletka nie zadziała to nie będę wiedzieć. Serio, kiedyś myślałam że tabletka może tak po prostu sama z siebie nie zadzialac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.