Mamy majowe 2019 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-24, 10:23   #2491
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;86033053]Super Kolejne dobre wieści

Trzymam, trzymam!
No właśnie o 3 jadłam bo miałam skurcze głodowe, a potem do 6 wisiałam nad kiblem i żałowałam, ale koniec końców zasnęłam jeszcze.


Dlatego ja robię badania jak mąż w domu. Bo sama ani nie pojadę, no i się boję, że zasłabnę. A jak on jest ze mną to mi lepiej psychicznie, że jest, że nie jestem sama. Więc jak masz z kim to może nie idź sama. Ja też się na głodnego czuję okropnie. Ja mam tyle dobrze, że na głodnego nie wymiotuję, muszę coś zjeść, żeby mieć czym.[/QUOTE]
Oj, biedna.
Mąż będzie ze mną, tylko, że ja ostatnio mam bardziej właśnie takie typowe poranne mdłości na głodniaka. Niby wieczorem zawsze jestem głodna, po jedzeniu myję się i spaciu. A rano, to chyba żołądek też pusty, ale mnie mdli i czasem podbija do wymiotów, no ale jak na razie uniknęłam tej przyjemności
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 10:28   #2492
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019

Hej
Bartek zostawał od urodzenia z dziadkami na weekendy, bo ja jechałam na uczelnie a Tż miał często nadgodziny. Wszystko spoko, nawet nie było zbytnio krzyku itd. Uwielbia spędzać tam czas. Do czasu aż jak miał dwa lata zostawiliśmy go na tydzień u dziadków, bo nie mieliśmy do niego opieki. W środę, po dwóch dniach, dzwonił do mnie zaplakany, że on chce do mnie, żebym przyjechała, że obiecałam. W piątek byliśmy po niego i od tamtej pory przez kilka msc była tragedia z zostawianiem go. Przez pierwsze tygodnie pilnował mnie żebym nigdzie nie wyszła bez niego, nie mogłam wyjść do drugiego pokoju bo krzyczał że idzie ze mną, żebym poczekała. Uspokoił się dopiero teraz jak poszedł we wrześniu do przedszkola, gdzie cały wrzesień płakał, zapierał się nogami przed wejściem, uciekał itd. Dopiero teraz w październiku jest normalnie. Także nie wiem czy zostawienie na tydzień i pojechanie sobie na wakacje to dobry pomysł. Serce by pękło gdybym słuchała jego próśb przez słuchawkę, a sama leżała na plaży i sączyła drinki. Weekend, wyjście na imprezę, wesele, kina - jak najbardziej. Na dłużej. Nie ma opcji póki co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 10:40   #2493
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie jeszcze jedno. Jak dałyście radę iść na badania na czczo? Ja dziś prawie zwymiotowałam jak wstałam, jak zjadłam kilka migdałów, to jakoś dałam radę chwilę wytrzymać, ale ok dopiero było jak zjadłam śniadanie.
Ja piłam bardzo dużo wody od samego rana, żeby nie mieć całkiem pustego żołądka.
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Na to liczę

Poza tym jestem w dość komfortowej sytuacji, mamy z tż całą rodzinę na miejscu. Rodziców, rodzeństwo, przyjaciół. W tym teraz sporo malutkich dzieci, więc mam nadzieję, że będzie wesoło. Mam taką parę znajomych, którzy mają dwuletniego synka i są moim zdaniem rewelacyjnymi rodzicami, ale nie zapominają o sobie jako małżeństwie.

Nie mają problemu z tym, żeby np. zostawić małego na weekend dziadkom i wyjechać gdzieś we dwoje albo pójść na imprezę. Ba, byli nawet raz tylko we dwoje na wakacjach przez tydzień. Dla mnie to jest bardzo fajne, zdrowe podejście i też chciałabym mniej więcej coś takiego.
Zazdro. U nas cała rodzina na drugim końcu kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 11:42   #2494
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Wiecie co, ja może patrzę na sprawę zostawiania dzieci trochę inaczej, ponieważ należę do grona zjawiska które nazywało się kiedyś Eurosieroty moi rodzice musieli wyjechać na kilka lat za granicę do pracy i ja z bratem mieszkaliśmy u dziadków, rodziców widywałam kilka razy do roku. Oczywiście to skrajny przypadek i nigdy bym nie chciała tego dla mojego dziecka, ale przez to chyba jestem bardzo samodzielna i niektóre rzeczy mnie nie w ogóle dziwią. szykuję się na te prenatalne, mają być robione dopochwowo a nie miałam rajstop i musiałam szukać jakiejś dłuższej koszuli, nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji paradować w nie przykrywającym tyłka t-shircie problemy pierwszego świata. Ale się cieszę, że dziś zobaczę dziecko ^^

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 11:47   #2495
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja badania w piątek, też boję się jak będzie na czczo... chyba mojego poproszę żeby mnie zawiózł a małego do przedszkola teściowa odprowadzi...

Co do zostawiania młodego - ja tam nie mam problemu, akurat wakacje zazwyczaj spędzam w Polsce i np. jak chcę gdzieś jechać na weekend ze znajomymi czy wyjść sama z tż jak akurat z nami jest to moja mama sama mnie wygania, i mówi że ona się wnusiem chętnie zajmie Także korzystam, najdłuższy wyjazd bez młodego zaliczyłam jak miał pół roku, na 4 dni, natomiast okazję do spędzenia pierwszych rodzinnych wakacji mieliśmy dopiero w tym roku, więc wiadomo młody z nami... on od małego przyzwyczajony że mama czasem znika na trochę, a tak to i tak cały czas z nim jestem, a uważam że każdej z nas należy się chwila odpoczynku od dziecka, jest to zupełnie normalne i nie ma sensu mieć wyrzutów sumienia z tego powodu
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 11:48   #2496
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019

Lilly zwykle robią juz przez brzuch ,no chyba, ze sie ma spora nadwagę i nie widac dobrze.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 11:51   #2497
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Lilly zwykle robią juz przez brzuch ,no chyba, ze sie ma spora nadwagę i nie widac dobrze.
Ja słyszałam, że niektórzy tak, a inni tak, ten lekarz chyba akurat dopochwowo nadwagę mam niewielką, jakieś 2-3 kg więc to nie powinno być problemem. Pytałam koleżankę, która u tego lekarza robiła prenatalne i mówila, że dopochwowo ale było to 3 lata temu to może coś źle pamiętała, zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-24, 11:59   #2498
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że niektórzy tak, a inni tak, ten lekarz chyba akurat dopochwowo nadwagę mam niewielką, jakieś 2-3 kg więc to nie powinno być problemem. Pytałam koleżankę, która u tego lekarza robiła prenatalne i mówila, że dopochwowo ale było to 3 lata temu to może coś źle pamiętała, zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi koleżanka mówiła, że jak on robił na Parkowej, nie u siebie, tylko w klinice, to jej robił przez brzuch, a jest okrąglutka.
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:02   #2499
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Mi koleżanka mówiła, że jak on robił na Parkowej, nie u siebie, tylko w klinice, to jej robił przez brzuch, a jest okrąglutka.
Nie wiem o jakim lekarzu mówisz, bo ten do którego idę rzeczywiście pracuje na Parkowej ale ma tam swój gabinet, nie pracuje w klinice

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:03   #2500
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Nie wiem o jakim lekarzu mówisz, bo ten do którego idę rzeczywiście pracuje na Parkowej ale ma tam swój gabinet, nie pracuje w klinice

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pisałaś, że idziesz do Leśniewskiego, tak? Ta koleżanka rodziła 2 lata temu i on wtedy przyjmował też w klinice.
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:09   #2501
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Pisałaś, że idziesz do Leśniewskiego, tak? Ta koleżanka rodziła 2 lata temu i on wtedy przyjmował też w klinice.
Leśniewicza, ale ich jest dwóch normalnie chodzę do syna ale badania prenatalne w Genetics wykonuje głównie ojciec. Młodszy pracuje też w klinice, ale nie na Parkowej a u Arciszewskich. W każdym razie jeśli te usg będzie przez brzuch to tylko lepiej ))

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-24, 12:13   #2502
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
To obserwacja moich najblizszych kolezanek xD a nie nakrecanie sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laski też dużo dramatyzuja. Każda by chciała żeby dziecko spało noce a zamiast jęczeć trzeba się przyzwyczaić. Mój do 15mcy wstawal jak w zegarku co 1.5h ale nie mówię "śpijcie bo później to się nie wypicie" poo co się tak nastawiac? Bez sensu...
Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie jeszcze jedno. Jak dałyście radę iść na badania na czczo? Ja dziś prawie zwymiotowałam jak wstałam, jak zjadłam kilka migdałów, to jakoś dałam radę chwilę wytrzymać, ale ok dopiero było jak zjadłam śniadanie.
Ciężarna może przed badaniami zjeść lekkie śniadanie . Wyjątkiem jest badanie glukozy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
wyjscie wieczorem ok, nawet jest wskazane


ale wakacje? wiesz jak moja mloda sie cieszy na wakacje, ze spedzimy je razem, ze bedziemy mieli dla niej czas?
serce by mi peklo jakbym kazala jej zostac z dziadkami , a my bysmy na plazy lezeli
To też prawda. Mnie mega jaraja wakacje w 3....wrekend ok marzy mi się. I takie bywają ale cały urlop? Teraz byliśmy w Australii i patrzyli jak na dziwakow że ciągniemy 1.5roczne dziecko że sobą. Ale nie wyobrażam sobie tam być bez niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
A ile Twoje dziecko ma lat? Roczne dziecko by się tak cieszyło? Nie wiem, hipotetycznie u dziadków na wsi byś dziecka też nie zostawiła na wakacje latem? Ja pamiętam z mojego dzieciństwa, że była to bardzo popularna forma spędzania wakacji, dzieci były nawet 2 tygodnie czy miesiąc u dziadków na wsi i było ekstra.
Kiedyś dziadkowie byli na wsi... Mojego dziecka dziadkowie owszem maja domy ale też pracę normalna i trochę inaczej te wakacje by wyglądały...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:14   #2503
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Leśniewicza, ale ich jest dwóch normalnie chodzę do syna ale badania prenatalne w Genetics wykonuje głównie ojciec. Młodszy pracuje też w klinice, ale nie na Parkowej a u Arciszewskich. W każdym razie jeśli te usg będzie przez brzuch to tylko lepiej ))

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, ok, to przekręciłam nazwisko. Ona rodziła na Parkowej, więc na pewno on tam przyjmował. I mówiła też, że właśnie miał inny gabinet na Parkowej. W każdym razie daj znać, jak było i czy przez brzuch. No i oczywiście mocne
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:18   #2504
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ale ja mówię o sytuacji teoretycznej, czy według Ciebie to taka krzywda dla dziecka takie wakacje u dziadków na wsi, które spędzało mnóstwo dzieci w latach 90. chociażby i wszyscy żyją i mają się dobrze. Rozumiem, że Twoje siedmioletnie dziecko już rozumie, co to wakacje, ale raczej roczne czy dwuletnie to tak słabo.

Ogólnie każdy ma swój punkt widzenia, ja nie mam dzieci to może nie wiem, jak to jest, ale generalnie mam zamiar - jeśli moi rodzice będą chętni - dość często od małego dziecko u nich na trochę zostawiać, żeby czuło się tam normalnie, jak w domu i żebym nie miała problemu w razie czego go na dwa dni zostawić. Dla mnie to jest zdrowa sytuacja. Sama zostawałam w dzieciństwie na bardzo długo u dziadków i chwalę to sobie
Wiesz jak mój 15miesiecnzu cieszył się na morze? Jak serce matki rośnie jak widzi te radość? Za nic bym tego nie oddała..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
no u nas tez nie ma problemu jak chcemy gdzies wyjsc, bo tesciow mam bliziutko (w domu blizniaku mieszkamy), takze tesciowa nawet w szlafroku moze do cory przyjsc,ale staram sie tego nie naduzywac, bo tesciu jest schorowany (raka ma) , a tesciowa duzo pracuje, wiec zwyczajnie w weekendy tez chce odpoczac i w domu sobie cos porobić


Lily
moja cora w wakacje tez chodziła na polkolonie do byłego przedszkola i tam wolala pojsc niz z dziadkiem siedzieć, bo sie zwyczajnie nudziła.
A. To też prawda... Rodzice jeszcze wymyślają 100zajac.zrexzta maja to na codzień a dziadkowie już jakiś sensorycznych zabaw nie... Więc tylko zabawki. I spacery i ilez można..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja może patrzę na sprawę zostawiania dzieci trochę inaczej, ponieważ należę do grona zjawiska które nazywało się kiedyś Eurosieroty moi rodzice musieli wyjechać na kilka lat za granicę do pracy i ja z bratem mieszkaliśmy u dziadków, rodziców widywałam kilka razy do roku. Oczywiście to skrajny przypadek i nigdy bym nie chciała tego dla mojego dziecka, ale przez to chyba jestem bardzo samodzielna i niektóre rzeczy mnie nie w ogóle dziwią. szykuję się na te prenatalne, mają być robione dopochwowo a nie miałam rajstop i musiałam szukać jakiejś dłuższej koszuli, nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji paradować w nie przykrywającym tyłka t-shircie problemy pierwszego świata. Ale się cieszę, że dziś zobaczę dziecko ^^

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę że tu się myli dwie rzeczy. Cyz rodzic uważa że się krzywda stanie. I czy rodzic chce zostawić dziecko.


Bo ja jestem typem że nie. Nie stanie mu się krzywda ale 30lat jeżdżę nad morze, 30lat sama i mam radość wielka zabrać tam dziecko i pokazac morze piasek itp i spędzić z nim ten czas. Szczególnie że pracuje, jest żłobek. To serio za dzieckiem się tęskni. A też widziałam taka informacje "masz max 18wakacji które spędzisz z dzieckiem. Nie zmarnuj tego"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:26   #2505
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja tam uważam, że ci moi znajomi nie zrobili dziecku żadnej krzywdy swoim postępowaniem, w te same wakacje byli z nim na wakacjach i wszyscy zadowoleni. Może nie mam dzieci i nie rozumiem, może jestem jakaś nieczuła, nie wiem Martita, dziękuję ** a Ty do kogo chodzisz do gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:37   #2506
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Mamy majowe 2019

Ja też bym raczej nie pojechała na wakacje bez dziecka. Kurcze no, wakacje są dwa razy w roku, niech spędzi z nami ten wolny czas. Wystarczy, że codziennie będziemy go odprowadzać do żłobka na 8-9 godzin, to i tak jest długa rozłąka jak dla rocznego dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:47   #2507
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja tam uważam, że ci moi znajomi nie zrobili dziecku żadnej krzywdy swoim postępowaniem, w te same wakacje byli z nim na wakacjach i wszyscy zadowoleni. Może nie mam dzieci i nie rozumiem, może jestem jakaś nieczuła, nie wiem Martita, dziękuję ** a Ty do kogo chodzisz do gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie. I raczej żadna z nas tu nie ocenia tylko wyraża swoje zdanie o swoim dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 12:48   #2508
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja tam uważam, że ci moi znajomi nie zrobili dziecku żadnej krzywdy swoim postępowaniem, w te same wakacje byli z nim na wakacjach i wszyscy zadowoleni. Może nie mam dzieci i nie rozumiem, może jestem jakaś nieczuła, nie wiem Martita, dziękuję ** a Ty do kogo chodzisz do gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja na razie moge teoretyzowac, ale sama tez chce gdzies jezdzic bez dziecka. Tylko z mezem albo na babskie wyjazdy. Oczywiście na poczatku moze to byc tylko 1 noc, czyli weekend
Co innego pojechac na jedyne wakacje bez dziecka a co innego na czesc z dzieckiem czesc sami.Krzywda mu sie nie stanie jak zostanie z dziadkami albo z tata
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 13:08   #2509
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019

Wiecie, tez troche inaczej wygląda sytuacja jak sie siedzi non stop z dzieckiem w domu i ma sie tego serdecznie dosc, a co innego jak juz dziecko chodzi do przedszkola/szkoły i się go nie widzi cały dzień.


to sie czeka na ten weekend/urlop zeby spedzic razem wiecej czasu



jest 14, a mi sie juz teskni za moja gwiazdeczką, nie mogę sie doczekac az wroce domu, wskoczy mi na kolana i opowie co sie działo w szkole, co było na obiad itp.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-24, 13:27   #2510
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja tez juz czekam na wizyte jak na szpilkach, odliczam dni, a to dopiero we wtorek . W sobote idziemy an roczek i nie chcialam jeszcze mowic znajomym, ale z dnia na dzien mi wywalilo brzuch... a ze jestem dosc chuda, to widac .

Co do zostawiania z dziadkami. Uwazam, ze na chwile super, ale na dluzej bym nie zostawila, na pewno bym nie pojechala bez synka na wakacje, wlasnie dla nas wakacje opieraja sie na jego radosci - z piasku, z roslin, z jedzenia, z wody i wspolnego czasu. Nie bawilabym sie dobrze na ekskluzywnych wakacjach bez synka, ciagle bym myslala, jak bym chciala mu to wszystko pokazac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja tam uważam, że ci moi znajomi nie zrobili dziecku żadnej krzywdy swoim postępowaniem, w te same wakacje byli z nim na wakacjach i wszyscy zadowoleni. Może nie mam dzieci i nie rozumiem, może jestem jakaś nieczuła, nie wiem Martita, dziękuję ** a Ty do kogo chodzisz do gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewnie, ze krzywdy mu nie zrobili. My tylko mowimy, jakbysmy postapily w naszym przypadku .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 13:44   #2511
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja tam uważam, że ci moi znajomi nie zrobili dziecku żadnej krzywdy swoim postępowaniem, w te same wakacje byli z nim na wakacjach i wszyscy zadowoleni. Może nie mam dzieci i nie rozumiem, może jestem jakaś nieczuła, nie wiem Martita, dziękuję ** a Ty do kogo chodzisz do gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie chodzę do dr Świąteckiej, a teraz poszłam na NFZ do dr Ewy Nowak i ona jest trochę dziwna, wtrąca te swoje uwagi, żebym np. na infekcję leków nie brała, bo dziecku zaszkodzą, mimo, że jest bezpieczny w ciąży. Albo na te plamienia co miałam powiedziała, żebym brała jakiś "lek" homeopatyczny, a ja w to nie wierzę. Więc po prostu przytakuję i robię po swojemu
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 14:04   #2512
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Generalnie chodzę do dr Świąteckiej, a teraz poszłam na NFZ do dr Ewy Nowak i ona jest trochę dziwna, wtrąca te swoje uwagi, żebym np. na infekcję leków nie brała, bo dziecku zaszkodzą, mimo, że jest bezpieczny w ciąży. Albo na te plamienia co miałam powiedziała, żebym brała jakiś "lek" homeopatyczny, a ja w to nie wierzę. Więc po prostu przytakuję i robię po swojemu
Do Nowak? Nie będę może się wypowiadać bo uważam, że ona jest nienormalna kobieta. Już po prenatalnych. Niby wszystko ok ale Pappe mi zrobili bo przezierność karku 2,1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 15:25   #2513
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019

Bylam dzisiaj na pierwszych badaniach: grupa krwi, toxoplazmoza,glukoza, jakies przeciwciala i mocz itp zaplacilam 365 zl.. :O w sumie zastanawiam sie czy robic to usg prenatalne.. zapytam jeszcze mojej lekarki co i jak.. ktoras z Was nie robi?
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 15:37   #2514
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj na pierwszych badaniach: grupa krwi, toxoplazmoza,glukoza, jakies przeciwciala i mocz itp zaplacilam 365 zl.. :O w sumie zastanawiam sie czy robic to usg prenatalne.. zapytam jeszcze mojej lekarki co i jak.. ktoras z Was nie robi?
Ja nie robię, co ma być to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 15:47   #2515
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj na pierwszych badaniach: grupa krwi, toxoplazmoza,glukoza, jakies przeciwciala i mocz itp zaplacilam 365 zl.. :O w sumie zastanawiam sie czy robic to usg prenatalne.. zapytam jeszcze mojej lekarki co i jak.. ktoras z Was nie robi?

Ja robie usg i pappe. Niektore schorzenia mozna leczyc przed urodzeniem, wiec dobrze wiedziec. Poza tym boję sie chorob genetycznych
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 15:54   #2516
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja sobie nie wyobrażam nie robić badań prenatalnych. Znaczy szanuję wybór innych osób, ale po prostu ją bym nie mogła żyć w niewiedzy do końca. z takich pozytywów dziś to dziecko dziś trzymało w buzi swój kciuk, tż aż dopytał lekarza, czy to ręka. Ale generalnie całe badanie i ta kwestia przezierności było dla mnie jakoś tak stresujące, że nawet nie zdążyłam się cieszyć tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 15:56   #2517
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja robie usg, nie chce być zaskoczona przy porodzie że moje dziecko ma downa albo inne choroby. Wolałabym się do tego przygotować psychicznie przez te 6 msc.

Ja lubię z młodym jeździć na wakacje. Byliśmy w tym roku nad morzem z nim i jedyne co nam przeszkadzało to to, że nie mogliśmy wyjść wieczorem pospacerować np. Ale w sumie, nie zmarnowaliśmy tego czasu skoro z wakacji z dzieckiem przywiezlismy jeszcze jedno w pakiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 16:01   #2518
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja robie usg, nie chce być zaskoczona przy porodzie że moje dziecko ma downa albo inne choroby. Wolałabym się do tego przygotować psychicznie przez te 6 msc.

Ja lubię z młodym jeździć na wakacje. Byliśmy w tym roku nad morzem z nim i jedyne co nam przeszkadzało to to, że nie mogliśmy wyjść wieczorem pospacerować np. Ale w sumie, nie zmarnowaliśmy tego czasu skoro z wakacji z dzieckiem przywiezlismy jeszcze jedno w pakiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu znaleźliście alternatywę dla wieczornych spacerów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 16:05   #2519
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Ja robie usg i pappe. Niektore schorzenia mozna leczyc przed urodzeniem, wiec dobrze wiedziec. Poza tym boję sie chorob genetycznych
a macie w historii rodziny jakies choroby genetyczne? wtedy to wiadomo ze pasuje zrobic..
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 16:18   #2520
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
a macie w historii rodziny jakies choroby genetyczne? wtedy to wiadomo ze pasuje zrobic..

Nie mam, ale taki np. zespół downa to przeciez nie jest dziedziczna choroba tylko loteria. Każda z nas moze to neistety dotknac :/
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 22:10:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.