dieta do oceny przez dietetyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

Narzędzia
Stary 2010-02-22, 14:26   #1
strus2001
Raczkowanie

GG do strus2001
Smile

dieta do oceny przez dietetyka

Skoro istnieje taka okazja, zeby profesjonalny dietetyk ocenil dietke, to trzeba korzystac.

Oto moje pojecie diety redukcyjnej:

Zakladam 5 posilkow dziennie, dodam ze po sniadaniu z reguly uderzam na silownie na 1.5 godziny fikolkow (roznych, turbo kick, tbc, tonning, joga, .. )

1. (7-8am): otreby z zurawina lub jajecznica (ewentualnie gotowane 2 jajka) kawa
2. (11am): odzywka bialkowa, banan
3. (1-2pm): porcja salatki (np. pomidor, ogorek, papryka, salatka, sos) z kromka ciemnego chleba i wedlina
4. (5-6pm): roznie bywa, ryba lub pieczen z ryzem, whole grain makaron z sosem, generalnie zawsze zjadam jakas rybe lub mieso
5. (8-9pm): serek bialy lub tunczyka z warzywami

Biarac pod uwage, ze dosc duzo sie ruszam, wydaje mi sie ze za malo jem. Ale tez z drugiej strony niewiem co i gdzie dorzucic (no i zeby nie przesadzic bo to w koncu ma byc redukcja). Aaa, duzo pije co pewnie nie jest bez znaczenia.

PS: Zawsze bylam wielka fanka sushi, maki itp przysmakow. Teraz przymierzam sie do wlasnorecznego ich przygotowywania. I tu moje kolejne pytanie do dietetyka:

Czy mozna bezkarnie obzerac sie sushi/maki? Wydaja sie zdrowym posilkiem i srednio kalorycznym. Czy moge sobie je swobodnie wcinac na kolacje??

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2010-02-22 o 20:01
strus2001 jest offline  
Stary 2010-02-23, 11:49   #2
Ewa Ceborska
dietetyk

Dot.: dieta do oceny przez dietetyka

Witam

W Pani diecie widzę jedną sprzeczną rzecz: dlaczego przyjmuje Pani odżywkę białkową i jednocześnie się Pani odchudza. Musimy rozdzielić dwa procesy: najpierw się odchudzamy (spalamy tkankę tłuszczową poprzed dietę redukcyjną i odpowiednią aktywność), a następnie możemy budować mięśnie poprzez ćwiczenia z obciążeniem (odżywki białkowe nie są konieczne, wystarczy zwiększyć ilość białka z diety).

Jeśli chodzi o przykład Pani diety to nie podała mi Pani ilości danych produktów, swojej wagi, wzrostu i wieku. Nie mogę więc ocenić czy takie menu jest dla Pani wskazane.
Z tego co zauważyłam to:
- jest tam za mało produktów mlecznych chudych (np. jogurt, kefir)
- za mało świeżych owoców (banana nie wliczymy sobie do pełnowartościowych owoców - ma zbyt dużo węglowodanów)
- do śniadania dodajmy warzyw, np. suszony pomidor do jajecznicy czy ogórek do schrupania

Sushi: niestety tu mam złą wiadomość: sushi jest w sumie kaloryczne. Owszem zdrowe, ale dość bogate w energię. Tak więc nie wolno do woli ale w czasie odchudzania okazjonalnie.

powodzenia
EC
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 13 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Ewa Ceborska jest offline  
Stary 2010-02-27, 07:31   #3
szazer
Raczkowanie

ja ostatnio borykam sie z problemem diety 1000-1100 kcal i bardzo prosze o pomoc. Stosowalam ja do teraz i chce podniesc zakres kalorii do ok 1200-1300. Obecnie moj jadlospis zienny wyglada mniej wiecej tak :

sniadania(6:30)
2 kromki razowca z szynka, pomidorem/ogorkiem lub jogurt z frutina/nieslodzonym musli + pomarancza/jablko,maliny/truskawki/czeresnie

2 sniad(9:30)
jablko/pomarancza/1/2 czerwonej papryki/marchew

3 sniad(12:30)
kanapka z raowego chleba z szynka,ogorkiem,twarogiem

obiad(14:00)
zupa z odrobina razowego makaronu/salatka z mięsem/gotowane warzywa + mięso - to najcześciej

"przekąska"(16)
migdały,orzechy wloskie

kolacja (18)
(jajecznica z 1 jaja z pieczarkami/marchew
szazer jest offline  
Stary 2010-03-05, 14:26   #4
bossy
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Ewa Ceborska Pokaż wiadomość
Witam

W Pani diecie widzę jedną sprzeczną rzecz: dlaczego przyjmuje Pani odżywkę białkową i jednocześnie się Pani odchudza. Musimy rozdzielić dwa procesy: najpierw się odchudzamy (spalamy tkankę tłuszczową poprzed dietę redukcyjną i odpowiednią aktywność), a następnie możemy budować mięśnie poprzez ćwiczenia z obciążeniem (odżywki białkowe nie są konieczne, wystarczy zwiększyć ilość białka z diety).

A dlaczego nie? Ja piję odżywki białkowe nawet jak się nie odchudzam. Ale wiem, że mi pomogły zredukować wagę. piłam smakowe np. czekoladowe i zastępowało mi to słodycze.

.supergirls just fly.

Edytowane przez bossy
Czas edycji: 2010-03-05 o 14:45
bossy jest offline  

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości