Antykoncepcja awaryjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-16, 14:41   #1
redhedgirl91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Smile

Antykoncepcja awaryjna


Cześc,
Przeszukałam forum ale niestety nic w podobnym temacie nie znalazłam, jeśli jest to przepraszam za powielanie wątku. Mam dość nietypowe pytanie. W maju jedziemy z TŻ na urlop do Marsa Alam ( Egipt) w związku z tym chciałabym się zorientować czy jest w ogóle możliwość zakupienia tam na miejscu antykoncepcji awaryjnej tzw. „tabletki po”? Niestety prezerwatywy czasami zawodzą i chciałbym mnie więcej wiedzieć jak to wygląda. Czy któraś z Was może miała podobną sytuację?
redhedgirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 07:01   #2
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

A dlaczego nie chcesz tabletek antykoncepcyjnych?
Tabletki "po" niszczą organizm i nie są dobre dla zdrowia, więc po co cały czas ryzykować?
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 10:10   #3
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Lepiej kup tutaj i zabierz ze sobą, jeśli się boisz.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 09:12   #4
heavyduty
Rozeznanie
 
Avatar heavyduty
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 800
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Lepiej kup tutaj i zabierz ze sobą, jeśli się boisz.
Dokładnie

Egipt jest krajem w 90 % islamskim. Może nie tak ortodoksyjnym jak np. Arabia Saudyjska ale jednak. Kobieta bez wiedzy i zgody mężczyzny w ogóle niewiele może więc istnieje ryzyko, że w tym państwie tego typu środki nie są dopuszczone do obrotu. Być może w kurortach turystycznych sprawa ma się nieco inaczej ale po co masz się narażać choćby na krzywe spojrzenia osoby za apteczną ladą.
__________________
heavyduty
heavyduty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 12:12   #5
redhedgirl91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Dziękuję Wam za odzew. Jedyne zabezpieczenie jakiego używamy to prezerwatywy. Nie chce faszerować się tabletkami antykoncepcyjnymi. Do tej pory nigdy nie zdarzyła nam się sytuacja w której pękłaby prezerwatywa ale jadąc tak naprawdę w nieznane różne przypadki się zdarzają. Tak dla dla jasności "tabelkę po" traktuje naprawdę jako ostateczność a nie antykoncepcje - mam świadomość jak negatywnie wpływa na organizm.
redhedgirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 16:59   #6
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Przecież są jeszcze inne metody niż prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne. Po co sobie zamartwiać tabletkami po, jak można wybrać inną metodę zabezpieczenia.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 17:36   #7
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Kup przed wyjazdem i zabierz ze sobą lub jak masz schizować to odpuść sobie stosunki na czas wyjazdu.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-22, 14:39   #8
arancia94
Nie jestem z rocznika 94
 
Avatar arancia94
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 106
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Kup sobie w Polsce i zabierz ze sobą. Szczerze to wątpię, aby w Egipcie były tabletki po.
arancia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 15:22   #9
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Lepiej kupić tu, tylko czy one aby nie są już tylko na receptę? Bo była jakaś wielka burza o nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 19:03   #10
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

kup tutaj i zabierz ze sobą.
unikniesz w razie czego biegania po egipskich aptekach w poszukiwaniu tabletki po .
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 08:42   #11
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Lepiej kupić tu, tylko czy one aby nie są już tylko na receptę? Bo była jakaś wielka burza o nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są, ale można poprosić o receptę i mieć tabletkę na zaś do przekroczenia terminu ważności.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-08, 09:50   #12
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Czegoś nie rozumiem, nie chcesz się truć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale tabletka po która koszmarnie rozreguluje Cię na kilka miesięcy hormonalnie już w grę wchodzi? raz wzięłam i powiem otwarcie NIGDY WIĘCEJ! Także przemyśl sprawę dobrze. Ja teraz od pół roku biorę belarę i ani myślę odstawiać, tabletki to jednak mega komfort psychiczny, zero stresu że guma pęknie
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 07:14   #13
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez olinka2334 Pokaż wiadomość
Czegoś nie rozumiem, nie chcesz się truć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale tabletka po która koszmarnie rozreguluje Cię na kilka miesięcy hormonalnie już w grę wchodzi? raz wzięłam i powiem otwarcie NIGDY WIĘCEJ! Także przemyśl sprawę dobrze. Ja teraz od pół roku biorę belarę i ani myślę odstawiać, tabletki to jednak mega komfort psychiczny, zero stresu że guma pęknie
Przecież tabletki PO można nigdy nie zażyć
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 18:09   #14
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Przecież tabletki PO można nigdy nie zażyć
Nie no wiadomo że tak tylko chodzi mi o to, że odniosłam wrażenie z tego postu że tabletki anty są gorsze od tej PO a to przecież bzdura. Pomijając już kwestie społeczno-religijne, tylko zwyczajnie zdrowotne.
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 20:15   #15
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez olinka2334 Pokaż wiadomość
Nie no wiadomo że tak tylko chodzi mi o to, że odniosłam wrażenie z tego postu że tabletki anty są gorsze od tej PO a to przecież bzdura. Pomijając już kwestie społeczno-religijne, tylko zwyczajnie zdrowotne.
No ja akurat mam takie podejście. Tzn nie biorę hormonów bo uważam, że są be. Nie chcę sobie pogarszać stanu układu krwionośnego. A PO jest wyjście faktycznie awaryjnym.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 11:33   #16
redhedgirl91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez olinka2334 Pokaż wiadomość
Czegoś nie rozumiem, nie chcesz się truć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale tabletka po która koszmarnie rozreguluje Cię na kilka miesięcy hormonalnie już w grę wchodzi? raz wzięłam i powiem otwarcie NIGDY WIĘCEJ! Także przemyśl sprawę dobrze. Ja teraz od pół roku biorę belarę i ani myślę odstawiać, tabletki to jednak mega komfort psychiczny, zero stresu że guma pęknie
Czy ja w którymś miejscu napisałam, że będę ją brać? Nie, chciałam tylko zorientować się czy jest w ogóle możliwość jej zakupu w Egipcie. Jak sama nazwa wskazuje jest to tabletka "PO" czyli awaryjna. Mam świadomość jak negatywny wpływ ma na organizm. Tabletki antykoncepcyjne również nie są obojętne dla zdrowia kobiety.

Edytowane przez redhedgirl91
Czas edycji: 2018-05-16 o 11:35
redhedgirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 21:51   #17
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Cytat:
Napisane przez redhedgirl91 Pokaż wiadomość
Czy ja w którymś miejscu napisałam, że będę ją brać? Nie, chciałam tylko zorientować się czy jest w ogóle możliwość jej zakupu w Egipcie. Jak sama nazwa wskazuje jest to tabletka "PO" czyli awaryjna. Mam świadomość jak negatywny wpływ ma na organizm. Tabletki antykoncepcyjne również nie są obojętne dla zdrowia kobiety.
Ok ok tylko przecież skoro pytasz to znaczy dopuszczasz możliwość jej wzięcia, ja nie mówię że to coś złego, wolna wola tylko chciałam uświadomić, że jednorazowe wzięcie takiej tabletki może bardziej zaszkodzić niż długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. I mówię to na swoim przykładzie, ot tak ku przestrodze.
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 11:51   #18
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Antykoncepcja awaryjna

Posiadanie tabletki po jeśli się nie chce dziecka, a z jakiegoś powodu nie chce sie brać antykoncepcji (w to nie wnikam) samo w sobie wydaje się nie najgorszym rozwiązaniem, taka pewność że w razie czego jest jakaś alternatywa.

Tylko tak szerze mówiąc to nie wiem ile taka tabletka będzie warta po tym jak sobie z nią trochę pochodzisz w upale. Nie znam się na tym na tyle, żeby powiedzieć z pewnością że temperatura jej nie zaszkodzi, ale w aptece powinni wiedzieć.

Ale po powrocie ją wyrzuć, w razie czego kupisz sobie nową, nie warto brać taką "po przejściach".

Żeby nie było - ja nie piszę o tym ot tak, bo tabletka jest taka super - sama bym się nie zdecydowała jej wziąć, ale mam partnera od lat i rozumiem że w innych sytuacjach może się przydać.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-18 12:51:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.