zapisalam sie na silownie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-13, 09:04   #1
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413

zapisalam sie na silownie


HEJ!Od tygodnia chodze na silownie..Spodobalo mi sie to,lecz jest amatorka w tym zakresieKompletnie nie znam sie na sporcie.Chcialabym was sie doradzic ile najlepiej w tygodniu chodzic na silownie i na ile minut,i jakie cwiczenia wykonywac by troche schudnac?
Jakie sa wasze doswiadczenia z silownia?
czekam na opowiesci
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:13   #2
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: zapisalam sie na silownie

Stokrocia, gratuluję i życzę wytrwałości.
Jeżeli chcesz schudnąć najlepsze są ćwiczenia aerobowe - min. 30 minut (ale raczej nie więcej niż 50 minut) przy tętnie, które obliczasz następująco:
(220 - Twój wiek)x 60 (do 70) %.
Gdybyś chciała poprawić kondycję tętno może być wyższe.
Co do ćwiczeń typowo siłowych, to przy treningu na rzeźbę rób ćwiczenia z małym obciążeniem, 3-4 serie po 10-15 powtórzeń, krótkie odpoczynki pomiędzy seriami (do 30 sekund). Dobrze by było, żebyś (przynajmniej na początku) ćwiczyła na maszynach - szybko zorientujesz się, które mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu.
Najkorzystniej byłoby, aby trener na siłowni ułożył dopasowany do Ciebie zestaw ćwiczeń - on wie jakim sprzętem dysponuje siłownia i co należy u Ciebie wzmocnić ewentualnie "poprawić".
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:16   #3
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

w przypadku cwiczen nog na maszynach radzialabym Ci robic po 20 powtorzen
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:40   #4
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

malinka23 napisał(a):
> w przypadku cwiczen nog na maszynach radzialabym Ci robic po 20 powtorzen

dobrabylam juz dwa razy.Zamierzam chodzci 2 razy w tygodniu na 1h i jakies 15 minut,czy to wystarczy?

Jak czesto wy chodzicie?
Oprocz cwiczen silownych,pani trenerka prowadzi z nami okolo 20 minut cwiczenia na matach-typu pilates.

dziekuje za odp.
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:40   #5
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: zapisalam sie na silownie

Oderwałam się na chwilę od pisania i nie napisałam wszystkiego co zamierzałam
Malinka ma rację - na większe mięśnie (np. nogi, pośladki) potwórzeń ok. 20-25 i z trochę większym obciążeniem.
Najlepiej jednak, gdy dokładny program ułoży Ci terener - możesz wtedy uniknąć przetrenowania (co jest częste u początkujących), ale też trening będzie efektywny i dostosowany do Twoich możliwości i potrzeb.
Jeżeli w czasie ćwiczeń będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości - pytaj terenera, w końcu po to tam jest
Nie przejmuj się, jeśli na początku Ci coś nie wychodzi - każdy to przechodził
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:46   #6
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):

>
> Jak czesto wy chodzicie?
>
ostatnio mialam mala przerwe, ale 3 razy w tygodniu po 1,5 h-2 h, kiedys 5 razy w tygodniu po 2 h
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:47   #7
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

> Stokrocia, gratuluję i życzę wytrwałości.

nareszcie sie zdecydowalam,bo sama dieta jednak nie wystarczy.

> Jeżeli chcesz schudnąć najlepsze są ćwiczenia aerobowe - min. 30 minut (ale raczej nie więcej niż 50 minut) przy tętnie, które obliczasz następująco:


hmm,no wlasnie nie ma w poblizu mojego miejsca zamieszkania fitness clubu,tylko wlasnie silownia,i to zadecydowalo o wyborze.Oprocz tego od pazdziernika bede miala wf na studiach(typu stretching).Mam nadzieje,ze 2 x w tyg plus ten wf wystarczy?

> Co do ćwiczeń typowo siłowych, to przy treningu na rzeźbę >rób ćwiczenia z małym obciążeniem, 3-4 serie po 10-15 >powtórzeń, krótkie odpoczynki pomiędzy seriami

ok,na razie bylam tylko 2 razy,i robilam cw na nogi 2 serie po okolo wlasnie 10-15 powtorzen,mysle,ze z czasem zwieksze ilosc

>Dobrze by było, żebyś (przynajmniej na początku) ćwiczyła >na maszynach - szybko zorientujesz się, które mięśnie >pracują przy danym ćwiczeniu.
cwicze cwiczesa rozne maszyny,wiec czlowiek sie nie nudzi




dziekuje
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-13, 10:52   #8
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie


> Oderwałam się na chwilę od pisania i nie napisałam wszystkiego co zamierzałam

dziekuje za zainteresowanie watkiem.

> Malinka ma rację - na większe mięśnie (np. nogi, pośladki) potwórzeń ok. 20-25 i z trochę większym obciążeniem.

dzis postaram sie tak zrobic!po ostatnich cwiczeniach,bolaly mnie miesnie nogale to chyba dobrze?


> Najlepiej jednak, gdy dokładny program ułoży Ci terener - >możesz wtedy uniknąć przetrenowania (co jest częste u >początkujących

tak tak,ale u wizazanek zawsze lubie zasiegnac rady

a uzywacie jakichs suplementow?
nie znam sie na tym,i nie wie czy warto wydawac na to pieniazki.....

> Nie przejmuj się, jeśli na początku Ci coś nie wychodzi - >każdy to przechodził
wlasnei sie przelamuje
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:53   #9
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

> ostatnio mialam mala przerwe, ale 3 razy w tygodniu po >1,5 h-2 h, kiedys 5 razy w tygodniu po 2 h

wowna poczatku 5 razy w w tygodniu?podziwiam..A jaka mialas na poczatku kondycje?pewnie wczesniej cos Malinko trenowalas?

buziaki!
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 10:58   #10
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):
>
>
> dzis postaram sie tak zrobic!po ostatnich cwiczeniach,bolaly mnie miesnie nogale to chyba dobrze?
>
>
dobrze, dobrze, to znaczy ze dobrze cwiczylas i masz zakwasy Ja po dluzszej przerwie albo wlasnie jak zaczynalam chodzic na silownie przed treningiem smarowalam nogi i lapki zelem Naproxen, na bole miesni (kosztuje w aptece kilka zlotych) i dzieki temu nie mialam takich problemow
>
> a uzywacie jakichs suplementow?
> nie znam sie na tym,i nie wie czy warto wydawac na to pieniazki.....
>
> >
Jesli cos, to jakies spalacze tłuszczu. Nie wiem jak dzialaja te polskie, ale nie jestem do nich przekonana. Jezeli chodzi o L-karnityne to sa rozne opinie ale nie polecam Ci drinkow z L-karnityna bo z tego co widzialam to w skladzie zawieraja cukier

Pozdrawiam
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:03   #11
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

> dobrze, dobrze, to znaczy ze dobrze cwiczylas i masz >zakwasy
mam nadzieje,ze dzis juz bedzie lepiej)oj czeka mnie ciezka praca..Ciekawa jestem kiedy Ty Malinko zapisalas sie na silownie?i kiedy przyszly jakiekolowiek efekty?

>Ja po dluzszej przerwie albo wlasnie jak zaczynalam >chodzic na silownie przed treningiem smarowalam nogi i >lapki zelem Naproxen,

dzis moze bede w aptece,to popytamdzieki!!

> Jesli cos, to jakies spalacze tłuszczu. Nie wiem jak
>dzialaja te polskie, ale nie jestem do nich przekonana.

no wlasnie ja tez nie bardzo..Skrjane opinie slyszalam o nich.

pozdrowionka

PS.A jakas diete stosujesz?
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-13, 11:04   #12
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):
> > ostatnio mialam mala przerwe, ale 3 razy w tygodniu po >1,5 h-2 h, kiedys 5 razy w tygodniu po 2 h
>
> wowna poczatku 5 razy w w tygodniu?podziwiam..A jaka mialas na poczatku kondycje?pewnie wczesniej cos Malinko trenowalas?
>
> buziaki!

hihihi nie , po prostu wygladalam moim zdaniem jak słoniatko i sie zawzielam. Kondycje mialam na poczatku fatalna, bo ostatnim moim wysilkiem byl taniec towarzyski ktory trenowalam kilka lat wczesniej Jak przyszlam pierszy raz to po 10 minutach na rowerku nie mialam na nic sily ale glupio bylo pojsc juz do szatni wiec zostalam jeszcze godzine Potem juz kondycja bardzo mi sie poprawila

malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:07   #13
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Re: zapisalam sie na silownie

Gratuluję i życze wytrwałości! Spróbuj z czasem zwiększyć liczbę powtórzen w jednej serii do 20-30. Dobrze jest tez zmieniać obciązenie miedzy seriami: zaczynasz z małym, pozniej zwiększasz na 2-3 serie, konczysz znowu z małym. I pamiętaj o rozciaganiu mięsni na zakończenie ćwiczeń, jezeli zalezy Ci na ładnym wyrzeźbieniu. Pozdrawiam!
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:12   #14
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

> Kondycje mialam na poczatku fatalna, bo ostatnim moim >wysilkiem byl taniec towarzyski ktory trenowalam kilka lat >wczesniej
hi hi,podobnie jak ja teraz)ech..Zazdroszcze ci,ze jestes juz po tym etapie)

>Jak przyszlam pierszy raz to po 10 minutach na rowerku nie >mialam na nic sily ale glupio bylo pojsc juz do szatni

dokladnie to czulamale na silowni jest to fajne,ze jest duze urmaicenie.Mamy w domu rowerek,ale po 10 minutach pedalowania mam juz dosc)

Aha,chodze na silownie wieczorem,czy to dobra pora na cwiczenia?

>wiec zostalam jeszcze godzine Potem juz kondycja bardzo >mi sie poprawila


bede sobie o tobie myslec Malinko,gdy bede pokonywac swoje slabosci na silowni))

I pytanie-spotkalam sie z taka opinia,ze tluszcz,kotry zostal zmagazynowany w dziecinstwie(tzn przekarmienie)jest zmora przez cale zycie.On tylko sie splaszcza,a nie mozna go zlikidowac.Czy jest na to jakis sposob?czy cwiczenia na silowni moga choc troche pomoc?
caluski
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:15   #15
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):
> > dobrze, dobrze, to znaczy ze dobrze cwiczylas i masz >zakwasy
> mam nadzieje,ze dzis juz bedzie lepiej)oj czeka mnie ciezka praca..Ciekawa jestem kiedy Ty Malinko zapisalas sie na silownie?i kiedy przyszly jakiekolowiek efekty?
>

zapisalam sie 2 lata temu w sierpniu Trener powiedzial mi ze efekty ja zobacze po miesiacu a otoczenie po 2-3 ale ja juz widzialam po 2 tyg., cialo bylo bardziej zbite, sadelko z brzucha spadalo

>
> PS.A jakas diete stosujesz?

Staram sie stosowac Jem 4-5 razy dziennie, od 2 lat nie jem smazonego miesa, tylko gotowane (indyk, piers z kurczaka) , ryby (makrela, losos , tunczyk), odstawilam calkowicie sol, jem odtluszczone serki i jogurty, duzo warzyw, mniej owocow (zawieraja duzo cukru), chude mleko 0,5% lub 0%, cole light .Jajka gotowane na twardo z majonezem light, chleb razowy (ale malutko) Ale raz na 7 dni pozwalam sobie na wszystko na co mam ochote zeby kopnac metabolizm pizza (cala wielka ) potem lody ciasteczka, ptasie mleczko i co tam chce.
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:15   #16
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):
> > dobrze, dobrze, to znaczy ze dobrze cwiczylas i masz >zakwasy
> mam nadzieje,ze dzis juz bedzie lepiej)oj czeka mnie ciezka praca..Ciekawa jestem kiedy Ty Malinko zapisalas sie na silownie?i kiedy przyszly jakiekolowiek efekty?
>

zapisalam sie 2 lata temu w sierpniu Trener powiedzial mi ze efekty ja zobacze po miesiacu a otoczenie po 2-3 ale ja juz widzialam po 2 tyg., cialo bylo bardziej zbite, sadelko z brzucha spadalo

>
> PS.A jakas diete stosujesz?

Staram sie stosowac Jem 4-5 razy dziennie, od 2 lat nie jem smazonego miesa, tylko gotowane (indyk, piers z kurczaka) , ryby (makrela, losos , tunczyk), odstawilam calkowicie sol, jem odtluszczone serki i jogurty, duzo warzyw, mniej owocow (zawieraja duzo cukru), chude mleko 0,5% lub 0%, cole light .Jajka gotowane na twardo z majonezem light, chleb razowy (ale malutko) Ale raz na 7 dni pozwalam sobie na wszystko na co mam ochote zeby kopnac metabolizm pizza (cala wielka ) potem lody ciasteczka, ptasie mleczko i co tam chce.
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:16   #17
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie


> Gratuluję i życze wytrwałości!
dziekuje za wsparcie

>Spróbuj z czasem zwiększyć liczbę powtórzen w jednej >serii do 20-30.
ok.....

> Dobrze jest tez zmieniać obciązenie miedzy seriami:
>zaczynasz z małym, pozniej zwiększasz na 2-3 serie,

oj,,na razie to chyba nie da rady zwiekszac obciazen)mysle,ze za jakis tydzien

>I pamiętaj o rozciaganiu mięsni na zakończenie ćwiczeń,


tak,pamietam


czekam na odpowiedzi na pozostalych postach
milo,ze tak chetnie odpowiadacie!
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:20   #18
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

kurcze zapomnialam o platkach owsianych, surowych z jogurtem na sniadanie
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:25   #19
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):

>

>
>
> Aha,chodze na silownie wieczorem,czy to dobra pora na cwiczenia?
>
Podobno najlpieej jest cwiczyc rano ale jesli mozesz tylko wieczorami to wieczor tez dobra pora na cwiczenia


> I pytanie-spotkalam sie z taka opinia,ze tluszcz,kotry zostal zmagazynowany w dziecinstwie(tzn przekarmienie)jest zmora przez cale zycie.On tylko sie splaszcza,a nie mozna go zlikidowac.Czy jest na to jakis sposob?czy cwiczenia na silowni moga choc troche pomoc?
> caluski

Ja bylam pulchniutkim dzieckiem i tluszcz mozna spalic Ale mam sklonnosci do tycia i trzeba tego pilnowac. Cwiczac na siloni przyspieszasz tez swoj metabolizm, jest on zwiekszony nawet do kliku godzin po treningu (chyba z tego powodu tez lepiej jest cwiczyc rano)

Pozdrawiam
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-13, 11:27   #20
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: zapisalam sie na silownie

Stokrociu, ćwiczenia aerobowe możesz wykonywać na siłowni np. na bieżni, czy rowerku stacjonarnym.

Ćwiczenia siłowe (obciążenia, ilość serii i powtórzeń) będziesz oczywiście modyfikować wraz ze wzrostem siły i kondycji - to co podałam, to były tylko "przybliżone" wartości, ale sama czujesz ile jesteś w stanie ćwiczyć.
Na początku przyzwyczaj mięśnie do wysiłku i nie trenuj "na siłę", bo jeśli ciągle będziesz miała duże zakwasy, to szybko się zniechęcisz (ze względu na duży ból). Lekki (ale naprawdę lekki!) ból jest OK! Z czasem boli coraz rzadziej i coraz mniej.

Z suplementami (rozumiem, że chodzi Ci o odchudzające???)raczej się wstrzymaj - dobrze dobrany trening i systematyczność dadzą znakomite efekty! Z innego rodzaju suplementów to raczej tylko białko (jeśli nie dostarczasz jego odpowiedniej ilości w swojej diecie), ewentualnie witaminki.

Rady zawsze możesz zasięgnąć

Ja ćwiczę 2-3 x tydzień siłownia (x ok. 2-2.5 godziny)
2 x tydzień x 40 minut rowerek stacjonarny
2 x tydzień x 1 h - innego rodzaju ćwiczenia
Oczywiście czasem zdarzają się odstępstawa (i w jedną, i w drugą stronę)...
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:39   #21
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie


> kurcze zapomnialam o platkach owsianych, surowych z >jogurtem na sniadanie
heheja jem codziennie 3 malutkie kromki chleba pelnoziarnistego(fitness) do tego serek-czy tak mozna?sniadanko w koncu jest najwazniejsze.Na obiad jem chude zupy,a w ciagu dnia jogurt,jakis owoc,figi...i tak)
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:40   #22
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

a mieso?
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 11:45   #23
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie


> a mieso?

czasami-ryba na obiad,jakas wedlina chuda,kurczak z ryzem,rosol(ale nie jem miesa
Generalnie nigdy nie przepadalam za miesem
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 15:48   #24
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: zapisalam sie na silownie

> zapisalam sie 2 lata temu w sierpniu Trener powiedzial >mi ze efekty ja zobacze po miesiacu a otoczenie po 2-3

brzmi zachecajaco,ale ja zamierzam chodzic tlyko 2 razy w tygodniu,bo zaraz dojdzie wf i nauka na uczelni..Nie wiem czy dam radeTeraz mam wielki zapal do cwiczen,mam nadzieje,ze mi nie minie
OD jakich cwiczen zaczelas?


>ale ja juz widzialam po 2 tyg., cialo bylo bardziej zbite, >sadelko z brzucha spadalo
ja,juz lepiej sie czujepo ostatnim tygodniu...chyba silownia ma to do siebie,ze wlasnie mozna fajnie ksztaltowac cialki-zeby nie bylo takie "ciasto".


Co do Twojej diety.jem podobniezrezgynowalam z pieczywa,makaronow,slodyc zy itd.
czy ryz mozna jesc?
jak sobie radzisz z posilkami na uczleni,w pracy?Niedlugo zacznie mi sie wczese wstawanie,i niezawsze zdaze zjesc snaidanie

pozdrawiam!
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 20:07   #25
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: zapisalam sie na silownie

stokrocia napisał(a):
> > zapisalam sie 2 lata temu w sierpniu Trener powiedzial >mi ze efekty ja zobacze po miesiacu a otoczenie po 2-3
>
> brzmi zachecajaco,ale ja zamierzam chodzic tlyko 2 razy w tygodniu,bo zaraz dojdzie wf i nauka na uczelni..Nie wiem czy dam radeTeraz mam wielki zapal do cwiczen,mam nadzieje,ze mi nie minie
> OD jakich cwiczen zaczelas?

Najpierw rowerek przez 20 minut i od poczatku cwiczenia na maszynach na wszystkie partie miesni i na koniec rowerek, zaczelam od 20 potem doszlam do 40 minut po treningu. Stopniowo zaczelam ograniczac cwiczenia na nogi, a konkretnie wypychanie na suwnicy i prostowanie nog na maszynie siedzac, bo zaczely mi sie nogi robic zabardzo umiesnione.
>

> Co do Twojej diety.jem podobniezrezgynowalam z pieczywa,makaronow,slodyc zy itd.
> czy ryz mozna jesc?

mozna ale w malych ilosciach, 3-4 lyzki do obiadu

> jak sobie radzisz z posilkami na uczleni,w pracy?Niedlugo zacznie mi sie wczese wstawanie,i niezawsze zdaze zjesc snaidanie
>
sniadanie trzeba zjesc Jezeli chodzi o posilki w ciagu dnia to plastikowe pojemniczki z przygotowanym w domu jedzeniem : piers z kurczaka, surowka, jajka na twardo. sandwicz z chleba graham albo jakims innym ciemnym z warzywami.
Pozdrawiam
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.