Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 20:18   #91
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny proszę o pomoc. Obecnie nadal siedzę w dołku finansowym, więc nie opcji aby kupić gdzieś, na coś karnet. Od świąt bożego narodzenia w ogóle nie ćwiczę, a tu jakby nie patrzeć połowa marca. Postanowiłam zatem ćwiczyć w domu, ale nie wiem, co mogłabym robić, w jakie dni, w jakiej kolejności, po ile minut aby to miało sens i nie było bliżej nieokreślonym czymś i na dokładkę zwykłym hopsasa. Proszę o pomoc.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 21:18   #92
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

SekretnyWachlarz, a np. Zuzka?

Jak chcesz spróbować siłówki, to wyszukaj sobie np. na sfd trening dla początkującej Lady (sporo z nas od niego zaczynało ). Jak nie masz sprzętu, to na początek wystarczą Ci różnych gabarytów butelki z wodą, piaskiem itp., plecak i meble dające się zaadaptować na step i ławeczkę.

Morgan, ćwiczę 4 razy w tygodniu (2 razy nogi i 2 razy resztę, przy czym ten trening góry jest raczej lajtowy). Nie sugeruj się mną, jeśli chodzi o michę, bo ja tak naprawdę dopiero wyprowadzam na prostą swój metabolizm po "przebojach" z okresu studiów i tuż po, więc póki co działam metodą prób i błędów. Zresztą niedługo się poważęi pomierzę i jak się okaże, że jednak straciłam na wadze, to dorzucę
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 22:16   #93
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Morgan, ćwiczę 4 razy w tygodniu (2 razy nogi i 2 razy resztę, przy czym ten trening góry jest raczej lajtowy). Nie sugeruj się mną, jeśli chodzi o michę, bo ja tak naprawdę dopiero wyprowadzam na prostą swój metabolizm po "przebojach" z okresu studiów i tuż po, więc póki co działam metodą prób i błędów. Zresztą niedługo się poważęi pomierzę i jak się okaże, że jednak straciłam na wadze, to dorzucę
Rozsądnie też się poobserwuję i zobaczę jak ten bilans mi będzie pasował na dłuższa metę. Na razie trzymam ok. 2000 kalorii.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 10:47   #94
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mam pytanie. W tygodniu biegam 3 razy + raz chodzę na akrobatykę i raz na taniec na szarfie. Do czego zaliczać tę akrobatykę i taniec na szarfie? To ćwiczenia siłowe, aerobowe, cardio? Co to jest? Ogólnie więc ćwiczę 5 razy. Czy powinnam coś jeszcze dorzucać? Odjąć, zmienić? Nie chciałabym sobie zrobić krzywdy, dlatego pytam.
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 10:53   #95
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Ja też mam pytanko.
Naczytałam się, że te 55 minutowe ćwiczenia z Jillian Michaels Banish Fat Boost Metabolism Complete Workout nie dadzą żadnych efektów i kilku internautów twierdzi, z tego co czytałam, że fajne ćwiczenia ale ze spalaniem nie mają nic wspólnego. Jak to jest? Bo chciałam ćwiczyć ten trening 6x w tygodniu przynajmniej na razie. Męczę się na nim dosyć trochę, wytrzymuję cały, nie wierzę, żę nie będzie efektów w połączeniu z dietą...
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 12:35   #96
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanko.
Naczytałam się, że te 55 minutowe ćwiczenia z Jillian Michaels Banish Fat Boost Metabolism Complete Workout nie dadzą żadnych efektów i kilku internautów twierdzi, z tego co czytałam, że fajne ćwiczenia ale ze spalaniem nie mają nic wspólnego. Jak to jest? Bo chciałam ćwiczyć ten trening 6x w tygodniu przynajmniej na razie. Męczę się na nim dosyć trochę, wytrzymuję cały, nie wierzę, żę nie będzie efektów w połączeniu z dietą...
Pomyśl logicznie
Jeśli ćwiczysz to zużywasz kalorie, przy jednych treningach więcje, przy drugich mniej ale zawsze coś spalasz
Jeśli masz ujemny bilans kaloryczny, tzn zużywasz więcej niż zjadasz, to zawsze spalisz trochę tłuszczu
Ile tego będzie, jakie będą proporcje pomiedzy spalanym tłuszczem a innymi źródłami energii (węglowoodanami, białkiem) to już zależy zarówno od diety jak i od rodzaju treningu.
Takie ćwiczenia jak z Jillian czy z Zuzką są lepsze jeśli chodzi o proporcje od zwykłych aerobów.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 12:45   #97
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanko.
Naczytałam się, że te 55 minutowe ćwiczenia z Jillian Michaels Banish Fat Boost Metabolism Complete Workout nie dadzą żadnych efektów i kilku internautów twierdzi, z tego co czytałam, że fajne ćwiczenia ale ze spalaniem nie mają nic wspólnego. Jak to jest? Bo chciałam ćwiczyć ten trening 6x w tygodniu przynajmniej na razie. Męczę się na nim dosyć trochę, wytrzymuję cały, nie wierzę, żę nie będzie efektów w połączeniu z dietą...
ja ten program ćwiczyłam na zmianę z innymi ale tylko dlatego że był dla mnie na tyle wymagający ze nie dałabym rady codziennie go robić. Moim zdaniem to każda aktywność fizyczna i dieta to już jest sukces i "spalanie" działa Nie kumam czegoś takiego że ma nie dać efektów :P Może te osoby robiły to na odwal się i po skończonych ćwiczeniach jadły pizze? :P


A ja mam jeszcze pytanko o to że żeby pozbyć się tłuszczyku to najlepiej łączyć ćwiczenia siłowe z areobami, i pytanie jest takie, czy lepsze efekty mamy robiąć jednego dnia ćwiczenia bardziej siłowe drugiego dnia areobowe i tak przez 5-6 dni w tyg. Czy lepiej zrobić 3X w tyg trening zarówno siłowy jak i areobowy ?

Edytowane przez Sandrika
Czas edycji: 2014-03-16 o 12:47
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 12:49   #98
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dzięki, dziewczyny. Tak najlepiej to będzie, jeśli nie będę szukać, mędrkować i tak dalej, tylko ćwiczyć i mierzyć się co dwa tygodnie. Czas i tak płynie.
Dzięki.
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:46   #99
coccinelle_88
Rozeznanie
 
Avatar coccinelle_88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 609
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez blanca7 Pokaż wiadomość
Po 2.5 mies. ćwiczeń mój brzuch się zrobił jakiś taki galaretowaty, mogę go sobie fajnie ugniatać rękoma. Najpierw był bardziej napięty, bo było dużo tłuszczu pod skórą, potem był jakis twardszy a teraz jest jakiś dziwnyto chyba normalne? I jak to zmienić?
I ja podpisuje sie pod tym pytaniem
Centymetry spadaja, ale brzuch zrobil sie jakis taki galaretowato- ciastowaty.
Jaka moze byc przyczyna???
W diecie zmian brak....
Dziękuję !!!
__________________
Ćwiczę z Fitness Blender!
coccinelle_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:40   #100
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez coccinelle_88 Pokaż wiadomość
I ja podpisuje sie pod tym pytaniem
Centymetry spadaja, ale brzuch zrobil sie jakis taki galaretowato- ciastowaty.
Jaka moze byc przyczyna???
W diecie zmian brak....
Dziękuję !!!
Słabiej wypełnione komórki tłuszczowe?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:10   #101
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Cześć

Mam pytanko, do kiedy się trzeba redukować? Chodzi mi oto czy trzeba tutaj patrzeć na swoją masę ciała czy tylko na cm? Wydaje mi się, że mam jeszcze trochę otłuszczony brzuch, ale z drugiej strony pojawiają się już na nim skośne mięśnie i nie wiem czy powinnam się dalej redukować czy rzeźbić?
Cytuję sama siebie ;P
Proszę kogoś o radę.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 20:25   #102
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Wagę wyrzuć w cholerę - ona nie oddaje postępu tak jak centymetry i przede wszystim wygląd jako taki. Najbardziej sugeruj się obrazem w lustrze
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:30   #103
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Wagę wyrzuć w cholerę - ona nie oddaje postępu tak jak centymetry i przede wszystim wygląd jako taki. Najbardziej sugeruj się obrazem w lustrze
czyli chyba dalej powinnam się redukować.
W celu redukcji mam robić same aero?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 22:29   #104
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
czyli chyba dalej powinnam się redukować.
W celu redukcji mam robić same aero?
Nie.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 22:33   #105
coccinelle_88
Rozeznanie
 
Avatar coccinelle_88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 609
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Słabiej wypełnione komórki tłuszczowe?

Czy te flaki przy zachowaniu dalszej aktywności fizycznej hmmmm, stana sie mniej widoczne??? /znikną?/
Dziękuję !!!
__________________
Ćwiczę z Fitness Blender!
coccinelle_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 23:04   #106
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Cytuję sama siebie ;P
Proszę kogoś o radę.
Trzeba patrzeć na wszystko ale kierować się zdrowym rozsądkiem a nie być niewolnikiem cyferek.

Jeśli masz niedowagę i otłuszczony brzuch to ostatnią rzeczą którą powinnaś robić są aeroby i redukcja. Jeśli masz nadwagę lub otyłość i otłuszczony brzuch (co w tym przypadku nie będzie zaskoczeniem ) można rozważyć przydatność aerobów jako dodatek to treningów.
W obu przypadkach należy przyjrzeć się diecie

Jak sama piszesz "wydaje Ci się" może więc skonsultuj to z kimś kto spojrzy na owo "otłuszczenie" obiektywnie.
Najprawdopodobniej nie powinnaś już się redukować tylko odżywiać się zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym i czysto oraz kontynuować treningi a ciało będzie powolutku zmieniać kompozycję pozbywając się tłuszczu.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez coccinelle_88 Pokaż wiadomość
Czy te flaki przy zachowaniu dalszej aktywności fizycznej hmmmm, stana sie mniej widoczne??? /znikną?/
Dziękuję !!!
Najprawdopodobniej tak.
Oczywiście nie widząc stanu przed i obecnego ani nie mając innych danych, mogę jedynie zgadywać przyczynę takiego stanu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 23:58   #107
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Witajcie!
Czy ktoś może mi pomóc?
Trochę błądzę... Mam ułożony plan żywieniowy przez dietetyka na przybranie kilka kilogramów, ale chciałabym jednocześnie coś poćwiczyć, żeby te kilogramy ładnie mi się rozłożyły. Mam zgodę na ćwiczenia ale nie za często, żebym nie spalała tego co zjadam, opcja siłowa wchodzi tutaj w grę, tak 2 dni w tygodniu od kolejnego tygodnia? Jestem kompletnie zielona w tym temacie, szukam jakiegoś drogowskazu, gdzie szukać informacji, na co zwrócić uwagę, od czego zacząć? Będę wdzięczna jeśli ktoś mnie nakieruje, szukam po wujku 'g' ale tam pełno informacji dla takich co chcą nabrać masy mięśniowej, głównie płci męskiej, a ja zwyczajnie chcę zdrowo przytyć, zadbać jednocześnie o ciało, o skórę... które po ciąży sprzed dwóch lat straciły na "jakości"
Będę niezmiernie wdzięczna za jakieś podpowiedzi.
Dziękuję!

Karo
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 15:24   #108
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Czy ktoś może mi pomóc?
Trochę błądzę... Mam ułożony plan żywieniowy przez dietetyka na przybranie kilka kilogramów, ale chciałabym jednocześnie coś poćwiczyć, żeby te kilogramy ładnie mi się rozłożyły. Mam zgodę na ćwiczenia ale nie za często, żebym nie spalała tego co zjadam, opcja siłowa wchodzi tutaj w grę, tak 2 dni w tygodniu od kolejnego tygodnia? Jestem kompletnie zielona w tym temacie, szukam jakiegoś drogowskazu, gdzie szukać informacji, na co zwrócić uwagę, od czego zacząć? Będę wdzięczna jeśli ktoś mnie nakieruje, szukam po wujku 'g' ale tam pełno informacji dla takich co chcą nabrać masy mięśniowej, głównie płci męskiej, a ja zwyczajnie chcę zdrowo przytyć, zadbać jednocześnie o ciało, o skórę... które po ciąży sprzed dwóch lat straciły na "jakości"
Będę niezmiernie wdzięczna za jakieś podpowiedzi.
Dziękuję!

Karo
http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 15:26   #109
coccinelle_88
Rozeznanie
 
Avatar coccinelle_88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 609
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej tak.
Oczywiście nie widząc stanu przed i obecnego ani nie mając innych danych, mogę jedynie zgadywać przyczynę takiego stanu.
To chyba oczywiste- nadwaga/ problemy hormonalne, wiec czeste wahania wagi. Teraz zamierzam ja trzymac w ryzach dzieki cwiczeniom.

Ostatnie pytanie:wykonuję ćwiczenie leżąc na plecach, rece wzdłuż tułowia, nogi złączone. Podnoszę je do pozycji prostopadłej do podłoża, i przy opuszczaniu z powrotem w dół coś mi "przeskakuje" na szczycie uda, w jego środkowej części. To zaczęło się około roku temu przy ćwiczeniach z "Ewcią", i przy każdym cwiczeniu z podnoszeniem nóg czy to lezac, czy stojąc to "przeskakiwanie" sie pojawia. Nie jest ono bolesne, ale na tyle niekomfortowe, ze nog nie opuszczam do ziemi, tylko do pozycji mniej wiecej 45 stopni nad nią.
Co to takiego? Czy mozna temu jakos zaradzic?
Z góry dzięjuję!!!!
__________________
Ćwiczę z Fitness Blender!
coccinelle_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 16:01   #110
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
dziękuję
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:28   #111
krolewnazmarcepana
Raczkowanie
 
Avatar krolewnazmarcepana
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 113
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej,szukam 8 tygodniowego wyzwania fitness blendeaw pęd może ktoś ma??
__________________
trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją PLL <3

włosy!
26.08.2014 - 26,5
24.09.2014 - 28,5


24.09.2010 pszczółka <3 19.03.2013 różyczka <3
krolewnazmarcepana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:01   #112
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Trzeba patrzeć na wszystko ale kierować się zdrowym rozsądkiem a nie być niewolnikiem cyferek.

Jeśli masz niedowagę i otłuszczony brzuch to ostatnią rzeczą którą powinnaś robić są aeroby i redukcja. Jeśli masz nadwagę lub otyłość i otłuszczony brzuch (co w tym przypadku nie będzie zaskoczeniem ) można rozważyć przydatność aerobów jako dodatek to treningów.
W obu przypadkach należy przyjrzeć się diecie

Jak sama piszesz "wydaje Ci się" może więc skonsultuj to z kimś kto spojrzy na owo "otłuszczenie" obiektywnie.
Najprawdopodobniej nie powinnaś już się redukować tylko odżywiać się zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym i czysto oraz kontynuować treningi a ciało będzie powolutku zmieniać kompozycję pozbywając się tłuszczu.

Moje BMI wynosi 19,57 więc dlatego właśnie nie wiedziałam czy redukcja jest wskazana.

W takim razie jakie treningi powinnam wykonywać żeby ukształtować mięśnie? Siłowe? Czy np mogą to być ćwiczenia z filmów z youtube, tzw dywanówki?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:24   #113
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Moje BMI wynosi 19,57 więc dlatego właśnie nie wiedziałam czy redukcja jest wskazana.

W takim razie jakie treningi powinnam wykonywać żeby ukształtować mięśnie? Siłowe? Czy np mogą to być ćwiczenia z filmów z youtube, tzw dywanówki?
Redukcja nie jest wskazana.
Możesz zacząć od dywanówek ale jakichś rozsądnych typu Jillian czy Zuzka (proszę mnie nie pytać o Mel B bo nie miałam czasu obejrzeć) a z czasem możesz pomyśleć o traningach siłowych
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:44   #114
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Redukcja nie jest wskazana.
Możesz zacząć od dywanówek ale jakichś rozsądnych typu Jillian czy Zuzka (proszę mnie nie pytać o Mel B bo nie miałam czasu obejrzeć) a z czasem możesz pomyśleć o traningach siłowych
Dziękuje bardzo za odpowiedź
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:45   #115
krolewnazmarcepana
Raczkowanie
 
Avatar krolewnazmarcepana
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 113
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Redukcja nie jest wskazana.
Możesz zacząć od dywanówek ale jakichś rozsądnych typu Jillian czy Zuzka (proszę mnie nie pytać o Mel B bo nie miałam czasu obejrzeć) a z czasem możesz pomyśleć o traningach siłowych
Hej, mogę mieć do Ciebie pytanie bo widzę że sie znasz:-D cwicze od 3 miesięcy, z 54,5 waga zeszła do 48,5. Pewnie teraz mam niedowage bo mam 160, ale mam nadal tłuszcz na brzuchu, tzn robi sue oponkajak siadam, jednak nie wiem czy nadal mam spalac czy robić coś ndelujacego,kiedy jest ta granicą?
__________________
trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją PLL <3

włosy!
26.08.2014 - 26,5
24.09.2014 - 28,5


24.09.2010 pszczółka <3 19.03.2013 różyczka <3
krolewnazmarcepana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:52   #116
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Zacznij sie odżywiać przede wszystkim. Nie jedz poniżej zapotrzebowania.

Nie wiem co oznacza "modelujące" choć od kilku tygodni to modne słówko na tym forum
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:17   #117
Agnieszkaaxd
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszkaaxd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej, też mam pytanie. Od 9 tygodni sie odchudzam . W ciągu 5 tygodni schudłam z 9 kg. I od tego czasu waga stoi w miejscu a cm tez sie nie zmniejszają. Trzymam sie diety , ćwicze codziennie jednak nic sie nie zmienia ;( czy powinnam zmienic diete , ćwiczenia ? Co teraz robić? Zostało mi jeszcze troche do zrzucenia ..
Agnieszkaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:31   #118
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dżizas, co Ty masz za dietę, że chudniesz w takim tempie To nie jest zdrowe tempo chudnięcia.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:52   #119
Agnieszkaaxd
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszkaaxd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Bardzo dużo zaczęłam ćwiczyć , przynajmniej poł godziny dziennie na trenażerze eliptycznym , do tego ćwiczenia na brzuch i jakieś krótkie rozciąganie. Zrezygnowałam ze słodyczy i ogólnie słodkich rzeczy, zero potraw smażonych i pieczonych, głownie gotowany kurczak i warzywa, zero słodkich napoi i taki samo jakoś poszło ..
Agnieszkaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:09   #120
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez krolewnazmarcepana Pokaż wiadomość
Hej, mogę mieć do Ciebie pytanie bo widzę że sie znasz:-D cwicze od 3 miesięcy, z 54,5 waga zeszła do 48,5. Pewnie teraz mam niedowage bo mam 160, ale mam nadal tłuszcz na brzuchu, tzn robi sue oponkajak siadam, jednak nie wiem czy nadal mam spalac czy robić coś ndelujacego,kiedy jest ta granicą?
Jakoś ciężko mi uwierzyć w oponkę przy takiej wadze może to skóra po prostu co?
Cytat:
Napisane przez Agnieszkaaxd Pokaż wiadomość
Hej, też mam pytanie. Od 9 tygodni sie odchudzam . W ciągu 5 tygodni schudłam z 9 kg. I od tego czasu waga stoi w miejscu a cm tez sie nie zmniejszają. Trzymam sie diety , ćwicze codziennie jednak nic sie nie zmienia ;( czy powinnam zmienic diete , ćwiczenia ? Co teraz robić? Zostało mi jeszcze troche do zrzucenia ..
Może jesteś na głodowej diecie i organizm się broni i magazynuje każda kalorię??? To że zrezygnowałaś ze słodyczy nic nie mówi nt Twojej diety... ile jesz kalorii, białka, węgli, tłuszczy? Możesz podać jakiś przykładowy jadłospis.
Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Dżizas, co Ty masz za dietę, że chudniesz w takim tempie To nie jest zdrowe tempo chudnięcia.
Chyba że ktoś ma nadwagę 50kg to w początkowym etapie jest to możliwe Ale to pewnie nie ten przypadek
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.