JAkie kursy po psychologii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Kursy, Szkolenia

Notka

Kursy, Szkolenia Skończona szkoła czy studia nie muszą oznaczać końca nauki. Zawsze można ponieść swoje kwalifikacje, aby być konkurencyjnym na rynku pracy lub gdy sytuacja tego wymaga przekwalifikować się czy rozwijać własne zainteresowania

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-04, 19:02   #1
krolova
Przyczajenie

JAkie kursy po psychologii?

w czerwcu kończę psychologię i ciągle waham się co dalej... Chciałabym pracować z ludźmi ale nie wiem jeszcze jak się do tego zabrać. Znacie jakieś ciekawe kursy / szkolenia, które warto zrobić żeby było łatwiej na rynku pracy. Psychologów po samych studiach jest mnóstwo, a ja chciałabym się czymś wyróżniać...
krolova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 19:24   #2
EwelinkaE
Raczkowanie

Dot.: JAkie kursy po psychologii?

Do pracy z ludźmi trzeba się dobrze przygotować, a same studia niekoniecznie Cie przygotują... choć z tego co piszesz widzę, że masz tego świadomość. Pomyśl z kim najchętniej chciałabyś pracować i szukaj kursów w tej tematyce. Ja ostatnio natknęłam się na ciekawy kurs o zaburzeniach odżywiania - z tym przecież coraz więcej ludzi ma problem. Zobacz na stronie Wrocławskiej Fundacji - wg mnie może to być ciekawe.
EwelinkaE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 19:47   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie

Chcesz się wyróżniać? Łatwo powiedzieć. To czy będziesz się wyróżniać będzie zależało do tego co chcesz robić.
Psychologia kliniczna? Wcześnie szukaj staży, wolontariatu, prowadzenia w szpitalach np. w ramach wolontariatu grup terapii zajęciowej.
Chcesz być asem w nowej dziedzinie? Jest coraz więcej uzależnień behawioralnych, uzależnienie od gier komputerowych właśnie zyskało oficjalne kryteria diagnostyczne. W Polsce temat w zasadzie raczkuje, a tych uzależnienie -od telefonu, zakupów (w tym tych on line), hazardu on line, gier komputerowych coraz więcej. Zdarzają się też uzależnienia od sportu- efekt mody na bycie fit.
Chcesz mieć dużo pacjentów? No to psychologia onkologiczna, coś związanego z demencją, schorzeniami typu Alzhaimer- ilość pacjentów będzie rosnąć lawinowo. Podobnie zaburzenia lękowe i nerwice związane m.in. z wypaleniem zawodowym, stresem miejskim itd.
Psychologia sądowa? Studia podyplomowe, praktyki przy sądach, kształcenie z zakresu prawa, różnych dewiacji itd.
Psychologia dla biznesu? Konkretne certyfikaty z zakresu m.in. umiejętności miękkich plus język obcy.
Coś w kierunku badań psychologicznych? Porządna nauka statystyki.
Punktem wyjścia musi być określenie tego, w jakim obszarze chcesz się specjalizować. Bo nie da się sensownie wyróżniać w tym wszystkim na raz.
No i kwestia kosztów bo większość szkoleń itp. kosztuje. I to nie mało.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Praca z ludźmi to praca terapeutyczna. Ona jest chyba najmocniej obciążająca psychicznie. Jeśli jesteś bardzo emocjonalna, bardzo empatyczna to radzę sprawdzić w ramach stażu czy umiesz psychicznie udźwignąć pracę z pacjentami z danej dziedziny. Bo takie osoby mają problemy z terapiami uzależnień pracą kliniczną czy psychologią sądową. I lepiej czują się czasem w szkoleniach dla biznesu.
Stary 2018-04-23, 21:15   #4
krolova
Przyczajenie

Przejrzałam stronkę tej fundacji i ciekawe wydaje się seminarium z psychoterapi, które będzie w maju w Warszawie. Ktoś z Was się wybiera?
krolova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 23:15   #5
Afojack
Raczkowanie

możesz sobie zerknąć na szkolenia w centrum CBT. to jest ośrodek szkoleniowy dla psychologów i lekarzy w warszawie. ciężko powiedzieć, które kursy na początku ukończyć, wszystko zależy jakie terapie z pacjentami chciałabyś prowadzić. w każdym razie najlepiej poznać jak najwięcej zagadnień z obszaru terapii poznawczo- behawioralnej
Stary 2018-11-28, 22:00   #6
livia277
Przyczajenie

Warto się na pewno rozwijać. To jest podstawa w tym zawodzie. Myślę, że ciekawym rozwiązaniem może być kurs hipnoterapii. Oczywiście nie jakieś weekendowe, ale profesjonalne, na których nauczyć pracy z pacjentem. Z tego co się orientuję, to takie porządne kursy organizuje między innymi. Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.
livia277 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kursy, Szkolenia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości