Pierwsze hennowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-27, 22:45   #1
pannazuzanna_
boticela
 
Avatar pannazuzanna_
 
Zarejestrowany: 2022-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1

Pierwsze hennowanie


Hej. Chciałabym poradzić się bardziej zaawansowanych w hennowanie wizażanek. Od jakiegoś czasu przeszłam na farby Biokap. Szukałam czegoś „mniej chemicznego” niż to co znajdę na drogeryjnych półkach. Farba jest bez amoniaku, bez parabenów i rezorcyny. Farbuje kolorem Castano chiaro, który jest perfekcyjnym odwzorowaniem mojego naturalnego koloru. Wcześniej przez kilka lat miałam na włosach sombre (i mam wrażenie, że lekko jeszcze w niektórych miejscach prześwituje, Biokap nie jest zbyt mocną farbą). Kupiłam mieszankę Orientany „Gorzka czekolada”. I teraz pytanie… czy dobrym pomysłem jest od razu nakładanie mieszanki czy jednak przeprowadzić to dwuetapowo? Trochę obawiam się czystej henny i w ogóle całej zabawy związanej z hennowaniem dlatego pomyślałam o orientanie. Boje się co stanie się z włosami po czystej, rudej hennie (w zasadzie boję się co stanie się z moim obecnym kolorem). Z drugiej strony nie wiem też jakiego koloru oczekiwać po samej gorzkiej czekoladzie. W zasadzie spodziewam się czerni która prawdopodobnie się wypłucze po tych 24h. Czerń jestem w stanie przetrawić, natomiast boję się zielonych refleksów. Co byście zrobiły na moim miejscu?
pannazuzanna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 17:02   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Pierwsze hennowanie

kiedyś bawiłam się w hennowanie, głównie Khadi ale próbowałam też inne firmy. U mnie nie ważne czy robiłam dwustopniowe hennowanie (długotrwałe i upierdliwe) czy nakładałam 1 raz hennę (ciemny brąz), spłukiwała się w tempie błyskawicy. Musisz spróbować na swoich włosach. Ja osobiście nigdy nie miałam problemu z zielonymi refleksami.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 09:15   #3
ZloteZloto
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwsze hennowanie

Przede wszystkim trzeba być ostrożną w stosowaniu henny. Pamiętajmy że to dość trwały



_________________
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-08-02 o 16:24 Powód: Link.
ZloteZloto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 23:21   #4
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Pierwsze hennowanie

Jeśli to pierwsze hennowanie, zaczęłabym od dwóch etapów. Dzięki temu jest szansa, że nie będzie się wypłukiwać.



Czysta henna nie powoduje zielonych odcieni, tylko indygo (roślina, która ma niebieski barwnik). W większości brązowych mieszanek znajdziesz indygo. Koniecznie sprawdź skład przed zakupem lub nałożeniem!



Jeśli w mieszance faktycznie jest indygo, trzeba mieć na uwadze, że jeśli będziesz chciała kiedyś rozjaśnić włosy, może pojawić się zieleń.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 13:29   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Pierwsze hennowanie

Na ciemnym kolorze czysta henna, która jest czerwona da rudy poblask w jasnym świetle, ocieplenie koloru. Nie rozjaśni włosów. Ewentualnie może je trochę przyciemnić, bo henna się nadbudowuje. Sama henna nie ma szans zrobić ci zielonego koloru. Rozjaśnia się do "liska".

Jeśli chcesz iść w brązy to przy farbowaniu ziołowym wiąże się to z indygo, które glona już dać może - zabawa z indygo to zabawa w jedna stronę, jeśli będziesz rozjaśniać włosy to musisz się liczyć z glonem.

Większość gotowych brązowych mieszanek to połączenie henny i indygo w różnych proporcjach.

Na pierwsze hennowanie i indygowanie zrobiłabym dwuetap - samo indygo nie łączy się tak trwale z włosem i może się wypłukiwać. Z kolei henna chwyta się włosa zdecydowanie trwalej, a do henny chwyta się indygo.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 06:28   #6
Jagoda261
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pierwsze hennowanie

Hej, wkleję Ci link do fajnego filmu o hennie, tam jest co i jak robić: https://m.youtube.com/watch?v=D-Z8sqEDjZU
Jagoda261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 08:43   #7
driver1983
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwsze hennowanie

Henna jest ok bo nie niszczy włosów mam jednak fajny skuteczny sposób aby włosy były grube i szybko rosły teraz przez zimę warto zastosować te produkty
pij drożdże zalane wrzątkiem 1/4 kostki na kubek wrzątku.
A z aptecznych to siarka organiczna nie pamiętam jak się pisało skrót tego suplementu Skuteczny.
Mnie polecała fryzjerka szampon konopny z biotyną i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis i wysłała po niego do konopnej farmacji u nas w Poznaniu tam też dostałam ta siarke !! Poszukacie ich sklep bez problemu w sieci jak nie szukacie tych produktów u siebie w miescie . Szampon bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminę B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Szampon przyspieszył wzrost włosów! włosy zaczeły mi szybciej rosnąć więc polecam.... faktycznie ruszyło faktycznie miałam pełno baby hair jak to mówią, taka aureola puszku, czyli nowo rosnących włosów. natomiast żeby włosy się nie puszyły zaleciła stosować olejek konopny na włosy pięknie lśnią i zauważyłam że się nie łamią jak przedtem są zdrowsze
driver1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-08 09:43:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.