Grubsze i gęstsze włosy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 23:00   #31
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja to z chęcią bym się 'paru' włosów pozbyła.... są tak gęste, ze czesto nie moge ich ujarzmić
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 02:20   #32
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
kokuryu

Ja też chcę mieć takie gęste włoski jak Ty!!! Jeśli po każdym myciu będę płukać je w naparze ze świeżych pokrzyw i codziennie będę pić herbatkę pokrzywową to po jakim czasie mogę spodziewać się efektu,tzn gęstszych włosów?Zażywam też Skrzypovitę.

Ajak przygotowujesz tę płukankę?Gotujesz pokrzywy przez jakiś czas???
Najlepsze efekty było widać po roku, kiedy włosy dostatecznie urosły (wypadać przestały po około 3 miesiącach kuracji, przy czym w ciągu roku pojawiały się okresy, w których objaw się nasilał) Mówi się, że przywrócenie gęstości trwa tyle samo co sama utrata włosów. Jeśli włosy nadmiernie wypadały przez rok, to rok potrwa ich odzyskanie.

Płukankę przygotowuję tak samo jak napar, do kubka wrzucam liście i zalewam wrzątkiem, parze i studzę. Tak przygotowaną polewam głowę po myciu.
W trakcie kuracji nie trzeba zażywać sztucznych suplementów.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 08:58   #33
Zala
Raczkowanie
 
Avatar Zala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Nibylandia^^
Wiadomości: 49
GG do Zala
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Malowanie włosów na ciemniejszy kolor. To pogrubia włos. Sama wiem z swoich doświadczeń gdy pomalowałam swojego włosy ciemny blond na brąz
__________________
SaXofon ^^
Zala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 14:07   #34
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Czytałam na kilku wątkach,że nafta sprawia,że włosy są gęstsze i grubsze,ale ja nie wiem jak ją stosować żeby działała....
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 14:11   #35
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

kokuryu

Jesteś pewna że to po pokrzywie masz takie gęste włosy?A może używałaś czegoś jeszcze?Jeśli nie to pokrzywa musi mieć naprawdę niesamowite właściwości Mam nadzieję,że na mnie też tak podziała
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 14:31   #36
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Jestem blondynką i przyciemnienia włosów nie zauważyłam, choć bardzo bym chciała.

Dziewczynki sa dwa rodzaje tego waxu;
1 wersja dla blondynek
2 dla brunetek
Trzeba zaznaczyc jakiej maski potrzbujecie.
Najlepiej taka maske zrobic w czasie kapieli,a rewelacja bylaby sauna wnika wtedy swietnie we wloski.
Polecam rowniez sprobowac tabletki ze skrzypem+pokrzywa,bo w smaku taka pokrzywowa herbatka jest chyba nie bardzo
Zycze powodzonka aha i cierpliwosci.
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 14:50   #37
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Widzę że WAX ma naprawdę mnóstwo zwolenniczek,... A ja go kupiłam - użyłam jakies 2 razy i odstawilam na półke... Kurcze, a może jednak do niego wróce i uzbroję się w cierpliwość.Pamietam tylko ze jak płukałam po nim włosy to cały czas mi sie wydawało ze mam tłuste i nie mogę go zmyć...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 16:20   #38
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Alien---> pokrzywa ma cudowne właściwości, choć jest bardzo niedoceniana. Wpływa dobroczynnie na cały organizm. Poprawia obraz krwi, przyśpiesza gojenie i przemianę materii, wygładza skóre. Dobrze jest też dać się pokrzywie poparzyć.

Sandrunia Niepoń---> tabletki to w pewnej cześci chemia i nie mogą się poszczycić nawet w 1/4 takimi właściwościami jak sama pokrzywa. Smak jest tu całkowicie bez znaczenia.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:26   #39
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

To byla tylko propozycja, jesli ktoras nie lubi smaku pokrzywki.Sama nigdy nie probowalam tego pic,wiec osobiscie nie znam smaku.

Ps.Po waxie mialam ciezkie i sztywne wloski
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:34   #40
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

kokuryu
Widzę,że jesteś świetnie zorientowana w temacie Wielkie dzięki za info Od poniedziałku zaczynam Twoją kurację,tylko niestety nie posiadam sokowirówki,więc nie będę pić soku
A herbatka pokrzywowa nie jest nawet taka zła w smaku,gorszy jest skrzyp-dałam radę wypić tylko pół szklanki!
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:39   #41
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Po waxie mialam ciezkie i sztywne wloski
Ja nigdy Waxa nie stosowałam, bo sama henna, bądź kosmetyki ją zawierające bardzo źle wpływały na stan moich włosów, stawały się sztywne, obciążone, bardzo szybko się przetłuszczały. Przy delikatnych włosach to raczej normalne.
Dodatkowo Wax zawiera SLS i całą gamę alkoholi, a ja nie lubię tak chemicznych składów i zdecydowanie ich unikam.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 16:48   #42
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
kokuryu
Widzę,że jesteś świetnie zorientowana w temacie Wielkie dzięki za info Od poniedziałku zaczynam Twoją kurację,tylko niestety nie posiadam sokowirówki,więc nie będę pić soku
A herbatka pokrzywowa nie jest nawet taka zła w smaku,gorszy jest skrzyp-dałam radę wypić tylko pół szklanki!
Od jakiegoś czasu zajmuję się ziołolecznictwem, a skrzyp piłam jako nastolatka i wiem jaki "cudowny" ma smaczek, ale dla zdrowia naprawdę warto pić zioła.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:59   #43
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam szampon i serum z linii THICKER FULLER HAIR. Ale teraz chyba wycofują je z Sephory, więc ciekawe czy z innych perfumerii też Dzialają właśnie tak jak napisałaś, czyli niekoniecznie dodają puszystości i objętości ale sprawiają, że włosy są jakby grubsze, bardziej treściwe że się tak wyrażę iprzez to jest ich wizualnie więcej. Serum może trochę przesusza włosy ale ja stosuje je sporadycznie i wystarczy Nie wiem czy znajdę teraz jakiś dobry zamiennik..
W Douglasie też są i z tego co wiem nie wycofują, więc nie musisz szukać zamiennika
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 18:19   #44
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Sunny20
Ile ten szampon kosztuje???
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 18:24   #45
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

kilka razy juz widzialam w watkach ze dziewczyny unikaja produktow gdzie w skladzie jest SLS..mozecie mi wytlumaczyc co to jest i dlaczego sie tak wszystcy tego boja
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 18:55   #46
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
kilka razy juz widzialam w watkach ze dziewczyny unikaja produktow gdzie w skladzie jest SLS..mozecie mi wytlumaczyc co to jest i dlaczego sie tak wszystcy tego boja
SLS -> Sodium Lauryl Sulfate (jego odmian jest Sodium Laureth Sulfate) to detergent toksyczny i rakotwórczy. Stosowany np. w szamponach powoduje uczulenia, stany zapalne, uszkodzenia struktury i cebulek włosa. Jego kumulacja przyczynia się do wypadania włosów. Upośledza działanie gruczołów, a więc wysusza.
Nie wolno stosować go w produktach, których się nie spłukuje. Stosując odżywkę typu wax, wystawia się włos na długotrwałe działanie tego środka, co na dłuższą metę narusza naturalną osłonkę włosa powodując łamliwość i rozdwajanie się końcówek.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:07   #47
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
SLS -> Sodium Lauryl Sulfate (jego odmian jest Sodium Laureth Sulfate) to detergent toksyczny i rakotwórczy. Stosowany np. w szamponach powoduje uczulenia, stany zapalne, uszkodzenia struktury i cebulek włosa. Jego kumulacja przyczynia się do wypadania włosów. Upośledza działanie gruczołów, a więc wysusza.
Nie wolno stosować go w produktach, których się nie spłukuje. Stosując odżywkę typu wax, wystawia się włos na długotrwałe działanie tego środka, co na dłuższą metę narusza naturalną osłonkę włosa powodując łamliwość i rozdwajanie się końcówek.
Ło matko, a ja własnie trzymałam WAX'a przez pół godziny na głowie

Po co oni ładują to do kosmetyków do włosów?!
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:21   #48
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

A ja Wax trzymam zawsze godzinę! Ciekawe czy w Placencie też to jest.

kokuryu
Znasz może jakieś sposoby na to,żeby mi wyrosły nowe włosy??
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:22   #49
kosteczka19
Przyczajenie
 
Avatar kosteczka19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Na kondycje włosów i ich porost wspaniale wpływa pokrzywa, stosowana jako napar bądź świeży sok do picia i płukania czupryny. Skutecznie zastępuje suplementy diety, które niestety prócz dobroczynnego działania mają efekty uboczne, oraz maseczki. Najbardziej wartościowa jest pokrzywa majowa, niekwitnąca i zrywana daleko od drogi.

Zagęszczenie włosów widoczne jest, kiedy nowy włos osiągnie dostateczną długość. U mnie trwało to około roku. Moje włosy nie wypadają już nadmiernie, a ich przyrost to około 2,3 cm miesięcznie. Czupryna jest tak gęsta, że czasami miewam problemy z poradzeniem sobie z jej obiętością. Zaczełam cieniować włosy, czego nigdy nie mogłabym zrobić przed kuracją.
Ja pamietam , że kiedyś tez mialam napar z pokrzywy bo miałam łupież ale jeden z powżnijszych. Pokrzywa mi pomogła i też sie włoski poprawily ale niepamiętam czy rosly mi jakoś szybciej czy jak ... Ale chyba tak. Jakbyś mogła mi napisać jak sie go dokładnie przygotowuje albo jak ten sok sie robi. Dzięku za odpowiedź
kosteczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 21:39   #50
agocz
Raczkowanie
 
Avatar agocz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Kokuryu !
Też cenię to co naturalne i ciekawi mnie czym myjesz głowę ? Bo moje doświadczenia wskazują że dobrze dobrany szampon to więcej niż połowa sukcesu .
Ja niestety nie cierpię pić ziółek ale przeczytałam kiedyś w poradniku zielarza że z powodzeniem można (wyjątek np dziurawiec) zjeść łyżeczkę suszonych i popić wodą - i tak robię . Co do ziołowych płukanek to mam wrażenie że wysuszają mi włosy ???
agocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 21:40   #51
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Ło matko, a ja własnie trzymałam WAX'a przez pół godziny na głowie

Po co oni ładują to do kosmetyków do włosów?!
Jest to tania i łatwa do stworzenia substancja, a ludzie lubią jak się szampon pieni, a odżywka dobrze trzyma na włosach. Trzeba patrzeć na skład. To właśnie SLS wywołuje łupież, jeśli nie spłuczemy dokładnie szamponu.

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
A ja Wax trzymam zawsze godzinę! Ciekawe czy w Placencie też to jest.

kokuryu
Znasz może jakieś sposoby na to,żeby mi wyrosły nowe włosy??
Na porost włosów dobra jest, jak już pisałam pokrzywa, wcieranie soku z czarnej rzodkwi, przyrządzanie masek z henny, amli -->to puder z indyjskiego agrestu. Można też pić olej kukurydziany, jednak jest ciężki do połknięcia i wywołuje odruch wymiotny. Ważny jest masaż głowy, najlepiej w trakcie mycia głowy. Nie należy się przerażać, gdyż w trakcie masażu wypadają włosy, które i tak miały wypaść. Dzięki niemu pobudza się krążenie, które w skórze głowy jest raczej słabe, i odrastają nowe włoski.
Na mnie najlepiej podziałała pokrzywa i masaż.

Cytat:
Napisane przez kosteczka19 Pokaż wiadomość
Ja pamietam , że kiedyś tez mialam napar z pokrzywy bo miałam łupież ale jeden z powżnijszych. Pokrzywa mi pomogła i też sie włoski poprawily ale niepamiętam czy rosly mi jakoś szybciej czy jak ... Ale chyba tak. Jakbyś mogła mi napisać jak sie go dokładnie przygotowuje albo jak ten sok sie robi. Dzięku za odpowiedź
Sok --> wkładam świeżą pokrzywę do sokowirówki i wyciskam. Piję jedną łyżkę dziennie. Nie utrwalam go, ale wyżej dziewczyny pisały o metodach przechowywania. Wysuszona pokrzywa działa równie dobrze. Wystarczy zalać ją wrzątkiem, odstawić na 20 min i wypić. W aptece można kupić suszoną pokrzywę w saszetkach.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 21:48   #52
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

.

Edytowane przez kokuryu
Czas edycji: 2007-05-12 o 21:49 Powód: powtórka
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 21:48   #53
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez agocz Pokaż wiadomość
Kokuryu !
Też cenię to co naturalne i ciekawi mnie czym myjesz głowę ? Bo moje doświadczenia wskazują że dobrze dobrany szampon to więcej niż połowa sukcesu .
Ja niestety nie cierpię pić ziółek ale przeczytałam kiedyś w poradniku zielarza że z powodzeniem można (wyjątek np dziurawiec) zjeść łyżeczkę suszonych i popić wodą - i tak robię . Co do ziołowych płukanek to mam wrażenie że wysuszają mi włosy ???
Głowę myje szamponami dla dzieci, tymi bez SLS, tj.: Hipp i Bambino. Lubię też szampony czysto ziołowe, takie jak tutaj, jednak są one dosyć drogie i nie zawsze mogę sobie na nie pozwolić. Zioła faktycznie wysuszają, bo mają właściwości ściągające, ale trzeba to czasami przeboleć, mając w myślach późniejsze efekty i piękne włosy.

Edytowane przez kokuryu
Czas edycji: 2007-05-12 o 22:10
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 23:37   #54
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Sunny20
Ile ten szampon kosztuje???
Ok. 30 zł
Można go też kupić na wizażowym estylu:
http://www.estyl.pl/sklep/customer/s...string=thicker
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 23:57   #55
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Kokuryu, wypróbowałaś amlę na sobie? Wiele czytałam o jej dobroczynnych właściwościach zarówno przy stosowaniu zewnętrznym, jak wewnętrzym i to nie tylko w zakresie pielęgnacji włosów. Niestety w Polsce jest bardzo ciężko z jej dostępnością. Owszem, można ją kupić w Biolander, ale cena 30zł za 100 g to - co by tu nie mówić - zdzierstwo.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 09:19   #56
Cyzia
Raczkowanie
 
Avatar Cyzia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 52
GG do Cyzia
Smile Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

dla tego kto jeszcze nie widzial... wycinek z wikipedii: dosyc ciekawy
Ciekawostki
  • W ciągu jednego dnia na głowie przeciętnego człowieka przybywa średnio sumując przyrost wszystkich włosów 30 metrów ich długości. Pojedynczy włos człowieka przyrasta w tempie średnio 12 cm na rok.
  • Człowiek ma średnio 100 000 włosów na głowie, ale ich ilość jest silnie skorelowana z barwą tzn. najwięcej włosów mają blondyni i blondynki (nawet do 140 000), podczas gdy rudzi mają ich tylko około 90 000.
  • Na jednym centymetrze kwadratowym skóry głowy znajduje się około 150 mieszków włosowych.
  • Włosy człowieka rosną ze średnią szybkością 4⋅10-4 metra na dobę
  • Przyrost włosów na głowie jest naturalnie ograniczony - gdyby ich nie obcinać, to raczej nie urosną dłuższe niż 60 - 90 cm... jednak zdarzają się czasami wyjątki.
  • Według Księgi Rekordów Guinnesa w 1994 włosy pewnej Hinduski (Mata Jangdambo) osiągnęły długość 4,23 m.
  • Róg nosorożca zbudowany jest ze stwardniałego pęczka włosów.
Cyzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 13:16   #57
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Kokuryu, wypróbowałaś amlę na sobie? Wiele czytałam o jej dobroczynnych właściwościach zarówno przy stosowaniu zewnętrznym, jak wewnętrzym i to nie tylko w zakresie pielęgnacji włosów. Niestety w Polsce jest bardzo ciężko z jej dostępnością. Owszem, można ją kupić w Biolander, ale cena 30zł za 100 g to - co by tu nie mówić - zdzierstwo.
Amli na sobie nie wyprøbowałam, widziałam jedynie efekty na głowie koleżanki, która Amlę przywiozła z Indii. Włosy ma przecudowne po tych ziołach.
Co do ceny, to faktycznie wysoka, ale dla takich efektów można raz wydać te pieniądze. Zamierzam zamówić ją na początku czerwca.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 15:34   #58
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Co to takiego ta amla?Jak to działa???


Sunny20
Warto kupić ten szampon?Zadziała sam czy odżywka też jest konieczna?
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:57   #59
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Ja nigdy Waxa nie stosowałam, bo sama henna, bądź kosmetyki ją zawierające bardzo źle wpływały na stan moich włosów, stawały się sztywne, obciążone, bardzo szybko się przetłuszczały. Przy delikatnych włosach to raczej normalne.
Dodatkowo Wax zawiera SLS i całą gamę alkoholi, a ja nie lubię tak chemicznych składów i zdecydowanie ich unikam.

hmmm hmm ja właśnie zastanawiam się, czy nie odstawić waxa... zawsze go trzymałam przynajmniej pół godziny na głowie, ale zazwyczaj nawet 2 godziny heh.. przy czym sprawiał, że moje włosy były odżywione i miękkie, ładnie się błyszczały. ograniczył ich wypadanie zdecydowanie! jednak teraz jakoś wydaje mi się, że ma coraz mniejszy wpływ na moje włoski... a Twoja wypowiedź jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że czas pożegnać się z waxem.. zakupiłam regenerującą odzywkę absolut repair i zobaczymy co to będzie:P
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 20:49   #60
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

ha! tak myslalam, ze na tym forum znajde taki watek... wczesniej czytalam sporo o tym wax'ie i mialam zamiar nawet sobie taki sprawic, ale tu, gdzie mieszkam, czegos takiego nie ma... za to sa naturalne szampony, w najblizszym czasie mam zamiar wyprobowac wlasnie szampon bez SLS i innych chemikalii, ale obawiam sie, ze jego z kolei w polsce nie ma, wiec nie wiem, czy kusic was jego dzialaniem... (no, no, sprawdze najpierw, czy faktycznie dziala, ale z produktow do twarzy z tej firmy jestem b. zadowolona)

co do pokrzywy, to moja babcia powtarzala to juz od dawna... ale jakos na paru filizankach sie konczylo... chyba musialabym przetrwac. sokowirowki nie mam, pokrzywy za cholere nie moge znalezc (owszem, dzisiaj nad jeziorem cos widzialam, ale nie bylam "przygotowana" na zrywanie).

a zatem pytanie: czy pijac normalna, kupna herbatke z pokrzywy, niech bedzie te 2 razy dziennie, moge liczyc na jakis efekt? zdaje sie, ze ktoras z was pisala, ze jak zabraknie, to kupuje w aptece... jesli kupie taka w herbacianych woreczkach, to jaka mam pewnosc, ze to tylko pokrzywa, a nie marne resztki pokrzywy z domieszka jakichs swinstw?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 19:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.