zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-18, 23:29   #121
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Na to się dała nabrać moja podejrzliwa mama nawet! Na domiar złego, to ja podpisywałem tę umowę w jej imieniu, bo tego dnia akurat rodziców nie było w domu (nie wgłębiałem się w temat, skoro wszystko było już ustalone niby, to złożyłem podpisy gdzie trzeba). Po kilku dniach mama odkryła, że to wcale nie "telekomunikacja polska", a jakaś firma-krzak. Wysłaliśmy wypowiedzenie umowy (pocztą za poświadczeniem odbioru oraz na maila). Nauczka na przyszłość.
To bardzo ważna a zarazem bardzo prosta rada: czytajcie umowę przed podpisaniem! W dzisiejszych czasach jest masa oszustów, a czasem nawet w znanych firmach pracują nieuczciwi handlowcy. Wiele osób sobie myśli: a kto czyta umowy, tyle kartek, bełkot prawny... ale jeśli podpiszecie umowę w sklepie, w punkcie firmy, to już od niej nie odstąpicie.

A Jeśli umowę dostarcza ktoś na odległość np. kurier - zerknijcie chociaż jaka firma jest na umowie, zerknijcie na podstawowe dane i dopilnujcie, aby jeden egzemplarz umowy został u was. Przeczytajcie później umowę, jest 14 dni na odstąpienie, gdyby coś się nie zgadzało w umowie zawartej na odległość.

Ja również slyszalam niegdyś o przypadkach, że chodzili przedstawiciele po domach, że niby przedłużają umowy z Telekomunikacja (której już nie ma). Albo jeszcze cwane oszustwo: dzwonili do klientów, że w związku z jakaś modernizacją sieci zmieniają linie telefoniczne na cyfrowe i że każdy musi zmienić aparat tel. na odpowiedni. Ludzie myśleli, że to ich operator modernizujeq linie. A naprawdę podpisywali nową, drugą umowę, wciskano im "cyfrowe" aparaty. Domyślam się, że rachunek przychodził później pocztą, gdy minęło 14 dni prawa odstąpienia (a ludzie byli nieświadomi, że w ogole jakaś umowę zawarli). Dlatego czytajcie wszystko co podpisujecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 05:48   #122
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Na to się dała nabrać moja podejrzliwa mama nawet! Na domiar złego, to ja podpisywałem tę umowę w jej imieniu, bo tego dnia akurat rodziców nie było w domu (nie wgłębiałem się w temat, skoro wszystko było już ustalone niby, to złożyłem podpisy gdzie trzeba). Po kilku dniach mama odkryła, że to wcale nie "telekomunikacja polska", a jakaś firma-krzak. Wysłaliśmy wypowiedzenie umowy (pocztą za poświadczeniem odbioru oraz na maila). Nauczka na przyszłość.
Ja nie jestem seniorem, przeciwnie.
A dałam się nabrać, jak dziecko firmie Polski Prąd i Gaz. Dorwali mnie w domu, między jedną praca a drugą. Pytałam, czy są z mojej macierzystej prądowni, potwierdzili, nawet o rachunek podpisany poprosili do wglądu. Skargi telefoniczne, mailowe i pisemne mogę sobie wsadzić w... wiecie, w co. Problemu nie widzą w oszustwie swoich przedstawicieli. Aktualnie płacę dwa rachunki: macierzystej prądowni za przesył i licznik a oszustom za prąd.

A taka niby mądra jestem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 05:54   #123
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja nie jestem seniorem, przeciwnie.
A dałam się nabrać, jak dziecko firmie Polski Prąd i Gaz. Dorwali mnie w domu, między jedną praca a drugą. Pytałam, czy są z mojej macierzystej prądowni, potwierdzili, nawet o rachunek podpisany poprosili do wglądu. Skargi telefoniczne, mailowe i pisemne mogę sobie wsadzić w... wiecie, w co. Problemu nie widzą w oszustwie swoich przedstawicieli. Aktualnie płacę dwa rachunki: macierzystej prądowni za przesył i licznik a oszustom za prąd.

A taka niby mądra jestem.
Współczuję serdecznie, ale chyba w umowie było napisane, co to za dostawca? Ja naprawdę rozumiem pośpiech, ale niech to będzie przestrogą - czytajcie umowy dokładnie i dogłębnie choćby w domu po podpisaniu już (jeśli zawarta poza siedzibą firmy). Naprawdę kilka minut czasu może Wam potem oszczędzić mnóstwo kasy i zachodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 11:50   #124
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

Ja mam taką zasadę, że olewam wszystkich, którzy do mnie przyłażą/dzwonią/przysyłają pisma z ofertami wszelkiej maści. Jak chcę zmienić albo podpisać jakąkolwiek umowę z kimkolwiek, to ja przychodzę/dzwonię/piszę do danej firmy, a nie odwrotnie.
Tylko tyle.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 13:21   #125
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86726365]Ja mam taką zasadę, że olewam wszystkich, którzy do mnie przyłażą/dzwonią/przysyłają pisma z ofertami wszelkiej maści. Jak chcę zmienić albo podpisać jakąkolwiek umowę z kimkolwiek, to ja przychodzę/dzwonię/piszę do danej firmy, a nie odwrotnie.
Tylko tyle.[/QUOTE]

No ja też, a i tak dałam się naciągnąć (nie na kasę, ale na podanie swoich danych osobowych do testu pewnej usługi, która mnie w ogóle nie interesowała). Naciągacze chodzą nie tylko po domach, prawdopodobieństwo naciągnięcia kogoś na nieznanych terytorium czy w nowej, stresującej sytuacji jest większe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 17:20   #126
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: zakupy sprzętów domowych na pokazach - oszukiwanie starszych osób

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Tylko wtedy liczy się stempel nadania więc kancelaria może sobie i miesiąc nie odbierać a Ty w terminie się zamieściłaś.

Tak, dziadek też kiedyś jakieś gary kupił a potem bawił się w zwracanie. Umowe na tańszy prąd też podpisał a potem zdzwiko, że dwa rachunki do zapłaty a na końcu firma splajtowała. Same kłopoty.

I tu się dziwię. Mając dobre kontakty z rodziną i wiedząc, że jest się już starszym i bardziej łatwowiernym to nie można zadzwonić do tej rodziny i się zapytać, doradzić, upewnić?

Jak ja się na czymś nie znam to właśnie dzwonię to partnera czy brata i zadziwia mnie to dlaczego starsze osoby lubią tak bardzo robić po swojemu a potem zgrywać biedne, niczemu winne osoby.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Co mi po dacie stempla, skoro nieodebrany list wrócił do mnie po jakimś czasie nieotwarty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-20 18:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.