moje najlepsze kremy/żele na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 13:11   #1
sumer13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4

moje najlepsze kremy/żele na trądzik


Witam otóż przeglądając stronę wizaz.pl natknąłem się na wiele tematów dotyczące trodziku i jego leczeniu. Kilka krotnie również odwiedziełm na tej stronie KWC w którym jest wiele opini na temat różnych kosmetyków na trądzik. Zwracam się z prośbą oraz z braku zajęcia o napisanie co Wam pomogło zmniejszyć lub pozbyć się trądziku.
sumer13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 13:49   #2
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 622
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Eucerin - Dermo Purrifyer, La Roche Posay - Effaclar moje ulubione
Jeśli masz problem z trądzikiem to radziłabym Ci wybrać się do dermatologa napewno przepisze Ci odpowiednie maści czy antybiotyki, bo samym żelem czy jakimś drogeryjnym kremem nic nie wskurasz..a leki od dermatologa są często dużo tańsze od kosmetyków drogeryjnych i o wiele bardziej skuteczne. Kiedyś też miała problem z lekkim trądzikiem, jedna wizyta u dermatologa i problem zniknął być może w Twoim przypadku będzie tak samo. Lepiej radzić się specjalisty.
__________________

Take me to the magic of the moment...






Edytowane przez Soulfly
Czas edycji: 2012-07-13 o 13:55
Soulfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 14:37   #3
Inka223
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 65
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Zgadam się, najlepszy jest dermatolog Sama swego czasu miałam duży problem z trądzikiem I mi pomogły dopiero mocne antybiotyki Teraz jest ok, chociaż wyskakują mi jeszcze pojedyncze pryszcze, co mnie okropnie irytuje, bo muszę je maskować podkładem czego z całego serca nienawidzę :P

Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci zieloną glinkę Taką naturalną w proszku można kupić w aptece Na mnie działa rewelacyjnie, zmniejsza podrażnienia, goi pryszcze, a skóra nie jest taka tłusta Co więcej efekty są natychmiastowe Jednak musisz mieć świadomość, że każdy jest inny i Tobie może nie służyć... Ale jakbyś chciała spróbować to nałóż najpierw glinkę na mały obszar skóry i sprawdź czy nie będziesz miała uczulenia, bo słyszałam już o takich przypadkach
Inka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 16:31   #4
leniwy_leniwiec
Raczkowanie
 
Avatar leniwy_leniwiec
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Mnie dermatolodzy nie pomogli. Sama się leczę i daje to lepsze efekty. Do mycia twarzy: Physiogel Cleanser, przeciw trądzikowi: Acne-Derm (choć każdemu pomaga co innego, trzeba testować na własnej skórze)+filtr 50 z Dax Sun (oczywiście jak na wychodzę na zewnątrz), krem matujący: Siarkowa Moc. Mój mały zestaw

Zamierzam też poeksperymentować z maseczkami.
__________________
I LOVE THIS GAME!

Edytowane przez leniwy_leniwiec
Czas edycji: 2012-07-14 o 16:33
leniwy_leniwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:39   #5
OlejmyJutro
Raczkowanie
 
Avatar OlejmyJutro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 186
GG do OlejmyJutro Send a message via Skype™ to OlejmyJutro
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Oczywiście, że dermatolog. Leczyłam się u dermatologa przez 6 miesięcy. Brałam antybiotyk Tetralysal. Bardzo mi pomógł, miałam całkiem ładną cerę. Po odstawieniu stan cery troszkę się pogorszył, ale minimalnie.
Później zaszłam w ciąże i wszystko wróciło. Zaczęłam smarować się kremami i muszę powiedzieć, że jedyne co mi na razie pomaga to żel do mycia twarzy i krem do twarzy z Ziaji Med kuracja antybakteryjna . Skóra mi się trochę mniej przetłuszcza i szybciej goją się syfki. Niestety mam całe czoło zaskórników i trochę na brodzie, a nigdy ich nie miałam. Zastanawiam się, że może właśnie od tego kremu.
OlejmyJutro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:47   #6
miiika94
Raczkowanie
 
Avatar miiika94
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 82
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

krem AA na noc.
miiika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:20   #7
Agatusiek
Raczkowanie
 
Avatar Agatusiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: daleki wschód
Wiadomości: 470
GG do Agatusiek
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

od niedzieli zaczelam stosowac krem Sudocrem punktowo na wypryski. efekty sa REWELACYJNE. przede wszystkim twarz nie jest juz czerwona tylko jasna, matowa w jednolitym odcieniu. wypryski tez zostaly super wyleczone.. co prawda z bialymi kropkami na twarzy chodze praktycznie caly dzien (z ok godzinnymi przerwami), rowniez smaruje twarz na noc. sa wakacje, nigdzie nie wychodze wiec moge sobie na to pozwolic. dla takich efektow warto, wczoraj mialam zamiar wyjsc do ludzi bez podkladu, jednak sie nie skusilam. ale malo brakowalo.
__________________
To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem.

Agatusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 10:35   #8
OlejmyJutro
Raczkowanie
 
Avatar OlejmyJutro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 186
GG do OlejmyJutro Send a message via Skype™ to OlejmyJutro
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Cytat:
Napisane przez Agatusiek Pokaż wiadomość
od niedzieli zaczelam stosowac krem Sudocrem punktowo na wypryski. efekty sa REWELACYJNE. przede wszystkim twarz nie jest juz czerwona tylko jasna, matowa w jednolitym odcieniu. wypryski tez zostaly super wyleczone.. co prawda z bialymi kropkami na twarzy chodze praktycznie caly dzien (z ok godzinnymi przerwami), rowniez smaruje twarz na noc. sa wakacje, nigdzie nie wychodze wiec moge sobie na to pozwolic. dla takich efektow warto, wczoraj mialam zamiar wyjsc do ludzi bez podkladu, jednak sie nie skusilam. ale malo brakowalo.
Miałam Sudocrem, ale nie odważyłam się go użyć do twarzy. Nie wiem dlaczego. Zużyłam go na podrażnienia po goleniu i spisał się rewelacyjnie.
OlejmyJutro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:25   #9
Agatusiek
Raczkowanie
 
Avatar Agatusiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: daleki wschód
Wiadomości: 470
GG do Agatusiek
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Miałam Sudocrem, ale nie odważyłam się go użyć do twarzy. Nie wiem dlaczego. Zużyłam go na podrażnienia po goleniu i spisał się rewelacyjnie.
sprobuj, sadze ze nie zaszkodzi. u mnie rowniez spisal sie rewelacyjnie w tej kwestii. Nawet teraz siedze wysmarowana ;P
__________________
To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem.

Agatusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:39   #10
olgera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 22
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Mi pomógł Tetralysal oraz Epiduo i Zindaclin. Z tego co się orientuje krem Zindaclin jest chyba dość rzadko przepisywany przez dermatologów, ale razem z Epiduo świetnie działa na moją cerę - wyprysków nie mam prawie wogóle, ew. przed okresem. Niestety ani tabletki ani te maści nie działają na zaskórniki
olgera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 12:20   #11
OlejmyJutro
Raczkowanie
 
Avatar OlejmyJutro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 186
GG do OlejmyJutro Send a message via Skype™ to OlejmyJutro
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Cytat:
Napisane przez olgera Pokaż wiadomość
Mi pomógł Tetralysal oraz Epiduo i Zindaclin. Z tego co się orientuje krem Zindaclin jest chyba dość rzadko przepisywany przez dermatologów, ale razem z Epiduo świetnie działa na moją cerę - wyprysków nie mam prawie wogóle, ew. przed okresem. Niestety ani tabletki ani te maści nie działają na zaskórniki
Ja miałam z Tetralysalem na początku Clindacne, a później Epiduo. Epiduo tak mnie wysuszył, że masakra, a nawilżaczy używałam non stop. Fakt, że bardzo pomógł.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Agatusiek Pokaż wiadomość
sprobuj, sadze ze nie zaszkodzi. u mnie rowniez spisal sie rewelacyjnie w tej kwestii. Nawet teraz siedze wysmarowana ;P
Będę kupować dla maluszka to może spróbuje. Na razie używam pasty cynkowej, ale bardzo rzadko.
OlejmyJutro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 07:17   #12
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Mi pomaga benzacne ..
davercin żel dał radę z ogromnymi pryszczami na plecach

więc polecam te dwa żele
__________________
Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:56   #13
Aga226
Przyczajenie
 
Avatar Aga226
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Też mam ten problem , obecnie testuje maseczkę z siarką podobno w dwa tygodnie i buzia gładziutka zobaczymy

Edytowane przez Aga226
Czas edycji: 2013-07-15 o 14:57
Aga226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 14:37   #14
szalama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

A może coś bardziej z natury? Mój problem z trądzikiem znacznie zmniejszył sięm gdy zaczęłam stosować mydło Aleppo. Ważne jest, aby stężenie olejku wynosiło z 50%. Można sobie kupić drugie mydełko np. 5% i dać czasami skórze odpocząć Te mydła są teraz w Polsce popularne więc można je dostać prawie w każdym sklepie z kosmetykami naturalnymi. Cena - ostatnio w xxx widziałam je w granicach 20 zł.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-03 o 09:44 Powód: Reklama.
szalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 20:29   #15
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

A mnie pomógł krem Arual poleciła mi go moja kosmetyczka i okazał się rewelacyjny!! Nie tylko wypryski się zmniejszyły ale blizny i ślady po starych pryszczach ładnie się zrównały z resztą cery Krem ogólnie jest silnie regenerujący ale posiada tez właściwości odkażające. Stosuję go również na zdrową skórę, rąk czy twarzy bo super nawilża, ma idealną konsystencje i świetny zapach
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 16:19   #16
Psaulina123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Ja polecam Garnier czysta skóra 3 w 1. Po wieloletniej walce w trądzikiem po użyciu tego produktu skóra w końcu zaczyna wyglądać świeżo i zdrowo.
Psaulina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 18:51   #17
paolinka336
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 3
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Ja polecam zestaw kosmetyków z serii Neutrogena Visibly Clear Spot Proofing.
Mam skórę mieszaną, na policzkach suchą, a w strefie T tłustą. Dlatego, gdy stosowałam kosmetyki stworzone specjalnie dla cery trądzikowej, przeważnie zbyt mocno przesuszały moją skórę i musiałam je natychmiast odstawić. Kremy nawilżające również nie wchodzą w grę, ponieważ moja skóra natychmiast pokrywa się wypryskami. Linia kosmetyków Neutrogena- Visibly Clear Spot Proofing, idealnie nadaje się dla osób ze skórą mieszaną, ponieważ ma silne właściwości zwalczające wypryski, a jednocześnie pielęgnuje skórę, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej. Codziennie rano i wieczorem myję twarz żelem, który usuwa zanieczyszczenia i redukuje wypryski, raz dziennie stosuję wygładzający peeling do twarzy, który zwalcza umiejscowione głęboko w porach wypryski oraz pomaga wzmocnić naturalny proces odnowy skóry. Moim faworytem jest nawilżający krem do twarzy, o lekkiej, beztłuszczowej formule, który bardzo szybko się wchłania, zapewnia całodzienne nawilżenie skóry i nie zatyka przy tym porów, stosuję go rano i wieczorem. Kosmetyki stosuję około 3 tygodnie, moja twarz diametralnie się zmieniła i nareszcie nie muszę używać tony podkładu oraz korektora na wypryski. Moja buźka jest gładka, nawilżona, świeża i dokładnie oczyszczona, nie są mi straszne teraz, nawet zawirowania hormonalne przed miesiączką. Serdecznie polecam.
paolinka336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 10:41   #18
Klara1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Cześć, stopniowo wprowadzam kolejne kosmetyki do gamy produktów, które używam. Od dwóch tygodni stosuję żel antybakteryjny. Stan mojej skóry się trochę poprawił. Postanowiłam kupić sobie jeszcze jakiś krem. Co możecie mi polecić? Mam cerę mieszaną, czasami mocno się świecę. Z góry dziękuję za sugestie.
Klara1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 09:33   #19
Dantajeee
Przyczajenie
 
Avatar Dantajeee
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Też mam cerę mieszaną i chyba najtrudniej jest do niej dobrać jakikolwiek krem. Zawsze używałam tylko kremu na noc, bo w ciągu dnia za bardzo świeciłam się i cały makeup mi spływał bo 2 godzinach już. Mój dermatolog polecił mi takie serum Sevolium. Trochę się obawiałam bo jest drogie, ale mam je już drugi miesiąc i końca nie widać haha i jest wgl mega fajne bo ma przezroczystą konsystencje przez co szybko się wchłania
__________________
Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. - Dalai Lama
Dantajeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-16, 09:52   #20
Paulina90wwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 6
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Mój chłopak miał dosyć poważne problemy z trądzikiem, lekarz zalecił mu przede wszystkim zmianę diety i oczyszczanie twarzy emulsją micelarną do mycia cetaphil em. Zastosował się i jego twarz wygląda zdecydowanie lepiej
Paulina90wwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 05:28   #21
galona88
Przyczajenie
 
Avatar galona88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 13
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

U mnie problemy z trądzikiem zaczęły się w 6 klasie podstawówki i trwały aż do liceum. Czasem to aż mi się z domu nie chciało wyjść jak rano wstawałam i widziałam tą zasypaną krostami twarz. Stosowałam już wiele kosmetyków i chyba najlepiej pomógł mi sevolium. Po nim skóra mi się tak nie świeciła, kolor się wyrównał, chociaż krosty nie zniknęły do końca od razu tylko po jakimś pół roku.
galona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 18:05   #22
agnesss21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

U mnie bardzo dobrze sprawdził się tonik i żel do cery tłustej z Fitomedu, są to kosmetyki, które w swoim składzie zawierają zioła, są tanie, kosztują ok.14zł zarówno żel jak i tonik, testowałam już wiele specyfików ale te sprawdzają się u mnie najlepiej
agnesss21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 17:58   #23
marianow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Ja polecam Acne Control od Avy, żel i tonik. Przy dłuższym stosowaniu objawy zaczęły ustępować, obecnie trądziku nie widać i mam nadzieję, że pożegnaliśmy się na dobre.
marianow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 13:24   #24
Zefirynna
Przyczajenie
 
Avatar Zefirynna
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 10
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

U mnie sprawdził się olejek arganowy
Zefirynna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 12:43   #25
agu93siowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

Na swoim przykładzie jak się okazało bez zabiegów laserowych udało się usunąć blizny ponad 10-letnie.

Nie tylko z twarzy.

Ogólnie zaczęło się od tego, że na pływalni zaczepiła mnie kobieta ok. 40 lat i zagadała o moje rozstępy na udach . Oczywiście mnie to trochę zszokowało, ale nie miała złych zamiarów. Opowiedziała mi, że sama miała takie rozstepy, że na basen z 15 lat nie chodziła właśnie przez rozstępy. Chwilę ponarzekałyśmy jak to kobiety mają prze..e :P z tym dbaniem o siebie itp. co ciekawe na jej ciele praktycznie nie było rozstępów, może 2 małe kreseczki, ale ledwo widoczne. Ja za to uda jak zebra w paski. No to pytam co jej pomogło,że nie widać tak jak u mnie, a ona,że zwykły olej z nasion konopi mieszała z cukrem i pod prysznicem peeling + wcierała też już po osuszeniu ciała ten olej. I tak przez ok. 3 miesiące. Stwierdziłam,że spróbuję i ,że akurat szczęśliwie w Poznaniu mamy kilka konopnych farmacji to sobie to cudeńko zakupiłam. tarłam i wcierałam, a teraz moge sobie śmigać w bikini i nikt nawet nie zauważy,że miałam rozstępy. Pozostał jednak problem trądziku, kiedyś miałam za czasów szkoły trądzik na całym ciele, a teraz tylko przed okresem. Jednak blizn było sporo. Spróbowałam i na to, tez pomogło, ale została jedna blizna nad brwią. Polecono mi taki syrop, który miał od środka spłycić blizne, ale też melatonine i koloryt wyrównać : [link]

Wypiłam 2 butelki i blizna zbledła prawie do naturalnego koloru mojej skóry, nie jest też taka wyczuwalna pod skóra. Co ciekawsze nie mam już tego trądziku przed miesiączką, czasem coś się pojawia , ale to dlatego, że lubię niestety fastfoody :P Także jak ktoś szuka sprawdzonej metody bez latania po dermatologach to polecam.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2022-03-20 o 17:49 Powód: reklama
agu93siowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 09:28   #26
sandraoblanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: moje najlepsze kremy/żele na trądzik

A coś na trądzik w przypadku cery wrażliwej - bardziej pod kątem domowych sposobów?
sandraoblanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-22 10:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.