Matura 2015 :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 15:27   #1
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258

Matura 2015 :)


Witam. Tematem tego wątku ma być matura, która odbędzie się w roku 2015. Niedawno wyszły informatory - tu macie link: http://www.cke.edu.pl/index.php/info...nego-2014-2015
Podzielmy się opiniami o tej maturze, naszymi obawami, polecajcie tutaj dobre książki do nauki przed maturą, piszcie, jakie przedmioty chcecie zdawać i na jakie studia iść.
Widziałam już podobny wątek, jednak postanowiłam założyć nowy. W poprzednich rozmowa często staczała się na zupełnie inne tematy. Prosiłabym więc, aby nikt nie zaczynał jakiejś kłótni o systemie edukacji, jak to bywało w innych wątkach .

Wstępnie przeglądając arkusze, doszłam do wniosku, że rozszerzony angielski będzie trudniejszy (8 pkt za zadania z gramatyki, a zawsze było tylko 5 pkt + za wypracowanie tylko 13 pkt, a zawsze było 18 pkt). Oczywiście zależy, co kto lubi, jednak ja nie jestem orłem z gramatyki i dlatego mi taka opcja nie pasuje, a poza tym zawsze było tak, że wyraz był podany w nawiasie i wiedziałeś, do której luki należy, a teraz nie wiesz i nie dość, że musisz dobrze odmienić, to jeszcze do odpowiedniej luki dopasować.
Matura ustna z polskiego - inna, trudniejsza, wiadomo, raczej nie trzeba tego komentować.
Według mnie ułatwili trochę z matematyką, bo wprowadzili zadania zamknięte na rozszerzonej! Moim zdaniem to trochę nie fair, że angielski utrudniają, a matematykę ułatwiają, a Wam jak się zdaje?
Co sądzicie o tej maturze??
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 23:00   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Matura 2015 :)

Ja bym tak nie demonizowała tej matury z angola.

Ustna bez określania poziomu zostaje bez zmian. W częsci pisemnej podstawowej dochodzi jedno lub dwa zadania ze struktur leksykalno gramatycznych i jedno z testem luk ( wstwianie zdania do tekstu tak, by utworzyć spójny i logiczny tekst).

Dobrze, że ta matura jest odrobinę trudniejsza. To, co było do tej pory to była kpina z matury.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 00:06   #3
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Obawiam się tej matury
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 02:32   #4
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Matura 2015 :)

na stronie edu.pl z lewej strony masz taką zakładkę i znajdziesz tam matury z wszystkich przedmiotów z ubiegłych lat. Aż TAK bardzo ta matura 2015 inna nie będzie. Wydrukuj i ćwicz
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 20:31   #5
Ginger90
Raczkowanie
 
Avatar Ginger90
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: Matura 2015 :)

Ja prawdopodobnie będę zdawać podstawową matematykę, rozszerzone biologię i angielski. Jeszcze muszę się zorientować, jak to jest ze zdawaniem przedmiotów po 5 latach od "swojej" matury Aż staro się poczułam...
A ty co zdajesz, BreakMeDown?
Tak przy okazji - czy wątek nie powinien znajdować się w Szkolnej Ławce?
Ginger90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 14:53   #6
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Ginger90 Pokaż wiadomość
Ja prawdopodobnie będę zdawać podstawową matematykę, rozszerzone biologię i angielski. Jeszcze muszę się zorientować, jak to jest ze zdawaniem przedmiotów po 5 latach od "swojej" matury Aż staro się poczułam...
A ty co zdajesz, BreakMeDown?
Tak przy okazji - czy wątek nie powinien znajdować się w Szkolnej Ławce?
Na pewno polski i angielski rozszerzone, ale jeszcze zobaczymy ;p
Nie orientuję się za bardzo jeszcze na tym forum. Przepraszam, jeśli źle go umieściłam
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 20:42   #7
Ginger90
Raczkowanie
 
Avatar Ginger90
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: Matura 2015 :)

A bierzesz już jakieś kierunki pod uwagę?

Może warto napisać do moderatora o przeniesienie wątku? Myślę, że w Szkolnej Ławce znalazłoby go więcej zainteresowanych.
Ginger90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 10:34   #8
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

cześć wszystkim!
też zdaję maturę w 2015 roku i również obawiam się zmian, ale bez przesady, może aż tak źle nie będzie, trzeba myśleć optymistycznie
ja planuję zdawać na maturze, oprócz przedmiotów obowiązkowych, rozszerzenie z biologii, chemii i angielskiego
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 12:32   #9
Westka
Zakorzenienie
 
Avatar Westka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9 224
Dot.: Matura 2015 :)

Hej. Miałam zamiar założyć podobny wątek Ja również będę zdawać maturę 2015 i baaaardzo się streesuję Nie mogę sobie już z tym poradzić. Wiem, że to dopiero początek II kl. LO, ale czuję się jakbym zadawała maturę za miesiąc. Mam same czarne myśli. Boję się, że sobie nie poradzę z tą całą nauką :/ Jestem dobrą uczennicą, w zeszłym roku miałam pasek na świadectwie, chodzę do najlepszego liceum w mieście, ale pomimo tego bardzo boję się matury. Wiem, że to raczej nie jest normalne... Zamierzam zdawać rozszerzony angielski i WOS, a polski i matmę postawową. Ja już naprawdę nie wiem, co robić. Jestem bardzo wymagająca od siebie, często się krytykuję. Uważam, że nie jestem wystarczająco inteligentna. Mam problemy z wiarą we własne możliwości. Myślę nad pójściem do psychologa, ale nie wiem, czy znajdę na to czas.
Drogie forumowiczki, dajcie mi jakiegoś kopa, przywróćcie do pionu
Westka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 13:02   #10
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Westka Pokaż wiadomość
Hej. Miałam zamiar założyć podobny wątek Ja również będę zdawać maturę 2015 i baaaardzo się streesuję Nie mogę sobie już z tym poradzić. Wiem, że to dopiero początek II kl. LO, ale czuję się jakbym zadawała maturę za miesiąc. Mam same czarne myśli. Boję się, że sobie nie poradzę z tą całą nauką :/ Jestem dobrą uczennicą, w zeszłym roku miałam pasek na świadectwie, chodzę do najlepszego liceum w mieście, ale pomimo tego bardzo boję się matury. Wiem, że to raczej nie jest normalne... Zamierzam zdawać rozszerzony angielski i WOS, a polski i matmę postawową. Ja już naprawdę nie wiem, co robić. Jestem bardzo wymagająca od siebie, często się krytykuję. Uważam, że nie jestem wystarczająco inteligentna. Mam problemy z wiarą we własne możliwości. Myślę nad pójściem do psychologa, ale nie wiem, czy znajdę na to czas.
Drogie forumowiczki, dajcie mi jakiegoś kopa, przywróćcie do pionu
Nie ma się co stresować, jeszcze dużo czasu przed nami
chociaż przyznam, że sama mam czasem takie załamania, że myślę, że nic mi się nie uda, nie dostanę się na wymarzone studia, bo jestem za mało inteligentna itd. Ale najlepiej wtedy działa na mnie rozmowa z przyjaciółmi lub rodzicami. Czasem też siadam i czytam jakieś zagadnienia z biologii i chemii, co daje mi jaką pewność siebie, że jednak coś robię
może Ty też spróbuj tak zrobić, porozmawiać z przyjaciółmi, rodziną, albo uczyć się "nadprogramowo"
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 09:46   #11
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: Matura 2015 :)

teorytycznie mamy jeszcze trochę czasu do tego, ale nauczyciele, którzy dzień w dzień po kilka razy wypowiadają słowo MATURA uświadamiają, że ten czas minie bardzo szybko. Ja oprócz obowiązkowych zdaję na rozszerzeniu polski, angielski i biologię.
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 11:18   #12
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

u mnie w szkole też tak jest, może nie chcą żebyśmy o niej zapomnieli?
i widzę, że kolejna osoba, która zdaje biologię na rozszerzeniu
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 21:21   #13
lilithin4
Raczkowanie
 
Avatar lilithin4
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
GG do lilithin4
Dot.: Matura 2015 :)

hejka, jestem na biolchemie z fizyką i także w 2015 zdaję maturę - biologia, chemia i matma rozszerzone -> cel: medycyna. W sumie w 1 klasie trochę sobie zawaliłam, bo spędziłam głównie na imprezowaniu i teraz muszę nadrobić biologię, którą zaniedbałam niestety No i jestem wkurzona, bo UJ tydzień czy dwa tygodnie temu zamieścił informację, że od 2015 roku fizyka nie będzie liczyła się do rekrutacji. Bezsensu - moi zdaniem takie informacje powinny być zamieszczane z trzyletnim wyprzedzeniem, tak, żeby świadomie wybrac profil (no bo po co mi teraz ta fizyka), no jacież!
Samej matury jako tako się nie boję, lubię tego typu egzaminy sprawdzające A co do zmian - dziewczyny, nie ma, co się bać, przed egzaminem gimnazjalnym też była panika, a w sumie wyszło na plus (był duuużo prostszy niż w poprzednich latach)

Jakie polecacie zbiory do matmy? Najlepiej z dużą ilością jakiś złożonych zadań tekstowych Mam zbiór z pazdry, ale jestem średnio zadowolona, jest mnóstwo typowych zadań, które się robi mechanicznie, niewiele tekstowych, nie mówiąc już o ciekawszych.

Edytowane przez lilithin4
Czas edycji: 2013-09-22 o 21:36
lilithin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 14:29   #14
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

lilithin4 mam ten sam problem - klasa biol-chem-fiz bo przecież fizyka się będzie liczyła w Warszawie, a od tego roku już nie. I tak się męczę

A to, że przebimbałaś 1 klasę nie ma wpływu, nie było raczej nic ciekawego w materiale, głównie powtórki z gimnazjum.

A co do zbiorów zadań to polecam zbiory Kiełbasy, typowo maturalne zadania, dobrze przygotowują, wiem, bo mój brat je przerabiał przed maturą z rozszerzonej matmy
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 21:21   #15
lilithin4
Raczkowanie
 
Avatar lilithin4
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
GG do lilithin4
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez littlepatience Pokaż wiadomość
lilithin4 mam ten sam problem - klasa biol-chem-fiz bo przecież fizyka się będzie liczyła w Warszawie, a od tego roku już nie. I tak się męczę
To jest potwornie niesprawiedliwie, że takie rzeczy ogłaszają na tyle późno, że nie można wziąć tego pod uwagę przy wyborze profilu. Ja się w sumie nie męczę, bo dzięki pójściu na ten profil i natrafieniu na najlepszego nauczyciela w województwie, pokochałam fizykę. Niemniej uczenie się jej to strata czasu, owszem, robię to, bo ją uwielbiam (no i pasowałoby miec z rozszerzenia jakąś przyzwoitą ocenę), ale w tym czasie mogłabym trzaskac zadania z matmy.
lilithin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 13:43   #16
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Wink Dot.: Matura 2015 :)

Hej dziewczyny, bez paniki Trzeba wierzyć, że arkusze nie będą trudne i przede wszystkim zamiast narzekać, wziąć się do pracy!
Ja wiem, że na 100% będę zdawać rozszerzony polski i angielski, coraz poważniej zastanawiam się też nad hiszpańskim. Jest tu ktoś z podobnymi planami? Zwłaszcza jeśli chodzi o polski, bo to on spędza mi sen z powiek :P
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:05   #17
Ginger90
Raczkowanie
 
Avatar Ginger90
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: Matura 2015 :)

Współczuję wam z tą fizyką :/

Cytat:
Napisane przez nafisa Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś z podobnymi planami? Zwłaszcza jeśli chodzi o polski, bo to on spędza mi sen z powiek :P
A co konkretnie spędza ci sen z powiek? Jeśli masz polski rozszerzony w szkole i się do niego przygotowujesz, robiąc arkusze, czytasz lektury, to powinnaś zdać dobrze. Wybierasz się na jakąś filologię?
Ginger90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:58   #18
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Matura 2015 :)

Tak, mam rozszerzenie i staram się przygotowywać najlepiej jak potrafię, ale kiedy nauczycielka czasem na konkretnych przykładach pokazuje nam wymagania, to moja wiara w siebie ginie, zanim się jeszcze zdążyła rozwinąć Blisko, celuję w arabistykę
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:46   #19
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

do tej pory też lubiłam fizykę, ale jak w tym roku trafiła nam się nauczycielka, która na każde pytanie odpowiada "jesteście w klasie z rozszerzoną fizyką, powinniście to wiedzieć" i w dodatku na kartkówkach skreśla całą pracę za źle jedno zrobione zadanie, to serio zaczynam wątpić
ale niemniej rozszerzona fizyka nam się przyda, na studiach później też przecież jest
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 21:36   #20
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Matura 2015 :)

Hej, hej!
Też zdaję maturę w 2015. Rozszerzenie z polskiego i angielskiego, prócz tego WOS i historia, a jak się uda, to i niemiecki.

Słyszałyście coś o tym, że można zdawać tylko te przedmioty, które miało się w szkole - tzn. jako godziny lekcyjne? Jeśli to prawda, to jest to strasznie krzywdzące w kwestii języków...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:02   #21
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Matura 2015 :)

Jestem tegoroczna maturzystka. Widze ze duzo osob planuje zdawac bio, chem. Szczerze radze Wam uczyc sie na biezaco, robic zadania ze zbiorow po dziale bo to pomaga, latwiej bedzie pozniej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 16:11   #22
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Hej, hej!
Też zdaję maturę w 2015. Rozszerzenie z polskiego i angielskiego, prócz tego WOS i historia, a jak się uda, to i niemiecki.

Słyszałyście coś o tym, że można zdawać tylko te przedmioty, które miało się w szkole - tzn. jako godziny lekcyjne? Jeśli to prawda, to jest to strasznie krzywdzące w kwestii języków...

Jeśli to prawda to bardzo fajnie, że nas o tym poinformowali wcześniej
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:05   #23
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

nie..nie wydaje mi się to prawdą, musieliby nas o tym poinformować wcześniej, a w informatorach maturalnych niczego takiego nie ma
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:46   #24
lilithin4
Raczkowanie
 
Avatar lilithin4
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
GG do lilithin4
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez littlepatience Pokaż wiadomość
do tej pory też lubiłam fizykę, ale jak w tym roku trafiła nam się nauczycielka, która na każde pytanie odpowiada "jesteście w klasie z rozszerzoną fizyką, powinniście to wiedzieć" i w dodatku na kartkówkach skreśla całą pracę za źle jedno zrobione zadanie, to serio zaczynam wątpić
ale niemniej rozszerzona fizyka nam się przyda, na studiach później też przecież jest
A to się nie dziwię, nauczyciel potrafi ostro zniechęcić. No ale tak, racja, zawsze to dobrze mieć ją rozszerzoną, przyda się. Moim planem B jest automatyka i robotyka albo budownictwo na AGHu, więc dobrze mieć tą fizykę w rozszerzeniu

Cytat:
Słyszałyście coś o tym, że można zdawać tylko te przedmioty, które miało się w szkole - tzn. jako godziny lekcyjne? Jeśli to prawda, to jest to strasznie krzywdzące w kwestii języków...
Nie, nie, ja też w to nie wierzę, już dawno byłoby to podane do informacji publicznej oficjalnie, teraz raczej już nie mogą nic, co się tyczy naszych matur zmieniać. Mam nadzieje

Cytat:
Tak, mam rozszerzenie i staram się przygotowywać najlepiej jak potrafię, ale kiedy nauczycielka czasem na konkretnych przykładach pokazuje nam wymagania, to moja wiara w siebie ginie, zanim się jeszcze zdążyła rozwinąć Blisko, celuję w arabistykę
Teraz wszystko wygląda groźnie, ale masz półtora roku na przygotowania do tego typu zadań, za pół roku pewnie te przykłady będą dla Ciebie proste
lilithin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:47   #25
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez lilithin4 Pokaż wiadomość
Teraz wszystko wygląda groźnie, ale masz półtora roku na przygotowania do tego typu zadań, za pół roku pewnie te przykłady będą dla Ciebie proste
Dokładnie tak, później zauważysz, że zadania są tworzone według określonego schematu i nie będziesz miała z większością problemu
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 14:52   #26
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

czesc dziewczyny, ciesze sie, że znalazłam ten wątek, bo tyle jest niejasności co do matury 2015. Jestem zestresowana tym wszystkim, szczególnie polskim, bo to losowanie pytań wcale do mnie nie przemawia, tymbardziej ze nie lubie polskiego na mautrze mam zamiar zdawać matematyke i angielski na poziomie rozszerzonym, z fizyki chce podstawę, bo rozszerzenia nie dam rady chyba ogarnąć marzy mi sie jeszcze matura z francuskiego ale to już całkiem nierealne
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 16:36   #27
lilithin4
Raczkowanie
 
Avatar lilithin4
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
GG do lilithin4
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, ciesze sie, że znalazłam ten wątek, bo tyle jest niejasności co do matury 2015. Jestem zestresowana tym wszystkim, szczególnie polskim, bo to losowanie pytań wcale do mnie nie przemawia, tymbardziej ze nie lubie polskiego na mautrze mam zamiar zdawać matematyke i angielski na poziomie rozszerzonym, z fizyki chce podstawę, bo rozszerzenia nie dam rady chyba ogarnąć marzy mi sie jeszcze matura z francuskiego ale to już całkiem nierealne
Jeśli mam dobre informacje, przedmiotów nieobowiązkowych nie będzie można zdawać na rozszerzeniu. Ale nie a sie czym przejmować, podobno fizyka zawsze byla skonstruowana tak, ze rozszerzenie bylo przystępniejsze od podstawy
lilithin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 16:47   #28
nafisa
Raczkowanie
 
Avatar nafisa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 58
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez lilithin4 Pokaż wiadomość
Jeśli mam dobre informacje, przedmiotów nieobowiązkowych nie będzie można zdawać na rozszerzeniu. Ale nie a sie czym przejmować, podobno fizyka zawsze byla skonstruowana tak, ze rozszerzenie bylo przystępniejsze od podstawy
koleżanka ma rację, przedmiotów nieobowiązkowych nie można zdawać na poziomie podstawowym. Osobiście myślę, że to trochę niesprawiedliwe :/ Słyszałam, że powodem takiej zmiany jest fakt, że na mało której uczelni liczą się podstawy. Cóż, taka jest rzeczywistość, ale jeśli ktoś nie czuje się na siłach (zwłaszcza, że system się zmienił) i zdecydował się "w ostatniej chwili", to zdawanie podstawy wydaje się być lepszą opcją, niż niezdawanie jej wcale. No, ale to tylko moja skromna opinia .
nafisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 19:35   #29
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

A ja słyszałam, że już żadnych przedmiotów (oprócz obowiązkowych) nie będzie można zdawać na poziomie podstawowym. Czyli, że każdy przedmiot dodatkowy może być zdawany tylko i wyłącznie na rozszerzeniu
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 19:48   #30
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez littlepatience Pokaż wiadomość
A ja słyszałam, że już żadnych przedmiotów (oprócz obowiązkowych) nie będzie można zdawać na poziomie podstawowym. Czyli, że każdy przedmiot dodatkowy może być zdawany tylko i wyłącznie na rozszerzeniu
Bo to prawda, wszystko jest w informatorach. W podstawach zdajemy tylko matematykę, polski i język obowiązkowy.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-04 20:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.