Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-14, 13:38   #2311
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas te próby odpieluchowania w żłobku to pytanie czy chce się załatwić na kibelek dla maluchów. Nie ma mowy o wysadzaniu celowym. Patrząc na to, że Wiktor jest z grudnia, więc właściwie wszystkie dzieci starsze, połowa odpieluchowanych, papuguje je i chętnie w żłobku się załatwia, pieluszka sucha. W domu jeszcze do niedawna nie chciał, bo wiadomo toaletę mamy wyżej i nakładkę. W domu głównie nocnik, w żłobku kibelek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie muszę dopytać o co im chodzi, już przeżyje żeby usiadła i zobaczyła czy poleci, ale siedzenie dla siedzenia i przypadkowe siusiu dziękuje. My zrezygnowaliśmy z nocnika głównie przez żłobek, w sumie dla mnie wygodniej Ma swoją toaletę z nakładką i dwoma stopniami dużym na nóżki i mały do mycia rączek.

Dostaliśmy antybiotyk gdyby znowu była temp powyżej 38, od rana nie było, ale teraz chyba rośnie i zrobiliśmy wymaz gardła żeby wiedzieć czy to paciorkowiec, jak była młodsza to lepiej to zniosła
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 18:59   #2312
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hejka ! Mam nadzieje ze tu taka cisz bo wszyscy korzystaja z lata a nie choruja My juz wszyscy zdrowi w koncu. Jutro organizuje z kuzynka 81 urodziny babci wiec zaraz zabieram sie za przygotowywanie niektorych rzeczy. Jaram sie ta impreza jakby to miala byc moja wlasna chyba jestem spragniona imprez bardzo.
W przyszlym czwartek moja przyjaciolka, moj kompan spacerow i wyjsc na plaze konczy macierzynski i wraca do pracy jeszcze mamy w planach na przyszly tydzien piknik na plazy z szampanem 0.0 by uczcic ten rok. Az sie lezka w oku kreci. Zrobilam jej w prezencie kolaz z naszych wszystkich wspolnych mamusiowych fot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 19:30   #2313
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hejka ! Mam nadzieje ze tu taka cisz bo wszyscy korzystaja z lata a nie choruja My juz wszyscy zdrowi w koncu. Jutro organizuje z kuzynka 81 urodziny babci wiec zaraz zabieram sie za przygotowywanie niektorych rzeczy. Jaram sie ta impreza jakby to miala byc moja wlasna chyba jestem spragniona imprez bardzo.
W przyszlym czwartek moja przyjaciolka, moj kompan spacerow i wyjsc na plaze konczy macierzynski i wraca do pracy jeszcze mamy w planach na przyszly tydzien piknik na plazy z szampanem 0.0 by uczcic ten rok. Az sie lezka w oku kreci. Zrobilam jej w prezencie kolaz z naszych wszystkich wspolnych mamusiowych fot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, piękna przyjaźń, dzieci w jednym wieku.
Poznałyście się już wcześniej czy dopiero dzięki dzieciom?

Ja też jestem spragniona wyjść i imprez.
Mieliśmy mieć 2 wesela. Jedno dwudniowe w przyszły weekend, a kolejne w środę. I dziś okazało się, że to pierwsze jest odwołane. Nie wiem co tam się stało, ale kurczę strasznie przykre tak odwoływać wesele na kilka dni przed.

A ja się obkupiłam w 3 nowe kiecki. Teraz nie wiem w którą się ubrać na to jedno wesele, taki duży mam wybór.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 20:06   #2314
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wow, piękna przyjaźń, dzieci w jednym wieku.
Poznałyście się już wcześniej czy dopiero dzięki dzieciom?

Ja też jestem spragniona wyjść i imprez.
Mieliśmy mieć 2 wesela. Jedno dwudniowe w przyszły weekend, a kolejne w środę. I dziś okazało się, że to pierwsze jest odwołane. Nie wiem co tam się stało, ale kurczę strasznie przykre tak odwoływać wesele na kilka dni przed.

A ja się obkupiłam w 3 nowe kiecki. Teraz nie wiem w którą się ubrać na to jedno wesele, taki duży mam wybór.
Ojj znamy sie kupe lat. Bylysmy w jednej klasie w gimnazjum
Mam jeszcze jedna przyjaciolka ktora brala slub tydzien po mnie i urodzila dwa tyg po mnie :co jest: ale mieszka dalej wiec nie spotykamy sie czesto niestety.

Kurcze rzeczywiscie strasznie przykre odwolywac tak chwile przed. Cos sie musialo stac ,a wiadomo glupio pytac. Ale kiecki napewno sie przydadza jeszcze
__________________
Overthinking does kill your happiness

Edytowane przez Roselyn
Czas edycji: 2021-07-16 o 20:08
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 00:32   #2315
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hejka ! Mam nadzieje ze tu taka cisz bo wszyscy korzystaja z lata a nie choruja My juz wszyscy zdrowi w koncu. Jutro organizuje z kuzynka 81 urodziny babci wiec zaraz zabieram sie za przygotowywanie niektorych rzeczy. Jaram sie ta impreza jakby to miala byc moja wlasna chyba jestem spragniona imprez bardzo.
W przyszlym czwartek moja przyjaciolka, moj kompan spacerow i wyjsc na plaze konczy macierzynski i wraca do pracy jeszcze mamy w planach na przyszly tydzien piknik na plazy z szampanem 0.0 by uczcic ten rok. Az sie lezka w oku kreci. Zrobilam jej w prezencie kolaz z naszych wszystkich wspolnych mamusiowych fot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej. U nas nadal my chorzy a dzieciaczki już prawie zdrowe. Ciekawe jak długo
Korzystamy z lata, przygotowuję chrzto-roczek, bo oczywiście mąż stwierdził, że ja się lepiej na tym znam.
Czasu mi brakuje, jak zwykle właśnie skończyłam robić hybrydy lakierami od Ciebie... 01:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 09:30   #2316
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hej. U nas nadal my chorzy a dzieciaczki już prawie zdrowe. Ciekawe jak długo
Korzystamy z lata, przygotowuję chrzto-roczek, bo oczywiście mąż stwierdził, że ja się lepiej na tym znam.
Czasu mi brakuje, jak zwykle właśnie skończyłam robić hybrydy lakierami od Ciebie... 01:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale sie ciesze ze ich uzywasz ! A dobrze Ci sientrzymaja ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 16:18   #2317
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ale sie ciesze ze ich uzywasz ! A dobrze Ci sientrzymaja ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używam Jeszcze raz ślicznie dziękuję. Wytrzymują średnio 2-2,5 tygodnia, a później przy odroście zaczynają odchodzić, najczęściej jak włosy myję i włos podejdzie pod hybrydę, ale są spoko. Do kosmetyczki chodziłam średnio co 2,5-3 tygodnie.
Wysłałam Ci fotę na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez damgala
Czas edycji: 2021-07-17 o 16:21
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-19, 10:28   #2318
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hejka ! Mam nadzieje ze tu taka cisz bo wszyscy korzystaja z lata a nie choruja My juz wszyscy zdrowi w koncu. Jutro organizuje z kuzynka 81 urodziny babci wiec zaraz zabieram sie za przygotowywanie niektorych rzeczy. Jaram sie ta impreza jakby to miala byc moja wlasna chyba jestem spragniona imprez bardzo.
W przyszlym czwartek moja przyjaciolka, moj kompan spacerow i wyjsc na plaze konczy macierzynski i wraca do pracy jeszcze mamy w planach na przyszly tydzien piknik na plazy z szampanem 0.0 by uczcic ten rok. Az sie lezka w oku kreci. Zrobilam jej w prezencie kolaz z naszych wszystkich wspolnych mamusiowych fot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat dla babci ! jak się udała imprezka ?

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hej. U nas nadal my chorzy a dzieciaczki już prawie zdrowe. Ciekawe jak długo
Korzystamy z lata, przygotowuję chrzto-roczek, bo oczywiście mąż stwierdził, że ja się lepiej na tym znam.
Czasu mi brakuje, jak zwykle właśnie skończyłam robić hybrydy lakierami od Ciebie... 01:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy ten chrzto-roczek ? mąż cwaniak, u nas to samo ja jestem od takich rzeczy ;-)

U nas Agata już zdrowa, Oli na szczęście nic od niej złapała, dzisiaj zaszczepiłam na ospę, mam nadzieje, że dobrze zniesie coraz częściej zdarzają się dni, że ma późno drzemkę ok 11:30 i więcej już nie śpi czyli przestawia się na żłobek i bardzo dobrze, z jedną drzemką już można fajnie zaplanować dzień

Z bilansu roczniaka: 8,5 kg, 74 cm to tak mniej więcej bo się kręciła ;-) Jak tam Wasze dzieciaczki ? Która wrzuca pierwszy filmik pierwszych kroczków? U nas jeszcze daleko ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 12:50   #2319
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej dziewczyny! Nas nie było, bo obchodziliśmy hucznie roczek i mieliśmy gości na przedłużony weekend. Tyle było przygotowań do imprezy - garden party na ponad 40 osób, że brak czasu na cokolwiek. Nawet za bardzo zdjęć dekoracji nie mam - jedno w trakcie przygotowywania słodkiego stolika i dwa stoły jeden pod wiata drewniana a drugi pod namiotem w trakcie zastawiania jedzeniem dlatego tak biednie, bo menu zrobiłam bogate (dwa dni w kuchni ). Było w sobotę tak gorąco, że dramat. Impreza na 15.00 wszyscy upoceni, dopiero po 19.00 dało się żyć. Ogólnie do północy się bawiliśmy. Ale następne tak huczne urodziny dopiero na 18nastke

My na szczęście już wszyscy zdrowi i Wam życzymy dużo zdrówka received_149764850593670.jpegreceived_2929423457324599.jpegreceived_504883167251754.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 12:58   #2320
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

A jeszcze zdjecie tortu - zrobila go siostra męża w ekstremalnych temperaturach, fajnie jej wyszedł. Nie jest profesjonalistka, ale robi pyszne torty - truskawkowo ananasowy środek.IMG_20210718_115248_667.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 13:08   #2321
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Sto lat dla babci ! jak się udała imprezka ?



Kiedy ten chrzto-roczek ? mąż cwaniak, u nas to samo ja jestem od takich rzeczy ;-)

U nas Agata już zdrowa, Oli na szczęście nic od niej złapała, dzisiaj zaszczepiłam na ospę, mam nadzieje, że dobrze zniesie coraz częściej zdarzają się dni, że ma późno drzemkę ok 11:30 i więcej już nie śpi czyli przestawia się na żłobek i bardzo dobrze, z jedną drzemką już można fajnie zaplanować dzień

Z bilansu roczniaka: 8,5 kg, 74 cm to tak mniej więcej bo się kręciła ;-) Jak tam Wasze dzieciaczki ? Która wrzuca pierwszy filmik pierwszych kroczków? U nas jeszcze daleko ;-)
01.08. imprezka.
Właśnie ogarnęłam tort w sowie i zamówiłam gajer młodemu i na przebranie roczkowe ciuszki. Jeszcze buty muszę mu wybrać, ale nie żadne niechodki, tylko normalne, bo Kornel chodzi. Na ogół 3-4-5- kroków i bam na pupę. Filmiku nie mamy, bo nie uchwyciliśmy do tej pory, ale postaram się wrzucić na dniach. Coraz lepiej mu idzie, bo wstaje z kucania bez trzymanki np. na środku pokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
A jeszcze zdjecie tortu - zrobila go siostra męża w ekstremalnych temperaturach, fajnie jej wyszedł. Nie jest profesjonalistka, ale robi pyszne torty - truskawkowo ananasowy środek.Załącznik 7753915

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super !!!!!!!!!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-19, 18:36   #2322
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Sto lat dla babci ! jak się udała imprezka ?



Kiedy ten chrzto-roczek ? mąż cwaniak, u nas to samo ja jestem od takich rzeczy ;-)

U nas Agata już zdrowa, Oli na szczęście nic od niej złapała, dzisiaj zaszczepiłam na ospę, mam nadzieje, że dobrze zniesie coraz częściej zdarzają się dni, że ma późno drzemkę ok 11:30 i więcej już nie śpi czyli przestawia się na żłobek i bardzo dobrze, z jedną drzemką już można fajnie zaplanować dzień

Z bilansu roczniaka: 8,5 kg, 74 cm to tak mniej więcej bo się kręciła ;-) Jak tam Wasze dzieciaczki ? Która wrzuca pierwszy filmik pierwszych kroczków? U nas jeszcze daleko ;-)
Imprezka udala sie super babcia bardzo zadowlona. Przyszlo chyba 12 babc , ja z kuzynka zrobila mase przystawek , moja mama tort a tata quiz wiedzy o babci

Nas mierzyli i wazyli w zeszlym tyg na badaniach. 78 cm i 9 kilo ☺. Wreszcie troche przytyla ,ale nie ma co sie dziwic jak ona potrafi na sniadanie zjesc tyle co ja
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nas nie było, bo obchodziliśmy hucznie roczek i mieliśmy gości na przedłużony weekend. Tyle było przygotowań do imprezy - garden party na ponad 40 osób, że brak czasu na cokolwiek. Nawet za bardzo zdjęć dekoracji nie mam - jedno w trakcie przygotowywania słodkiego stolika i dwa stoły jeden pod wiata drewniana a drugi pod namiotem w trakcie zastawiania jedzeniem dlatego tak biednie, bo menu zrobiłam bogate (dwa dni w kuchni ). Było w sobotę tak gorąco, że dramat. Impreza na 15.00 wszyscy upoceni, dopiero po 19.00 dało się żyć. Ogólnie do północy się bawiliśmy. Ale następne tak huczne urodziny dopiero na 18nastke

My na szczęście już wszyscy zdrowi i Wam życzymy dużo zdrówka Załącznik 7753912Załącznik 7753913Załącznik 7753914

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boze nagotowalas sama dla 40stu osob?!?!?!? Woooow ! A ja sie stresuje jak zrobic na dwadziescia .. tort tez extra ☺
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
01.08. imprezka.
Właśnie ogarnęłam tort w sowie i zamówiłam gajer młodemu i na przebranie roczkowe ciuszki. Jeszcze buty muszę mu wybrać, ale nie żadne niechodki, tylko normalne, bo Kornel chodzi. Na ogół 3-4-5- kroków i bam na pupę. Filmiku nie mamy, bo nie uchwyciliśmy do tej pory, ale postaram się wrzucić na dniach. Coraz lepiej mu idzie, bo wstaje z kucania bez trzymanki np. na środku pokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Super !!!!!!!!!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze ze to napisalas bo ja tez musze zamowic tort i ciagle zapominam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:23   #2323
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn wow to u Was też super imprezka dla babci, na pewno było wesoło Oj żebyś wiedziała, że roboty była kupa w kuchni, ale pomagała mi mama i kuzynka, a mięsa piekłam w 3 piekarnikach- u siebie, u brata i u ciotki po sąsiedzku wszyscy zaangażowani byli. Obiad zaserwowałam, a potem grill był.

My dziś już po szczepieniu. Młoda nawet nie zapłakała była zainteresowana co jej robią, ona chyba ma wysoki próg bólu. Waży 11.2kg i ma 76cm - kluska jest z niej. Teraz śmiga na dwóch nogach to może coś zrzuci, ale ona kocha jesc - jak mamusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 11:09   #2324
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nas nie było, bo obchodziliśmy hucznie roczek i mieliśmy gości na przedłużony weekend. Tyle było przygotowań do imprezy - garden party na ponad 40 osób, że brak czasu na cokolwiek. Nawet za bardzo zdjęć dekoracji nie mam - jedno w trakcie przygotowywania słodkiego stolika i dwa stoły jeden pod wiata drewniana a drugi pod namiotem w trakcie zastawiania jedzeniem dlatego tak biednie, bo menu zrobiłam bogate (dwa dni w kuchni ). Było w sobotę tak gorąco, że dramat. Impreza na 15.00 wszyscy upoceni, dopiero po 19.00 dało się żyć. Ogólnie do północy się bawiliśmy. Ale następne tak huczne urodziny dopiero na 18nastke

My na szczęście już wszyscy zdrowi i Wam życzymy dużo zdrówka Załącznik 7753912Załącznik 7753913Załącznik 7753914

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale się napracowałaś ! Podziwiam ! Imprezka do północy to grubo

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
01.08. imprezka.
Właśnie ogarnęłam tort w sowie i zamówiłam gajer młodemu i na przebranie roczkowe ciuszki. Jeszcze buty muszę mu wybrać, ale nie żadne niechodki, tylko normalne, bo Kornel chodzi. Na ogół 3-4-5- kroków i bam na pupę. Filmiku nie mamy, bo nie uchwyciliśmy do tej pory, ale postaram się wrzucić na dniach. Coraz lepiej mu idzie, bo wstaje z kucania bez trzymanki np. na środku pokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Super !!!!!!!!!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jeszcze masz trochę czasu ;-) Agacie filmik też nagrałam chyba po dwóch tygodniach, ale super pamiątka

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Imprezka udala sie super babcia bardzo zadowlona. Przyszlo chyba 12 babc , ja z kuzynka zrobila mase przystawek , moja mama tort a tata quiz wiedzy o babci

Nas mierzyli i wazyli w zeszlym tyg na badaniach. 78 cm i 9 kilo . Wreszcie troche przytyla ,ale nie ma co sie dziwic jak ona potrafi na sniadanie zjesc tyle co jaBoze nagotowalas sama dla 40stu osob?!?!?!? Woooow ! A ja sie stresuje jak zrobic na dwadziescia .. tort tez extra Dobrze ze to napisalas bo ja tez musze zamowic tort i ciagle zapominam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha ja dla 16 osób nie ogarnęłam gotowania
To też kruszynka, moja raczej najada się cyckiem a posiłki tylko degustuje ;-)

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Roselyn wow to u Was też super imprezka dla babci, na pewno było wesoło Oj żebyś wiedziała, że roboty była kupa w kuchni, ale pomagała mi mama i kuzynka, a mięsa piekłam w 3 piekarnikach- u siebie, u brata i u ciotki po sąsiedzku wszyscy zaangażowani byli. Obiad zaserwowałam, a potem grill był.

My dziś już po szczepieniu. Młoda nawet nie zapłakała była zainteresowana co jej robią, ona chyba ma wysoki próg bólu. Waży 11.2kg i ma 76cm - kluska jest z niej. Teraz śmiga na dwóch nogach to może coś zrzuci, ale ona kocha jesc - jak mamusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno chodząc wysmukleje, widzę to po dzieciach znajomych

Oliwia coraz częściej ma jedną drzemkę, łatwiej wszystko zaplanować i umówić się z kimś towarzysko więc korzystam póki mogę. Chce też sąsiadkę zaprosić na kawę nasze dziewczyny razem idą do żłobka
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 18:00   #2325
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ale się napracowałaś ! Podziwiam ! Imprezka do północy to grubo



To jeszcze masz trochę czasu ;-) Agacie filmik też nagrałam chyba po dwóch tygodniach, ale super pamiątka



Haha ja dla 16 osób nie ogarnęłam gotowania
To też kruszynka, moja raczej najada się cyckiem a posiłki tylko degustuje ;-)



Na pewno chodząc wysmukleje, widzę to po dzieciach znajomych

Oliwia coraz częściej ma jedną drzemkę, łatwiej wszystko zaplanować i umówić się z kimś towarzysko więc korzystam póki mogę. Chce też sąsiadkę zaprosić na kawę nasze dziewczyny razem idą do żłobka
Gdyby nie to ze ja naprawde lubie gotowac to bym sie nie zabierala za to ;p

Ale fajowo ze ide razem z sasiadka do zlobka !
Jq chce w czwartek zabrac Emi na zajecia muzyczne w kawiarni dla maluchow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 21:55   #2326
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ale się napracowałaś ! Podziwiam ! Imprezka do północy to grubo



To jeszcze masz trochę czasu ;-) Agacie filmik też nagrałam chyba po dwóch tygodniach, ale super pamiątka



Haha ja dla 16 osób nie ogarnęłam gotowania
To też kruszynka, moja raczej najada się cyckiem a posiłki tylko degustuje ;-)



Na pewno chodząc wysmukleje, widzę to po dzieciach znajomych

Oliwia coraz częściej ma jedną drzemkę, łatwiej wszystko zaplanować i umówić się z kimś towarzysko więc korzystam póki mogę. Chce też sąsiadkę zaprosić na kawę nasze dziewczyny razem idą do żłobka
Ja robiłam roczek starszemu na 20 osób w domu, robotę z jedzeniem miałam na 2 dni. Z góry poplanowałam i dałam radę. Trochę pomogła mi siostra i bratowa. ALE nigdy więcej takiej imprezy w domu, bo zwyczajnie mamy za małe mieszkanie. To była zima i wszyscy w dwóch pokojach, było zdecydowanie za głośno, my umęczeni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ale się napracowałaś ! Podziwiam ! Imprezka do północy to grubo



To jeszcze masz trochę czasu ;-) Agacie filmik też nagrałam chyba po dwóch tygodniach, ale super pamiątka



Haha ja dla 16 osób nie ogarnęłam gotowania
To też kruszynka, moja raczej najada się cyckiem a posiłki tylko degustuje ;-)



Na pewno chodząc wysmukleje, widzę to po dzieciach znajomych

Oliwia coraz częściej ma jedną drzemkę, łatwiej wszystko zaplanować i umówić się z kimś towarzysko więc korzystam póki mogę. Chce też sąsiadkę zaprosić na kawę nasze dziewczyny razem idą do żłobka
U nas też coraz częściej jedna drzemka... A jak 2, to jedna jest krótka i później zasypia koło 23:00 po konkretnej zabawie z mamą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:21   #2327
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn dokladnie, ja też lubię gotować ale przyznam, że przy takim upale jak był w miniony weekend u nas to bylo ciężko. Długo takiej dużej imprezy na pewno nie zrobię fajnie macie w tych dużych miastach z atrakcjami dla maluchów. Szkoda, że u nas praktycznie nic się nie dzieje...

Akada o super, że znajoma dusza będzie w żłobku. Razem raźniej u nas była już tez jedna drzemka od 12.30-13 do około 15, ale ostatnio znow dwie właśnie kolo 10 zasypia i spi z 1.5h i potem po 14.00 musze ją położyć jeszcze bo marudzi. A juz się cieszyłam, bo jednak z tymi drzemkami człowiek uwiązany w domu - młoda nie usnie sama, trzeba lulac i bujać, a później jeszcze z nią leżeć bo szuka człowieka

Damgala u mnie ze starszej urodzinami tak samo było - zwykle impreza na dwa dni rozłożona, bo jedna dla rodziny a druga dla znajomych, ale w tym roku ostatni raz urządziłam. W następnym kończy 10lat to kilka koleżanek do kina i na pizze zaprosi i tyle

Po wczorajszym szczepieniu wieczorem stan podgoraczkowy się pojawił i noc średnia, wybudzala się i siadała kilkanaście razy i musialam usypiac. Mi już zaczyna się śnić praca, chyba podświadomie przeżywam powrót 1 września

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 08:53   #2328
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hejka o kurczę ale tu cisza my się 'byczyliśmy' nad morzem, dzieciaki zachwycone, ale my z tżtem to tak średnio odpoczęliśmy... Może kiedyś pojedziemy na urlop bez dzieci, to dopiero będzie luksus

Myślę, żeby Oliwkę zapisać do alergologa, bo chyba reaguje na jakieś pyłki, obstawiam trawy. Dawałam jej trochę kropelek fenistilu i pomagało, a kiedyś nam dermatolog je poleciła na drapanie zmian na skórze. Tych zmian już malutko, czasem coś wyskoczy przy infekcji, ale nie smaruję regularnie więc one chyba po prostu muszą przejść z wiekiem. No ale łzawienie oczu i wodnisty katar a potem ropienie oczu i ropny katar to chyba alergia jednak :/ tż jest alergikiem, może jej sprzedał :/

Trochę zazdro dziewczyny, że wracacie do pracy, ale ja mojej królewny nie wyobrażam sobie zostawić póki co. Kariera musi poczekać, a ogłoszenia dalej nieśmiało przeglądam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 10:32   #2329
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Gdyby nie to ze ja naprawde lubie gotowac to bym sie nie zabierala za to ;p

Ale fajowo ze ide razem z sasiadka do zlobka !
Jq chce w czwartek zabrac Emi na zajecia muzyczne w kawiarni dla maluchow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałabym lubić gotować ;-) jak zajęcia muzyczne, koło mnie były fajne gordonki, ale zamknęli, nie zdążyłyśmy dojść


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja robiłam roczek starszemu na 20 osób w domu, robotę z jedzeniem miałam na 2 dni. Z góry poplanowałam i dałam radę. Trochę pomogła mi siostra i bratowa. ALE nigdy więcej takiej imprezy w domu, bo zwyczajnie mamy za małe mieszkanie. To była zima i wszyscy w dwóch pokojach, było zdecydowanie za głośno, my umęczeni.

[/COLOR]U nas też coraz częściej jedna drzemka... A jak 2, to jedna jest krótka i później zasypia koło 23:00 po konkretnej zabawie z mamą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też Oliwia była zmęczona przez gwar, wyszły babcie, ciocie, została tylko kuzynka i było ok O rany późni zasypia, a ja narzekam, że zasypia o 22, ale to jak się zdarzą dwie drzemki

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Po wczorajszym szczepieniu wieczorem stan podgoraczkowy się pojawił i noc średnia, wybudzala się i siadała kilkanaście razy i musialam usypiac. Mi już zaczyna się śnić praca, chyba podświadomie przeżywam powrót 1 września

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieje, że po szczepieniu szybko było ok, u nas tydzień po szczepieniu na ospie coś marudna, ale bardziej kolejny ząb obstawiam. Kurczę chyba pierwsza wracasz do pracy …starsza już zeszyty kupuje ?

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Hejka o kurczę ale tu cisza my się 'byczyliśmy' nad morzem, dzieciaki zachwycone, ale my z tżtem to tak średnio odpoczęliśmy... Może kiedyś pojedziemy na urlop bez dzieci, to dopiero będzie luksus

Myślę, żeby Oliwkę zapisać do alergologa, bo chyba reaguje na jakieś pyłki, obstawiam trawy. Dawałam jej trochę kropelek fenistilu i pomagało, a kiedyś nam dermatolog je poleciła na drapanie zmian na skórze. Tych zmian już malutko, czasem coś wyskoczy przy infekcji, ale nie smaruję regularnie więc one chyba po prostu muszą przejść z wiekiem. No ale łzawienie oczu i wodnisty katar a potem ropienie oczu i ropny katar to chyba alergia jednak :/ tż jest alergikiem, może jej sprzedał :/

Trochę zazdro dziewczyny, że wracacie do pracy, ale ja mojej królewny nie wyobrażam sobie zostawić póki co. Kariera musi poczekać, a ogłoszenia dalej nieśmiało przeglądam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajne, że byliśmy nad morzem, ale zgadzam się to się robi tylko dla dzieci, ja byłam nawet bardziej zmęczona niż w domu gdzie wiem gdzie Oliwia jest bezpieczna ;-) kurcze ropny katar to alergia … ? Ja jestem z domu alergików i nikt tak nie miał, ja mam najmniejszą alergie właśnie katarem się objawiającą.
Ja właśnie nawet nie przeglądam ogłoszeń bo jeszcze bym znalazła coś fajnego z na razie nie chce niczego ambitnego, będę chodzić na L4 ile będzie trzeba a nie się szczypać bo nowa praca i trzeba się wykazać :-( tak wiec kariera za jakieś dwa lata ;-)

Coś z historii koleżanek z dziećmi. Dzisiaj znajoma miała jechać nad morze, młoda trochę ponad rok, nic jej nie było oprócz ciężkiego oddechu w nocy i rano jak piła mleko też jakby taka zapchana, temperatury nic, marudna nie była. No, ale przed wyjazdem poszli do lekarza i angina, dostali antybiotyk , tak więc znowu u intuicja mamy wygrała U nas wymaz wyszedł ok i zaczęłam sobie wyrzucać, że daliśmy antybiotyk, ale lekarka przekonuje, że panuje na naszej dzielni zapalenie płuc, oskrzeli i bardzo dobrze, że daliśmy

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-07-26 o 10:49
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-26, 13:55   #2330
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej.
Ja byłam dziś z Kornelem u lekarza, bo taki dziwny kaszel ma od piątku. Dziś w nocy to już charczał tak konkretnie. Na razie nie jest źle, steryd do nebulizacji i syrop, a w środę zamiast szczepienia na ospę, kontrola.
Eh, i u nas obniżona odporność, bo Kornelowi wyszło niziutkie żelazo, no i kolejne ząbki na stanie. Mamy komplet 1, 2 i teraz też 4 najpierw wyszła jedna czwórka i kilka dni temu trzy na raz.

Dziewczyny, orientujecie się ile wcześniej trzeba złożyć wnioski urlopowe? Moja przełożona jest do końca lipca na urlopie, macierzyński do 10. sierpnia i nie wiem jeśli w sierpniu złożony wniosek, to nie będzie za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez damgala
Czas edycji: 2021-07-26 o 14:05
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 17:52   #2331
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Chciałabym lubić gotować ;-) jak zajęcia muzyczne, koło mnie były fajne gordonki, ale zamknęli, nie zdążyłyśmy dojść




U nas też Oliwia była zmęczona przez gwar, wyszły babcie, ciocie, została tylko kuzynka i było ok O rany późni zasypia, a ja narzekam, że zasypia o 22, ale to jak się zdarzą dwie drzemki



Mam nadzieje, że po szczepieniu szybko było ok, u nas tydzień po szczepieniu na ospie coś marudna, ale bardziej kolejny ząb obstawiam. Kurczę chyba pierwsza wracasz do pracy â�Śstarsza już zeszyty kupuje ?



Fajne, że byliśmy nad morzem, ale zgadzam się to się robi tylko dla dzieci, ja byłam nawet bardziej zmęczona niż w domu gdzie wiem gdzie Oliwia jest bezpieczna ;-) kurcze ropny katar to alergia â�Ś ? Ja jestem z domu alergików i nikt tak nie miał, ja mam najmniejszą alergie właśnie katarem się objawiającą.
Ja właśnie nawet nie przeglądam ogłoszeń bo jeszcze bym znalazła coś fajnego z na razie nie chce niczego ambitnego, będę chodzić na L4 ile będzie trzeba a nie się szczypać bo nowa praca i trzeba się wykazać :-( tak wiec kariera za jakieś dwa lata ;-)

Coś z historii koleżanek z dziećmi. Dzisiaj znajoma miała jechać nad morze, młoda trochę ponad rok, nic jej nie było oprócz ciężkiego oddechu w nocy i rano jak piła mleko też jakby taka zapchana, temperatury nic, marudna nie była. No, ale przed wyjazdem poszli do lekarza i angina, dostali antybiotyk , tak więc znowu u intuicja mamy wygrała U nas wymaz wyszedł ok i zaczęłam sobie wyrzucać, że daliśmy antybiotyk, ale lekarka przekonuje, że panuje na naszej dzielni zapalenie płuc, oskrzeli i bardzo dobrze, że daliśmy
Ah odpuscilam te zajecia muzyczne bo moja mama akurat miala czas (a to sie rzadko zdaza) i poszlysmy w trojke na plaze

Co do wnioskow urlopowych to HRy same sie ze mna skontaktowaly jakis miesiac temu. W srode mam rozmowe z moim bylym managerem na temat nowego stanowiska. Ehhhh



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 18:32   #2332
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć

Mąż zaczął dziś urlop, jesteśmy na mazurach a wybieramy się jeszcze nad morze

Co do powrotu do pracy to trochę ten temat mnie przeraża... Jestem teraz związana umowa z jedna firma ale wiem, że do nich nie wrócę (m.in. przez to że to praca zmianowa). Przeglądałam ogłoszenia ale nic dla siebie nie widzę póki co 🤷 do końca października będę na zaległym urlopie więc zobaczę w ogóle jak Hania odnajdzie się w żłobku.
Póki co próbuje zredukować ilość karmień (chciałam kp do roku ale widzę, że się przedłuży ) ale średnio to wychodzi bo moje dziecko to cycolina i ma mamoze

Byliśmy na kontrolnej wizycie u neurologa i okazało się, że Hania ma prawdopodobnie bezdech afektywny. Musimy zrobić EEG. Ostatnio często się zanosi i na dość długo traci oddech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 19:18   #2333
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hej.
Ja byłam dziś z Kornelem u lekarza, bo taki dziwny kaszel ma od piątku. Dziś w nocy to już charczał tak konkretnie. Na razie nie jest źle, steryd do nebulizacji i syrop, a w środę zamiast szczepienia na ospę, kontrola.
Eh, i u nas obniżona odporność, bo Kornelowi wyszło niziutkie żelazo, no i kolejne ząbki na stanie. Mamy komplet 1, 2 i teraz też 4 najpierw wyszła jedna czwórka i kilka dni temu trzy na raz.

Dziewczyny, orientujecie się ile wcześniej trzeba złożyć wnioski urlopowe? Moja przełożona jest do końca lipca na urlopie, macierzyński do 10. sierpnia i nie wiem jeśli w sierpniu złożony wniosek, to nie będzie za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dobrze, dbajcie o siebie, może poczytaj pana tabletkę jak wzmocnić odporność, ja już mam w gotowości tran. A co na żelazo będziesz dawać ? My się też będziemy jakoś w sierpniu kontrolować
Myśle, że z urlopem to wystarczy na początku sierpnia, u Ciebie to raczej formalność wiadomo, że się zgodzą na urlop

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ah odpuscilam te zajecia muzyczne bo moja mama akurat miala czas (a to sie rzadko zdaza) i poszlysmy w trojke na plaze

Co do wnioskow urlopowych to HRy same sie ze mna skontaktowaly jakis miesiac temu. W srode mam rozmowe z moim bylym managerem na temat nowego stanowiska. Ehhhh


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak rzadko jest okazja, to pewnie, że mama ważniejsza
Kciuki za środę, może coś fajnego wyniknie z rozmowy

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Mąż zaczął dziś urlop, jesteśmy na mazurach a wybieramy się jeszcze nad morze

Co do powrotu do pracy to trochę ten temat mnie przeraża... Jestem teraz związana umowa z jedna firma ale wiem, że do nich nie wrócę (m.in. przez to że to praca zmianowa). Przeglądałam ogłoszenia ale nic dla siebie nie widzę póki co 🤷 do końca października będę na zaległym urlopie więc zobaczę w ogóle jak Hania odnajdzie się w żłobku.
Póki co próbuje zredukować ilość karmień (chciałam kp do roku ale widzę, że się przedłuży ) ale średnio to wychodzi bo moje dziecko to cycolina i ma mamoze

Byliśmy na kontrolnej wizycie u neurologa i okazało się, że Hania ma prawdopodobnie bezdech afektywny. Musimy zrobić EEG. Ostatnio często się zanosi i na dość długo traci oddech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej hej dobrze Wam, korzystajcie z wakacji
Dużo masz urlopu to już powinna się wdrożyć.
Kurczę może to jednak nie to co piszesz, chociaż czytam, ze to mija ok 5/6 roku życia
A co słychać u starszej ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 19:30   #2334
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn, kciuki za rozmowę też bym się pozytywnie na nią nastawiła

Sunshine, o kurczę zdrówka dla Małej

Dziewczyny, mój starszak ma w przyszłym tygodniu dwie imprezki urodzinowe u koleżanek z przedszkola w sali zabaw z kulkami, to będą nasze pierwsze urodziny i ja w ogóle nie znam oczywiście rodziców i nie mam pojęcia co kupić tym dziewczynkom w ramach prezentu, dajcie jakieś pomysły proooszę z czego takie czterolatki się ucieszą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2021-07-26 o 19:31
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 19:31   #2335
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Nie dobrze, dbajcie o siebie, może poczytaj pana tabletkę jak wzmocnić odporność, ja już mam w gotowości tran. A co na żelazo będziesz dawać ? My się też będziemy jakoś w sierpniu kontrolować
Myśle, że z urlopem to wystarczy na początku sierpnia, u Ciebie to raczej formalność wiadomo, że się zgodzą na urlop



No jak rzadko jest okazja, to pewnie, że mama ważniejsza
Kciuki za środę, może coś fajnego wyniknie z rozmowy



Hej hej dobrze Wam, korzystajcie z wakacji
Dużo masz urlopu to już powinna się wdrożyć.
Kurczę może to jednak nie to co piszesz, chociaż czytam, ze to mija ok 5/6 roku życia
A co słychać u starszej ?
Neurolog mówiła, że zazwyczaj już po 3 roku życia mija. Trochę mnie to przeraziło bo Hania dostała leki na wypadek utraty przytomności i drgawek póki co te bezdechy nie były jakieś bardzo bardzo długie (choć wiadomo dla mnie trwało to wieczność ) więc liczę, że jednak gorzej nie będzie

A starsza nie chodzi do przedszkola póki co i planuje już Hani urodziny tort z jednorożcem i te sprawy nie może się doczekać a jeszcze prawie 3 tyg
A jak u Was?
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hej.
Ja byłam dziś z Kornelem u lekarza, bo taki dziwny kaszel ma od piątku. Dziś w nocy to już charczał tak konkretnie. Na razie nie jest źle, steryd do nebulizacji i syrop, a w środę zamiast szczepienia na ospę, kontrola.
Eh, i u nas obniżona odporność, bo Kornelowi wyszło niziutkie żelazo, no i kolejne ząbki na stanie. Mamy komplet 1, 2 i teraz też 4 najpierw wyszła jedna czwórka i kilka dni temu trzy na raz.

Dziewczyny, orientujecie się ile wcześniej trzeba złożyć wnioski urlopowe? Moja przełożona jest do końca lipca na urlopie, macierzyński do 10. sierpnia i nie wiem jeśli w sierpniu złożony wniosek, to nie będzie za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka!

Co do tych wniosków urlopowych to ja niedawno dzwoniłam do pracy i oni tam z automatu zaległy urlop mi wpisali więc się przejdę jakoś w sierpniu wypełnić wniosek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 21:49   #2336
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość

Dziewczyny, mój starszak ma w przyszłym tygodniu dwie imprezki urodzinowe u koleżanek z przedszkola w sali zabaw z kulkami, to będą nasze pierwsze urodziny i ja w ogóle nie znam oczywiście rodziców i nie mam pojęcia co kupić tym dziewczynkom w ramach prezentu, dajcie jakieś pomysły proooszę z czego takie czterolatki się ucieszą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym podpytałam rodziców ;-) a jak nie to jakieś ozdoby do włosów zawsze ucieszą dziewczynkę, my koledze kupiliśmy ciastoline play doh, może jakąś z brokatem albo metaliczną ? do tego książeczkę „Za doskonały tort urodzinowy” ja bym poszła w jakąś nowość żeby zminimalizować szanse, że już ma i pieczątki z literkami bo uczą się w przedszkolu metodą odimienną ;-) Jeszcze gra też fajny pomysł tylko znowu ryzykowny, że już ma. My sobie zażyczyliśmy od rodziny Grzybobranie.
W sierpniu Agatka wybiera się do koleżanki, która też ma małą siostrę wiec chyba kupię jej nowość całą kartonowa, my uwielbiamy tą serie Tuli tuli

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Neurolog mówiła, że zazwyczaj już po 3 roku życia mija. Trochę mnie to przeraziło bo Hania dostała leki na wypadek utraty przytomności i drgawek póki co te bezdechy nie były jakieś bardzo bardzo długie (choć wiadomo dla mnie trwało to wieczność ) więc liczę, że jednak gorzej nie będzie

A starsza nie chodzi do przedszkola póki co i planuje już Hani urodziny tort z jednorożcem i te sprawy nie może się doczekać a jeszcze prawie 3 tyg
A jak u Was? Zdrówka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wierze, że to było straszne przeżycie :-(

Starsza jest kochana coraz bardziej samodzielna, do wieczora wtedy musi się poprzytulać Dużo bawi się z Oliwią, liczę będzie jej pokazywać Pucia itp a ja w tym czasie trochę więcej zacznę działać w kuchni
A jak Twoje zdrowie? Coś działasz ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 3BA625D7-B2B2-48EF-A1C8-DD30F9782F0B.jpeg (256,6 KB, 51 załadowań)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 22:57   #2337
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Neurolog mówiła, że zazwyczaj już po 3 roku życia mija. Trochę mnie to przeraziło bo Hania dostała leki na wypadek utraty przytomności i drgawek póki co te bezdechy nie były jakieś bardzo bardzo długie (choć wiadomo dla mnie trwało to wieczność ) więc liczę, że jednak gorzej nie będzie

A starsza nie chodzi do przedszkola póki co i planuje już Hani urodziny tort z jednorożcem i te sprawy nie może się doczekać a jeszcze prawie 3 tyg
A jak u Was? Zdrówka!

Co do tych wniosków urlopowych to ja niedawno dzwoniłam do pracy i oni tam z automatu zaległy urlop mi wpisali więc się przejdę jakoś w sierpniu wypełnić wniosek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te bezdechy brzmia strasznie. A czy to takie na ktore pomaga dmuchniecie nad ustami ? (Cos takiego pamietamnz kursu pierwszej pomocy).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 23:46   #2338
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Nie dobrze, dbajcie o siebie, może poczytaj pana tabletkę jak wzmocnić odporność, ja już mam w gotowości tran. A co na żelazo będziesz dawać ? My się też będziemy jakoś w sierpniu kontrolować
Myśle, że z urlopem to wystarczy na początku sierpnia, u Ciebie to raczej formalność wiadomo, że się zgodzą na urlop



No jak rzadko jest okazja, to pewnie, że mama ważniejsza
Kciuki za środę, może coś fajnego wyniknie z rozmowy



Hej hej dobrze Wam, korzystajcie z wakacji
Dużo masz urlopu to już powinna się wdrożyć.
Kurczę może to jednak nie to co piszesz, chociaż czytam, ze to mija ok 5/6 roku życia
A co słychać u starszej ?
Właśnie, tran, mam już jakiś czas temu kupiony. Muszę sprawdzić czy nie jest gorzki i podawać. Żelazo Innofer zwykły, nie baby. Starszemu trochę podskoczyło do góry żelazo i ferrytyna po tym. Do żelaza laktoferynę dorzucę, choć jest w mleku matki, nie wiem czy to ma sens w takim razie skoro kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ah odpuscilam te zajecia muzyczne bo moja mama akurat miala czas (a to sie rzadko zdaza) i poszlysmy w trojke na plaze

Co do wnioskow urlopowych to HRy same sie ze mna skontaktowaly jakis miesiac temu. W srode mam rozmowe z moim bylym managerem na temat nowego stanowiska. Ehhhh



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za rozmowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Mąż zaczął dziś urlop, jesteśmy na mazurach a wybieramy się jeszcze nad morze

Co do powrotu do pracy to trochę ten temat mnie przeraża... Jestem teraz związana umowa z jedna firma ale wiem, że do nich nie wrócę (m.in. przez to że to praca zmianowa). Przeglądałam ogłoszenia ale nic dla siebie nie widzę póki co 🤷 do końca października będę na zaległym urlopie więc zobaczę w ogóle jak Hania odnajdzie się w żłobku.
Póki co próbuje zredukować ilość karmień (chciałam kp do roku ale widzę, że się przedłuży ) ale średnio to wychodzi bo moje dziecko to cycolina i ma mamoze

Byliśmy na kontrolnej wizycie u neurologa i okazało się, że Hania ma prawdopodobnie bezdech afektywny. Musimy zrobić EEG. Ostatnio często się zanosi i na dość długo traci oddech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby to jednak okazała się diagnoza nad wyrost, a leki nigdy niepotrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Roselyn, kciuki za rozmowę też bym się pozytywnie na nią nastawiła

Sunshine, o kurczę zdrówka dla Małej

Dziewczyny, mój starszak ma w przyszłym tygodniu dwie imprezki urodzinowe u koleżanek z przedszkola w sali zabaw z kulkami, to będą nasze pierwsze urodziny i ja w ogóle nie znam oczywiście rodziców i nie mam pojęcia co kupić tym dziewczynkom w ramach prezentu, dajcie jakieś pomysły proooszę z czego takie czterolatki się ucieszą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz na czasie są takie silikonowe foremki z kulkami, co się je na drugą stronę naciska. Eh, nie wiem jak to się nazywa takie na odstresowanie. Zamierzam to dla starszego kupić, podobno szał, myślę, że 4-latce mogłoby się spodobać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ja bym podpytałam rodziców ;-) a jak nie to jakieś ozdoby do włosów zawsze ucieszą dziewczynkę, my koledze kupiliśmy ciastoline play doh, może jakąś z brokatem albo metaliczną ? do tego książeczkę „Za doskonały tort urodzinowy” ja bym poszła w jakąś nowość żeby zminimalizować szanse, że już ma i pieczątki z literkami bo uczą się w przedszkolu metodą odimienną ;-) Jeszcze gra też fajny pomysł tylko znowu ryzykowny, że już ma. My sobie zażyczyliśmy od rodziny Grzybobranie.
W sierpniu Agatka wybiera się do koleżanki, która też ma małą siostrę wiec chyba kupię jej nowość całą kartonowa, my uwielbiamy tą serie Tuli tuli



Wierze, że to było straszne przeżycie :-(

Starsza jest kochana coraz bardziej samodzielna, do wieczora wtedy musi się poprzytulać Dużo bawi się z Oliwią, liczę będzie jej pokazywać Pucia itp a ja w tym czasie trochę więcej zacznę działać w kuchni
A jak Twoje zdrowie? Coś działasz ?
Te wspólne zabawy dzieciaczków są przeurocze. Nie mogę się napatrzeć i nacieszyć. U nas Kornel to ten prowokujący, mały kombinator wszedł dziś na kanapę sobie sam, gdy mąż na sekundę odwrócił się obok do starszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Wczoraj rodzinnie wybraliśmy się do Jura Parku, a tam mnóstwo atrakcji. Oprócz dinozaurów park miniatur - zamki polskie, kino 5D, mini muzeum z ogromnym mamutem włochatym, no i najważniejsze to konkretny plac zabaw oraz luna park dla młodszych i starszych. Wiktor bardzo się ucieszył, radości co nie miara. Był upragniony przez niego suchy basen z kulkami, a dziś w żlobku w sali sensorycznej z kulek podobno nie chciał wyjść. Wszyscy zrelaksowani. Ja czuję lekki niedosyt, bo mi synek nie dał samej pojeździć na dużej karuzeli łańcuchowej taka atrakcja przeszła mi koło nosa dosłownie poczułam się jak dziecko. Przeżywaliśmy z mężem, że za około rok, dwa to trzeba będzie tak każdy weekend planować, ale fajnie w planach na to lato mamy jeszcze kilka takich miejsc w niedużej odległości od domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez damgala
Czas edycji: 2021-07-26 o 23:48
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:51   #2339
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dzień dobry

My dziś kończymy rok Nie wiem kiedy to zleciało i choć bardzo się cieszę to czasem szkoda mi że Stefcia nie jest już takim maleństwem, będę za tym trochę tęsknić


Imprezę robimy dopiero 7 sierpnia - to będzie połączenie Hani imienin i Stefci, moich i męża urodzin


W piątek skończył mi się macierzyński, od wczoraj jestem oficjalnie na urlopie wypoczynkowym do 19 listopada a potem powrót do pracy






sunshine16 zdrówka dla córci, oby leki jednak nie były potrzebne



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wczoraj rodzinnie wybraliśmy się do Jura Parku, a tam mnóstwo atrakcji. Oprócz dinozaurów park miniatur - zamki polskie, kino 5D, mini muzeum z ogromnym mamutem włochatym, no i najważniejsze to konkretny plac zabaw oraz luna park dla młodszych i starszych. Wiktor bardzo się ucieszył, radości co nie miara. Był upragniony przez niego suchy basen z kulkami, a dziś w żlobku w sali sensorycznej z kulek podobno nie chciał wyjść. Wszyscy zrelaksowani. Ja czuję lekki niedosyt, bo mi synek nie dał samej pojeździć na dużej karuzeli łańcuchowej taka atrakcja przeszła mi koło nosa dosłownie poczułam się jak dziecko. Przeżywaliśmy z mężem, że za około rok, dwa to trzeba będzie tak każdy weekend planować, ale fajnie w planach na to lato mamy jeszcze kilka takich miejsc w niedużej odległości od domu.
W Solcu? Właśnie myślałam czy warto się wybrać ale skoro tak zachwalasz to pewnie na urlopie się przejedziemy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 15:57   #2340
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn trzymam kciuki za rozmowę! Oby wynikło z niej coś dobrego.

Sunshine ojej brzmi strasznie! Serio może tracić przytomność?
Oby te leki się nigdy nie przydały!

Justysia wszystkiego najlepszego dla Stefci! ;*
My też 7 sierpnia robimy roczek, bo tylko wtedy wszystkim pasuje.


My kupiliśmy w końcu nowe auto, nareszcie mogę się gdzieś spokojnie ruszyć. A że jeździ mi się wyśmienicie, to ciągle wymyślam gdzie by tu pojechać.

Jutro idziemy na wesele i wstępny plan jest taki, że Młody zostanie z moją mamą. Ciekawe czy zostanie bez problemu na cały wieczór, czy będziemy wracać na sygnale.
Na szczęście załapał picie mm z butli, to liczę na to, że może jakoś obejdzie się bez cycy i do snu.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-07-27 o 16:00
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.