Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 17:17   #1
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - ZBIORCZY


Jak tam wyglądają studia? Czy dzienne są płatne? Czy są stypendia? chodzi mi głównie od żywieniowe i mieszkaniowe. Akademiki są blisko czy daleko? no i czy łatwo się dostać. Czy jest matematyka?
Licze na odpowiedzi
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:22   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:36   #3
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

No to wlasnie sie pytam czy jest bo nie umiem matematyki;D dzięki za informacje a studiujesz tam?
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:39   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:42   #5
Torina
Raczkowanie
 
Avatar Torina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 283
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
No to wlasnie sie pytam czy jest bo nie umiem matematyki;D dzięki za informacje a studiujesz tam?
yyy..
to po co wybierasz uczelnię stricte ekonomiczną, gdzie już po nazwie można wywnioskować, że matematyka to część nierozłączna...
__________________
***
Torina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:45   #6
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

dlaczego jestes taka nie miła? przecież celowo pisze pytając się czy jest matematyka bo wiele osob mowilo ze nie ma wiec dziwilam sie temu...a po drugie nie pisalam do ciebie.Pozdrawiam
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:47   #7
Torina
Raczkowanie
 
Avatar Torina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 283
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
dlaczego jestes taka nie miła? przecież celowo pisze pytając się czy jest matematyka bo wiele osob mowilo ze nie ma wiec dziwilam sie temu...a po drugie nie pisalam do ciebie.Pozdrawiam
Pisałaś ogólnie na forum, więc jakby nie patrzeć - do wszystkich.

Nie jestem niemiła. Po prostu dziwią mnie niektóre zachowania, o, tyle.
__________________
***
Torina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 17:48   #8
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ok dziękuje juz czytalam ale ta strona troche nie jasna dla mnie jest nawet nie pisze jakie przedmioty sa brane do kwalifikacji
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:51   #9
dianor
Rozeznanie
 
Avatar dianor
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 943
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Studiowałam na UE kiedy było jeszcze AE. Matematyka na każdym kierunku ekonomicznym trwała 2 semestry, statystyka również. To nie są łatwe przedmioty- trzeba solidnie się do nich przyłożyć od samego początku i nie liczyć na cuda, że uda się zaliczyć bez regularnej nauki.
Za czasów AE rekrutacja przechodziła sprawnie, zawsze odpowiadali na maile i telefony przyszłych studentów. Nie ma się co zniechęcać matematyką, to jest do przejścia a potem jest już fajnie bo wybiera się specjalność.
dianor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:06   #10
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
ok dziękuje juz czytalam ale ta strona troche nie jasna dla mnie jest nawet nie pisze jakie przedmioty sa brane do kwalifikacji
omg :P jest wypunktowane, jakie przedmioty liczą się do rekrutacji, wystarczy otworzyć oczka i poczytać
matematyka jest na każdym z kierunków, zresztą, jeżeli poważnie myślisz o UEKu to po prostu wejdź na ich stronę, poszukaj sobie planów studiów i masz tam przedmioty, które będą nauczane na każdym z kierunków, na każdym z semestrów itp.
Szczerze, to z takim "obeznaniem" w stronach internetowych i ogólnie z takim nastawieniem to odradzam uczelnię ekonomiczną.
Studia to nie jest prowadzenie za rączkę, jak było w gimnazjum czy liceum. Jeżeli nie potrafisz znaleźć informacji na przejrzystej stronie to czarno widzę Twoje studia...

Jeżeli chodzi o akademiki - bo to średnio jest podane na stronie, to są one w Ligocie. Jest to spory kawał od uczelni, ale gdyby się uprzeć to można załatwić sobie miejsce w akademiku z Politechniki Śląskiej, a to jest tylko 10 minut piechotką na uczelnię.

A w przypadku progów punktowych - są one różne dla każdego z wydziałów i różnią się co roku - zależy po prostu od ilości chętnych.
Jeżeli zdasz maturę, podstawy (język i jakiś tam przedmiot) na 80 % to raczej jest pewność, że się dostaniesz na każdy z kierunków. Najgorzej dostać się na finanse i rachunkowość.
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:08   #11
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Z czym kojarzy Ci się nazwa Uniwersytet Ekonomiczny? Przypadkiem nie z EKONOMIA? a ta z Matematyką? jak nie to idź lepiej na prywatną.
Studia są z tego co wiem do wyboru:stacjonarne i niestacjonarne, tak więc darmowe i płatne. Do wyboru. Z tego co wiem to nie jest tam tak łatwo sie dostać jak chodźby na US.
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 10:14   #12
-mała-
Raczkowanie
 
Avatar -mała-
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk ;)
Wiadomości: 248
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Skończyłam Akademię Ekonomiczną, która teraz jest Uniwersytetem Ekonomicznym więc trochę mogę poopowiadać.
Jestem po kierunku ekonomii, ale musicie pamiętać że na UE są jeszcze inne kierunki. Co do samej ekonomii to nie jest to nauka ścisła. Sama tak myślałam jak szłam na te studia. Okazało się, że jest to nauka społeczna i większość przedmiotów jest humanistyczna. Owszem jest też matematyka, ekonomia matematyczna, ekonometria, prognozowanie i symulacje oraz statystyka, ale te przedmioty też da się nauczyć. Trzeba włożyć trochę wysiłku, ale zdanie ich jest wykonalne.

Na UE są studia dzienne- bezpłatne i zaoczne- płatne.

Co do stypendiów to za moich czasów były stypendia socjalne, na wyżywienie i mieszkaniowe (oprócz tych naukowych). Można było złozyć wniosek o o wszystkie na raz ( przy czym na mieszkaniowe mogli złożyć studenci, którzy wynajmowali mieszkania/akademiki bo pochodzili z innych miejscowości). Trzeba było przedstawić odpowiednie dokumenty m.in. wysokość zarobków całej rodziny z ubiegłego roku (zaświadczenie można było dostać w skarbówce)- ale wszystkiego można się dowiedzieć u babek, które zajmują się stypendiami. Wnioski składało się jakoś do końca października. Potem czekało się na wyniki. Pieniądze były wypłacane w styczniu ( z nadpłatą stypendium od października). Jedno stypendium nie wykluczało drugiego: tzn jak ktoś miał naukowe za dobre wyniki to mógł się też starać o socjalne. Można jeszcze było starać się o zapomogę (jednorazowo wypłacana) w przypadku trudnej sytuacji życiowej studenta. Tak było za moich czasów. Obecnie mogło się coś zmienić.

Co do akademików to są bardzo daleko bo na Ligocie. Ale dużo ludzi wynajmuje wspólnie mieszkania, gdzieś bliżej uczelni (bardzo popularne są bloki tzw gwiazdy, które są minutę drogi od UE)

uhhh... się naprodukowałam jakby były jakieś pytania jeszcze to piszcie
-mała- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 12:58   #13
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Matematyka na UE jest banalna, przynajmniej na moim kierunku (FiR) trzeba się było postarać, żeby nie zdać te 2 razy

Akademiki - drogie, miejsc mało i daleko.

Generalnie przez większą część roku akademickiego jest lajtowo i dużo dni wolnych ( ja na 1 roku miałam 4dniowe weekendy ) więc przy dobrych wiatrach można poszukać jakiejś pracy.
Co do stypendium socjalnego to się kompletnie na tym nie znam ale naukowe wynosi około 70zł/miesiąc więc lepiej poszukać pracy niż wypruwać żyły z siebie w walce o naukowe i potem płakać, że się miało średnią 4,39 a stypendium od 4,40
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2011-06-29 o 13:00
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 15:26   #14
-mała-
Raczkowanie
 
Avatar -mała-
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk ;)
Wiadomości: 248
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Co do stypendium socjalnego to się kompletnie na tym nie znam ale naukowe wynosi około 70zł/miesiąc więc lepiej poszukać pracy niż wypruwać żyły z siebie w walce o naukowe i potem płakać, że się miało średnią 4,39 a stypendium od 4,40
stypendia naukowe miały różne kwoty. Ja chodziłam na studia jednolite mgr i na II czy III roku próg od którego można bylo dostać stypendium naukowe był ok 4.4 natomiast na IV czy V ten próg wzrósł do ok 4.6-4.7 (nie pamiętam dokładnie). Po prostu te progi się zmieniały co roku. Poza tym tak jak pisałam kwoty stypendiów naukowych były różne w zależności od średniej (im wyższa tym wyższe stypendium). Miałam koleżankę, która miała naukowego ok 12o zł (bo miała mniejszą średnią), a inna miała ponad 400 zł (bo miała b. wysoką średnią).
-mała- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 15:38   #15
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Hej : )
Ja tez wybieram sie na ten Uniwersytet. Ja wybrałam 3 kierunki: FiR, logistyka i gospodarka turystyczna. Dziewczyny, moze moglybyscie powiedzieć mi coś o tym trzecim? Czytałam plany zajęć dla tego kierunku i z tego co wyczytałam dopiero w 2 semestrze pojawia się geografia Trochę bezsensu
Pozatym chcialam jeszcze zapytac o atmosfere na uczelni i o to czy ciezko załapać sie na stypendium naukowe? : )
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;*
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 17:30   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:25   #17
CzarnyWrzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Ja studiuje na UE czwarty rok FiR i na każdym semestrze miałam przedmioty oparte na matmie i to nie łatwej. Jest matematyka, statystyka, ekonometria, wszelkie modele inwestycyjne, wyceny itp. Dla nie znających i nie lubiących matmy ściana płaczu. Wiem bo spotkałam niejednego desperata który modlił się o zaliczenie. Ale żeby nie było że straszę
CzarnyWrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 20:36   #18
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez -mała- Pokaż wiadomość
stypendia naukowe miały różne kwoty. Ja chodziłam na studia jednolite mgr i na II czy III roku próg od którego można bylo dostać stypendium naukowe był ok 4.4 natomiast na IV czy V ten próg wzrósł do ok 4.6-4.7 (nie pamiętam dokładnie). Po prostu te progi się zmieniały co roku. Poza tym tak jak pisałam kwoty stypendiów naukowych były różne w zależności od średniej (im wyższa tym wyższe stypendium). Miałam koleżankę, która miała naukowego ok 12o zł (bo miała mniejszą średnią), a inna miała ponad 400 zł (bo miała b. wysoką średnią).
Teraz najniższe na moim roku to 70zł, rok temu trzeba było mieć chyba ponad 4,4 żeby się załapać dlatego mówię, że nie opłaca się wypruwać żył w tym celu
Kiedyś były wyższe bo i mnie osób było a nie 550 na roku
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 19:08   #19
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

ekonomia, gospodarka turystyczna czy logistyka?: D
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 20:02   #20
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Na pewno nie FiR A czym byś się chciała zająć? GT to nowy kierunek, ta logistyka stosunkowo też.

Widzę, że wcześniej pytałaś o atmosferę - to jest plusem, działa kilka organizacji studenckich więc ciągle coś się dzieje a sami studenci też ogólnie raczej na plus
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 20:05   #21
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Czemu nie FiR?
Chciałabym pracować w turystyce, jako pilot wycieczek np. lub w biurze podrozy Z drugiej strony moze z tytulem inżyniera łatwiej potem o pracę...
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 20:10   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 20:15   #23
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Oczywiście, że nie. Jednak niejednokrotnie mówi się, że z takowym tytulem jest jednał trochę latwiej. Tak generalizując mówie to oczywiście
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:01   #24
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez vespertine_ Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie. Jednak niejednokrotnie mówi się, że z takowym tytulem jest jednał trochę latwiej. Tak generalizując mówie to oczywiście
Strasznie rozczarował mnie poziom na FiR, mam wrażenie, że uczelnia chce wypuścić multum beznadziejnych 'księgowych', którzy na rachunkowości znają się jak przeciętny humanista na całkach krzywoliniowych

Jeżeli jesteś zdecydowana na turystykę to wybierz GP, na pilota itp i tak trzeba mieć osobne kursy ale jestem chodzącym przykładem, że warto w wyborze studiów posłuchać także serca a nie tylko rozumu więc chyba wybrałabym na Twoim miejscu GP. Jakby co to na mgr można wybrać coś innego

Jeśli chodzi o logistykę (inż) - to nie lepiej Politechnika?
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2011-07-01 o 09:03
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:15   #25
asamiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Zapytam wprost, jeżeli nie jestem orłem z matmy, 50% z matury pp to ucząc się mam szansę sobie poradzić na FIR?
Na jakim poziomie stoją zajęcia związane z matematyką?
Nie jestem osobą, która chciałaby skończyć studia bez wysiłku, chodzi o to, żeby ocenić możliwości
Zastanawiam się jeszcze nad ekonomią, jednak nie wiem jaką prace można znaleźć po tak mało konkretnym kierunku?
A czy ktoś może coś powiedzieć o logistyce?

dziękuję
asamiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:21   #26
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

jeżeli chodzi o matmę na FIR - to zależy, jaki prowadzący Ci się trafi. z jedną panią o dwuczłonowym nazwisku był niezły hardkor druga prowadząca wykłady jest cudowna, potrafi wszystko wytłumaczyć
ale jeżeli będziesz się uczyła, ew. ktoś potłumaczy Ci trudniejsze zadania to bez problemu
Szczerze... to studiuj to, co się podoba. Mało kto znajduje pracę w swoim zawodzie... Ważny jest teraz tytuł i doświadczenie, a nie typowy kierunek

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Strasznie rozczarował mnie poziom na FiR, mam wrażenie, że uczelnia chce wypuścić multum beznadziejnych 'księgowych', którzy na rachunkowości znają się jak przeciętny humanista na całkach krzywoliniowych
nie ma aż tak łatwo wszystko zależy przecież na kogo trafisz. jedni przepuszają za nic, u innych trzeba się naharować jak wół, żeby dostać tą marną trójczynę...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 10:20   #27
sweetcrazy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Question Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

.

Edytowane przez sweetcrazy
Czas edycji: 2011-07-01 o 10:46
sweetcrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 10:22   #28
sweetcrazy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

A może ktoś coś powiedzieć o studiach stacjonarnych i niestacjonarnych?
sweetcrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 11:33   #29
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Myślę jeszcze o logistyce oraz inżynierii środowiska na Politechnice, ale szczerze mówiąc moje szanse są nikłe- matma poszła mi średnio a na UE biorą mi tylko geografię i ang.
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:19   #30
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o matmę na FIR - to zależy, jaki prowadzący Ci się trafi. z jedną panią o dwuczłonowym nazwisku był niezły hardkor druga prowadząca wykłady jest cudowna, potrafi wszystko wytłumaczyć
ale jeżeli będziesz się uczyła, ew. ktoś potłumaczy Ci trudniejsze zadania to bez problemu
Szczerze... to studiuj to, co się podoba. Mało kto znajduje pracę w swoim zawodzie... Ważny jest teraz tytuł i doświadczenie, a nie typowy kierunek

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------



nie ma aż tak łatwo wszystko zależy przecież na kogo trafisz. jedni przepuszają za nic, u innych trzeba się naharować jak wół, żeby dostać tą marną trójczynę...
Nie mówię, że jest mega łatwo tylko, że pozoziom ogólnie jest niski A wszystko przez to, że na 3 termin egzaminu nie potrzeba zaliczenia (ale tu chyba mój rok jest ostatni) a sam egzamin można zdawać do skutku nawet naście razy - znajomi twierdzą, że na innych uczelniach to jest nie do pomyślenia. I dlatego też napisałam, że studia skończy banda 'księgowych' bo wiele osób, które każda szanująca się uczelnia wywaliłaby z hukiem najpóźniej po 1 roku FiR skończą Łatwo jest przez cały semestr ale sesja daje w kość... Większość ćwiczeniowców nawet nie sprawdza obecności/ mają gdzieś.

A z matmy rok temu u obydwu pań był ten sam egzamin
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2011-07-01 o 12:21
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 12:30:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.