Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-26, 15:45   #4651
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Plamienia śródcykliczne się zdarzają, nie obniżają skuteczności tabletek, natomiast jeśli trwają przez któryś cykl z kolei to warto to skonsultować i ewentualnie zmienić tabletki. Jeśli się niepokoisz, to zadzwoń do gina
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 22:27   #4652
zeneksalamandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie- moja dziewczyna zaczęła ponownie brać tabletki po półrocznej przerwie - dziś zażyła ósmą, ale wczoraj spóźniła się o 10 godzin - wiemy, że jest margines do 12 godzin, ale czy obejmuje on też te 7 początkowych tabletek (szczególnie po przerwie), czy lepiej przez kolejne 7 dni się dodatkowo zabezpieczać? Zaczęła oczywiście brać w pierwszy dzień okresu.
zeneksalamandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 18:14   #4653
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Można samemu odstawić tabsy?
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 08:30   #4654
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zeneksalamandra Pokaż wiadomość
Mam pytanie- moja dziewczyna zaczęła ponownie brać tabletki po półrocznej przerwie - dziś zażyła ósmą, ale wczoraj spóźniła się o 10 godzin - wiemy, że jest margines do 12 godzin, ale czy obejmuje on też te 7 początkowych tabletek (szczególnie po przerwie), czy lepiej przez kolejne 7 dni się dodatkowo zabezpieczać? Zaczęła oczywiście brać w pierwszy dzień okresu.
Obejmuje też te 7 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Można samemu odstawić tabsy?
Jeśli nie bierzesz ich w medycznym celu np. Leczenie trądziku izotekiem, to tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 11:47   #4655
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak często można łączyć opakowania tabletek anty? Ostanio połączyłam 2 opakowania nie robią przerwy. Później po 2 opakowaniach zrobiłam przerwę krwawienie dostałam tak jak zawsze. Teraz w niedzielę kończę opakowanie i niestety pewnie 4 dnia dostanę krwawienia a wyjeżdżam mogę połączyć jeszcze raz opakowania? Czy może jakoś da się przyspieszyć krwwiwenie o kilka dni? Żebym szybciej dostała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 10:56   #4656
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przepraszam ze pisze w takiej formie ale kompletnie nie znam się na tej stronie. Jak moge dodać nowy post do tego forum z pytaniem? Nic innego niż 'odpowiedz' mi nie wyskakuje prosze o pomoc
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 17:26   #4657
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam czy oddając luźne, miękkie, "papkowate" stolce przez jakiś czas RANO (około 15h od wzięcia tabletki antykoncepcyjnej Yasminelle) działanie tabletek może być zaburzone? o godzine 20:00 biorę tabletkę a kilka dni pod rząd miałam miękkie luźne stolce a raz nawet biegunkę ale ZAWSZE występowało to późnym rankiem albo po południem około 10-15 lub nawet więcej godzin od wzięcia tabletki. Czy to ma jakiś wpływ?
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-09, 13:29   #4658
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Martyna280914 Pokaż wiadomość
Witam czy oddając luźne, miękkie, "papkowate" stolce przez jakiś czas RANO (około 15h od wzięcia tabletki antykoncepcyjnej Yasminelle) działanie tabletek może być zaburzone? o godzine 20:00 biorę tabletkę a kilka dni pod rząd miałam miękkie luźne stolce a raz nawet biegunkę ale ZAWSZE występowało to późnym rankiem albo po południem około 10-15 lub nawet więcej godzin od wzięcia tabletki. Czy to ma jakiś wpływ?
Nie.
Wpływ na tabletki anty ma nasilona biegunka 3-4h po zażyciu jej.
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 19:17   #4659
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy tabletka może zostac w gardle i się nie wchłonąć? Dzisiaj miałam wrażenie ze tabletka utknęła mi w przełyku, popilam duża ilością wody i zjadłam skore chleba ale nadal mam takie uczucie. Czy w związku z tym może się nie wchłonąć do organizmu?
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 20:54   #4660
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wizażanki już mi uświadomiły, że nie ma takiej możliwości. Masz takie uczucie pewnie dlatego, że tabletka lekko Ci przejechała po gardle i tyle Tabletka nie ma haczyków, żeby przyczepiła się do Twojego gardła.
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 09:20   #4661
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zagubiona, dobrze Cię widzieć w roli uspokajacza wątkowego
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-10, 10:23   #4662
Missdarkness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej

Tak, wiem, ciężka biegunka i 3-4h PO przyjęciu tabletki.

A co w sytuacji gdy rano miałam wodnisty stolec, przyjęłam tabletkę i powiedzmy od 2-ch godzin nie byłam w toalecie, ale w międzyczasie czuję w jelitach, że jest tam jakiś sztorm xD. Tzn. bulgotanie, przelewanie, takie uczucie jakbym znowu miała dostać biegunki, ale nie goni mnie do toalety? Czy jeżeli w ciągu 4 godzin nie ODDAM tabletki to wszystko jest ok? Bo zastanawiam się czy tabletka może się nie wchłonąć bo np. przeleci szybko przez jelita, nawet pomimo tego że nie oddam biegunki i np. zostanie wydalona nie wiem po 6 czy 8 godzinach. Czy chodzi po prostu o to, żeby w ciągu tych 4 godzin zawartość jelit była wciąż w jelitach. Nawet ta wodnista?
Missdarkness23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 10:27   #4663
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Missdarkness23 Pokaż wiadomość
Czy chodzi po prostu o to, żeby w ciągu tych 4 godzin zawartość jelit była wciąż w jelitach. Nawet ta wodnista?
Bingo
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 10:41   #4664
Missdarkness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ok, czyli nawet jeśli znowu oddam wodnisty stolec np. po 6h od przyjęcia tabletki, to ona i tak się wchłonęła, ponieważ była cały czas w jelitach, nawet pomimo tego uczucia bulgotania, przelewania itd.?
Missdarkness23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 12:09   #4665
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam taki sam problem tyle ze miewam biegunki zawsze z rana Ok 12-13 a tabletkę biorę 15 godzin wcześniej a i tak się boje ze "wyleci" lub nie wchłonie się 😭😭

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

"Wymioty lub biegunka w istotny sposób ograniczają skuteczność doustnej antykoncepcji. W przypadku występowania powyższych zaburzeń bardzo ważne jest stosowanie dodatkowej metody zabezpieczającej przed niechcianą ciążą (prezerwatywa, globulki dopochwowe) przez cały czas trwania objawów i 7 dni po ich zakończeniu. W tym okresie tabletki antykoncepcyjne powinny być stosowane tak jak dotychczas. Gdy biegunka lub wymioty są obecne podczas 7 ostatnich dni przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, oprócz stosowania dodatkowego zabezpieczenia, powinno się zakończyć obecne opakowanie według przyjętego schematu, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie leku, bez robienia 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić dopiero po zakończeniu drugiego opakowania preparatu." przeczytałam takie cos w internecie, nigdzie nie pisze ze od 3-4h po wzięciu tabletki. Czy w razie biegunki po 12 godzinach od tabletki wziac powinnam stosować zabezpieczenie i nie robic 7dniowej przerwy? 😱
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 17:35   #4666
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 18:53   #4667
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, naprawdę doczytajcie jaka jest różnica między biegunką a jednym luźnym stolcem, to będzie się wam zdecydowanie spokojniej spało.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 22:02   #4668
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Zagubiona, dobrze Cię widzieć w roli uspokajacza wątkowego
Już tyle razy mi wszystko tłumaczyłyście, a ulotkę mam w małym paluszku przez te schizy. Także nadszedł czas żeby nieco uspokoić innych

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Martyna280914 Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem tyle ze miewam biegunki zawsze z rana Ok 12-13 a tabletkę biorę 15 godzin wcześniej a i tak się boje ze "wyleci" lub nie wchłonie się 😭😭

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

"Wymioty lub biegunka w istotny sposób ograniczają skuteczność doustnej antykoncepcji. W przypadku występowania powyższych zaburzeń bardzo ważne jest stosowanie dodatkowej metody zabezpieczającej przed niechcianą ciążą (prezerwatywa, globulki dopochwowe) przez cały czas trwania objawów i 7 dni po ich zakończeniu. W tym okresie tabletki antykoncepcyjne powinny być stosowane tak jak dotychczas. Gdy biegunka lub wymioty są obecne podczas 7 ostatnich dni przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, oprócz stosowania dodatkowego zabezpieczenia, powinno się zakończyć obecne opakowanie według przyjętego schematu, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie leku, bez robienia 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić dopiero po zakończeniu drugiego opakowania preparatu." przeczytałam takie cos w internecie, nigdzie nie pisze ze od 3-4h po wzięciu tabletki. Czy w razie biegunki po 12 godzinach od tabletki wziac powinnam stosować zabezpieczenie i nie robic 7dniowej przerwy? 😱
Może w internecie nie jest napisane, jednakże ulotka zawiera informacje o 3-4h Nie szukajmy na siłę nie wiadomo jakich informacji, skoro wszystko jest ładnie opisane w ulotce, więc trochę zaufania co do niej. Jeśli po 12h od tabletki będziesz mieć biegunkę to nie zaburzy to działania antykoncepcji. Bulgotanie czy przelewanie się w brzuchu też nie zaburza ich działania. Ulotka, ulotka i jeszcze raz ulotka
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 17:13   #4669
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nie wiem co powiedzieć mojej koleżance... Nie wzięła jednej tabletki z 3. Tygodnia i dodatkowo zrobiła przerwę między blistrami, pyta kiedy wróci jej pełna ochrona... Wydaję mi się, że przez pierwszy tydzień powinna się dodatkowo zabezpieczać, a potem ochrona wraca, tak?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-11, 19:26   #4670
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

POMOCY DZIEWCZYNY!

W poniedziałek skończyło mi się krwawienie z odstawienia. Ponownie zaczęłam brać tabletki i nagle dzisiaj znowu zauważyłam ślady krwi co prawda bardzo znikome ale jednak! Nigdy tak nie miałam a tabletki biorę już kilka miesięcy? Cy to znaczy ze jestem w ciazy? Zaraz zwiariuje
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 19:32   #4671
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 020
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Martyna280914 Pokaż wiadomość
POMOCY DZIEWCZYNY!

W poniedziałek skończyło mi się krwawienie z odstawienia. Ponownie zaczęłam brać tabletki i nagle dzisiaj znowu zauważyłam ślady krwi co prawda bardzo znikome ale jednak! Nigdy tak nie miałam a tabletki biorę już kilka miesięcy? Cy to znaczy ze jestem w ciazy? Zaraz zwiariuje
Nie ma co panikować. Jednorazowym plamieniem nie ma co się przejmować. Wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 20:28   #4672
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Z tego co mi mówiła to bierze tabletki vines...i zapomniała 17. Tabletki...zrobiła przerwę, więc już jej zalecilam dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień kolejnego blistra, chyba dobrze jej powiedziałam, prawda?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 19:50   #4673
Fiolek0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa, nie stosuje wprawdzie tabletek jako antykoncepcji ale krazki z których jestem bardzo zadowolona... ale niestety od czasu do czasu napada mnie "dzien swira" i myślę sobie ze antykoncepcja nie działa, albo nie zadziała i inne różne pierdoły nie czytalam całego forum, bo jest strasznie dlugie, ale czy ktoś zaszedł w ciaze przy antykoncepcji? Pozdrawiam wszystkich
Fiolek0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 21:16   #4674
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeżeli prawidłowo stosujesz antyjoncepcje zajście w ciążę graniczy z cudem.
Od 3 lat stosuje tabletki dwuskładnikowe, przedtem Przez 5 lat stosowałam prezerwatywy. Tylko raz gumka się zsunela (i musiałam wziąć tabletkę 72h po). W ciąży nie jestem i nie byłam. Mam nadzieję że trochę Cię to uspokoiło

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:06   #4675
Fiolek0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Troche tak, ale czytając inne fora ciagle sie widzi ze ta zaszła w ciążę mimo tabletek i niby książkowego zazywania... troche to dołujące
Fiolek0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:11   #4676
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 020
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Fiolek0000 Pokaż wiadomość
Troche tak, ale czytając inne fora ciagle sie widzi ze ta zaszła w ciążę mimo tabletek i niby książkowego zazywania... troche to dołujące
I nieprawdziwe.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 17:05   #4677
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
I nieprawdziwe.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Na naszym forum nie było żadnego przypadku ciąży przy prawidłowo branych tabletkach

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 06:48   #4678
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ktos bierze Yasmin ? ile płacicie ??
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 12:59   #4679
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, w którym dniu zazwyczaj dostajecie krwawienia pomiędzy opakowaniami tabletek? To mój pierwszy raz z antykoncepcją hormonalną, biorę Axia Forte. (Cieszy mnie brak skutków ubocznych, ale za taką cenę za opakowanie tego się spodziewałam w sumie). Mija 4 dzień przerwy, po przepisowym braniu 21 tabletek. Nie pominęłam żadnej, seks był albo w prezerwatywie lub bez, nigdy bez wytrysku w środku. Ogólnie wiem, że mam łeb do leczenia, ale wchodzą mi już fazy, że parę razy popiłam tabletkę sokiem grejpfrutowym, albo że robiłam luźniejszą dwójeczkę i coś mogło ,,zaskoczyć''. Pod względem ginekologicznym jestem zdrowa, robiłam generalny (swoją drogą kosztowny) przegląd we wrześniu, USG pochwowe jak i cytologia wzorowe.

Myślałam, że skuteczna antykoncepcja powstrzyma moje schizy, a jednak wyszło jak zawsze. Ogólnie jestem zmęczona samą sobą i czekaniem na to krwawienie. W necie i w ulotce pisało, że pojawia w ciągu się 2 lub 3 dnia przerwy.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 13:11   #4680
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 020
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Hej, w którym dniu zazwyczaj dostajecie krwawienia pomiędzy opakowaniami tabletek? To mój pierwszy raz z antykoncepcją hormonalną, biorę Axia Forte. (Cieszy mnie brak skutków ubocznych, ale za taką cenę za opakowanie tego się spodziewałam w sumie). Mija 4 dzień przerwy, po przepisowym braniu 21 tabletek. Nie pominęłam żadnej, seks był albo w prezerwatywie lub bez, nigdy bez wytrysku w środku. Ogólnie wiem, że mam łeb do leczenia, ale wchodzą mi już fazy, że parę razy popiłam tabletkę sokiem grejpfrutowym, albo że robiłam luźniejszą dwójeczkę i coś mogło ,,zaskoczyć''. Pod względem ginekologicznym jestem zdrowa, robiłam generalny (swoją drogą kosztowny) przegląd we wrześniu, USG pochwowe jak i cytologia wzorowe.

Myślałam, że skuteczna antykoncepcja powstrzyma moje schizy, a jednak wyszło jak zawsze. Ogólnie jestem zmęczona samą sobą i czekaniem na to krwawienie. W necie i w ulotce pisało, że pojawia w ciągu się 2 lub 3 dnia przerwy.
U mnie zazwyczaj krwawienie to był 3 lub 4 dzień. Nie powinnaś się tym stresować. Antykoncepcja naprawdę działa. Ja nie mam dzieci, moje przyjaciółki nie mają dzieci... Jest to sposób któremu można zaufać i nie stresować się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.