Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-11, 20:32   #2971
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z tego co tam kiedyś czytałem, pomaga dieta nisko cholinowa, pomaga też ponoć węgiel aktywny. U mnie, jeśli chodzi o cholinę to raczej na codzień staram się unikać. Węgiel- kilka razy jakby faktycznie pomógł, ale po kilku dniach stosowania wszystko wróciło do normy a dodatkowo pojawiły się zaparcia...

U mnie tylko nieznacznie (!) pomaga (tak mi się przynajmniej wydaje) odstawienie mięsa, nabiału też nie jem/ nie piję, no i staram się odstawić wszystko co ma gluten. Z tym glutenem to jest tak, że gdy po zjedzeniu zwykłego białego pieczywa (pszenica np) zrobię się głodny po jakimś czasie, to mój organizm zachowuje się jakbym był cukrzykiem- ręce mi się zaczynają trząść, nie potrafię się skupić itd. Robiłem badania- poziom cukru oczywiście w normie.
Po pieczywie bezglutenowym (nie mam pojęcia czemu) mogę być głodny choćby i 3 godziny, a żadnej reakcji jak po białym pieczywie nie mam.

W pon mam wizytę u gastrologa a za 1,5 tygodnia robię kolono. Znając życie, będzie wszystko w normie... Niby powód do radości ale nie w tym przypadku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 20:43   #2972
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

JanekArche, tylko problem w tym , ze cholina jest we wszytskim i tak naprawde nie da sie jej wyeliminowac.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 20:45   #2973
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
JanekArche, tylko problem w tym , ze cholina jest we wszytskim i tak naprawde nie da sie jej wyeliminowac.
Tak, ale da się jeść produkty o niskiej zawartości choliny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 23:01   #2974
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Waka_on a robiłeś krzywa cukrowa lub insulinowa? Jest taka jednostka chorobowa insulinooporość. Poczytaj sobie.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 03:07   #2975
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Waka_on a robiłeś krzywa cukrowa lub insulinowa? Jest taka jednostka chorobowa insulinooporość. Poczytaj sobie.
Tak, wiem. Jeszcze nie robiłem ale chyba będę musiał, zobaczymy co mi w pon gastro powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 19:48   #2976
obyniedokoncazycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wracam, ponieważ nie zamierzam się poddawać.
Kolonoskopia, którą wykonałam oczywiście nic nie wykazała. 400 zł wyrzucone w błoto, chociaż zmniejszył się mój stres kiedy wiem, że wszystko TAM jest OK.
Nadal mam wrażenie, że ten zapach wydobywa się u mnie z odbytu, byłam pewna, że to gazy ale to może ten zapach i te toksyny? Z kolei zakupiłam te majteczki shreddies i problem nie zniknął więc to może nie ta strona.. mam jednak kilka pytań do Was.
1. Zabieg przegrody nosa, czy ktoś miał z Was robiony? Ja miałam w lipcu, objawy są u mnie od listopada/grudnia chociaż ja siebie nie czułam dopóki ktoś mi nie powiedział, że śmierdzę brudnymi skarpetami.. kiedy używam antyperspirantu do stóp..nie wiedziałam wtedy jak to możliwe.. (teraz wiem)
2. Wytwarzacie taki zaduch wokół siebie? Bo ja wczoraj na uczelni non stop. N ie miało to zapachu więc to na plus ale było bardzo duszno..
3. Uczucie ciepłych pośladek.. może to stąd sie bierze ten zapach? Jak grzeją mi się poślady to wiem, że jest źle. Wy też macie takie uczucie?
4. W domu wszystko jest ok. Z Moim Misiem również.. ja nic nie czuje oni tym bardziej. W szkole też mam spokój.. Jednak w pracy..mam wrażenie, że to wszystko przez stres czy Wy tak nie uważacie? Niby nie stresuje się bardzo..ale sama myśl że mam wyjść do tej pracy a wcześniej droga autobusem..sama ta świadomość jakoś tak mnie przeraża. Może temu wszystkiemu odpowiada stres?
5. Odczuwacie ten zapach non stop wokół siebie? Czy tylko w niektórych momentach. Jaki to zapach? Ja ostatnio w pociągu do szkoły czułam zapach takiej mokrej szmaty jakby? Mokrych rzeczy? ale zaraz później poszłam na uczelnie z tego pociągu i zapachu nie było.. wracając pociągiem zapachu nadal nie było...
6. Ktoś był z Was z tym u psychiatry/psychoterapeuty? Mam wrażenie, że to co pisze jest szalone, a jednak tak się dzieje. Może jakieś leki uspokojające to zmniejszą?
7. Jestem na etapie zmiany pracy. Mam wrażenie, że mój problem leży głównie tam. Czy ktoś z Was zmienił pracę a problem zniknął? Bo np.. zmiana otoczenia, zmniejszenie stresu może dużo zmieniła?
8. Chlorofil.. czytałam o nim dużo i chciałam zakupić. Nie wiem czy w tabletkach czy w płynie? Co polecacie?
9. Dużo czytałam o TMAU jednakże..nie wierzę w to. Moi rodzice pachną normalnie..Ja sama nie czuje odoru ryb, chociaż inne zapachy są.. Czy ktoś robił badania? Czytałam, że AnnaEweLina ma je już za sobą, jaki jest koszt takich badań? I czy masz już pełny wynik?
10. Myślę, że warto to nagłośnić.. może znajdzie się ktoś kto zechce przebadać pewną grupkę ludzi i dowie się co nam jest? Możliwe, że część z nas ma TMAU ale tych przypadków na świecie nie jest sporo, a nas, tu na forum trochę jest. Co myślicie?

Wiem, że niektórzy z Was walczą już sporo lat z tą dolegliwością.. przezyłam pół roku, 30 lat nie przeżyję. WALCZMY O SIEBIE!!

OBJAWY KTÓRE ZAOBSERWOWAŁAM U SIEBIE:
- bladość skóry (ale to mam od dziecka, mówią na mnie córka piekarza, murarza)
- wypryski na twarzy (walczę z nimi więc trochę się to uspokoiło)
- schudłam 6 kilogramów (stres?)
- brak wzdęć jednak w stresie non stop mam gazy.. i te ciepłe poślady
- ospałość
- zmęczenie (jestem tak zmęczona, że nawet jak się wyspie to mogłabym spać jeszcze i jeszcze..)
- zimne nogi, zimne ręce, non stop mi zimno..
- tsh tarczycy wyszło mi 4.11 muszę iść z tym do endokrynologa, może to niedoczynność
- łupież na włosach (ogromny, szampony sobie z nim nie radzą)
- włosy lecą mi garściami

Edytowane przez obyniedokoncazycia
Czas edycji: 2019-05-13 o 20:15
obyniedokoncazycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 21:34   #2977
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

ja byłem u psychiatry i u psychoterapeuty też.
bardzo dużo mi pomogło, bez leków to w zasadzie nie wiem jak bym skończył.


Nawet jak ktoś naprawdę śmierdzi to nie wykluczone, że ma też zaburzenie psychiczne - to może ocenić tylko psychiatra, więc warto się do niego udać. Mi pomagają leki zawierające sertralinę (to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny).

Obecnie też mam mego stresującą pracę, więc żre te antydepresanty (oczywiście pod kontrolą lekarza).
Też myślę nad zmianą pracy na jakąś spokojną.



Z tą dusznością to dokładnie u mnie tak jest !!! Co do zapachu mam wątpliwości, może czasem coś podśmierdnę, ale duchotę na 100% tworzę ! Okna w samochodzie od razu zaparowane po mojej stronie
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 21:37   #2978
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Obyniedokoncazycia, nie odpowiem Ci na wszystkie Twoje pytania, ale na kilka na moim przykładzie...
Nie miałem wyrównywanej przegrody nosowej, kilkanaście lat temu jedynie wycinane migdałki...
Na mnie chlorofil nie działa, tzn. może działa jako coś co oczyszcza organizm, jednak nie eliminuje zapachu. A mam taki do rozcieńczenia koncentrat w kropelkach...
Wzdęcia mam po zwykłym pieczywie, po stosowaniu przez jakiś czas pieczywa bezgl, gazów nie mam w ogóle...
Na łupież mi bardzo pomógł szampon Stieprox od dermatologa.
U mnie nieprzyjemny zapach też pojawia się w pracy, przed pracą w domu kompletnie nic, w pracy bywa tragicznie (jak dziś) a po powrocie do domu- zero... A pracę mam bardzo stresującą, od rana do końca pracy żołądek ściśnięty i wszystko na przyspieszonych obrotach...
Dzisiaj byłem u gastro- jak pisała Glizdusia, muszę zrobić krzywe cukrową i ins.
Na biały nalot na całym języku pani gastr stwierdziła, żeby nie robić żadnych wymazów z gardła, poprostu tak mam. Ja jednak jestem ciekaw czemu tak mam, bo jeszcze rok temu miałem tylko język blisko samego przełyku biały, teraz już cały... Myślicie, że warto zrobić?
Ogólnie Pani gastr stwierdziła, że powodem brzydkiego zapachu są bakterie gnilne i musimy je znaleźć. No, zobaczymy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez waka_on
Czas edycji: 2019-05-13 o 21:41
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 00:18   #2979
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Obyniedokońcażycia: wytwarzany zaduch, charakter zapachu i jego natężenie w miejscu pracy nas łączy. U mnie winę za tę sytuację ponosi najprawdopodobniej mutacja genetyczna identyfikowana u chorych na tmau. Nie otrzymałam jeszcze ostatecznego wyniku z opisem zmiany oraz jej interpretacji. Podkreślę raz jeszcze, że w trimetylo to nie rybi zapach jest podstawą rozpoznania, tylko badanie genetyczne i ewentualnie biochemiczne. Od 3 niezależnych specjalistów zajmujących się chorobami genetycznymi usłyszałam to samo, tmau to wydzielanie nieprzyjemnego zapachu przypominającego zepsute resztki organiczne..., często fekalia, bardzo rzadko rybę. Pozdrawiam
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 16:12   #2980
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Obyniedokoncazycia TSH dla kobiety w wieku rozrodczym nie powinno przekraczac 2. Masz niedoczynnosc tarczycy. Zrób dla pewności jeszcze ft 3 i ft4, anty TPO, anty TG, usg tarczycy. Włosy wypadaja bo masz rozchwiane hormony.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Ja Wam juz kiedyś pisałam, że nasze zapaszki sa dzieki bakteriom, grzybom zasiedlajacym nasz układ pokarmowy. Skoro się stresujemy moze mamy skurcz i refluks z jelit do żołądka. Może dochodzi do tego jeszcze żółć. Ja wiem, że smrodze po niektórych pokarmach strasznie. Od września ur. Zaczal mi smierdziec odbyt ale smrod jest od zlej jakości glutenu typu bulki mrożone z marketu,pizza. Chyba są jest na rzeczy drożdże. Obecnie kupuje naturalny chleb robiony na zakwasie bez drożdży i innych zlych związków i powiem, ze nie mam po nim guli w gardle i odbyt tez nie smierdzi. Druga rzeczą która nie podchodzi mi to prawdopodobnie olej utwardzony palmowy. Mam po nim biegunki. Ogólnie rzecz biorąc mam alergie, nie robilam testów ale widzę po reakcji organizmu. Potrafie miec wysyp krost żuchwa, plecy, ramiona 5 minut po zjedzeniu zakazanego. Jeszcze pytanie. Czy czujecie tez smrod z nosa?
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 17:51   #2981
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez obyniedokoncazycia Pokaż wiadomość
Wracam, ponieważ nie zamierzam się poddawać.
Kolonoskopia, którą wykonałam oczywiście nic nie wykazała. 400 zł wyrzucone w błoto, chociaż zmniejszył się mój stres kiedy wiem, że wszystko TAM jest OK.
Nadal mam wrażenie, że ten zapach wydobywa się u mnie z odbytu, byłam pewna, że to gazy ale to może ten zapach i te toksyny? Z kolei zakupiłam te majteczki shreddies i problem nie zniknął więc to może nie ta strona.. mam jednak kilka pytań do Was.
1. Zabieg przegrody nosa, czy ktoś miał z Was robiony? Ja miałam w lipcu, objawy są u mnie od listopada/grudnia chociaż ja siebie nie czułam dopóki ktoś mi nie powiedział, że śmierdzę brudnymi skarpetami.. kiedy używam antyperspirantu do stóp..nie wiedziałam wtedy jak to możliwe.. (teraz wiem)
2. Wytwarzacie taki zaduch wokół siebie? Bo ja wczoraj na uczelni non stop. N ie miało to zapachu więc to na plus ale było bardzo duszno..
3. Uczucie ciepłych pośladek.. może to stąd sie bierze ten zapach? Jak grzeją mi się poślady to wiem, że jest źle. Wy też macie takie uczucie?
4. W domu wszystko jest ok. Z Moim Misiem również.. ja nic nie czuje oni tym bardziej. W szkole też mam spokój.. Jednak w pracy..mam wrażenie, że to wszystko przez stres czy Wy tak nie uważacie? Niby nie stresuje się bardzo..ale sama myśl że mam wyjść do tej pracy a wcześniej droga autobusem..sama ta świadomość jakoś tak mnie przeraża. Może temu wszystkiemu odpowiada stres?
5. Odczuwacie ten zapach non stop wokół siebie? Czy tylko w niektórych momentach. Jaki to zapach? Ja ostatnio w pociągu do szkoły czułam zapach takiej mokrej szmaty jakby? Mokrych rzeczy? ale zaraz później poszłam na uczelnie z tego pociągu i zapachu nie było.. wracając pociągiem zapachu nadal nie było...
6. Ktoś był z Was z tym u psychiatry/psychoterapeuty? Mam wrażenie, że to co pisze jest szalone, a jednak tak się dzieje. Może jakieś leki uspokojające to zmniejszą?
7. Jestem na etapie zmiany pracy. Mam wrażenie, że mój problem leży głównie tam. Czy ktoś z Was zmienił pracę a problem zniknął? Bo np.. zmiana otoczenia, zmniejszenie stresu może dużo zmieniła?
8. Chlorofil.. czytałam o nim dużo i chciałam zakupić. Nie wiem czy w tabletkach czy w płynie? Co polecacie?
9. Dużo czytałam o TMAU jednakże..nie wierzę w to. Moi rodzice pachną normalnie..Ja sama nie czuje odoru ryb, chociaż inne zapachy są.. Czy ktoś robił badania? Czytałam, że AnnaEweLina ma je już za sobą, jaki jest koszt takich badań? I czy masz już pełny wynik?
10. Myślę, że warto to nagłośnić.. może znajdzie się ktoś kto zechce przebadać pewną grupkę ludzi i dowie się co nam jest? Możliwe, że część z nas ma TMAU ale tych przypadków na świecie nie jest sporo, a nas, tu na forum trochę jest. Co myślicie?

Wiem, że niektórzy z Was walczą już sporo lat z tą dolegliwością.. przezyłam pół roku, 30 lat nie przeżyję. WALCZMY O SIEBIE!!

OBJAWY KTÓRE ZAOBSERWOWAŁAM U SIEBIE:
- bladość skóry (ale to mam od dziecka, mówią na mnie córka piekarza, murarza)
- wypryski na twarzy (walczę z nimi więc trochę się to uspokoiło)
- schudłam 6 kilogramów (stres?)
- brak wzdęć jednak w stresie non stop mam gazy.. i te ciepłe poślady
- ospałość
- zmęczenie (jestem tak zmęczona, że nawet jak się wyspie to mogłabym spać jeszcze i jeszcze..)
- zimne nogi, zimne ręce, non stop mi zimno..
- tsh tarczycy wyszło mi 4.11 muszę iść z tym do endokrynologa, może to niedoczynność
- łupież na włosach (ogromny, szampony sobie z nim nie radzą)
- włosy lecą mi garściami
2.Tak
5.Niektórzy czują swój zapach a niektórzy nie, jeżeli nie wyczuwasz to nie znaczy ze nie smierdzisz, bo ja nie czułem nigdy swojego zapachu a po reakcji ludzi wiem że smierdziałem
7.Zmiana pracy ci nic nie da
8.Ja brałem chlorofil całą butelke wypiłem, nic nie pomógł.

Mam podobne objawy do ciebie, też jestem blady jak mąka.
JA zyje juz z tą dolegliwością 5 lat i muszę cię zmartwić że nikt jeszcze się z tym problemem nie uporał całkowicie, można zmieniac dietę brac te wszystkie suplementy, probiotyki itp JEDNAK to nie pomoże całkowicie tylko zminimalizuje zapach.Nie ma lekarstwa na to i albo można być na diecie całe życie, i mieć lekki zapaszek albo można jeść co chcesz i śmierdzieć na potęge, ja zycia bez jedzenia sobie nie wyobrażam więc wolałbym sie zabić niż być na diecie do konca zycia.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez waka_on Pokaż wiadomość
Obyniedokoncazycia, nie odpowiem Ci na wszystkie Twoje pytania, ale na kilka na moim przykładzie...
Nie miałem wyrównywanej przegrody nosowej, kilkanaście lat temu jedynie wycinane migdałki...
Na mnie chlorofil nie działa, tzn. może działa jako coś co oczyszcza organizm, jednak nie eliminuje zapachu. A mam taki do rozcieńczenia koncentrat w kropelkach...
Wzdęcia mam po zwykłym pieczywie, po stosowaniu przez jakiś czas pieczywa bezgl, gazów nie mam w ogóle...
Na łupież mi bardzo pomógł szampon Stieprox od dermatologa.
U mnie nieprzyjemny zapach też pojawia się w pracy, przed pracą w domu kompletnie nic, w pracy bywa tragicznie (jak dziś) a po powrocie do domu- zero... A pracę mam bardzo stresującą, od rana do końca pracy żołądek ściśnięty i wszystko na przyspieszonych obrotach...
Dzisiaj byłem u gastro- jak pisała Glizdusia, muszę zrobić krzywe cukrową i ins.
Na biały nalot na całym języku pani gastr stwierdziła, żeby nie robić żadnych wymazów z gardła, poprostu tak mam. Ja jednak jestem ciekaw czemu tak mam, bo jeszcze rok temu miałem tylko język blisko samego przełyku biały, teraz już cały... Myślicie, że warto zrobić?
Ogólnie Pani gastr stwierdziła, że powodem brzydkiego zapachu są bakterie gnilne i musimy je znaleźć. No, zobaczymy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeśli bakterie gnilne to SIBO.. zrób wodorowy test oddechowy i jeśli wyjdzie pozytywnie to xifaxan + l glutamina i vivomixx nalot na języku często jest związany z dyspepsją lub zaburzeniami motoryki przewodu pokarmowego, czasami z refluksem żołądkowo-przełykowym (GERD), lub chorobami zatok i gardła.

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-05-16 o 17:58
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-17, 08:34   #2982
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Younghero, xifaxan mi teraz przepisała gastrolog, od jutra będę brał. Co do SIBO to dzwoniłem w mojej okolicy gdzie to robią i niebardzo rozumiem ten test. Pani mnie pytała czy to w kierunku nietolerancji glukozy, fruktozy, sacharozy czy czego chce zrobić ten test?

Drumla, Ty chyba miałaś taki test robiony jak dobrze pamiętam i leczyłaś to, prawda? Ktoś może mi coś więcej powiedzieć o tym?

Zrobiłem krzywą cukrową i insulinową, ta druga wyszła dobrze, choć po godzinie max przekroczone, za to test glukozowy wyszedł mi źle- w pon jadę znowu do gastro bo kazał mi z tymi wynikami przyjechać. To by tłumaczyło reakcje mojego organizmu po zjedzeniu głównie białego pieczywa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 15:23   #2983
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Waka-on
Musisz zrobic wodorowy test oddechowy z LAKTULOZĄ, jesli ma byc bezpostednio w kierunku SIBO.
Test z laktozą lub fruktozą pokaze ewentualną nietolerancję laktozy/fruktozy. Tez mozesz to mieć i nie będzie to bez znaczenia dla pracy ukladu pokarmowego i stanu flory bakteryjnej.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 17:00   #2984
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja juz 3 dzien biore xifaxan i zauwazylem cos bardzo dziwnego, jak moj brzuch zawsze, no niemal od zawsze troche odstawał i była oponka to teraz jest super płaski, nie wiem co to może oznaczać az sam sie zdziwiłem
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 23:10   #2985
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ogłaszam niniejszym ostateczny, uzgodniony z zainteresowanymi, termin spotkania: 5-7 lipca!
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 11:38   #2986
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja się zgadzam w 100% z tym co napisała Glizdusia, macie kochani przerost bakterii lub/i grzybów w organizmie, co niestety daje taki a nie inny zapach. Oczyszczanie i dieta oparta głównie na warzywach, owoce tylko rzadko i najlepiej cytrusy, mało mięsa, zero glutenu, laktozy, słodyczy. To jeżeli nie wyeliminuje to bardzo zmniejszy problem, taka dieta jest trochę męcząca ale chyba warto. Ja też nigdy nie byłam jakimś fanem jedzenia, więc nie wymaga to jakichś wyrzeczeń

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez younghero Pokaż wiadomość
Ja juz 3 dzien biore xifaxan i zauwazylem cos bardzo dziwnego, jak moj brzuch zawsze, no niemal od zawsze troche odstawał i była oponka to teraz jest super płaski, nie wiem co to może oznaczać az sam sie zdziwiłem
Usunąłeś część bakterii i zmniejszyło się wzdęcie
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 02:01   #2987
pawello666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

witam po nie malej przerwie.
Mam pytanie, moze ktos pomoze.
Po wypiciu espresso(kawy z automatu, maszyny, z ekspresu nazywajcie jak chcecie )mam bardzo dziwny wyciek jakiegos plynu z odbytu, uczucie mokrego odbytu, straszne wzdecia...
Domysla sie moze ktos co moze byc glownym powodem?
z gory dzieki za odpowiedz
pawello666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 11:14   #2988
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez pawello666 Pokaż wiadomość
witam po nie malej przerwie.
Mam pytanie, moze ktos pomoze.
Po wypiciu espresso(kawy z automatu, maszyny, z ekspresu nazywajcie jak chcecie )mam bardzo dziwny wyciek jakiegos plynu z odbytu, uczucie mokrego odbytu, straszne wzdecia...
Domysla sie moze ktos co moze byc glownym powodem?
z gory dzieki za odpowiedz
Dysbioza/ dysbakterioza, miałam to samo po kawie, mleku, sokach owocowych.
I znowu kłaniają się leki typu Xifaxan, lub dla tych z przerostem grzybów leki azolowe, Ampho Moronal, suplementy typu Paraprotex, zioła Bonifratrów i oczywiście dieta.
Większość z chorujących tutaj ma zaburzoną florę bakteryjną i stąd wszystkie problemy.
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 13:57   #2989
pawello666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

dzieki za odpowiedz.
a wiesz jak to i gdzie moge zbadac?
pawello666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 19:20   #2990
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witaj, Pawello.
Kopa lat
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 22:41   #2991
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://youtu.be/elaJ8Qx8q_A

Film o grzybkach candida...

i komu tu wierzyć ?
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 04:24   #2992
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Znalazłem taki o to wpis :

https://imgur.com/a/vGLA6KP


Ja już przestałem wierzyć że pozbędziemy się tego gówna, chyba że za 20 lat coś ruszy w tym kierunku, ale kto wie czy będę żył jeszcze
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 07:53   #2993
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Moim zdaniem to na 100% nie jest zadna candidia. Jajestem zdrowa , nie mam zadnych problemow od str przewodu pokarmowego ani z innej strony. Problemem jest tylko zapach. Niedlugo robie badanie na tmau .
Tutaj niektorzy stosowali diete na candidie albo sa na dietach bezglutenowych i bezmlecznych , bezcukrowych juz lata! I gdyby rzeczywiscie byl to grzyb to juz dawno by go wytepili i mieliby spokoj z zapachem a smierdza dalej.

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2019-05-21 o 07:54
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 15:26   #2994
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olu, robisz cały panel w stronę TMAU, czy tę wersję podstawową?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 19:50   #2995
beauuuty
Przyczajenie
 
Avatar beauuuty
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hejka wszystkim!
Piszę bo czuję, że jeśli tego nie zrobię to dostanę coś do głowy albo co gorsza źle to się dla mnie skończy.
Pamiętam jak jeszcze za czasów liceum miałam problem tego typu, że czułam od siebie oraz od innych różne dziwne zapachy. Problem minął, chociaż zabrzmi to okropnie potrafiłam wyczuć np. zapach kału od najlepszej koleżanki z ławki (wiem jak to brzmi, ale to było coś co nie było zależne ode mnie).
Teraz problem wrócił, mam wrażenie że ze zdwojoną siłą. Miewam takie momenty, że czuję od siebie zapach kału dosłownie. Jest to coś strasznego gdyż bardzo utrudnia mi życie a mój przyszły mąż ciągle powtarza, że mam jakieś urojenia. Rozmawiałam o tym z moją przyjaciółką, z mamą ale one twierdzą że nic nie czują. Dodam jeszcze, że od 2 miesięcy jestem na kuracji od dermatologa (izotek), a problemy mam wrażenie zaczęły się po zwiększeniu dawki leku.
Jako urzędnik nie mogę sobie pozwolić na takie "przykre" sytuacje, gdyż mam wrażenie że im więcej skupiam się na tym zapachu tym bardziej go czuję.
Nie wiem co robić, czuję że popadam w jakiś obłęd a zwykła droga do pracy z ekipą to dla mnie nie lada wyzwanie.


Dziś np. idąc do pracy czułam bardzo intensywne zapachy dosłownie z każdej strony a to z kilometra wyczułam jak ktoś papierosa pali, a to zapach starych papierów, a to spoconego żula pod sklepem - dosłownie wszystko czuję jakby trzy razy bardziej.
Biorę obecnie probiotyki polecane przez panią doktor oraz piję zielsko.

Niech ktoś coś doradzi...
__________________

Olejowanie paznokci to już uzależnienie

Edytowane przez beauuuty
Czas edycji: 2019-05-21 o 19:59
beauuuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:01   #2996
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez beauuuty Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim!
Piszę bo czuję, że jeśli tego nie zrobię to dostanę coś do głowy albo co gorsza źle to się dla mnie skończy.
Pamiętam jak jeszcze za czasów liceum miałam problem tego typu, że czułam od siebie oraz od innych różne dziwne zapachy. Problem minął, chociaż zabrzmi to okropnie potrafiłam wyczuć np. zapach kału od najlepszej koleżanki z ławki (wiem jak to brzmi, ale to było coś co nie było zależne ode mnie).
Teraz problem wrócił, mam wrażenie że ze zdwojoną siłą. Miewam takie momenty, że czuję od siebie zapach kału dosłownie. Jest to coś strasznego gdyż bardzo utrudnia mi życie a mój przyszły mąż ciągle powtarza, że mam jakieś urojenia. Rozmawiałam o tym z moją przyjaciółką, z mamą ale one twierdzą że nic nie czują. Dodam jeszcze, że od 2 miesięcy jestem na kuracji od dermatologa (izotek), a problemy mam wrażenie zaczęły się po zwiększeniu dawki leku.
Jako urzędnik nie mogę sobie pozwolić na takie "przykre" sytuacje, gdyż mam wrażenie że im więcej skupiam się na tym zapachu tym bardziej go czuję.
Nie wiem co robić, czuję że popadam w jakiś obłęd a zwykła droga do pracy z ekipą to dla mnie nie lada wyzwanie.


Dziś np. idąc do pracy czułam bardzo intensywne zapachy dosłownie z każdej strony a to z kilometra wyczułam jak ktoś papierosa pali, a to zapach starych papierów, a to spoconego żula pod sklepem - dosłownie wszystko czuję jakby trzy razy bardziej.
Biorę obecnie probiotyki polecane przez panią doktor oraz piję zielsko.

Niech ktoś coś doradzi...
Z tego co wiem nie ma "jeszcze" lekarstwa na to i można albo próbować zmniejszyć zapach albo nauczyć się z nim żyć.
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:03   #2997
maxymilion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Podobno to tych antybiotykach i tak wraca zapach, więc czy warto sobie niszczyć florę bakteryjną...co do zapachów, może to być mix, np IBS + TMAU , albo candina i TMAU albo wszystko na raz !
maxymilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:29   #2998
beauuuty
Przyczajenie
 
Avatar beauuuty
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Tylko nie wiem co jest przyczyną, myślę czy coś mi się w głowie nie uroiło.
__________________

Olejowanie paznokci to już uzależnienie
beauuuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 23:04   #2999
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Beauuuty
Mozesz w sumie zacząc diagnozowanie się od wizyty u psychiatry. Pewnie da Ci leki antyurojeniowe. Jesli pomogą, to jest to u Ciebie problem psychiczny, jesli nie pomogą - ewidentnie fizyczny.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 06:54   #3000
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jeśli ktoś jest świadomy tego, że ma jakiś problem to raczej nie są urojenia, więc nie straszmy jej od razu lekami przeciwpsychotycznymi.


Faktycznie należy iść do psychiatry - on rozpozna, czy masz zaburzenia obsesyjno - kompulsywne czy też typu schizofrenii. I - jeśli będzie potrzeba - przepisze stosowne leki.



PS: tobie sie wydaje, że czujesz takie zapachy czy je czujesz po prostu? Może masz jakiś super węch i tyle.

Czy jakas osoba OBCA kiedyś skomentowała, że śmierdzisz? z tym, że raz czy dwa to nie jest dowód, bo każdy czasem śmierdzi.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.