Mamy marcowe 2019 - cz. 9 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-18, 20:03   #1411
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Hmm patrze na zdjecia i chyba w 4 miesiacu zaczela sie krecic... pod koniec chyba
Zastanawiam się czy to wstęp do pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
U nas sezon grzewczy rozpoczął się wczoraj. I całe szczęście, bo ja już zamarzałam w mieszkaniu. Nie znoszę zimna. Dla mnie najgorsze są takie okresy przejściowe, kiedy już nie grzeją/jeszcze nie grzeją, a na dworze już/jeszcze nie jest tak super ciepło, żeby się w mieszkaniu zagrzało. Marznę wtedy strasznie.



Ja dzisiaj z malutkim byłam na USG bioderek. Wszystko ok, więcej razy mamy nie przychodzić>


Linka - co do okresu, to ja mam w sumie podobnie obfity jak przed ciążą, ale jakiś taki dłuższy. Z tym, że u mnie powrót okresu zbiegł się z założeniem spirali hormonalnej, która może wpływać na okres. Co do obrotów wokół siebie na brzuszku, to Wojtek w sumie stosunkowo niedawno zaczął. Jakoś 3-4 tygodnie temu zaczął się kręcić, ale to na początku było tylko w jedną stronę i max o 90 stopni. Ze dwa tygodnie temu było trochę więcej i w obie strony, ale jeszcze bez szaleństw. A teraz już kombinuje w obie strony, obraca się co chwila, raz w jedną, raz w drugą. Teraz czekam aż ruszy do przodu, bo na razie to właśnie na boczki i troszkę do tyłu.
Mój dopiero od niedawna się kręci, robi pełne 360 stopni. Widzę że u niego ten rozwój motoryczny następuje tak samo jak córki, raczej wszystko późno:/ Ona zaczęła obracac sie na brzuch w wieku 6 mcy (I to nieśmiałe próby, rozkrecila.sie pozniej) pelzac gdy miala 7-8 mcy, siadać gdy miała 9 mcy, chodzić na 14. Ale na nic to nie miało przełożenia, teraz na WFie podobno radzi sobie najlepiej z dziewcząt z klasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 20:53   #1412
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy to wstęp do pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Mój dopiero od niedawna się kręci, robi pełne 360 stopni. Widzę że u niego ten rozwój motoryczny następuje tak samo jak córki, raczej wszystko późno:/ Ona zaczęła obracac sie na brzuch w wieku 6 mcy (I to nieśmiałe próby, rozkrecila.sie pozniej) pelzac gdy miala 7-8 mcy, siadać gdy miała 9 mcy, chodzić na 14. Ale na nic to nie miało przełożenia, teraz na WFie podobno radzi sobie najlepiej z dziewcząt z klasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To i tak nie jakoś mega późno Moja córka wszystko robiła jakieś 2 miesiące później od twojej, więc to dopiero było późno. Aż chyba trochę za. Ale to pewnie wynikało ze zbyt późno zdiagnozowanego wzmożonego napięcia mięśniowego. Ja nie wiedziałam na co zwracać uwagę, lekarze przy szczepieniu też nic nie mówili i trochę za późno wystartowaliśmy z rehabilitacją. No ale wszystko nadgoniła Wojtek też się nie spieszy, ale jednak szybciej nabywa pewne umiejętności niż siostra
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 21:11   #1413
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
To i tak nie jakoś mega późno Moja córka wszystko robiła jakieś 2 miesiące później od twojej, więc to dopiero było późno. Aż chyba trochę za. Ale to pewnie wynikało ze zbyt późno zdiagnozowanego wzmożonego napięcia mięśniowego. Ja nie wiedziałam na co zwracać uwagę, lekarze przy szczepieniu też nic nie mówili i trochę za późno wystartowaliśmy z rehabilitacją. No ale wszystko nadgoniła Wojtek też się nie spieszy, ale jednak szybciej nabywa pewne umiejętności niż siostra
Niby nie az tak bardzo pozno, ale ile sie nasluchalam od rodzinki ze jak to, 8 mcy a ona nie siedzi? Ona miała prawidłowe napięcie, sprawdziliśmy to, nie była rehabilitowana. Po prostu takie tempo.

Lekarz mi mówił że często rodzeństwo ma podobny wzorzec rozwoju. Chociaż nie jest to regułą. U nas akurat jest bardzo podobnie. Nie spieszą się dzieci. Córka za to wcześnie mówiła. Dużo, wcześnie i ładnie. Logopeda nigdy nie był nam potrzebny, a słownictwo ma niezwykle bogate.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-09-19 o 04:32
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 21:15   #1414
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas sie kreci od lipca, ale nie pelza, dopiero od tej niedzieli zaczela na kolankach sie podnosic czasem, tak dupke wyzej trzymac a tak to ciagle do tylu sie odpycha lapkami
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 22:43   #1415
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas też już zaczął się sezon grzewczy, chociaż u nas wszystko poskręcane. Wyszliśmy na chwilę to mało głowy nie urwie.

Moja zaczęła się kręcić chyba w czerwcu, ale przez długi czas robiła to tylko w jedną stronę. Teraz ciągle po podłodze przemieszcza się na komandosa, tyłek podnosi bardziej gdy się zatrzyma oraz na łóżku, prawie kilka razy sama usiadła, ale jeszcze trochę brakuje

Ja to od teściowej i mamy słyszę że powinnam ją już dawno sadzac, przynajmniej z poduszkami, a najlepiej to już na nocnik wysadzać
Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Cześć
U mnie też jesienna,ponuro-deszczowa pogoda. Staram się wychodzić na spacery, ale zwykle blisko domu bo ciągle chmurzy się i tylko patrzeć kiedy lunie. I zimno w domu,grrr nie lubię tego
Messha prześwietlenie głowy wykonują gdy coś się dzieje po upadku, jeśli nie ma objawów wolą nie naświetlać dziecka. Mój starszak miał RTG głowy po upadku, potknął się i uderzył policzkiem w posadzkę, zaczął nam wymiotować, więc było podejrzenie wstrząsnienia mózgu, na szczęście w obrazie nic nie wykryto i wszystko było ok, ale co nerwów nas to kosztowalo to nie da się opisać.
Linka nie pamiętam dokładnie od kiedy kręci się wokół, ale kilka tyg.
Owocelki kciuki za wizytę u kardiologa. Przypomnij mi czy wcześniej zaraz po urodzeniu coś niepokojącego wykryto u małej, czy tylko w brzuszku tak "szalała" i teraz to tylko kontrole dla formalności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po urodzeniu na echo wszystko wyszło już ok, tak dla spokoju ducha ta kontrola na szczęście nic niepokojącego się nie dzieje. Udało mi się umówić wizytę do lekarki, która zdiagnozowała nas w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 06:12   #1416
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Kurcze jak ja sie źle czuje.. boje się że młoda zarażę. Mieliśmy mieć dziś trzecia dawkę 6w1 ale chyba odpada skoro my jesteśmy przeziębieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 06:24   #1417
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
U nas też już zaczął się sezon grzewczy, chociaż u nas wszystko poskręcane. Wyszliśmy na chwilę to mało głowy nie urwie.

Moja zaczęła się kręcić chyba w czerwcu, ale przez długi czas robiła to tylko w jedną stronę. Teraz ciągle po podłodze przemieszcza się na komandosa, tyłek podnosi bardziej gdy się zatrzyma oraz na łóżku, prawie kilka razy sama usiadła, ale jeszcze trochę brakuje

Ja to od teściowej i mamy słyszę że powinnam ją już dawno sadzac, przynajmniej z poduszkami, a najlepiej to już na nocnik wysadzać Po urodzeniu na echo wszystko wyszło już ok, tak dla spokoju ducha ta kontrola na szczęście nic niepokojącego się nie dzieje. Udało mi się umówić wizytę do lekarki, która zdiagnozowała nas w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super, że idziecie do tego samego specjalisty. Kciuki za dobre wyniki badań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 06:47   #1418
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Kurcze jak ja sie źle czuje.. boje się że młoda zarażę. Mieliśmy mieć dziś trzecia dawkę 6w1 ale chyba odpada skoro my jesteśmy przeziębieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ze mną tez gorzej prawie głos straciłam i jeszcze głowa mnie boli



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 07:09   #1419
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość

Ja to od teściowej i mamy słyszę że powinnam ją już dawno sadzac, przynajmniej z poduszkami, a najlepiej to już na nocnik wysadzać Po urodzeniu na echo wszystko wyszło już ok, tak dla spokoju ducha ta kontrola na szczęście nic niepokojącego się nie dzieje. Udało mi się umówić wizytę do lekarki, która zdiagnozowała nas w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To będzie formalność


Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Kurcze jak ja sie źle czuje.. boje się że młoda zarażę. Mieliśmy mieć dziś trzecia dawkę 6w1 ale chyba odpada skoro my jesteśmy przeziębieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpada..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 07:29   #1420
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Kurcze jak ja sie źle czuje.. boje się że młoda zarażę. Mieliśmy mieć dziś trzecia dawkę 6w1 ale chyba odpada skoro my jesteśmy przeziębieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja i mąż też przeziębieni, zatoki zawalone. W sumie to młoda się najlepiej z nas czuła szczepienie chyba też bym odpuściła. Zdrówka dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 07:48   #1421
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas to samo, dziecko już prawie zdrowe, a my przeziębieni. Mąż to chociaz może tabletkami się nafaszerowac, a ja przy karmieniu mam gorzej, ale jakoś trzeba dać radę

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 07:58   #1422
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Herbata z miodem? Co jeszcze na gardło i osłabienie? Można strepsils?
Co za pech a o 2 w nocy wyjeżdżamy na lotnisko to 2,5 godziny drogi potem lot 2,45 godziny i z Gdańska do mnie kolejne 2,5 godziny
Muszę jakoś wydobrzeć do wieczora.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:05   #1423
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ania ja biorę strepsils na gardło, w aptece powiedzieli że można. Po dwóch tabletkach już było zdecydowanie lepiej. No ale u mnie teraz katar, kaszel, łamie mnie w kościach, stan podgorączkowy.. ja pierdziele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:16   #1424
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Ania ja biorę strepsils na gardło, w aptece powiedzieli że można. Po dwóch tabletkach już było zdecydowanie lepiej. No ale u mnie teraz katar, kaszel, łamie mnie w kościach, stan podgorączkowy.. ja pierdziele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tez mam te wszystkie objawy najbardziej się boje ze malutka zachoruje, albo synek siostry



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:22   #1425
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dzień dobry nie wiem ile razy Mała dziś się budziła i do tego nie chciała dospac rano jak zawsze do 9,tylko zarzadzila pobudek o 7.40 pewnie niebawem będzie drzemka dziś bez spaceru, bo czekamy na kuriera z hm to raz, a dwa popołudniu szczepienie, więc wolę w tą pogodę nie iść, bo będę się zastanawiać potem czy gorączka po szczepieniu czy po spacerze

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:29   #1426
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Ania ja biorę strepsils na gardło, w aptece powiedzieli że można. Po dwóch tabletkach już było zdecydowanie lepiej. No ale u mnie teraz katar, kaszel, łamie mnie w kościach, stan podgorączkowy.. ja pierdziele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w ciąży pomagała Isla cassis czy jakoś tak. Może natrzeć się maścią rozgrzewająca np vicks i wygrzać pod kołderką? Tylko chyba klatki nie można smarować przy KP. Sposób mojej babci na katar to moczenie nóg w gorącej wodzie z solą, potem posmarowanie stop rozgrzewająca maścią, dwie pary skarpetek i pod pierzynkę. Na mnie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:33   #1427
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Mi w ciąży pomagała Isla cassis czy jakoś tak. Może natrzeć się maścią rozgrzewająca np vicks i wygrzać pod kołderką? Tylko chyba klatki nie można smarować przy KP. Sposób mojej babci na katar to moczenie nóg w gorącej wodzie z solą, potem posmarowanie stop rozgrzewająca maścią, dwie pary skarpetek i pod pierzynkę. Na mnie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie biorę strepsils, rano paracetamol wzięłam bo łeb mi pękał, piję herbatę z miodem i cytryną i tyle.. najlepiej byłoby się wygrzać ale jestem dziś do późna sama z małą i jutro to samo więc nawet nie ma jak :/ ale może mąż zrezygnuje z dodatkowej fuchy i ja przejmie bo ja nie chcę jej zarazić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 08:56   #1428
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
U nas też już zaczął się sezon grzewczy, chociaż u nas wszystko poskręcane. Wyszliśmy na chwilę to mało głowy nie urwie.

Moja zaczęła się kręcić chyba w czerwcu, ale przez długi czas robiła to tylko w jedną stronę. Teraz ciągle po podłodze przemieszcza się na komandosa, tyłek podnosi bardziej gdy się zatrzyma oraz na łóżku, prawie kilka razy sama usiadła, ale jeszcze trochę brakuje

Ja to od teściowej i mamy słyszę że powinnam ją już dawno sadzac, przynajmniej z poduszkami, a najlepiej to już na nocnik wysadzać Po urodzeniu na echo wszystko wyszło już ok, tak dla spokoju ducha ta kontrola na szczęście nic niepokojącego się nie dzieje. Udało mi się umówić wizytę do lekarki, która zdiagnozowała nas w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to kciuki za wizytę Mam nadzieję, że to tylko formalność będzie
Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Kurcze jak ja sie źle czuje.. boje się że młoda zarażę. Mieliśmy mieć dziś trzecia dawkę 6w1 ale chyba odpada skoro my jesteśmy przeziębieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym odpuściła szczepienie w takiej sytuacji. Tym bardziej, że jak młodą coś potem złapie, gorączka czy coś (oby nie), to nie będziesz wiedziała czy to infekcja czy po szczepieniu.
Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Ze mną tez gorzej prawie głos straciłam i jeszcze głowa mnie boli



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Biedna:/ Zdrówka.
Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Ja i mąż też przeziębieni, zatoki zawalone. W sumie to młoda się najlepiej z nas czuła szczepienie chyba też bym odpuściła. Zdrówka dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla was też zdrówka.

Cytat:
Napisane przez rumianek89 Pokaż wiadomość
U nas to samo, dziecko już prawie zdrowe, a my przeziębieni. Mąż to chociaz może tabletkami się nafaszerowac, a ja przy karmieniu mam gorzej, ale jakoś trzeba dać radę

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
No przy karmieniu niestety nie da się nafaszerować lekami typ gripex, które dosyć szybko stawiają na nogi.
Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Herbata z miodem? Co jeszcze na gardło i osłabienie? Można strepsils?
Co za pech a o 2 w nocy wyjeżdżamy na lotnisko to 2,5 godziny drogi potem lot 2,45 godziny i z Gdańska do mnie kolejne 2,5 godziny
Muszę jakoś wydobrzeć do wieczora.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Herbata z miodem lub z syropem malinowym, witamina C. Ale niestety szanse na wydobrzenie do wieczora są raczej małe:/


Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Na razie biorę strepsils, rano paracetamol wzięłam bo łeb mi pękał, piję herbatę z miodem i cytryną i tyle.. najlepiej byłoby się wygrzać ale jestem dziś do późna sama z małą i jutro to samo więc nawet nie ma jak :/ ale może mąż zrezygnuje z dodatkowej fuchy i ja przejmie bo ja nie chcę jej zarazić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciastko - ja bym zamiast paracetamolu łykała ibuprofen. Przy kp też można, a on ma też działanie przeciwzapalne, więc zawsze jakaś dodatkowa korzyść przy infekcji.





Mnie dzisiaj wszystko boli:P Postanowiłam w ramach walki z kilogramami zacząć chodzić na basen. Wczoraj byłam pierwszy raz po kilkuletniej przerwie. Przepłynęłam 40 basenów, głównie żabką, więc dzisiaj mocno czuję barki i ręce:P
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 09:19   #1429
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dziewczyny kurujcie się

Ania ja zawsze faszeruje się czosnkiem, cebula itd może syrop z cebuli?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Kaylla podziwiam, ja to unosze się na wodzie bardziej niż pływam

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 09:49   #1430
Amellie93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 162
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dzień dobry

Dziewczynkom opornie katar przechodzi. Młodszej czasem coś jeszcze wypływa jak na brzuchu leży, a starsza momentami jakby przez nos mówiła, ale w porównaniu do zeszłego tygodnia to i tak jest spoko. Teraz mąż zakatarzony.

Na przeziębienie i poprawę odporności robię syrop z czosnku, miodu i soku z cytryny. Starszej próbowałam podawać, ale mówi, że ostre i nie chce. Mnie póki co nic nie złapało.

Dopiero przedwczoraj dostałam pierwszy okres po porodzie. Póki co jest mniej obfity niż przed, ale to też się może zmienić z kolejnymi razami.

Wczoraj zostałam ciocią. To chyba wpływ hormonów jeszcze, bo bardzo się ekscytuję takim małym noworodkiem.

Do zrzucenia mi zostało jeszcze 4kg, ale ogólnie chciałabym więcej. Za to mój brzuch jest w fatalnej kondycji. Rozejście mi się zmniejszyło, ale luźnej skóry mam tyle, że pomóc może jedynie operacja

Mała się kręci na brzuchu od dobrych kilku tygodni, nogami na czworakach też już zaczęła ruszać do przodu, ale rąk nie odrywa i nosem ląduje na podłodze. Parę razy próbowała usiąść, ale tylko skręca miednicę i na tym kończy. Zaczęła się już łapać za brzeg łóżeczka i podciągać, więc pora na obniżenie materaca.

W październiku mam zjazd na studiach i muszę małą do butelki przyzwyczaić. Niestety ściągnąć mi się udaje tylko dwie łyżeczki, więc wjedzie mm. Nie wiem tylko jak się za to zabrać, bo jednak parę razy muszę jej podać, żebym była pewna, że zje i nic jej nie będzie, ale z drugiej strony nie chcę, żeby się przyzwyczaiła za bardzo do butelki i zaczęła odrzucać pierś. Chyba jednak za bardzo analizuję.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Amellie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 11:32   #1431
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Hej!
U nas kataru coraz mniej, ale za to rano jak mąż wstawał to mała jakoś tak dziwnie oddychała... Złapałam za termometr i co, gorączka.. Ten termometr elektroniczny to o kant dupy można potłuc, bo za każdym razem pokazuje inną temperaturę, ale już biorąc córkę na ręce czułam jaka jest gorąca. Zmierzyłam zwykłym termometrem w dupce (BTW, nogą machnęła i wcisnęła go sobie o centymetr głębiej, co spowodowało zwolnienie blokady i termometr wypłynął razem z nadzieniem na przewijak ), podałam ibufen i teraz cały czas śpi Myszka

Ja zaczynam podawanie jedzenia od poniedziałku lub wtorku, czas najwyższy, bo już mam - 3kg w stosunku do wagi sprzed ciąży, wszystkie spodnie mi lecą z tyłka, a wczoraj przy zmywaniu prawie bym obrączkę zgubiła, chyba mi palce schudły nawet...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 17:25   #1432
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Zdrowka wszystkim chorowitkom! Sezon jesienno ziomowy jest okropny a to "jedyne" pol roku..

Jestem zdziwiona że już uruchamiacie ogrzewanie w domach i mieszkaniach, u mnie bez ogrzewania 20,8 stopnia, jak dla mnie w sam raz. Dziś lało i spacer nie wypalił. Jutro mam plan iść z małym po córkę do szkoły.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 19:06   #1433
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87183967]Hej!
U nas kataru coraz mniej, ale za to rano jak mąż wstawał to mała jakoś tak dziwnie oddychała... Złapałam za termometr i co, gorączka.. Ten termometr elektroniczny to o kant dupy można potłuc, bo za każdym razem pokazuje inną temperaturę, ale już biorąc córkę na ręce czułam jaka jest gorąca. Zmierzyłam zwykłym termometrem w dupce (BTW, nogą machnęła i wcisnęła go sobie o centymetr głębiej, co spowodowało zwolnienie blokady i termometr wypłynął razem z nadzieniem na przewijak ), podałam ibufen i teraz cały czas śpi Myszka

Ja zaczynam podawanie jedzenia od poniedziałku lub wtorku, czas najwyższy, bo już mam - 3kg w stosunku do wagi sprzed ciąży, wszystkie spodnie mi lecą z tyłka, a wczoraj przy zmywaniu prawie bym obrączkę zgubiła, chyba mi palce schudły nawet...[/QUOTE]



Uh wspolczuje akcji z termometrem

Zdrowka dla wszystkich ;*

My sie jakos trzymamy, choc ostatnio tak ryczy ze ciagle jej musze babole odciagac maruda straszna, moze po chrzcinach sie naprawi
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 19:20   #1434
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Przyszło mi zamówienie dla Małej z Hm i sama nie wiem czy zostawić czy oddać tzn czapkę, rękawiczki i komin zostawiam, ale myślę nad kurtka i spodniami. Piękne są, ale trochę duże, znowu rozmiar mniejszy nie wiem czy wystarczy do końca zimy jeszcze kurtka powiedzmy, że spoko, ale spodnie są za długie a nie podwinie się ich.. Wzięłam rozmiar 80,bo Ola nosi teraz 74,a spodnie niektóre ma 80 i są tylko z 1 cm za długie, a te już więcej..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

I w ogóle jestem mega zła na kuzyna TZ

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 19:53   #1435
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Aśka jak mała? Dalej gorączkuje?
Asia co też kuzyn nawywijal? Dziś zrobiłam zakupy zimowe w H&m. Kurtke tez mam na 80, mam nadzieję, że nie będzie dużo za duża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 19:58   #1436
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Baja, wieczorem znowu zaczęła rosnąć temperatura będziemy ją obserwować. Może to na ząbki? bo innych objawów brak
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 20:09   #1437
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Aśka jak mała? Dalej gorączkuje?
Asia co też kuzyn nawywijal? Dziś zrobiłam zakupy zimowe w H&m. Kurtke tez mam na 80, mam nadzieję, że nie będzie dużo za duża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurtka jeszcze ujdzie, te spodnie gorzej może oddam i kupię coś tańszego, a taki zestaw za rok, jak będzie wolniej rosnąć

A kuzyn.. W zeszłym roku razem z żoną mówili, że chcą żebyśmy byli u nich chrzestnymi.. Miałam ja być u córki, Łukasz u syna.. W sylwka nas jeszcze pytali czy będziemy.. No spoko.. Wolałabym żebyśmy mieli tego samego chrzesniaka bo łatwiej ogarnąć ale trudno..
Planowali na ten rok, potem w maju czy czerwcu mówili, że jednak za rok, bo w tym mieli komunie dwójki starszych dzieci..
My kasy nie odlozylismy, a tydzień temu powiedzieli, że chrzciny robią teraz w niedzielę, 22 września.. A dziś nam powiedzieli, że jesteśmy oboje chrzestnymi i u córki i u syna

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87185254]Baja, wieczorem znowu zaczęła rosnąć temperatura będziemy ją obserwować. Może to na ząbki? bo innych objawów brak[/QUOTE]A jaka ma ta temperaturę?
Oby to na ząbki

My dziś po szczepieniu, wzięliśmy też skierowanie do okulisty, bo Małej czasem oczko ucieka do środka, a po ukończeniu 6 miesiąca już nie powinno. P doktor sama nic nie mówiła, bo akurat nie uciekalo , ale dała bez gadania, bo lubi na wszelki wypadek wszystko sprawdzać i konsultowac. Jutro będę Mała umawiać..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 20:35   #1438
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87185254]Baja, wieczorem znowu zaczęła rosnąć temperatura będziemy ją obserwować. Może to na ząbki? bo innych objawów brak[/QUOTE]Spokojnej nocy bez gorączki. Może rzeczywiście to przez zęby
Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość
Kurtka jeszcze ujdzie, te spodnie gorzej może oddam i kupię coś tańszego, a taki zestaw za rok, jak będzie wolniej rosnąć

A kuzyn.. W zeszłym roku razem z żoną mówili, że chcą żebyśmy byli u nich chrzestnymi.. Miałam ja być u córki, Łukasz u syna.. W sylwka nas jeszcze pytali czy będziemy.. No spoko.. Wolałabym żebyśmy mieli tego samego chrzesniaka bo łatwiej ogarnąć ale trudno..
Planowali na ten rok, potem w maju czy czerwcu mówili, że jednak za rok, bo w tym mieli komunie dwójki starszych dzieci..
My kasy nie odlozylismy, a tydzień temu powiedzieli, że chrzciny robią teraz w niedzielę, 22 września.. A dziś nam powiedzieli, że jesteśmy oboje chrzestnymi i u córki i u syna

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

A jaka ma ta temperaturę?
Oby to na ząbki

My dziś po szczepieniu, wzięliśmy też skierowanie do okulisty, bo Małej czasem oczko ucieka do środka, a po ukończeniu 6 miesiąca już nie powinno. P doktor sama nic nie mówiła, bo akurat nie uciekalo , ale dała bez gadania, bo lubi na wszelki wypadek wszystko sprawdzać i konsultowac. Jutro będę Mała umawiać..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
To kuzyn zaszalal, szybko informuje, a gdzie formalności chociaż by związane z zalatwieniem zaświadczenia od chrzestnych, mało czasu na cokolwiek. Też byłabym wkurzona!!!! I podwojni chrzesniacy, oj to was uszczęśliwili! Nasz pediatra też chętnie skierowanie do specjalisty da. Sami byliśmy z małą u okulisty bo zauważyłam w pierwszych tygodniach,ze ma asymetryczne szpary powiekowe, jedno oczko czasem otwierała bardziej niż drugie. Nawet pisałam tutaj. W moim mieście nie ma okulisty,który bada tak małe dzieci więc musieliśmy jechać do Poznania. Niestety termin na NFZ w przychodni przy Świta to na koniec roku w kwietniu był więc byliśmy tam prywatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 20:48   #1439
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Spokojnej nocy bez gorączki. Może rzeczywiście to przez zębyTo kuzyn zaszalal, szybko informuje, a gdzie formalności chociaż by związane z zalatwieniem zaświadczenia od chrzestnych, mało czasu na cokolwiek. Też byłabym wkurzona!!!! I podwojni chrzesniacy, oj to was uszczęśliwili! Nasz pediatra też chętnie skierowanie do specjalisty da. Sami byliśmy z małą u okulisty bo zauważyłam w pierwszych tygodniach,ze ma asymetryczne szpary powiekowe, jedno oczko czasem otwierała bardziej niż drugie. Nawet pisałam tutaj. W moim mieście nie ma okulisty,który bada tak małe dzieci więc musieliśmy jechać do Poznania. Niestety termin na NFZ w przychodni przy Świta to na koniec roku w kwietniu był więc byliśmy tam prywatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę jutro dzwonić na długą, zobaczymy jaki termin dadzą...

Noo zaszalal, jestem wkurzona jak nie wiem.. Żadnych papierów od nas nie chcą, z tego wszystkiego nawet nie zapytałam o to, ale nic nie mówili niby nie chcą prezentów ani kasy, bo to tylko żeby dzieci miały chrzest, szybko swoją drogą bo starszy ma 5 lat, a młodsza 3, także ten.. No ale człowiek jednak się poczuwa....

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 21:28   #1440
Amellie93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 162
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Asia - też bym się wkurzyła. My 3 dni przed naszymi chrzcinami szukaliśmy nowego chrzestnego, bo kuzyn męża jednak nie załatwił bierzmowania. Wcześniej kilka razy z nim rozmawialiśmy, żeby nas w takiej sytuacji nie postawił, ale zapierał się, że wszystko ma już ustalone.

Aśka - starsza córka miała zeszłej jesieni taką infekcje wirusową, że pierwsze dwa dni miała tylko podwyższoną taką do 38, potem pojawił się lekki katar i kaszel, który utrzymywał się dość długo. Cały czas zachowywała się całkiem normalnie. To podobno dość popularna choroba była.
Oby nocka minęła spokojnie.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Amellie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-20 13:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.