Alergia na hybrydy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-16, 19:06   #1
polnamalwa
Raczkowanie
 
Avatar polnamalwa
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 59

Alergia na hybrydy


Cześć

Zaczynając od początku, czyli parę lat temu - używałam hybryd Semilac i zwykłej lampy uv z Allegro przez około pół roku i nic się nie działo. Po pół roku nagle obudziłam się z opuchniętym okiem, nie znałam przyczyny. Dostałam też gorączki (a prawie nigdy nie gorączkuję), nie pomógł nawet Encorton (lek z pochodną kortyzolu), ale samo przeszło po czasie, męczyłam się z tym około tygodnia. I tak jeszcze dwa razy, aż zorientowałam się, że oko "podbija mi się" w poniedziałek rano co dwa tygodnie, a w niedzielę rano co dwa tygodnie robię hybrydy. Powiem szczerze - zestresowałam się, wywaliłam wszystko - lakiery oddałam sąsiadce, lampa poszła do elektrośmieci.

Przez parę lat używałam tylko zwykłych lakierów, nic się nie działo. Ale moje paznokcie są bardzo słabe, głównie przez tarczycę, więc zaczęłam szukać przyczyn i rozwiązań, bo marzą mi się długie piękne pazury jak za hybrydowych czasów, w dodatku robione raz na 2 tygodnie.
I, uwaga, wpadłam na genialną myśl, że przecież ja, durna baba, nie wymieniłam wtedy żarówek.
Kupiłam lampę led Semilac 24/48w i żel Pierre Rene, bo zależało mi na tym, żeby nie był testowany na zwierzakach. Zrobiłam w piątek i uczulenia brak. Ale żel robi się dużo ciężej, wyszło trochę nierówno, trochę za grubo na prawej ręce i do tego maluję potem lakier na żelu, który i tak musi schnąć jakoś tak... no nie.

Obczaiłam hybrydy Pierre Rene i widzę, że mają inny skład niż Semilac.

Porównanie.
Semilac: URETHANE ACRYLATE OLIGOMER, HYDROXYETHYL METHACRYLATE, HYDROXYCYCLOHEXYL PHENYL KETONE, PHENYL BIS(2,4,6-TRIMETHYLBENZOYL)-PHOSPHINE OXIDE, MAY CONTAIN (+/-), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491, CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE / FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE), CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN), CI 77492, CI 77266, CI 77742 (MANGANESE VIOLET), MICA (CI 77019) & CI 77891 & CI 77499 & TIN OXIDE (CI 77861).

Pierre Rene:
TETRAHYDROFURFURYL METHACRYLATE, DI-HEMA TRIMETHYLHEXYL DICARBAMATE, PPG-5 METHACRYLATE, HEMA, HYDROXYPROPYL METHACRYLATE, BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, ACETONE, NITROCELLULOSE, ETHYL TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINATE, HYDROXYCYCLOHEXYL PHENYL KETONE, PHTHALIC ANHYDRIDE, TRIMELLITIC ANHYDRIDE, NEOPENTYL GLYCOL, ISOPROPYL ALCOHOL, PHENYLBIS (2,4,6-TRIMETHYLBENZOYL) PHOSPHINE OXIDE, STEARALKONIUM HECTORITE, ADIPIC ACID/FUMARIC ACID/PHTHALIC, ACID/TRICYCLODECANE DIMETHANOL, COPOLYMER, CITRIC ACID, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, ACETYL TRIBUTYL CITRATE, PHOSPHORIC ACID, BENZOPHENONE-12, [MAY CONTAIN/MOŻE ZAWIERAĆ CI 15850, CI 15880, CI 19140, CI 77491, CI 77499, CI 77891, CI 73360, CI 75470, CI 77000, CI 77510, CI 77007, CI 42090, CI 77742, CI 77266, CI 77163, CI 12085

Nie znam się na chemii, ale skład WYDAJE MI SIĘ znacznie inny. Jeśli ktoś się zna - chętnie posłucham sprostowania

Nie chcę chodzić do kosmetyczki na paznokcie, bo umiem robić je sama, więc szkoda kasy, no i po tym, jak dziewczyna mnie zacięła, kiedy byłam na studiach i musiałam badać hiv i wzw - bardzo dziękuję.

Pytanie do Was - czy NA MOIM MIEJSCU spróbowałybyście z hybrydami innej firmy o tym składzie i z lampą led? Owszem, obawiam się. Tak na zasadzie, chciałabym a boję się.


I przy okazji - czy wiecie może, czy te lakiery mogą szkodzić zwierzętom? Mam mocno pokrzywdzone przez los 4 koty i boję się, że coś kapnie, coś się nie utwardzi i je zabiję. Głupie, wiem, ale od tamtego incydentu nie mam zaufania do hybryd
polnamalwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 11:08   #2
grazzynka
Przyczajenie
 
Avatar grazzynka
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 5
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Spróbuj sobie lakierów neonail, ja ich używam od bardzo dawna i robię paznokcie mamie, koleżankom, siostrze i nic złego się nie dzieje.
grazzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 15:51   #3
polnamalwa
Raczkowanie
 
Avatar polnamalwa
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 59
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Cytat:
Napisane przez grazzynka Pokaż wiadomość
Spróbuj sobie lakierów neonail, ja ich używam od bardzo dawna i robię paznokcie mamie, koleżankom, siostrze i nic złego się nie dzieje.

Mam Pierre Rene, bo są vegan i cruelty free (bardzo mi na tym zależało), a nie wiem, czy NeoNail nie testuje na zwierzakach
__________________
Każda podróż zaczyna się od stanu, który można by określić jako zachłyśnięcie się przestrzenią.
Olga Tokarczuk, Podróż ludzi Księgi
polnamalwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 10:31   #4
Leneczka1977
Raczkowanie
 
Avatar Leneczka1977
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 338
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Ja mam alergię na KAŻDY lakier hybrydowy, testowałam wiele, nawet tych hypoalergicznych.
__________________
Instagram https://www.instagram.com/anmaja76/
Leneczka1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 19:26   #5
projectwedding
Przyczajenie
 
Avatar projectwedding
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Cytat:
Napisane przez Leneczka1977 Pokaż wiadomość
Ja mam alergię na KAŻDY lakier hybrydowy, testowałam wiele, nawet tych hypoalergicznych.
A to nie jest czasem tak że największą rolę odgrywa tutaj sposób aplikacji? Oczywiście chemiczne komponenty również mają wpływ, ale prawidłowo zaaplikowane nie powinny wywoływać reakcji alergicznej - chyba że masz uczulenie na jeden konkretny składnik (tutaj warto zrobić badania).
projectwedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 19:06   #6
anhelinka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

A są takie badania? Jak poszłam kiedyś do alergologa, bo nie wiedziałam co mnie uczula, to babka stwierdziła, że alergenów jest tyle, że ie sposób je wszystkie zbadać, więc metodą prób i błędów, miałam po prostu eliminować podejrzane produkty.
anhelinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 22:48   #7
maggellanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Jak jeszcze chodziłam na paznokcie do kosmetyczki to mówiła mi, że najczęstszy błąd to zalewanie skórek, złe utwardzenie lakieru, za krótki czas lub za grube warstwy, ja tym te błędy wyeliminowała i spróbowała wtedy.
maggellanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 20:25   #8
Erupcja
Erupcja
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Mam koleżankę która ma alergie na niektóre żarówki w lampach uv/Led wszystkie lampy z allegro czytaj niewiadomego pochodzenia ja uczulają opuchlizna, podrażnienia wokół paznokci. Nie uczulają jej lampy z typowych firm typu neonail, semilac itp. Jednak nie sądzę by to była wina lamp, a właśnie samych lakierów podczas spania nieświadomie możesz dotykać paznokciami powieki która jest wrażliwa, cienka skórą i jakiś składnik hybrydy może cię uczulać. Mimo wszystko nie jesteśmy lekarzami. Jeśli problem jest notoryczny poszłabym do lekarza bądź alergologa że składami używanych lakierów niech on je przejrzy i ustali co może być mocno alergiczne. Jeśli coś będzie w składzie zleci badania na alergie lub zaleci unikanie składnika. Jeśli nie chcesz iść do lekarza leć metoda prób i błędów testuj lakiery zobacz który uczula który nie i porównaj składy
Erupcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 01:16   #9
JestemSynemKrolaCyganow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 30
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Erupcja, nie da to lasce nic, bo alergolodzy nie ogarniaja tematu hybryd. Ja mialam na rekach i sie nie polapal. A tych skladnikow to nie maja nawet w testach.
JestemSynemKrolaCyganow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 14:55   #10
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Tez pojawil sie u mnie ten problem, kupilam nowe lakiery, nalozylam na paznokcie u stop i po kilku godzinach musialam sciagac, bo nie moglam przestac drapac skory wokol paznokci, strasznie mnie swedziala.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-29, 17:15   #11
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Raczej testów alergologicznych na to nie ma. Myślę, że tu trzeba metodą prób i błędów testować różne lakiery i lampy po prostu
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 20:18   #12
Zakupocholiczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Osobiście nigdy nie miałam z tym problemu, ale w większości przypadków zmiana lakieru powinna pomóc.
Zakupocholiczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 21:23   #13
anhelinka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Chyba jedyna rada to zmiana lakierów, nie sądzę, żeby lampa mogła mieć wpływ. No chyba, ze jest za słaba i nie utwardza do końca, ale nie wiem, tak tylko gdybam.
anhelinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 14:39   #14
amadolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 11
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

semilac już dużo osób uczulił, ja używam na sobie bo mi nigdy nic nie wyszło ale może się pojawić po czasie i to kwestia lakieru nie lampy
amadolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 18:59   #15
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Alergia na hybrydy - czy to wina lampy?

Jeśli lampa jest za słaba, to może nie utwardzać dobrze hybrydy i jak najbardziej wtedy łatwiej o reakcje alergiczną.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-10 19:59:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.