Samochod dla niepelnosprawnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Mania bardzo lubi czar czterech i dwóch kółek i szuka przyjaciółek.
Mania podpowie, Mania doradzi, Mania nigdy was nie zdradzi! ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-11, 12:22   #1
Oliath
Zakorzenienie

Samochod dla niepelnosprawnych

Hej,
Wiem ze watek o automatycznej skrzyni biegow juz sie tu pojawil - ale to nie do konca to, o co mi chodzi
W dziecinstwie przeszlam polio, po czym zostala mi pamiatka w postaci czesciowego porazenia nerwow prawego przedramienia i lewej lydki - a co za tym idzie, ograniczenie rozwoju miesni w tych partiach ciala. Nie jestem do konca niepelnosprawna, formalnie nie mam grupy inwalidzkiej, jestem zupelnie samodzielna i dosc silna nawet - niemniej jednak, zeby prowadzic pewnie samochod, musialabym miec automat.
Chcialabym kupic niedrogi (a wrecz taniutki) uzywany samochod na podroze do pracy/ odwozenie dziewczynek do szkoly/zlobka (12 lat i 15 miesiecy), zakupy w hipermarkwecie... niekoniecznie zamierzam podrozowac nim na wakacje :P. Prawko chcialabym zrobic albo na tym autku, albo w dostosowanej do kursow dla osob niepelnosprawnych szkole jazdy
Wybor padl na Nissana Micra z automatyczna skrzynia biegow. Pytania, na ktore poszukuje odpowiedzi, sa nastepujace:
- czy to odpowiedni samochod w mojej sytuacji?
- ile on moglby kosztowac? (ponizej 5 tys?...)
- ile kosztowaloby dostosowanie go do potrzeb nauki jazdy (reguluja to zdaje sie jakies przepisy prawne - dodatkowy hamulec etc <confused>)
- wszelkie porady pokrewne mile widziane <ehem>
Dziekuje Wam z gory ogromnie!!!
To prawie tak trudne jak znalezienie sukni slubnej, ktora by to nieszczesne ramie zatuszowala <embarassment>...
Oliath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 18:55   #2
Vivienne
... choć nie Westwood

Dot.: Samochod dla niepelnosprawnych

Oliath,
nie musisz przystosowywać swojego samochodu, wystarczy, że ośrodek ma auto z automatem, wtedy na nim zdajesz, więc jak będziesz szukać ośrodka to takiego, gdzie znajduje się przystosowany samochód

Ale...
... nie wiem czy wiesz, ale nie posiadając stopnia niepełnosprawności, nie możesz zapisać się na kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych.

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 07:10   #3
Oliath
Zakorzenienie

Vivienne, ogromnie dziekuje za odpowiedz.
Czy to znaczy ze pomimo pewnych rzeczy bede traktowana tak samo jak inni kierowcy, tj. musze zrobic kurs na zwyklym aucie, czy jednak moge, na podstawie chocby zaswiadczenia od neurologa lub ortopedy domagac sie prawa jazdy z ograniczeniem do automatow?...
Cieniutko sie widze na manualnej skrzyni biegow
Oliath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 11:27   #4
Vivienne
... choć nie Westwood

Hm, a czemu nie posiadasz orzeczenia o niepełnosprawności? Starałaś się o nie z PFRON? Myślę, że w takiej sytuacji jak najbardziej Ci przysługuje, a już lekki stopień dałby ci szansę na zrobienie prawa jazdy w specjalnie do tego przystosowanym ośrodku.
Ale myślę, że powinnaś spróbować skontaktować się z OSK, który robi kursy dla niepełnosprawnych osób i zorientować się na jakich zasadach zapisują osoby. Może akurat nie będzie problemów?
Trzymam kciuki

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości