krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-05, 14:15   #61
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Pytanie do ginekologa Pilne!!!!

dokładnie jak pisze pan dr ja tez to przechodziłam trzeba przebolec


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 14:59   #62
asia8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 93
Plamienia przy tabletkach

Witam, mam maly problem czesto zazywam 2 opakowania tabletek pod rzad, ale ostatnio mialam 2 miesiace przerwy i teraz zazywam wlasnie drugie opakowanie jestem przy piatej tabletce, nie robilam przerwy 7-io dniowej i mam codziennie rano plamienie i nie wiem czy zazywac dalej i mi przejdzie, czy po prostu zrobic 7-io dniowa przerwe i potem mnormalnie zazywac.
Mam nadzieje ze w miare jasno to napisalam, prosze o opinie, bo nie bede z taka *******a szla do ginekologa
dzieki pozdrawiam
asia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 15:13   #63
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pilneeeeee!!!!

Cytat:
Napisane przez asia8 Pokaż wiadomość
Witam, mam maly problem czesto zazywam 2 opakowania tabletek pod rzad, ale ostatnio mialam 2 miesiace przerwy i teraz zazywam wlasnie drugie opakowanie jestem przy piatej tabletce, nie robilam przerwy 7-io dniowej i mam codziennie rano plamienie i nie wiem czy zazywac dalej i mi przejdzie, czy po prostu zrobic 7-io dniowa przerwe i potem mnormalnie zazywac.
Mam nadzieje ze w miare jasno to napisalam, prosze o opinie, bo nie bede z taka *******a szla do ginekologa
dzieki pozdrawiam
Jak to takie mało ważne,to w czym problem ?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 15:24   #64
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Pilneeeeee!!!!

A dlaczego zażywasz bez przerwy? W którymś momencie muszą się hormony zbuntować i dać o sobie znać.
Ja bym na Twoim miejscu jednak poszła do ginekologa.
Ja kiedys przez tabletki rozregulowałam sobie cykle całkowicie i musiałam przerwać na 3 miesiące żeby organizm mógł dojść do siebie.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 15:42   #65
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Pilneeeeee!!!!

Cytat:
Napisane przez asia8 Pokaż wiadomość
Witam, mam maly problem czesto zazywam 2 opakowania tabletek pod rzad, ale ostatnio mialam 2 miesiace przerwy i teraz zazywam wlasnie drugie opakowanie jestem przy piatej tabletce, nie robilam przerwy 7-io dniowej i mam codziennie rano plamienie i nie wiem czy zazywac dalej i mi przejdzie, czy po prostu zrobic 7-io dniowa przerwe i potem mnormalnie zazywac.
Mam nadzieje ze w miare jasno to napisalam, prosze o opinie, bo nie bede z taka *******a szla do ginekologa
dzieki pozdrawiam
Chyba powinnaś te przerwy ustalić z lekarzem - takie ciągłe branie dwóch opakowań pod rząd plus dwumiesięczna przerwa na pewno nie są dla Twojego organizmu korzystne. Przecież to okropnie zaburza gospodarkę hormonalną!!!!!!!! Moim zdaniem powinnaś skończyć to opakowanie, zrobić przerwę 7-dniową, wziąć jedno opakowanie - i zażywać dalej tabletki normalnie, czyli opakowanie i 7-dniowa przerwa. Jeśli nadal będziesz miała plamienia, to zgłoś się do lekarza i nie ustalaj sobie sama sposobu zażywania tabletek!

Aha, ja też mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem, a trochę sobie to wszystko pogmatwałaś.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.

Edytowane przez dioska
Czas edycji: 2006-11-06 o 15:43 Powód: lit.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 16:07   #66
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pilneeeeee!!!!

a po co zazywac pod rzad? to raz
po co robic przerwy 2 miesieczne?to dwa.

hormony to nie dropsy ,bierzesz regularnie jak w ulotce ew. w konkretnych przypadkach bierzesz pod rzad ,przerwy 2 miesieczne sa bez sensu bo organizm najpier dostal dawkae sztucznych hormonów a potem przez 2 miesiace mial sobie radzic sam ,to co zobil?
zgłupial i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 13:55   #67
Magda_lenka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam. Przez rok brałam Harmonet.Nie miałam przy nim żadnych dolegliwości ani plamień. Pozniej go odstawilam. Poczekałam na normalny okres około 1,5 miesiaca i z pierwszym dniem zaczelam brac Cilest. Przy pierwszym opakowaniu bylo ok. Troche mi sie okres przedluzyl, ale pozniej juz nie mialam zadnych plamien. Postanowilam nie robic przerwy i zaczelam odrazu brac drugie opakowanie. I wlasnie przy drugim opakowaniu (przy 15 tabletce) pojawilo sie plamienie. Czy to normalne,że przy pierwszym opakowaniu go nie miałam a pojawiło się w polowie drugiego? Troszke sie tym niepokoje. Moze ktoraś z wizazanek tez tak miala? Pozdrawiam
Magda_lenka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-26, 14:13   #68
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magda_lenka_87 Pokaż wiadomość
Witam. Przez rok brałam Harmonet.Nie miałam przy nim żadnych dolegliwości ani plamień. Pozniej go odstawilam. Poczekałam na normalny okres około 1,5 miesiaca i z pierwszym dniem zaczelam brac Cilest. Przy pierwszym opakowaniu bylo ok. Troche mi sie okres przedluzyl, ale pozniej juz nie mialam zadnych plamien. Postanowilam nie robic przerwy i zaczelam odrazu brac drugie opakowanie. I wlasnie przy drugim opakowaniu (przy 15 tabletce) pojawilo sie plamienie. Czy to normalne,że przy pierwszym opakowaniu go nie miałam a pojawiło się w polowie drugiego? Troszke sie tym niepokoje. Moze ktoraś z wizazanek tez tak miala? Pozdrawiam
normalne.
W sytuacji, kiedy bierzesz pigulki bez 7 dniowej przerwy moga wystapic plamienia. Zwlaszcza, ze byly to 'nowe' pigulki, do ktorych organizm sie dopiero przyzwyczaja.
Nie do konca rozumiem po co robilas przerwe w zwiazku z odstawieniem jednych tabletek i rozpoczeciem kolejnych - taja przerwa nic nie daje /jesli chodzi o 'oczyszczenie' organizmu/, musialaby trwac minimum 3 pelne normalne cykle.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 14:23   #69
100krotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 109
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
normalne.
W sytuacji, kiedy bierzesz pigulki bez 7 dniowej przerwy moga wystapic plamienia. Zwlaszcza, ze byly to 'nowe' pigulki, do ktorych organizm sie dopiero przyzwyczaja.
Nie do konca rozumiem po co robilas przerwe w zwiazku z odstawieniem jednych tabletek i rozpoczeciem kolejnych - taja przerwa nic nie daje /jesli chodzi o 'oczyszczenie' organizmu/, musialaby trwac minimum 3 pelne normalne cykle.
no własnie po co ta przerwa?
__________________
"Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można..."
100krotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 14:46   #70
Magda_lenka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
normalne.
W sytuacji, kiedy bierzesz pigulki bez 7 dniowej przerwy moga wystapic plamienia. Zwlaszcza, ze byly to 'nowe' pigulki, do ktorych organizm sie dopiero przyzwyczaja.
Nie do konca rozumiem po co robilas przerwe w zwiazku z odstawieniem jednych tabletek i rozpoczeciem kolejnych - taja przerwa nic nie daje /jesli chodzi o 'oczyszczenie' organizmu/, musialaby trwac minimum 3 pelne normalne cykle.
Dziękuję Nekome. Z tą przerwą to nie tak.Wiem, że taka nic nie daje i nie oczyszcza organizmu, ale wtedy tak wypadło, że nie mogłam inaczej.
Magda_lenka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 23:15   #71
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Czas zadać chyba samemu jakieś pytanie


Dziewczyny, czy któraś z was rozmawiała z jakimś lekarzem albo wie coś na temat przyczyn krwawień w czasie brania tabletek? Na forum czytałam już chyba wszysko na ten temat i wydaje mi się to nie do końca jasne.

Biorę Mercilon już rok. Wszystko zawsze idealnie. "Miesiączka" zawsze 4 dnia przerwy. Żadnych problemów. tak było i w zeszłym tygodniu. Krwawienie normalne, czyli skąpe, trochę krwii. 7 dnia już nic nie było. Potem wzięłąm normalnie pierwszą tabletkę o stałej porze. To było wczoraj. A dzisiaj rano dostałam jakby zwykłego okresu Zwykłego bo nie tylko krew ale takie skrzepy całkiem duże. No i zaczęłam się martwić. Czy to:
1) tabletki zaczynają być za słabe
2) tabletki juz tak mają
3) a może to skutek wczorajszej gorącej kąpieli?

Nie zapomniałam ani razu tabletki i zawsze była punktualna. Ech jeszce poczytałam forum ginekologiczne i mi się zaczęła jakaś ciąża przed oczami jawić
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 11:14   #72
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

plamienia moga oznaczac, ze dawka hormonow zawarta wigulach przestala byc wystarcajaca (moja kumpela po dwoch latach z mercilonem musiala zmienic go na marvelon, bo okres poprzedzony byl dwutygodniowym plamieniem). ale ty nie piszesz o plamieniach, ale o krwawieniu.

a krwawienie "w miedzyczasie" kojarzy sie z czyms duzo gorszym niz ciaza. ja bym postarala sie opanowac napad paniki i jesli bym wiedziala, ze mam w porzadku cytologie, poczekalabym na kolejny cykl...z nadzieja, ze mimo wszysto cialo to nie komputer i niespodzianki sie zdarzaja.
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:18   #73
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez coccinelle Pokaż wiadomość
plamienia moga oznaczac, ze dawka hormonow zawarta wigulach przestala byc wystarcajaca (moja kumpela po dwoch latach z mercilonem musiala zmienic go na marvelon, bo okres poprzedzony byl dwutygodniowym plamieniem). ale ty nie piszesz o plamieniach, ale o krwawieniu.

a krwawienie "w miedzyczasie" kojarzy sie z czyms duzo gorszym niz ciaza. ja bym postarala sie opanowac napad paniki i jesli bym wiedziala, ze mam w porzadku cytologie, poczekalabym na kolejny cykl...z nadzieja, ze mimo wszysto cialo to nie komputer i niespodzianki sie zdarzaja.
Dziękuję za odpowiedź. To krwawienie było dwa dni po zakończonym normalnym krwawieniu z przerwy. Dzisiaj mi już przeszło całkowicie. Cytologie robiłam dwa tygodnie temu i jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, że to był dziwny jednorazowy przypadek. Z resztą tak czy siak wolę iść też do lekarza.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:33   #74
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

w takim razie ja bym obstawiala, ze po prostu okres wygladal inaczej niz zwykle, bo to nawey nie bylo prawdziwe plamienie w trakcie opakowania.

nie martw sie
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:18   #75
Patitka7
Raczkowanie
 
Avatar Patitka7
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 31
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam!!!

Ja również mam problem z plamieniami i trochę mnie to martwi. Biorę Yasmin od 7 m-cy i pierwszyraz mam plamienia międzi okresami (za dwa tyg spodziewam sie okresu) Dodam ze brałąm antybiotyki przez tydzienczasu a plamienie wystapoło po 4dniach od odstawiania antybiotyku. dzięki za odp.
Patitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 23:58   #76
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

ja biore novy nette od 9 miesiecy wczesniej harmonet, i wczoraj przed ostatnia tab pojawilo sie plamienie,mialam bole w podbrzuszu, zastanawiam sie czy to moze np znaczyc ciaze??? nie wiem nigdy tak nie mialam, a biore tab kilka lat
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 17:23   #77
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Biorę Novynette już 7 miesiąc i nagle tydzien przed planowany okresem dostałam plamienie? Jestem panikarą, już mysle o jakims zapaleniu itp. Co to może być?;/
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 22:10   #78
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

.

Edytowane przez Ptysio5
Czas edycji: 2007-03-17 o 18:25
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:41   #79
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Biorę Novynette już 7 miesiąc i nagle tydzien przed planowany okresem dostałam plamienie? Jestem panikarą, już mysle o jakims zapaleniu itp. Co to może być?;/
Od 5 lat biore Harmonet i miesiąc temu dostałam plamień, które trwały non stop, codziennie aż do okresu, który niedawno się skończył.
Wizyta u lekarza oczywiście była - cytologia grupa II bez zapaleń i infekcji, więc zrobiono USG - okazało się, że żadnych ciąży nie ma, wszystko gra - żadnych polipów, mięśniaków, nadżerek - nic. Wniosek lekarza był taki, że harmonet jest już za słaby i powinnam zmienić tabletki na coś o większej dawce estrogenu - yasmin.
Zacznę go brać od przyszłego miesiąca, gdyż dopiero rozpoczełam ostatnie opakowanie harmonetu po zakończonym okresie, ale... wszyscy mówia o długotrwałych plamieniach przy yasminie - czyli go? Leczenie plamienia około 3 miesięcznym plamieniem wynikającym ze zmiany pigułek? Chryste! To bezsensu!
Lekarz mówi, że będzie dobrze, a jak nie będzie dobrze, to zmienimy... ale ja nie chciałabym, aby moje życie seksualne legło w gruzach z powodu plamień, które sa dla mnie olbrzymim dyskomfortem psychicznym, obniżającym libido.

P.S.
Macie dziewczyny jakieś doświadczenia z yasminem i spadkiem libido? Bo to Pan Doktor też zapowiedział...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 11:58   #80
ajcila1965
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam. Mam taką sytuację. Byłam u ginekologa z następującymi problemami- bóle głowy przed i po miesiączce, oraz brak ochoty na seks. Przepisał mi tabletki Mersilon, mówiąc że na te problemy powinny pomóc. Do tej pory nie stosowałam żadnych tabletek i mam wątpliwości czytając o nich informacje i posty.Może ktoś miał podobną sytuację. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
ajcila1965 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 10:54   #81
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Wizyta u lekarza oczywiście była - cytologia grupa II bez zapaleń i infekcji, więc zrobiono USG - okazało się, że żadnych ciąży nie ma, wszystko gra - żadnych polipów, mięśniaków, nadżerek - nic. Wniosek lekarza był taki, że harmonet jest już za słaby i powinnam zmienić tabletki na coś o większej dawce estrogenu - yasmin.
Zacznę go brać od przyszłego miesiąca, gdyż dopiero rozpoczełam ostatnie opakowanie harmonetu po zakończonym okresie, ale... wszyscy mówia o długotrwałych plamieniach przy yasminie - czyli go? Leczenie plamienia około 3 miesięcznym plamieniem wynikającym ze zmiany pigułek? Chryste! To bezsensu!
Lekarz mówi, że będzie dobrze, a jak nie będzie dobrze, to zmienimy... ale ja nie chciałabym, aby moje życie seksualne legło w gruzach z powodu plamień, które sa dla mnie olbrzymim dyskomfortem psychicznym, obniżającym libido.

P.S.
Macie dziewczyny jakieś doświadczenia z yasminem i spadkiem libido? Bo to Pan Doktor też zapowiedział...[/QUOTE]


Ja biore Yasmin 6 miesiecy,libido w normie,plamienie utrzymywalo sie w trakcie 1 opakowania.Potem wsz ok.

Przeczytalam caly ten watek i interesuje mnie jedna sprawa.

Czy jednorazowe plamienie pojawiajacy sie w trakcie 6 opakowania(przez dwa dni,lakarz badal nic sie nie dzieje cytologia ok prawdopodobnie efekt stresu)oznacza ze NIE powinnam wspolzyc bo moga one nie dzialac?Dodam zadna tabl nie zostala pominieta,zadnych wymiotow ani biegunki.Troche mnie te wsz wypowiedzi tutaj zamotaly wiec prosze niech ktos odpowie mi hm?Na poprzedniej str tego watku lekarz powiedzial ze plamienia w trakcie 3 pierwszych cykli nie obnizaja skutecznosci,a co z 6 cyklem czy ktoryms kolejnym?

PS.Wiem glupio zrobilam i jakos omylkowo nie zapytalam o to gina,ale mialam tyle pytan ze powinnam je chyba wsz zanotowaci z karteczki czytac
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 16:24   #82
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Podbijam bo to dla mnie istotne
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 16:49   #83
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

up up
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 00:57   #84
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

biore pigułki od8 miesięcy. najpierw miesiąc cilest, poźniej 2 yasmin. teraz novynette. miałam plamienia pare dni przed okresem przy 4 opakowaniu novynette, teraz przy 5 mam ponad tydzień przed bez przerwy. w sumie to tak jakbym miała 2xokres. i strasznie boli mnie prawy jajnik. 2 lekarzy powiedziało, że jestem zdrowa jak rydz. więc to najwyraźniej sprawa hormonów.na miesiąc muszę odstawic tabletki a poźniej sie zobaczy.

Balbinka85 nie tylko mój lekarz, ale także pare osób tutaj powiedziało, że antykoncepcja mimo tych plamień jest w pełni zachowana.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 15:13   #85
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

MDMA dziekuje bardzo

Wspolczuje Ci z plamieniami a moje choc skromne tez sie utrzymuje:/
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 14:29   #86
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam! Mam pytanie: jestem w trakcie brania drugiego opakowania Novyette i w 14 dniu zaczęły mi się plamienie przypomiające okres, nawet ból w dole brzuach mam taki sam jak przy miesiączce. Przy pierwszym opakowaniu nie miałam takich problemów i krwawieie wystąpiło noramlnie w siedmio dniowej przerwie brania tabletek. Przeczytałam ten wątek i wiem,że przy 3 pierwszych opakowaniach mogą takie rzeczy się wydarzyć, ale i tak się tym martwie i zastanawiam się też czy działanie antykoncepcyjen tabletek bedzie zachowane i czy w kolejnej siedmiodniowej przerwie ich brania będe mieć okres i czy nie powinnam się zastanowić nad zmianą tabletek na inne? Z góry dziękuje za odpowiedz!
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 14:38   #87
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Snufki - plamienia mogą występować przy pierwszy 3 miesiącach przyjmowania tabletek )Nie martw się, działanie tabletek nie zostało zachwiane Gdyby plamienia trwały dłużej - np. przy 6-7 opakowaniu to zgłoś się do lekarza
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 19:55   #88
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Dziękuje za odpowiedz Niby czytałam,ze tak jest, ale zawsze jakoś tak lepiej jak bezpośredo odpowiedz do siebie się przeczyta
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:19   #89
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Od 7 miesięcy biore tabletki Novynette. I teraz dostałam coś jakby okresu przy 19-stej tabletce Wiem,ze jeżeli się to powtórzy przy kolejnym opakowaniu będe je musiała zmienić, ale nie o tym chciałam. Bo teraz się zastanwiam czy w 7-dniowej przerwie, która zaczyna mi się jutro pomiomo,że "okres" wystąpił wcześniej będe zabezpieczona?

Pytam, gdyż gdzie przeczytałam,że pomimo plamień czy też krawawień, które czasami mogą się przy barniu tabletek pojawić nie w terminie, działanie antykoncepcyjne jest zachowane. Z góry dziękuje za odpowiedz! I pozdrawiem!
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:23   #90
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Zawsze dostaję okres na 4 dzień 7-dniowej przerwy. Tym razem od 1-szego dnia przerwy mam ciągle niewielkie plamienia, ale jeszcze nie okres. Czy też tak miałyście czasem?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.