Lutówki 2017 ❤ - część VI - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-26, 21:02   #4111
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Gdyby B był tylko mniej wybredny... Odkąd chodzi ubrał... jedne buty
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 21:21   #4112
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Kalosze są strasznie ciężkie do chodzenia, ja bym na razie odpuściła.

My niczym się nie suplementujemy jestem dalej zwolenniczką zdrowej diety i przebywania jak najwięcej na dworze. Mam to szczęście,że jedzą wszystko, a kiedys corci zaczęłam dawać tran i się przeziębiła, pewnie zbieg okoliczności, no ale ...

MartaMagda Jaśko też zakłada nasze klapki i śmiga po domu zadowolony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 21:22   #4113
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Gdzieśty sie włóczyła...

I jak się jeździ?

wiesz gdzie to było? za akademikami na ligocie
a jeździ się spoko...oczywiście cykałam się za każdym wyjazdem...ale z czasem nabiorę wprawy i dobrych nawyków myślę ogólnie jestem zadowolona
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 21:33   #4114
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Heeeej Wróciłam z naszego morza Trochę z Alą zmieniłyśmy klimat, pogoda się nawet udała. Jeden dzień był wręcz upalny

W piątek lecimy na wakacje i szukam jakiegoś parkingu na Okęciu. Możecie jakiś polecić?
Ale fajnie, gdzie lecicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez sonia_n Pokaż wiadomość
Ja to już przestałam liczyć na to, że K prześpi mi noc... jak się popsuło w 4 mcu tak dalej jest beznadziejnie..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------





Jak byłam mała to uwielbiałam zakupy szkolne ... wręcz nie mogłam się doczekać tych zeszytów, piórników, gumek, kredek ... ach te czasy !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------





Wspokczuje.
Aż z ciekawości sprawdzę co to za bóle wzrostowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------





Współczuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------





Mi tydzień wystarczy. Jestem już tymi wakacjami zmęczona ;P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Haha, ja z tych moich wakcji przed powrotem do pracy wyciągnęłam najwięcej ile mogłam, działo się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Cześć!

Wpadłam na chwilę się przywitać, pogratulować wszystkich sukcesów, udanych wakacji i potrzymać kciuki za wszystkie wrześniowe zmiany (żłobki!).

U nas drugi miesiąc bez chorób w tygodniu tylko praca, praca a wieczory całej dla Nadii. Młoda chodzi regularnie spać o 22:00 pewnie gdyby nie drzemka w żłobku to już by u nas drzemek nie było. Tak jak teraz to cóż, pójdzie spać i zostaje czas na pranie/zmywanie/kąpiel i dobranoc, tyle z "własnego" życia

Od września zmieniamy żłobek ale najpierw czekają nas wakacje, lecimy do Bułgarii Po powrocie z wakacji TZ zaczyna pracę na nowym stanowisku w innym oddziale firmy. Zmiany, zmiany, zmiany

Młoda okazjonalnie potrafi coś poskładać słownie typu "Tata nie ma", cały sercem kocha "jieski' (pieski) i najbardziej słodko na świecie mówi "auł" (w sensie hał) co prawda póki co 90% zwierząt to są pieski (koń - piesek, krówka - piesek, piesek - piesek) tylko kaczka to kaczka i robi kwa Biega jak szalona a dzisiaj nawet pierwszy raz podskoczyła. Nie nauczyłam mojego dziecka oglądania niczego typu bajki więc nie usiedzi 5 minut (po cichu czasami żałuję ). Ah i kupiliśmy nocnik ale na razie tylko na takiej zasadzie, że sobie jest - Nadia siada na nim chętnie i w ubraniu i bez więc to jakiś sukces, powtarza wtedy zawsze "si" i pokazuje na pieluszkę ale póki co nie udało jej się nic zrobić. Będzie czas to zrobi No i to na co czekałam - takie w pełni świadome, chętne dawanie buziaków i przytulanie

Z tymi ciuchami to wam zazdroszczę wolniejszej zmiany rozmiarów. U nas już regularnie 92 (o dziwo jest lepsze w pasie niż niektóre 86 bo już ten rozmiar robią chyba w większość pod mniej wystające brzuszki, już takie wiecie "nie niemowlęce"). Ja tu się zastanawiam czy na zimę brać kurtkę 98 Z butami u nas już wjechał rozmiar 23 (w ogóle udało mi się dorwać w Deichmannie na promocji -75% kupić Nike za 30zł!).

Ząbków Nadia ma już 12 (jedynki, dwójki, czwórki). Czekamy na trójki

Trzymam kciuki za spokojne adaptacje w żłobkach i za to żeby żadnego z naszych maluchów nie dosięgnęły jesienią żadne choroby
Współczuję z tym zasypaniem, tak Tosia chodziła spać, więc wiem o czym piszesz, już o tej 22 niewiadomo co robić, czy kąpać się, czy sprzątać, czy obiad, czy coś do pracy, czy najlepiej od razu iść spać.

Miłych wakacji!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Jutro córcie muszę dać do przedszkola, Jasiuniek do teściowej, a ja do lekarza medycyny pracy, potem szkolenie bhp, mam nadzieję,że w ogóle na nie zdążę. Janek był u teściowej juz,ale tak na 2 h max i zawsze z siostrą. Trochę się boję jak to będzie, no ale czeka go żłobek za tydzień także zawsze to jakiś "trening".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 22:18   #4115
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Eh powiem wam, że u nas po urlopie chyba wózki pójdą w odstawkę byliśmy dzisiaj pojeździć po sklepach, kupić coś do wyprawki do żłobka (w prywatnym nie musieliśmy dać prawie nic - no poza wpisowym - a tutaj znowu takie pościelowe itp. rzeczy trzeba dać) i trochę przydasiów na urlop i co? dramat.. do wózka niet bo ona sama - no spoko, podpięłam ją na tą "smyczkę" na nadgarstek jej i mój i nawet szła na tym spokojnie ale chodzenie się znudziło to zaczęła pielgrzymkę na kolanach urządzać i wtedy albo on będzie leżeć na podłodze albo trzeba ją nosić bo wózek parzy i jest fe

kupiłam na odczep się poduszkę i śliniak do żłobka (sukces roku jak na 1h dojazd do centrum handlowego w jedną stronę)...

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
A ma któraś kalosze? Boję się, że Bartek mi takich gumiaków nie założy ale chciałabym spróbować (tzn zamówic i oddać gdzieś).
Jakich firm macie? Warto brać np takie ?
mam zwykłe z tesco, F&F - Nadia w nich śmiga bez problemu

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
U nas to samo. Buty muszą być ciemne, lekkie, skórzane, dobrze przylegac do stopy i mieć wąskie noski, ale żeby nadal było miejsce na palce... Kapcie udało się nam kupić stacjonarnie i nawet dziewczęcy model, ale trzewiki kupiłam chłopięce, bo dla dziewczyn to przecież obowiazkowo musi być róż Na szczęście te chłopięce, czesto wyglądają uniwersalnie. Za to kapcie do zlobka polecam firmy ARS jakby ktoś szukał na wąską stopę.

Zastanawiam się teraz czy do domu kupować zwykłe kapcie, czy takie w typie attipasow, czy takie jak skarpety z antyposlizgami. Najchętniej bym Ninę puściła w skarpetkach, ale ona chce ostatnio wszystko tak jak my i coś jej trzeba kupic, bo zaklada moje klapki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jesienne/zimowe buty też spędzają mi sen z powiek bo te wszystkie dziewczyńskie nie wpisują się w mój gust

a co do chodzenia po domu to Nadia regularnie chodzi w naszych butach już nawet nie zwracam uwagi

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
kalosze mam jakies zwykle z minionkami
ale crocs tez mi sie bardzo podobaja jak uznam ze jestr potrzeba to na kolejna jesien kupie poki co te nasze nam powinny wystarczyc

u nas tesciostwo wiec luzuje troche... pomijam ze wczoraj sie zatrulam wiec ledwo zipie.. -_-'
drugi raz! kolo 15.08 pierwszy. no masakra. co wolne to ja zdycham ;/
biedactwo z tymi choróbskami

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Hej.
My jeszcze do 31 -go się wczasujemy. Tylko przez ostatnie 3 dni było nieciekawie bo Hania miała gorączkę nawet do 39 stopni. Czwartek, piątek,sobota. Dziś bez gorączki. Myślałam że może trzydniówka,ale wysypki brak na razie. Wychodzą jej też czwórki więc może zęby mam nadzieję że dzisiejsza noc będzie bez gorączki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
wysypka nie jest konieczna przy trzydniówce najważniejsze żeby już ta gorączka nie wracała

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
(...)Współczuję z tym zasypaniem, tak Tosia chodziła spać, więc wiem o czym piszesz, już o tej 22 niewiadomo co robić, czy kąpać się, czy sprzątać, czy obiad, czy coś do pracy, czy najlepiej od razu iść spać.(...)
Jutro córcie muszę dać do przedszkola, Jasiuniek do teściowej, a ja do lekarza medycyny pracy, potem szkolenie bhp, mam nadzieję,że w ogóle na nie zdążę. Janek był u teściowej juz,ale tak na 2 h max i zawsze z siostrą. Trochę się boję jak to będzie, no ale czeka go żłobek za tydzień także zawsze to jakiś "trening".
oj te wieczory to masakra, ogarnie człowiek zmywarkę, pralkę, prysznic i to już jest późno a gdzie chociaż jakiś serial obejrzeć czy książkę poczytać...

Janek da sobie radę skoro już był to będzie dobrze
my Nadię ostatnio co jakiś czas podrzucamy w sobotę na np. 8h kiedyś robiliśmy tak, że teściowa przychodziła popilnować u nas jak młoda już spała ale teraz to na luzie ją dajemy na cały boży dzień i nawet nie zauważa, że nas nie było pies chyba bardziej to przeżywa
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2018-08-26 o 22:21
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 22:37   #4116
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 - część VI

Z tematu butów przerzucilam się na książki. Idzie jesień, trzeba zacząć kompletowac literaturę na długie jesienne wieczory

Co polecacie? Chce kupić:
- Jano i Wito w trawie.
- A króliczek słuchał.
-Gdzie jest Spot?
- Czytanki dla maluszka. Bing.

Zastanawiam się nad Babo chce, ale nie do końca jestem pewna, czy Ninie się spodoba i Idziemy na niedzwiedzia. Ma któraś te pozycje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017

Edytowane przez MartaMagda
Czas edycji: 2018-08-26 o 22:52
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 22:45   #4117
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Ja mam binga jakos nie przypasowal, zero zaintersowania.

Kalosze mam ze smyka. Ale malutka kocha buty, zaklada wszytskie jak leci (swoje, brata, moje, taty itd).

Axn macie tak tylko z butami czy tez inne części garderoby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-26, 22:53   #4118
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez minula Pokaż wiadomość
Ja mam binga jakos nie przypasowal, zero zaintersowania.
Właśnie jestem ciekawa, bo kreskówka do inhalacji to był strzał w 10.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-26, 23:17   #4119
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Właśnie jestem ciekawa, bo kreskówka do inhalacji to był strzał w 10.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kreskówek oglądał synek, mloda nic nie ogląda, więc może dlatego brak zainteresowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-27, 06:50   #4120
sonia_n
Zadomowienie
 
Avatar sonia_n
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 576
GG do sonia_n
Dot.: Lutówki 2017 - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Z tematu butów przerzucilam się na książki. Idzie jesień, trzeba zacząć kompletowac literaturę na długie jesienne wieczory

Co polecacie? Chce kupić:
- Jano i Wito w trawie.
- A króliczek słuchał.
-Gdzie jest Spot?
- Czytanki dla maluszka. Bing.

Zastanawiam się nad Babo chce, ale nie do końca jestem pewna, czy Ninie się spodoba i Idziemy na niedzwiedzia. Ma któraś te pozycje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mam babo chce. Swego czasu był hit. Najbardziej mi się podoba z całej serii. Jano wito w trawie tez spoko ale u nas bardziej spodobała się cześć w domu. Gdzie jest spot - ok ale bez szału.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
♥ Kacperek ♥
sonia_n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-27, 07:28   #4121
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez minula Pokaż wiadomość

Axn macie tak tylko z butami czy tez inne części garderoby.
Tylko z butami. Był okres, że też z czapką ale to mu przeszło.
Buty ostatnio podmieniliśmy mu na takie same tylko wiekszy rozmiar... Nie było innej możliwości Żadnych sandałków, adidasków, kapci... nic.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 13:26   #4122
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Gdyby B był tylko mniej wybredny... Odkąd chodzi ubrał... jedne buty
Pocieszę Cię, że kolezanki syn (ze stycznia) ma tak samo. Od kiedy dziecko zaczelo chodzic, ma jeden model butow, tylko rozmiar zmienia cale lato przrchodzil w butach do kostki
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-27, 16:18   #4123
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Gdyby B był tylko mniej wybredny... Odkąd chodzi ubrał... jedne buty
O mamo

Ja dziś zaszalałam i kupiłam Kai „kapcie” do żłobka i buty na jesień


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-27, 16:47   #4124
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Ja L wezme chyba te buty. https://fr.zalando.be/elefanten-lais...4i007-o11.html

podobaja mi sie jeszcze te https://fr.zalando.be/geox-new-flick...4d04p-o11.html i te https://fr.zalando.be/ecco-first-bas...4f00c-o11.html
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-27, 17:29   #4125
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Kupiliśmy kalosze, w końcu niestety krótkie Playshoes, jedyne jakie udało się (z wrzaskiem) w ogóle ubrać. W resztę nie udało się wsunąć stopy. Niestety też są one bez wymienej skarpety więc ze 2 jakieś cieplejsze musiałabym gdzieś kupić.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 08:21   #4126
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

my na jesien ,mamy nasze primigi wciaz a w zapasie naturino czeka licze ze kolejne, poza kapciami, beda zimowe
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 08:44   #4127
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
my na jesien ,mamy nasze primigi wciaz a w zapasie naturino czeka licze ze kolejne, poza kapciami, beda zimowe
Ja też liczę, że w tych butach, które jej zamówiłam przechodzi jesień i później już typowo zimowe jej kupie Do żłobka kupiłam jej sandały jako kapcie, bo mają w żłobku tak ciepło, że wszystkie dzieci w sandałkach chodzą


Poza tym zamówiłam niańkę z kamerką z Ali za grosze Jestem zadowolona
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 09:01   #4128
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Poza tym zamówiłam niańkę z kamerką z Ali za grosze Jestem zadowolona
Teraz?! Nie o 1,5 roku za późno? A może Ty w ciąży jesteś!

Nasza niania stale w użyciu
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 09:43   #4129
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Dejwo śpi...jak wstanie o 7 a przed 8 to drzemka zawsze wypada max do 12...a jak wstanie po 8 ok 9 to albo ok 14 albo wcale
Wczoraj mnie zaskoczył..rano trzymałam go na rękach, tż chciał dać buziaka przed pójściem do pracy...dał mu raz, chciał drugi, a Dejwo rączką skierował twarz tż do mojej, żeby mi dał buzi urocze to było. Ale żeby nie było kolorowo to wieczorem dał koncert jakich nie było jeszcze. Ryk, bunt na kąpiel. Myślałam, czy to nieutulony płacz po wczorajszym szczepieniu na pneumo no ale uspokoił się w końcu po kąpieli. Ogólnie ma bunt ostatnio na ubieranie, rozbieranie, ryk i nie on nie będzie...no cudownie tak przed żłobkiem...na pewno tego mi trzeba co rano


btw ile czasu w żłobku Wam zajmuje ogarnięcie dziecka? tzn. rozebranie, zostawienie itd?


szczepienia:

jak pisałyście o szczepieniach na menigokoki to jakoś to pomijałam...ale zaczęłam się zastanawiać...Pediatra zaleciła około 2 urodzin, wtedy są 2 dawki? mówiła o szczepionce B
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 09:51   #4130
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
btw ile czasu w żłobku Wam zajmuje ogarnięcie dziecka? tzn. rozebranie, zostawienie itd?


szczepienia:

jak pisałyście o szczepieniach na menigokoki to jakoś to pomijałam...ale zaczęłam się zastanawiać...Pediatra zaleciła około 2 urodzin, wtedy są 2 dawki? mówiła o szczepionce B
Też się chętnie dowiem. W naszym żłobko zalecają jak najszybciej ogarnąć, oddać i wyjść. Nawet w 1 dzień mamy (wiadomo nie na cały dzień) ale zostawić dziecko już same żeby nie przyzwyczajać go, że chodzimy do żłobka razem.

szczepienia:
My mamy teraz ospę więc meningo na razie nie ruszam... może serio koło 2 urodzin...?

Ospa dla żłobkowiczów jest niby darmowa, no nie? Kojarzy któraś czy trzeba jakieś zaświadczenie??
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 10:09   #4131
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość

btw ile czasu w żłobku Wam zajmuje ogarnięcie dziecka? tzn. rozebranie, zostawienie itd?
Jak chodziłam do pracy to latem rano 30 sekund po odebraniu to dłużej, bo mi się już nie spieszyło. Zimą to kilka minut, bo ja się musiałam rozebrać, żeby się nie zgrzać, potem rozebrać Ninę z czapki, szalika, kurtki, butów, ewentualnie przeprać rajty na spodnie, przekazać na salę i samej się ubrać. Zimowe powroty podobnie długo.

Dzisiaj przyjdzie paczka z butami, jutro książki, jeszcze dzisiaj mamy gości, także muszę posprzątać i zabrać się za zadanie rekrutacyjne. Kiedyś w moim mieście po wysłaniu CV zapraszali na rozmowę, a teraz najpierw mega rozbudowane zadania a dopiero potem weryfikacja i ewentualnie rozmowa. Ciekawe czy to dlatego, że ludzie zaginali rzeczywistość i ściemniali w CV...
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 10:16   #4132
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Ciekawe czy to dlatego, że ludzie zaginali rzeczywistość i ściemniali w CV...
Coś w tym jest. Z tym, że z zadaniami też przecież ściemniają
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 10:37   #4133
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Teraz?! Nie o 1,5 roku za późno? A może Ty w ciąży jesteś!



Nasza niania stale w użyciu
Mam niańke, ale taka zwykłą bez bajerów. Ostatnio pożyczyłam od koleżanki niańke właśnie z kamerką i stwierdziłam, że jest mi bardzo potrzebna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 10:40   #4134
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Z tym, że z zadaniami też przecież ściemniają
W sumie też racja chociaż ja nie kumam po co, przecież braki w wiedzy, czy umiejętnościach zawsze wyjdą. I to często bardzo szybko...

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Mam niańke, ale taka zwykłą bez bajerów. Ostatnio pożyczyłam od koleżanki niańke właśnie z kamerką i stwierdziłam, że jest mi bardzo potrzebna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wygrywasz Niania z kamerą i 2 pokoje
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 10:41   #4135
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
W sumie też racja chociaż ja nie kumam po co, przecież braki w wiedzy, czy umiejętnościach zawsze wyjdą. I to często bardzo szybko...

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------





Wygrywasz Niania z kamerą i 2 pokoje
Oj tam oj tam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 12:12   #4136
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość

Wygrywasz Niania z kamerą i 2 pokoje
O tak ale nie wzielas pod uwage ze niedlugo bedzie 90m i kamera sie przyda

Dziewczyny w CCC jest teraz -60% na sandaly i klapki. Kupilam Ali sandalki skorzane z Lasockiego po 20zl. Bedzie miala akurat jako kapcie u dziadków. Sobie tez kupilam sandaly po ok. 50zl Grazyna biznesu
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 17:56   #4137
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Dejwo śpi...jak wstanie o 7 a przed 8 to drzemka zawsze wypada max do 12...a jak wstanie po 8 ok 9 to albo ok 14 albo wcale
Wczoraj mnie zaskoczył..rano trzymałam go na rękach, tż chciał dać buziaka przed pójściem do pracy...dał mu raz, chciał drugi, a Dejwo rączką skierował twarz tż do mojej, żeby mi dał buzi urocze to było. Ale żeby nie było kolorowo to wieczorem dał koncert jakich nie było jeszcze. Ryk, bunt na kąpiel. Myślałam, czy to nieutulony płacz po wczorajszym szczepieniu na pneumo no ale uspokoił się w końcu po kąpieli. Ogólnie ma bunt ostatnio na ubieranie, rozbieranie, ryk i nie on nie będzie...no cudownie tak przed żłobkiem...na pewno tego mi trzeba co rano


btw ile czasu w żłobku Wam zajmuje ogarnięcie dziecka? tzn. rozebranie, zostawienie itd?


szczepienia:

jak pisałyście o szczepieniach na menigokoki to jakoś to pomijałam...ale zaczęłam się zastanawiać...Pediatra zaleciła około 2 urodzin, wtedy są 2 dawki? mówiła o szczepionce B
Żłobek - po 5 minutach jestem znowu w aucie. Wyjmuję małą z auta, idziemy do żłobka (parking pod samym wejściem), chwila w szatni na zmianę butów i hop do sali. Jak mam coś więcej zrobić typu podrzucić pampersy to robię dwie rundki i na spokojnie grzebię w szafkach jak mała jest już na sali.

Szczepienia:
my już jesteśmy po Bexsero - 2 dawki a około lutego będzie przypominająca (jak zaszczepisz po 2 urodzinach to będą chyba tylko dwie dawki, bez przypominającej już) oraz po Nimenrixie (po roku jest tylko jedna dawka i finito).

Za to zalegam z MMR ale to chcemy wrócić do tematu po wakacjach (w lipcu był Nimenrix wiec teraz by można coś kolejnego dopiero dać no ale średnio mi się widziała opcja ewentualnych skutków typu gorączka itp. na wakacjach). No i ospa (tu się będę chciała załapać na darmowe z tytułu żłobka).

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Mam niańke, ale taka zwykłą bez bajerów. Ostatnio pożyczyłam od koleżanki niańke właśnie z kamerką i stwierdziłam, że jest mi bardzo potrzebna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie no, jak jest Ci niezbędną to ten zakup jest w pełni uzasadniony
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 18:21   #4138
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem. W naszym żłobko zalecają jak najszybciej ogarnąć, oddać i wyjść. Nawet w 1 dzień mamy (wiadomo nie na cały dzień) ale zostawić dziecko już same żeby nie przyzwyczajać go, że chodzimy do żłobka razem.

szczepienia:
My mamy teraz ospę więc meningo na razie nie ruszam... może serio koło 2 urodzin...?

Ospa dla żłobkowiczów jest niby darmowa, no nie? Kojarzy któraś czy trzeba jakieś zaświadczenie??
Zaświadczenie ze żłobka że chodzi do żłobka


Ja wchodzę rozbiera idziemy, ściskam na korytarzu, podaję Pani, rovie papa ale nie czekam aż odmacha jakoś specjalnie i idę. Nie wracam. Szybko się odsuwam żeby przez szybę nie było widać.

U nas 3 dni można z dzieckiem. Jeden to już dalekie od "przyzwyczaja się że jest się razem" a przynajmniej rodziców i łatwiej sovie wyobrazić jak to tam wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 20:24   #4139
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem. W naszym żłobko zalecają jak najszybciej ogarnąć, oddać i wyjść. Nawet w 1 dzień mamy (wiadomo nie na cały dzień) ale zostawić dziecko już same żeby nie przyzwyczajać go, że chodzimy do żłobka razem.

szczepienia:
My mamy teraz ospę więc meningo na razie nie ruszam... może serio koło 2 urodzin...?

Ospa dla żłobkowiczów jest niby darmowa, no nie? Kojarzy któraś czy trzeba jakieś zaświadczenie??
Ja musialam mieć zaświadczenie z żłobka.
Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Jak chodziłam do pracy to latem rano 30 sekund po odebraniu to dłużej, bo mi się już nie spieszyło. Zimą to kilka minut, bo ja się musiałam rozebrać, żeby się nie zgrzać, potem rozebrać Ninę z czapki, szalika, kurtki, butów, ewentualnie przeprać rajty na spodnie, przekazać na salę i samej się ubrać. Zimowe powroty podobnie długo.

Dzisiaj przyjdzie paczka z butami, jutro książki, jeszcze dzisiaj mamy gości, także muszę posprzątać i zabrać się za zadanie rekrutacyjne. Kiedyś w moim mieście po wysłaniu CV zapraszali na rozmowę, a teraz najpierw mega rozbudowane zadania a dopiero potem weryfikacja i ewentualnie rozmowa. Ciekawe czy to dlatego, że ludzie zaginali rzeczywistość i ściemniali w CV...
Kciuki za zadanie i kolejny etap rekrutacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 20:47   #4140
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
W sumie też racja chociaż ja nie kumam po co, przecież braki w wiedzy, czy umiejętnościach zawsze wyjdą. I to często bardzo szybko...

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------



Wygrywasz Niania z kamerą i 2 pokoje
Ej ej ja mam jeden pokój i mała kuchnię (mamy do niej drzwi) i cały czas korzystam z niani z aliekspress! po prostu jak zamknę się w kuchni i włączę okap to zwykła niania mi uja daje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-16 09:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.