Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-10, 16:21   #61
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale piękny kurczak


Boska pizza!
Teraz to już naprawdę muszę ją zrobić i to migiem

U nas dziś dla każdego coś miłego
- TŻ zupa z mięsem, kiełbasą, marchewką i ziemniakami
- dla mnie curry z warzywami i do tego ryż jaśminowy
Piękna zupka i find curry l czy Wy jecie kiedykolwiek cos dwa dni ??? Mam wrażenie ze masz głowę pełna pomysłów i mnostwo czasu na czarowanie w kuchni.

U mnie miało byc katsu curry ale bedzie jutro lub pojutrze...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 16:39   #62
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Piękna zupka i find curry l czy Wy jecie kiedykolwiek cos dwa dni ??? Mam wrażenie ze masz głowę pełna pomysłów i mnostwo czasu na czarowanie w kuchni.
U mnie miało byc katsu curry ale bedzie jutro lub pojutrze...
Haha, chciałabym. Mnóstwo czasu i codziennie coś innego, to byłoby super ale fakt, rzadko robię coś na więcej niż 2 obiady. Np. część mięsa z tego kurczaka pieczonego zostawiłam i dziś na kolację będzie sałatka a'la cezar, z kolei robiąc curry zostało mi pół cukinii i pół dużego batata to je upiekę. Wszystko po to żeby nudy nie było
Dziś, jutro i w piątek mam urlop żeby pielęgnować męża to mam ciut więcej czasu na gotowanie. Jutro robię faszerowany makaron, a bliżej weekendu chciałabym podejście nr 3 do chleba
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 17:23   #63
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Haha, chciałabym. Mnóstwo czasu i codziennie coś innego, to byłoby super ale fakt, rzadko robię coś na więcej niż 2 obiady. Np. część mięsa z tego kurczaka pieczonego zostawiłam i dziś na kolację będzie sałatka a'la cezar, z kolei robiąc curry zostało mi pół cukinii i pół dużego batata to je upiekę. Wszystko po to żeby nudy nie było
Dziś, jutro i w piątek mam urlop żeby pielęgnować męża to mam ciut więcej czasu na gotowanie. Jutro robię faszerowany makaron, a bliżej weekendu chciałabym podejście nr 3 do chleba
Oj super ze masz wolne! To mozesz chwile odpocząć! Czym bedziesz faszerowała makaron??? Moze spapuguje .

Jesuuu ale pizza wyszła . Pyszności, w życiu juz nie kupie spodu gotowego. To chyba od tej maki 00??? Lego dzieki za polecenie!!! Zaraz zamawiam kolejne 10 kilo . Teraz bedzie pizza u mnie przez kolejne 2 miesiace . Chyba musze poszukać innych treningów na YouTube
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 17:32   #64
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj super ze masz wolne! To mozesz chwile odpocząć! Czym bedziesz faszerowała makaron??? Moze spapuguje .
Jesuuu ale pizza wyszła . Pyszności, w życiu juz nie kupie spodu gotowego. To chyba od tej maki 00??? Lego dzieki za polecenie!!! Zaraz zamawiam kolejne 10 kilo . Teraz bedzie pizza u mnie przez kolejne 2 miesiace . Chyba musze poszukać innych treningów na YouTube
Makaron mam muszle i faszerować będę kilkoma serami (mam ricottę, parmezan, mozzarellę i dziugasa) i zaleję sosem z mielonym indykiem, pieczarkami i passatą pomidorową. Trochę nietypowo bo raczej faszeruje się właśnie bolońskim farszem, ale mi właśnie bardziej odpowiada ta druga forma - ser do środka, a sosem polane.
A z pizzą to ja właśnie pierwszy raz mam gotowy spód ale muszę zamówić nowy kamień do pieczenia, tym bardziej jeśli będę dość regularnie piekła chleb. Polecam też oprócz mąki 00 dodać trochę manitoby.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 17:34   #65
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Karolina brawa z pizze !

Pelagia ja również podziwiam za kreatywność , ale sama tez często tak robię.
A makaron faszerowany tez chodzi mi po głowie .Daj znać czy dużo z tym pracy. Ja mam teraz syna na stanie i nie mam az tyle czasu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 17:50   #66
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Makaron mam muszle i faszerować będę kilkoma serami (mam ricottę, parmezan, mozzarellę i dziugasa) i zaleję sosem z mielonym indykiem, pieczarkami i passatą pomidorową. Trochę nietypowo bo raczej faszeruje się właśnie bolońskim farszem, ale mi właśnie bardziej odpowiada ta druga forma - ser do środka, a sosem polane.
A z pizzą to ja właśnie pierwszy raz mam gotowy spód ale muszę zamówić nowy kamień do pieczenia, tym bardziej jeśli będę dość regularnie piekła chleb. Polecam też oprócz mąki 00 dodać trochę manitoby.
A ile tej manitoby tam sie dodaje??? Tez chyba zamówię...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 18:11   #67
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Karolina brawa z pizze !
Pelagia ja również podziwiam za kreatywność , ale sama tez często tak robię.
A makaron faszerowany tez chodzi mi po głowie .Daj znać czy dużo z tym pracy. Ja mam teraz syna na stanie i nie mam az tyle czasu...
W czasach kiedy planowałam ten obiad i mój mąż nie miał nogi w gipsie (czyli w piątek) pomyślałam o nim ze względu na to, że można rozłożyć pracę w czasie. Sos boloński osobno, gotowanie makaronu i faszerowanie osobno (sery tylko mieszam z zieleniną) i w dniu podania tylko zapiekanie razem. Ja właśnie w ten sposób patrzę na przepisy w tygodniu - żebym mogła jak najwięcej zrobić z wyprzedzeniem.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A ile tej manitoby tam sie dodaje??? Tez chyba zamówię...
Zobacz tu https://www.karointhekitchen.com/pie...ych-drozdzach/ uwielbiam ten przepis
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 18:32   #68
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzis byky ziemniaczki, surówka kupna i schabowe zapiekane z serem cebulka smażona i marchewką 20200310_130057.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 20:06   #69
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dzis byky ziemniaczki, surówka kupna i schabowe zapiekane z serem cebulka smażona i marchewką Załącznik 7710277
smacznie!

U mnie dziś kopytka z patelni i surówka z kapusty świeżej
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 21:49   #70
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smacznie!

U mnie dziś kopytka z patelni i surówka z kapusty świeżej
Kopytka domowe?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 22:11   #71
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Nasmażyłam dziś pulpetów na co najmniej dwa dni.
Dziś były z sosem pomidorowym, ryżem brązowym i sałatką z zieleniny (roszponka, rukola z ogródka, cebulka dymka skropione oliwą i sokiem z limonki).
Jutro te same pulpety odgrzane w sosie pieczarkowym, do tego ziemniaki i buraczki z kiszoną kapustą.

Trochę łatwiej mi teraz będzie gotować, bo mąż przez najbliższe dni ma pracę zdalną z powodu chińskiej zarazy. Ale wczoraj była tragedia, dopiero o 21 znaleźliśmy czas na gotowanie i gotując wodę na makaron stwierdziliśmy, że wycofujemy się i idziemy spać głodni... Dobrze, że u rodziców spróbowałam ziemniaków z kiszoną kapustą (ponoć danie kuchni śląskiej z przepisu pana Rączki)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 22:19   #72
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dzis byky ziemniaczki, surówka kupna i schabowe zapiekane z serem cebulka smażona i marchewką Załącznik 7710277

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smacznie!

U mnie dziś kopytka z patelni i surówka z kapusty świeżej
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nasmażyłam dziś pulpetów na co najmniej dwa dni.
Dziś były z sosem pomidorowym, ryżem brązowym i sałatką z zieleniny (roszponka, rukola z ogródka, cebulka dymka skropione oliwą i sokiem z limonki).
Jutro te same pulpety odgrzane w sosie pieczarkowym, do tego ziemniaki i buraczki z kiszoną kapustą.

Trochę łatwiej mi teraz będzie gotować, bo mąż przez najbliższe dni ma pracę zdalną z powodu chińskiej zarazy. Ale wczoraj była tragedia, dopiero o 21 znaleźliśmy czas na gotowanie i gotując wodę na makaron stwierdziliśmy, że wycofujemy się i idziemy spać głodni... Dobrze, że u rodziców spróbowałam ziemniaków z kiszoną kapustą (ponoć danie kuchni śląskiej z przepisu pana Rączki)
Zjadłabym takie pulpety

Fajnie, że Twój TŻ może pracować zdalnie. Też bym tak chciała, ale niestety, z racji obsługi klientów urzędu, nie da rady
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 07:57   #73
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A słuchajcie lepiej kupic kamień do pizzy czy te foremki co ma Lego???
I jeszcze czy moge piec dwie pizzę na raz w jednym piekarniku? Oczywiscie nie mowie o takiej dużej jak wczoraj ale dwie małe?

Pelagia masz dwa kamienie czy jeden? I jak pieczesz to jeden po drugim? Czy oba na raz? Śniła mi sie ta pizza .

I jeszcze moje dziecko niejadek totalny... po swojej owsiance ukradł mi kawałek z talerza i zjadł . To juz w ogole wiem ze cześciej musze robic.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 08:47   #74
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A słuchajcie lepiej kupic kamień do pizzy czy te foremki co ma Lego???

I jeszcze czy moge piec dwie pizzę na raz w jednym piekarniku? Oczywiscie nie mowie o takiej dużej jak wczoraj ale dwie małe?



Pelagia masz dwa kamienie czy jeden? I jak pieczesz to jeden po drugim? Czy oba na raz? Śniła mi sie ta pizza .



I jeszcze moje dziecko niejadek totalny... po swojej owsiance ukradł mi kawałek z talerza i zjadł . To juz w ogole wiem ze cześciej musze robic.


Ooo to są jakies foremki do pizzy? Jak ja to przegapiłam ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 09:45   #75
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A słuchajcie lepiej kupic kamień do pizzy czy te foremki co ma Lego???
I jeszcze czy moge piec dwie pizzę na raz w jednym piekarniku? Oczywiscie nie mowie o takiej dużej jak wczoraj ale dwie małe?

Pelagia masz dwa kamienie czy jeden? I jak pieczesz to jeden po drugim? Czy oba na raz? Śniła mi sie ta pizza .

I jeszcze moje dziecko niejadek totalny... po swojej owsiance ukradł mi kawałek z talerza i zjadł . To juz w ogole wiem ze cześciej musze robic.
Karolina to śmiesznie. Bo mój zjada wszystko , a pizzy nie cierpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 10:18   #76
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Karolina to śmiesznie. Bo mój zjada wszystko , a pizzy nie cierpi
Lulka, ja jak Twój mąż pizzy nie cierpię
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość

Fajnie, że Twój TŻ może pracować zdalnie. Też bym tak chciała, ale niestety, z racji obsługi klientów urzędu, nie da rady
Witaj w klubie, ja muszę pracować w firmie, moja siostra wykłada na uczelni i ma odwołania zajęcia przerwane, bratu na uniwerku medycznym odwołali zajęcia, tylko ja mam pecha
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Kopytka domowe?
Domowe od mamy
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 10:25   #77
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka, ja jak Twój mąż pizzy nie cierpię

Witaj w klubie, ja muszę pracować w firmie, moja siostra wykłada na uczelni i ma odwołania zajęcia przerwane, bratu na uniwerku medycznym odwołali zajęcia, tylko ja mam pecha

Domowe od mamy

No to mamy przerąbane
Dodatkowo, mam kontakt z ludźmi, którzy przyjechali z zagranicy, z Włoch, Niemiec, Francji... nie wiem, jak to dalej będzie


I nie wiem, co dziś na obiad... Miało być ragu i tortellini z grzybami do tego, ale nie miałam wczoraj czasu, żeby zrobić sos
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 10:47   #78
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Personal chodzi o dziecko

U mnie dziś leczo wielowarzywne. Papryka , pieczarki , pomidory , cukinia. Kiełbasa w malej ilości. Zjemy z pieczywem

Chwale sie , ze schudłam już 1,5 kg przez ponad 2 tyg
Przestałam slodzic, i pilnuje sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 11:11   #79
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Personal chodzi o dziecko

U mnie dziś leczo wielowarzywne. Papryka , pieczarki , pomidory , cukinia. Kiełbasa w malej ilości. Zjemy z pieczywem

Chwale sie , ze schudłam już 1,5 kg przez ponad 2 tyg
Przestałam slodzic, i pilnuje sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-11, 11:20   #80
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ooo to są jakies foremki do pizzy? Jak ja to przegapiłam ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lego ma, musi sie tutaj wypowiedziec


Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Karolina to śmiesznie. Bo mój zjada wszystko , a pizzy nie cierpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A widzisz totalnie inne smaki. Ale moj to je bardzo skąpe ilości i bardzo wybiórczo... takze jak mu cos zasmakuje to jestem w siódmym niebie...

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Personal chodzi o dziecko

U mnie dziś leczo wielowarzywne. Papryka , pieczarki , pomidory , cukinia. Kiełbasa w malej ilości. Zjemy z pieczywem

Chwale sie , ze schudłam już 1,5 kg przez ponad 2 tyg
Przestałam slodzic, i pilnuje sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka brawo!!! Super wynik!!!! Ja musze tez sie zacząc pilnować bo mi przybyło kilo a ćwiczę codziennie...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 11:32   #81
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A słuchajcie lepiej kupic kamień do pizzy czy te foremki co ma Lego???
Wybieram kamień. Bo wychodzi na nim pizza niemal jak z pizzerii opalanej drewnem. Bo możesz na nim upiec chleb. I bułki. A foremki też możesz kupić do kompletu. Bo muszę Ci powiedzieć, że wcale nie jest łatwo piec na kamieniu, potrzeba wprawy by z łopatki zsuwać pizzę bezpośrednio na gorący kamień. Już łatwiej idzie z bochenkiem chleba. Ja na początku używałam papieru do pieczenia, którego potem wyciągałam w trakcie pieczenia. Dlatego mogą się przydać takie gastronomiczne foremki do pizzy (siateczkowe lub dziurkowane), które można używać na kamieniu- trzeba sprawdzić, ktore mozna wkładać do temp. ok. 300 stopni.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-03-11 o 11:35
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 12:08   #82
koralinka57
Przyczajenie
 
Avatar koralinka57
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 4
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Muszę sobie rozplanować dobrze obiady, teraz szkoły pozamykane więc trzeba będzie kombinować. Dzisiaj makaron z sosem pomidorowym.
koralinka57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 13:08   #83
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wybieram kamień. Bo wychodzi na nim pizza niemal jak z pizzerii opalanej drewnem. Bo możesz na nim upiec chleb. I bułki. A foremki też możesz kupić do kompletu. Bo muszę Ci powiedzieć, że wcale nie jest łatwo piec na kamieniu, potrzeba wprawy by z łopatki zsuwać pizzę bezpośrednio na gorący kamień. Już łatwiej idzie z bochenkiem chleba. Ja na początku używałam papieru do pieczenia, którego potem wyciągałam w trakcie pieczenia. Dlatego mogą się przydać takie gastronomiczne foremki do pizzy (siateczkowe lub dziurkowane), które można używać na kamieniu- trzeba sprawdzić, ktore mozna wkładać do temp. ok. 300 stopni.
Damdalena Dziekuje za wskazówki. Nawet o tym nie pomyslałam . Masz racje... potrzebami więcej wprawy z ciastem i jak poczuje sie pewniej wtedy zakupie ten kamień

Cytat:
Napisane przez koralinka57 Pokaż wiadomość
Muszę sobie rozplanować dobrze obiady, teraz szkoły pozamykane więc trzeba będzie kombinować. Dzisiaj makaron z sosem pomidorowym.
A to w całej Polsce??? Ze względu na covid19? W naszym hrabstwie juz sa dwa przypadki potwierdzone . 7 kwietnia lecimy do Polski. Juz wszystko opłacone i teraz nie wiem. Troche strach na lotnisku bo tam masa ludzi sie przemieszcza...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 14:14   #84
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Damdalena Dziekuje za wskazówki. Nawet o tym nie pomyslałam . Masz racje... potrzebami więcej wprawy z ciastem i jak poczuje sie pewniej wtedy zakupie ten kamień



A to w całej Polsce??? Ze względu na covid19? W naszym hrabstwie juz sa dwa przypadki potwierdzone . 7 kwietnia lecimy do Polski. Juz wszystko opłacone i teraz nie wiem. Troche strach na lotnisku bo tam masa ludzi sie przemieszcza...

Tak, w całej Polsce, szkoły, uczelnie.
My 7 kwietnia mieliśmy lecieć do Rzymu. Bilety już dawno kupione, nocleg zarezerwowany...
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 14:35   #85
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Tak, w całej Polsce, szkoły, uczelnie.
My 7 kwietnia mieliśmy lecieć do Rzymu. Bilety już dawno kupione, nocleg zarezerwowany...
O rety i nie lecicie . Dostaniecie jakis zwrot kosztów?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 14:38   #86
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka, ja jak Twój mąż pizzy nie cierpię

Witaj w klubie, ja muszę pracować w firmie, moja siostra wykłada na uczelni i ma odwołania zajęcia przerwane, bratu na uniwerku medycznym odwołali zajęcia, tylko ja mam pecha

Domowe od mamy
mama wie co dobre
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:01   #87
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O rety i nie lecicie . Dostaniecie jakis zwrot kosztów?

Póki co nie dostaliśmy informacji, że nasz lot jest odwołany. Jeśli odwołają, to zwrot kosztów będzie, a jeśli nie... raczej nie polecimy, bo spore ryzyko. Znajomi, z którymi się wybieraliśmy, też są za tym, żeby nie lecieć, nie narażać się. Czas pokaże... Źle się dzieje
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:29   #88
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nasmażyłam dziś pulpetów na co najmniej dwa dni.
Dziś były z sosem pomidorowym, ryżem brązowym i sałatką z zieleniny (roszponka, rukola z ogródka, cebulka dymka skropione oliwą i sokiem z limonki).
Jutro te same pulpety odgrzane w sosie pieczarkowym, do tego ziemniaki i buraczki z kiszoną kapustą.
Ale pysznie

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Też bym tak chciała, ale niestety, z racji obsługi klientów urzędu, nie da rady
Witam koleżankę po fachu

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia masz dwa kamienie czy jeden? I jak pieczesz to jeden po drugim? Czy oba na raz? Śniła mi sie ta pizza .
Kamień miałam, ale wziął i pękł
Teraz mam na oku taki: https://allegro.pl/oferta/kamien-do-...tis-7220068905

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Chwale sie , ze schudłam już 1,5 kg przez ponad 2 tyg
Przestałam slodzic, i pilnuje sie
Super
Ja oficjalnie osiągnęłam swój cel.
Ale brakuje mi ledwie 0,5kg do piątki z przodu na wadze, a nie widziałam jej od liceum więc może jeszcze troszkę

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wybieram kamień. Bo wychodzi na nim pizza niemal jak z pizzerii opalanej drewnem. Bo możesz na nim upiec chleb. I bułki. A foremki też możesz kupić do kompletu. Bo muszę Ci powiedzieć, że wcale nie jest łatwo piec na kamieniu, potrzeba wprawy by z łopatki zsuwać pizzę bezpośrednio na gorący kamień. Już łatwiej idzie z bochenkiem chleba. Ja na początku używałam papieru do pieczenia, którego potem wyciągałam w trakcie pieczenia. Dlatego mogą się przydać takie gastronomiczne foremki do pizzy (siateczkowe lub dziurkowane), które można używać na kamieniu- trzeba sprawdzić, ktore mozna wkładać do temp. ok. 300 stopni.
Podpisuję się rękami i nogami. Nie ma jak kamień. Zsuwanie wymaga wprawy, ale jeśli moje maślane łapy ogarnęły to nie jest tak źle

Załączam relację zdjęciową zapiekanych muszli. Jutro powtórka zupy i curry, a w piątek makaronu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200311_151320.jpg (131,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200311_151330.jpg (172,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200311_151343.jpg (218,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200311_151427.jpg (152,1 KB, 45 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:48   #89
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia top mamy ten sam cel , ale mi zostało ciut więcej. Ale pyszności o rany. Az mi zaburczalo ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 17:05   #90
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dzieki Lulka teraz juz musze pamietać zeby na 220 ustawić . Wstawiłam na 240 góra dół i po 15 minutach była juz troche za bardzo zezłocona...
Elegancka pizza brawo
Ja piekę pizze w piekarniku góra dół , temp 250-275C, blacha na najniżej półce w piekarniku. Pizze są w foremkach stalowych (tzw niebieska stal) wytrzymują wysoką temperaturę bez problemu. Czas pieczenia ok 10 minut

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie dzis byky ziemniaczki, surówka kupna i schabowe zapiekane z serem cebulka smażona i marchewką Załącznik 7710277
Fajny obiadzik , jak spojrzałem na foto to brakowało mi z góry sera, ale się doczytałem ze schowałeś go po marchewka

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Załączam relację zdjęciową zapiekanych muszli. Jutro powtórka zupy i curry, a w piątek makaronu.
Pelagia piękne muszelki

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Nowe piekarniki pieką super pizze bez kamienia. Mój kolega ma kamień z cordieritu i wychodzi nic lepsza pizza niż moja.
Kamień trzeba dłużej nagrzewać by miał odpowiednią temperaturę , do tego trzeba mieć łopatkę lub dwie ( niektórzy kładą ciasto na łopatkę i na niej robią pizze a druga łopatka do wyciągania gotowej pizzy). Zrzucanie pizzy z łopatki tez trzeba potrenować , niektórzy posypują kasza manna żeby łatwiej się zsuwała.
Ja zostaje przy moich blaszkach
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad

Edytowane przez LegoJedi
Czas edycji: 2020-03-11 o 19:53
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.