Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - po raz kolejny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 10:30   #1
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - po raz kolejny


Witam Panie Doktorze,

mam do Pana pytanie w związku z przyjmowaniem przeze mnie pigułek antykoncepcyjnych. Pierwszymi pigułkami jakie zaczęłam przyjmować były Novynette, brałam je przez kilka lat, po czym zaobserwowałam, że strasznie zatrzymują mi w organizmie wodę. Miałam opuchniętą twarz oraz nogi. Mój ginekolog zmienił mi preparat na Yasminelle. Yasminelle przyjmowałam przez około 2 lata, ale niestety zaczęły się problemy z plamieniem, które występowało na kilka dni przed 7 dniową przerwą oraz kilka dni po rozpoczęciu nowego blistra z tabletkami. Nie było ono zbyt obfite, lecz nie była to również sytuacja komfortowa. I ginekolog znów zmienił mi preparat. Tym razem na Asubtela. Mija niecały rok odkąd zaczęłam ją przyjmować i znów widzę niekorzystne zmiany.

Na początku krwawienie z odstawienia występowało 4 dnia przerwy. Po 3 miesiącach zaczęło się przesuwać, a to na 5 dzień, a to na 6. Doszły również delikatne plamienia, które występowały 1,2 dnia, później znikały na jeden, dwa dni po czym następowało krwawienie.

W tym cyklu krwawienie wystąpiło 6 dnia, było bardzo skąpe (co nigdy mi się nie zdarzyło, zawsze miałam średnio obfite miesiączki, a później krwawienia z odstawienia) doszły do tego mocne bóle podbrzusza.

Przez te plamienia, przesuwanie się krwawienia, w sumie mam około 14 dni "wyjętych z życiorysu". Nie wiem czy wystąpi plamienie, nie wiem kiedy wystąpi krwawienie i czy po jego zakończeniu nie zdarzy się jeszcze jakaś niespodzianka.

Wizytę do ginekologa mam wyznaczoną na 9 lipca, oczywiście skonsultuję się z lekarzem, ale odnoszę jednak wrażenie, że nie traktuje mnie poważnie, wszystkie informacje muszę od niego na siłę wyciągać. Dlatego wolałabym się wcześniej skonsultować z Panem.

Czy to wszystko co opisałam jest wskazaniem do ponownej zmiany tabletek? A jeśli tak to jakie przypuszczalnie byłyby w stanie utrzymać cykl w ryzach?

Chyba nie mogę zacząć ponownie przyjmować tabletek z niższą zawartością ee (Asubtela ma 0,03) Czy to możliwe, że Drospirenon tak na mnie działa?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 13:56   #2
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - po raz kolejny

Czy Pan Doktor odpowiada tylko na wybrane pytania? Bo widzę, że wszystkim odpowiedział od wczoraj, tylko nie mnie?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:25   #3
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych - po raz kolejny

Jeśli nie toleruje Pani różnego rodzaju / skład / tabletek antykoncepcyjnych to proponuję wykonać profil hormonalny z oznaczeniem hormonów ginekologicznych, tarczycy, prolaktyny, dobrać odpowiedni skład tabeltki antykoncepcyjnej np.zastosować tabletki trójfazowe, jeśli nie antykoncepcją może okazać się pierścień lub implant wewnątrzmaciczny. Są jednak pacjentki u których nie udaje się dobrać odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.