Jakiś lek na samotność? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 20:42   #1
201609280919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 20
Unhappy

Jakiś lek na samotność? :(


Hej... Specjalnie założyłam tutaj konto żeby móc po prostu wyrzucić wszystko co mnie boli
Studiuję na drugim roku, ale czuję, że stoję w miejscu. Każdy dzień wygląda podobnie, nie wiem już do czego dążyć, nie mam celu w życiu.
Ale od początku. jakieś dwa lata temu doznałam poważnej kontuzji, przez którą musiałam zrezygnować z tańca. Był on dla mnie wszystkim, w mojej ekipie czułam się potrzebna. Wtedy właśnie zaczęłam tracić nadzieję na dalsze szczęście. Następnie przeprowadzka na studia do Krakowa sprawiła, że w grono znajomych zawęziło się do zaledwie kilku osób: każdy ma swoje problemy, studia i nawet nie mają czasu żeby zadzwonić. Jakiś czas temu poznałam na badoo chłopaka, który był idealnie w moim typie. Zaczęliśmy pisać, później spotykać, aż w końcu myślałam, że wszystko się ułożyło. Czułam się szczęśliwa i wiedziałam, że mam kogoś bliskiego obok. Nagle przestał się odzywać, do dzisiaj nie wiem o co chodziło. Musiałam to zakończyć smsem, bo nawet nie raczył już odbierać ode mnie telefonów. Dzisiaj patrzę na fb a tu w związku...
Bardzo rzadko wychodzę z domu, czuję się nieatrakcyjna (mam jakieś 4 kg nadwagi) i mam poczucie, że nikogo już nie spotkam. Ale najgorsze jest to, że nie mam komu tego opowiedzieć, bo moje "przyjaciółki" twierdzą, że wyolbrzymiam problem. Dwie z moich współlokatorek mają chłopaka, trzecia już narzeczonego, więc tego nie rozumieją.
Nie chcę już czuć się w ten sposób... Może jest tutaj ktoś, kto tak jak ja szuka przyjaciela, kogoś z kim będzie można porozmawiać na wszystkie tematy i kto Cię zrozumie...
201609280919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:30   #2
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Hej,

Ale dlaczego nie wychodzisz z domu? Poza tańcem nie masz innych zainteresowań? Trochę to dziwne co piszesz bo jak byłem w Twoim wieku i studiowałem, to pomimo mojej sporej nieśmiałości poznawałem mnóstwo koleżanek i kolegów... 4kg nadwagi to nie jest dużo, więc nie przesadzajmy, zresztą jeśli to problem zawsze można to zmienić
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:44   #3
201609280919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Niedawno znowu zaczęłam biegać, ale nie daje mi to takiego szczęścia jak dawniej. Też bym chciała spotykać nowych ludzi, tylko najpierw muszę się jakoś przełamać i zacząć częściej wychodzić a nie gnić przed komputerem :/
201609280919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:51   #4
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Mia_001 Pokaż wiadomość
Niedawno znowu zaczęłam biegać, ale nie daje mi to takiego szczęścia jak dawniej. Też bym chciała spotykać nowych ludzi, tylko najpierw muszę się jakoś przełamać i zacząć częściej wychodzić a nie gnić przed komputerem :/
hej ja chętnie porozmawiam

moze po prostu zaakceptuj siebie?
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:02   #5
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Witaj
Moja znajoma chciała zrzucić kilka kilo, ale nie miała motywacji. Biegała przez 3 dni potem przez miesiąc nic, potem znowu 2 dni, a potem znowu nic przez długi czas. Jakieś 3-4 miesiące temu zaczęła uczęszczać na "koło jogingowe" na naszej uczelni. Schudła i przy okazji poznała naprawdę sporo osób Może u Ciebie na uczelni jest coś podobnego?
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:18   #6
201609280919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
hej ja chętnie porozmawiam

moze po prostu zaakceptuj siebie?
Staram się, czasem nawet skomplementuję swoje odbicie w lustrze czy coś (wiem, głupio brzmi), ale wydaje mi się, że mam za niskie poczucie wartości :/ chcę to zmienić, poszukać fajnej ekipy w Krakowie żeby spędzać razem każdy wolny czas

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Witaj
Moja znajoma chciała zrzucić kilka kilo, ale nie miała motywacji. Biegała przez 3 dni potem przez miesiąc nic, potem znowu 2 dni, a potem znowu nic przez długi czas. Jakieś 3-4 miesiące temu zaczęła uczęszczać na "koło jogingowe" na naszej uczelni. Schudła i przy okazji poznała naprawdę sporo osób Może u Ciebie na uczelni jest coś podobnego?
Ja też tak właśnie mam :/ na samym początku, przez jakiś tydzień jestem zmotywowana a później wychodzi jak zwykle... To jest bardzo dobry pomysł, ale obawiam się, że u mnie na Fryczu nie ma czegoś takiego. A na siłownię z moją kondycją się nie nadaję :P
201609280919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:39   #7
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Mia_001 Pokaż wiadomość
Ja też tak właśnie mam :/ na samym początku, przez jakiś tydzień jestem zmotywowana a później wychodzi jak zwykle... To jest bardzo dobry pomysł, ale obawiam się, że u mnie na Fryczu nie ma czegoś takiego. A na siłownię z moją kondycją się nie nadaję :P
Siłownia jest nudna i trzeba wykonać pewną pracę aby się zmotywować... a co do braku kondycji - wypracujesz ją właśnie tam.
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 22:52   #8
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Mia_001 Pokaż wiadomość
Staram się, czasem nawet skomplementuję swoje odbicie w lustrze czy coś (wiem, głupio brzmi), ale wydaje mi się, że mam za niskie poczucie wartości :/ chcę to zmienić, poszukać fajnej ekipy w Krakowie żeby spędzać razem każdy wolny czas [COLOR="Silver"]
Skoro masz niskie poczucie wartości to może najpierw skup się na tym problemie? Zmień w sobie to co Ci najbardziej przeszkadza. Uwierz w siebie. Zapewne znajomi wtedy "sami się znajdą"
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 23:01   #9
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Mia_001 Pokaż wiadomość
Staram się, czasem nawet skomplementuję swoje odbicie w lustrze czy coś (wiem, głupio brzmi), ale wydaje mi się, że mam za niskie poczucie wartości :/ chcę to zmienić, poszukać fajnej ekipy w Krakowie żeby spędzać razem każdy wolny czas (...)
No coś Ty..nie chciałabyś ani trochę czasu zostawić sobie samej? Trudno mi zrozumieć, przyznam.

A tak poza tym, to skoro zaczęłaś biegać, to może powrót do ukochanego tańca byłby możliwy?

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-06-09 o 23:03
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 23:11   #10
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez Mia_001 Pokaż wiadomość
Ja też tak właśnie mam :/ na samym początku, przez jakiś tydzień jestem zmotywowana a później wychodzi jak zwykle... To jest bardzo dobry pomysł, ale obawiam się, że u mnie na Fryczu nie ma czegoś takiego. A na siłownię z moją kondycją się nie nadaję :P
Poszukaj, popytaj. Niektóre kiepsko się reklamują Chociaż faktem jest, że u mnie na politechnice jest ich całkiem sporo.
Dopiero teraz dowiedziałam się o istnieniu fajnych kół naukowych i "pseudonaukowych" jakie są na mojej uczelni. Można tam poznać fajnych ludzi. W poprzednim semestrze uczęszczałam do jednego, poznałam kilka ciekawych osób z którymi nadal utrzymuję kontakt, ale z koła się wypisałam Dalej szukam swojego miejsca we wszechświecie

Popracuj nad swoją pewnością siebie! Ja kiedyś byłam gruba (jakieś 15 kg do zrzucenia). Schudłam, każdy mi teraz mówi, że jestem taka drobniutka, szczuplutka, ale przez długi czas nie czułam się taka. Myślałam, że jak schudnę to samoocena sama podskoczy do góry. Nic bardziej mylnego. Kompleksy zostały. Musiałam zacząć nad tym pracować. Oczywiście nadal widzę w sobie rzeczy które można poprawić (jak każda baba ), ale jestem teraz o wiele pewniejsza sienie.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 01:37   #11
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Poznałaś kogoś kto prawdopodobnie miał na oku kilka innych dziewczyn, no i pewnie z inną szybciej mu się poszczęściło - to przykre, ale to nie Twoja wina i nie ma sensu wyciągać z tego wniosków ani się specjalnie przejmować. Z Tobą wszystko jest w porządku, to on popełnił błąd.
Z samotnością często jest tak, że pochłania człowieka w całości i może się wydawać, że to już tak na zawsze, że już nic Cię w życiu nie czeka, i tak dalej. To nieprawda. Wiem, że brakuje Ci nadziei a reszta świata z jakiegoś powodu jest zupełnie niezainteresowana tematem i czujesz się nierozumiana, ale widzisz, sama mówisz, że niedawno już prawie się ułożyło. Jeżeli się nie poddasz, to w końcu naprawdę się ułoży. Nie pocieszam Cię, tak po prostu jest. Porażki, rozczarowania i ludzie, których nic nie obchodzisz, to niestety normalne rzeczy i dużo ich jeszcze przed Tobą, ale nie mogą zdarzać się cały czas, w nieskończoność.
Ale zacznij od siebie. Nie zapraszaj nowych ludzi do swojego życia, dopóki jest w nim taki nieporządek i dopóki sama się tam dobrze nie czujesz. Przede wszystkim pozbądź się tego poczucia, że stoisz w miejscu. Znajdź sobie na przykład jakiś mały prosty cel na początek, niekoniecznie od razu życiową pasję - przeczytaj grubą książkę, zaopiekuj się kwiatkiem, naucz się piec ciasteczka, cokolwiek. Zawsze to jakiś cel, który na dodatek może Cię czegoś nauczyć, coś zmienić i ogólnie zaprowadzić w nieznane Ci miejsca.
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 13:23   #12
201609280919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Poznałaś kogoś kto prawdopodobnie miał na oku kilka innych dziewczyn, no i pewnie z inną szybciej mu się poszczęściło - to przykre, ale to nie Twoja wina i nie ma sensu wyciągać z tego wniosków ani się specjalnie przejmować. Z Tobą wszystko jest w porządku, to on popełnił błąd.
Z samotnością często jest tak, że pochłania człowieka w całości i może się wydawać, że to już tak na zawsze, że już nic Cię w życiu nie czeka, i tak dalej. To nieprawda. Wiem, że brakuje Ci nadziei a reszta świata z jakiegoś powodu jest zupełnie niezainteresowana tematem i czujesz się nierozumiana, ale widzisz, sama mówisz, że niedawno już prawie się ułożyło. Jeżeli się nie poddasz, to w końcu naprawdę się ułoży. Nie pocieszam Cię, tak po prostu jest. Porażki, rozczarowania i ludzie, których nic nie obchodzisz, to niestety normalne rzeczy i dużo ich jeszcze przed Tobą, ale nie mogą zdarzać się cały czas, w nieskończoność.
Ale zacznij od siebie. Nie zapraszaj nowych ludzi do swojego życia, dopóki jest w nim taki nieporządek i dopóki sama się tam dobrze nie czujesz. Przede wszystkim pozbądź się tego poczucia, że stoisz w miejscu. Znajdź sobie na przykład jakiś mały prosty cel na początek, niekoniecznie od razu życiową pasję - przeczytaj grubą książkę, zaopiekuj się kwiatkiem, naucz się piec ciasteczka, cokolwiek. Zawsze to jakiś cel, który na dodatek może Cię czegoś nauczyć, coś zmienić i ogólnie zaprowadzić w nieznane Ci miejsca.
Dzięki wielkie, naprawdę mądre słowa... Pomogłeś mi uwierzyć, że po każdej burzy przyjdzie słońce zaraz będą wakacje, skupię się na sobie i budowaniu pewności siebie. A co do tego, że mógł kręcić z kilkoma dziewczynami naraz to bardzo możliwe. Sam się kiedyś przyznał, że w ciągu dwóch tygodni miał z dwanaście dziewczyn. Nie rozumiem czym się tu chwalić.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Poszukaj, popytaj. Niektóre kiepsko się reklamują Chociaż faktem jest, że u mnie na politechnice jest ich całkiem sporo.
Dopiero teraz dowiedziałam się o istnieniu fajnych kół naukowych i "pseudonaukowych" jakie są na mojej uczelni. Można tam poznać fajnych ludzi. W poprzednim semestrze uczęszczałam do jednego, poznałam kilka ciekawych osób z którymi nadal utrzymuję kontakt, ale z koła się wypisałam Dalej szukam swojego miejsca we wszechświecie

Popracuj nad swoją pewnością siebie! Ja kiedyś byłam gruba (jakieś 15 kg do zrzucenia). Schudłam, każdy mi teraz mówi, że jestem taka drobniutka, szczuplutka, ale przez długi czas nie czułam się taka. Myślałam, że jak schudnę to samoocena sama podskoczy do góry. Nic bardziej mylnego. Kompleksy zostały. Musiałam zacząć nad tym pracować. Oczywiście nadal widzę w sobie rzeczy które można poprawić (jak każda baba ), ale jestem teraz o wiele pewniejsza sienie.
Popytam przez długi czas myślałam, że schudnięcie spowoduje, że moje problemy znikną, że nagle będę pewna siebie i w ogóle... Ale otworzyłaś mi oczy, dzięki
I tak sobie myślę, po wakacjach muszę wrócić do tańca. Może to coś zmieni
201609280919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 10:31   #13
rosia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cześć
Wiem, że piszę ponad rok od Twojego wątku, ale poczułam się jakbym czytała o sobie i bardzo chętnie porozmawiam. Też specjalnie po to założyłam konto.
rosia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 11:45   #14
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jakiś lek na samotność? :(

Cześć Też się czuję, jakby to było o mnie, przynajmniej jest jakieś pocieszenie, że nie jestem ostatnią samotną dziewczyną z nadwagą na świecie
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-15 12:45:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.