Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-01, 11:46   #1
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235

Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.


Witam, chciałam zapytać o Wasze opinie nt. kosmetyków firmy Iwostin. Jakie macie z nimi doświadczenia? Chciałabym trochę bardziej zadbać o swoją skórę i wydaje mi się, ze najlepiej zrobie jesli zakupie jakies kosmetyki apteczne, a ponieważ zagraniczne firmy (Avene, LRP, Vichy itp) wychodza jak dla mnie troche za drogo, to postanowiłam zainteresować się polskimi kosmetykami aptecznymi. Niestety znam tylko Iwostin... i to nawet nie z autopsji. Bardzo proszę o opinie
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:31   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Postawiłaś dość ogólne pytanie. Nie napisałaś o jaki typ kosmetyków Ci konkretnie chodzi - nawilżające, regulujące, odżywcze...
Najprostszym sposobem poszerzenia wiedzy będzie chyba wątek o składach, http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239378 w opcji "przeszukaj ten wątek" wpisz Iwostin. Albo KWC.
Ja osobiście miałam tłusty krem i lipidię i z obu byłam zadowolona.
Dziewczyny chwalą sobie też Flos-Lek, Farmonę...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:34   #3
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

IlonoP, chodzi mi przede wszystkim o oczyszczanie twarzy i kremy odżywczo-nawilżające.
Dzięki za odpowiedź.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:24   #4
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Ja uzywalam w lecie kremu nawilzajacego o przedłużonym działaniu z filtrem,i naprawde po tych wszystkich cudach jakie byly napisane na opakowaniu to spodziewalam sie czegos o wiele lepszego. Teraz zaczelam krem na noc z wit c i e, ale to dopiero od kilku dni wiec jeszcze nie wiem
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:28   #5
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Ja uzywalam w lecie kremu nawilzajacego o przedłużonym działaniu z filtrem,i naprawde po tych wszystkich cudach jakie byly napisane na opakowaniu to spodziewalam sie czegos o wiele lepszego. Teraz zaczelam krem na noc z wit c i e, ale to dopiero od kilku dni wiec jeszcze nie wiem
O włanie ten krem najbardziej mnie interesuje, a właściwie jakie jest w nim stężenie wit. C i czy jest ona stabilna.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:33   #6
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Ja uzywalam w lecie kremu nawilzajacego o przedłużonym działaniu z filtrem,i naprawde po tych wszystkich cudach jakie byly napisane na opakowaniu to spodziewalam sie czegos o wiele lepszego.
też używałam tego kremu i nie byłam zachwycona.

Teraz z Iwostinu mam kremowy żel do mycia Lipidia, używam go tylko do mycia twarzy i jest nawet OK.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:41   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Ja polubiłam się z filtrami iwostin. Jeszcze nie testowalam w warunkach letnich, ale narazie mi służą, do tego cena zachęcająca
Pozatym podobno seria purritin jest dobra, krem na noc zawiera kwasy, ale jakie i w jakim stężeniu nie wiem, bo miałam tylko próbkę i to dawno temu, kiedy te kosmetyki wchodziły na rynek.
Niestety nawet jakiś zel do mycia dla skóry wrażliwej zawiera sls, więc zrezygnowałam z dalszego szukania wśród tej marki kosmetyków myjacych.

Całkiem dobre są kremy. Mam kilka próbek różnych nawilżaczy (krem lipidowy, o przedłuzonym działaniu i z witaminami a i c na noc). Narazie testuję, bo planuję coś wybrać, ale napiszę coś więcej jak już zużyję wszysktie próbki i porównam działanie kremów. Narazie ten z witaminami zauważyłam, że jest tłusty, gęsty, wit. c (ascorbic acid, więc stabilna, ale redermika i active c nie zastąpi) jest w małych ilościach, juz wyżej w składzie są parabeny i wit. e. Mimo, że jest do suchej skóry mojej mieszanej, ale podrażnionej nie zapchał i nie podrażnił bardziej, tylko, że ja go użyłam zaledwie kilka razy. Ogólnie ok, ale bez wielkiego wow

Fajny jest moim zdaniem krem emolium, to też koncernu nepentes jak iwostin. Ma kilka procent oleju parafinowego i trochę się go obawialam, ale ładnie się spisuje na buzi, nie zapycha, nawilża. Lepszy od tego z witaminami. Narazie mój faworyt spośród wypróbowanych nawiżaczy krem specjalny emolium jest bardzo gęsty i tłusty, po jednej aplikacji trochę zapchał i nie wchłonął sie przez noc. Dla mnie odpada

Może warto skusić sie na dermedic, koleżanka była zadowolona, wiec muszę się bliżej poznać z tymi kosmetykami i sprawdzic czy mi służą
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 21:39   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Ja mialam tylko krem na naczynka jeszcze ze starej serii i dla mnie to nie bylo cudo.

Z aptecznych ( Flos Lek nie jest firma apteczna chodz i tam ja mozna dostac) moze Oeparol? Tanie kosmetyki na bazie oleju z wiesiolka. Kazdy kosmetyk kosztuje w granicach 10zl. Jak ktos ma suchawa cere, zwalszcza atopowa to moze byc to dobra alternatywa. Zwrocilam uwage jednej dziewczynie z forum na te kosmetyki i uzywa ich ciagle i nareszcze nie cierpi z powodu swojej skory. Moja mama nie jest atopowcem , ale tez cera jej sie przesusza i tez kosmetyki jej pasuja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 18:21   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Pojawila sie nowa seria Iwostin Hydratia w sklad ktorej wchodza:

-Fizjologiczny krem z ceramidami
-Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15
-Fizjologiczna pianka do oczyszczania skóry i demakijażu


Jestem ciekawa czy ktos juz testowal,moze ma sklady?Ogolnie lubie kosmetyki Iwostinu i mam ochote na krem z ceramidami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 17:30   #10
Pola103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 13
Thumbs up Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Moim zdaniem firma bardzo dobra, odrobinę tańsza od tych zagranicznych. Żaden z kosmetyków mnie nie podrażnił, obecnie używam:

  • Iwostin Puritin – krem na noc dla skóry wrażliwej trądzikowej (bardzo wydajny i skuteczny)
  • Balsam do ust SPF 30 (żadko za rozsądną cenę można nabyć ochronę do ust SPF 30)
  • Żel pod oczy hipoalergiczny (także wydajny)

Polecam
__________________
http://mootyle.blogspot.com/ to mój kobiecy blog
Pola103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:35   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

a jak osoby, będące w trakcie kuracji np. aknenorminem? on mimo super leczniczego efektu, niestety trochę wysusza i uwrażliwia skórę na czynniki zewnętrzne. macie doświadczenia? bo one chyba są takie łagodne i nawilżające, prawda?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 12:50   #12
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Może warto skusić sie na dermedic, koleżanka była zadowolona, wiec muszę się bliżej poznać z tymi kosmetykami i sprawdzic czy mi służą
Ja tez jestem zadowlona z dermedica


Co do Iwistinu to miałam krem nawilżający z filtrem 20,
zapchał mnie przeokrutnie :/ zraziłam się i chyba się nie przekonam do tej firmy
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:37   #13
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Pojawila sie nowa seria Iwostin Hydratia w sklad ktorej wchodza:

-Fizjologiczny krem z ceramidami
-Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15
-Fizjologiczna pianka do oczyszczania skóry i demakijażu


Jestem ciekawa czy ktos juz testowal,moze ma sklady?Ogolnie lubie kosmetyki Iwostinu i mam ochote na krem z ceramidami.
Oglądałam dzisiaj te kremy w Superpfarm. Niestety nie znam się na składach, więc ciężko mi dokładnie napisać, pamiętam, że na początku składu była woda iwonicz, potem urea, w środku były jakieś oil, a na przed ostatnim miejscu acid. Wiem, że nie wiele mój opis mówi, dlatego czekam na wasze relacje.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:52   #14
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Ja miałam z Iwostinu żel Lipidia do mycia i krem na naczynka. Emulsja myjąca całkiem ok, ale krem był okropny. Zapchał, wysuszył i zmasakrował moją cerę
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 18:48   #15
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Świetnie są kosmetyki Emolium do skóry bardzo suchej i alergicznej. Emulsja jest doskonałym zamiennikiem dla Xerial 10 lub Atodermu. Może zapach gorszy ale działanie takie samo. Często wracam również do kremu nawilżającego Iwostin Sensitia. Z Iwostinu miałam również balsam - niezły, żel pod oczy mi się nie podobał. Zresztą kosmetyki Iwostinu w przeciwieństwie do innych bezzapachowych mają ładny zapach. Z serii Pharmaceris miałam krem pod oczy ( z serii N) oraz balsam do ciała (D). I też byłam zadowolona. Generalnie polskie firmy nieźle konkurują z zagranicznymi.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 19:29   #16
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Oglądałam dzisiaj te kremy w Superpfarm. Niestety nie znam się na składach, więc ciężko mi dokładnie napisać, pamiętam, że na początku składu była woda iwonicz, potem urea, w środku były jakieś oil, a na przed ostatnim miejscu acid. Wiem, że nie wiele mój opis mówi, dlatego czekam na wasze relacje.


Postaram sie namierzyc gdzies te serie w wolnej chwili bo tak czy siak krem chce kupic wiec wtedy mozna cos wiecej napisac.

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Ja miałam z Iwostinu żel Lipidia do mycia i krem na naczynka. Emulsja myjąca całkiem ok, ale krem był okropny. Zapchał, wysuszył i zmasakrował moją cerę

Mnie akurat seria Lipidia pasuje bardzo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:41   #17
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość


Postaram sie namierzyc gdzies te serie w wolnej chwili bo tak czy siak krem chce kupic wiec wtedy mozna cos wiecej napisac.




Mnie akurat seria Lipidia pasuje bardzo

I co kupiłaś może ten krem? Bardzo proszę o relację, bo Physiogel mnie uczulił i pilnie potrzebuję czegoś dobrze nawilżającego, ale nie zapychającego.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 22:36   #18
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
I co kupiłaś może ten krem? Bardzo proszę o relację, bo Physiogel mnie uczulił i pilnie potrzebuję czegoś dobrze nawilżającego, ale nie zapychającego.

Dopiero kupie bo w miedzyczasie doszlo mi cos innego z kremow a zakupy apteczne robie hurtem i koniec koncem bede zamawiac na necie wiec za jakies 2 tyg.dopiero bede mogla cos wiecej napisac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:10   #19
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Ja nie zachwalam sobie kosmetyków firmy Iwostin, próbowałam pianki oczyszczającej do mycia twarzy i odrazu na drugi dzien pojawiły się zaskórniki =/
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 13:57   #20
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Witam dziewczyny, ja jestem osoba, ktora od jakichs 3 lat uzywa Iwostin i jestem bardzo z niego zadowolona, dlatego zdziwily mnie niektore niepochwalajace opinie. Jednak moze to zalezy od cery. Ja mam sucha i kosmetyki mi sluza najbardziej z wszystkich, jedynie na naczynka jest troche slaby. Ale ogolnie to:
krem z ceramidami - bardzo dobry, chyba moja skora potrzebowala ceromidow, bo wchlaniala go na poczatku jak pustynia wode
krem z lipidami na zime - uzywalam cala zime , chyba 3 opakowania
krem odzywczy na noc z wit. E+C - bardzo dobry, jednak troche tlusty i robilam kilkudniowe przerwy
krem nawilzajacy - bardzo delikatny
krem intensywnie nawilzajacy- dobry
Maseczka ozdywczo regenerujaca - bardzo dobra
Kremowy zel lipidowy do mycia - bardzo dobry
Plyn de demakijazu - nie pamietam ale uzylam 3 opakowania roznych miceralnych w przeciagu tych 3 lat, wiec nie szkodzily

Teraz zaczynam troche zmieniac kosmetyki, jednak mam 3 rozpoczete opakowania kremow, ktore czekaja jak je za jakis czas dokoncze.
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 23:46   #21
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
IlonoP, chodzi mi przede wszystkim o oczyszczanie twarzy i kremy odżywczo-nawilżające.
Dzięki za odpowiedź.
Pytanie troszkę "pokryte kurzem", ale tu jest link do opinii Wizażanek:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-01-02 o 18:01 Powód: Litterówki
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 08:52   #22
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Witam, chciałam zapytać o Wasze opinie nt. kosmetyków firmy Iwostin. Jakie macie z nimi doświadczenia? Chciałabym trochę bardziej zadbać o swoją skórę i wydaje mi się, ze najlepiej zrobie jesli zakupie jakies kosmetyki apteczne, a ponieważ zagraniczne firmy (Avene, LRP, Vichy itp) wychodza jak dla mnie troche za drogo, to postanowiłam zainteresować się polskimi kosmetykami aptecznymi. Niestety znam tylko Iwostin... i to nawet nie z autopsji. Bardzo proszę o opinie
Ja używałam kremu do twarzy Iwostin. Moja skóra była ogromnie wysuszona, krem mi pomógł. Muszę jednak profilaktycznie go stosować na zmainę z innym kremem. Polecam
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 07:24   #23
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Przez ponad 6 lat (z malymi przerwami) uzywalam kosmetykow z serii Purritin.
Moge polecic:
-zel do mycia twarzy
-krem na noc z kwasami
-korektor maskujacy.

Nie podpasowala mi emulsja matujaca z tej serii- mialam wrazenie,ze mnie zapycha...

Nie sprawdzily sie na mojej twarzy filtry tej firmy- strasznie biela i zapychaja! Taki sam problem mialam tylko z filtrem firmy Dermedic (Sunbrella).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:55   #24
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Obecnie używam kremu ochronnego z lipidami i spf15 i jestem bardzo zadowolona. Nawilża, szybko się wchłania (w przeciwieństwie do większości innych polecanych na zimę), sprawdza się pod makijażem.

Używałam kiedyś tej emulsji matującej z serii Purritin i mimo, że się sprawdzałato zapach powodował wręcz łzawienie oczu... Śmierdziała niesamowicie, no ale to moje odczucia
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 14:00   #25
chinkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Dziewczyny też się zastanawiam nad ta marką. Kiedys miałam krem, którego nie skończyłam - Capillin duo. Ostatnio zaczełąm sie interesować bardziej składami kosmetyków i z tego co gdzies wyczytałam te z Iwostin i wiele aptecznych wcale nie jest takich zdrowych i dobrych jak producenci chcieliby, zebysmy wierzyli kupując je w aptece. Np zawieraja plastiki czy parabeny. Ja przez wiele lat "inwestowałam" w "lepsze" bo droższe kosmetyki apteczne i cały ten czas borykałam się z pozapychanymi porami, wypryskami, problemami skórnymi i myslalam, ze tak po prostu mam. Odkad interesuje się składami, wybieram kosmetyki naturalne, których jest juz naprawde dużo w Polsce i moja skóra wygląda o niebo lepiej a jak się okazuje takie kosmetyki sa tańsze niż te drogie marki ekskluzywne z perfumerii czy apteki. Ja polecam sie zaintersować skladami (na stronach internetowych producentów czesto nie ma pełnego skladu - trzeba poczytać na opakowaniu/kartoniku).
chinkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 11:18   #26
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki Iwostin i inne polskie kosmetyki apteczne.

Przecież naturalne też mogą "zapychać", pewnie po prostu wybierałaś produkty niedopasowane do Twoich potrzeb. Z pamięci nawet łatwiej mi wymienić naturalne "zapychacze" niż takie "nienaturalne"

A od kiedy parabeny są złe? Proszę nie szerzyć (nieprawdziwych!) mitów.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-25 11:18:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.