Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-31, 17:11   #2101
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mój się już rwie do chodzenia np przy ławce na podwórku i stawania na spacerach. Ostatnio byliśmy na placu zabaw.
Mam dla niego póki co takie szersze buciki no name na rzepy z giętką podeszwą. Kupiłam też sandałki z twardym zapiętkiem, ale nie było okazji jeszcze ich nosić, bo ciągle jest zimno.
No mój też więc myślę, że lada chwila. Już wstaje bardzo łatwo i chodzi przy meblach.

Jak się bawiliście na placu zabaw? Jakieś huśtawki, zjeżdżalnia? My jeszcze nie byliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 18:29   #2102
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Młoda czasem ma zakładane niechodki, chociaż ostatnio bardzo rzadko.

Buty będę kupowała dopiero jak nauczy się chodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 18:40   #2103
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie buty kupujecie dla dzieciaczków jako pierwsze? Niedługo trzeba się będzie rozejrzeć a ja kompletnie nie wiem... Moja siostra jakieś wypasione oh ah kupowała po 300-400 zł, czy to jest sens? Może są jakieś dobre w normalnych cenach?
A czy Wasze niechodzące dzieci noszą buty np. na spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myśle, że za 300-400 zł to na 90% będą dobre a żeby kupić tańsze też dobre trzeba się namacać ;-) najpierw będzie po domu chodzić na bosaka a potem zobaczymy czy załapie się jeszcze na sandały. Koleżanka właśnie zamawiała najróżniejsze i przyznała mi racje i zostawiła lasockiego, sandały mają bardzo fajne, żałuje bo w tym roku starsza wyrosła z tego modelu, dla większej dziewczynki nie są już takie fajne

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Mój Tymek miał pierwsze buciki z firmy Bobux, ważne, żeby były miękkie (podeszwa powinna się łatwo zginać) i nie ograniczały pracy stopy
No i pierwsze buty dopiero jak dzieciaki zaczną chodzić, mojej się nie spieszy więc obstawiam, że dopiero jesienią będę się rozglądała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się do tego wydatku i wybierania butów nie spieszy. Z zimowymi zawsze mam problem, wszystkie nawet te droższe wydają mi się sztywne

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-05-31 o 18:57
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 19:08   #2104
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
No mój też więc myślę, że lada chwila. Już wstaje bardzo łatwo i chodzi przy meblach.

Jak się bawiliście na placu zabaw? Jakieś huśtawki, zjeżdżalnia? My jeszcze nie byliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niechętnie szukałam tych butów, no ale musiałam, bo nie postawię go w skarpetkach, a już niechętnie siedzi jak np. wychodzimy na podwórko. A to stoi przy ławce, a to żeby kotka czy pieska pogłaskać.
W wózku i foteliku wożę go bez butów. Zakładam tylko w razie potrzeby.

Choć mama już mi suszy głowę, że po domu też powinien chodzić w butach, bo będzie miał koślawe stopy albo płaskostopie.


Póki co siedział razem ze mną na karuzeli i stał w takim autku na sprężynach. Miał radochę.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-05-31 o 19:10
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 19:10   #2105
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, podrzućcie pomysły na w miarę szybką pastę do kanapek dla malucha. Mam wrażenie, że ciągle albo twarożek, albo dżem, albo jajo z awokado. Może coś z pieczonych warzyw macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 19:30   #2106
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja niechętnie szukałam tych butów, no ale musiałam, bo nie postawię go w skarpetkach, a już niechętnie siedzi jak np. wychodzimy na podwórko. A to stoi przy ławce, a to żeby kotka czy pieska pogłaskać.
W wózku i foteliku wożę go bez butów. Zakładam tylko w razie potrzeby.

Choć mama już mi suszy głowę, że po domu też powinien chodzić w butach, bo będzie miał koślawe stopy albo płaskostopie.


Póki co siedział razem ze mną na karuzeli i stał w takim autku na sprężynach. Miał radochę.
Mama niech się dokształci ;-) niektórzy robią dla dzieci specjalne ścieżki sensoryczne właśnie na płaskostopie
https://mamafizjoterapeuta.pl/2018/0...i-dla-dziecka/

Ale tak jak wyżej jak już chce wychodzić z wózka po terenie gdzie może być niezabezpieczenie np szkło to wiadomo butki się przydadzą. Akurat moja starsza kilka tygodni chodziła tylko po domu a z wózka się nie wyrywała, jakoś jej nie ciągnęło. A potem podjechałam do sklepu gdzie mi dobrze doradzono Aaaa i starsza dalej po domu najchętniej w skarpetach a w przedszkolu nie ma problemu z butkami ;-)

Buty problem, wychowanie problem ;-) starsza ostatnio się nie słucha z jednej strony nie chce żeby się wszystkich bezmyślnie słuchała nawet mnie, ale czasem już dostaje szału ;-) dziś odebrałam z Olx książkę Juula Twoje kompetentne dziecko, nie wiem tylko kiedy znajdę czas na czytanie ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 20:32   #2107
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć dziewczyny. Przeczytałam wszystko, ale juz padam na twarz i napisze ogólnie, bo u nas noc najgorsza ever. Od północy krecenie, a o trzeciej wstala na dobre i nie spala do 8.15 🤦🏼☠♀️ cały dzień jęki i piski. Teraz zasnela na noc, ale nie wiem na jak długo. MATKO...

Co do bucików to ja okazjonalnie na dworze ubieram takie miękkie nike sportowe materiałowe, kiedy chce małą postawić, np przy ławce bo nie mam siły jej trzymać kiedy czekamy na starsza, a nie chce mi się ciągnąć wózka, albo jak idziemy do pieska, kotków itp i też ją stawiam na ziemi. Moja juz super chodzi przy meblach i innych rzeczach gdzie może się złapać chociaż jedna ręka, zdarza się ze juz całkiem się puszcza i stoi kilka sekund. Normalne buty kupie jak będzie śmigać.

Damgala wspolczuje choroby, dobrze że już wróciłaś do sił

Panna Felicjanna moja córka to tez je wszystko jak odkurzacz, ale oczywiście na codzień dostaje rzeczy odpowiednie dla niej - je to co my w większości tylko bez soli i niedocukrzane, czasem wleci jakis sloiczek jeśli coś dla niej się nie nadaje. Codziennie jest zupka, której potrafi zjeść więcej ode mnie też daje czasem chrupki lub biszkopta glownie kiedy musze coś zrobić, a chce ja czymś zająć na dłużej. Ale nie powiem, że nie sprobowala domowego sernika, kiełbasy zwyczajnej czy frytki, bo jak jedliśmy i nie dawala żyć to polizać dałam. Na szczęście u nas króluje woda, i mimo iż mieszkamy z moimi rodzicami to nikt nie marudzi że nie daje herbatek czy soczków, a o słodyczach typowych (czekoladki, ciasteczka) nawet nikt nie wspomina.

Wyprawiacie urodziny maluchom? Ja już musialam rodzince ogłosić, że 17lipca planujemy garden party. Czas urlopowy to wolę za wczasy termin zarezerwować, żeby goście dopisali. Chcemy zrobić imprezę z lekką pompa, bo przez pandemie brakuje nam takich spotkań-sama bliska rodzina, ale u nas to jest około 40 osób temat przewodni to mała syrenka, część dekoracji juz zamowilam na Aliekspresie, a część zrobię sama.

Dobra, miałam napisać krótko, a wyszło jak zawsze. Idę spać bo pewnie zaraz wstaje 🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-31, 21:19   #2108
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przeczytałam wszystko, ale juz padam na twarz i napisze ogólnie, bo u nas noc najgorsza ever. Od północy krecenie, a o trzeciej wstala na dobre i nie spala do 8.15 🤦🏼☠ cały dzień jęki i piski. Teraz zasnela na noc, ale nie wiem na jak długo. MATKO...


Panna Felicjanna moja córka to tez je wszystko jak odkurzacz, ale oczywiście na codzień dostaje rzeczy odpowiednie dla niej - je to co my w większości tylko bez soli i niedocukrzane, czasem wleci jakis sloiczek jeśli coś dla niej się nie nadaje. Codziennie jest zupka, której potrafi zjeść więcej ode mnie też daje czasem chrupki lub biszkopta glownie kiedy musze coś zrobić, a chce ja czymś zająć na dłużej. Ale nie powiem, że nie sprobowala domowego sernika, kiełbasy zwyczajnej czy frytki, bo jak jedliśmy i nie dawala żyć to polizać dałam. Na szczęście u nas króluje woda, i mimo iż mieszkamy z moimi rodzicami to nikt nie marudzi że nie daje herbatek czy soczków, a o słodyczach typowych (czekoladki, ciasteczka) nawet nikt nie wspomina.

Wyprawiacie urodziny maluchom? Ja już musialam rodzince ogłosić, że 17lipca planujemy garden party. Czas urlopowy to wolę za wczasy termin zarezerwować, żeby goście dopisali. Chcemy zrobić imprezę z lekką pompa, bo przez pandemie brakuje nam takich spotkań-sama bliska rodzina, ale u nas to jest około 40 osób temat przewodni to mała syrenka, część dekoracji juz zamowilam na Aliekspresie, a część zrobię sama.

Dobra, miałam napisać krótko, a wyszło jak zawsze. Idę spać bo pewnie zaraz wstaje 🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za brzydki regres ...:-(
U nas z jedzeniem kiepsko :-( krzywi się na wszystko

W tym roku planuje obiad na zewnątrz, mamy 3 fajne knajpki w pobliżu, pójdziemy z dzieciakami na plac zabaw a kawę i torcik żeby nie było tak drogo w domu ;-) Nie wiem jaki motyw przewodni i czy będę miała w tym roku tyle weny twórczej
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 21:23   #2109
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja starszakom na pierwsze buciki kupowałam sandały Emel. Teraz pewnie też poszukam emeli albo jakiś innych dobrych polskich, może tańszych, bo kupić trójce dzieci buty to majątek.. podobno w Decathlonie mają fajne buciki dla maluszków nadające się na pierwsze kroki.

A co do urodzin to na pewno będzie zorganizowana jakaś impreza, ale jeszcze nie myślałam w ogóle w jakim stylu. Już mnie głowa boli na myśl, że wszyscy będą pytali o prezenty a my "wszystko" mamy po starszakach

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 06:18   #2110
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć dziewczyny 😀 wspaniałego Dnia Dziecka dla Was i Maluszków oraz tych starszych 😊
My łączymy chrzest z roczkiem i będzie większa impreza 1 sierpnia. Motywem przewodnim będzie... chrzest i misie 😀 Mama wybranej chrzestnej zawodowo zajmuje się oprawą imprez i zapowiedziała nam, że wszelkimi dekoracjami się zajmie 😀 więc ten problem mam z głowy.
Czy któreś dziecko jeszcze bez chrztu czy my ostatni się uchowaliśmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 06:47   #2111
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dreaming i jak tam dzisiejsza nocka, lepiej trochę? Odespałaś?


My chcemy zaprosić rodzinę na roczek, ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie. Moja część rodziny jednak ma spory kawałek do przejechania i nie wiem jak bedą stali z urlopami. Coś się wymyśli, jest jeszcze trochę czasu.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-01, 06:54   #2112
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ja starszakom na pierwsze buciki kupowałam sandały Emel. Teraz pewnie też poszukam emeli albo jakiś innych dobrych polskich, może tańszych, bo kupić trójce dzieci buty to majątek.. podobno w Decathlonie mają fajne buciki dla maluszków nadające się na pierwsze kroki.

A co do urodzin to na pewno będzie zorganizowana jakaś impreza, ale jeszcze nie myślałam w ogóle w jakim stylu. Już mnie głowa boli na myśl, że wszyscy będą pytali o prezenty a my "wszystko" mamy po starszakach

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
W ccc kupuje lasockiego a w Decathlonie jakoś raz weszłam i nic mi się nie podobało, ale podobno mają fajne kalosze i śniegowce więc na jesień zajrzę Wierze, że kupno butów dla 3 to już niezły wydatek, na początku jeszcze jedne buty wystarczą a teraz dla starszej na lato najlepiej dwie pary sandałów, z dwie pełne i jeszcze crocsy lubię jak ma.

Też mamy tyle po starszej, że ciężko coś wymyślić. Jedna babcia kupi drobiazg a resztę da w kopercie, będziemy tak zbierać na scoot and ride.

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny 😀 wspaniałego Dnia Dziecka dla Was i Maluszków oraz tych starszych 😊
My łączymy chrzest z roczkiem i będzie większa impreza 1 sierpnia. Motywem przewodnim będzie... chrzest i misie 😀 Mama wybranej chrzestnej zawodowo zajmuje się oprawą imprez i zapowiedziała nam, że wszelkimi dekoracjami się zajmie 😀 więc ten problem mam z głowy.
Czy któreś dziecko jeszcze bez chrztu czy my ostatni się uchowaliśmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale masz super z tymi dekoracjami
My się dalej chowamy bez chrztu ;-)

Udanego dnia dziecka, moja dziś wstała po 4 Po 5 mąż uśpił, ale jest taka wesoła gaduła, że ciężko się gniewać
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 07:02   #2113
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny wspaniałego Dnia Dziecka dla Was i Maluszków oraz tych starszych
My łączymy chrzest z roczkiem i będzie większa impreza 1 sierpnia. Motywem przewodnim będzie... chrzest i misie Mama wybranej chrzestnej zawodowo zajmuje się oprawą imprez i zapowiedziała nam, że wszelkimi dekoracjami się zajmie więc ten problem mam z głowy.
Czy któreś dziecko jeszcze bez chrztu czy my ostatni się uchowaliśmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh myy ... bo ma byc we Francji 🤦☠♀️ tylko niewiadomo kiedy tam znow bedziemy.

Wszystkiego najlepszego dla Waszych maluszkow ! 🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 07:43   #2114
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ehh myy ... bo ma byc we Francji 🤦♀️ tylko niewiadomo kiedy tam znow bedziemy.

Wszystkiego najlepszego dla Waszych maluszkow ! 🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też bez, ale my chyba nie będziemy w ogóle chrzcić. Myślę jeszcze nad konsekwencjami tego, szczególnie w odniesieniu do tego, że mieszkamy na Podkarpaciu

Co do imprezy na roczek, to też nie będziemy robić, starszy miał mini imprezkę dopiero na trzecie urodziny, jak już kumał trochę, że to dla niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
W ccc kupuje lasockiego a w Decathlonie jakoś raz weszłam i nic mi się nie podobało, ale podobno mają fajne kalosze i śniegowce więc na jesień zajrzę Wierze, że kupno butów dla 3 to już niezły wydatek, na początku jeszcze jedne buty wystarczą a teraz dla starszej na lato najlepiej dwie pary sandałów, z dwie pełne i jeszcze crocsy lubię jak ma.

Też mamy tyle po starszej, że ciężko coś wymyślić. Jedna babcia kupi drobiazg a resztę da w kopercie, będziemy tak zbierać na scoot and ride.



Ale masz super z tymi dekoracjami
My się dalej chowamy bez chrztu ;-)

Udanego dnia dziecka, moja dziś wstała po 4 Po 5 mąż uśpił, ale jest taka wesoła gaduła, że ciężko się gniewać
Ja lubię sandałki crocsy i jeszcze kalosze u nas się mega przydają, lubimy z zetpola z pianki Eva

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:03   #2115
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
My też bez, ale my chyba nie będziemy w ogóle chrzcić. Myślę jeszcze nad konsekwencjami tego, szczególnie w odniesieniu do tego, że mieszkamy na Podkarpaciu

Co do imprezy na roczek, to też nie będziemy robić, starszy miał mini imprezkę dopiero na trzecie urodziny, jak już kumał trochę, że to dla niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Ja lubię sandałki crocsy i jeszcze kalosze u nas się mega przydają, lubimy z zetpola z pianki Eva

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będziemy dobrze trzeba uczyć dzieci walki o swoje przekonania. My niby duże miasto, ale nie wiem jak to za chwile będzie z religią. Też uważam, że dopiero od 3 rz jest to dla dzieci ważne. My będziemy robić razem więc dla Oliwii tylko torcik mocno owocowy.

Spojrzę na te kalosze, nie przemakają ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:06   #2116
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Będziemy dobrze trzeba uczyć dzieci walki o swoje przekonania. My niby duże miasto, ale nie wiem jak to za chwile będzie z religią. Też uważam, że dopiero od 3 rz jest to dla dzieci ważne. My będziemy robić razem więc dla Oliwii tylko torcik mocno owocowy.

Spojrzę na te kalosze, nie przemakają ?
Nieee, one super szybko schną i są bardzo lekkie ja już kilka sezonów je kupuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 15:38   #2117
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Musze sobie zanotowac te butowe polecajki bo jestem zielona w tym temacie

Dzis okazalo sie ze Emilka potrafi czworakowac na plazy ! Chyba za ciezko tam sie pelza. Ale w domu wrocila do pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 16:31   #2118
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć.
Co tak ucichło tutaj? Wpadam na chwilkę pochwalić się, że Kornel dostał się od września do tego żłobka miejskiego, co Wiktor teraz chodzi 😀 bardzo prawdopodobne, że będzie u tych samych cioć co się starszym jego bratem zajmują, bo starszaki idą do przedszkola od września.
A my z mężem świętujemy dziś 3. rocznicę ślubu 🤗


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 16:53   #2119
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Co tak ucichło tutaj? Wpadam na chwilkę pochwalić się, że Kornel dostał się od września do tego żłobka miejskiego, co Wiktor teraz chodzi bardzo prawdopodobne, że będzie u tych samych cioć co się starszym jego bratem zajmują, bo starszaki idą do przedszkola od września.
A my z mężem świętujemy dziś 3. rocznicę ślubu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudownie, gratulacje!
I wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy. Dużo miłości na kolejne lata.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Ja dziś siedzę cicho, bo korzystamy z pogody. Pół dnia byliśmy na dworze. Poza tym posprzątałam trochę w domu i na balkonie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 17:49   #2120
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej

Ja znów ostatnio nie mam siły nawet napisać, noce od kilku miesięcy mamy tak tragiczne że płakać mi się już chce z tego zmęczenia

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie buty kupujecie dla dzieciaczków jako pierwsze? Niedługo trzeba się będzie rozejrzeć a ja kompletnie nie wiem... Moja siostra jakieś wypasione oh ah kupowała po 300-400 zł, czy to jest sens? Może są jakieś dobre w normalnych cenach?
A czy Wasze niechodzące dzieci noszą buty np. na spacer?
Starsza jako pierwsze miała buciki Geox, bardzo fajne i w miarę przystępne cenowo. Młodsza jeszcze nie potrzebuje, nawet jeśli na działce chce chce chwilę postać czy coś to jest w skarpetkach (jak było zimno to po prostu jej nie pozwalałam), buciki kupię dopiero jak zacznie samodzielnie dobrze chodzić, na razie chodzi tylko przy meblach lub robiąc sobie z krzesła pchacz



Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Wyprawiacie urodziny maluchom? Ja już musialam rodzince ogłosić, że 17lipca planujemy garden party. Czas urlopowy to wolę za wczasy termin zarezerwować, żeby goście dopisali. Chcemy zrobić imprezę z lekką pompa, bo przez pandemie brakuje nam takich spotkań-sama bliska rodzina, ale u nas to jest około 40 osób temat przewodni to mała syrenka, część dekoracji juz zamowilam na Aliekspresie, a część zrobię sama.
My mamy dużo okazji w tym czasie więc będzie jedna imprezka dla najbliższej rodziny, na działce. Głównie roczek Stefci i 30-stka męża a przy okazji moje urodziny i imieniny Hani



Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
U nas z jedzeniem kiepsko :-( krzywi się na wszystko
U nas też na dwa razy. Zupy lubi, ziemniaczki i makaron też ale żadnego nabiału nie chce (ani serków, ani jogurtów ani nic), chleba i żadnych kanapeczek też nie, żadnych warzyw typu ogórek/pomidor...



Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja lubię sandałki crocsy i jeszcze kalosze u nas się mega przydają, lubimy z zetpola z pianki Eva
W zeszłym roku starszej na lato kupiłam sandałki Crocsy i się zakochałam, są super wygodne, łatwo się czyszczą, nóżka się nie poci (a o to się martwiłam), nie obcierają Hania ich nie chciała zdejmować, nawet w domu chciała je nosić W tym roku też muszę jej zaraz kupić a jeśli do lata młodsza pójdzie porządnie na nóżki to chyba jej też zobaczę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Co tak ucichło tutaj? Wpadam na chwilkę pochwalić się, że Kornel dostał się od września do tego żłobka miejskiego, co Wiktor teraz chodzi bardzo prawdopodobne, że będzie u tych samych cioć co się starszym jego bratem zajmują, bo starszaki idą do przedszkola od września.
A my z mężem świętujemy dziś 3. rocznicę ślubu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje i udanego świętowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 18:51   #2121
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Co tak ucichło tutaj? Wpadam na chwilkę pochwalić się, że Kornel dostał się od września do tego żłobka miejskiego, co Wiktor teraz chodzi 😀 bardzo prawdopodobne, że będzie u tych samych cioć co się starszym jego bratem zajmują, bo starszaki idą do przedszkola od września.
A my z mężem świętujemy dziś 3. rocznicę ślubu 🤗


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje ale jak to będą w jednej grupie ? Czy starszak już do przedszkola ?

Kolejnych lat w miłości

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość

Dzis okazalo sie ze Emilka potrafi czworakowac na plazy ! Chyba za ciezko tam sie pelza. Ale w domu wrocila do pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, podobno ładna pogoda nad morzem

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja znów ostatnio nie mam siły nawet napisać, noce od kilku miesięcy mamy tak tragiczne że płakać mi się już chce z tego zmęczenia


W zeszłym roku starszej na lato kupiłam sandałki Crocsy i się zakochałam, są super wygodne, łatwo się czyszczą, nóżka się nie poci (a o to się martwiłam), nie obcierają Hania ich nie chciała zdejmować, nawet w domu chciała je nosić W tym roku też muszę jej zaraz kupić a jeśli do lata młodsza pójdzie porządnie na nóżki to chyba jej też zobaczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna to jak często się budzi ? Pokaz te sandały bo ja to miałam namyśli taki typowe crocsy... wiecie o co chodzi

Właśnie wykąpałam 2w1 ;-) będzie lżej i szybciej, sprzedajemy wanienkę i stelaż Domgala to krzesełko do kąpieli super sprawa
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 18:56   #2122
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przeczytałam wszystko, ale juz padam na twarz i napisze ogólnie, bo u nas noc najgorsza ever. Od północy krecenie, a o trzeciej wstala na dobre i nie spala do 8.15 🤦🏼♀️ cały dzień jęki i piski. Teraz zasnela na noc, ale nie wiem na jak długo. MATKO...

Co do bucików to ja okazjonalnie na dworze ubieram takie miękkie nike sportowe materiałowe, kiedy chce małą postawić, np przy ławce bo nie mam siły jej trzymać kiedy czekamy na starsza, a nie chce mi się ciągnąć wózka, albo jak idziemy do pieska, kotków itp i też ją stawiam na ziemi. Moja juz super chodzi przy meblach i innych rzeczach gdzie może się złapać chociaż jedna ręka, zdarza się ze juz całkiem się puszcza i stoi kilka sekund. Normalne buty kupie jak będzie śmigać.

Damgala wspolczuje choroby, dobrze że już wróciłaś do sił

Panna Felicjanna moja córka to tez je wszystko jak odkurzacz, ale oczywiście na codzień dostaje rzeczy odpowiednie dla niej - je to co my w większości tylko bez soli i niedocukrzane, czasem wleci jakis sloiczek jeśli coś dla niej się nie nadaje. Codziennie jest zupka, której potrafi zjeść więcej ode mnie też daje czasem chrupki lub biszkopta glownie kiedy musze coś zrobić, a chce ja czymś zająć na dłużej. Ale nie powiem, że nie sprobowala domowego sernika, kiełbasy zwyczajnej czy frytki, bo jak jedliśmy i nie dawala żyć to polizać dałam. Na szczęście u nas króluje woda, i mimo iż mieszkamy z moimi rodzicami to nikt nie marudzi że nie daje herbatek czy soczków, a o słodyczach typowych (czekoladki, ciasteczka) nawet nikt nie wspomina.

Wyprawiacie urodziny maluchom? Ja już musialam rodzince ogłosić, że 17lipca planujemy garden party. Czas urlopowy to wolę za wczasy termin zarezerwować, żeby goście dopisali. Chcemy zrobić imprezę z lekką pompa, bo przez pandemie brakuje nam takich spotkań-sama bliska rodzina, ale u nas to jest około 40 osób temat przewodni to mała syrenka, część dekoracji juz zamowilam na Aliekspresie, a część zrobię sama.

Dobra, miałam napisać krótko, a wyszło jak zawsze. Idę spać bo pewnie zaraz wstaje 🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ahh przegapilam ten post wczesniej ! SUPER mi sie podoba pomysl garden party z motywem malej syrenki ! Mam nadzieje ze wrzucisz potem focie na fb !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 19:48   #2123
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Biedna to jak często się budzi ? Pokaz te sandały bo ja to miałam namyśli taki typowe crocsy... wiecie o co chodzi
https://www.eobuwie.com.pl/sandaly-c...56-fresco.html takie, my mieliśmy inne kolory akurat ale model ten sam Są super i na pewno w tym roku znów kupimy.

A co do pobudek to jest ich milion i to z wielkim płaczem. A jak nawet są 3-4 "tylko" to i tak większość nocy się strasznie wierci, podnosi, siada, że ja i tak co chwilę muszę ją poprawiać. Często ma przerwy w spaniu, wczoraj nie spała od 2:30 do 4 Wstaje ostatecznie po 6 a często około 8 jest już tak zmęczona że płacze i chce iść spać. Pośpi z 20 minut i znów zabawa od nowa i po krótkim czasie znów płacz że zmęczona. Także nocki tragedia ale i w dzień śpi tyle co nic, czasem pośpi nawet godzinę ale tylko na mnie a dla mnie to już ani wygodne ani fajne, bo uziemiona jestem wtedy i nic nie mogę zrobić.





Czy ktoś oprócz nas buja się jeszcze w rozmiarze 74? My niby powoli wyrastamy ale jednak 80 nadal sporo za duże zwykle



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2021-06-02 o 19:57
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:39   #2124
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Justysia jak czytam Twoje posty o spaniu Stefci to jakbym widziała swoją małą jakis czas temu. Teraz trochę nam się unormowało, ale od miesiąca dostaje na noc hydroksyzyne, to pierwszy blok snu ma dłuższy tak do około północy, potem różnie, ale dużo lepiej jak było np w kwietniu. Współczuję Ci bardzo, bo wiem co czujesz... U nas w tym tygodniu jedna nocka masakryczna była, a tak to w miarę znośnie, chociaż tez kreci się ciągle... W dzień tez między 9 a 10 turbodrzemka, a po południu musze się z nią klasc do łóżka zeby dłużej pospala, więc uziemienie. My nosimy jeszcze 74, powoli zaczynamy 80.

Roselyn niestety nie mam fb, ale może tutaj coś uda mi się wrzucić z imprezki urodzinowej.. trzymajcie kciuki aby pogoda dopisała.

Damgala najlepszosci z okazji rocznicy i gratki z racji dostania się do żłobka. Jeden problem z głowy

Panna Felicjanna my tak samo dwa dni poza domem praktycznie, bo pogoda fajna się zrobila, a jak jestem w domu to tez ogarnianie na szybko...

Jutro z okazji dnia wolnego planuje rano wstać i upiec roladę bezowa z truskawkami juz tak mi się chce jej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:45   #2125
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
https://www.eobuwie.com.pl/sandaly-c...56-fresco.html takie, my mieliśmy inne kolory akurat ale model ten sam Są super i na pewno w tym roku znów kupimy.

A co do pobudek to jest ich milion i to z wielkim płaczem. A jak nawet są 3-4 "tylko" to i tak większość nocy się strasznie wierci, podnosi, siada, że ja i tak co chwilę muszę ją poprawiać. Często ma przerwy w spaniu, wczoraj nie spała od 2:30 do 4 Wstaje ostatecznie po 6 a często około 8 jest już tak zmęczona że płacze i chce iść spać. Pośpi z 20 minut i znów zabawa od nowa i po krótkim czasie znów płacz że zmęczona. Także nocki tragedia ale i w dzień śpi tyle co nic, czasem pośpi nawet godzinę ale tylko na mnie a dla mnie to już ani wygodne ani fajne, bo uziemiona jestem wtedy i nic nie mogę zrobić.


Czy ktoś oprócz nas buja się jeszcze w rozmiarze 74? My niby powoli wyrastamy ale jednak 80 nadal sporo za duże zwykle


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas się na 2 latka sandały bez palców nie sprawdziły, ale te może spróbujemy

U nas też często wstaje ok 6 i marudzi zanim starszą wyszukuje do przedszkola. Przerwę w spaniu miała niedawno od 4 do 5 ..., ale to raz. Robiliście podstawowe badania krwi? za chwile rok to już faktycznie powinno się unormować, Sorki, ale z takim dzieckiem to ciężko wrócić do pracy i funkcjonować. W dzień mega nas ratuje tula

U nas rozmiar 74 idealny

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-06-02 o 20:59
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 23:37   #2126
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Gratulacje ale jak to będą w jednej grupie ? Czy starszak już do przedszkola ?

Kolejnych lat w miłości



Super, podobno ładna pogoda nad morzem



Biedna to jak często się budzi ? Pokaz te sandały bo ja to miałam namyśli taki typowe crocsy... wiecie o co chodzi

Właśnie wykąpałam 2w1 ;-) będzie lżej i szybciej, sprzedajemy wanienkę i stelaż Domgala to krzesełko do kąpieli super sprawa
Starszak do pkola 😀 cała jego grupa chodzi do żłobka do końca sierpnia a od 1 września wszyscy z grupy będą w tym samym pkolu co on. Za to ich żłobkowe ciocie dostaną świeżynki-maluszki, w tym naszego Kornelka 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Hah, a mówiłam Ci, że krzesełko kąpielowe to super sprawa 😊 mąż żałuje, że nie mieliśmy go przy Wiktorze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 12:46   #2127
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Wstawiacie to krzesełko kąpielowe do brodzika? I myjecie dziecko wodą z prysznica czy jak?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 18:23   #2128
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wstawiacie to krzesełko kąpielowe do brodzika? I myjecie dziecko wodą z prysznica czy jak?
Ja mam wysoki brodzik, więc woda do brodzika, krzesełko do brodzika i młody do krzesełka a potem chlapu, chlapu 😆 Akada zdaje się, że do wanny wstawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 19:57   #2129
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja mam wysoki brodzik, więc woda do brodzika, krzesełko do brodzika i młody do krzesełka a potem chlapu, chlapu Akada zdaje się, że do wanny wstawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa no tak to można. U mnie nie da rady. Męczę się z wanienką wstawianą do brodzika.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 20:11   #2130
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wstawiacie to krzesełko kąpielowe do brodzika? I myjecie dziecko wodą z prysznica czy jak?
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja mam wysoki brodzik, więc woda do brodzika, krzesełko do brodzika i młody do krzesełka a potem chlapu, chlapu 😆 Akada zdaje się, że do wanny wstawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak my do wanny i kąpie się ze starszą jak tak siedzi łatwo mi się myje jej włosy potem tylko podnoszę do mycia pupy. Pod prysznicem u nas by się nie sprawdziło bo mamy dość wąskie drzwi, ale na starym mieszkaniu też byłoby super

My po działce u teściowej, nawet było fajnie ;-) fajna pogoda ciepło, ale nie upalnie
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.