Walka ze zmianami trądzikowymi - PODPOWIEDZI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-22, 01:19   #1
Olaola
Zadomowienie
 
Avatar Olaola
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Londyn/Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 139

Walka ze zmianami trądzikowymi - PODPOWIEDZI


Dziewczyny!

Całe życie - mam 21 lat - miałam piękną, brzoskwiniową cerę, ale kilka miesięcy temu coś się popsuło, i to bardzo. Nieskutecznie z tym walczyłam, wizyty u dermatologa też nic nie dały - pani dermatolog stwierdziła, że "to chyba trądzik... ale nie jest pewna..." (), po czym natychmiast, bez żadnych badań, przepisała mi antybiotyk, idąc po najmniejszej linii oporu. Postanowiłam tego jeszcze nie stosować i spróbować ostatni raz własnych sił, połączonych z siłami mojego brata farmaceuty .

I... niecały tydzień mija, a cera jest już o NIEBO lepsza! Oczywiście nie jest jeszcze idealnie, ale ku temu właśnie zmierza. Dlatego postanowiłam napisać o tym tutaj, bo a nuż moje doświadczenia komuś pomogą?

Postawiłam na kompleksowe uderzenie w ten - jeśli wierzyć dermatolog - trądzik. A więc zaczęłam stosować:
* do demakijażu mleczko, które zwykle używam, absolutnie niewysuszające, tylko takie, które twarz dobrze toleruje. W moim przypadku było to mleczko Johnson&Johnson's 3 w 1 (ok. 14zł)
* później do doczyszczenia twarzy mydło siarkowe firmy Barwa (ok. 3zł), myłam delikatną szczoteczką
* przemycie wacikiem nasączonym płynem Afrodyta Adonis firmy Elanda (4zł), do dostania w aptekach. Uwaga! Bardzo piecze, ale działa bosko, choć oczywiście wysusza. Stwierdziłam jednak, że łatwiej będzie mi zregenerować skórę, gdy już cera się poprawi, niż traktować ją łagodnie i jednocześnie pozbyć się trądziku... A to pieczenie da się znieść , nie trwa bardzo długo.
* na noc krem Acnex firmy Farmina (9zł), również z apteki. Ładnie nawilża i łagodzi, a jednocześnie goi. Nakładam na całą twarz.

Rano znów mycie mydełkiem siarkowym, przetarcie wacikiem z wodą z kwiatu pomarańczy firmy Fitomed (15zł) i nałożenie kremu matującego Siarkowa Moc (14zł), także firmy Barwa - twarz długo jest nawilżona i ślicznie zmatowiona, wygląda od razu zdrowiej.

* co tydzień - TYLKO CO TYDZIEŃ! Z tym niedobrze jest przesadzać - peeling (ja stosuję St. Ives morelowy w białej tubie, dla cery tłustej i mieszanej (12zł? Chyba tak), bo taki mam od dawna, ale chyba lepiej byłoby używać czegoś enzymatycznego - delikatniejsze, nie podrażnia skóry, która i tak jest wymęczona...
* po peelingu - oczyszczająca maseczka. W moim przypadku była to naturalna maseczka ziołowa Jiva Ayurveda (20zł).

Jeszcze jakiś czas będę na noc stosować Acnex, ale niedługo zastąpię go pichtowym antybakteryjnym kremem Proderma Profarm (7zł), który lepiej nawilża i także dobrze oczyszcza.

Mam nadzieję, że komuś się przydadzą te moje "mądrości" - będę też zdawać relację, czy moja cera nadal będzie się poprawiać. W każdym razie już nic nowego nie wyskakuje i nie mam rano odruchu ucieczki sprzed lustra, da się to też ładnie zamaskować nie nakładając ton tapety . Twarz jest w coraz lepszej kondycji, nie jest bardzo wysuszona, myślę, że późniejsze ostrożne nawilżanie załatwi sprawę. Na dodatek kuracja ta OGÓŁEM nie jest tak strasznie droga...
Pozdrawiam, dziewuszki, i życzę sukcesów w walce o piękną cerę!

Edytowane przez Olaola
Czas edycji: 2006-08-22 o 01:40
Olaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.