Blog kosmetyczny - jak się wypromować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 22:23   #1
tuskobus
Przyczajenie
 
Avatar tuskobus
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2

Blog kosmetyczny - jak się wypromować?


Witam,
Moja żona jest z zawodu kosmetyczką, ale w związku z urodzeniem się naszego dziecka spędza teraz dużo czasu w domu. Postanowiła pisać blog. Już od jakiegoś czasu codziennie dodaje nowe posty. Blog jest (nawet z męskiego punktu widzenia) całkiem niezły. Żona naprawdę fajnie pisze i dodatkowo robi ładne zdjęcia, daje cenne uwagi, bo ma spore doświadczenie. Od pewnego czasu chodzi jednak przybita. Po cichu liczyła, że blog przyniesie jej jakieś zyski, a póki co licznik odwiedzin stoi w miejscu. Jak jej pomóc? przydałoby się pozycjonowanie, ale ja się na tym nie znam. Może ktoś mógłby pomóc, coś polecić?
__________________
Wszystko jest jakieś takie... dziwne. Nawet bardzo.
Halucynacje, hemoglobina, pomiary termowizyjne , proszki… taka sytuacja.
tuskobus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 07:55   #2
Porfirion2776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Hej

Myślę, że żona lub Ty możecie spróbować porozsyłać link do znajomych, przyjaciół, rodziny. Umieścić go na portalach społecznościowych i założyć stronę np. na Facebooku z odsyłaczami. To powinno pomóc.
Jeśli zależy Wam na szybszym rozreklamowaniu, to powinniście oddać sprawę w ręce specjalistów.
Jest na rynku kilka...lepszych lub gorszych...firm, które się tym zajmą.
Osobiście nie miałam do czynienia z żadną, ale wiem od znajomej, że jest kilka naprawdę dobry i warto im zawierzyć.
Jak nie zapomną, to ją podpytam o tę sprawdzoną i Ci podam.

Pozdrawiam
Porfirion2776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:01   #3
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Skorzystanie z usług fachowców to świetna droga i nie wiem czy nie najlepsza,
ale możecie też własnymi siłami - choćby komentując inne blogi podobnotematyczne i umieszczając w nich link do swojego (tylko bez spamowania, kulturka musi być).
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:37   #4
nitka991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Komentowanie innych blogów może byc pomocne ale raczej nie pomoże autorce się wybić. Ja bym zastosowała tutaj jakąś porządną kampanię np adwordsy. Poszukaj firmy, która się czymś takim i poproś o pomoc. Ja słyszałam, że xxx jest w stanie uzyskać nawet 100000UU miesięcznie. Na bloga wystarczyłoby nawet 10 K i miałabys już propozycje współpracy z różnymi firmami Musisz też pamiętać, że blog musi być o czymś konkretnym a nie "wstałam o... zjadłam obiad bla bla bla" Takie newsy już nikogo nie bawią. Trzeba być oryginalnym :P

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-04-08 o 12:35 Powód: link
nitka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 10:42   #5
McSalome74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Najlepsze rezultaty przyniesie skontaktowanie się z profesjonalistami. Polecenia czy funpage na facebooku i innych portalach to kropla w morzu. Poszukajcie z żoną jakiejś dobrej firmy zajmującej się promocją stron internetowych. Na początku trzeba troszeczkę zainwestować, ale jeśli chcecie mieć zyski, to chyba oczywiste, że nie obędzie się bez kosztów reklamowych. Pozdrawiam
McSalome74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 13:04   #6
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Cytat:
Napisane przez McSalome74 Pokaż wiadomość
Najlepsze rezultaty przyniesie skontaktowanie się z profesjonalistami. Polecenia czy funpage na facebooku i innych portalach to kropla w morzu. Poszukajcie z żoną jakiejś dobrej firmy zajmującej się promocją stron internetowych. Na początku trzeba troszeczkę zainwestować, ale jeśli chcecie mieć zyski, to chyba oczywiste, że nie obędzie się bez kosztów reklamowych. Pozdrawiam
co to jest funpage?
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 07:23   #7
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Witam, ja też prowadzę bloga kosmetycznego, ale nie będę tutaj publicznie jak rozreklamować swoją stronę, jak coś to proszę o wiadomość priv
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 12:37   #8
IERA89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Tak sobie myślę, że nie wiem jak byłby dobry ten blog, to bez reklamy chyba nie dacie rady.
Znam sporo osób, które piszą blogi, ale albo robią to dla fun'u, albo mają sporo wpływowych znajomych , którzy zamieszczają ich linki na swoich stronach / blogach itp.
Ci co nie mają żadnej karty przetargowej...poza własną twórczością i wiedzą...niestety muszą się liczyć z wydatkiem jeśli chcą zaistnieć.
IERA89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 14:24   #9
PRODONITA2975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Poszukajcie z żoną odpowiednie firmy. Dobra pozycja w gogle na pewno wam pomorze, zwłaszcza że twoja żona dobrze bloguje warto skorzystać z tego talentu i zainwestować nie każdy ma takie umiejętności, o dobry blog jest ciężko, tak uważam
PRODONITA2975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 01:02   #10
NETLATOYA80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Witam serdecznie,

Tak jak piszą poprzednicy, dobra reklama, wysoko w Google, xxxzainwestowanie w jakiegoś lub jakichś profesjonalistów na próbę nawet by sprawdzić co się zmieniło

No i oczywiście nie poddawać się i walczyć o swoje

Życzę dużo sukcesów !
Pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-04-08 o 12:36 Powód: link
NETLATOYA80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 08:42   #11
EcoYing91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Witam

Macie bardzo ciekawy pomysł i wg. mnie ma szansę powodzenia
Nie wiem tylko, czy bez znanego nazwiska w stopce lub dobrej reklamy ktoś Was zauważy
Niestety taka jest brutalna prawda, że dziś (przy takiej ilości różnych blogów i stonek) trzeba mieć dużą siłę przebicia.
Może zgłoście się do jakiegoś profesjonalisty z prośbą o pomoc.

Powodzenia
EcoYing91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 15:09   #12
Luckitrans
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Poczytaj na czym polega pozycjonowanie, jest to dość szczegółowo ale jasno opisane. Chodzi o optymalizację i promocję strony poprzez linki zwrotne. Zastanów się czy dasz radę sama to zrobić, czy nie lepiej zlecić to firmą zewnętrznym. Tak czy siak, powodzenia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-04-08 o 12:36 Powód: link
Luckitrans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 15:52   #13
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Można z tego mieć niezłe kieszonkowe. Więcej na PW.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:48   #14
AnielkaJ30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

to chyba najlepiej byłoby oddać stronę do osób które się na tym znają. zwiększy się ruch i będzie więcej odwiedzin i "klientów" ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że bardzo skuteczne kampania mają w pozycjonowanie.com w mojej firmie na stronie sklepiku też miałam mały ruch i wydałam im róbcie aby mi sprzedaż się zwiększyła. i naprawdę po jakimś czasie miałam więcej klientów. efektywne działanie
AnielkaJ30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:54   #15
Charlottttte
Raczkowanie
 
Avatar Charlottttte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 53
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

moim zdaniem unikatowe treści zawsze znajdą swoich odbiorców warto też wyróżnić się czymś na rynku, bo jak wiadomo są setki kosmetycznych blogów, stąd trzeba czytelnika zainteresować jakąś nową tematyką
__________________
starajcie się cieszyć każdą chwilą
Charlottttte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 07:44   #16
kr0p
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Możesz zlecić firmie wypozycjonowanie swojego bloga. Np pozycjonowanie.com są bardzo skuteczni, warto zainwestować w taką "reklamę"
kr0p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 17:47   #17
joannacpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Po co płacić firmie, skoro wystarczy poświęcić trochę czasu i za darmo samemu wypozycjonowac sobie bloga. To wcale nie jest takie trudne.
joannacpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 20:23   #18
KaroGaw
Przyczajenie
 
Avatar KaroGaw
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

1. Pozycjonowanie - staracie się wypromować bloga/stronę internetową na jakąś konkretną frazę, jak "kosmetyczka Warszawa (czy skąd jesteście )", "manicure", "najlepszy manicure hybrydowy" czy w czym najlepiej się żona odnajduje

2. Upewnijcie się, że strona/blog PIĘKNIE się prezentuje - musi wyglądać lepiej niż u konkurencji

3. Dziewczyny kochają zdjęcia ładnie wykonanych paznokci, makijażu, metamorfoz... Zdjęcia muszą być takie, żeby chciały dzielić się ze swoimi koleżankami

4. Tutoriale - rozwinąć bloga i tworzyć ciekawe filmiki. Albo merytoryczne materiały wideo jak np. "naturalne składniki, które pomagają Twojej skórze", "5 składników, których powinnaś unikać kupując szampon", "Najlepsze kosmetyki dla mężczyzn" itd...

5. Wejście w społeczności blogerskie Komentujcie pod postami innych blogerek, zaczną się odwdzięczać tym samym

Od tego bym zaczęła... To takie luźne myśli, powodzenia!
__________________

Creather - szczere rozmowy o życiu i karierze

Miejsce dla tych, którzy szukają inspiracji, motywacji i wiedzy, by móc zrealizować swoją własną definicję sukcesu.
Mówimy o pierwszej pracy, rozwoju osobistym, personal brandingu, studiach i szukamy pomysłu na siebie.
Czytajcie nas
KaroGaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 17:44   #19
Magdin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Żeby rozpromować bloga kosmetycznego trzeba znać się na marketingu internetowym, samo pozycjonowanie nie wystarczy. Na początek należałoby się skupić na marketingu szeptanym, a potem z upływem czasu wprowadzać inne metody pozycjonowania.

__________________
Najlepsze gołąbki, przepis z ryżem

Edytowane przez Magdin
Czas edycji: 2016-07-17 o 13:32 Powód: poprawione
Magdin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 09:41   #20
joannacpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

A macie założone konta na portalach społecznościowych: twitterze, facebooku, instagramie, youtube oraz google+ ? facebook jest całkowitym minimum. To świetny sposób na promocję...
joannacpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 10:02   #21
amoureuese
Raczkowanie
 
Avatar amoureuese
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 330
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Google Adwords , Facebook , instagram , pinterest
__________________
BLOGUJE

KLIK

amoureuese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 17:30   #22
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Zainteresuj się wszystkimi działaniami jakie możesz prowadzić i podziel budżet na promocję aby spróbować wszystkiego dzięki temu będziesz z czasem wiedziała co najlepiej działa na Twój blog. Jeśli chodzi o pozycjonowanie, wcześniej podawano Ci strony agencji marketingowych, ja jednak polecałabym pomoc jakiegoś specjalisty SEO, który nie ma tak wysokich stawek jak agencje. Jeśli to będzie ktoś godny polecenia to zrobi to taniej i naprawę dobrze. Mojego bloga pomaga mi promować kolega xxx .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-04-08 o 12:34 Powód: link
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 15:54   #23
Karierownia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Blog kosmetyczny - jak się wypromować?

Przyda się cierpliwość - na pierwsze zyski z bloga czeka się nawet koło roku, no chyba że mówimy o reklamie typu AdSense.

Pozycjonowanie, zapisywanie grafik na Pintereście, czy Zszywce, prowadznie profili w social media, czy nawet korzystanie z płatnej reklamy są ważne i to bardzo, ale trzeba też pamiętać o wyjściu do żywego człowieka: pogadać ze znajomymi, przejść się na spotkanie networkingowe czy blogowe.

Na początku blogowej kariery zainteresowane współpracą są raczej mniejsze/lokalne firmy - trzeba samemu do nich dotrzeć.
Karierownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-10 16:54:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.