Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-19, 22:19   #1831
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Soczewki toryczne. Oznaczenie OK ma być widoczne od środka na dole a kreski wyznaczać poziomą linię?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 22:44   #1832
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87601742]Mam jeszcze jeden pomysl. Mam taka gilotynke do ciecia papieru, kupilam ja chyba za 5 euro w action (ale pewnie gdzies na allegro tez cos takiego jest). Chwile poswiecic zeby zrobic wzor w wordzie, wlozyc do drukarki papier techniczny i potrm taka gilotynka tnie sie sekundy.[/QUOTE]


Odpada, widać potem kawałki czarnego tuszu na brzegach.


Trzeba to wymierzyć dokładnie i narysować ołówkiem na każdej z osobna, potem pociąć i zmazać te pozostałości gumką, inaczej się niczego nie nauczę, bo będę patrzeć na te brzegi.


Ale dziękuję.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Cóż poradzić, każdy ma jakieś swoje pierdzielnięcia
A tak serio, to gilotyną do papieru można sobie szybko wyciąć karteczki z bloku technicznego. Chyba że rogi mają być zaokrąglone, to trochę komplikuje temat.

Dość mocno powinny.


Mam nożyczki kupione w tym celu. Ale żeby to było równe to wieki zajmuje.


No ostatecznie obejdę się bez zaokrąglonych końcówek, cóż...


Ale kupię gilotynkę w sumie, zawsze będę miała gilotynkę.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 23:00   #1833
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Odpada, widać potem kawałki czarnego tuszu na brzegach.


Trzeba to wymierzyć dokładnie i narysować ołówkiem na każdej z osobna, potem pociąć i zmazać te pozostałości gumką, inaczej się niczego nie nauczę, bo będę patrzeć na te brzegi.


Ale dziękuję.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------




Dość mocno powinny.


Mam nożyczki kupione w tym celu. Ale żeby to było równe to wieki zajmuje.


No ostatecznie obejdę się bez zaokrąglonych końcówek, cóż...


Ale kupię gilotynkę w sumie, zawsze będę miała gilotynkę.
Ojej, a ja myslalam ze to ja mam OCD. Przebilas mnie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 04:35   #1834
sania30
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 542
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Od trzech tygodni czekam na wysyłkę z AliExpress od dwóch dostawców. Każdy pisze że chwilowo wstrzymana ze względu na koronawirus i po kontroli zostanie przesyłka wysłana.
Ktoś jeszcze tak czeka oprócz mnie? Wszystkie przesyłki wstrzymane?
Zamowilam w trakcie ich nowego roku i wyslali 6 lutego. Już jest w Polsce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sania30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 04:53   #1835
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Mało się o tym mówi, ale w przypadku problemów alergicznych nie powinno się jadać odgrzewanego jedzenia. Bo podczas przechowywania tworzą się aminy biogenne, w tym histamina. Także starać się wszystko przygotowywać na świeżo.
To ciekawe o czym piszesz, pierwszy raz o tym słyszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 07:25   #1836
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Czy w przypadku alergii lub nietolerancji pokarmowej kontakt z alergenem jest zawsze zły nawet gdy objawy są delikatne i nieuciążliwe? Nie wiem czy dobrze zadałam pytanie z próbuje to wygooglac ale nie za bardzo wiem jak to ująć.

Moje dziecko ma jakąś nietolerancję na mleko, ma po prostu czerwony policzek. Nie swędzi ani nic. Nie wiem czy spożycie mleka ma jakieś negatywne skutki dla niej poza tym policzkiem czerwonym. Wpływa na coś, dalszy rozwój alergii, inne choroby itp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje dziecko przed ukończeniem 1 roku życia miało skazę białkową, która się właśnie objawiała zaczerwienionym policzkiem - suche miejsce, trochę mieniące się. Odstawilam mu nabiał całkowicie na jakiś rok. Później stopniowo wracałam do podawania i żadne dolegliwości już nie wystąpiły. Później już pił takie zwykłe mleko krowie z kartonu, teraz je jogurty i nie ma żadnego śladu po skazie.
Nie wiem czy Ci taka odpowiedź pomoże, ale chciałam pokazać, że to, że teraz coś się dzieje, nie znaczy, że będzie tak zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 07:36   #1837
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Czyli z tego wynika że alergen jest zawsze groźny.

Ale też nie wiem jak odróżnić alergie od nietolerancji skoro mogą mieć podobne objawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początek odstaw to co powoduje reakcję, a potem po konsultacji z alergologiem spróbuj powoli wprowadzać od nowa.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Odpada, widać potem kawałki czarnego tuszu na brzegach.


Trzeba to wymierzyć dokładnie i narysować ołówkiem na każdej z osobna, potem pociąć i zmazać te pozostałości gumką, inaczej się niczego nie nauczę, bo będę patrzeć na te brzegi.


Ale dziękuję.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------




Dość mocno powinny.


Mam nożyczki kupione w tym celu. Ale żeby to było równe to wieki zajmuje.


No ostatecznie obejdę się bez zaokrąglonych końcówek, cóż...


Ale kupię gilotynkę w sumie, zawsze będę miała gilotynkę.
Skoro narożniki powinny być zaokrąglone to zostaje jeszcze nabycie tzw. corner cutter albo corner rounder. Przykładasz do narożnika, wciskasz i masz ładnie wycięty zaokrąglony róg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 08:41   #1838
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Moje dziecko przed ukończeniem 1 roku życia miało skazę białkową, która się właśnie objawiała zaczerwienionym policzkiem - suche miejsce, trochę mieniące się. Odstawilam mu nabiał całkowicie na jakiś rok. Później stopniowo wracałam do podawania i żadne dolegliwości już nie wystąpiły. Później już pił takie zwykłe mleko krowie z kartonu, teraz je jogurty i nie ma żadnego śladu po skazie.
Nie wiem czy Ci taka odpowiedź pomoże, ale chciałam pokazać, że to, że teraz coś się dzieje, nie znaczy, że będzie tak zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem wiem, pierwsza córka miała tak z białkiem jajek. A doszliśmy do tego metodą prób i błędów też najpierw eliminując m.in nabiał a dopiero potem jaja
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Na początek odstaw to co powoduje reakcję, a potem po konsultacji z alergologiem spróbuj powoli wprowadzać od nowa. Skoro narożniki powinny być zaokrąglone to zostaje jeszcze nabycie tzw. corner cutter albo corner rounder. Przykładasz do narożnika, wciskasz i masz ładnie wycięty zaokrąglony róg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odstawiłam ale nie jest łatwo bo wciąż pojawiają się jakieś wpadki typu mleko w proszku w czymś, nie doczytałam składu, albo najczęściej nawet nie wpadnę na to że w ogóle może być w czymś mleko więc nie czytam nawet (np wędlina, albo jakieś pieczywo). Bardziej chodziło mi o to czy to jest groźne jak coś zje przypadkiem z mlekiem bo objawy są bardzo łagodne i jej nie swędzi ten policzek, ale już wiem że chodzi o te stany zapalne więc trzeba eliminować tak czy siak.
Niestety jeszcze karmie piersią (choć już planuje skończyć) więc jeszcze ja się muszę pilnowac.

Dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 09:15   #1839
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Czy ktoś kupił Nutribullet z biedronki? zastanawiam się czy to nie podróba.
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:07   #1840
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Chcemy w ciągu 10 lat kupić z tz 2 mieszkania do remontu. I teraz zastanawiamy się - czy jedno kupić w Chorzowie i drugie w Katowicach (oba pod wynajem, z tym, że jeśli nam się nie powiedzie w Holandii, to będziemy chcieli w jednym zamieszkać) czy lepiej kupić jedno wielkie w Katowicach (100-120 m) i podzielić je na kawalerki + jedno 40 m (to większe w domyśle miałoby być większe)
Na ten cel chcemy przeznaczyć ok 500-600 tys.
Jeśli kupimy jedno, a za kilka lat drugie, to zaczniemy spłacać kredyt z wynajmu tego pierwszego mieszkania. Jeśli kupimy jedno wielkie, to będziemy musieli dłużej na nie odkładać (z 5 lat siedzenia za granicą i odkładania + kredyt), ale wynajmując 2 kawalerki w Katowicach będziemy mieli więcej kasy na spłatę kredytu niż w przypadku kupna jednego w Chorzowie, drugiego w Katowicach.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:09   #1841
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wiem wiem, pierwsza córka miała tak z białkiem jajek. A doszliśmy do tego metodą prób i błędów też najpierw eliminując m.in nabiał a dopiero potem jaja Odstawiłam ale nie jest łatwo bo wciąż pojawiają się jakieś wpadki typu mleko w proszku w czymś, nie doczytałam składu, albo najczęściej nawet nie wpadnę na to że w ogóle może być w czymś mleko więc nie czytam nawet (np wędlina, albo jakieś pieczywo). Bardziej chodziło mi o to czy to jest groźne jak coś zje przypadkiem z mlekiem bo objawy są bardzo łagodne i jej nie swędzi ten policzek, ale już wiem że chodzi o te stany zapalne więc trzeba eliminować tak czy siak.
Niestety jeszcze karmie piersią (choć już planuje skończyć) więc jeszcze ja się muszę pilnowac.

Dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy to nie jest tak, że mleko matki tworzy się z krwi i to co jesz nie ma na nie wpływu? Pytam z ciekawości, nie mam dzieci

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 10:21   #1842
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Podejrzewam, że temat już się pojawiał, ale za żadne skarpy dzisiaj wyszukiwarka ze mną nie współpracuje.


Chcę kupić nawilżacz powietrza. Jedyne co o nich wiem, to że istnieją.
Jakieś konkretne polecenia, albo wskazówki na co zwracać uwagę?
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:23   #1843
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chcemy w ciągu 10 lat kupić z tz 2 mieszkania do remontu. I teraz zastanawiamy się - czy jedno kupić w Chorzowie i drugie w Katowicach (oba pod wynajem, z tym, że jeśli nam się nie powiedzie w Holandii, to będziemy chcieli w jednym zamieszkać) czy lepiej kupić jedno wielkie w Katowicach (100-120 m) i podzielić je na kawalerki + jedno 40 m (to większe w domyśle miałoby być większe)
Na ten cel chcemy przeznaczyć ok 500-600 tys.
Jeśli kupimy jedno, a za kilka lat drugie, to zaczniemy spłacać kredyt z wynajmu tego pierwszego mieszkania. Jeśli kupimy jedno wielkie, to będziemy musieli dłużej na nie odkładać (z 5 lat siedzenia za granicą i odkładania + kredyt), ale wynajmując 2 kawalerki w Katowicach będziemy mieli więcej kasy na spłatę kredytu niż w przypadku kupna jednego w Chorzowie, drugiego w Katowicach.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ten pierwszy pomysł jest trochę dziwny. Nie wyobrażam sobie dzielenia mieszkania na 3 lokale, no chyba że będzie wspólne jedno wejscie do tych lokali. W innym wypadku wymagałoby to zgody nadzoru budowlanego na wykucie pozostałych wejść. Łączy się to pewnie z czasem oczekiwania na decyzję, ewentualnie jeszcze czekanie na zezwolenia wspólnoty mieszkaniowej itp. Poza tym 3 mieszkania to 3 razy robienie przyłączy wodnych, gazowych, elektrycznych. I tu z jednego mieszkanie czasem nie da się tak prosto tego zrobić. Potrzeba 3 zgód na takie przyłącza. I czasem fizycznie nie jest możliwe kucie w pionie dodatkowych przyłączy.
Wtedy każdy lokal musiałby mieć osobne liczniki a żeby to zrobić musi być prawo do lokalu, numer więc musielibyście załatwić to urzędowo, żeby z 1 mieszkania stworzyć 3 lokale. Nie wiem, jaką jest procedura, żeby to zrobić.
Łatwiej i prosciej kupić 2 mieszkania ok 50-60 metrowe na takie jest popyt. Wtedy je wyremontować bez kombinowania jakichkolwiek zgód itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2020-02-20 o 10:28
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:32   #1844
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Skoro narożniki powinny być zaokrąglone to zostaje jeszcze nabycie tzw. corner cutter albo corner rounder. Przykładasz do narożnika, wciskasz i masz ładnie wycięty zaokrąglony róg.

Oooooooooo.


Kocham cię.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:53   #1845
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;87602810]Podejrzewam, że temat już się pojawiał, ale za żadne skarpy dzisiaj wyszukiwarka ze mną nie współpracuje.


Chcę kupić nawilżacz powietrza. Jedyne co o nich wiem, to że istnieją.
Jakieś konkretne polecenia, albo wskazówki na co zwracać uwagę?[/QUOTE]Najlepsze są ewaporacyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:11   #1846
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Kiedyś nękał mnie jakiś dostawca energii elektrycznej. Za każdym razem blokowałam numer i nazbierało się ich 11. Myślałam, że będę ich blokować do końca świata.
Ja tak ciagle blokuje vodafone i ciagle sa nowe numery, w sumie bedzie juz ponad 25 roznych
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:14   #1847
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chcemy w ciągu 10 lat kupić z tz 2 mieszkania do remontu. I teraz zastanawiamy się - czy jedno kupić w Chorzowie i drugie w Katowicach (oba pod wynajem, z tym, że jeśli nam się nie powiedzie w Holandii, to będziemy chcieli w jednym zamieszkać) czy lepiej kupić jedno wielkie w Katowicach (100-120 m) i podzielić je na kawalerki + jedno 40 m (to większe w domyśle miałoby być większe)
Na ten cel chcemy przeznaczyć ok 500-600 tys.
Jeśli kupimy jedno, a za kilka lat drugie, to zaczniemy spłacać kredyt z wynajmu tego pierwszego mieszkania. Jeśli kupimy jedno wielkie, to będziemy musieli dłużej na nie odkładać (z 5 lat siedzenia za granicą i odkładania + kredyt), ale wynajmując 2 kawalerki w Katowicach będziemy mieli więcej kasy na spłatę kredytu niż w przypadku kupna jednego w Chorzowie, drugiego w Katowicach.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Weźcie pod uwagę, że jeśli chcecie kupić mieszkanie w Polsce na kredyt na podstawie zarobków w euro, to będziecie mieć bardzo ograniczoną ofertę banków.

Wysłane z mojego HTC Desire 12 przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:16   #1848
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Czy wiecie może kiedy można się spodziewać dnia darmowej dostawy na ezebra?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:21   #1849
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
A czy to nie jest tak, że mleko matki tworzy się z krwi i to co jesz nie ma na nie wpływu? Pytam z ciekawości, nie mam dzieci

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Tak jest ale alergeny przenikają do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 11:39   #1850
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:55   #1851
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:01   #1852
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Wczoraj Oparzyłam się olejem (faworki ), posmarowałam nie tłustym ale nawilżającym, bo nic nie miałam pod ręką. A teraz przez przypadek zdrapalam ten bąbel

Co kupić w aptece, bo piecze jak diabli, boję się teraz to smarować jakimś kremem, że będzie gorzej. Po pracy jadę na zakupy i do tej apteki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:05   #1853
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tez mi się bardzo podobało
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:14   #1854
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wczoraj Oparzyłam się olejem (faworki ), posmarowałam nie tłustym ale nawilżającym, bo nic nie miałam pod ręką. A teraz przez przypadek zdrapalam ten bąbel

Co kupić w aptece, bo piecze jak diabli, boję się teraz to smarować jakimś kremem, że będzie gorzej. Po pracy jadę na zakupy i do tej apteki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To moze bepanthenol? Sa tez takie w piance.
Po oparzeniu bezposrednio to raczej nie krem a pod wode, ale to juz raczej za pozno.

Ale nastaw sie na to, ze dlugo sie bedzie goic. Ostatnio dotknelam piekarnika, wydawalo mi sie, ze tylko na milimetrze skory i na sekunde, ale oparzenie tak jakby sie rozlazlo na cwierc dloni i dlugo sie goilo.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:15   #1855
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Ktoś z Was wie jak zrobić bułeczki bez glutenu bez jakis wymyślnych mąk?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:27   #1856
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87603143]To moze bepanthenol? Sa tez takie w piance.
Po oparzeniu bezposrednio to raczej nie krem a pod wode, ale to juz raczej za pozno.

Ale nastaw sie na to, ze dlugo sie bedzie goic. Ostatnio dotknelam piekarnika, wydawalo mi sie, ze tylko na milimetrze skory i na sekunde, ale oparzenie tak jakby sie rozlazlo na cwierc dloni i dlugo sie goilo.[/QUOTE]Dałam pod wodę, ale bąbel i tak się zrobił. Krem dałam po jakimś czasie, chyba po 2-3 godzinach, żeby nawilżyć jakoś okolicę. I wyglądało znosnie, ale zdarłam bąbel przez przypadek

W domu przyłożę aloesem może, ale i tak kupię cokolwiek, bo piecze dość mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 13:30   #1857
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Dałam pod wodę, ale bąbel i tak się zrobił. Krem dałam po jakimś czasie, chyba po 2-3 godzinach, żeby nawilżyć jakoś okolicę. I wyglądało znosnie, ale zdarłam bąbel przez przypadek

W domu przyłożę aloesem może, ale i tak kupię cokolwiek, bo piecze dość mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic nie przykładaj, nic nie smaruj, to tylko pogorszy sprawę i sprawi że się dluzej będzie goić. Otwartych ran niczym się nie smaruje.

Tak jak ktoś tu napisał, jak już to psiknij pantenolem, bo to typowo na oparzenia.
Smarować możesz sobie jak rana przyschnie- pojutrze, za kilka dni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 13:34   #1858
Liszja
Raczkowanie
 
Avatar Liszja
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 182
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wczoraj Oparzyłam się olejem (faworki ), posmarowałam nie tłustym ale nawilżającym, bo nic nie miałam pod ręką. A teraz przez przypadek zdrapalam ten bąbel

Co kupić w aptece, bo piecze jak diabli, boję się teraz to smarować jakimś kremem, że będzie gorzej. Po pracy jadę na zakupy i do tej apteki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oparzeń NIGDY nie smaruje sie czyms tłustym. Tylko chlodna woda.
Liszja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:04   #1859
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Liszja Pokaż wiadomość
Oparzeń NIGDY nie smaruje sie czyms tłustym. Tylko chlodna woda.
Czemu ? No moja babcia smarowała nam zawsze oparzenie czymś tłustym np oparzenie słoneczne smarowała masłem i dzięki temu skora tak nie zlazila i nie piekła skóra . Sama sobie też tak smarowalam w tamtym roku jak spieklam dekolt.
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:05   #1860
user423526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Staram się o pracę i firma prosi mnie o referencje: kontakt to osób, które ze mną pracowały i do których mogą zadzwonić i spytać o mnie.

Chodzi o pracę w Polsce, w korpo.

Na ile jest to w Polsce (kraje anglosaskie mnie nie interesują) normalna praktyka?
user423526 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-06 22:15:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.