Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Dla Zakręconych

Notka

Dla Zakręconych Masz kręcone i falowane włosy ? Nie wiesz jak pielęgnować i utrzymać loki? Jak stylizować kręcone włosy? A może trwała ondulacja? Wejdź koniecznie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-01-08, 22:22   #1
sternschien
Raczkowanie

Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy!

Witajcie dziewczyny😊 jestem w totalnej rozsypce, moje wlosy sa strasznie zniszczone, ale moze od poczatku. Kiedys mialam piekne, dlugie, naturalne, loki, ale wiecie jak to jest, czlowiek byl glupi i zaczal prostowac i farbowac wlosy. Na poczatku farbowalam wlosy szamponetkami, potem przeszlam na czerwona farbe, nastepnie braz az w koncu dobilam je calkiem rozjasniajac na blond, dodam ze caly czas je suszac i prostujac. W efekcie moich "zabiegow" wlosy mam krotkie, rozdwojone, suche. No masakra ! Bez prostownicy wyglada to tragiczne, normalnie suche straki 😔 Tydzien temu zrobilam keratynowe prostowanie, przez pare dni wlosy byly super miekkie, ani sladu zniszczonych wlosow. Az tu nagle dzisiaj umylam wlosy, wysuszylam no i prosze bardzo znowu to samo.

Juz nie wiem co mam robic dziewczyny, chcialabym odstawic prostownice, ale bez tego moje wlosy wygladaja strasznie, juz nie wiem co mam robic. Pomozcie prosze.
Stary 2018-01-11, 22:54   #2
ewasewicz
Przyczajenie

Dot.: Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy!

Jeżeli masz zniszczone końcówki, koniecznie obetnij, aby były zdrowsze. Osobiście nie miałam bardzo zniszczonych włosów, ale są naturalnie suche, plączące się i szorstkie. Nic mi nigdy nie pomogło, oprócz olejowania włosów. Musisz sprawdzić metodą prób i błędów, który olej działa najlepiej na twe włosy (u mnie np lniany). Poczytaj o tym na internecie. To uratowało moje włosy, ale pamiętaj o regularności. Stały się nawilżone i gładkie. No i staraj się nie prostować ich, suszyć zimnym nawiewem oraz nie farbować etc.
ewasewicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 12:10   #3
ania_gawron94
BAN stały

Heeej, dziewczynyy! Jestem tu nowa właśnie szukałam tematów związanych z pielęgnacją zniszczonych włosów... Też mam kręcone włosy i przez codzienne prostowanie są meeega zniszczone Końcówki kruszą się potwornie i mam wrażenie, że to takie błędne koło - prostuje je, żeby wyglądały lepiej a one są coraz krótsze i w coraz gorszym stanie... a bez prostowania wyglądają jeszcze gorzej, więc bez prostowania ani rusz. ewasewicz jak często nakładasz ten olej lniany? Tylko na końcówki czy na całe włosy?

Dziewczyny, będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady!
ania_gawron94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 22:37   #4
aga_green
Przyczajenie

Dobrze znam ten problem - sama kiedyś popadłam w wir prostowania włosów, męcząc je przy tym szamponetkami. Ale na szczęście wszystko da się naprawić Po pierwsze skróciłam włosy, ponieważ wiszące stronki, były już nie do uratowania, no i wzięłam się za regularne olejowanie. Najlepszym olejem jest olej khadi, który nakładałam codziennie na skalp, dzięki czemu włosy odrosły mi dosyć szybko. Wcierałam też na długość, ale akurat na zmianę z olejem z Amli (dla ciemnych włosów i jasnych są różne rodzaje). Olej khadi nie dość, że pobudził wzrost włosa, to jeszcze wzmocnił je u nasady, a także nawilżył i nadał sprężystości, tym które były zniszczone. Almę nakładałam co drugi - trzeci dzień (tylko na długość, skalp to codziennie khadi), np gdy wracałam do domu, to wcierałam we włosy i zaplatałam warkoczyki. Oprócz tego myłam włosy szamponem bez sylikonów, parabenów i SLSów, chociaż nie ukrywam, że później mniej zwracałam uwagę na skład, bo włosy odzyskiwały swój blask. Szampon, który jest dobry, to ten bananowy z The body shopu, chociaż teraz jest tych naturalnych kosmetyków o wiele więcej (moja kuracja włosowa była kilka lat temu). Ważne, żeby nie przesadzać z ilością oleju, nakładać trzeba dosyć małe ilości, dokładnie go też spłukiwać.
Ostatnio stosuję maskę z BioMax, jestem też z niej zadowolona, stosuję co 3 dni, a włosy układają się lepiej i są mięciutkie.
aga_green jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dla Zakręconych

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości