Bańki chińskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-02, 22:18   #1
Alia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 74

Bańki chińskie


Powiedzcie mi proszę, która z Was używała masażu z bański chińskiej Lirene. Już zużyłam prawie drugie opakowanie z olejkiem i nadal nikłe efekty. Może i cellulit nie jest aż tak widoczny na pośladkach ale nadal mam takie okropne ,,paski'' na udach, zaraz pod pupą. Jak siadam to mam straszny, podskórny cellulit na pupie. W sumie jak siedzę to widać te nierówności pod światło. Właściwie mam cellulit od pupy aż do kolan i pod światło wszystko wyraźnie widać. Ogólnie to nie objadam się słodyczami i praktycznie codziennie ćwiczę na stepperku i stacjonarnym rowerku, robię ćwiczenia na dolne partie ciała. Dziwi mnie bardzo, że pomarańczowa skórka nadal nie znika bo takiej ciężkiej pracy. To frustrujące. Nawet jeśli bym ten masaż nie wykonywała prawidłowo to jednak skóra jest lepiej ukrwiona i powinien być jakiś efekt. Macie jakieś pomysły? Może to problem hormonalny i genetyczny? Z tego co widzę to moja mama też ma nogi w strasznym celullicie. Może dieta? Nie wiem. Serio.
Alia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 20:24   #2
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 69
Dot.: Bańki chińskie

Ja przez 5 tygodni co drugi dzień przez 30min masowałam się bańką chińską, co prawda nie z olejkiem Lirene tylko zwykłym olejem, ale wątpię czy olejek zrobiłby różnicę - szczególnie że po każdym masażu robiłam wrapping 45-60min najpierw serum Eveline, a później koncentratem Bingospa cynamonowo-kofeinowym. Efektów nie było ani o jotę - robiłam zdjęcia porównawcze w przebieralni sklepu sieciowego, światło tam podkreśla wszystkie mankamenty i jak na dłoni widać każdą górkę i dolinę. Odpuściłam sobie, choć w planie miałam masaże przez 3 miesiące; jednak jeśli nawet znikomych efektów nie było mimo upływu niemal połowy zakładanego czasu, to wątpliwym jest by pełne 3 miesiące coś wskórały.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A co do diety na cellulit to też wypróbowałam, pokusiłam się nawet o spadek do 47kg przy moich 163cm wzrostu i też ciągle miałam mocny cellulit widoczny gołym okiem. Nie robiłam sobie zdjęć porównawczych wtedy, więc ciężko stwierdzić czy sam cellulit się choć trochę zredukował czy jedynie straciłam w obwodach. Odstawienie słodkości oraz swojego czasu wieloletni trening też nic nie dały.
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 09:20   #3
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Bańki chińskie

Ja przez 10 dni masowalam się bańami chińskimi - dzień w dzień po 30 minut na 1 nogę. Do tego olejki itp.
I efektów chocby minimalnych brak.
Masaż wykonywałam poprawnie, w odpowiednim kierunku, z odpowiednim naciskiem.
Nie oczekiwałam,że zniknie mi cały cellulit, ale liczyłam chociaż na delikatną poprawę.

Wyszło tak,że mam wrażenie, że mój cellulit jest teraz większy niż był;/
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 09:00   #4
RamPamPamPam
Przyczajenie
 
Avatar RamPamPamPam
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 21
Dot.: Bańki chińskie

A trzymasz cały czas dietę plus ćwiczysz? Jakie masz bańki.. tzn. z jakiego materiału?
__________________
"– Jaką kawę pijasz?
– Czarną jak noc, słodką jak grzech.”
RamPamPamPam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 15:54   #5
Nattina
Przyczajenie
 
Avatar Nattina
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 25
Dot.: Bańki chińskie

Moje sylikonowe są okej i działają.. Ciekawe czemu u ciebie nie widać żadnych różnic w sumie ;/
Nattina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 13:12   #6
RoksanaO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: Bańki chińskie

Najprostsze zawsze dzialaja.
RoksanaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 14:36   #7
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Bańki chińskie

Zależy co masz na myśli "najprostsze".. bańki czy metody? Jeżeli chodzi o bańki to to jest fajna sprawa jak się wie co i jak robić. Widziałam kilka filmików na internecie gdzie dziewczyny mówiła jak wykonywac taki masaż i tłumaczyły one źle.. a później ludzie robia tak jak im ktoś powiedział. Pamiętajcie: Masuje się zawsze w jednym kierunku - do serca! Co do siniaków to ja bym szła w strone tego czy masz coś nie tak z naczynkami? Widzisz u siebie jakieś pajączki czy coś? U mnie też się pojawiły takie smutne rzeczy ale tym jak zaczełam się nacierać rzeczami z kasztanowcem i bluszczem to już nie widziałam takich problemów znowu.
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 14:44   #8
FIGA99
Raczkowanie
 
Avatar FIGA99
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 58
Dot.: Bańki chińskie

a czemu tylko w stronę serca???
FIGA99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 12:09   #9
Ana_Va
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: Bańki chińskie

Ja widziałam ostatnio na instagramie właśnie firmę reklamującą swoje bański, ale nie były to takie bański chińskie jakie ja kiedyś używałam, tamte były twarde i prawdę mówiąc szybko zniechęciłam się do ich używania. Te, które widziałam ostatnio, były właśnie jakby silikonowe,zainteresowały mnie tym właśnie,niestety nie pamiętam nazwy teraz. Czy któraś z Was kojarzy o jaki produkt może chodzić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wszelkie sugestie.
Ana_Va jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 15:55   #10
Kymonka
Raczkowanie
 
Avatar Kymonka
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 90
Dot.: Bańki chińskie

Też się chcętnie dowiem. Moje sylikony są słabe i raczej szukałabym czegoś z lepszym materiałem. Gumowych nikomu nie polecam, bo sa strasznie wciągające i twarde.
Kymonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 13:04   #11
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Bańki chińskie

Cytat:
Napisane przez FIGA99 Pokaż wiadomość
a czemu tylko w stronę serca???
Myślę, że to chodzi o to, że jednak pobudza się krew do ruchu. W ten sposób masażu bańkami nie powinny robić osoby z problemami sercowymi, słabymi naczynkami itp.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-14, 10:55   #12
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Bańki chińskie

Ile tego jest w sumie na youtube, gdzie dziewczyny pokazują jak to się robi a tam można sie jedynie przeżegnać, wytłumaczyć, a i tak jesteś komentarzem w tłumie innych ludzi, którego nikt nie zauważy przez co inni ludzie patrzą na takie filmiki i później robią tak samo masaż bańkami źle. TRAGEDYJA.
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 15:01   #13
MeganKeen
Przyczajenie
 
Avatar MeganKeen
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 26
Dot.: Bańki chińskie

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem baniek chińskich. Chciałabym się dowiedzieć jak to z nimi faktycznie jest? Czy warto je kupić?
MeganKeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:46   #14
OlkiFasolki
Przyczajenie
 
Avatar OlkiFasolki
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Bańki chińskie

Pewnie, że warto tylko raczej patrz na sylikonowymi bańkami, bo gumowe dość często są ostro zakończone przez co też szarpią skórę. Poza tym jest dość trudniej je wyczuć, bo są twarde.
OlkiFasolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 23:08   #15
kermito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: Bańki chińskie

Bałabym się sama coś takiego wykonywać. Jednak tutorial z Youtube to za mało. A myślę że wbrew pozorom , można krzywdę zrobić.
kermito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 23:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.