Suknia ślubna po mamie lub babci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-16, 12:19   #1
Edyta_Slub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Cool

Suknia ślubna po mamie lub babci?


Cześć dziewczyny! Zalogowałam się na forum aby zapytać co sądzicie o pójściu do ślubu w sukience po swojej mamie? Czy któraś z Was posiada taka starą suknię i byłaby w stanie się w niej pokazać w Tym Najważniejszym Dniu? Czy jednak powinna to być nowa sukienka "na wypasie"? Mam dylemat, zastanawiam się co inni na ten temat sadzą.
Edyta_Slub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 13:16   #2
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Ciężko mi to sobie wyobrazić z powodu:
a) zmiany mody (chyba że to jakiś naprawdę ponadczasowy model),
b) zżółknięcia/zszarzenia materiału, jakie raczej zaszło po tylu latach.

Tzn. jestem w stanie zrozumieć suknię po mamie z powodów sentymentalnych, ale jeżeli to ma być tylko pomysł na oszczędność, to według mnie nie jest on najlepszy.

Nikt nie mówi, że sukienka musi być nowa i na wypasie, można przecież kupić jakąś niedrogą w necie czy używaną za parę stówek.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 12:28   #3
Anemone
Mother of Cat
 
Avatar Anemone
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 304
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

uważam, że nie ma co ubierać tak samej sukni, jeżeli chcesz, zawsze możesz jakiś element z sukni przemycić do swojej

Moja mama miała suknię z tiulem w kropki i ja w swojej też mam tiul w kropeczki
__________________
"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
❤❤❤
jesteśmy razem od 1 marca 2008
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub 30 grudnia 2017
Anemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 13:10   #4
Edyta_Slub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

To prawda. Moja mama wywiera na mnie spory nacisk w tej kwestii i z jednej strony suknia mi się nawet podoba (o ile bym ją odpowiednio przerobiła), ale też nie jestem najbardziej sentymentalną osobą na świecie i nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia jak dla mojej mamy, która śmiertelnie się obrazi jeśli wezmę suknię z salonu, a mam już wypatrzoną dokładnie taką, jaką sobie wymarzyłam...

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Anemone Pokaż wiadomość
uważam, że nie ma co ubierać tak samej sukni, jeżeli chcesz, zawsze możesz jakiś element z sukni przemycić do swojej

Moja mama miała suknię z tiulem w kropki i ja w swojej też mam tiul w kropeczki
Ale wykorzystałaś fragment sukni swojej mamy, tj. przerobiłaś ją, czy po prostu kupiłaś z podobnym motywem?
Edyta_Slub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 13:17   #5
Anemone
Mother of Cat
 
Avatar Anemone
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 304
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Cytat:
Napisane przez Edyta_Slub Pokaż wiadomość
Ale wykorzystałaś fragment sukni swojej mamy, tj. przerobiłaś ją, czy po prostu kupiłaś z podobnym motywem?
moja mama suknię po ślubie sprzedała, więc po prostu wybrałam w salonie model pod siebie, gdzie wymiana tiulu nie stanowiła problemu Uważam, że lepiej wybrać nie mogłam, a mama dumna jak paw, suknia identyczna nie jest, ale jakiś element zachowałam
__________________
"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
❤❤❤
jesteśmy razem od 1 marca 2008
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub 30 grudnia 2017
Anemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 17:06   #6
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Cytat:
Napisane przez Edyta_Slub Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Zalogowałam się na forum aby zapytać co sądzicie o pójściu do ślubu w sukience po swojej mamie? Czy któraś z Was posiada taka starą suknię i byłaby w stanie się w niej pokazać w Tym Najważniejszym Dniu? Czy jednak powinna to być nowa sukienka "na wypasie"? Mam dylemat, zastanawiam się co inni na ten temat sadzą.
znajoma przerobiła i poszła do slubu w sukience "po mamie". Wygladała pięknie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 12:16   #7
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
b) zżółknięcia/zszarzenia materiału, jakie raczej zaszło po tylu latach.
O właśnie. Białe ciuchy po dwóch sezonach się w sumie nie nadają, nie sądzę, żeby z sukniami ślubnymi było inaczej.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 21:42   #8
brunetka_007
Raczkowanie
 
Avatar brunetka_007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: prawa strona Wisły
Wiadomości: 91
GG do brunetka_007
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Moja mama miała przepiękną sukienkę i bym chętnie ją wykorzystała ale niestety nie zmieszczę się w nią- moja mama miała rozmiar xs a ja porządne m/l
__________________
Wszystko co nas spotyka stanowi doświadczenie i z tego właśnie powodu nie może być złe. Doświadczenie może być wyłącznie dobre bo spełnia rolę czynnika kształtującego nas jako osobę i sprawia, że stajemy się tym kim jesteśmy.



kierowca od 06 września
brunetka_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:46   #9
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Cytat:
Napisane przez brunetka_007 Pokaż wiadomość
Moja mama miała przepiękną sukienkę i bym chętnie ją wykorzystała ale niestety nie zmieszczę się w nią- moja mama miała rozmiar xs a ja porządne m/l

widziałam, że teraz jest casting do programu nowego na TLC, gdzie będą dopasowywać suknię do Panny młodej . Oczywiście jeśli ktoś z rodziny, albo inna bliska osoba ma suknię "z historią". wydaje mi się , że coś na kształt formaty "Something borowed , something new " :P może warto się zgłosić. NA pewno można jeszcze, bo tą stronę widziałam dosłownie wczoraj. Na stronie TLC w castingach.

W ogóle spoko format był:P Panny młode wybierały pomiędzy przerobioną suknią, a suknią wybraną przez nie z salonu.
Niestety te polskie wersje są zdecydowanie gorsze...z pseudo specjalistką Janachowską i ogólnie stawiają na gwiazdy zamiast na ludzi zwykłych. Niemniej jednak to ciekawa sprawa, co z taką suknią mogliby zrobić

Edytowane przez Krolowalasu
Czas edycji: 2017-06-13 o 16:48
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 17:44   #10
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

Cytat:
Napisane przez Edyta_Slub Pokaż wiadomość
To prawda. Moja mama wywiera na mnie spory nacisk w tej kwestii i z jednej strony suknia mi się nawet podoba (o ile bym ją odpowiednio przerobiła), ale też nie jestem najbardziej sentymentalną osobą na świecie i nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia jak dla mojej mamy, która śmiertelnie się obrazi jeśli wezmę suknię z salonu, a mam już wypatrzoną dokładnie taką, jaką sobie wymarzyłam...
Jeśli masz wymarzoną suknię, a ta mamy nie ma dla Ciebie większej wartości to nie decyduj się na nią. To Twój dzień, a ingerencja w suknię to moim zdaniem trochę za dużo, może zgodzisz się np. na welon albo rzeczywiście zainspirujesz się jakimś detalem.

Pójście na rękę mamie w tak ważnej kwestii to moim zdaniem pierwszy krok do zezwolenia jej na wtrącanie się w WASZE sprawy (np. koniecznie daj córeczce na imię Żulietta po siostrze ciotecznej, kuzyna wujka Józka, to taka miła dziewczyna)
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 20:03   #11
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Suknia ślubna po mamie lub babci?

A może jakiś kompromis? Np. założyć suknię mamy po oczepinach, albo podczas sesji zdjęciowej wykorzystać obie?
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-14 21:03:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.