Matura 2015 :) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 11:42   #661
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

dzięki wielkie, szykują się wielkie łowy po antykwariatach
a tak w ogóle to nadal nie wypożyczyłam Lalki i jest tak piękna pogoda że nie chce mi się ani trochę uczyć
__________________

MATURA 2015

Biologia R
Chemia R
Angielski R
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 22:12   #662
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

dziewczyny, potrzebuję rady przeglądam sobie kierunki studiów i zainteresowałam się dość mocno ochroną środowiska, z tym, że biorę pod uwagę głównie Wawę a tam UKSW, bo będę zdawać rozszerzoną geo a tam jest brana pod uwagę jako dodatkowy przedmiot, bo np. na SGGW już tylko biologia/chemia i zastanawiam się w ogóle czy to jest jakiś przyszłościowy kierunek? czy raczej coś w stylu np. socjologii, którą się studiuje tylko po to by studiować a roboty ni ma?
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 23:04   #663
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

z robotą ponoć kiepsko, dużo ludzi wybiera ten kierunek, ale jak naprawdę Cię to interesuję to myślę, że dasz radę się wokół czegoś fajnego zakręcić. A patrzyłaś co jest wymagane na Politechnice Warszawskiej? tam też jest ochrona, a perspektywy po PW już raczej lepsze niż po UKSW.
__________________

MATURA 2015

Biologia R
Chemia R
Angielski R
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 00:53   #664
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Ja nie bede chyba nawet doczytywac lektur nie chce mi sie zwyczajnie. W roku szkolnym zawsze czytam lektury i ominelam jedynie Ludzi Bezdomnych.
Polskim w ogóle się nie przejmuje. Nie lubię tego przedmiotu i dla mnie to trochę zbędna matura. Najbardziej zależy mi na wyniku z matematyki.
Z matematyki? A nie wspominałaś coś o WOSie lub geografii? Przepraszam, jeśli się mylę, dużo osób już tutaj pisało i się gubię, co kto zdaje
A na jakie studia się wybierasz?
Btw ja też powinnam się wziąć za "Chłopów" upss... xD
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 11:01   #665
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez littlepatience Pokaż wiadomość
z robotą ponoć kiepsko, dużo ludzi wybiera ten kierunek, ale jak naprawdę Cię to interesuję to myślę, że dasz radę się wokół czegoś fajnego zakręcić. A patrzyłaś co jest wymagane na Politechnice Warszawskiej? tam też jest ochrona, a perspektywy po PW już raczej lepsze niż po UKSW.
na PW mata/biologia/chemia/fizyka albo ewentualnie infa, więc też odpada :< wczoraj jeszcze długo przeglądałam strony uczelni i doszłam do wniosku, że nie ma studiów dla ludzi z moimi zainteresowaniami w ogóle wzięłam się za to wszystko od strony, bo powinnam już od dwóch lat wiedzieć, na jaki kierunek chcę iść i pod to wybierać profil w liceum...
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 11:11   #666
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

i właśnie to jest bez sensu bo kto w wieku 15 lat wie co chce robić w życiu zwłaszcza, że w naszej cudownej podstawie uczymy się tych przedmiotów, które wybieramy w pierwszej klasie jako rozszerzone, innych nie mamy, więc nadrabianie materiału jest trudniejsze...
__________________

MATURA 2015

Biologia R
Chemia R
Angielski R
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 11:14   #667
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Z matematyki? A nie wspominałaś coś o WOSie lub geografii? Przepraszam, jeśli się mylę, dużo osób już tutaj pisało i się gubię, co kto zdaje
A na jakie studia się wybierasz?
Btw ja też powinnam się wziąć za "Chłopów" upss... xD
Mówię o podstawach Tak zdaję historię na pewno, ale co do geografii zaczynam się wahać... A z wosem nadal nie wiem co dalej. Jeśli chodzi o maturę to mam strasznego doła
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 13:25   #668
Cukiiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Cukiiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 401
Dot.: Matura 2015 :)

Cześć jestem tu nowa i też czeka mnie w 2015 matura.
Widzę że nie tylko ja powinnam nadrabiać zaległości lekturowe, a jakoś tak mi się nie chce.

Czy ktoś planuje iść na bezpieczeństwo narodowe w Białymstoku ?
Mam zamiar zdawać na maturze geografię i wos oprócz obowiązkowych, czy ktoś z rocznika '95 też będzie zdawał te przedmioty ?
__________________
Prowadź mnie za rękę, bo sama nie wiem dokąd mam iść, gdzie podążać mam, by na zawsze z tobą być ... ;*



Cukiiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 16:15   #669
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Matura 2015 :)

Cześć dziewczyny
Lepiej ode mnie się orientujecie w nowych maturach, bo pewnie ciągle Wam o tym gadają w szkołach
Dlatego chciałam Was się spytać, jak wygląda sprawa poprawiajacych? czy piszą starą maturę czy nową? ( Starą w sensie tą, która była w tym roku pisana)

Na swojej pierwszej maturze miałam wynik biologia plus chemia rozszerzona 157 p. Poszłam na weterynarię, która dość dała mi w kość, więcej sie uczyłam na studia niz na poprawę.
W tym roku biologia i chemia - 160 p.
Chciałam iść na stomatologię, ale podejrzewam, ze mi niewiele braknie. W tamtym roku ostateczne progi były 162 p.
Czyli zawsze frajer, braknie niewiele, ale braknie
Myślicie, ze warto jeszcze raz poprawiać? Drugi rok na wecie jest jeszcze trudniejszy
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 17:29   #670
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Lepiej ode mnie się orientujecie w nowych maturach, bo pewnie ciągle Wam o tym gadają w szkołach
Dlatego chciałam Was się spytać, jak wygląda sprawa poprawiajacych? czy piszą starą maturę czy nową? ( Starą w sensie tą, która była w tym roku pisana)

Na swojej pierwszej maturze miałam wynik biologia plus chemia rozszerzona 157 p. Poszłam na weterynarię, która dość dała mi w kość, więcej sie uczyłam na studia niz na poprawę.
W tym roku biologia i chemia - 160 p.
Chciałam iść na stomatologię, ale podejrzewam, ze mi niewiele braknie. W tamtym roku ostateczne progi były 162 p.
Czyli zawsze frajer, braknie niewiele, ale braknie
Myślicie, ze warto jeszcze raz poprawiać? Drugi rok na wecie jest jeszcze trudniejszy
witaj, jesteśmy w tej samej sytuacji, z tym że ja w tym roku idę na wetę jako mój zastępczy kierunek, choć marzy mi się medycyna.
Co do matury - na "starych" zasadach będziesz poprawiała te przedmioty, które do tej pory pisałaś (czyli biologię i chemię R na starych) a tych przedmiotów, których nie pisałaś do tej pory (nie wiem, strzelam np. geografia R) zdajesz na 'nowych'.
A gdzie studiujesz weterynarię? I rok był ciężki? Też idę z myślą o poprawie matury ale stawiam tylko na chemię, biologię sobie raczej odpuszczam, gdyż w tym roku napisałam na 83% i więcej chyba nie wyciągnę.
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:55   #671
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
na PW mata/biologia/chemia/fizyka albo ewentualnie infa, więc też odpada :< wczoraj jeszcze długo przeglądałam strony uczelni i doszłam do wniosku, że nie ma studiów dla ludzi z moimi zainteresowaniami w ogóle wzięłam się za to wszystko od strony, bo powinnam już od dwóch lat wiedzieć, na jaki kierunek chcę iść i pod to wybierać profil w liceum...
siostro...
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 22:09   #672
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
witaj, jesteśmy w tej samej sytuacji, z tym że ja w tym roku idę na wetę jako mój zastępczy kierunek, choć marzy mi się medycyna.
Co do matury - na "starych" zasadach będziesz poprawiała te przedmioty, które do tej pory pisałaś (czyli biologię i chemię R na starych) a tych przedmiotów, których nie pisałaś do tej pory (nie wiem, strzelam np. geografia R) zdajesz na 'nowych'.
A gdzie studiujesz weterynarię? I rok był ciężki? Też idę z myślą o poprawie matury ale stawiam tylko na chemię, biologię sobie raczej odpuszczam, gdyż w tym roku napisałam na 83% i więcej chyba nie wyciągnę.
Studiuję w Krakowie. Najcięższe przedmioty były te z CMUJu, czyli chemia, biochemia, histologia, to są naprawdę kobyły.
Z biologii też mam 83 więc też się na chemię nastawiam. Znowu...
Szkoda mi dwóch lat, ale nie jestem przekonana do tej wety.
No i niewiele mi brakuje
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 05:07   #673
monika9952
Zadomowienie
 
Avatar monika9952
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Made in China
Wiadomości: 1 619
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
dziewczyny, potrzebuję rady przeglądam sobie kierunki studiów i zainteresowałam się dość mocno ochroną środowiska, z tym, że biorę pod uwagę głównie Wawę a tam UKSW, bo będę zdawać rozszerzoną geo a tam jest brana pod uwagę jako dodatkowy przedmiot, bo np. na SGGW już tylko biologia/chemia i zastanawiam się w ogóle czy to jest jakiś przyszłościowy kierunek? czy raczej coś w stylu np. socjologii, którą się studiuje tylko po to by studiować a roboty ni ma?
Przyszłościowe to medycyna, pielęgniarstwo i myślę że sinologia Te pierwsze mi na myśl przyszły
Co do ochrony środowiska to nawet sie tam noe pchaj bo pracy nie ma
monika9952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 09:21   #674
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

co to sinologia? bo ciągle słysze, że ktoś na to idzie, a tak na prawdę nie wiem co to
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 10:07   #675
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Matura 2015 :)

Sinologia to nauka o Chinach/ chińskim- tak najogólniej Sinologia i iberystyka w tym roku stały się bardzo popularne
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 10:48   #676
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 899
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez littlepatience Pokaż wiadomość
i właśnie to jest bez sensu bo kto w wieku 15 lat wie co chce robić w życiu zwłaszcza, że w naszej cudownej podstawie uczymy się tych przedmiotów, które wybieramy w pierwszej klasie jako rozszerzone, innych nie mamy, więc nadrabianie materiału jest trudniejsze...
właśnie, ta podstawa jest bardzo dobra, dla ludzi którzy wiedzą praktycznie od dziecka, że będą powiedzmy lekarzem. Wtedy już w liceum skupiają się na nauce biologii/chemii a historię, wos, które do niczego nie są potrzebne mają mocno okrojone. Gorzej gdy ktoś nie ma pojęcia, co robić w życiu...W ogóle marzeniem dla mnie byłoby gdyby w Polsce był system podobny do tego w USA, tj. nie ma klas-profili tylko każdy wybiera sobie, co chce mieć na rozszerzeniu i na tej podstawie robią grupy.

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
siostro...


Cytat:
Napisane przez monika9952 Pokaż wiadomość
Przyszłościowe to medycyna, pielęgniarstwo i myślę że sinologia Te pierwsze mi na myśl przyszły
Co do ochrony środowiska to nawet sie tam noe pchaj bo pracy nie ma
Jeszcze żebym do któregoś miała predyspozycje przeglądałam ZNOWU kierunki i najbardziej optymalnym wydaje się być coś w stylu zarządzania, z tym, że nawet jakbym podstawę z maty napisała na 100% (hahaha) to nie mam szans a za rozszerzenie to nawet się nie biorę.

tak odbiegając od tematu studiów to taki leń mnie złapał, że masakra dzisiaj mam dopiero drugi wykład na prawko a już taaaak mi się nie chce!
__________________
28.11.2014 kierowca

Edytowane przez serialomaniaczka
Czas edycji: 2014-07-24 o 10:52
serialomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 11:08   #677
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Sinologia to nauka o Chinach/ chińskim- tak najogólniej Sinologia i iberystyka w tym roku stały się bardzo popularne
tak podejrzewałam dziękuje

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
właśnie, ta podstawa jest bardzo dobra, dla ludzi którzy wiedzą praktycznie od dziecka, że będą powiedzmy lekarzem. Wtedy już w liceum skupiają się na nauce biologii/chemii a historię, wos, które do niczego nie są potrzebne mają mocno okrojone. Gorzej gdy ktoś nie ma pojęcia, co robić w życiu...W ogóle marzeniem dla mnie byłoby gdyby w Polsce był system podobny do tego w USA, tj. nie ma klas-profili tylko każdy wybiera sobie, co chce mieć na rozszerzeniu i na tej podstawie robią grupy.

tak odbiegając od tematu studiów to taki leń mnie złapał, że masakra dzisiaj mam dopiero drugi wykład na prawko a już taaaak mi się nie chce!
gdybym mieszkała w USA wybrałabym sobie biol R, matme R i francuski R przedmioty idealne. Te wszystkie przedmioty tak naprawdę chciałabym zdawać na maturze, ale nie mam możliwości
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 16:39   #678
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Studiuję w Krakowie. Najcięższe przedmioty były te z CMUJu, czyli chemia, biochemia, histologia, to są naprawdę kobyły.
Z biologii też mam 83 więc też się na chemię nastawiam. Znowu...
Szkoda mi dwóch lat, ale nie jestem przekonana do tej wety.
No i niewiele mi brakuje
No to skoro do poprawy jeden przedmiot to może nie będzie tak źle
a jak jest ogólnie z pracą po weterynarii np w Krakowie i okolicach? Orientowałaś się?
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 17:59   #679
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
No to skoro do poprawy jeden przedmiot to może nie będzie tak źle
a jak jest ogólnie z pracą po weterynarii np w Krakowie i okolicach? Orientowałaś się?
No właśnie z pracą tak sobie... Niby wcześniej nie było wety w Krakowie, a pełno weterynarzy
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 19:20   #680
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

orentujecie się jak wygląda polski rozszerzony od naszej matury? jakies zmiany nastapiły? czy jako osoba mająca tylko polski P dam radę napisać w miarę dobrze rozszerzenie?
chyba się nakręciłam na sinologię, w sumie zawsze podobała mi się Japonia i chciałabym bardzo kiedys tam pojechać, ale japonistyka jest o wiele trudniejsza. Nauczenie się tego języka to jest naprawdę challenge a chiński ma coś z związanego z Japonią, więc chyba też mogłabym być zadowolona
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 19:35   #681
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Matura 2015 :)

jeżeli jesteś osobą oczytaną, ładnie piszesz wypracowania, znasz lektury to myślę, że powinnaś dać sobie radę, zawsze możesz poprosić swoją nauczycielkę od polskiego o pomoc w sprawdzaniu wypracowań
__________________

MATURA 2015

Biologia R
Chemia R
Angielski R
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 19:44   #682
azurerose
Przyczajenie
 
Avatar azurerose
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Matura 2015 :)

Czyli widzę, że nie tylko ja nie wiem na jakie studia się wybrać, a w dodatku jestem na profilu humanistycznym i ciągle tylko słyszę, że po tym kierunku to nie ma czego szukać na rynku pracy. W ogóle strasznie żałuję, że nie poszłam do technikum, ale gdy kończyłam gimnazjum byłam młoda i głupia i myślałam, że studia są dla każdego. A tu dla mnie nie ma No coż, nie mniej jednak zamierzam podjąć próby zdania rozszerzonej historii( na ,której zależy mi najbardziej) i angielskiego. Zastanawiam się jeszcze nad polskim, bo liczę ,że zawsze to jakies dodatkowe punkty wlecą
Ja mam całą listę lektur, więc jeśli mam zdążyć do września to powinnam zacząć od czerwca
__________________
,,Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany"

Małe jest wredne
azurerose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 21:37   #683
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

myślę, że oczytana dopiero będę, bo moim celem jest przeczytanie 80% lektur, nawet tych zaległych.. chociaż co z tego wyjdzie to wiecie, dwie rózne sprawy. obawiam się jedynie, że na maturze R może zaskoczyć mnie nieznana terminologia. Tak czy tak gdybym się decydowała na rozsz polski to nauczycielka raczej udzielałby mi pomocy właściwie to nawet nie mam pojecia czym różniła się matura pomiedzy polskim P, a R
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 06:44   #684
azurerose
Przyczajenie
 
Avatar azurerose
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
właściwie to nawet nie mam pojecia czym różniła się matura pomiedzy polskim P, a R
helvetet na polskim podstawowym masz zadania do tekstu + wypracowanie, a na poziomie rozszerzonym masz samo wypracowanie. A matura 2015 na rozszerzeniu ma się różnić od poprzednich chyba tylko tym, że może pojawić się jakiś tekst kultury, a nie tylko fragment lektury.
__________________
,,Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany"

Małe jest wredne
azurerose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:59   #685
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Matura 2015 :)

Marewana, a ile czasu udało Ci się poświęcić na studiach na naukę do matury, powiedzmy w tygodniu?
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 09:11   #686
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez azurerose Pokaż wiadomość
helvetet na polskim podstawowym masz zadania do tekstu + wypracowanie, a na poziomie rozszerzonym masz samo wypracowanie. A matura 2015 na rozszerzeniu ma się różnić od poprzednich chyba tylko tym, że może pojawić się jakiś tekst kultury, a nie tylko fragment lektury.
dziękuje jakoś się tym nigdy nie interesowałam, bo kto by pomyślał, że będe rozważać polski R.. a skoro jest tylko wypracowanie to może się zdecyduję. Nie będzie mi zależało na niewiadomo jakim wyniku, nie zdać przecież nie mogę, a raczej napiszę na więcej niż 20%
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 09:42   #687
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
Marewana, a ile czasu udało Ci się poświęcić na studiach na naukę do matury, powiedzmy w tygodniu?
Trudno mi tak ocenić, ponieważ wiadomo, inaczej w sesji, inaczej miesiąc przed maturą tak powiedzmy koło 5,6 godzin w tygodniu to tak na samą maturę. Ale dużo rzeczy ze studiów też było "na maturę", tylko znacznie poszerzone, mam na myśli biologię komórki, biologię, embriologię, coś z chemii i biochemii, histologia. Więc trudno to razem zebrać na pewno by to wyszło zdecydowanie więcej niż 5,6 godzin w tygodniu :P
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 11:23   #688
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Trudno mi tak ocenić, ponieważ wiadomo, inaczej w sesji, inaczej miesiąc przed maturą tak powiedzmy koło 5,6 godzin w tygodniu to tak na samą maturę. Ale dużo rzeczy ze studiów też było "na maturę", tylko znacznie poszerzone, mam na myśli biologię komórki, biologię, embriologię, coś z chemii i biochemii, histologia. Więc trudno to razem zebrać na pewno by to wyszło zdecydowanie więcej niż 5,6 godzin w tygodniu :P
No to nieźle zawsze warto wiedzieć więcej biologię będziesz poprawiała czy niekoniecznie?
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 11:27   #689
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Matura 2015 :)

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
No to nieźle zawsze warto wiedzieć więcej biologię będziesz poprawiała czy niekoniecznie?
Właśnie nie wiem, biologię chyba trudno napisać powyzej tych moich 83 Może spróbuję, może się uda punkt wiecej
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 11:28   #690
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Matura 2015 :)

Ten rok spędziłam w domu i uczyłam się do matury. Biologię poprawiłam o 30%, natomiast chemii jakoś znacząco nie poprawiłam, przyznam szczerze - trochę w tym roku mnie zaskoczyła. Może w następnym będzie dla nas łaskawa

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, biologię chyba trudno napisać powyzej tych moich 83 Może spróbuję, może się uda punkt wiecej
Właśnie też tak myślę o biologii (mam tyle samo co Ty) no i ewentualnie przeczytam coś tydzień wcześniej z repetytorium, przejrzę arkusze i klucze i tyle, z biologii będę liczyła na szczęście
a do chemii mam zamiar się przygotować
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-04 20:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.