Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-24, 06:55   #4831
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze:

I. ciep³a kasza jaglana zalana ma¶lank± podana z pomarañcz± i mas³em kokosowym

II. pumpernikiel z polêdwic±, jab³kiem, ogórkami ma³osolno/kiszonymi posypane ¶wie¿o zmielonym pieprzem

III. kasz jaglana z pieczeni± w sosie grzybowym podana ze ¶wie¿± kalarep± pokrojon± w kostkê

IV. twaróg z pokrojonym w kostkê korzeniem pietruszki, s³odk± dyni± z zalewy cukrowo-octowej, posypane kakao i podane z mas³em orzechowym

Przy okazji, zna kto¶ jaki¶ fajny, bezp³atny dziennik ¿ywieniowy - aplikacjê na androida?

FatSecret jest oki zywnosc mozna segregowa nawet po markach, jest tez dziennik aktywnosci fizycznej i automatycznie oblicza ile kalorii spalasz podczas snu i zwyklego egzystowania, ktore mozesz odpowiednio zamienic na np: prace za biurkiem 8 godzin, godzina intensywnego treningu si³oweo, godzina zakupów )) itp.
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 10:04   #4832
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I 2 kostki czekolady z orzechami laskowymi 50% kakao, owsianka kakaowa, z bananem i cynamonem

II 2 kromki chleba ¿ytniego, jedna z bia³ym serem t³ustym druga z mas³em i szynk± litewsk±, 4 pomidorki daktylowe

III pier¶ pieczona z gotowan± marchewk± i kasz± jêczmienn± per³ow±

IV ser bia³y t³usty

V placuszki bananowe (2 jajka, 1 banan, ³y¿eczka kakao)

1431 kcal 89 g bia³ka 152 g wêglowodanów 51 g t³uszczu
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 11:21   #4833
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzisiejszy jad³ospis R

I - 3 parówki z szynki, cieciorka, sos z pieczonych pomidorów i bak³a¿anów, kromka chleba ¿ytniego z ogórkiem

II - sa³atka w³oska - sa³ata, pier¶ kurczaka, suszone pomidory, ¶wie¿e pomidory, mozarella, kawa³ek bagietki, vinegret

III -zupa jarzynowa, pier¶ kurczaka, ziemniaki, surówka z marchewki z porem (nie zjad³am ca³ego drugiego dania ;p)

godzinny trening si³owy po 3 serie: przysiadów ze sztang±, wios³owania sztang±, wykroków z hatelkami, w podporce na prostowniki grzbietu, martwy ci±g, maszyna na klatke piersiow±, triceps na wyci±gu górnym + zumba

IV - omlet z 2 jajek z serkiem wiejskim i ³y¿k± domowego d¿emu z truskawek, kilka orzechów w³oskich

tak siê postara³am ¯E NAWET FOTKI DORZUCI£AM :d
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140324_111427.jpg (192,5 KB, 60 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140324_112712.jpg (124,8 KB, 62 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140324_181024.jpg (102,7 KB, 36 za³adowañ)
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-25 o 08:17
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 11:31   #4834
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
R

I 2 kostki czekolady z orzechami laskowymi 50% kakao, owsianka kakaowa, z bananem i cynamonem

II 2 kromki chleba ¿ytniego, jedna z bia³ym serem t³ustym druga z mas³em i szynk± litewsk±, 4 pomidorki daktylowe

III pier¶ pieczona z gotowan± marchewk± i kasz± jêczmienn± per³ow±

IV ser bia³y t³usty

V placuszki bananowe (2 jajka, 1 banan, ³y¿eczka kakao)

1431 kcal 89 g bia³ka 152 g wêglowodanów 51 g t³uszczu

fajne placki w V. posi³ku, dobrze to smakuje?
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 11:39   #4835
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
fajne placki w V. posi³ku, dobrze to smakuje?

S± ¶wietne Jem w ró¿nych kombinacjach, bez kakao, z cynamonem, czasami smarujê je mas³em orzechowym. Bardzo proste i szybkie danie.
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 11:54   #4836
201607111050
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I
Owsianka budyniowa z po³ow± banana.
II
Zupa cebulowa z grzankami z pe³noziarnistego chleba.
Pó³ gar¶ci orzechów ziemnych.
Serek wiejski.
Pomarañcza.
III
Kotlety sojowe sma¿one w jajku z kasz± gryczan± i pieczonymi warzywami polanymi oliw±.
IV
Chleb pe³noziarnisty z mas³em i jajkiem i szczypiorkiem.
Mizeria.
201607111050 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 12:20   #4837
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja:

I: owsianka - 4³. p³atków owsianych, 1³. otr±b gryczanych, 1 ³y¿ka ziarenek chia, mleko, jab³ko, serek wiejski, cynamon.
II: omlet cesarski z dwóch jajek, ³y¿ki m±ki, ma³ego jab³ka i ³y¿eczki rodzynek sma¿ony na ma¶le klarowanym.
III: pó³ woreczka ry¿u br±zowego, filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym z mro¿on± mieszank± chiñsk±, troszkê domowego sosu s³odko kwa¶nego i plaster ananasa
IV: sa³atka z pekiñskiej, pomidora, cebuli i tuñczyka z sosem na oliwie.

4 posi³ki, bo pó¼no wsta³am. Bêdê wdziêczna za zerknêcie
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 13:41   #4838
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
1. OK

2. i 3. Jajka to te¿ nabia³, wiêc "nie jedz tyle nabia³u jedz wiêcej jajek" brzmi dziwnie. P³atki owsiane z jajkiem: to wyjdzie z tego co¶ jakby omlet nie? Bo nie wiem czy nie doczyta³a¶ znowu i piszesz cokolwiek czy o co chodzi. Tym bardziej ¿e piszesz ¿e miêso trzy razy dziennie to ju¿ przesada a dajesz takie rady (mia³am miêso na obiad i kolacjê [plus do kanapki ale to ju¿ bardziej szczegó³] a Ty zaproponowa³a¶ jeszcze rybê na podwieczorek).jajka to nie nabia³, nie robi siê ich z mleka prawda? P³atki owsiane z jajkiem mog± byæ zarówno owsiank± jak i plackiem, wystarczy poszukaæ w google. Nigdy nie piszê czegokolwiek, pisz±c miêso mia³am na my¶li miêso ssaków i drób, ponadto nie liczê szynki jako miêsa, to raczej wyrób miêsopodobny.

Poza tym kto¶ wie jakie s± najaktualniejsze teorie na temat jajek? Bo ju¿ siê pogubi³am miêdzy "jedz maksymalnie X sztuk tygodniowo" a "jedz ile dusza zapragnie" i "jajko to nie nabia³" Jajko codziennie na ¶niadanie i do tego ze 2 razy w tygodniu po 2 sztuki na kolacjê to ju¿ wiêcej ni¿ jedno opakowanie na tydzieñ.jajek jadam 2-4 dziennie i nie uwa¿am tego za przesadê, nie wiem co mia³by niby w nich szkodziæ ¿eby ograniczaæ siê do X na tydzieñ

4. Pisa³am o serku homogenizowanym i malinach. Ty napisa³a¶ "odpu¶æ sobie serek i zjedz rybê w to miejsce" to dla mnie zabrzmia³o jak nieprzeczytanie w ogóle o owocach. Nikt nie powiedzia³ ¿e podwieczorek ma byæ na s³odko, ale dla mnie logika jest prosta: mam ochotê na s³odkie to jem co¶ s³odkiego. Wolê mieæ owoce roz³o¿one na ca³y dzieñ bo to u³atwia mi radzenie sobie z ochot± na s³odycze to ¿e tak napisa³am nie oznacza, ¿e nie przeczyta³am o owcach, strasznie siê czepiasz. Ja nie wiem na co masz ochotê do jedzenie nie jestem Tob±, chodzi³o mi o to, ¿e masz sporo nabia³u...

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Abigal bez obrazy bo jak±¶ wiedzê o od¿ywianiu mo¿e masz*: ale niestety Twoje rady nieszczególnie mi pomagaj±. Nie czytasz co do Ciebie piszê i podajesz mi sprzeczne informacje. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, ¿e nie czytam tego co napisa³a¶, bo moim zdaniem po prostu nie za bardzo rozumiesz co piszê, mo¿e po prostu ten sposób Ci nie odpowiada, a sprzeczne informacje... nie bardzo rozumiem o co chodzi

* Dlatego korzystaj±c z tego: co s±dzisz o przerzuceniu wêglowodanów z obiadu, np. ry¿u, na podwieczorek i zjedzeniu na s³odko z owocami i cynamonem?
Wiesz moje zdanie jest takie, ¿e w ci±gu doby powinno siê je¶æ 3-5 pe³nowarto¶ciowych posi³ków (zale¿nie od aktywno¶ci i zapotrzebowania), zawieraj±cych pe³ne ¼ród³a bia³ka, wêglowodanów i t³uszczu. Ty wykluczasz takie rozwi±zanie bo bardzo wielu produktów nie jesz bo nie lubisz/nie mo¿esz, w zwi±zku z tym nie wiem, je¶li Ci to pasuje to tak jedz.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Ja znam inn± definicjê
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nabia%C5%82
http://sjp.pl/nabia%B3

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Pokusi³am siê o sprawdzenie:
http://www.ilewazy.pl/szklanka-mleka-2
http://www.ilewazy.pl/jajko-gotowane
http://www.ilewazy.pl/jajko-sadzone

"Zjedz jajko zamiast szklanki mleka bo nie masz bia³ka" - w szklance mleka jest wiêcej bia³ka ni¿ w jajku. To ju¿ nie rozumiem Wiadomo ¿e jajko korzystniej wypada w przeliczeniu na 100 g ale na pewno nie w "1 szklanka mleka kontra 1 jajko".
To nie ma znaczenia, bo trzeba wzi±æ poprawkê na te dane. Po pierwsze nie wszystko co jemy przyswajamy, a przyswajalno¶æ bia³ka z nabia³u waha siê pomiêdzy 50-60%, jajko natomiast przyswaja siê prawie w 100% i jest to bia³ko wzorcowe (ma komplet aminokwasów). Ponadto jajko to bezcenne ¼ród³o podstawowych witamin (A,D,E,) a tak¿e pierwiastków jak (cynk, ¿elazo, selen, wapñ), tak¿e w stosunku do jajka mleko i to jeszcze homogenizowane/pasteryzowane/odt³uszczone wypada blado...
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 14:13   #4839
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejszy jad³ospis R

I - 3 parówki z szynki, cieciorka, sos z pieczonych pomidorów i bak³a¿anów, kromka chleba ¿ytniego z ogórkiem

II - sa³atka w³oska - sa³ata, pier¶ kurczaka, suszone pomidory, ¶wie¿e pomidory, mozarella, kawa³ek bagietki, vinegret

III - pier¶ kurczaka, ziemniaki, sa³ata z jogurtem i koperkiem

porzadny trening si³owy ca³ego cia³a, muszê nadrobiæ zaleg³o¶ci z zesz³ego tygodnia chyba ¿e znowu zaci±gn± mnie na zumbê, to bêdzie godzina zumby

IV - 2 jajka sadzone, kilka orzechów w³oskich, kromka chleba ¿ytniego razowego

pó¼niej bêdê sukcesywnie do³±czaæ fotki pozosta³ych posi³ków
Twój jad³ospis
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 14:26   #4840
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U:

I: du¿a bu³ka ziarnista posmarowana serkiem ¶mietankowym naturalnym z sa³at± lodow± i papryk±
II: zupa(pomidory z puszki, papryka, cebula, czosnek, czerwona fasola)
III: banan, pó³ grejfruta
IV: pieczone ziemniaki, sa³atka z sa³aty lodowej, ogórka, papryki, sos czosnkowy(jogurt nat., czosnek)

Proszê o ocenê
bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 14:46   #4841
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzi¶ stanê³am na wagê i tam na +0,4 dietê trzymam, to co po soku marchwiowym (500ml) taka nadwy¿ka ?
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 15:13   #4842
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Poka¿ wiadomo¶æ
dzi¶ stanê³am na wagê i tam na +0,4 dietê trzymam, to co po soku marchwiowym (500ml) taka nadwy¿ka ?
A po co patrzeæ na wagê? Patrz na centymetry, poza kto by siê czym¶ takim jak 0,4 przejmowa³.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:17   #4843
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Poka¿ wiadomo¶æ
dzi¶ stanê³am na wagê i tam na +0,4 dietê trzymam, to co po soku marchwiowym (500ml) taka nadwy¿ka ?

waga kobiety w ci±gu doby waha siê czasem nawet do 2kg!

w dodatku w ró¿nych dniach cyklu te¿ ró¿nie wa¿ymy

to co pokazuje waga powinno byæ dla Ciebie orientacyjne a nie taki dok³adnie wyliczone do 0,1
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:21   #4844
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
Redukcja

I
3 kromki pieczywa s³onecznikowego , mas³o , 2 kromki z jajkiem gotowanym ,a jedna ze szczypiorkiem , jak±¶ szynk± (chyba wi¶niowa b±d¼ jaka¶ cygañska pieczona) pomidorem +zielona herbatka

II
Wsta³am po 12 wiêc ¿eby nie je¶æ przed obiadem za du¿o zjad³am jab³ko i zielon± herbatkê

III
Karkówka pieczona w rêkawie z spor± ilo¶ci± kapusty kiszonej + zielona herbatka

IV
Kawa³ek miêsa z obiadu , jab³ko

Kuknie jaka¶ dobra duszyczka ?
to z wczoraj , baaardzo proszê o sprawdzenie

A dzi¶ tak to mniej wiêcej wygl±da :

I
Jajecznica na oliwie z 2 jaj , jedna kromka pieczywa s³onecznikowego

II
Jogurt naturalny z activii (zjad³am ok 120-150 g z 210g gdy¿ zauwa¿y³am ¿e ma ok 5 g cukru w 100 g ;o ) + du¿e jab³ko

III
Obiedzik ¶ledziowy 2 ogromne ¶ledzie , jeden Bismark bez t³uszczu etc a drugi ¶led¼ "po kaszubsku" ods±czy³am z oleju ale cebulke zjad³am + rzodkiewka , sa³ata , pomidor , odrobin± szczypiorku + 2 ma³e kromki z pieczywa s³onecznikowego


IV
smoothie bananowe ze sk³adem : 1 banan , mleko , mix p³atków owsianych etc .

V
Pó³ ¶ledzia z kromk± i jedna rzodkiewka

i do ka¿dego prawie posi³ku zielona herbatka i woda oczywi¶cie

* w za³±cznikach obiad dzi¶ i ze wczoraj z góry przepraszam za , jak to siê mówi brzydko... " up**dolony stó³ "
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg sledziu.jpg (77,5 KB, 37 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg kark.jpg (78,5 KB, 42 za³adowañ)
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-03-24 o 16:43
Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:22   #4845
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

A ja mam pytanie. Szuka³am dobrych, suszonych owoców, ale czêsto jest albo dodawana siarka albo kwas cytrynowy, wiêc ³atwe to nie jest. Znalaz³am jednak suszon± brzoskwiniê, dosyæ drog± z Cripsy Natural i faktycznie oprócz brzoskwini nic tam wiêcej w sk³adzie nie ma, co o niej s±dzicie? Ma du¿o b³onnika (ale to jak pewnie wszystkie suszone owoce).
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:37   #4846
MauraPL
Raczkowanie
 
Avatar MauraPL
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 269
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Nie demonizujê kostki czekolady ale po co tu taki jad³ospis wstawiaæ Wiadomo raz na jaki¶ czas nie zaszkodzi

Ale jak widzisz ta wiza¿anka ci±gle wstawia z³e jad³ospisy
Twoje jad³ospisy te¿ nie s± idealne, wiêc o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Kup pier¶ i wrzuæ j± na patelniê (np pokrój w kawa³ki i obsyp jak±¶ przypraw±)

Orzechy s³abo same na podwieczorek szczególnie, ¿e po takim obiedzie bêdziesz zaraz g³odna, ja dzisiaj zjad³am taki pyszny (jogurt nat, 4 truskawki wkrojone do tego jogurtu, 5g rodzynek, 5g wiórków kokosowych i 5g cynamonu) 132kcal/bia³ko 7g/wêgle 16g/t³uszcz 5g
Nawet na KZ nikt tak dok³adnie nie wylicza tego co je... no bez przesady. A nawet powiem, ¿e ¿aden normalny cz³owiek nie wylicza co do grama bia³ka i wêgli.
Wiadomo, od czasu do czasu orientacyjnie, ale ¿eby wyliczaæ aby w ka¿dym posi³ku by³ idealny rozk³ad na B/W/T
__________________
Na koniec wszystkiego bêdzie dobrze... Je¶li nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec
MauraPL jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:58   #4847
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez MauraPL Poka¿ wiadomo¶æ
Nawet na KZ nikt tak dok³adnie nie wylicza tego co je... no bez przesady. A nawet powiem, ¿e ¿aden normalny cz³owiek nie wylicza co do grama bia³ka i wêgli.
Wiadomo, od czasu do czasu orientacyjnie, ale ¿eby wyliczaæ aby w ka¿dym posi³ku by³ idealny rozk³ad na B/W/T
Ja wyliczam i bardzo mi to pomaga, no ale ja siê kompulsywnie ob¿eram i potrafiê poch³on±æ nawet 4000- 4500 kcal, wiêc dla mnie to wa¿ne. Dopiero wyliczanie powoduje, ¿e siê pilnujê. Cyfry na wadze do ¿ywno¶ci nie k³ami±.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:06   #4848
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:

1. jajecznica z dwóch jaj ze szpinakiem, tofu i suszonymi pomidorami
+ grejpfrut

2. filet z pstr±ga ³ososiowego z pary
+ sa³atka z ogórka, fenku³a i cebuli
+ plastry pomidora z kie³kami broku³a i olejem lnianym

3. jogurt naturalny z truskawkami, migda³ami i kakao

4. curry z cukini, szpinaku i cebuli
+ soczewica
+ avocado
+ pomidor

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-03-24 o 16:07
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:07   #4849
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No wlasnie, wypraszam sobie
Generalnie zalezy chyba do czego to komu potrzebne. Sama tez licze, ale po pierwsze nie podaje tego na forum z taka dokladnoscia, po drugie nawet wpisujac w kalkulator zaokraglam do pelnych piatek zazwyczaj Ale rozumiem o co Maurze chodzilo.

Dudi, w pierwszej chwili chciaam spytac co tak low carb dzisiaj, ale zobaczylam owoce i soczewice Ale i tak musze zapytac - wydaje mi sie czy uciales miche?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-24 o 16:09
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 16:11   #4850
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziewczyny jak sie ma wino do czystej miski? Czy na redukcji mo¿na sobie pozwoliæ na 2-3 lampki tygodniowo? oczywi¶cie nie chodzi mi o kalorie z jednej strony czyta³am, ¿e poprawia metabolizm, ma szereg zalet... ale z drugiej na redukcji chyba, ¿aden alkohol nie jest wskazany? By³abym wdziêczna gdyby która¶ z Was mog³a rozwiaæ moje w±tpliwo¶ci

moja dzisiejsza R:

1) bu³ka pe³noziarnista z siemieniem na to serek wiejski wymieszany z tartym imbirem i odrobin± soku z cytryny. Ma³a sa³atka z lodowej, po³owy gruszki i p³atków migda³ów, kilka w³oskich, sos z octu balsamicznego i oliwy z oliwek + kawa ze ¶mietank±

30 min skakanki

2) piero¿ki (ciasto na m±ce ¿ytniej razowej 2000) pieczone w piekarniku, farsz z dyni zasma¿anej na odrobinie oleju z pestek winogron i resztek lodówkowych: ricotty, fety, plastra wêdzonego ³ososia, gotowanego ziemniaka, szczypiorku. Wysz³o pyszne

3) dorsz na parze, sos miêtowy (jogurt nat. miêta, skórka cytryny), sa³atka z czerwonej papryki, lodowej i 2 ³y¿ek czerwonej fasoli z puszki.

4) gêsty koktajl z twarogu pó³t³ustego, 1/3 banana i mro¿onego szpinaku na mro¿onej zielonej herbacie, do tego ¶wie¿a miêta

5) gotowane jajko na sa³atce z pomidora, papryki i cebulki + sok wielowarzywny z ¿eñszeniem z fortuny. Zastanawiam siê nad kromk± pe³noziarnist± do tej kolacji bo sporo wêgli wpad³o przy piero¿kach, jak bêdê g³odna to zjem, jak nie to nie
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:18   #4851
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Dudi, w pierwszej chwili chciaam spytac co tak low carb dzisiaj, ale zobaczylam owoce i soczewice Ale i tak musze zapytac - wydaje mi sie czy uciales miche?
Uci±³em zbo¿a

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:34   #4852
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez MauraPL Poka¿ wiadomo¶æ
Twoje jad³ospisy te¿ nie s± idealne, wiêc o co chodzi?



Nawet na KZ nikt tak dok³adnie nie wylicza tego co je... no bez przesady. A nawet powiem, ¿e ¿aden normalny cz³owiek nie wylicza co do grama bia³ka i wêgli.
Wiadomo, od czasu do czasu orientacyjnie, ale ¿eby wyliczaæ aby w ka¿dym posi³ku by³ idealny rozk³ad na B/W/T
No to dziwne na forum ladies sfd dziewczyny licz±. Nie wiem co jest w tym dziwnego szczególnie, ¿e mam problemy ze schudniêciem dwóch kilo. Nie licz±c mo¿na bardzo ³atwo przekroczyæ warto¶ci i co za tym idzie nie chudn±æ. Wiadomo je¶li kto¶ ma nadwagê kilku kilkunastu kilo to nawet zmiana nawyków spowoduje ¿e schudnie ale ja wa¿e 55 przy 168cm wzrostu i od stycznia schud³am ledwo 1,4 z 56,4 i to w styczniu. Tak wiêc zamierzam liczyæ, szczegolnie ¿e ani to trudne ani czasoch³onne.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez MauraPL Poka¿ wiadomo¶æ
Twoje jad³ospisy te¿ nie s± idealne, wiêc o co chodzi?

Dziwne, jako¶ nie wstawiam nagminnie ¿e jad³am ciasto albo pi³am wino
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:35   #4853
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Uci±³em zbo¿a

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Definitywnie wszystkie czy tylko glutenowe (pamietam, mowiles ze bez glutenu Ci lepiej)? U mnie kwarantanna glutenowa nie przyniosa ulgi, wiec powoli wprowadzam go z powrotem i mysle co dalej, ale bez paniki i paranoi

fusiacola, bodajze na sfd zostalo kiedys bardzo ladnie podsumowane jak to jest z tym winem: "w rozsadnej ilosci nie wliczamy, w nierozsadnej nie pijemy" Generalnie wiadomo, lepiej z alkoholem nie szalec (nie tylko na redu ), ale nie ma tez co sie umartwiac, a czerwone wino jest akurat stosunkowo nieszkodliwe.

khaleesi, Twoje dokladne liczenie i podawanie tego tutaj ma jedna korzysc - wyszlo na jaw, ze jesz za malo. Moze tutaj szukaj przyczyny opornego chudniecia? Nie mowie tego zlosliwie.
Edit - doczytalam ile wazysz i mierzysz. Ty naprawde potrzebujesz redukcji, a nie ewentualnie lekkiej rekompozycji na U?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-24 o 16:36
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:40   #4854
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ

khaleesi, Twoje dokladne liczenie i podawanie tego tutaj ma jedna korzysc - wyszlo na jaw, ze jesz za malo. Moze tutaj szukaj przyczyny opornego chudniecia? Nie mowie tego zlosliwie.
Edit - doczytalam ile wazysz i mierzysz. Ty naprawde potrzebujesz redukcji, a nie ewentualnie lekkiej rekompozycji na U?
Jadlam 1700kcal przez ca³y marzec, nie schud³am ani grama Zobaczê jak bêdzie na 1500

Nie mam innego wyj¶cia jak przetestowaæ tê opcjê
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:43   #4855
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
fusiacola, bodajze na sfd zostalo kiedys bardzo ladnie podsumowane jak to jest z tym winem: "w rozsadnej ilosci nie wliczamy, w nierozsadnej nie pijemy" Generalnie wiadomo, lepiej z alkoholem nie szalec (nie tylko na redu ), ale nie ma tez co sie umartwiac, a czerwone wino jest akurat stosunkowo nieszkodliwe.
a to dobrze wspólnie z t¿tem testujemy wina na stó³ alkoholowy na nasze wesele i tak postanowili¶my kupowaæ jedno przynajmniej raz w tygodniu u mnie i tak nie wchodzi w grê wiêcej ni¿ lampka jednorazowo bo mam cerê naczyniow±, która do¶æ nieprzyjemnie reaguje na nadmiar procentów
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:45   #4856
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Jadlam 1700kcal przez ca³y marzec, nie schud³am ani grama Zobaczê jak bêdzie na 1500

Nie mam innego wyj¶cia jak przetestowaæ tê opcjê
Ale z czego Ty chcesz chudnac przy Twoim BMI? Zredukowana juz jestes, wiec naprawde lepiej niz ciac kcal bedzie powoli wejsc na bilans zerowy i pozwolic, zeby organizm sam zrobil rekompozycje i pozbyl sie tluszczu.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:47   #4857
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Jadlam 1700kcal przez ca³y marzec, nie schud³am ani grama Zobaczê jak bêdzie na 1500

Nie mam innego wyj¶cia jak przetestowaæ tê opcjê
Mo¿e nie jest Ci przeznaczona ni¿sza waga ni¿ masz nic wbrew naturze
btw mo¿e problem tkwi w metabolizmie , opornie mu idzie bo faktycznie dostaje za ma³o ? Ja osobi¶cie nawet jako osoba lekko przy ko¶ci jak jad³am mniej nic nie chud³am mimo , ¿e wcze¶niej napisa³a¶ ¿e osoby z nadwag± wystarczy , ¿e zmieni± lekko jad³ospis to waga leci . Stopniowo zaczê³am je¶æ wiêcej ale tak zdrowych rzeczy momentami , ¿e zaczê³am chudn±æ a kcal ma³o mi miesza³y w g³owie typu musi byæ tyle i tyle .

BTW jakie masz zapotrzebowanie ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:57   #4858
Agusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Agusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej Postanowi³am siê przy³±czyæ Chcê przej¶æ na zdrowsze od¿ywianie, a przy tym zgubiæ co nieco. Za ka¿d± radê i wskazówkê bêdê ogromnie wdziêczna.
__________________
w³osomaniaczka

UW
angielski
rosyjski
w³oski

Edytowane przez Agusiaaa
Czas edycji: 2014-03-24 o 17:46
Agusiaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:59   #4859
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ale z czego Ty chcesz chudnac przy Twoim BMI? Zredukowana juz jestes, wiec naprawde lepiej niz ciac kcal bedzie powoli wejsc na bilans zerowy i pozwolic, zeby organizm sam zrobil rekompozycje i pozbyl sie tluszczu.

T³uszczu chcê siê pozbyæ po -4cm w obwodach by wróciæ do dawnej wagi.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ

BTW jakie masz zapotrzebowanie ?

Zapotrzebowanie mi wysz³o co¶ lekko ponad 1900kcal .
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-24, 17:01   #4860
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No to zacznij jesc 1800-1900, dolacz aktywnosc fizyczna w sensownej ilosci i pozwol organizmowi przestawic sie w swoim tempie. I nie patrz na wage, tylko skup sie na kompozycji ciala (to mowie ja - przyklad na to, ze mozna wazyc wiecej niz w punkcie wyjscia i miec mniejsze obwody - na sfd chociazby tez jest duzo takich przykladow ).

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-24 o 17:04
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.