Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia Plastyczna

Notka

Chirurgia Plastyczna porady i dyskusje związane z zabiegami chirurgii plastycznej. Uzyskasz tu informacje na temat takich zabiegów jak korekcja uszu lub nosa, powiększanie piersi i wielu innych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-29, 07:42   #301
piotr_piotr2000
Przyczajenie

Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witam, czy możesz polecić kogoś z Poznania ..
piotr_piotr2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 17:18   #302
floreali
Raczkowanie

Witam. Proszę o polecenie dobrego lekarza w Krakowie. Może ktoś miał tam zabieg?
Stary 2019-09-03, 11:42   #303
m_marks
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez luk688 Pokaż wiadomość
Cześć,

Mam pytanie odnośnie korekcji uszu, będę miał niedługo operację nosa, gdzie zostanie pobrana chrząstka. prawdopodobnie z ucha, lekarz powiedział, że po zabiegu ucho może przylegać do głowy(teraz mam idealne uszy), pytanie mam następujące jak trochę bardziej przylegają wam uszy po zabiegach, to czy inaczej słyszycie?, inna jest akustyka?, pytam ponieważ jak zbliżę ucho do głowy, wtedy inaczej odbieram dźwięki, dlatego nie wiem czy tak będzie po zabiegu, jak jest z tym u Was?
Ja zabiegu jeszcze nie nie miałem, ale nosze się z takim zamiarem ostatnio testowałem xxx i dostrzegam różnice w słyszeniu. Nie żebym był jakimś audiofilem, ale znam akustykę swojego pokoju (skądinąd kiepską) i muzykę której słucham. I dostrzegam różnice, coś innego jak dla nnie. Myślę jednak że taka zmiana jak w Twoim przypadku (z przylegających na przylegające ciut bardziej) może nie przynieść żadnych różnic.

Edytowane przez tayberry01
Czas edycji: 2019-09-05 o 20:35 Powód: reklama
m_marks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 07:52   #304
Misia2409
Przyczajenie

Ja jestem prawie dwa miesiące po zabiegu i zapewniam, że nie ma żadnej różnicy w słyszeniu. Zaraz po zabiegu owszem, ale wtedy uszy są opuchnięte, obolałe. Miałam bardzo odstające, a teraz mam naturalnie przyległe, choć są bardziej przyległe niż u większości ludzi jakich spotykam. Słowem roznica pomiędzy tym co było, a tym co mam teraz jest kolosalna, ale uszy wyglądają naturalnie i nie zmieniło się w żaden sposób odbieranie dźwięków
Misia2409 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 11:32   #305
luk688
Przyczajenie

Jestem 2 tyg. po zabiegu, ucho jest jeszcze opuchnięte i odstające - celowo, żeby po zagojeniu za bardzo nie przylegało. Pierwsze odczucia związane z uchem nie są złe, ze słuchem jest ok, nie widzę zmian, a wygląd jeszcze się zmieni, ale jestem dobrze nastawiony.
luk688 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 19:38   #306
Drzewo1234
Przyczajenie

Cześć,
Mam pytanie bo jestem już niecałe 3 tyg . po korekcie i jak na początku byłem mega zadowolony tak zauważyłem albo mi tak wmówiono, że są one dziwnie przełamane. Nie wiem czy jest to już moja obsesja czy po prostu one dopiero teraz tak odeszły jak przestałem nosić w dzień opaskę. Prosiłbym o ocenę bo w pt. idę na kontrolę i wspomniałbym o tym lekarzowi.Dodam że były one bardzo odstające więc kąt w jakim są teraz pasuje mi bo nie chciałem miec przyklejonych do głowy i kształt też jest ok dla mnie. Tylko te odstawanie na górze i dole daje mi do myślenia. ( Wstawiam dodatkowo zdj. przed korektą )
Drzewo1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:38   #307
kuliaga
Przyczajenie

Tobie odpowiada jak wyglądają, a chyba to jest najważniejsze.
Jak dla mnie też są mega spoko, nie wyglądają na przyklejone, imo wyglądają naturalnie i nigdy bym nie pomyślał, że coś majstrowałeś przy nich
kuliaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 07:38   #308
Misia2409
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Drzewo1234 Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam pytanie bo jestem już niecałe 3 tyg . po korekcie i jak na początku byłem mega zadowolony tak zauważyłem albo mi tak wmówiono, że są one dziwnie przełamane. Nie wiem czy jest to już moja obsesja czy po prostu one dopiero teraz tak odeszły jak przestałem nosić w dzień opaskę. Prosiłbym o ocenę bo w pt. idę na kontrolę i wspomniałbym o tym lekarzowi.Dodam że były one bardzo odstające więc kąt w jakim są teraz pasuje mi bo nie chciałem miec przyklejonych do głowy i kształt też jest ok dla mnie. Tylko te odstawanie na górze i dole daje mi do myślenia. ( Wstawiam dodatkowo zdj. przed korektą )
Według mnie sa fajnie zrobione. Wyglądają naturalnie, jest ok
Misia2409 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 08:40   #309
kuliaga
Przyczajenie

Pytanie raczej do mężczyzn - po jakim czasie od operacji udaliście się do fryzjera? Pamiętam, że jak jeszcze miałem odstające, to podczas grzebania przy uszach strasznie mi je odginali, więc obawiam się co to będzie teraz ;p
kuliaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 08:57   #310
Drzewo1234
Przyczajenie

Byłem 2,5 tyg po zabiegu. Powiedziałem tylko żeby nie odginali uszu i się udało.
Stary 2019-09-11, 13:55   #311
m_marks
Przyczajenie

Drzewo1234 w I części tego tematu był podobny przypadek do Twojego. Teraz niestety nie mogę znaleźć kto to opisywał, ale tam środek ucha też przylegał do głowy (w odróżnianiu od dołu i wierzchołku ucha), jednak z czasem i wszystko ładnie i symetrycznie wyglądało.
Swojego lekarza o swoich wątpliwościach jak najbardziej poinformuj, ale bądź dobrej myśli Przejrzałem sporą część tamtego wątku i póki co nie masz powodu do niepokoju.

Jeśli ktoś poleca jakiegoś lekarza z Krakowa bądź Warszawy to miło jakby się zechciał podzielić.

Ktoś miał zabieg u dr Tomasza Kasprzyka (Kraków) lub Tomasz Dębskiego (Warszawa)?
Stary 2019-09-11, 15:42   #312
Drzewo1234
Przyczajenie

Ktoś kojarzy ten wątek ? Bo chętnie bym go przeczytał ale też nie mogę znaleźć
Stary 2019-09-15, 14:01   #313
bamboszko
Raczkowanie

Mógłbyś dać znać jak skończyła się Twoja historia? Jestem 1.5 tygodnia po zabiegu i moje uszy wyglądają identycznie...
bamboszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 16:34   #314
bamboszko
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Michalis11 Pokaż wiadomość
Hmm. Jak byłem na ściągnięciu opatrunków to lekarz doktor powiedział ze one lekko odejdą i mówiła ze jest zadowolona z operacji wiec może faktycznie przesadzam . Ale jak widzę swoje uszy w lustrze to jestem załamany . Moje uszy przed zabiegiem były ładne ale trochę odstające . Wiem ze wycinała mi chrząstkę z obu uszu bo już na samym początku zaznaczyła ze będzie musiała to zrobić . Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek do mojego i chce się pochwalić swoimi spostrzeżeniami a może wrzuci jakieś zdjęcia dla porównania jak wyglądały po zabiegu a jak wyglądają np po 3miesiacach. Lekarz nie powiedział mi jednoznacznie ze te uszy się lekko zwiną i uformują tylko żebym odczeka 3miesiace co było dla mnie bardzo flustrujace . Bo albo będą one wyglądały normalnie albo nie . Skoro zrobiła tyle operacji to powinna wiedzieć jak one powinny się ułożycz . A ja tu cały w nerwach bo wyglądam tak nie naturalnie ze masakra. Myślałem może żeby ona mi coś pod te uszy podłożyła . Nie wiem ale chce się teraz jak najwiecej dowiedzieć zanim pójdę do niej na konsultacje w środę

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Co do nazwiska tej pani nie będę się narazie wypowiadał bo nie chce nikogo przedwcześnie skreślić . Ale jak się okaże ze operacja została zle wykonana to napewno o wszystkim i ze wszystkimi szczegółami zamieszczę wszędzie opinie żeby ostrzec ewentualnie innych . Chciałbym się mylić . Może macie racje może faktycznie przesadzam ale co mam zrobić muszę gdzieś mój gniew i złość wylać

Mógłbyś dać znać jak skończyła się Twoja historia? Jestem 1.5 tygodnia po zabiegu i moje uszy wyglądają identycznie...
Stary 2019-09-16, 10:05   #315
Benia2198
Przyczajenie

Gdzie kupowaliscie opaskę na głowę którą trzeba nosić po zabiegu ?
Benia2198 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 10:01   #316
Benia2198
Przyczajenie

I jak jechalyscie na zabieg? Juz w spiętych włosach czy dopiero później je zwiazałyście?
Stary 2019-09-17, 20:08   #317
bamboszko
Raczkowanie

Benia,

Ja kupowałam sportową w Decathlonie, a pojechałam na zabieg w związanych, ale przed samym zabiegiem musiałam związać je jeszcze raz, bardzo ciasno i wysoko.
Stary 2019-09-20, 15:53   #318
Benia2198
Przyczajenie

A po jakim czasie wróciliście do normalnego trybu życia ?;D np żeby gdzieś wyjść a nie ciągle leżeć w łóżku
Stary 2019-09-21, 23:49   #319
owomyor
Przyczajenie

3 tygodnie. Po 2 nie czułem się na tyle dobrze aby wrócić do pracy

Cytat:
Napisane przez Benia2198 Pokaż wiadomość
Gdzie kupowaliscie opaskę na głowę którą trzeba nosić po zabiegu ?
Dostałem od recepcjonistki

Edytowane przez owomyor
Czas edycji: 2019-09-21 o 23:50
owomyor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 08:05   #320
Benia2198
Przyczajenie

Jestem po zabiegu. I powiem wam że naprawdę nie jest źle! aż jestem w szoku. Od razu jak przyjechałam do domu z zabiegu wzięłam tabletkę przeciwbólowa. Zaczęłam czuć jak znieczulenie mi schodzi i czułam takie pieczenie, szczypanie no ogólnie nieprzyjemne uczucie. Czułam jak te uszka mi pulsuja ale po 1h zaczęło mi przechodzić i czułam się super. Troche mnie prawe ucho ciągnęło. Po około 8h wzięłam następna przeciwbólowa na zas. Wtedy była 22 to pomyślałam że akurat na sen będzie spoko. Wzięłam poduszke rogala i położyłam na nim głowę tak że ucho nie opierało się na niej bo oczywiście nie umiem inaczej spać nic na boku;d obudziłam się w nocy może że 2 razy bo ręką mi zdretwiala i tyle. Bolu nie czułam. Dziś obudziłam się przed 9 z zakrwawioną poduszka i przesiąkniętym opatrunkiem z lewej strony. Na tej stronie której spałam. Ale doktor mi powiedziała że tak będzie i kazała tylko dołożyć gaziki pod opaskę i tyle. Bolu nie czuje, tylko lekkie ciągnięcie nadal w prawym uchu. Po śniadaniu wezme przeciwbólowa na zaś. Zmianę opatrunku mam 5 dni po zabiegu w klinice , potem przez 2 tygodnie sama sobie zmianam a po 2 tyg ściągam opaskę
Stary 2019-09-25, 08:18   #321
Benia2198
Przyczajenie

Dziś 4 dzień i już nie mogę wytrzymać ;d opatrunek stał się skorupialy przez krew a opaska to uciska i ciśnie. Wczoraj zaczęło mnie tak swędzieć że myślałam że zwariuje haha ale chyba to dobry znak mam nadzieję że wytrwam ten ostatni dzień i pójdę na zmianę opatrunku i że wszystko będzie z uszkami okej
Stary 2019-09-25, 13:51   #322
m_marks
Przyczajenie

Gratuluje i życzę pożądanego efektu

Ja w tym tygodniu umówię się na konsultacje, już na samą myśl mam stres
Stary 2019-09-25, 20:15   #323
Benia2198
Przyczajenie

Będzie dobrze ❤️
Stary 2019-09-26, 15:57   #324
Benia2198
Przyczajenie

Juz po zmianie opatrunku. Ufff taka ulga ❤️ uszka są super ale wiadomo mocno opuchnięte ale i tak są śliczne. Teraz czeka mnie umycie włosków i się zastanawiam jak to zrobić najlepiej żeby uszkom nie zaszkodzić/nie podrażnić
Stary 2019-09-27, 09:50   #325
m_marks
Przyczajenie

Cytat:
Juz po zmianie opatrunku. Ufff taka ulga ❤️ uszka są super ale wiadomo mocno opuchnięte ale i tak są śliczne. Teraz czeka mnie umycie włosków i się zastanawiam jak to zrobić najlepiej żeby uszkom nie zaszkodzić/nie podrażnić
To super wreszcie ulga

Może spróbuj z myciem włosów tak jak u fryzjera. Z tym że to chyba bezie wymagało czyjejś pomocy Usiądź tyłem do umywalki i uchylić głowę i może ktoś bliski bez zalewania uszu umyć Ci włosy.
Stary 2019-09-28, 11:32   #326
Benia2198
Przyczajenie

Posyłam fotke
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190928_123007.jpg (125,8 KB, 21 załadowań)
Stary 2019-09-30, 01:26   #327
fajson
Przyczajenie

Hej wszystkim. Miałam robioną otoplastykę pod koniec maja więc minęły już 4 miesiące. Niestety ale kompletnie nie jestem zadowolona z efektu. Na operacji uszu zależało mi od kiedy pamiętam ale ciągle to odkładałam do momentu aż przed ślubem stwierdziłam - zrobie to! Ślub miałam na koniec lipca więc bardzo zależało mi na czasie.. znalazłam lekarz po dobrych opiniach w sieci, umówilam się na wizytę i wybrałam termin zabiegu. Lekarz nie wzbudziła we mnie ani złych ani jakiś super dobrych emocji. Ale przecież opinie w internecie i dodatkowo fakt, że lekarz bierze udział w programie u Szczyta. No i niestety minęły 4 miesiące a z efektu nie jestem zadowolona wcześniej uszy były odstające ale były symetryczne a teraz... każde wyglada inaczej. Lewe bardziej odstaje na górze choć to jakoś strasznie mi nie przeszkadza za to prawe na gorze przylega tak jak powinno ale na dole płatek odstaje dużo bardziej... taki efekt był już zaraz po zabiegu przy zmianie opatrunku. Byłam tym strasznie zaniepokojona ale miałam poczekać 3 miesiące, po tym czasie „miały być idealne”. W czwartek idę na wizytę kontrolną i chcę aby wykonano mi poprawkę. To nie jest efekt jakiego się spodziewałam zresztą przed samym zabiegiem lekarz omawiała ze mną porządany efekt i nie widziała zadnych przeciwwskazań do osiągnięcia go.. ale coś poszło nie tak. Boję się, że lekarz mi powie, że jej zdaniem uszy są ok i że nic innego nie dało się zrobić... stresuje się tym a to, że uszy odbiegają od „ładnych uszek” widzę nie tylko ja niestety. No ale zobaczymy co powie lekarz na temat swojej pracy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 71FC0667-527D-4AB4-B04C-2775F9F3595F.jpeg (37,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg A54A30EE-FA36-41C6-8398-80F589BC2311.jpg (42,7 KB, 20 załadowań)
fajson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 11:53   #328
m_marks
Przyczajenie

Cytat:
Posyłam fotke
Nie wiem jak wyglądałaś przed zabiegiem, ale te uszy wyglądają super

@fajson ja czytałem że nigdy nie można być pewnym co do efektu w 100%. To zabieg na żywym organizmie i ciężko jednoznacznie stwierdzić jak się uszy mogą się ułożyć. Różnica między przed i po jest ogromna, wyglądasz o niebo lepiej
Nie jestem lekarzem, ale patrząc na anatomie Twojego ucha to uważam że zabieg wyszedł bardzo okey. Uważam że w porównaniu do takiego książkowego przykładu, Twój płatek małżowiny i obrąbek były nader rozwinięte. Względem górnej części Twojej małżowiny usznej. Stąd też to odstawanie już po otoplastyce.
Ja też widzę asymetryczność po Twoim zabiegu, ale w przyrodzie symetryczność nie występuje. Według mojej estetyki to góra prawego ucha mogła by Ci bardziej odstawać. I wtedy by nie było się do czego przyczepić.
Jaką metodą miałaś wykonywany zabieg?

Edytowane przez m_marks
Czas edycji: 2019-10-02 o 12:09 Powód: Odpowiedź na nowy post
Stary 2019-10-03, 00:43   #329
fajson
Przyczajenie

Właśnie problem w tym, że uszy wyglądały tak już bezpośrednio po zabiegu. Prawe było bardziej przylegające na górze i bardziej odstające na dole.. pielęgniarka przy zmianie opatrunku też na to zwróciła uwagę i zasugerowała, że jeżeli się to nie zmieni to będzie poprawka ale żeby wstrzymać się na te 3 miesiące. To fakt, wyglądam o niebo lepiej! I wolę te uszy od moich pierwotnych jednak to nie jest do końca to. Uwielbiam związywać włosy a przy tym wstydzę się tego prawego ucha... nie chciałabym, żeby tak zostało.

Jeżeli chodzi o metodę zabiegu to nie mam pojęcia... lekarz mówiła jak będzie przebiegać zabieg na wizycie przed ustaleniem terminu zabiegu zasugerowała, że mam za głęboką muszlę i to dlatego głownie moje uszy odstają i że będzie trzeba ją zmniejszyć. A po operacji jak ją zapytałam czy zmniejszała to powiedziała, że jednak nie. Jak dotykam ucha to ta muszla faktycznie jest taka głęboka nadal i sztywna. Wcześniej aż tak bardzo nie zwracałam na to uwagi. I tak na prawdę ucha nie da się bardziej „przycisnąć do głowy” przez tą muszle właśnie.

Miałam jutro iść na kontrole ale musiałam przełożyć wizytę na przyszły tydzień. Zobaczymy co lekarz mi zaproponuje. Najgorsze jest to, że ja się tak nakręciłam na tą konkretną lekarz po opiniach na „znany lekarz” ale przeciez te opinie nie musza prawda... A jeszcze przed zabiegiem pielęgniarka przez telefon sugerowała mi abym zdecydowała się na innego chirurga, który tam pracuje... w ogóle szczerze mówiąc działy się niezłe akcje przed samym zabiegiem i to wszystko chyba było po to, żebym faktycznie jeszcze raz rozważyła wybór lekarza. No ale teraz nie mam już co o tym rozmyślać...
fajson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 12:15   #330
m_marks
Przyczajenie

Jestem podobnej natury, też chciałbym dużo rzeczy perfekcyjnie

Z tego co czytałem w tym temacie, poprawka zwykle jest bezpłatna. Oczywiście nie każdy chirurg musi mieć takie zwyczaje. Pytanie, co lekarz uznaje za nieudany zabieg?
Pytałem Cie o metodę, bo przy wycinaniu chrząstki ewentualne poprawki nie są ponoć możliwe. Jedynie zabieg modelowania chrząstki otwiera przed pacjentem szanse na korekty.

Ważne jest też zdanie bliskich, mężowi się podobasz nowa Ty? Trzymam kciuki, powodzenia na tej kontroli
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia Plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości