Mamy Marzec 2020 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-05, 20:19   #3901
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Pokaż te króliczki ja mam karuzelę po synku, ale z ciuchcią więc dla dziewczynki nie bardzo. Te sklepowe też nie podobają mi się, więc myślałam aby wykorzystać stelaż i zrobić sama zawieszki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam w planach zrobić sama z zawieszkami w postaci tiulowych pomponów
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 21:12   #3902
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja mam w planach zrobić sama z zawieszkami w postaci tiulowych pomponów
Masz jakieś zdjęcie czy sama wymyśliłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 21:46   #3903
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Ja wczoraj byłam odwiedzić koleżanki w pracy i jak powiedziałam że mam już większość wyprawki w domu to się za głowę chwycily, że to za wcześnie i w ogóle... że teraz wszystko w sklepach można od ręki kupić....
Takie głupoty........
Ja nawet żeby kupić smoczek to około 4 godzin najpierw czytałam o tym czy w ogóle jest zalecany itp....


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
o rany, przecież tuż przed porodem albo tym bardziej po, nie ma jak biegać po sklepach albo siedzieć na telefonie i zamawiać rzeczy z internetu zamiast odpoczywać i zajmować się noworodkiem...

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Pokaż te króliczki ja mam karuzelę po synku, ale z ciuchcią więc dla dziewczynki nie bardzo. Te sklepowe też nie podobają mi się, więc myślałam aby wykorzystać stelaż i zrobić sama zawieszki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kupiłam takie króliczki białe i brązowe, a do tego będą kulki różowe i białe na niteczkach
Ogólnie to króliczki to temat przewodni pokoiku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rabbits.jpg (17,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kulki.jpg (70,7 KB, 47 załadowań)
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-05, 21:52   #3904
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Masz jakieś zdjęcie czy sama wymyśliłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam fotki pewnie cos takiego juz jest. Chcialabym zeby bylo to na konstrukcji drewnianej i wlasnie te pomponiki a inspirowalam sie na

https://m.pl.aliexpress.com/item/330...w1575611476355

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
o rany, przecież tuż przed porodem albo tym bardziej po, nie ma jak biegać po sklepach albo siedzieć na telefonie i zamawiać rzeczy z internetu zamiast odpoczywać i zajmować się noworodkiem...


kupiłam takie króliczki białe i brązowe, a do tego będą kulki różowe i białe na niteczkach
Ogólnie to króliczki to temat przewodni pokoiku
Super pomysl. Masz moze jakies namiary na stelaz?bo w sumie tego mi brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 07:50   #3905
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wszystkiego najlepszego w Mikołajki!

Nasz dwulatek przeżył swój pierwszy świadomy poranek mikołajkowy, zachwycony prezentami, aż piszczał ��❤️ I poszedł do żłobka z koparką, betoniarką i walcem z lidla

Za to ja dostałam takiej alergii na kurz, że nie spałam w nocy w ogóle, bo co się kładłam, zamykały mi się drogi oddechowe a leków oczywiście nie mogę (poza wapnem) �� Zadzwoniłam do Luxmedu na infolinię lekarską i dostałam opierdziel od lekarza, ze w ciąży i świszczacy oddech to na cito do lekarza i wystawia mi skierowanie, ze mają mnie dzisiaj wcisnąć ��

Na szczęście moja lekarka prowadząca jest i gin-położnikiem, i internistką - cudem dzisiaj znalazłam do niej miejsce, więc idę Ale młoda boksuje, więc mam nadzieję, że jest ok.

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2019-12-06 o 08:11
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 08:54   #3906
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Uff, nadrobiłam. Myślałam, że będzie teg więcej ale poszło spawnie, pewnie temu, że z wieloma tematami przeniosłyście sie na FB

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy planujecie kupić kosz na zużyte pieluszki? uważacie, że się przydaje czy to zbędny gadżet? jeśli nie używalyscie to jak radzilyscie sobie ze skladowaniem tego? wiadomo, że zmienia się je często i nie ma czasu co chwila do śmietnika latać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak, planuję zwykły mały śmietnik obok przewijaka Miałam tak przy pierwszym dziecku i nie wyobrażam sobie inaczej. To bardzo wygodne móc te wszystkie brudne pieluchy, chusteczki wrzucać prosto do kosza, nie wyobrażam sobie latać z tym po domu, szczególnie, że pielucha często potrafi być tak brudna, że nie sposób jej odłożyć gdzieś na chwilę bez upaćkania okolicy aby w międzyczasie dokończyć przewijać dziecko
Miałam też jeszcze obok drugi śmietnik służący za kosz na dziecięce ubranka i teraz też tak zrobię. To też było super, bo raz, że też nie musiałam z (często mocno obkupkowanymi) ciuchami latać po domu, to dwa łatwo od razu miałam je oddzielone od naszych aby prać w dziecięcym proszku, wrzucałam zawartość jak leci do pralki i już.

Widzę też, że temat wózków jest już mocno wałkowany Osobiście jestem nastawiona na ten moment na Cybex Balios S Denim (nie mylić z Balios M! - to dwa totalnie różne wózki, w sumie się dziwię, że nazwę mu zrobili podobną). Ma to czego potrzebuję, czyli amortyzację, dość sporą budkę, jest w miarę lekki, skrętny plus design też na plus. Przy poprzednim synku mieliśmy Adamex Pajero, znam dużo dziewczyn zadowolonych ale dla mnie to był koszmar, jedyne co miał fajne to amortyzację ale mi to w sumie wszystko jedno bo jeździmy tylko po mieście. Za to awaryjny bardzo (raz zaciął się hamulec i musiałam ciągnąć wózek do domu bo tyle koła zablokowane, innym razem poszła opona i wracałam z kapciem...), spacerówka do niczego jeździliśmy może parę dni bo się nie nadawała, pasy ciągle poluzowane, i ta waga prawie 15kg, nigdy więcej takiego traktora. Nawet go nie sprzedałam choć kupiłam nowy (żal mi było komuś zsyłać toto na udrękę i jeszcze kasę za to brać ) , leży u mamy w piwnicy i chyba zostawię go jako wózek na wyjazdy z młodym do niej, żeby naszego nie targać, ten dzień-dwa jakoś może przeżyję albo oo, babcię wyślę na spacer

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Co do karuzeli, to myśmy mieli dwie: najpierw pierwszą lekką, z miśkami, śliczną ale co z tego jak jakoś nie wzbudzała zainteresowania w dziecku Oraz drugą, którą kupiliśmy z polecenia znajomych i to był hit! Można było włączyć albo kręcące się zabawki albo pozytywkę (kilka melodii) albo kolorowy projektor na sufit (super sprawa do usypiania). Młody był w niej zakochany, czasem potrafiła na tyle go wciągnąć, że udało mi się ugotować obiad. Osobiście polecam.
Tu link jak coś (dla chłopców są niebieskie):
https://www.ceneo.pl/42436259;pla?se..._BwE#tab=click
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 09:08   #3907
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Miałam też jeszcze obok drugi śmietnik służący za kosz na dziecięce ubranka i teraz też tak zrobię. To też było super, bo raz, że też nie musiałam z (często mocno obkupkowanymi) ciuchami latać po domu, to dwa łatwo od razu miałam je oddzielone od naszych aby prać w dziecięcym proszku, wrzucałam zawartość jak leci do pralki i już.
też miałam przy łóżeczku kosz na brudne ubrania i super sprawdził się gdy na początku oddzielnie prałam rzeczy synka chociaż ja szybko przeszłam na normalny płyn, zużyliśmy tylko jeden proszek Lovela. To i tak jest bez sensu bo po naszym praniu trzeba puścić pusty bęben aby wypłukać resztki i dopiero wsypać proszek dla dzieci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-06, 09:19   #3908
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

My, jak synek trochę podrósł, mieliśmy tę karuzelę i była super: ceneo.pl/1898672

A jak był maluszkiem, zupełnie mu wystarczały światełka i muzyka z karuzeli nad leżaczkiem tiny love
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 09:24   #3909
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Uff, nadrobiłam. Myślałam, że będzie teg więcej ale poszło spawnie, pewnie temu, że z wieloma tematami przeniosłyście sie na FB

Więcej piszę zdecydowanie tutaj, bo wolę wizaż od fb Najczęściej i tak korzystam z aplikacji, a fb nie mam na komórce, za dużo uprawnień trzeba im dać.




Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Ja tak, planuję zwykły mały śmietnik obok przewijaka Miałam tak przy pierwszym dziecku i nie wyobrażam sobie inaczej. To bardzo wygodne móc te wszystkie brudne pieluchy, chusteczki wrzucać prosto do kosza, nie wyobrażam sobie latać z tym po domu, szczególnie, że pielucha często potrafi być tak brudna, że nie sposób jej odłożyć gdzieś na chwilę bez upaćkania okolicy aby w międzyczasie dokończyć przewijać dziecko

Myślałam właśnie nie tyle o zwykłym śmietniku, tylko o takim dedykowanym do pieluszek, bo smrodek musi być nieziemski w pokoju dość szybko, a mogę nie mieć głowy do super często opróżniania tego.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 09:38   #3910
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Myślałam właśnie nie tyle o zwykłym śmietniku, tylko o takim dedykowanym do pieluszek, bo smrodek musi być nieziemski w pokoju dość szybko, a mogę nie mieć głowy do super często opróżniania tego.
Jakby co w rossmannie są specjalne, pachnące torebki na pieluszki
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 10:39   #3911
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przypomniałam sobie dzisiaj, że mam śpiworek do wózka dla młodego. Nawet już wyprany
https://s.click.aliexpress.com/e/APDGrGhOb
Jest trochę mniejszy niż na tych zdjęciach oczywiście, ale milutki i mięciutki. Na pewno będzie w nim ciepło.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-06, 11:16   #3912
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Jakby co w rossmannie są specjalne, pachnące torebki na pieluszki
O, to może być wyjście ☺ dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 11:39   #3913
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
też miałam przy łóżeczku kosz na brudne ubrania i super sprawdził się gdy na początku oddzielnie prałam rzeczy synka chociaż ja szybko przeszłam na normalny płyn, zużyliśmy tylko jeden proszek Lovela. To i tak jest bez sensu bo po naszym praniu trzeba puścić pusty bęben aby wypłukać resztki i dopiero wsypać proszek dla dzieci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie płukałam nigdy bębna przed nastawieniem prania dziecięcego Wychodzę z założenia, że jeśli płyn dziecięcy do prania jest w stanie sprać kupki i inne toksyczne suprajsy to poradzi sobie z ewentualnymi resztkami "dorosłego" płynu do płukania w bębnie

Btw, dziś mam wizytę, ciekawe co tam u juniora Następna pewne dopiero po Nowym Roku.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość

Myślałam właśnie nie tyle o zwykłym śmietniku, tylko o takim dedykowanym do pieluszek, bo smrodek musi być nieziemski w pokoju dość szybko, a mogę nie mieć głowy do super często opróżniania tego.
Hmm, u nas nic nie był czuć Dziecięce kupki wbrew pozorom nie wydzielają takiego odoru jak "dorosłe". Codziennie wymieniałam woreczek na świeży i mąż rano w drodze do pracy wyrzucał. Od biedy można też używać zapachowe worki na śmieci, wsadzałam czasem jak skończyły mi się świeże i szczerze, ten "ładny" zapach w sypialni po dłuższej chwili było czuć wszędzie i mnie drażnił

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
My, jak synek trochę podrósł, mieliśmy tę karuzelę i była super: ceneo.pl/1898672

A jak był maluszkiem, zupełnie mu wystarczały światełka i muzyka z karuzeli nad leżaczkiem tiny love
U nas niestety potrzebnych był duuużo bodźców, bo wszystkim dosłownie po minucie się nudził. Wówczas nie wiedziałam o co chodzi i byłam wykończona, a dziś już wiem, że to przez to że ma nadpobudliwość sensoryczną (do dziś potrzebuje dużo mocnych bodźców by się wyciszyć). Oby drugi taki nie był bo umrę
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 14:31   #3914
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Myślałam właśnie nie tyle o zwykłym śmietniku, tylko o takim dedykowanym do pieluszek, bo smrodek musi być nieziemski w pokoju dość szybko, a mogę nie mieć głowy do super często opróżniania tego.
Dopóki nie rozszerza się diety pieluszki są praktycznie bezzapachowe, dopiero po 6 miesiącu zaczyna być ciekawie ale wtedy dzieci najczęściej nie załatwiają się w nocy, więc nie trzeba tak często zmieniać, więc problem smrodku odchodzi

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Nie płukałam nigdy bębna przed nastawieniem prania dziecięcego Wychodzę z założenia, że jeśli płyn dziecięcy do prania jest w stanie sprać kupki i inne toksyczne suprajsy to poradzi sobie z ewentualnymi resztkami "dorosłego" płynu do płukania w bębnie
tzn nie chodzi mi o spieranie plam, tylko o to, że piorąc w pralce po skończeniu cyklu i tak zostają w niej resztki płynów i proszku. Wystarczy nastawić pusty bęben a woda i tak pieni się, od detergentu z wcześniejszego prania więc tak naprawdę pierzemy w mieszance płynu dziecięcego i resztkach dorosłego. Wiadomo, szkoda czasu i wody/prądu na puszczanie pustego prania, dlatego jeśli maluch nie ma problemów skórnych to nie widzę sensu prac jego rzeczy oddzielnie przez dłuższy czas



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez karska
Czas edycji: 2019-12-06 o 14:32
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 15:23   #3915
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Nie mam fotki pewnie cos takiego juz jest. Chcialabym zeby bylo to na konstrukcji drewnianej i wlasnie te pomponiki a inspirowalam sie na

https://m.pl.aliexpress.com/item/330...w1575611476355

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Super pomysl. Masz moze jakies namiary na stelaz?bo w sumie tego mi brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeden stelaż drewniany kupiłam na ebay, jest tego mnóstwo jak wpiszesz "baby mobile hanger diy", możesz też poszukać na Aliexpress bo tam mają podobne rzeczy do eBay Przyszedł trochę mały. Ale w loklanym sklepie u siebie znalazłam zwykłe metalowe kółko w dobrym rozmiarze i chyba jego użyję.

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego w Mikołajki!

Nasz dwulatek przeżył swój pierwszy świadomy poranek mikołajkowy, zachwycony prezentami, aż piszczał ��❤️ I poszedł do żłobka z koparką, betoniarką i walcem z lidla

Za to ja dostałam takiej alergii na kurz, że nie spałam w nocy w ogóle, bo co się kładłam, zamykały mi się drogi oddechowe a leków oczywiście nie mogę (poza wapnem) �� Zadzwoniłam do Luxmedu na infolinię lekarską i dostałam opierdziel od lekarza, ze w ciąży i świszczacy oddech to na cito do lekarza i wystawia mi skierowanie, ze mają mnie dzisiaj wcisnąć ��

Na szczęście moja lekarka prowadząca jest i gin-położnikiem, i internistką - cudem dzisiaj znalazłam do niej miejsce, więc idę Ale młoda boksuje, więc mam nadzieję, że jest ok.
Super pierwsze mikołajki!
I uważaj na siebie z tą alergią! Mam nadzieję, że dadzą Ci jakieś bezpieczne leki!

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Przypomniałam sobie dzisiaj, że mam śpiworek do wózka dla młodego. Nawet już wyprany
https://s.click.aliexpress.com/e/APDGrGhOb
Jest trochę mniejszy niż na tych zdjęciach oczywiście, ale milutki i mięciutki. Na pewno będzie w nim ciepło.
Świetny

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Nie płukałam nigdy bębna przed nastawieniem prania dziecięcego Wychodzę z założenia, że jeśli płyn dziecięcy do prania jest w stanie sprać kupki i inne toksyczne suprajsy to poradzi sobie z ewentualnymi resztkami "dorosłego" płynu do płukania w bębnie

Btw, dziś mam wizytę, ciekawe co tam u juniora Następna pewne dopiero po Nowym Roku.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------



Hmm, u nas nic nie był czuć Dziecięce kupki wbrew pozorom nie wydzielają takiego odoru jak "dorosłe". Codziennie wymieniałam woreczek na świeży i mąż rano w drodze do pracy wyrzucał. Od biedy można też używać zapachowe worki na śmieci, wsadzałam czasem jak skończyły mi się świeże i szczerze, ten "ładny" zapach w sypialni po dłuższej chwili było czuć wszędzie i mnie drażnił

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------



U nas niestety potrzebnych był duuużo bodźców, bo wszystkim dosłownie po minucie się nudził. Wówczas nie wiedziałam o co chodzi i byłam wykończona, a dziś już wiem, że to przez to że ma nadpobudliwość sensoryczną (do dziś potrzebuje dużo mocnych bodźców by się wyciszyć). Oby drugi taki nie był bo umrę
powodzenia na wizycie!!

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
tzn nie chodzi mi o spieranie plam, tylko o to, że piorąc w pralce po skończeniu cyklu i tak zostają w niej resztki płynów i proszku. Wystarczy nastawić pusty bęben a woda i tak pieni się, od detergentu z wcześniejszego prania więc tak naprawdę pierzemy w mieszance płynu dziecięcego i resztkach dorosłego. Wiadomo, szkoda czasu i wody/prądu na puszczanie pustego prania, dlatego jeśli maluch nie ma problemów skórnych to nie widzę sensu prac jego rzeczy oddzielnie przez dłuższy czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łatwiejsze wyjście, prać wszystko łącznie z dorosłymi rzeczami w delikatnym płynie Nam tak zalecali na zajęciach w szpitalu, bo dziecko może się uczulić od ubrania rodzica. A jeśli się coś będzie dziać ze skórą malucha, to wtedy kombinować i szukać jeszcze bardziej delikatnych płynów. Ja i tak używam delikatnego płynu bez zapachu do prania bo mam egzemę i wrażliwą skórę i wszystkie ciuszki wyprałam już w tym samym płynie
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 20:24   #3916
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cisa89 my kupiliśmy baliosa s, zobaczymy jak się sprawdzi
Co do pieluch też myślałam by kupić takie torebki na pieluszki, ale gdyby tak użyć zwykłego woreczka to chyba tez będzie ok taki kosz obok przewijaka to dobry pomysł
Fajne te karuzele, ja chyba o tym pomyśle na szarym końcu, póki co jest tyle innych wydatków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 20:32   #3917
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Cisa89 my kupiliśmy baliosa s, zobaczymy jak się sprawdzi
Co do pieluch też myślałam by kupić takie torebki na pieluszki, ale gdyby tak użyć zwykłego woreczka to chyba tez będzie ok taki kosz obok przewijaka to dobry pomysł
Fajne te karuzele, ja chyba o tym pomyśle na szarym końcu, póki co jest tyle innych wydatków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fiolku jak z tym baliosem w kwestii amortyzacji? Ugina sie troszke? Tez sie nad nim zastanawiam,ale marzy mi sie wozek ktorym mozna troszke bujnac a te wszystkie na typowo miekkiej amortyzacji totatalnie nie trafiaja w moj gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 07:18   #3918
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Podoba mi się ten pomysł z karuzela z pomponików . Gdyby mi się udało jakiś stelaż ogarnąć to może też coś pomyślę... Bo mam niby karuzele taka co to śpiewa, gra i świeci, ale ona pójdzie dopiero do dużego łóżeczka bo do dostawki się jej nie da domontowac.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 08:35   #3919
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Fiolku jak z tym baliosem w kwestii amortyzacji? Ugina sie troszke? Tez sie nad nim zastanawiam,ale marzy mi sie wozek ktorym mozna troszke bujnac a te wszystkie na typowo miekkiej amortyzacji totatalnie nie trafiaja w moj gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja moze nie Fiołek, ale też kupiłam balios s i w sklepie wydawało się, że amortyzacje ma dobrą. Wygodnie się prowadziło i można było trochę pobujać. Ale najlepiej to sama sprawdź w sklepie czy Ci to odpowiada

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-07, 09:03   #3920
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja moze nie Fiołek, ale też kupiłam balios s i w sklepie wydawało się, że amortyzacje ma dobrą. Wygodnie się prowadziło i można było trochę pobujać. Ale najlepiej to sama sprawdź w sklepie czy Ci to odpowiada

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
a na jaki kolor zdecydowaliście się ?
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 11:11   #3921
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Fiolku jak z tym baliosem w kwestii amortyzacji? Ugina sie troszke? Tez sie nad nim zastanawiam,ale marzy mi sie wozek ktorym mozna troszke bujnac a te wszystkie na typowo miekkiej amortyzacji totatalnie nie trafiaja w moj gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się wydaje że jak na wózek miejski amortyzacja jest ok, ale wiadomo najlepiej samemu sprawdzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 12:35   #3922
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry

Kurcze my wózka jeszcze nie wybraliśmy, dopięto będziemy oglądać przed świętami

Jakie plany na weekend dziewczyny?
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 12:56   #3923
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dopóki nie rozszerza się diety pieluszki są praktycznie bezzapachowe, dopiero po 6 miesiącu zaczyna być ciekawie ale wtedy dzieci najczęściej nie załatwiają się w nocy, więc nie trzeba tak często zmieniać, więc problem smrodku odchodzi

tzn nie chodzi mi o spieranie plam, tylko o to, że piorąc w pralce po skończeniu cyklu i tak zostają w niej resztki płynów i proszku. Wystarczy nastawić pusty bęben a woda i tak pieni się, od detergentu z wcześniejszego prania więc tak naprawdę pierzemy w mieszance płynu dziecięcego i resztkach dorosłego. Wiadomo, szkoda czasu i wody/prądu na puszczanie pustego prania, dlatego jeśli maluch nie ma problemów skórnych to nie widzę sensu prac jego rzeczy oddzielnie przez dłuższy czas



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, u mnie nigdy nie zostają resztki po płukaniu w bębnie Jak puszczę pustą z samą wodą, to nic się nie pieni, jest "dziewicza woda".

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Fiolku jak z tym baliosem w kwestii amortyzacji? Ugina sie troszke? Tez sie nad nim zastanawiam,ale marzy mi sie wozek ktorym mozna troszke bujnac a te wszystkie na typowo miekkiej amortyzacji totatalnie nie trafiaja w moj gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie Fiołek ale odpowiem: tak, Balios S ma amortyzatory sprężynowe i się na nich trochę ugina Aczkolwiek nie jest to na pewno taka sama amortyzacja jak w typowych "traktorach", bo koła nie są pompowane. Wszystko zależy więc do czego kto potrzebuje wózek. My będziemy się wozić w zasadzie tylko po mieście, po równych chodnikach, więc dla nas zupełnie to wystarczy
Z kolei Balios M to inna bajka, straszny plastikowy klekot. Też miałam przez moment przy pierwszym dziecku spacerówkę Iris (który jest bardzo podobny) i porażka, amortyzacji zero, sztywny strasznie, nie wyobrażam sobie wozić tym noworodka Szybko sprzedałam. Balios S z kolei jest zupełnie inny, wykonany też z mocniejszych materiałów. No ale też jest z tysiaka droższy. Tu przykładowa recenzja:
https://www.pushchairexpert.com/en/p...s-review-2019/
W ogóle to początkowo byłam nastawiona na Priama ale jak zagłębiłam się w temat, to różnice w użytkowaniu w stosunku do moich potrzeb są niewielkie (a nawet na minus bo jest cięższy) zaś kosztuje dwa razy tyle, więc uznałam, że bez sensu tyle przepłacać.

Edytowane przez Cisa89
Czas edycji: 2019-12-07 o 13:12
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 13:09   #3924
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Kurcze my wózka jeszcze nie wybraliśmy, dopięto będziemy oglądać przed świętami

Jakie plany na weekend dziewczyny?
My mamy tylko wózek i to dopiero zaplanowany model do kupienia A no i układ sypialni przemyślałam z kątem dla juniora ale prawdziwe zakupy i meblowanie dopiero po Nowym Roku, nie chce mi się gracić chaty teraz przed świętami. Przy starszym na tym etapie już dawno mnóstwo rzeczy miałam ale przy drugim dziecku chyba mniej się człowiek tym wszystkim stresuje. Choć dopada mnie chyba powoli syndrom wicia gniazda, bo zaczęłam generalne porządki w szafkach w kuchni i pedantyzm jakiś bierze. Albo nadrabiam w końcu to co pracując na etacie czekało na "wieczne nigdy"

Co do planów na weekend, to synek od wczoraj do jutra włącznie jest u babci, chata wolna Ustawiłam więc wieczorem choinkę, jak dobrze mieć to z głowy. Dziś zaś trochę posprzątałam, a za chwilę jedziemy na takie większe comiesięczne zakupy spożywcze do marketu. Mąż coś tu gadał, że nad jezioro by się przejechał ale gdzie w taki deszcz... Może jutro. Planuję jeszcze przez weekend zamontować w końcu karnisz w sypialni, wyprasować zasłony i powiesić lustra w korytarzu ale nie wiem na ile wystarczy mi sił.

Aaa, byliśmy wczoraj wieczorem na wizycie i wszystko ok. a junior waży już ponad 750g Jak trzy kostki masła
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 13:10   #3925
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Tu znalazłam całkiem fajne karuzele
45,33 zł 27%OFF | Bopoobo 1 zestaw silikonowe koraliki dziecko mobilne z drewna bukowego ptak grzechotki wełniane kulki dziecko łóżko pokój dekoracje wiszące do karmienia produkty dla dzieci
https://s.click.aliexpress.com/e/M5khi1Emr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 14:09   #3926
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Hmm, u mnie nigdy nie zostają resztki po płukaniu w bębnie Jak puszczę pustą z samą wodą, to nic się nie pieni, jest "dziewicza woda".



Ja nie Fiołek ale odpowiem: tak, Balios S ma amortyzatory sprężynowe i się na nich trochę ugina Aczkolwiek nie jest to na pewno taka sama amortyzacja jak w typowych "traktorach", bo koła nie są pompowane. Wszystko zależy więc do czego kto potrzebuje wózek. My będziemy się wozić w zasadzie tylko po mieście, po równych chodnikach, więc dla nas zupełnie to wystarczy
Z kolei Balios M to inna bajka, straszny plastikowy klekot. Też miałam przez moment przy pierwszym dziecku spacerówkę Iris (który jest bardzo podobny) i porażka, amortyzacji zero, sztywny strasznie, nie wyobrażam sobie wozić tym noworodka Szybko sprzedałam. Balios S z kolei jest zupełnie inny, wykonany też z mocniejszych materiałów. No ale też jest z tysiaka droższy. Tu przykładowa recenzja:
https://www.pushchairexpert.com/en/p...s-review-2019/
W ogóle to początkowo byłam nastawiona na Priama ale jak zagłębiłam się w temat, to różnice w użytkowaniu w stosunku do moich potrzeb są niewielkie (a nawet na minus bo jest cięższy) zaś kosztuje dwa razy tyle, więc uznałam, że bez sensu tyle przepłacać.
Tez mialam irisa przy pierwszym dziecku.... szkoda gadac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Tu znalazłam całkiem fajne karuzele
45,33 zł 27%OFF | Bopoobo 1 zestaw silikonowe koraliki dziecko mobilne z drewna bukowego ptak grzechotki wełniane kulki dziecko łóżko pokój dekoracje wiszące do karmienia produkty dla dzieci
https://s.click.aliexpress.com/e/M5khi1Emr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ladne chyba sie skusze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2019-12-07 o 14:07
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 20:29   #3927
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
a na jaki kolor zdecydowaliście się ?
Ja kupiłam ten Screenshot_20191130-193320__01.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 20:35   #3928
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten Załącznik 7700084

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Te nowe tapicerki sa ja skusze sie chyba niestety na zwykly czarny bo szkoda mi troche $$$ nie planujac wiecej dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 23:19   #3929
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten Załącznik 7700084

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Piękny jest ja kupiłam zwykły czarny bo kasy było szkoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 09:08   #3930
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten Załącznik 7700084

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Piękny, też chcemy właśnie lavastone black denim Jeszcze szary mi się podoba ale poprzednio mieliśmy Adamexa właśnie w takim szarym denimie i zapragnęłam trochę odmiany
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.