Konsultantka ślubna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Pokaż wyniki sondy: Czy zdecydowałabyś się na pomoc konsultantki ślubnej?
Tak, to super ułatwienie 2 25,00%
Tak, ale tylko na konkretną usługę 2 25,00%
Z pewnością nie 4 50,00%
Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-22, 19:49   #1
asiekem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Question

Konsultantka ślubna


Cześć
chciałam zapytać co sądzicie o konsultantkach ślubnych? Czy zdecydowalibyście się na ich pomoc przy organizacji całego ślubu i wesela czy tylko na jakieś konkretne usługi? Myślicie, że to się opłaca?
Dajcie znać co myślicie na ten temat
asiekem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 12:04   #2
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Konsultantka ślubna

Mnie z perspektywy "po ślubie" by się przydała, ale organizowałam wesele na odległość.
Jeżeli ktoś jest na miejscu i nie ma jakieś hiper absorbującej pracy, to szczerze mówiąc nie widzę potrzeby.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 11:02   #3
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Konsultantka ślubna

my rozważamy bardzo poważnie taką możliwość. Spotkaliśmy się z kilkoma paniami - i pierwsza rzecz,na jaką zwrócilismy uwagę i która utwierdziła nas w przekonaniu, że może być to całkiem dobry pomysł to fakt, że np dla restauratorów my jesteśmy anonimową para, jedną z wielu, kolejną, natomiast konsultantka jest lub może stać się ich stałą, dobra klientką (która przyprowadzi kolejnych klientów) jeśli spiszą się dobrze i profesjonalnie. Jeśli nie będą się starać - będą spaleni u niej. Wydaje mi się więc, że warto choćby dlatego. Poza tym te babki -bo najczęściej są to kobiety, mają trochę większe rozeznanie w temacie niz para, która bierze się za to po raz pierwszy.
Oby przeczucie mnie nie zawiodło
Zdecydowałaś się na konsultantkę?
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 19:00   #4
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Konsultantka ślubna

Zależy jaki ślub się organizuje, u mnie było kameralnie i bez udziwnień na siłę, wszystko załatwiłam w kilka dni, po pracy. Więcej energii kosztowało mnie wyprawienie urodzin w domu

Natomiast przy dużej ilości gości i chęci zrobienia wesela dekady, pełnego różnych atrakcji, szczegółów i drobiazgów - taki konsultant może okazać się przydatny
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 15:53   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Konsultantka ślubna

Ja robię małe przyjęcie, a myślę o wynajęciu konsultantki do jednej rzeczy - znalezienia sali, która będzie dla mnie odpowiednia. Nie mam tylko gwarancji, że konsultantka nie uraczy mnie lista 50 miejsc, które już oglądałam i odrzuciłam...
Może ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 17:14   #6
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Konsultantka ślubna

Ja mam plan zostać konsultantką ślubną jako drugi trzon działalności - po swoim ślubie i przerobieniu tego wszystkiego na sobie a tymczasem chciałabym rozszerzyć działalność o dekorowanie sal (jestem architektem wnętrz).

Z perspektywy swoich planów odpowiem, że nie widzę sensu dawania klientowi 50 możliwych sal, tak jak nie daje się 50 możliwych sof do wyboru Bo to moją rolą jest poznać oczekiwania i zawęzić ten wybór do 2 - 3 świetnych.

Nie wiem jak działają konsultantki ślubne, muszę się jeszcze rozeznać w tym temacie przez najbliższy rok, ale wydaje mi się, że samo postępowanie z klientem w tych dwóch zawodach nie może się aż tak bardzo różnić - w końcu kluczem jest to, by oszczędzić czas i nerwy.

Jestem ciekawa - jakie macie oczekiwania wobec takiej usługi? Wymarzony scenariusz - przychodzicie do konsultantki ślubnej, a ona...?
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 18:30   #7
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Konsultantka ślubna

Ja się w sumie obawiam jednego - że przyjdę na wstępne spotkanie, porozmawiamy o oczekiwaniach, a następnie dostanę kosztorys, który zwali mnie z nóg. I później będzie mi głupio odmawiać mówiąc 'a bo ja myślałam, że to będzie mniejszy budżet".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 23:35   #8
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Konsultantka ślubna

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja się w sumie obawiam jednego - że przyjdę na wstępne spotkanie, porozmawiamy o oczekiwaniach, a następnie dostanę kosztorys, który zwali mnie z nóg. I później będzie mi głupio odmawiać mówiąc 'a bo ja myślałam, że to będzie mniejszy budżet".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że jedną z podstawowych rzeczy, które omawiasz z konsultantką jest Twój budżet. I Twoje potrzeby. A jej pracą jest jak najbardziej zmieścić Twoje potrzeby w budżecie.
Tak gdybam. Ja sama nie korzystam, bo jestem Zosia Samosia. Chociaż pewnie by mnie to dużo odciążyło, bo organizowanie ślubu na odległość to katorga.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 12:15   #9
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 749
Dot.: Konsultantka ślubna

Dla mnie pomysł genialny. Weszłam z ciekawości, dlatego, że byłam niedawno świadkową na pięknym weselu. Tyle, że dla mnie jako dla swiadkowej było ono dramatyczne. Młodzi obciazyli mnie swoimi pomysłami i wydziwianiem, całe wesele gdzieś biegałam. Nie róbcie tego swoim swiadkom, ja po tej imprezie prawdopodobnie ochłodzę znacznie stosunki z tą parą. Jeśli chcecie mieć piękne, wymyślne wesele z 1000 atrakcji, to kogoś wynajmijcie. Atmosfera nerwówki przez całe wesele na polu świadkowie - mama młodej - młodzi była okropna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 21:23   #10
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Konsultantka ślubna

Pewnie, że chciałabym wynająć konsultantkę, ale ceny mnie zabijają. Wolę poświęcić więcej czasu i załatwić sobie niektóre usługi sama, a za tę cenę dokupić coś dodatkowego.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:23   #11
Clair123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 77
Dot.: Konsultantka ślubna

Ja, jako juz mloda mezatka nie chcialabyn zadnej konsultantki ale moze dlatego ze wiem, ze jest to dodatkowy koszt, lubie wszysyko robic sama i przyznam szczerze, ze cala ta organizacja slubu i wesela dala mi duzo frajdy. Kazdy ma inny pomysl na ten dzien. Ja nie wyobrazalam sobie ze po prostu przekaże slownie go komus innemu a potem bede czekac na efekty. Nawet swiadkowa chciala mnie odciazyc ale po jakims czasie sama doszla do wniosku ze to jest nasz dzien i skoro wiemy co robimy i nie chcemy niczyjej pomocy to ok. Rzeczywiscie jest tego troche bo i sala, muzyka, wystrój, ubranie PM, goscie, konkursy, podziekowania, pierwszy taniec,kwiaty... ale mysmy akurat mieli troche czasu na to i kazda rzecz byla dobrze przemyslana i dopracowana i nie wyobrażam sobie zeby ktoś inny mial ja za mnie zrobić a potem cos by bylo nie tak (nawet podziekowania w formie filmu zrobil moj maz, a ja zajelam sie koszami prezentowymi i ich dekorowaniem ale lubie w sumie takie artystyczne rzeczy; co wiecej mieliśmy motyw rustykalny wiec dekoracja sali nie byla jakas skomplikowana - polecam pomysly z Internetu - a dodatkowo zaangazowalismy w ukladanie kwiatow obie mamy i babcie co tez je zblizylo i sprawilo im troche radości) ☺ ale to chyba tez od osoby zalezy, miejsca wesela (ktos wyzej wspomnial ze wesele bedzie na odleglosc) czy charakteru imprezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Clair123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 12:23:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.