Wybór profilu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Szkoła i matura

Notka

Szkoła i matura Kącik dla uczennic. Pomożemy z wyborem szkoły średniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, pokażemy, że matura to bzdura, podpowiemy jak i czego się uczyć, żeby nie zwariować :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-04-27, 21:09   #1
Agaga797
Przyczajenie

Wybór profilu

Hejka dziewczyny! Jestem tu nowa i bardzo zależy mi na odpowiedzi na zadane pytanie. Obecnie jestem w 3 klasie gimnazjum i mam problem z wyborem profilu. Już wyjaśniam. Otóż nie ma przedmiotu, którego bym nie lubiła, jednak najbardziej podoba mi się klasa biologiczno-chemiczna oraz prawno-humanistyczna. Ta druga, ponieważ bardzo interesują mnie tematy historyczne, polonistyczne itp. - chodzę też na konkursy. Marzę także o założeniu własnej kancelarii prawniczej, choć nie wiem czy to dobry zawód dla mnie. Biologiczno-chemiczna także wydaje się być ciekawa, ale nie mam w planach zostać lekarzem. Na pewno jednak chcę pomagać ludziom. Wiem, że po tej klasie łatwiej będzie mi dostać pracę, lecz najpierw studia. Wtedy nie mam pojęcia co z prawem. Nikt mi nie każe iść na profil ani nic podobnego. Niedługo zaczyna się rekrutacja. Co robić? Będę wdzięczna za każda radę.
Agaga797 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:37   #2
Medousa
Anarchitektka

Dot.: Wybór profilu

profil w liceum ma naprawdę znikomy wpływ na dalszy wybór ścieżki edukacyjnej, czego jestem najlepszym przykładem - po profilu humanistycznym skończyłam politechnikę i znam całe mnóstwo osób, które studia wybrały zupełnie niezwiązane z profilem w liceum. jasne, założenie jest takie, że przygotowujesz się do matury, ale można to robić również poza klasą. Papiery możesz, zdaje się, złożyć do kilku klas?

A jednak dorosłość ma swoje zalety. Buty, seks i nieobecność rodziców mówiących nam, co mamy robić, to cholernie fajna rzecz.

Mimo wszystko życie się dzisiaj nie kończy.
Medousa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 11:41   #3
tallie
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Medousa Pokaż wiadomość
profil w liceum ma naprawdę znikomy wpływ na dalszy wybór ścieżki edukacyjnej, czego jestem najlepszym przykładem - po profilu humanistycznym skończyłam politechnikę i znam całe mnóstwo osób, które studia wybrały zupełnie niezwiązane z profilem w liceum. jasne, założenie jest takie, że przygotowujesz się do matury, ale można to robić również poza klasą. Papiery możesz, zdaje się, złożyć do kilku klas?

fakt, ja na odwrót - po mat fizie - dziennikarka :P Mój facet po humanie - programista serio, to nie ma wpływu
tallie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 19:40   #4
megamag
Zakorzenienie

Ja bym powiedziała, że profil ma jednak duże znacznie, zwłaszcza teraz, kiedy wszystkie przedmioty ma się tylko w pierwszej klasie. Niewłaściwy profil oznacza konieczność nauczenia się wszystkiego samemu, co jednak jest trudniejsze niż po prostu mieć rozszerzone wszystkie przedmioty, których potrzebujesz.

Wybierz profil pod wymagania na przyszłe studia, a nie po tym, co wydaje Ci się ciekawe. Bio-chem może być ciekawy, ale jest przydatny, tylko kiedy chcesz iść na medyczne lub przyrodnicze studia. Jak rzeczywiście chcesz iść na prawo, wybierz klasę, która ma rozszerzone historię i WOS.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 15:15   #5
Agaga797
Przyczajenie

Dziękuję za radę i chyba raczej human. Jeśli coś pójdzie nie tak lub zmienię plany to najwyżej się przepiszę do innej klasy
Agaga797 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i matura

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości