Jak zacząć pracę w marketingu/reklamie/copywritingu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-07, 18:27   #31
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez Aiglon Pokaż wiadomość
Witam wszystich

Można się zgłosić do agencji reklamowych wszelkiego rodzaju, a przede wszystkim przygotować sobie portfolio takich tekstów. Poszukajcie w sieci - sporo copywriterów ma swoje strony i pokazuje przykłady prac Każdy zawsze będzie prosił o próbki, albo też i o zadanie wstępne które zazwyczaj jest bezpłatne.
Niezbędna jest podstawowa wiedza z marketingu - inaczej pisze się teksty dla gospodyń domowych, inaczej do seksoholików, a jeszcze inaczej dla dzieci i młodzieży Trzeba sporo wiedzieć o swojej grupie docelowej A copywriter musi przestawiać się w błyskawicznym tempie - i na każdy temat napsiać tak, by osoby, które korzystają z produktu go zrozumiały i poczuły, że jest "swój".

Co jest ważne - Copywriter to nie pisarz - jego styl, jego poglądy, jego sformułwoania maja być niewidoczne. Ma pisać komunikaty do kierowców cieżarówek, jakby był kierowcą ciężarówki. Ma pisać do dzieci emo jakby był dzieckiem emo. To praca bardzo rzemieślnicza, niewiele tu artyzmu

Zastanówcie się także, czy jesteście w stanie pisać na czas - tutaj czas ma duże znaczenie. Czasem na napsianie tekstu ma się tydzień, czasem dzień, a czasem pół godziny.

Jeżeli chcecie byc artystami i artysktami, psiarzami i pisarkami, zabierzcie się za własną książke - to nie złośliwa uwaga, tylko prawda. Wiele osób w tym zawodzie się męczy, bo nikt nie docenia ich pisania. Bo nie ich pisanie ma się tutaj doceniać
A ja właśnie piszę po swojemu i przy okazji pisania ćwiczę styl - wymyślam różne metafory, nie piszę tak zupełnie normalnie i zleceniodawcy są baaardzo zadowoleni. Mam też dosyć wysoką stawkę jak na precel - 6 zł za 1500 znaków. Za bardzo niskie stawki, poniżej 2 zł za 1000 znaków nie warto pisać, bo jak ktoś oferuje zbyt niską stawkę to bardziej prawdopodobne, że będzie próbował oszukać - takie jest moje doświadczenie. Postanowiłam nie schodzić poniżej swojej stawki, bo takie pisanie jest bardzo pracochłonne. Wolę najwyżej zabrać się teksty do portali - przynajmniej 8 zł za 1000 znaków.

Edytowane przez Dosiaczek 7
Czas edycji: 2011-10-07 o 18:31
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:06   #32
martam35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Witam.
Gaga87 jeśli mogłabyś przesłać mi namiary na zleceniodawcę w pisaniu artykułów to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.
martam35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 17:38   #33
pansamolot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Nareszcie dokopałem się do tego wątku
Dziewczyny, poszukuje copywritera. Zainteresowanych proszę o kontakt
pansamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 16:11   #34
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

mam okazje pisac teksty stosowane w zapleczach pozycjonerskich. 1,60 za 1000 znakow. zdaje sobie sprawe ze to pewnie bardzo mala stawka, ale nie robie tego dla kasy tylko po prostu - mam czas, a pisanie nie sprawia mi problemow. jesli ktos z was zajmowal sie czyms takim to jak to wyglada mniej wiecej? i jakie mieliscie stawki?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 22:21   #35
Karola981
Raczkowanie
 
Avatar Karola981
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 31
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Internet jest przepelniony ofertami na pisanie precli. I ludzmi tak zdesperowanymi, zeby dostac zlecenie, ze oferuja smiesznie niskie stawki. Jak myślę o tym, ze miałabym z nimi konkurować, to mi sie odechciewa zgłaszać. Łatwo jest dostać bezpłatne praktyki, ale co one dają? Obawiam się, że raczej nic, bo ostatecznie pracę dostanie ten, kto ma znajomości. W końcu pisać precle każdy może
prawdą jest, że ciężko się przebić. Ale jeśli na dzień dobry mamy nastawienie na NIE to faktycznie nie ma sensu zaczynać. warto na początek, nie tylko jako copywriter, pracować nawet za niższe stawki, żeby stworzyć sobie portfolio. Mi nie raz zdarzało się pracować za darmo żeby tylko się czegoś nauczyć.
Karola981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 05:45   #36
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez Karola981 Pokaż wiadomość
prawdą jest, że ciężko się przebić. Ale jeśli na dzień dobry mamy nastawienie na NIE to faktycznie nie ma sensu zaczynać. warto na początek, nie tylko jako copywriter, pracować nawet za niższe stawki, żeby stworzyć sobie portfolio. Mi nie raz zdarzało się pracować za darmo żeby tylko się czegoś nauczyć.
dokladnie. a kazdy by chyba chcial od razu kokosy.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 18:44   #37
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Witam Was dziewczyny
Od dłuższego czasu myślę nad takim rodzajem pracy,szukałam w internecie ogłoszeń,lecz większość z nich nie jest aktualna,lub wydaje się mało wiarygodna...
Macie może strony/ludzi,godnych polecenia?
Mogłabym zająć się np.takimi rzeczami jak:

* Pisanie artykułów na portalach internetowych/w gazetach
* Prowadzenie blogów
* Opisy do aukcji Allegro
* Opisy produktów na stronach

Lubię pisać,jeżdżę na konkursy,wysyłam swoje prace ,myślę że mogłabym spróbować w tej dziedzinie
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-02-22 o 18:46
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 15:25   #38
clarry79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 194
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez Aiglon Pokaż wiadomość
Witam wszystich

Można się zgłosić do agencji reklamowych wszelkiego rodzaju, a przede wszystkim przygotować sobie portfolio takich tekstów. Poszukajcie w sieci - sporo copywriterów ma swoje strony i pokazuje przykłady prac Każdy zawsze będzie prosił o próbki, albo też i o zadanie wstępne które zazwyczaj jest bezpłatne.
Niezbędna jest podstawowa wiedza z marketingu - inaczej pisze się teksty dla gospodyń domowych, inaczej do seksoholików, a jeszcze inaczej dla dzieci i młodzieży Trzeba sporo wiedzieć o swojej grupie docelowej A copywriter musi przestawiać się w błyskawicznym tempie - i na każdy temat napsiać tak, by osoby, które korzystają z produktu go zrozumiały i poczuły, że jest "swój".

Co jest ważne - Copywriter to nie pisarz - jego styl, jego poglądy, jego sformułwoania maja być niewidoczne. Ma pisać komunikaty do kierowców cieżarówek, jakby był kierowcą ciężarówki. Ma pisać do dzieci emo jakby był dzieckiem emo. To praca bardzo rzemieślnicza, niewiele tu artyzmu

Zastanówcie się także, czy jesteście w stanie pisać na czas - tutaj czas ma duże znaczenie. Czasem na napsianie tekstu ma się tydzień, czasem dzień, a czasem pół godziny.

Jeżeli chcecie byc artystami i artysktami, psiarzami i pisarkami, zabierzcie się za własną książke - to nie złośliwa uwaga, tylko prawda. Wiele osób w tym zawodzie się męczy, bo nikt nie docenia ich pisania. Bo nie ich pisanie ma się tutaj doceniać

Co do Twojej wypowiedzi,

Portfolio nie może być wyssane z palca, bo to każdy głupi potrafi zrobić.
Copywriter to nie pisarz? - A to ciekawe...To kim jest w takim razie? Copywriter coś tworzy, tworzy kreatywnie, wymyśla, pracuje umysłowo, dla mnie to tworzenie jest sztuką - bo sztuką jest wymyślić dobry i chwytliwy slogan reklamowy mając 2 h czasu, albo napisać przykuwający uwagę, ciekawy wstęp do katalogu z perfumami.

Więc nie mów "niewiele tu artyzmu", i że nie ma w tej pracy nic artystycznego...

Popieram że czas ma duże znaczenie, tak samo jak szybkość z jaką się pisze na klawiaturze.
Copywriter jako dobry i szanowany twórca zostaje zawsze doceniony, choć początki jego pisarstwa nie zawsze doceniane być muszą. Są teksty które mrożą krew w żyłach, ale są też takie które nadają się na śmietnik lub do spalenia w piecu.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
A ja właśnie piszę po swojemu i przy okazji pisania ćwiczę styl - wymyślam różne metafory, nie piszę tak zupełnie normalnie i zleceniodawcy są baaardzo zadowoleni. Mam też dosyć wysoką stawkę jak na precel - 6 zł za 1500 znaków. Za bardzo niskie stawki, poniżej 2 zł za 1000 znaków nie warto pisać, bo jak ktoś oferuje zbyt niską stawkę to bardziej prawdopodobne, że będzie próbował oszukać - takie jest moje doświadczenie. Postanowiłam nie schodzić poniżej swojej stawki, bo takie pisanie jest bardzo pracochłonne. Wolę najwyżej zabrać się teksty do portali - przynajmniej 8 zł za 1000 znaków.

Każdy twórca (Copywriter) ma swój własny, wyćwiczony styl. I ten styl jest różnorodny. Jeśli uważasz że 6 zł za 1500 znaków to jest - jak to ujęłaś - "wysoka stawka" to rzeczywiście... bardzo wysoko się cenisz
__________________
Wymiana kosmetyków u Gogi :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=582673

Zapraszam! (;
clarry79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 15:27   #39
Marcelina_7
Przyczajenie
 
Avatar Marcelina_7
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wieża w zamku;)
Wiadomości: 17
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Hej!
Dawno tu nikogo nie było
Chciałabym się zająć copywritingiem, ale nie wiem czy w moim przypadku to wypali (w każdym bądź razie bardzo chce), bo mam znikome doświadczenie. Bardzo interesowało by mnie pisanie na tematy związane z medycyną, stomatologią ogólnie zdrowiem, jako studentka 4 roku medycyny coś tam więcej wiem niż przeciętny zjadacz chleba z ulicy, ewentualnie mogę poszukać w fachowej literaturze (nie chodzi mi tu bynajmniej o Wikipedię).
Nie zależy mi na jakichś kokosach, chodzi raczej o dorobienia "na waciki" jakieś 100-250 zł/miesiąc. Co możecie mi polecić, może jakieś sprawdzone linki?
__________________

Edytowane przez Marcelina_7
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:28
Marcelina_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 09:28   #40
clarry79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 194
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Marcelina_7 tutaj nikt nie daje namiarów i linków... Pisanie nie jest łatwe i nie każdy może się za to zabierać, bo cytuje "chce".
A skoro piszesz, że nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciu dorobić możesz w inny sposób, ponieważ dorobienie na pisanu takiej kwoty jak pisałaś, czyli 100 - 250 zł / miesiąc - jest wręcz bardzo trudne.

Pisząc "może jakieś sprawdzone linki" nie wiem czego oczekujesz? Copywriting to ciężka praca umysłowa, wyścig szczurów. I tutaj nie należy liczyć na czyjąś pomoc, a na własne ogarnięcie.
__________________
Wymiana kosmetyków u Gogi :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=582673

Zapraszam! (;
clarry79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:56   #41
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Zajmowałam się tym kiedyś ale żeby dorobić parę groszy.Jest taka strona,na której najpierw pisze się artykuły a potem się czeka aż ktoś je kupi.Mają wyższe stawki niż na allegro i plusem jest to,że można pisać na dowolny temat.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 21:01   #42
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

jakos teraz chyba sezon martwy nastal...
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 07:29   #43
clarry79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 194
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
jakos teraz chyba sezon martwy nastal...
Dla kogo martwy, dla tego martwy. Dla mnie na pewno nie
__________________
Wymiana kosmetyków u Gogi :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=582673

Zapraszam! (;
clarry79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 08:34   #44
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Wznawiam wątek, potrzebuję osoby, która wykona dla mnie zlecenie: napisanie tekstu reklamowego a dokładnie ofertowego. Proszę o podanie sprawdzonych namiarów, ponieważ wiele firm ogłaszających się w sieci jest....nie będę się wypowiadała. Proszę o pomoc.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:11   #45
pansamolot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

hej,
szukam osób do pisania tekstów o najróżniejszej tematyce, jak również do zakładania/postowania na forach.

Chętnych zaprasza na PW


dzięki,
pansamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 14:33   #46
Monia_84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Witam serdecznie ;-) według mnie praca copywritera jest bardzo ciekawą rzeczą i fajnym pomysłem na zarabianie pieniędzy, tylko trzeba mieć pojęcie co tak naprawdę i jak należy robić ;-) może wydaje się to banalne, ale nie koniecznie takie musi być ;-) bo nie sztuką jest tylko napisać jakieś teksty sztuką jest je później dobrze sprzedać ;-)
Monia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 16:05   #47
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Niestety jest bardzo ciężko w tej branży, bez znajomości raczej bez większych szans chyba, że możesz sobie pozwolić na kilkadziesiąt darmowych zleceń albo zleceń za bardzo śmieszne stawki, poniżej jakiegokolwiek minimum.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 20:31   #48
tuptek84
Przyczajenie
 
Avatar tuptek84
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

wydaje mi się, że w tej konkretnej branży bardziej niż doświadczenie i znajomości liczy się umiejętność zabawy słowem.. jeżeli umiesz tworzyć niebanalne, przyciągające uwagę, zachęcające do działania teksty to odniesiesz sukces
tuptek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:02   #49
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

heeej, jak milo ze powstal taki watek, bo wlasnie zaczelam interesowac sie tego rodzaju zleceniami Czy macie jakies spradzone portale gdzie mozna sie zglosic zeby pisac teksty (artykuly, opisy itp) czy pisanie na forum? Gdzie tego dokladnie szukac?
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 12:51   #50
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

polecam gieldatekstow.pl możecie sprzedawać teksty. Polega na sprzedawaniu tekstów pod zaplecza do stron www.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:22   #51
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Od jakiegoś czasu próbuję się zakręcić w copywritingu. Odpowiadam na ogłoszenia, ale zazwyczaj to banda oszukańców. Każą Ci w ramach sprawdzenia, jak piszesz, wysłać im przykladowy tekst. Jeśli im go wyślesz, to zrzekasz się praw autorskich do niego i mogą go wykorzystać, jak chcą. Tobie odpisują, że jednak współpracą nie są zaakceptowani, ale tekst biorą sobie i mają za darmo.
Znalazłam jeden portal, na którym można zbierać punkty za zlecenia i je wypłacać w złotówkach. Ale jest tylko dla uczniów i studentów. Zlecenia dotyczą różnych rzeczy. Są takie mniej ciekawe jak rejestracja na jakimś portalu, są zlecenia na pisanie komentarzy, na wpisy na blogu, precle, a także poważniejsze artykuły albo zrobienie korekty. Jakby któraś z Was była zainteresowana, to zapraszam na prv.
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:40   #52
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez agropol Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu próbuję się zakręcić w copywritingu. Odpowiadam na ogłoszenia, ale zazwyczaj to banda oszukańców. Każą Ci w ramach sprawdzenia, jak piszesz, wysłać im przykladowy tekst. Jeśli im go wyślesz, to zrzekasz się praw autorskich do niego i mogą go wykorzystać, jak chcą. Tobie odpisują, że jednak współpracą nie są zaakceptowani, ale tekst biorą sobie i mają za darmo.
Znalazłam jeden portal, na którym można zbierać punkty za zlecenia i je wypłacać w złotówkach. Ale jest tylko dla uczniów i studentów. Zlecenia dotyczą różnych rzeczy. Są takie mniej ciekawe jak rejestracja na jakimś portalu, są zlecenia na pisanie komentarzy, na wpisy na blogu, precle, a także poważniejsze artykuły albo zrobienie korekty. Jakby któraś z Was była zainteresowana, to zapraszam na prv.
a dlaczego dla studnetow, jakas umowa jest?
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:25   #53
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Dokładnie to nie wiem, bo się na tym podatkowym zapleczu nie znam, ale administrator portalu odprowadza podatek dochodowy od osób fizycznych, no i mniejsze kwoty są za ucznia i studenta. Znaczy bardziej mu się opłaca współpraca z uczniami/studentami. To tak jak agencje pracy tymczasowej - też nie dają pracy ludziom po 26 roku życia, tylko szukają studentów i wymagają legitki.
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 00:34   #54
Milik
Raczkowanie
 
Avatar Milik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 300
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez agropol Pokaż wiadomość
Dokładnie to nie wiem, bo się na tym podatkowym zapleczu nie znam, ale administrator portalu odprowadza podatek dochodowy od osób fizycznych, no i mniejsze kwoty są za ucznia i studenta. Znaczy bardziej mu się opłaca współpraca z uczniami/studentami. To tak jak agencje pracy tymczasowej - też nie dają pracy ludziom po 26 roku życia, tylko szukają studentów i wymagają legitki.
Prześlesz mi link na PW ? Będę bardzo wdzięczna
Milik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 07:37   #55
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

ja pisałam teksty jako "ekspert" dla jednego z portali, ale takiego z mniejszych. Stawke miałam ok 30 zł za jedną strone pisaną czcionką 12. Zrezygnowałam z własnego lenistwa, ale chętnie bym do tego wróciła gdyby znalazł się ktoś kto by mi to zaoferował bez szukania
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:44   #56
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

po różnych algorytmach w branży seo myślę że to będzie się rozwijać. Myśle że powstaną duze firmy które bedą sie tym zajmować na wielka skalę.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 06:51   #57
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Zająłem się pisaniem kilka lat temu. Szef, który mnie zwolnił, powiedział, że powinienem zająć się pisaniem, bo tylko to umiem. Udało mi się założyć firmę i zarabiać na pisaniu około 1000 złotych miesięcznie. Pracuje też na normalny etat, dlatego koszty prowadzenia DG są poniżej 300 złotych. Chętnie podzielę się swoją wiedzą.
Mojego pierwszego ebooka o tym, jak zarabiać w sieci na pisaniu, znajdziecie tutaj
ebook o pisaniu tekstów
Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do kontaktu na forum, lub na maila arcydiakon@gmail.com
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:32   #58
red_tights
Raczkowanie
 
Avatar red_tights
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 216
Pisanie artykułów w internecie

Cześć! Jako, że jestem studentką kierunku humanistycznego, interesuję się pisaniem i bardzo to lubię, zaciekawił mnie ostatnio temat pisania artykułów na potrzeby jakichś stron w internecie. Czy mieliście do czynienia z taką pracą, polecacie jakieś strony na których szukają takich osób?

Wiadomo, że fajną formą pisania jest blog, ale jest to forma bardziej ogólna a mnie interesują zlecenia pisania na jakiś temat czy coś w tym stylu

doradźcie!

Edytowane przez red_tights
Czas edycji: 2013-09-29 o 21:33
red_tights jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 13:17   #59
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Pisanie artykułów w internecie

Prawdę mówiąc, to jest teraz masa tego typu ofert. Firmy szukają ludzi do pisania bloga firmowego, prowadzenie profili na facebooku ( tak, wiem, mało to ma z pisania. Masę jest firm poszukujących ludzi do pisania tekstów seo pod pseudo blogi czy strony precle. Nie piszesz jakiego rodzaju pisaniem chcesz się zająć.

Sporo zleceń znajdziejsz na Oferii lub Getak, czasem na Gumtree.
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 15:07   #60
mloda_fanatyczka
Raczkowanie
 
Avatar mloda_fanatyczka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 54
Dot.: Pisanie artykułów w internecie

Cytat:
Firmy szukają ludzi do pisania bloga firmowego, prowadzenie profili na facebooku
Szukają takich osób, jednak nie bez żadnego doświadczenia. Chyba, że autorka tematu takowe posiada, to co innego.

Jest też taki portal, gdzie można sprzedawać swoje teksty pod pozycjonowanie stron www. Nie chcę podawać adresu, aby nie zostać posądzona o spamowanie, jednak warto samemu poszukać, zawsze jakiś grosz wpadnie.
__________________
Zmieszaj jak największy błękit z jak największą czernią, wszyscy którzy wrócili z biegunów zawsze będą ze mną...
mloda_fanatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 04:55:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.