Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-16, 13:18   #4621
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Uwaga, uwaga, parówki Tarczyñski 97% miêsa.
Parówki to zawsze syf, niezale¿nie z ilu procent miêsa s± zrobione.
Ju¿ pomijam ¿e te maj± wodê w sk³adzie, ale tak¿e: glukozê, kwas askorbinowy, askorbinian sodu, cytrynian sodu, octany sodu i azotyn sodu

A¿ trzy przeciwutleniacze i dwa konserwanty. Nawet nie chcê wiedzieæ jakiej jako¶ci miêso musieli tak "wzbogaciæ"
Naprawdê nie warto dla tych 97% ¦wie¿e miêso z szynki mo¿na kupiæ za 20z³/kg.



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 13:58   #4622
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje dzisiejsze R:

1) bu³eczka ¿ytnia na zakwasie z makrel± wêdzon±, ogórkami konserwowymi i papryk± + 2x kawa ze ¶mietank±

2) serek wiejski z ³y¿k± miodu, bananem, laskowymi i p³atkami owsianymi.

3) miêso z piersi z kaczki z roso³u, bia³a kapusta duszona, sa³atka z pomidorów i czarnych oliwek z cebulk± na oliwie z oliwek

4) gotowane 2 jajka nadziane pikantn± past± z ich ¿ó³tek, pasty wêgierskiej, makreli i bryndzy + 1 kromka pe³noziarnistego chleba z siemieniem.

sporo muszê siedzieæ dzi¶ nad projektem do pracy, wiêc w ramach przek±ski bêdzie pasek dobrej czekolady z orzechami. Byæ mo¿e kawa ze ¶mietank±

5) sa³atka z kaszy gryczanej (1/3 woreczka), gotowanej kalarepy, salaty lodowej, pomidora, zielonej papryki, selera naciowego i pestek dyni. Sos z octu balsamicznego i oleju z pestek winogron. Szklanka soku pomidorowego doprawiona chilli.
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 14:03   #4623
ciekawymarian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: lublin
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

owsianka + 2 jaja i zó³ta papryka z ogórkiem ¶wie¿ym

potem ry¿ ciemny + ryba, broku³y

kolacja pieczywo pe³noziarniste, jaka¶ szynka, bia³y ser
__________________
https://www.wynikilotto.net.pl/
ciekawymarian jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 14:24   #4624
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 3 741
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

R. do oceny:

10.00 - Activia naturalna + 4lyzki platkow owsianych + banan
13.00 - 2 kromki s³onecznikowego + 2 trójk±ciki serka topionego + 1 plaster szynki
15.00 - 1 ziemniak z wody, kotlet z piersi kurczaka w panierce + sa³ata z fet±, pomidorem, ogórkiem i papryk± z sosem vinegret (obiad u te¶ciowej wiêc nie mialam innej opcji obiadu )
w miedzy czasie jablko
okolo 18-19 pewnie twaróg

+ 2l wody i 2 szklanki soku jab³kowego 100%
__________________
3.06.2010

Je¶li co¶ kochasz, pu¶æ to wolno
-je¶li wróci, jest Twoje,
-je¶li nie, nigdy Twoim nie by³o.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!


Edytowane przez Kisame
Czas edycji: 2014-03-16 o 14:27
Kisame jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 14:29   #4625
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
"Zrób co¶ porz±dnego": wychodzê z domu o 8:00, wracam o 19:00-20:00, miêdzy zajêciami mam maksymalnie 15-minutowe przerwy. St±d makaron na zimno (nie jogurt z makaronem, tylko makaron wymieszany w kilku ³y¿kach gêstego jogurtu i doprawiony mo¿e dziwnie ale mi to smakuje) i potem co¶ na ciep³o w bufecie czyli zupa. Dyskusja o smakach nie ma sensu moim zdaniem (szczególnie jak pisze to kto¶ jedz±cy chleb ze ¶ledziem czy parówki ). Zauwa¿, ¿e przez ca³y dzieñ nic nie usma¿ê, ani nie wlejê oliwy do ¿adnych warzyw, st±d chocia¿ ¿ó³ty ser (bo zauwa¿ ¿e nie u¿ywam mas³a; a z plastra ¿ó³tego sera nie robi³abym tragedii) i te pomidory suszone na kolacjê (nie zamierzam zjadaæ pó³ du¿ego talerza takich pomidorów ¿eby by³a jasno¶æ). Nie rozumiem zatem czemu sugerujesz wyrzucenie tych rzeczy? Mo¿esz to jako¶ uzasadniæ?
Mo¿na zrobiæ poprzedniego dnia lub rano fileta z kurczakiem w bu³ce z dodatkiem sa³aty, warzyw, jakiego¶ fajnego sosu na jogurcie naturalnym i masz mega zdrowy posi³ek na zajêcia. Lub do pude³ka jaki¶ posi³ek. I kurczaka mo¿na przygotowaæ z ca³± reszt± w 20 minut. Nie trzeba siê katowaæ makaronem z jogurtem (wtf?). I ¿ó³ty ser nie jest zamiennikiem dla t³uszczy. Tak jakby¶ chcia³a je¶æ karton po odkurzaczu zamiast ciemnego pieczywa w ramach zado¶æuczynienia Nie rozumiem po co wrzucasz jad³ospis, by olewaæ wszystkie rady, zw³aszcza ¿e jesz tragicznie jako¶ciowo. Pomidory w oliwie zawieraj± du¿o t³uszczy, których na kolacjê nie powinno siê je¶æ w tak du¿ych ilo¶ciach. W ogóle te pomidorki na diecie to g³upi pomys³, lepiej zje¶æ normalnego.

Dudi, dojem te parówki i nie kupujê ju¿, zainwestujê w domowe parówki, zawsze chcia³am je zrobiæ
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 15:52   #4626
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 973
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿na zrobiæ poprzedniego dnia lub rano fileta z kurczakiem w bu³ce z dodatkiem sa³aty, warzyw, jakiego¶ fajnego sosu na jogurcie naturalnym i masz mega zdrowy posi³ek na zajêcia. Lub do pude³ka jaki¶ posi³ek. I kurczaka mo¿na przygotowaæ z ca³± reszt± w 20 minut. Nie trzeba siê katowaæ makaronem z jogurtem (wtf?). I ¿ó³ty ser nie jest zamiennikiem dla t³uszczy. Tak jakby¶ chcia³a je¶æ karton po odkurzaczu zamiast ciemnego pieczywa w ramach zado¶æuczynienia Nie rozumiem po co wrzucasz jad³ospis, by olewaæ wszystkie rady, zw³aszcza ¿e jesz tragicznie jako¶ciowo. Pomidory w oliwie zawieraj± du¿o t³uszczy, których na kolacjê nie powinno siê je¶æ w tak du¿ych ilo¶ciach. W ogóle te pomidorki na diecie to g³upi pomys³, lepiej zje¶æ normalnego.

Dudi, dojem te parówki i nie kupujê ju¿, zainwestujê w domowe parówki, zawsze chcia³am je zrobiæ
Ty tak serio prawisz, czy jaja sobie robisz?
cpp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 16:19   #4627
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿na zrobiæ poprzedniego dnia lub rano fileta z kurczakiem w bu³ce z dodatkiem sa³aty, warzyw, jakiego¶ fajnego sosu na jogurcie naturalnym i masz mega zdrowy posi³ek na zajêcia. Lub do pude³ka jaki¶ posi³ek. I kurczaka mo¿na przygotowaæ z ca³± reszt± w 20 minut. Nie trzeba siê katowaæ makaronem z jogurtem (wtf?). I ¿ó³ty ser nie jest zamiennikiem dla t³uszczy. Tak jakby¶ chcia³a je¶æ karton po odkurzaczu zamiast ciemnego pieczywa w ramach zado¶æuczynienia Nie rozumiem po co wrzucasz jad³ospis, by olewaæ wszystkie rady, zw³aszcza ¿e jesz tragicznie jako¶ciowo. Pomidory w oliwie zawieraj± du¿o t³uszczy, których na kolacjê nie powinno siê je¶æ w tak du¿ych ilo¶ciach. W ogóle te pomidorki na diecie to g³upi pomys³, lepiej zje¶æ normalnego.

Dudi, dojem te parówki i nie kupujê ju¿, zainwestujê w domowe parówki, zawsze chcia³am je zrobiæ
a có¿ to za agresja? nie dajmy siê zwariowaæ. dobry jako¶ciowo ser ¿ó³ty jest bardzo zdrowy i w ograniczonej ilo¶ci spokojnie mo¿na sobie pozwoliæ nawet na redukcji, to genialne ¼ród³o wapnia- znacznie lepsze ni¿ ser bia³y.

ja na swojej udanej redukcji dodawa³am do sa³atek suszone pomidory ods±czone z oleju, kiedy mia³am na to ochotê i ¿adnego problemu z chudniêciem nie zauwa¿y³am, to trochê absurd bez przesady, liczy siê te¿ trochê smaku w ¿yciu, nie ma po co ci±gle katowaæ siê chudym, ja³owym twarogiem z warzywami. wa¿ny w redukcji jest balans, równie¿ ten psychiczny.

Dziêkujê wszystkim za oceny poprzedniego jad³ospisu

wrzucam kolejne U:
¶niadanie: 2 spore placki owsiano-bananowe na teflonie, z jogurtem greckim, borówkami i orzechami nerkowca. mocne cappuccino, kawa³ek ciemnej czekolady z ca³ymi orzechami

II ¶niadanie: kanapka z bu³ki razowej z twaro¿kiem pi±tnicy, ³ososiem wêdzonym, pomidorem, sa³at± rzymsk±, kie³kami i rzodkiewk±. szklanka soku wyciskanego z marchewki i jab³ka

godzina zajêæ fitness z obci±¿eniem

Obiad: krewetki w sosie pomidorowym z chilli, czosnkiem i du¿± ilo¶ci± natki, ciemny ry¿, sa³atka z miksu sa³at, papryki, bak³a¿ana, oliwek i kaparów, skropiona oliw±

przek±ska: po³owa du¿ego avocado z sokiem z cytryny, sol± i pieprzem + broku³y z dipem z jogurtu i fety

kolacja: spora kanapka na ciep³o z razowca z past± z soczewicy zielonej i czosnku, ze szpinakiem, pomidorem, serem kozim i pestkami dyni.

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-03-16 o 16:27
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 16:24   #4628
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 973
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cpp Poka¿ wiadomo¶æ
Takie jakie¶ dzisiaj dziwne... R

1. / w biegu / Dwie kromki chleba s³onecznikowego z wêdzon± makrel±;
2. Dwie ³y¿ki siemienia lnianego na mleku ze s³onecznikiem i smutn± resztk± orzechów ziemnych bez soli;
3. Makaron z tuñczykiem, mieszank± meksykañsk± Bonduelle i ³y¿eczk± majonezu na pó³ z T¯;

Próbowane podczas gotowania - ma³y kawa³ek pieczeni z kaczki, domowe guacamole;

Trening si³owy

4. Pieczona pier¶ z kaczki, dwie kromki chleba s³onecznikowego;
Podbijam
cpp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 16:30   #4629
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿na zrobiæ poprzedniego dnia lub rano fileta z kurczakiem w bu³ce z dodatkiem sa³aty, warzyw, jakiego¶ fajnego sosu na jogurcie naturalnym i masz mega zdrowy posi³ek na zajêcia. Lub do pude³ka jaki¶ posi³ek. I kurczaka mo¿na przygotowaæ z ca³± reszt± w 20 minut. Nie trzeba siê katowaæ makaronem z jogurtem (wtf?). I ¿ó³ty ser nie jest zamiennikiem dla t³uszczy. Tak jakby¶ chcia³a je¶æ karton po odkurzaczu zamiast ciemnego pieczywa w ramach zado¶æuczynienia Nie rozumiem po co wrzucasz jad³ospis, by olewaæ wszystkie rady, zw³aszcza ¿e jesz tragicznie jako¶ciowo. Pomidory w oliwie zawieraj± du¿o t³uszczy, których na kolacjê nie powinno siê je¶æ w tak du¿ych ilo¶ciach. W ogóle te pomidorki na diecie to g³upi pomys³, lepiej zje¶æ normalnego.
Masz racjê zacznê zwracaæ uwagê na jako¶æ, wezmê z Ciebie przyk³ad: lecê po parówki 97% miêsa a na ¶niadanie wsunê suchy chleb ze ¶ledziem To zdrowsze ni¿ ¶mierciono¶ny plaster ¿ó³tego sera.

Nie bêdê olewaæ rad, które bêd± sensowne. Rady typu "to jest niedobre!" i przeinaczanie czego¶ co napisa³am sensu nie ma. Zdajê sobie ile czasu trwa uszykowanie miêsa dziêkujê za o¶wiecenie ma³o tego ten makaron zajmie tyle samo czasu jak nie wiêcej

OK pomys³ z bu³k± niby fajny ale czym on siê ró¿ni od mojego? Miêsem? Od niezjedzenia raz w tygodniu miêsa na obiad siê nie umiera. Bu³ka->makaron, sos na jogurcie naturalnym->tadam! u mnie te¿ jest (z musztard± i curry, lubiê takie ró¿ne kombinacje z jogurtem), warzywa te¿ s±. Uczepi³a¶ siê po prostu najwyra¼niej nieodpowiadaj±cego Ci po³±czenia smakowego bo nie wiem wyobrazi³a¶ sobie cztery kawa³ki makaronu taplaj±cego siê w wielkim opakowaniu jogurtu a to tak nie wygl±da. Przyznajê siê bez bicia ¿e szukam pomys³ów na obiady poza domem nawet w±tek na ten temat za³o¿y³am. Kiedy¶ pewnie przetestujê miêso w pojemniku, ale nie mam przekonania ani do tego jak ono bêdzie wygl±daæ po 8 godzinach w plastikowym pude³ku, ani nie oszukujmy siê takie obiadowe miêso na zimno nie jest ju¿ takie dobre. Póki co wolê makarony, sa³atki, itd. a na kolacjê zje¶æ na ciep³o miêso czy jajka. To ¿e dla Ciebie makaron z sosem na bazie jogurtu i z warzywami to katowanie siê to Twój problem - ocenianie czyjej¶ diety po smaku jest bez sensu bo nie ka¿demu smakuje to samo.

"Nie je¶æ tyle t³uszczów na kolacjê"? To czasem nie rada w stylu "nie je¶æ owoców po po³udniu"? Poza tych jakich ilo¶ciach? Nie zu¿ywam dziennie wiêcej ni¿ 2-3 ³y¿ki oliwy - skoro nie u¿yjê jej ani do usma¿enie miêsa ani jajek (bo bêd± ugotowane gdyby by³y sma¿one to nie szuka³abym t³uszczu) ani do sa³atki z warzywami, to to bêdzie ilo¶æ w tych pomidorach. Nie zamierzam zje¶æ naraz ca³ego s³oika i wypiæ oleju. Je¶li mówisz ¿e s± a¿ tak tragicznie t³uste bo wiadomo trochê tej zalewy wypijaj± - mo¿e wy³owiæ je najpierw na rêcznik papierowy lub papier ¶niadaniowy ¿eby trochê siê wch³onê³o? Jest sens na tak± zabawê przy max. 3-4 sztukach?

Owszem forum jest od s³uchania rad ale przejrzyj je trochê dok³adniej to szybko zauwa¿ysz, ¿e czêsto s± to rady sprzeczne i ciê¿ko ich wszystkich jednocze¶nie przestrzegaæ Jedni s± na bardziej restrykcyjnych dietach, inni mniej i nie licz na to ¿e ka¿dy drugiego przekona. Ja przede wszystkim wychodzê z za³o¿enia, ¿e jedzenie na diecie ma mi smakowaæ Tobie nie musi i ¿e trzeba patrzeæ po sobie co przeszkadza w odchudzaniu a co nie. Wiem po sobie, ¿e ¿ó³ty ser i suszone pomidory od czasu do czasu mi nie szkodz± to po co z nich rezygnowaæ?

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-03-16 o 16:34
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 16:53   #4630
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

KrólowaJulianna, ale ja mam wra¿enie, ¿e Ty wiêkszo¶æ rad (w tym tych naprawdê sensownych i merytorycznych) przyjmujesz jako atak i intensywnie d±¿ysz do udowodnienia osobie doradzaj±cej, ¿e na pewno masz racjê.
Co do Twojego jad³ospisu - wiadomo, ka¿dy ma dni "lepsze" (lepiej zorganizowane) i gorsze.

Cytat:
na dzisiaj:
I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych ze szklank± mleka, ma³e jab³ko brakuje t³uszczy
II ¶niadanie: ciabatta z twarogiem, ¿ó³tym serem, polêdwic± sopock± i ogórkiem, szklanka soku wielowarzywnegojw
obiad: pier¶ z indyka ok. 150 g usma¿ona na dwóch ³y¿kach oliwy z przecierem pomidorowym, plastrem ananasa, po³ow± papryki i pomidorem, surówka z marchwi nie sma¿y³abym na oliwie i wrzuci³a jakie¶ wêgle z³o¿one w miejsce czê¶ci prostych, ale ogólnie spoko.
podwieczorek: serek naturalny homogenizowany, jab³ko
kolacja: to co na obiad, tylko mniejsza porcja miêsa (ok. 100 g)

Na jutro:to jest jad³o na dzieñ "ganiany", na uczelni? wa¿ne, ¿eby mieæ kontekst przy ocenianiu
I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych ze szklank± mleka, ma³e jab³ko tak jak w poprzednim - brak t³uszczy
II ¶niadanie: 2 kromki chleba razowego z twarogiem, ¿ó³tym serem, polêdwic± sopock± i ogórkiem, pomidorki koktajlowejw
obiad czê¶æ I na zimno: trochê marakonu razowego w jogurcie wymieszanym z curry i musztard±, wymieszane z kilkoma pomidorkami koktajlowymi, ma³ym jab³kiem i ogórkiem w occie pokrojonym w plastry znowu przyda³by siê jaki¶ t³uszcz
obiad czê¶æ II na ciep³o: zupa ogórkowa z ziemniakami
podwieczorek: jogurt naturalny, jab³ko
kolacja: 2 ugotowane jajka, suszone pomidorowy w oliwie strasznie skromnie mi ta kolacja wygl±da
przyda³oby siê trochê podnie¶æ "jako¶æ" posi³ków obiadowych - dodanie np. odrobiny miêsa za³atwi³oby sprawê; chyba ¿e miêso bêdzie w zupie i je zjesz, to wtedy zwracam honor
Z uwag ogólnych: na mój gust t³uszczy jest w³a¶nie za ma³o, pojawiaj± siê na dobr± sprawê w góra dwóch posi³kach. Nie ma czego¶ takiego, jak "nie nale¿y je¶æ t³uszczy na redukcji". Prêdzej cukry proste bym ograniczy³a (nie mówiê, ¿e Ty masz ograniczyæ, je¶li Ci z tym dobrze, tylko podajê tak± ogóln± zasadê). Nie za bardzo mi siê widzi ten "zimny" obiad na jutro, taki trochê "zapychacz" mi siê wydaje. Ale tu sprawê za³atwi dodanie np. jaja, je¶li akurat nie masz chêci na miêso.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 16:58   #4631
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
KrólowaJulianna, ale ja mam wra¿enie, ¿e Ty wiêkszo¶æ rad (w tym tych naprawdê sensownych i merytorycznych) przyjmujesz jako atak i intensywnie d±¿ysz do udowodnienia osobie doradzaj±cej, ¿e na pewno masz racjê.
Co do Twojego jad³ospisu - wiadomo, ka¿dy ma dni "lepsze" (lepiej zorganizowane) i gorsze.


Z uwag ogólnych: na mój gust t³uszczy jest w³a¶nie za ma³o, pojawiaj± siê na dobr± sprawê w góra dwóch posi³kach. Nie ma czego¶ takiego, jak "nie nale¿y je¶æ t³uszczy na redukcji". Prêdzej cukry proste bym ograniczy³a (nie mówiê, ¿e Ty masz ograniczyæ, je¶li Ci z tym dobrze, tylko podajê tak± ogóln± zasadê). Nie za bardzo mi siê widzi ten "zimny" obiad na jutro, taki trochê "zapychacz" mi siê wydaje. Ale tu sprawê za³atwi dodanie np. jaja, je¶li akurat nie masz chêci na miêso.
Tak, jutro mam dzieñ ganiany na uczelni. Gdybym mia³a mo¿liwo¶æ zjedzenia miêsa na ciep³o to uwierz zjad³abym. Na czym sma¿yæ je¶li nie na oliwie i jakie ¼ród³a t³uszczy do ¶niadañ w takim razie?

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

I to jest w³a¶nie problem ocen z forum: za t³usto, za ma³o t³uszczu

Co do rad: póki co za du¿o ich nie dosta³am. G³ównie s³yszê takie typu "jak mo¿e Ci to smakowaæ" to nie dziw siê, ¿e tak reagujê.
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 17:01   #4632
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, jutro mam dzieñ ganiany na uczelni. Gdybym mia³a mo¿liwo¶æ zjedzenia miêsa na ciep³o to uwierz zjad³abym. Na czym sma¿yæ je¶li nie na oliwie i jakie ¼ród³a t³uszczy do ¶niadañ w takim razie?
Dobra, w porz±dku, rozumiem. Rozk³ad BWT to niby kwestia indywidualna i ka¿demu co innego pasuje, ale uwierz mi, wiêksz± krzywdê wyrz±dzi Ci niedobór t³uszczy Sama niby redukowa³am siê na stosunkowo niskich t³uszczach, ale nadal w ka¿dym posi³ku mia³am co najmniej ³y¿kê jakiego¶ oleju albo porcjê orzechów czy ziaren, i zdarza³o mi siê je¶æ te¿ t³ustsze miêsa od czasu do czasu.

Jak nie na oliwie, to:
- olej kokosowy (niby nie jest mega tani, ale bardzo wydajny - mnie ma³a butelka kupiona w PiP za dychê ju¿ trzeci miesi±c s³u¿y)
- olej rzepakowy
- (pewnie zaraz bêdzie lincz, ale to t³uszcz jak ka¿dy inny, ja na nim sma¿y³am na redu i ¿yjê ) smalec

Do owsianki (tudzie¿ innego ¶niadania):
- mas³o (tam gdzie pasuje)
- wszelkiej masci ziarna i pestki - siemiê lniane, dynia, mak itp.
-orzechy (nie masz alergii?)
- mas³o orzechowe

To tak z mojej prywatnej kuchni, pewnie zaraz pojawi siê wiêcej podpowiedzi.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-16 o 17:05
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 17:23   #4633
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Jak nie na oliwie, to:
- olej kokosowy (niby nie jest mega tani, ale bardzo wydajny - mnie ma³a butelka kupiona w PiP za dychê ju¿ trzeci miesi±c s³u¿y)
- olej rzepakowy
- (pewnie zaraz bêdzie lincz, ale to t³uszcz jak ka¿dy inny, ja na nim sma¿y³am na redu i ¿yjê ) smalec

Do owsianki (tudzie¿ innego ¶niadania):
- mas³o (tam gdzie pasuje)
- wszelkiej masci ziarna i pestki - siemiê lniane, dynia, mak itp.
-orzechy (nie masz alergii?)
- mas³o orzechowe

To tak z mojej prywatnej kuchni, pewnie zaraz pojawi siê wiêcej podpowiedzi.
W takim razie jak zu¿yjê do koñca oliwê to mo¿e pomy¶lê nad czym¶ innym. Chocia¿ dziwi mnie ten olej rzepakowy. Ca³y czas s³ysza³am, ¿e oleje s± fe i tylko oliwa z oliwek ma racjê bytu

Orzechy w³a¶nie z racji alergii odpadaj±, mas³o... nie najem siê chlebem z mas³em niestety, a twaróg z mas³em... Mas³a u¿ywam rzeczywi¶cie sporadycznie np. do kanapek z d¿emem przywiozê sobie kiedy¶ z domu d¿em ¿urawinowy, który sama robi³am to wiem ¿e nie ma tam kilograma cukru to wtedy bym mog³a je¶æ mas³o. Zatem zostaj± tylko pestki S³onecznik te¿ siê nadaje?

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Dobra, w porz±dku, rozumiem. Rozk³ad BWT to niby kwestia indywidualna i ka¿demu co innego pasuje, ale uwierz mi, wiêksz± krzywdê wyrz±dzi Ci niedobór t³uszczy Sama niby redukowa³am siê na stosunkowo niskich t³uszczach, ale nadal w ka¿dym posi³ku mia³am co najmniej ³y¿kê jakiego¶ oleju albo porcjê orzechów czy ziaren, i zdarza³o mi siê je¶æ te¿ t³ustsze miêsa od czasu do czasu.
Nie mam na celu redukowania t³uszczu nie wiadomo jak. To forsvinn zaczê³a dyskusjê ¿e pomidory suszone s± za t³uste na dietê.

A co s±dzisz o majonezie? Nadawa³by siê zamiast mas³a jako dodatek do kanapki?

Tak sobie teraz my¶lê, ¿e w sumie nigdy nie jad³am specjalnie tego co wymieni³a¶. Siemiê lniane od czasu do czasu wrzuca³am jak robi³am sobie np. koktajl owocowy, orzechy u mnie odpadaj±, czasem zjem jak±¶ rybê chocia¿ najchêtniej przerobion± na pastê... Ilo¶ci t³uszczu z grona tych dopuszczalnych s± u mnie na diecie porównywalne z tymi spoza diety tak szczerze mówi±c. Muszê poszukaæ dalej to mo¿e znajdê co¶ co mi bardziej bêdzie odpowiadaæ.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Wiórki kokosowe do p³atków owsianych by siê nadawa³y? Mo¿e nie bêd± a¿ tak uczulaæ... Nie wiem w sumie. Mo¿e popróbujê nawet z orzechami bo jedzone raz na jaki¶ czas w bardzo ma³ych ilo¶ciach mi mocno nie szkodz±, codziennie to ju¿ pewnie by³oby gorzej ale nie jestem przez ca³e ¿ycie uczulona na to samo (i np. mogê teraz je¶æ spokojnie czê¶æ rzeczy które w dzieciñstwie mocno mi szkodzi³y... za to teraz na wiosnê kicham i mam katar a kiedy¶ tego problemu nie mia³am ). Eksperymentalna metoda prób i b³êdów jest niezawodna

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-03-16 o 17:30
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 17:34   #4634
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
W takim razie jak zu¿yjê do koñca oliwê to mo¿e pomy¶lê nad czym¶ innym. Chocia¿ dziwi mnie ten olej rzepakowy. Ca³y czas s³ysza³am, ¿e oleje s± fe i tylko oliwa z oliwek ma racjê bytu

Orzechy w³a¶nie z racji alergii odpadaj±, mas³o... nie najem siê chlebem z mas³em niestety, a twaróg z mas³em... Mas³a u¿ywam rzeczywi¶cie sporadycznie np. do kanapek z d¿emem przywiozê sobie kiedy¶ z domu d¿em ¿urawinowy, który sama robi³am to wiem ¿e nie ma tam kilograma cukru to wtedy bym mog³a je¶æ mas³o. Zatem zostaj± tylko pestki S³onecznik te¿ siê nadaje?

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------



Nie mam na celu redukowania t³uszczu nie wiadomo jak. To forsvinn zaczê³a dyskusjê ¿e pomidory suszone s± za t³uste na dietê.

A co s±dzisz o majonezie? Nadawa³by siê zamiast mas³a jako dodatek do kanapki?

Tak sobie teraz my¶lê, ¿e w sumie nigdy nie jad³am specjalnie tego co wymieni³a¶. Siemiê lniane od czasu do czasu wrzuca³am jak robi³am sobie np. koktajl owocowy, orzechy u mnie odpadaj±, czasem zjem jak±¶ rybê chocia¿ najchêtniej przerobion± na pastê... Ilo¶ci t³uszczu z grona tych dopuszczalnych s± u mnie na diecie porównywalne z tymi spoza diety tak szczerze mówi±c. Muszê poszukaæ dalej to mo¿e znajdê co¶ co mi bardziej bêdzie odpowiadaæ.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Wiórki kokosowe do p³atków owsianych by siê nadawa³y?
S³onecznik - z pestek nie jest najzdrowsz± opcj± (zaburzone proporcje miêdzy omega 3 i omega 6), ale ja wychodzê z za³o¿enia, ¿e ma³a ilo¶æ od czasu do czasu krzywdy nie zrobi, nie ma co popadaæ w paranojê.

Wiórki kokosowe - nie wpad³am na nie, bo sama ¼le je tolerujê. Ale je¶li Tobie nie szkodz±, to oczywi¶cie ¿e mo¿na

Majonez - warto patrzeæ na sk³ad i "zawarto¶æ majonezu w majonezie". W miarê nie naszprycowany chemi± bêdzie spoko - w koñcu to nic innego jak olej i ¿ó³tka. Sama dojrzewam do zrobienia domowego majonezu
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 17:47   #4635
puppy lion
Przyczajenie
 
Avatar puppy lion
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

redukcja

1. omlet z 2 domowych jaj, ³y¿ki m±ki bezglutenowej, odrobiny wody z domow± konfitur± wi¶niow±, kawa czarna
2. porcja zupy warzywnej (marchew, pietruszka, por, seler, ziemniaczki, kalafior itd.) na rosole z domowych ¿o³±dków i serc drobiowych + miêsko
3. jab³ko, kawa
4. porcja chili con carne (wo³owina duszona na oliwie, papryka, pomidory, fasola czerwona, kukurydza, cebulka, czosnek, zio³a itd.)
herbata z domowym syropem z lipy
5. kawa³ek kurczaka eko pieczonego w rêkawie, wcze¶niej zamarynowanego ze ¶wie¿ym imbirem, bazyli±, czosnkiem, czerwon± cebulk±, oliw± i mnóstwem warzyw

Edytowane przez puppy lion
Czas edycji: 2014-03-16 o 17:48
puppy lion jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:11   #4636
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej. Mam pytanie, czy takie ¶niadanie nadaje siê na redukcjê? http://www.makelifeeasier.pl/gotowan...z-maki-i-cukru - tutaj przepis dla dwóch osób i zrobiê bez borówek, dodam rodzynki.
Wiem, ze wp³yw maja te¿ posi³ki z ca³ego dnia, ale chcia³abym siê dowiedzieæ, czy warto co¶ dodaæ akurat do tego ¶niadania.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosa³oe mgo± byæ w niaedzi³e i w dszalym c±igu nie pwinono to sawrztaæ polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi co¶

23/6
beatiska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:16   #4637
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez beatiska Poka¿ wiadomo¶æ
Hej. Mam pytanie, czy takie ¶niadanie nadaje siê na redukcjê? http://www.makelifeeasier.pl/gotowan...z-maki-i-cukru - tutaj przepis dla dwóch osób i zrobiê bez borówek, dodam rodzynki.
Wiem, ze wp³yw maja te¿ posi³ki z ca³ego dnia, ale chcia³abym siê dowiedzieæ, czy warto co¶ dodaæ akurat do tego ¶niadania.
Ewentualnie pokombinowa³abym z proporcjami.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:20   #4638
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ewentualnie pokombinowa³abym z proporcjami.
A ja nie dajê borówek do masy, tylko smaruje usma¿one placki mas³em orzechowym, na to sypiê borówki i polewam ¶mietank± kokosow±. Mo¿e byæ

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:24   #4639
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, jutro mam dzieñ ganiany na uczelni. Gdybym mia³a mo¿liwo¶æ zjedzenia miêsa na ciep³o to uwierz zjad³abym. Na czym sma¿yæ je¶li nie na oliwie i jakie ¼ród³a t³uszczy do ¶niadañ w takim razie?

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

I to jest w³a¶nie problem ocen z forum: za t³usto, za ma³o t³uszczu

Co do rad: póki co za du¿o ich nie dosta³am. G³ównie s³yszê takie typu "jak mo¿e Ci to smakowaæ" to nie dziw siê, ¿e tak reagujê.
do owsianki z jab³kiem polecam olej kokosowy . (ja robiê w ten sposób, ¿e jab³ka trê/krojê na ma³e kawa³ki i duszê z olejem kokosowym ).
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 18:36   #4640
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A ja nie dajê borówek do masy, tylko smaruje usma¿one placki mas³em orzechowym, na to sypiê borówki i polewam ¶mietank± kokosow±. Mo¿e byæ

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na sposób wykonania nawet nie spojrza³am. Ja te¿ posypywa³abym borówkami zamiast dodaæ je do masy.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:39   #4641
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Na sposób wykonania nawet nie spojrza³am. Ja te¿ posypywa³abym borówkami zamiast dodaæ je do masy.
A z tym mas³em i ¶mietank± kokosow± to aby nie przesadzam ju¿? W koñcu to ma byæ solidne ¶niadanie a nie sritu-pitu deser

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:40   #4642
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 3 819
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Bardzo proszê o ocenê i ew. poprawki, u³o¿y³am sobie jad³ospisy na najbli¿szy tydzieñ.

R.

Pon.
¦. Owsianka z jogurtem greckim i twarogiem, jab³ko, czarna kawa
II ¦. Grahamka z polêdwic±, ogórkiem, rzodkiewk± i pomidorem, kefir
O. Ryba Grillowana, surówka z selera, kasza gryczana
P: banan, serek wiejski
K pier¶ z kurczaka, sa³atka z rukol±, pomidorem, ogórkiem, papryk±

17.30- trening si³owy

Wt.

¦ Grahamka z polêdwic±, pomidor, kawa³ek chudego twarogu
II ¶ serek homo, rzodkiewka, ogórek, 2 pomarañcze
O: makaron pe³noziarnisty z warzywami z patelni i kurczakiem
P: sa³atka z pomidora i cebuli, pestki s³onecznika
K: Sa³atka: mozarella, pomidor, ¶wie¿a bazylia polana oliw± z oliwek

19:00 abs + abt

¦r

¦ Grahamka z jajem na twardo, ¶wie¿y sok pomarañczowy, pomidor
II ¶ sa³atka z pomidora, ogórka i cebuli, polana oliw± z oliwek, kefir
O Sa³atka z ry¿em, piersi± kurczaka, ananasem, kukurydz± i curry
P: 1/4 kostki twarogu ze szczypiorkiem
po si³owni: banan
K: tuñczyk w sosie w³asnym, rukola, ogórek zielony, ma¶lanka

ok. 18.00 si³ownia

Czw.
¦ jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem i cebul±, pomarañcza
II ¦ grahamka z polêdwic± i twarogiem, rzodkiewka, pomidor, sok marchwiowy
O Pier¶ z kurczaka z czosnkiem, sa³atka z rukoli, fety, pomidorów, cebuli i zielonego pieprzu
P Kawa z mlekiem, orzechy, jogurt naturalny

ok 9.00 zajêcia aerobowe

Pt
¦ owsianka z serkiem wiejskim, jab³ko, sok pomidorowy
II ¶ grahamka z jajem na twardo, sa³at±, rzodkiewk±
Obiad- grillowany ³oso¶ sa³atka z pomidorem, ogórkiem, rukol±, kefir
P serek wiejski z pomidorem i szczypiorkiem
Po si³owni banan
K pier¶ z kurczaka i sa³atka z obiadu

ok 20:00 si³ownia
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2014-03-16 o 18:42
Gwiazdeczka223 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:40   #4643
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Poka¿ wiadomo¶æ
do owsianki z jab³kiem polecam olej kokosowy . (ja robiê w ten sposób, ¿e jab³ka trê/krojê na ma³e kawa³ki i duszê z olejem kokosowym ).
P³atki owsiane jem na zimno, nie robiê z nich owsianki Ale zawsze to jaki¶ pomys³ na mus jab³kowy bo do tej pory robi³am go na wodzie.
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 18:59   #4644
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo proszê o ocenê i ew. poprawki, u³o¿y³am sobie jad³ospisy na najbli¿szy tydzieñ.

R.

Pon.
¦. Owsianka z jogurtem greckim i twarogiem, jab³ko, czarna kawa brakuje t³uszczy
II ¦. Grahamka z polêdwic±, ogórkiem, rzodkiewk± i pomidorem, kefirjw
O. Ryba Grillowana, surówka z selera, kasza gryczanajw
P: banan, serek wiejski to ju¿ trzeci posi³ek, gdzie masz nabia³!
K pier¶ z kurczaka, sa³atka z rukol±, pomidorem, ogórkiem, papryk± brakuje t³uszczy

17.30- trening si³owy które posi³ki s± oko³otreningowe?

Wt.

¦ Grahamka z polêdwic±, pomidor, kawa³ek chudego twarogu t³uszcze?
II ¶ serek homo, rzodkiewka, ogórek, 2 pomarañcze
O: makaron pe³noziarnisty z warzywami z patelni i kurczakiem jw
P: sa³atka z pomidora i cebuli, pestki s³onecznika to nie jest posi³ek!
K: Sa³atka: mozarella, pomidor, ¶wie¿a bazylia polana oliw± z oliwek jakie¶ wêgle gdzie? czy to jest posi³ek potreningowy? je¶li tak, to do wymiany

19:00 abs + abt

¦r

¦ Grahamka z jajem na twardo, ¶wie¿y sok pomarañczowy, pomidor
II ¶ sa³atka z pomidora, ogórka i cebuli, polana oliw± z oliwek, kefir
O Sa³atka z ry¿em, piersi± kurczaka, ananasem, kukurydz± i curry
P: 1/4 kostki twarogu ze szczypiorkiem to nie jest posi³ek
po si³owni: banan
K: tuñczyk w sosie w³asnym, rukola, ogórek zielony, ma¶lanka rozumiem, ¿e to jest "w³a¶ciwy" posi³ek potreningowy? W takim razie - gdzie wêgle?

ok. 18.00 si³ownia

Czw.
¦ jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem i cebul±, pomarañcza gdzie wêgle?
II ¦ grahamka z polêdwic± i twarogiem, rzodkiewka, pomidor, sok marchwiowy gdzie t³uszcze? je¶li jesz to po aerobach,to lepiej daj inne bia³ko ni¿ nabia³
O Pier¶ z kurczaka z czosnkiem, sa³atka z rukoli, fety, pomidorów, cebuli i zielonego pieprzu gdzie wêgle?
P Kawa z mlekiem, orzechy, jogurt naturalny to nie jest posi³ek. gdzie kolacja?

ok 9.00 zajêcia aerobowe

Pt
¦ owsianka z serkiem wiejskim, jab³ko, sok pomidorowy gdzie t³uszcze?
II ¶ grahamka z jajem na twardo, sa³at±, rzodkiewk±
Obiad- grillowany ³oso¶ sa³atka z pomidorem, ogórkiem, rukol±, kefir gdzie wêgle?
P serek wiejski z pomidorem i szczypiorkiem
Po si³owni banan
K pier¶ z kurczaka i sa³atka z obiadu gdzie wêgle?

ok 20:00 si³ownia kolacja to posi³ek po treningu?
Z uwag ogólnych:
1. W wiêkszo¶ci Twoich posi³ków czego¶ brakuje - a to wêglowodanów, a to t³uszczy. Czê¶ciej t³uszczy.
2. Zaniedbujesz posi³ki potreningowe. W nich koniecznie musi siê znale¼æ ³atwo przyswajalne bia³ko (czyli nie nabia³) i wêgle. Owoc po si³owni to taka "opcja ratunkowa", kiedy nie jeste¶ w stanie w miarê szybko (czyli powiedzmy, do 1-1,5h po treningu) zje¶æ pe³nowymiarowego posi³ku, a nigdy zamiast.
3. Z tego co pisa³a¶, masz zapotrzebowanie podstawowe ok. 2300 kcal. Czyli na redu nie mniej ok. 2000. Spróbuj raz wrzuciæ to w kalkulator bez warzyw, bo mam wra¿enie, ¿e jest mniej.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:07   #4645
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ewentualnie pokombinowa³abym z proporcjami.
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A ja nie dajê borówek do masy, tylko smaruje usma¿one placki mas³em orzechowym, na to sypiê borówki i polewam ¶mietank± kokosow±. Mo¿e byæ

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dziêki
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosa³oe mgo± byæ w niaedzi³e i w dszalym c±igu nie pwinono to sawrztaæ polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi co¶

23/6
beatiska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:18   #4646
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez puppy lion Poka¿ wiadomo¶æ
redukcja

1. omlet z 2 domowych jaj, ³y¿ki m±ki bezglutenowej, odrobiny wody z domow± konfitur± wi¶niow±, kawa czarna
2. porcja zupy warzywnej (marchew, pietruszka, por, seler, ziemniaczki, kalafior itd.) na rosole z domowych ¿o³±dków i serc drobiowych + miêsko
3. jab³ko, kawa
4. porcja chili con carne (wo³owina duszona na oliwie, papryka, pomidory, fasola czerwona, kukurydza, cebulka, czosnek, zio³a itd.)
herbata z domowym syropem z lipy
5. kawa³ek kurczaka eko pieczonego w rêkawie, wcze¶niej zamarynowanego ze ¶wie¿ym imbirem, bazyli±, czosnkiem, czerwon± cebulk±, oliw± i mnóstwem warzyw
Bardzo czysty, zdrowy, kolorowy, domowy, pyszny jad³ospis! Fajnie!

Wczorajsze U z T¯, baaardzo lu¼ne

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
Do kawy: 25g ciemnej czekolady z orzechami pekan
Obiad: Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; pó³ woreczka kaszy gryczanej; mieszanka warzyw gotowanych na parze (kalafior, marchew, por, pietruszka, seler, fasola szparagowa, groszek) z oliw± z oliwek
Przek±ska: 2 pralinki z orzechem laskowym, kremem kakaowym i mleczn± czekolad±; jab³ko
Kolacja: 2 kromki ziarnistego chleba graham z serem brie, pomidorem i sa³at±
Do filmu: 250ml whisky extra stout, 250ml grodziskie



...i dzisiejsze U, ju¿ ciut mniej wypasione

¦niadanie: Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: wi¶niami w soku w³asnym, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: 50g ciemnej czekolady z lukrecj±
Obiad: Makaron pe³noziarnisty z pszenicy durum z kawa³kami schabu sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, grzybami le¶nymi, czerwon± fasol±, kukurydz±, papryk±, chili i cebul±
Kolacja: Sa³atka z 2 jaj na twardo, gotowanych warzyw (ziemniaki, marchew, pietruszka, groszek), pomidora, ogórka kiszonego, rzodkiewki, cebuli, szczypiorku, koperku, pieprzu zio³owego i oleju lnianego
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-03-16 o 19:58
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:23   #4647
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

pragnê siê pochwaliæ, i¿ waga po 3 tygodniach -1,5 kg )) teraz co prawda mam @ wiêc mo¿e byæ trochê dodatkowej wagi w tych moich 63 kg ogólnie wa¿ê siê od przypadku do przypadku heheh

dzisiejszy R z cheat mealem )

I - kawa³ek babki ziemniaczanej bez m±ki, pomidor, 2 jajka sadzone

II - 3 kawa³ki pizzy z krewetkami, bekonem, czosnkiem, oliwkami i oliw± ))

III - shake: truskawki mro¿one, mleko, jogurt naturalny
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:41   #4648
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 3 819
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo proszê o ocenê i ew. poprawki, u³o¿y³am sobie jad³ospisy na najbli¿szy tydzieñ.

R.

Pon.
¦. Owsianka z jogurtem greckim i twarogiem, jab³ko, kawa z mlekiem 3,2%
II ¦. Grahamka z polêdwic±, ogórkiem, rzodkiewk± i pomidorem, pestki s³onecznika
O. Ryba Grillowana, surówka z selera, kasza gryczana
P: banan, serek wiejski
K pier¶ z kurczaka, sa³atka z rukol±, pomidorem, ogórkiem, papryk±, oliwa z oliwek, ry¿

17.30- trening si³owy
trening zamierza³am zrobiæ 2 godziny po obiedzie, zaraz po treningu zje¶æ banana, a po 1,5 h kolacjê

Wt.

¦ Grahamka z polêdwic±, pomidor, kawa³ek chudego twarogu mas³o?
II ¶ serek homo, rzodkiewka, ogórek, 2 pomarañcze
O: makaron pe³noziarnisty z warzywami z patelni i kurczakiem
P: Sa³atka: mozarella, pomidor, ¶wie¿a bazylia polana oliw± z oliwek
K: Ry¿ z warzywami i kurczakiem

19:00 abs + abt

¦r

¦ Grahamka z jajem na twardo, ¶wie¿y sok pomarañczowy, pomidor
II ¶ sa³atka z pomidora, ogórka i cebuli, polana oliw± z oliwek, kefir
O Sa³atka z ry¿em, piersi± kurczaka, ananasem, kukurydz± i curry
P: 1/4 kostki twarogu ze szczypiorkiem, gar¶æ orzechów
po si³owni: banan
K: pe³noziarnisty makaron z tuñczykiem, kukurydz± i ¶mietan±

ok. 18.00 si³ownia

Czw.
¦ jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem i cebul±, pomarañcza, kromka razowego pieczywa
II ¦ grahamka z polêdwic±, rzodkiewka, pomidor, sok marchwiowy
O Pier¶ z kurczaka z czosnkiem, sa³atka z rukoli, fety, pomidorów, cebuli i zielonego pieprzu pieczywo razowe
P Kawa z mlekiem, orzechy, sa³atka pomidor + ogórek
K: Tuñczyk w oleju ro¶linnym, ogórek, pomidor, szczypiorek

ok 9.00 zajêcia aerobowe

Pt
¦ owsianka z serkiem wiejskim, jab³ko, sok pomidorowy, kilka orzechów
II ¶ grahamka z jajem na twardo, sa³at±, rzodkiewk±
Obiad- grillowany ³oso¶ sa³atka z pomidorem, ogórkiem, rukol±, kefir, ziemniaki
P serek wiejski z pomidorem i szczypiorkiem
Po si³owni banan
K pier¶ z kurczaka i sa³atka z obiadu makaron

ok 20:00 si³ownia
Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Z uwag ogólnych:
1. W wiêkszo¶ci Twoich posi³ków czego¶ brakuje - a to wêglowodanów, a to t³uszczy. Czê¶ciej t³uszczy.
2. Zaniedbujesz posi³ki potreningowe. W nich koniecznie musi siê znale¼æ ³atwo przyswajalne bia³ko (czyli nie nabia³) i wêgle. Owoc po si³owni to taka "opcja ratunkowa", kiedy nie jeste¶ w stanie w miarê szybko (czyli powiedzmy, do 1-1,5h po treningu) zje¶æ pe³nowymiarowego posi³ku, a nigdy zamiast.
3. Z tego co pisa³a¶, masz zapotrzebowanie podstawowe ok. 2300 kcal. Czyli na redu nie mniej ok. 2000. Spróbuj raz wrzuciæ to w kalkulator bez warzyw, bo mam wra¿enie, ¿e jest mniej.
Dziêkujê bardzo za uwagi. Poprawi³am jad³ospis. Czy teraz jest troszeczkê lepiej? Co do wêgli- ja od jaki¶ 6 lat nie jad³am wêgli prawie w ogóle wziê³o siê to st±d, ¿e "wêglowodany tucz±" i w ogóle s± feee. Jad³am za to bardzo du¿o s³odkich owoców. Moja mama kiedy jeszcze mieszka³am w domu, wprowadzi³a dietê nie³±czenia bia³ka z wêglami, i zawsze na obiad by³o miêso + zielenina. Jako¶ nigdy nie zwraca³am wiêkszej uwagi na to co jem, bo by³am szczup³a, i nie interesowa³am siê jad³ospisem. Jednak w ci±gu pó³ roku przyty³am 7 kg, i zaczê³o mi to przeszkadzaæ, dlatego postanowi³am wzi±æ siê za siebie.

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogê ³±czyæ trening si³owy z aerobami?

A ten banan to takie moje zapo¿yczenie od T¯, bo on od wielu lat trenuje triathlon, i zawsze zaraz po treningu zjada banana, a dopiero po godzinie w³a¶ciwy posi³ek My¶la³am ¿e tak bêdzie ok...

Zaraz sobie przeliczê kalorie.

edit. wpisa³am jad³ospis poniedzia³kowy, wysz³o mi ponad 2000 kcal,
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2014-03-16.jpg (61,3 KB, 19 za³adowañ)
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2014-03-16 o 20:12
Gwiazdeczka223 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:55   #4649
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêkujê za poprzednie opinie. Wstawiê i dzisiaj, a co.

przed: woda z plastrem cytryny
I omlet (?): 3 ³y¿ki p³atków owsianych, 2 ³y¿ki otrêbów, jajko, 3 ³y¿ki jogurtu naturalnego, odrobina proszku do pieczenia, sody i imbiru, sma¿one bez t³uszczu, na to: szpinak (taki mro¿ony, solidna ³ycha), 1/2 Zottarelli Light, kilkadziesi±t gram szynki z indyka, broku³y, pomidory, cebulka ze s³oika i inna zielenina , po ³y¿eczce koncentratu pomidorowego i musztardy wêgierskiej; herbata zielona
II jab³ko, gar¶æ orzechów nerkowca z ¿urawin±
III jogurt naturalny 150g, 3 ³y¿ki musli bez cukru, ³y¿eczka otrêbów, paczuszka suszonych truskawek, ³y¿eczka niskos³odzonego truskawkowego d¿emu (a mo¿e i nawet bez cukru by³, nie pamiêtam nawet...)
IV 1/2 woreczka kaszy gryczanej; spory kawa³ek filetu z kurczaka solidnie natarty papryczk± chilli podsma¿any bez t³uszczu; szpinak z cebulk± marynowan± i ³y¿eczk± pestek dyni; kubek zabielanego barszczu ukraiñskiego wersja full-wypas
V ma³e kiwi, dzieciêcy mus owocowy z jagodami (i czym¶ tam jeszcze ), kilka migda³ów, ³y¿eczka wiórek kokosowych, resztka (dos³ownie z ³y¿eczka) chudego twarogu, ciastko zbo¿owe z sezamem i pieczywko Wasa wysmarowane miodem (nie, te¿ tego nie komentujê, ale dobre wysz³o )
VI bêdzie twaróg pó³t³usty z warzywkami, migda³y i kanapki z mas³em i szynk± z kurczaka + melisa.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-16, 23:19   #4650
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
pragnê siê pochwaliæ, i¿ waga po 3 tygodniach -1,5 kg )) teraz co prawda mam @ wiêc mo¿e byæ trochê dodatkowej wagi w tych moich 63 kg ogólnie wa¿ê siê od przypadku do przypadku heheh

dzisiejszy R z cheat mealem )

I - kawa³ek babki ziemniaczanej bez m±ki, pomidor, 2 jajka sadzone

II - 3 kawa³ki pizzy z krewetkami, bekonem, czosnkiem, oliwkami i oliw± ))

III - shake: truskawki mro¿one, mleko, jogurt naturalny
gratulujê spadku . dorzuci³abym jakie¶ bia³ko do kolacji, mo¿e zamiast jogurtu twaróg?

wrzuci³abym co¶ swojego ale od jakiego¶ czasu nie ma siê czym chwaliæ ehh :/
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.