Czy to w Polsce zalicza się do zdanych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Kursy, Szkolenia

Notka

Kursy, Szkolenia Skończona szkoła czy studia nie muszą oznaczać końca nauki. Zawsze można ponieść swoje kwalifikacje, aby być konkurencyjnym na rynku pracy lub gdy sytuacja tego wymaga przekwalifikować się czy rozwijać własne zainteresowania

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-11-18, 23:32   #1
Jusia8428
Przyczajenie

Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?

Hejka

Zacznę od początku. Z Polski wyjechałam gdy miałam 11 lat (zdałam 4 podstawówkę)
W Austrii zdałam kolejne 4 lata austriackiego gimnazjum i zaczęłam 1 klasę austriackiego liceum (3 klasa gomnazjum) ale nie zdałam, przez niemiecki.

W Austrii jest inna skala ocen. Od 1(celująca) do 5(niedostateczna) gdzie w Polsce od 1(niedostateczna) do 6(celująca)

Ktoś mi kiedyś powiedział że w Polsce będą na to inaczej patrzeć o blablabla i że skala ocen jest inna to to będzie liczyło się jako zdane.

Co wy na to? Jest jakaś szansa na to,że zdałam? Jest to dla mnie ważne ponieważ mam zamiar zrobić w Polsce liceum w rok online a bez gimnazjum mason to widzę.

Z góry dziękuję xxx
Jusia8428 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 02:04   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Czy to w Polsce zalicza się do zdanych?

Będą Ci na pewno potrzebna oficjalne tłumaczenia przysięgłe dokumentów. Na Twoim miejscu załatwiałabym to przez placówki dyplomatyczne kraju, w którym mieszkałaś bo oni mogą pośredniczyć w sprawach dotyczących wzajemnej uznawalności wykształcenia między krajami np. konsul honorowy danego kraju czy jakaś organizacja afiliowana przy nim . Czasem to w oparci o system boloński całej Unii Europejskiej, ale są też umowy dwustronne między krajami. Podejrzewam, że łatwo da się załatwić uznawalność do końce gimnazjum. Gorzej będzie z tą 1 liceum. Mogą albo nakazać Ci jej wznowienie albo zdać jeszcze jakiś egzamin wstępny byś mogła ją ponownie zacząć, w wyjątkowych wypadkach na wyraźne życzenie i jeśli transkrypt ocen na to pozwoli może mogą zrobić polski egzamin końcowy z tej wiedzy, którą powinnaś w niej zdobyć. Może być potrzebny indywidualny wniosek do kuratorium. Tu może się to różnie potoczyć. Może być tak, że będziesz rok do tyłu i tą 1 liceum trzeba będzie robić od nowa w Polsce.

---------- Dopisano o 03:04 ---------- Poprzedni post napisano o 03:02 ----------

Na pewno nikt 6 z innego systemu nie uzna za 1, ani 1 za 6. Na to nie ma co liczyć. Instytucje w różnych krajach mają informacje co do różnic w systemach ocen. I nie przepisują ocen bez tłumaczeń przysięgłych ocen. A za błędy co do tych ocen karnie może odpowiedzieć tłumacz przysięgły jakby wprowadził administrację w Polsce w błąd i zamienił ci ocenę na inną niż ta, którą faktycznie uzyskałaś poza granicami kraju.
Stary 2018-11-19, 08:08   #3
Szprotqa
Przyczajenie

Jak ty wpadlas na to, ze polska szkola nie zauwazy roznicy
Szprotqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 11:54   #4
Jusia8428
Przyczajenie

Nie powiedziałam że zauważy. Ogolnie chciałam rok temu zapisać się do polskiego liceum. I pani z sekretariatu powiedziala że prawdopodobnie gimnazjum mam zdane i normalnie bede mogla prawdopodobnie zaczac. O wiecej info mowila abym skontaktowala sie z kims tam...
Jusia8428 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
edukacja, oceny, szkola

Nowe wątki na forum Kursy, Szkolenia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości