Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-14, 11:52   #4051
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
O nie słyszałam o nich. Nie omieszkam skontaktować się i rozeznać. Dziękuję bardzo


No niestety pierwszą przechodziłam okropnie i miałam stan zapalny, po mi ósemki rosną poziomo i wchodzą pod siódemki przesuwając je. Teraz mam przeszło miesiąc po usunięciu i dalej czasami się odzywa. A Tobie współczuję strasznie, brzmi kiepski, mam nadzieję, że już wszystko pójdzie z górki.


Czyli tak jak ja, hah. O my biedne
Może to marne pocieszenie ale ja przy pierwszej też miałam masakrę, stan zapalny, konieczny antybiotyk, opuchlizna i potworny ból za to przy drugiej zero komplikacji następnego dnia mogłam zapomnieć, że w ogóle coś miałam robione i oczywiście obie były zatrzymane, dolne (ponoć gorsze) i rosnące pod kątem
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 19:04   #4052
apsikapsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Robicie oczyszczanie u higienistki? Nie wiem czy mogłabym przycebulic, bo u mojej orto krzyczą ponad 200 zł za profesjonalne oczyszczanie, ale podobno mogą zdjąć wszystko i lepiej doczyscic. Za to są gabinety, gdzie zrobią to taniej, ale podobno nic nie mogą zdjąć. To prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
apsikapsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 19:35   #4053
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Robicie oczyszczanie u higienistki? Nie wiem czy mogłabym przycebulic, bo u mojej orto krzyczą ponad 200 zł za profesjonalne oczyszczanie, ale podobno mogą zdjąć wszystko i lepiej doczyscic. Za to są gabinety, gdzie zrobią to taniej, ale podobno nic nie mogą zdjąć. To prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dołączam się do pytania: czy można dobrze oczyścić zęby bez zdejmowania aparatu?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 20:00   #4054
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania: czy można dobrze oczyścić zęby bez zdejmowania aparatu?
Nie
Testowałam i jedno i drugie i bez zdjęcia łuków jest gorszy efekt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 20:33   #4055
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
wiem, raczej chodziło mi o to, że przed samą operacją 2 lata, jestem na jeszcze jednym forum i tam najczęściej się zdarza się rok- 1,5 z aparatem przed operacją. Bo po operacji także trzeba go nosić



oo ale fajnie jeszcze może się zdarzy, że będziemy miały w podobnym terminie operację, albo konsultacje u KD dobrze by było trafić z tym terminem...



Też robiłam małe rozeznanie przez założeniem aparatu i z must have najczęściej wymieniano dobrą pastę, płyn do płukania i dodatkową szczoteczkę do przestrzeni międzyzębowych. Kupiłam dodatkowo szczoteczkę bardzo miękką, która przydała się jedynie pierwszego dnia- teraz myję elektyczną, bo inaczej mam wrażenie niedomytych zębów.
Zastanawiam się jeszcze nad pastą, do tej pory używałam elmexów- od innych mam zajady a elmexy ponoć nie usuwają osadu
Nio ja tam jestem co 5 tygodni, u jego żony
[QUOTE=Anonimka1988;787981 81]
Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
wiem, raczej chodziło mi o to, że przed samą operacją 2 lata, jestem na jeszcze jednym forum i tam najczęściej się zdarza się rok- 1,5 z aparatem przed operacją. Bo po operacji także trzeba go nosić



oo ale fajnie jeszcze może się zdarzy, że będziemy miały w podobnym terminie operację, albo konsultacje u KD dobrze by było trafić z tym terminem...

Właśnie : ja mam mieć 2 lata z aparatem przed operacją ,potem oczekiwanie na operację i po zabiegu jeszcze rok z aparatem..
A miałam również opcję leczenia bez operacji (także 3 lata), czy Ty też tak miałaś lub operacja od razu wchodziła w grę?
Nie warto maskować wady, czyli ta opcja bez operacji. Masa osob tak robila i po x czasu znowu aparat i w koncu operacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 23:28   #4056
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Właśnie : ja mam mieć 2 lata z aparatem przed operacją ,potem oczekiwanie na operację i po zabiegu jeszcze rok z aparatem..
A miałam również opcję leczenia bez operacji (także 3 lata), czy Ty też tak miałaś lub operacja od razu wchodziła w grę?
[QUOTE=Quadesha;78815371]Nio ja tam jestem co 5 tygodni, u jego żony
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Nie warto maskować wady, czyli ta opcja bez operacji. Masa osob tak robila i po x czasu znowu aparat i w koncu operacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coś mi źle zacytowało :/

Tak, ortodontka zaproponowała mi także leczenie bez operacji, ale wtedy wiadomo, że tylko ustawienie zębów w łuku, bez leczenia retrogenii. Z kolei pierwsza ortodontka stwierdziła, że mogę wybrać operację (w ogóle mi to przedstawiła jako "będzie trzeba łamać szczękę"), ale że może wyleczyć wszystko aparatem poprzez wyciągi w moim wieku?! (mam 24 lata) podziękowałam jej...


Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Robicie oczyszczanie u higienistki? Nie wiem czy mogłabym przycebulic, bo u mojej orto krzyczą ponad 200 zł za profesjonalne oczyszczanie, ale podobno mogą zdjąć wszystko i lepiej doczyscic. Za to są gabinety, gdzie zrobią to taniej, ale podobno nic nie mogą zdjąć. To prawda?
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania: czy można dobrze oczyścić zęby bez zdejmowania aparatu?
chyba jednak warto raz na parę miesięcy przeczyścić zęby, tutaj wpis na ten temat https://www.zadrutowani.pl/blog/55/a...osad-na-zebach

Edytowane przez shukri
Czas edycji: 2017-11-14 o 23:30
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 23:41   #4057
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Może to marne pocieszenie ale ja przy pierwszej też miałam masakrę, stan zapalny, konieczny antybiotyk, opuchlizna i potworny ból za to przy drugiej zero komplikacji następnego dnia mogłam zapomnieć, że w ogóle coś miałam robione i oczywiście obie były zatrzymane, dolne (ponoć gorsze) i rosnące pod kątem
Mam nadzieję, że drugie usuwanie też tak zniosę. Również czytałam, że dolne są gorsze, więc pogodziłam się z faktem, że coś może być nie tak, ale kilka nocy przepłakałam po usunięciu, bo byłam strasznie przestraszona tym, że coś poszło nie tak jak miało być.
Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
O nie słyszałam o nich. Nie omieszkam skontaktować się i rozeznać. Dziękuję bardzo


No niestety pierwszą przechodziłam okropnie i miałam stan zapalny, po mi ósemki rosną poziomo i wchodzą pod siódemki przesuwając je. Teraz mam przeszło miesiąc po usunięciu i dalej czasami się odzywa. A Tobie współczuję strasznie, brzmi kiepski, mam nadzieję, że już wszystko pójdzie z górki.


Czyli tak jak ja, hah. O my biedne
Nie ma sprawy Ja byłam spuchnięta kilka dni, potem jeszcze siniak ponad tydzień. Zbieram się do tego następnego zęba, ale póki co to chyba właśnie dostaję anginy, sądząc po tym jak bolą migdałki. :<
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-15, 08:47   #4058
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Może to marne pocieszenie ale ja przy pierwszej też miałam masakrę, stan zapalny, konieczny antybiotyk, opuchlizna i potworny ból za to przy drugiej zero komplikacji następnego dnia mogłam zapomnieć, że w ogóle coś miałam robione i oczywiście obie były zatrzymane, dolne (ponoć gorsze) i rosnące pod kątem
Wcale nie marne, wręcz przeciwnie, już nie myślę, że ze mną jest coś bardzo nie tak XD No i dajesz mi nadzieję na drugą ^^


Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy Ja byłam spuchnięta kilka dni, potem jeszcze siniak ponad tydzień. Zbieram się do tego następnego zęba, ale póki co to chyba właśnie dostaję anginy, sądząc po tym jak bolą migdałki. :<
Tylko tydzień :O mi siniak nie chciał 2 tyg zejść, zastanawiałam się czy coś nie poszło nie tak :/

Poza tym mimo iż usuwanie miała we wrześniu, czasami jak coś mam nadal pojawia się lekki ból. Nie ma żadnej reguły do tego kiedy i jak mocno. Miałyście coś takiego?
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-15, 15:24   #4059
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Robicie oczyszczanie u higienistki? Nie wiem czy mogłabym przycebulic, bo u mojej orto krzyczą ponad 200 zł za profesjonalne oczyszczanie, ale podobno mogą zdjąć wszystko i lepiej doczyscic. Za to są gabinety, gdzie zrobią to taniej, ale podobno nic nie mogą zdjąć. To prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to wszystko?? Zamków przecież nie będą odklejać
Miałam czyszczone przez higienistkę u mojej orto i tak to kosztuje niestety.
Ale warto.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-11-15 o 15:26
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-15, 16:12   #4060
201711281051
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

.

Edytowane przez 201711281051
Czas edycji: 2017-11-22 o 20:58
201711281051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 10:03   #4061
lovender
jazzoholiczka
 
Avatar lovender
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 208
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Witam
Proszę polećcie mi sprawdzonego ortodontę w Lublinie... Mam problem z mocno wysuniętą do tyłu dolną dwójką. Boję się, że zanim założę aparat to mi wyleci...
lovender jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 10:58   #4062
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez luii8 Pokaż wiadomość
Zdaje się, że mamy taką samą wadę zgryzu. Dystrakcje szczęki miałam niedługo po założeniu aparatu, około miesiąca. Operacja była w Zielonej Górze na nfz w sierpniu 2015 r. Jak masz jakieś pytania co do operacji pisz śmiało! Teraz czekam na termin operacji BI-MAX, podobno czeka się 2 lata! W styczniu mam mieć wizytę u chirurga. To wszystko tak się rozciąga w czasie, że końca nie widać
Ja będę miala w sedacji i znieczuleniu, a nie ope. Robie prywatnie i nie wiem jak to przeżyje...:p Jakbym miała czekać 2 lata to zmieniłabym miasto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 20:55   #4063
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Poleci ktoś orto z okolic Katowic?
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-17, 12:32   #4064
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej . Ile wczesniej mieliście zdejmowany jeden łuk ? Zrobiłam straszną głupotę i przeczekalam rok ze świadomością , że ścierpię tylko jeden łuk , potem ściagnę i zalożę drugi ... taaak brawo za naiwność
ale tak bardzo nie lubię tego aparatu , aż żałuję założenia. Pół roku dopiero drugi łuk , a pierwszy czeka na wyciągi, które nie wiadomo kiedy będą

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

a ma ktoś bzika na punkcie szaleństwa z róznorodnością gumek i posiada aparat kosmetyczny i chce się podzielić zdjęciami? ;-) W necie jakoś nie mogłam znaleźć - wybaczcie ułatwienia , ale zrozumcie że sporo tych wczesniejszych wpisów by wynajdować zdjęcia ;-)
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 09:50   #4065
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Wiecie co, przesuwanie linii środka to jakaś masakra. Miałam wielką dziurę pomiędzy 3 i 2 z jednej strony, to teraz będę mieć podobną pomiędzy 2 i 1 (górny łuk). Będę wyglądać jak szczerbata ;-) I tak przez dobre kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy, bo de facto zęby przesuwają się o około 1 mm/msc, a ja mam szparę na jakieś 3

Ale czego się nie robi dla ładnego uśmiechu
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 10:30   #4066
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Wiecie co, przesuwanie linii środka to jakaś masakra. Miałam wielką dziurę pomiędzy 3 i 2 z jednej strony, to teraz będę mieć podobną pomiędzy 2 i 1 (górny łuk). Będę wyglądać jak szczerbata ;-) I tak przez dobre kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy, bo de facto zęby przesuwają się o około 1 mm/msc, a ja mam szparę na jakieś 3

Ale czego się nie robi dla ładnego uśmiechu
Koleżanka mialam pomiędzy jedynkami 8mm i po 3 miesiąca zero sladu ;p A miala dystraktor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 10:34   #4067
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Koleżanka mialam pomiędzy jedynkami 8mm i po 3 miesiąca zero sladu ;p A miala dystraktor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8mm? Toż to więcej niż jeden ząb Moje 3 mm to już ogromna szpara, a tych 8 sobie nie wyobrażam Tylko u mnie jest tak, że przesuwają po jednym zębie, więc jak dosunęli trójkę do czwórki, to teraz dosuwają dwójkę do trójki, a potem jedynkę do dwójki, itd.

No i znowu zęby bolą, na tyle, że nie dam rady nimi gryźć
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 10:47   #4068
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A ja też mam kilka mm miedzy jedynkami. U mnie spowodowane jest to tym, że w ogóle nie miałam dwójek. Moje trójki wygladaja jak dwójki :/ jednak to na dole mam prawdziwy armagedon ( za dużo zębów i przez ósemki zaczęły się falowac :/ ) a przy okazji będziemy zsuwać moja szpare między jedynkami. Boję się Ale i nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 14:45   #4069
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A w jakm momencie leczenia jesteście ?
Zazdroszczę Wam, ze w ogóle ktoś coś robi z ta linią pośrodkową noszę od 1,5 tygodnia wyciąg od dolnej 5 do górnej 3 z lewej strony, a różnicy żadnej nie widać (wiem, ze to dość ktrótki okres, ale czasami już po takim czasie widać minimalną różnicę). "Zastępcza" orto próbowała mi wmówić, ze niekiedy takiej linii w ogóle sie nie ustawia, bo przecież są przypadki, ze brakuje jakiegoś zęby i nikt na to nie patrzy. Ja mam wszystkie zęby na swoim miejscu (oprócz 8-mek ) a ona chce mi wmówić, ze czasami się po prostu tej linii nie da ustawić. Widzę, że góra jest na środku a dół przesunięty w lewą stronę to ona mi mówi, że to góa jest przesunięta a nie dół .. no masakra jakaś....czekam tylko na powrót mojej orto byle do stycznia !
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-18, 14:59   #4070
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lovender Pokaż wiadomość
Witam

Proszę polećcie mi sprawdzonego ortodontę w Lublinie... Mam problem z mocno wysuniętą do tyłu dolną dwójką. Boję się, że zanim założę aparat to mi wyleci...

Hej, jak znajdziesz kogoś to daj znać.
Ja byłam na kilku konsultacjach i na razie się wstrzymuje. Jak powrócę do tematu to dobre opinie ma Agnieszka Lisota/Lasota na al. warszawskiej, chce sprawdzić orto w Smile na Watykańskiej I jeszcze Ortomix ma dobre opinie i koleżankę znam również zadowolona (tylko dla mnie to za daleko) .
Ja byłam w ortodencie teraz City Dent - na Leszczyńskiego i nie polecam - szkoda czasu na konsultacje bo i tak się niczego na niej nie dowiesz.
Byłam w Czupkallo Dentall Clinic u Pani Ostapowicz- tam konsultacja super ale się w końcu i tak nie zdecydowałam.

Moj małż zakładał u Klimkowicz na Al Warszawskiej i tez zadowolony. Ja tam byłam na konsultacji jakiś czas temu to nie do końca mnie Pani przekonała do siebie.
Mysle, ze to bardzo inndywidualna sprawa. Dużo zależy tez od stopnia złożoności wady.
Powodzenia w poszukiwaniach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 16:02   #4071
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
A w jakm momencie leczenia jesteście ?
Zazdroszczę Wam, ze w ogóle ktoś coś robi z ta linią pośrodkową noszę od 1,5 tygodnia wyciąg od dolnej 5 do górnej 3 z lewej strony, a różnicy żadnej nie widać (wiem, ze to dość ktrótki okres, ale czasami już po takim czasie widać minimalną różnicę). "Zastępcza" orto próbowała mi wmówić, ze niekiedy takiej linii w ogóle sie nie ustawia, bo przecież są przypadki, ze brakuje jakiegoś zęby i nikt na to nie patrzy. Ja mam wszystkie zęby na swoim miejscu (oprócz 8-mek ) a ona chce mi wmówić, ze czasami się po prostu tej linii nie da ustawić. Widzę, że góra jest na środku a dół przesunięty w lewą stronę to ona mi mówi, że to góa jest przesunięta a nie dół .. no masakra jakaś....czekam tylko na powrót mojej orto byle do stycznia !
Górny łuk noszę od 22 lipca 2016 roku, dolny od 3 lutego 2017 roku Pierwsze wyciągi dostałam dopiero we wrześniu tego roku z tego, co pamiętam - właśnie po to, żeby ruszyć zęby i odbudować linię środka (wcześniej orto zakładała mi jakieś "owerleje" od szóstki do trójki, żeby ją trochę przyciągnąć, ale trójka była twarda i dopiero się poddała przy wyciągu ;-)). Głównym powodem założenia aparatu było właśnie wyrównanie linii środka, więc orto robi wszystko, aby jak najmocniej ją wyrównać (jestem w stanie zaakceptować maksymalnie 0,5-1mm przesunięcia, obecnie mam jakieś 3-4 mm).

Teraz mam założoną skomplikowaną konstrukcję od szóstki z pierścieniem do trójki (metalowy drucik), a od trójki do dwójki mam poprowadzony łańcuszek. Efekt jest, wczoraj ściśnięta dwójka z jedynką, a dziś już pomiędzy nimi szpara
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-18, 21:57   #4072
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jeszcze miesiąc temu podniecałam się tutaj,że na wizycie w tym miesiącu-miałam w czwartek 16.11 będę miała założony łuk końcowy jak u większości sprawa się przedłuża bo jednak jeden ząb nie wskoczył jeszcze na swoje miejsce ,tak więc

Chyba nie muszę pisać jak się ciesze z zaistniałej sytuacji ale to jeszcze nic w porównaniu z tym czego dowiedziałam się dzień pózniej
Byłam u swojej dentystki na usuwaniu kamienia i całym tym czyszczeniu zębów,piaskowanie,fluoryz acja itd (chodzę regularnie co 3/4 miesiące,wszystko fajnie-mam zdrowe zęby ale coś się dentystce nie spodobało a dokładnie powiedziała,że mam recesję dziąseł i stwierdziła ,że musi mnie zobaczyć periodontolog bo najprawdopodobniej po zdjęciu aparatu czeka mnie przeszczep dziąsła.
Dla mnie brzmi to strasznie
Miał ktoś taki zabieg?
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 03:12   #4073
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W środę zakładam aparat, od razu na dwa łuki, a widzę w podpisach, że dół zakładacie później. Z czego to wynika?
Na pierwszej wizycie orto powiedziała, że dobrze byłoby, żebym usunęła ósemki, ale mogę to zrobić w trakcie noszenia aparatu, bo zakładany jest do szóstek. Ktoś mi powiedział, że zdrowych zębów się nie usuwa i mam uciekać od tej orto.
Was też bolały zęby przy noszeniu gumek separacyjnych? Mnie tak bolą, że jeść nie mogę.

Edytowane przez ja i moj kot
Czas edycji: 2017-11-19 o 03:13 Powód: błąd
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 07:45   #4074
lovender
jazzoholiczka
 
Avatar lovender
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 208
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Hej, jak znajdziesz kogoś to daj znać.
Ja byłam na kilku konsultacjach i na razie się wstrzymuje. Jak powrócę do tematu to dobre opinie ma Agnieszka Lisota/Lasota na al. warszawskiej, chce sprawdzić orto w Smile na Watykańskiej I jeszcze Ortomix ma dobre opinie i koleżankę znam również zadowolona (tylko dla mnie to za daleko) .
Ja byłam w ortodencie teraz City Dent - na Leszczyńskiego i nie polecam - szkoda czasu na konsultacje bo i tak się niczego na niej nie dowiesz.
Byłam w Czupkallo Dentall Clinic u Pani Ostapowicz- tam konsultacja super ale się w końcu i tak nie zdecydowałam.

Moj małż zakładał u Klimkowicz na Al Warszawskiej i tez zadowolony. Ja tam byłam na konsultacji jakiś czas temu to nie do końca mnie Pani przekonała do siebie.
Mysle, ze to bardzo inndywidualna sprawa. Dużo zależy tez od stopnia złożoności wady.
Powodzenia w poszukiwaniach
Póki co zapisałam się do dr Munir, a w między czasie znalazłam informacje o Ortomixie i mam lekki zgryz jestem spoza Lublina, a najbliżej mam do pierwszej pani, a Ortimix jest bardzo daleko. I nie mają cennika w internecie, więc nie wiem na jakie koszty się nastawiać. Dr Lasota ma najbliższy termin w połowie stycznia, więc odpada.
Czy mogłabyś się zapytać koleżanki ile płaciła w Ortomixie? Jutro tam chyba zadzwonię i wypytam. Chciałabym pojechać już do miejsca docelowego, a nie jeździć po kilku ortodontach i tracić pieniądze na konsultacje
lovender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 08:19   #4075
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
W środę zakładam aparat, od razu na dwa łuki, a widzę w podpisach, że dół zakładacie później. Z czego to wynika?
Na pierwszej wizycie orto powiedziała, że dobrze byłoby, żebym usunęła ósemki, ale mogę to zrobić w trakcie noszenia aparatu, bo zakładany jest do szóstek. Ktoś mi powiedział, że zdrowych zębów się nie usuwa i mam uciekać od tej orto.
Was też bolały zęby przy noszeniu gumek separacyjnych? Mnie tak bolą, że jeść nie mogę.
wszystko zależy od wady i poziomu stłoczenia czasem trzeba najpierw ustawić nieco jeden łuk aby potem założyć drugi bo inaczej można np. przygryzać zamki co nie jest ani przyjemne ani dobre dla zębów
A co do "mądrej" rady... czy ten ktoś wie, że akurat ósemki to zęby, które zanikają u większości społeczeństwa i coraz częściej przynoszą więcej szkód niż pożytku? jasne, że są osoby, które je mają i jest ok ale jednak u większości albo się potwornie szybko psują albo w ogóle nie wyrastają (wyrastają częściowo) bo rosną bokiem, naciskają na nerwy, siódemki, krzywią inne zęby... faktycznie trzeba uciekać od orto jak zaleca usunięcie ósemek

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Jeszcze miesiąc temu podniecałam się tutaj,że na wizycie w tym miesiącu-miałam w czwartek 16.11 będę miała założony łuk końcowy jak u większości sprawa się przedłuża bo jednak jeden ząb nie wskoczył jeszcze na swoje miejsce ,tak więc
doskonale Cię rozumiem u mnie jest podobna sytuacja z tym, że u mnie ząb od roku nie chce wejść na swoje miejsce ciągle mu za ciasno... w środę idę na wizytę i zobaczymy co nowego orto wymyśli
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 10:12   #4076
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
W środę zakładam aparat, od razu na dwa łuki, a widzę w podpisach, że dół zakładacie później. Z czego to wynika?
Na pierwszej wizycie orto powiedziała, że dobrze byłoby, żebym usunęła ósemki, ale mogę to zrobić w trakcie noszenia aparatu, bo zakładany jest do szóstek. Ktoś mi powiedział, że zdrowych zębów się nie usuwa i mam uciekać od tej orto.
Was też bolały zęby przy noszeniu gumek separacyjnych? Mnie tak bolą, że jeść nie mogę.
ja miałam stłoczone zęby u góry i na dole, najpierw poszerzana i ustawiana była góra, jak już miałam proste zęby to doszedł dół. Mam też płytkę nagryzową u góry żeby nie zgryźć dolnych zamków (mam zgryz głęboki), nie mogłabym jej mieć, gdybym miala nadal krzywe i stłoczone zęby u góry. Dół doszedł mi po 7 miesiącach.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2017-11-19 o 10:14
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 10:42   #4077
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
W środę zakładam aparat, od razu na dwa łuki, a widzę w podpisach, że dół zakładacie później. Z czego to wynika?
Na pierwszej wizycie orto powiedziała, że dobrze byłoby, żebym usunęła ósemki, ale mogę to zrobić w trakcie noszenia aparatu, bo zakładany jest do szóstek. Ktoś mi powiedział, że zdrowych zębów się nie usuwa i mam uciekać od tej orto.
Was też bolały zęby przy noszeniu gumek separacyjnych? Mnie tak bolą, że jeść nie mogę.
Ja miałam zbyt duże stłoczenie u göry. Wytłumaczenie orto bylo takie, że gdyby mi założyła zamki od razu na dół to bym je górnymi zębami zgryzła.
Ósemeknie traktuje się jako zdrowych zębów, bo nasza szczęka już w większości nie ma na nie miejsca.ósrmki często jak się w końcu wyrżną, jeśli w ogóle, to od razu zaczynają być źródłem próchnicy i bólu, więc zaleca się je usuwać.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-20, 18:09   #4078
201711281051
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

.

Edytowane przez 201711281051
Czas edycji: 2017-11-22 o 20:58
201711281051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-20, 18:39   #4079
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W środę będę miała zakładany dół (góra od początku sierpnia), dzisiaj separacja i jest kiepsko - jak tylko po prawej stronie zęby dolne dotkną górnych to mi mózg staje Nie mogę gryźć, bo nawet jak gryzę lewą to prawa się styka (mam rozklinowanie). Macie jakieś sposoby na złagodzenie bólu czy żyć do środy na zupkach?
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-20, 18:54   #4080
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Lovender - teraz ceny mogą być inne bo ona ściągała jakieś 2 lata temu, czyli zakładała jakieś 4 lata temu. Lepiej zadzwonić zapytać. Raczej nie robią problemu z udzielaniem takich inf.

Ja i moj kot - ja bym tez nie usunęła zdrowych zębów. Przynajmniej nie po zaleceniu od jednego orto.
Argumenty, ze może się coś z nimi zacząć dziać do mnie nie trafiają. Z każdym zębem może się coś zacząć dziać. Jeżeli ósemki wychodzą prosto i maja się dobrze to są tak samo wartościowe jak 7 czy 6. I w przyszłości mogą okazać się na wagę złota.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.